Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49201) villamos válasza janihunk (#49200) üzenetére


villamos
őstag

olyan kérdésem lenne hogy szeretnék átálni IPTV re
Nem szeretnél... :N
ADSL nélkül ez lehetséges?
Lehet, de önmagban drága lesz.
Második kérdésem az lenne hogy 3 tv re rá lehet ezt kötni?
Csak koaxon, és optikán lehetséges, a sima, hagyományos telefondróton nem.
Illetve még egy hogy Karácsond területén elérhető e a szolgáltatás?
Azt kellene tudni, hogy milyen hálózat van. Ez lehet: optika, koax, drót...
Arra tippelek, hogy jelenleg az utóbbiról van szó, hiszen ellenkező esetben nem lenne tányéros tv.

Miért szeretnél egyébként iptv -t? Mi a gond a másik szolgáltatóval?

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#49202) janihunk válasza villamos (#49201) üzenetére


janihunk
senior tag

Jobb a képminősége az IPTV nek nem? Digitális. a Sat csak műholdas. A net ADSL az telefonzsinóron jön. Beltéribe koax a műholdvevőből..

[ Szerkesztve ]

Battlefield 3 Origin/Battlelog: janiHUNK464 , Need For Speed World: BRIAN66

(#49203) vatafakk


vatafakk
aktív tag

sziasztok,

olyankor mi a teendő, hogyha a T-Home Set Top Box ráz? Áramtalanítom a hosszabbítót, amibe az összes készülék be van dugva, de gondolom a koax kábelen keresztül kap valamennyi áramot, és emiatt ha így megfogom, akkor azért oda szokott csípni.
Sőt arra is gyanakszom, hogy emiatt a tv is ugyanezt csinálja, hiába van áramtalanítva, mert SCART kábelen be van dugva a set top box, és a tv antenna bemenetét megérintve is éreztem, hogy bizserget.

(#49204) villamos válasza janihunk (#49202) üzenetére


villamos
őstag

Hagyományos csavart érpár van. Ez azt jelenti, hogy max. két stb lehet. Nem lesz HD tartalom, és örülhetsz ha egyáltalán működni fog. Én a magam részéről a másik szolgáltatót ajánlanám. Feltehetően jobb, újabb technológia, illetve hálózat, jobb minőségű szolgáltatás.

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#49205) zolka1977 válasza djculture (#49198) üzenetére


zolka1977
tag

Én nem kötöttem új hűséget mégis novembertől megszüntették a speciális kedvezményeimet.
Ez így jogszerű? 2000Ft-ot emelkedett az előfizum :(((

[ Szerkesztve ]

(#49206) janihunk válasza villamos (#49204) üzenetére


janihunk
senior tag

Akkor ennyi. Érdekes hogy 2015 van nemsokára és még nem sikerült normális minőségű hálózatot kiépíteni. Pedig nem vagyunk nagy ország. Most tervezem a LED tv vásárlást erre ugyan az a képminőség fog fogadni, mint most a Plazmán ha tv-zek. Ez idegesítő.

Battlefield 3 Origin/Battlelog: janiHUNK464 , Need For Speed World: BRIAN66

(#49207) villamos válasza janihunk (#49206) üzenetére


villamos
őstag

dupla

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#49208) villamos válasza janihunk (#49206) üzenetére


villamos
őstag

Ne idegeskedj egy pillanatig sem, menj ahhoz a szolgáltatóhoz, amelyik jobb minőséget tud adni, ha már van lehetőséged. Ennyi.

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#49209) djculture válasza janihunk (#49206) üzenetére


djculture
félisten

Plazma ötvenszer jobb mint bármelyik ledtv ott kezdődik. Igaz többet fogyaszt ez a hátránya de a plazmán meg a fekete az fekete a színek meg ezerszer szebbek.

[ Szerkesztve ]

(#49210) janihunk válasza villamos (#49208) üzenetére


janihunk
senior tag

Akkor még az érdekelne hogy ha csak magában a Sat tv marad (családi) akor annak mennyi lesz a havidíja? 3tv-n van.

Battlefield 3 Origin/Battlelog: janiHUNK464 , Need For Speed World: BRIAN66

(#49211) djculture válasza janihunk (#49210) üzenetére


djculture
félisten

Attól függ kötsz e rá /van e rá hűség. Ha nincs rá hűség aranyáron megy 5100 huf

(#49212) villamos válasza janihunk (#49210) üzenetére


villamos
őstag

"net a jövőhónaptól a UPC től jön"
És a tv miért nem? Digitális, TV conax modulos lehetőséggel... :F
Vagy nem?

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#49213) janihunk válasza villamos (#49212) üzenetére


janihunk
senior tag

Az a baj hogy még 1 év hűségem van szerintem a TV re. A net most jár dec 2x körül. Akkor most jól belenyúltam nem? upc-s net is lesz vagy 5ezer magában (30 as)

Battlefield 3 Origin/Battlelog: janiHUNK464 , Need For Speed World: BRIAN66

(#49214) lacapaca2000 válasza Sasos (#49157) üzenetére


lacapaca2000
csendes tag

Köszi a segítséget, a leírtak sokat segítettek és sikerült végre beállítanom.
Köszönöm!

(#49215) Airedhyal válasza djculture (#49188) üzenetére


Airedhyal
aktív tag

Tavaly kötöttem 2 év hűséggel, van rajta kedvezmény egy rakat persze, azért 200.

Múlthónapi számla részlet.

Ebben a hónapban még nem kaptam.
Most ezt írja a My T-Home ben, Telefon Alap Speciális I díjcsomag 950 Ft/hó, eddig simán csak Alap volt 200 Ft/hó. Kíváncsian várom az új számlát, jövőhéten esedékes lesz.

