Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49151) #99546112


#99546112
törölt tag

Üdv!

Eddig bírtam, mostmár nagyon bosszantó! Nemrég panasszal éltem mert a Sat-os stb nem működött megfelelően, aztán kicserélték egy vadonatújra. Viszont itt meg az a probléma hogy folyton baj van a műsorújsággal, nem tölti be, vagy csak részlegesen vagy csak többszöri újraindítás vagy áramtalanítás után javil meg, most viszont egyik módszerrel sem. Szörnyen bosszantó hisz így a felvételt sem tudom beállítani :-/ Amikor felhívtam a telekomot akkor azt mondták h a központban mókolnak valamit meg kiküldenek valakit. Viszont mire kijött a csávó, megjavult -.- De komolyan már vicc hogy folyton szívok, első stb rossz volt, vagy ezer éves legalább, de fagyadozott stb, aztán ez az új megint nemjó, a távirányító az előző boxnál olyan mocskos meg kopott volt hogy a távirányító sem működött. Herőtom van már az egésztől, pedig tök jó lenne ha működne az epg normálisan. Valamiért mintha nem töltené le a műsorújságot vagy csak nehezen.
Másnál nincs ilyesmi? Mi lehet a gond? A többi stb ami itthon van csak sima, nem felvevős, azokon hibátlanul működik.
Ez a stb-om típusa, hátha valaki talalkozott már ilyen hibával:

(#49152) borbas666 válasza #99546112 (#49151) üzenetére


borbas666
aktív tag

Hali. Nálam is szokott ilyen lenni. Sat tv sagem beltérivel. Én is gondolkodtam már hogy le adom hibára de még nem tettem mert eddig ha hiba volt sem cserélték.... Szoftver vissza állítás...kb ennyi a szerviz. Nálam is sokszor lefagy a stb de ez nem lényeg csak fizessek.

[ Szerkesztve ]

iPhone 11 64GB / PS4 Slim 1TB

(#49153) #78121280 válasza OldMike (#49146) üzenetére


#78121280
törölt tag

Meg a Cartoon Networkot is, az Universal marad a családiban, a másik kettő majd minibe megy Januártól.

(#49154) #41133696 válasza OldMike (#49146) üzenetére


#41133696
törölt tag

Kis évvégi legózás, szokás szerint. Ma mondtam le két minicsomagot, mert Nagyapám állandóan Classicat néz meg PAX-ot szinte, Nagymamám azt mondta, vége a bűvöletnek, szóval a Delta, és a Globe is repült, a három csomagból. Travelt régen imádta Nagyapám, de ezt az újat annyira nem szereti a Life és OzoneNetwork csatornákat szokta nézni helyette. Szóval azt sem kell majd megrendelnem :)

(#49155) #78121280 válasza sarkan (#49047) üzenetére


#78121280
törölt tag

(#49156) Sakuro


Sakuro
tag

Sziasztok

Érdeklődni szeretnék, hogy valaki takálkozott-e az alábbi problémával. Beállìtom az stbn a kedvencek listámat, majd a készülék két nap múlva elfelejti. Eddig is csinálta 1-2 havonta, az is zavaró. De mostanában max 2-3 nap és kezdődik előről.
SAGEMCOM ISD83-250 HD MT set top box a típus.

Köszönöm

(#49157) Sasos válasza lacapaca2000 (#49150) üzenetére


Sasos
senior tag

Ha a port scanner szerint a port nyitva van, akkor az átirányítással elérte a célgépet, és ott a szoftver válaszolt is a connect metódusra. Innentől a Távoli asztal kapcsolatot indító és fogadó gépeken van valami beállítási probléma, vagy tűzfal szól bele a kommunikációba.

Azt biztosan állíthatom (hogy ne legyek OFF), hogy T-Home-nál ADSL és kábelnet alatt is megy a távoli asztal. Én jelen pillanatban két masinát érek el itthon így, az egyiken 2008 R2 fut, a másikon 7 x64, és kintről is hibátlanul felépül a kapcsolat. Nem a gyári portot (3389) használom egyik esetén sem, és a win tűzfalnak külön hozzá kellett adni a portot kézzel, hiába volt benne a Távoli asztal, mint szolgáltatás. Esetleg add hozá kézzel a tűzfalhoz a portot.
Ha nagyon nem boldogulsz írj rám privátba, és megpróbálhatjuk egymás Távoli asztalát megtámadni.

[ Szerkesztve ]

(#49158) kisapa válasza Sakuro (#49156) üzenetére


kisapa
senior tag

Miért nem használsz TeamViewer-t. Sokkal egyszerűbb és még a port átirányítással sem kell bajlódni.

(#49159) Sakuro


Sakuro
tag

Mert nem tudom mi az. De utánanézek. =)

Szerk.: Ez pontosan mire is lenne jó?

[ Szerkesztve ]

(#49160) DJ. Ru$y válasza Sakuro (#49159) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nyugi, lacapaca2000-nek akart válaszolni, csak mellényomott.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#49161) kisapa válasza Sakuro (#49159) üzenetére


kisapa
senior tag

Bocs ez rossz helyre ment.

[ Szerkesztve ]

(#49162) #41133696 válasza kisapa (#49158) üzenetére


#41133696
törölt tag

Magam is azt használom, minden gépen, a táblagépen is. A Speedporton sem kell neki semmilyen extra beállítást eszközölni. A három szobával arrébb lévő másik gépemre a Windows Update-et is azon keresztül csinálom a saját szobámból, mert sokkal gyorsabban megvan, és kényelmesebb is :)
(#49164) Sakuro:

TeamViewer - az átfogó megoldás a távoli
hozzáféréshez és támogatáshoz az interneten keresztül

[ Szerkesztve ]

(#49163) kisapa válasza lacapaca2000 (#49150) üzenetére


kisapa
senior tag

Használj TeamViewer-t ahhoz még portot sem kell átirányítani.

(#49164) Sakuro


Sakuro
tag

Ja, oké. Akkor a kérdésem még mindig áll. =)

(#49165) DJ. Ru$y válasza #41133696 (#49162) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Lustaság fél egészség. :D

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#49166) #41133696 válasza DJ. Ru$y (#49165) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ja :D

Azért látszik már a fejlesztés. Az elérhető Internet csomagoknál korábban a címemen tévesen jelezte, hogy NetMánia L az elérhető - ez volt a jobbik eset a tévedései közül -, illetve sűrűbben fordult elő, hogy egyáltalán nem jelzett elérhető csomagot, hanem közölte, hogy a megadott címen nem létesíthető kapcsolat :D

Most viszont, bár belépni nem tudok még mindig az MT Ügyfélazonosítómmal, de Chrome alól nagy nehezen a címemet beírva, kiadja az ajánlatokat, és ezúttal hibátlanul:

(#49167) polonic


polonic
félisten

Ki van írva a az online felületen, ha belépek, hogy lejár hamarosan a hűségem, hosszabítsak a jó árakért. De a véglegesítés meg előtt kiírja, hogy kötbér lehetséges a módosításnál.
Na most akkor így mi van?

(#49168) #41133696 válasza #41133696 (#49166) üzenetére


#41133696
törölt tag

Megnéztem a másik lakásunk címén is:

Két eltérés van, az egyik, hogy ott már csak az S csomag érhető el, a másik, hogy az viszont lényegesen olcsóbban. Lakótelep egyébként, UPC van de csak mint kábelszolgáltató, na meg Invitel.

(#49169) ignisz válasza #41133696 (#49166) üzenetére


ignisz
senior tag

Szép napot. Én is próbálkozok belépni, de nem sok sikerrel.Valami támpontot kaphatnék, hogyan írjam be a keresőbe? Sok variációt kipróbáltam, semmi. Előre is köszönöm.

(#49170) #41133696 válasza ignisz (#49169) üzenetére


#41133696
törölt tag

helló, belépni én is csak a lakótelepi címemmel tudok. A másiknál meg csak beírom a címet és nincs tovább.

[ Szerkesztve ]

(#49171) ignisz válasza #41133696 (#49170) üzenetére


ignisz
senior tag

Köszönöm a választ.

(#49172) OldMike


OldMike
őstag

Sziasztok!

Azt írja a Telekom, hogy a címemen elérhető az internet XXL (120 Mbps) csomag. Nálunk koax van, valóban lehetséges ez a letöltési sebesség?

Kösz

42LM660S

(#49173) deminos válasza OldMike (#49172) üzenetére


deminos
aktív tag

Nálam BP-n szépen jön a 120Mbit koaxon. Tehát, ha jól tudja a weblap, akkor nálad is mehet a 120. Egy telefont azért megér előtte.

Xiaomi 11 Lite 5G NE

(#49174) dchard válasza OldMike (#49172) üzenetére


dchard
veterán

Igen, DOCSIS (koax) hálózaton lehetséges a 120mega, ugyanakkor ne lepődj meg, ha nem az idő 100%-ában fog jönni ez a sebesség. Jellemzően a csúcsidőben előfordulhatnak lassulások elsősorban letöltési irányban.

Egyébként a UPC hasonló technológiával nyújt 240megás csomagot is, persze náluk mélyebben van az optika vége a hálózatban és több csatornát is használnak.

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#49175) OldMike válasza dchard (#49174) üzenetére


OldMike
őstag

Köszönöm, és deminos-nak is.

Gondolom helyfüggő is lehet a kisebb letöltési sebesség (Bp 18. ker.). Nagyságrendileg lehet-e tudni valamilyen mértéket?

Jelenleg 30/5 van, és nem jellemző ennél kisebb tényleges érték.

42LM660S

(#49176) la_cc


la_cc
addikt

Sziasztok!

A Cisco Set Top Box-om kb. 1 hétig áramtalanítva volt.

Most visszadugtam mindent (net+hdmi+áram) és pirosan ég csak és nem reagál semmit se. (A "sig" és "hd" visszajelzők se égnek, illetve a hátul a bedugott net miatt se pislálkol.)

Másik 2 box a házban hibátlanul üzemel.

Valami tipp? :F

Üdv!

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#49177) TiMoN válasza la_cc (#49176) üzenetére


TiMoN
senior tag

T-home oldala mikor lesz már használható? Lejár a tv-m hűsége v már lejárt, de "nincs adat" van az összegnél, most hogy tájékozódjak?

-TiMoN-

(#49178) wmati válasza TiMoN (#49177) üzenetére


wmati
addikt

1412 vagy akár számla is.

(#49179) Apa+Fia válasza la_cc (#49176) üzenetére


Apa+Fia
aktív tag

Áramot kap? Először egy másik box tápkábelét cseréld meg. Utánna netkábel mozgasd meg egy picit, de így első olvasatra áramot nem kap,utána se működik akkor 1412. ;)

[ Szerkesztve ]

Apa csak 1 van!

(#49180) Sakuro


Sakuro
tag

Tegnap estére megint elfelejtette a listát. :( Egyre idegesítőbb a dolog..

(#49181) la_cc válasza Apa+Fia (#49179) üzenetére


la_cc
addikt

Kap áramot hiszen, akkor nem égne a piros se... :) Kábeleket meg megmozgattam. 1412 lesz ebből... :o

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#49182) Apa+Fia válasza la_cc (#49181) üzenetére


Apa+Fia
aktív tag

Bocs a piros lámpát benéztem

Apa csak 1 van!

(#49183) Airedhyal


Airedhyal
aktív tag

Üdv.

Másnak is megemelték az /vezetékes/ alap telefon csomag 200 forintos árát 750 forinttal?

[ Szerkesztve ]

(#49184) Gedeon31 válasza Airedhyal (#49183) üzenetére


Gedeon31
addikt

Online felületen nekem is ezt mutatta tegnap.

(#49185) #41133696 válasza Airedhyal (#49183) üzenetére


#41133696
törölt tag

Hívd fel az ügyfélszolgálatot, hogy mondják meg, hogy tényleg felemelkedett e vagy csak tévesen jelzi úgy?

(#49186) Breaker


Breaker
tag

Sziasztok,

Újpesten nálam több mint 50 órája nincs IPTV adás... a jegyet megnyitják és lezárják hogy találtak hibát de elháritották.

A gatewayen nem is ég sem az auth sem a link led. Üvegszál biztosan nem sérült.

Másnál is van ilyen?

Üdv
Breaker

[ Szerkesztve ]

MSI MPG B550 GAMING PLUS | AMD Ryzen 5800X3D | 32GB Trident RGB G.Skill 3200Mhz | MSI GTX 1080TI ARMOR OC

(#49187) bzoley válasza #41133696 (#49185) üzenetére


bzoley
veterán

Pár hete volt hűség hosszabbítás, és kicsit sokalltam az árat. Visszanéztem az előző számlát, 200Ft-ra emlékeztem, ehelyett 1200 körül van. Mondjuk nagyon nem követem az eseményeket. Csak net van, a telefon csak azért, mert "olcsóbb" vele a net(6700(30/5)).

(#49188) djculture válasza bzoley (#49187) üzenetére


djculture
félisten

200ft az valami nagyon akciós verzió lehetett mert az alap mindig is 1200 körül volt. Évek óta annyi nekem is dupla kedvezménnyel. Akkor lenne olcsóbb ha a saját rendszerűket használnám fizetésre amit meg utálok, kipróbáltam semmi értelme egy külön hibatényező a bank meg az ügyfél és szolgáltató közé...

[ Szerkesztve ]

(#49189) leviske


leviske
veterán

Ezek az értékek inkább jók, vagy nem jók? Mert kicsit variáltunk a hálózaton (a coax-ot is érintve).

[ Szerkesztve ]

(#49190) Gubek-Einste válasza leviske (#49189) üzenetére

Még tűrés határon belül van.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#49191) kabelmania27 válasza leviske (#49189) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Közel van az adási az 50-hez, 52 felett nem tud a modem négy frekivel adni ezért tavasszal gond lehet.
Hogy van elosztva a koax?

[ Szerkesztve ]

(#49192) kisapa válasza djculture (#49188) üzenetére


kisapa
senior tag

A 200Ft nem tudom mi lehet .A tripla kedvezményes régi ár400Ft.Aki most hosszabbított az nem tudom mennyiért kapja de én májusban még 200 Ft-ért kaptam. Természetesen net és tv mellé.Hűség lejárta előtt pedig minden értesítés nélkül nem emelhetik meg mert a hűségidő rájuk is vonatkozik. Legfeljebb felajánlják a szerződés felbontását kötbér nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#49193) djculture válasza kisapa (#49192) üzenetére


djculture
félisten

"Pár hete volt hűség hosszabbítás" Úgyhogy nem nem nagyon kellett őt értesíteni, már ezt ajánlották neki szerintem.
Mondjuk nem csoda 200forintból a távközlési adó nem jön ki amit fizetni kell egy vonal után ha telefonál is az ember. Különben most szétteritik minden előfizetőre az adót ez se nagyon igazságos... Bár vonalas telefon nem népszerű sokat nem tudnak csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#49194) #41133696 válasza bzoley (#49187) üzenetére


#41133696
törölt tag

Hát engem sem érint, mert hoppá van, és több mint 20 éve van ezen a címünkön (is) vonalas telefonunk, de sohasem volt 200 Ft, olyan volt, hogy alap vagy minimál, úgy 10 éve, de az is 1150 Ft körül mozgott... szóval nekem az volt a meglepő amikor olvastam, ezt az alap telefon 200 Ft/hó díjat, de elkönyveltem annak, hogy most ez trend, kikényszerítette a piac. Más szolgáltatóknál is láttam hasonló árat. Amúgy mikor jött ez be ?:) Mert kb 1 vagy 2 éve olvashattam elsőnek, hogy ennyiért is van :) Persze csak kíváncsiságból kérdezem, mert itt a sok beszélgetés miatt, amúgy sem jön szóba :D

[ Szerkesztve ]

(#49195) dchard válasza OldMike (#49175) üzenetére


dchard
veterán

Lehetetlenség megmondani, rengeteg dologtól függ, ráadásul az előfizető szám változásától is átalakulhat a korábbi jó helyzet, függ a felhasználói szokásoktól, rendelkezésre álló kapacitástól stb.

A lényeg, hogy pár ezer forintért nem béreltvonalat veszel és nem is azt kapsz. Ez a kiinduló pont. Az itt tapasztaltak alapján kijelenthető, hogy az idő nagy részében 100mega fölötti értéket kapsz, az idő relatíve kis részében lemehet 40-50megára, ennél lassabb csak nagyon ritkán és rövid időtartamig jellemző. A lényeg, hogy ez nem olyan mint a DSL, ami a távolságtól függően fixen lassú vagy gyors, itt lényegében a szabad kapacitástól függ az elérhető sebesség, ami napszaktól függően változik. Jellemzően a feltöltéssel nem szokott gond lenni.

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#49196) #78121280 válasza #41133696 (#49194) üzenetére


#78121280
törölt tag

Speciális csomagban az alap telo volt 0 Ft is, aztán 200 Ft, és most 300 Ft körül van augusztus óta.

(#49197) st.stofi válasza Airedhyal (#49183) üzenetére


st.stofi
tag

Az alap díjcsomag ára a nov 1-től érvényes ászf-ben 4400-ról 2800-ra csökkent (cserébe a percdíjak emelkedtek). A 200 forintos díj az a tripla kedvezmény és hűség kedvezményen felül még extra kedvezményt is feltételez, kérdés, hogy ezt hogy érintette az ászf változás, mert 960-re úgy jön ki nekem az ára a csomagnak, ha a nov 1-i ászf-beli 2800-as listaárat veszem a triple+hűség kedvezménnyel, így viszont az extra kedvezmény meg lehet megszűnik az alap díjcsomagra? Sajna nekem nem működik az online ügyfélszolgálat, számla pedig még nem jött, de én inkább az új ászf-beli alap díjcsomag listaárának csökkenése okán csökkenést várnék, ez így elég érdekes, hogy jóval csökken a díjcsomag alap díja, és erre a kedvezményes ár meg emelkedik; kiváncsi leszek a számlámra ezek után...

(#49198) djculture válasza st.stofi (#49197) üzenetére


djculture
félisten

Élő hűséggel nem változik semmi. Ha újrakötöd akkor igen.

[ Szerkesztve ]

(#49199) leviske válasza Gubek-Einste (#49190) üzenetére


leviske
veterán

Köszi! :R

(#49191) kabelmania27: Az upstream nekünk mindig közel volt. Annyi változott, hogy most nyílt meg mind a 4 csatorna, de gondolom ez nem amiatt hogy átkötöttük, csak eddig nem nézegettem annyira aktívan. Gondolom a szakadozós időszakot követően nyithatták meg.

(#49200) janihunk


janihunk
senior tag

Heló, olyan kérdésem lenne hogy szeretnék átálni IPTV re. ADSL nélkül ez lehetséges? (net a jövőhónaptól a UPC től jön) Jelenleg sat tv van. Második kérdésem az lenne hogy 3 tv re rá lehet ezt kötni? Illetve még egy hogy Karácsond területén elérhető e a szolgáltatás? Oldalukra belépve feltette a kérdést hogy hol akarom az iptv-t be is irtam és azt írta van még HD adás is. De biztos ami biztos megkérdem.

Battlefield 3 Origin/Battlelog: janiHUNK464 , Need For Speed World: BRIAN66

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.