[ Szerkesztve ]

(#49216) djculture válasza zolka1977 (#49205) üzenetére


djculture
félisten

Megkell reklamálni szerintem ha él a hűség akkor az élő szerződést nem variálhatják csak úgy ha biztosítják a felmondási lehetőséget. Volt már nekem is ilyen régebben amúgy megreklamáltam és elnézést kértek visszaállitották. Nem reklamálsz helyetted senki se fogja megtenni.
Pont ezért utálom az elektronikus számlát is valami miatt nem jelenik meg azt fizettetnek ki amit akarnak.

[ Szerkesztve ]

(#49217) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Holnap jön a szerelő bekötni a kábelnetet, és lenne bár hálózattal kapcsolatos kérdésem.

- Mit használt a T alapértelmezett átjárnónak DHCP osztáskor?
- A settopbox-ok statikus IP-t kapnak külön tartományból? Amennyiben nem, és beállítom a DHCP-t, hogy csak 192.168.x.2xx fölött osszon, úgy működni fog?
- A hozott HGW-n minden switchport akként működik, vagy bizonyos portok VLAN-nal el vannak különítve az STB-hez?

Előre is köszi!

(#49218) OldMike válasza dchard (#49195) üzenetére


OldMike
őstag

Köszönöm, ez azért elég sok információ. A feltöltéssel valóban nem szokott még wifin sem gond lenni. A cisco ep3925 nem egy bajnok, két szobával arrébb inkább csak 20 jön a 30-ból (vagy még annyi se) a letöltésen, a feltöltés meg ugyanott inkább valamivel 5 fölött van, mint alatta.

42LM660S

(#49219) Sasos válasza lacapaca2000 (#49214) üzenetére


Sasos
senior tag

Mivel volt a gond végül? Tűzfal fogta meg?

(#49220) st.stofi válasza djculture (#49188) üzenetére


st.stofi
tag

Hogy mennyi a havidíj, az szerintem nagyban függ az egyedi kedvezményektől, korábbi hozzászólásokból is kiderült már, hogy egyedi akciók, adott helyen lévő konkurensek és még ki tudja mi miatt eltérő kedvezmányeket ad a Teleko;, pl. nekem mindenféle eszámla és konkurencia nélkül is 200 ft az Alap díjcsomag havidíja, ill. 6 hónapig csupán 100 ft volt, ez így jött össze:

Tehát volt az Alap díjcsomag listaára, ez 4400 Ft volt, erre jött -900Ft a 2 éves hűségért, így maradt a listaárból 3500 Ft, erre adtak még valami Spec. kedvezményt -750 Ft-ot, így maradt 2750 Ft, erre jött még 6 hónapig egy plusz Spec. kedvezmény -100 Ft (ez már közben lejárt), így maradt 2650 Ft, amire még a Net+Tv+Tel miatt jött a Tripla kedvezmény, ez újabb -2550 Ft, így a végösszeg 100 Ft, és ugye a Tripla kedvezmény a Tv-re és a Netre is rákerült a 3 szolgáltatás miatt, így megérte kérni a Telefont is, bár be sincs dugva készülék, nem is használom, de így olcsóbb volt összességében a 3 szolgáltatás, mint csak Tv-t és Net-et rendelni.

(#49221) st.stofi válasza djculture (#49198) üzenetére


st.stofi
tag

Ez az infó honann van, mert én nem találtam ilyetn kitételt sem az ászf-ben sem a szerződési feltételekben?

(#49222) Gedeon31 válasza #78121280 (#49196) üzenetére


Gedeon31
addikt

Jól emlékszem 225 FT-ot mondtak augusztusban nekem.

(#49223) #41133696 válasza st.stofi (#49221) üzenetére


#41133696
törölt tag

Hosszabbításnál, mindig az aktuális feltételek lesznek az érvényesek. Ez eddig is így volt. A lényeg sem változott, miszerint pénzt takarítasz meg ha hűséget vállalsz, de az már más kérdés, hogy a korábbi szerződésedhez képest, jobban jársz vagy sem.

(#49224) st.stofi válasza janihunk (#49202) üzenetére


st.stofi
tag

Azért mert műholdas az adás, attól még lehet digitális, lásd: [link]

(#49225) g.Viktor válasza r3dsnake (#49217) üzenetére


g.Viktor
csendes tag

Nálunk ZTE hgw van. Default gw 192.168.1.254, a stb ugyanezen a hálózaton van nincs elkülönítve. Az ip-t dhcpvel kapja, elvileg ha átállítod az nem lesz gond. A stb bármelyik portra rádugható.

Miért akarod átállítani a dhcpt-t?

[ Szerkesztve ]

(#49226) Zsolteecah válasza OldMike (#49146) üzenetére


Zsolteecah
tag

Azt hittem lesz travel meg a másik bár egyiket sem nézem sokat,de már be is állítottam őket,de jó :((( :(

(#49227) #78121280 válasza Gedeon31 (#49222) üzenetére


#78121280
törölt tag

Annyi volt de jelenleg most ennyit mutat a címemre.

(#49215) Airedhyal A My T-Home az tud érdekes árakat mutatni,szerintem most sem a valóságot mutatja sokaknak,volt már erre példa,nem egy nem kettő.

(#49228) st.stofi válasza #41133696 (#49223) üzenetére


st.stofi
tag

Most nem ez az eset van, nincs szó hűségidő újravállalásról sem aktuális feltételek szerinti újrakötésről; nem variálok semmit, hűség még 2015 februárig él, szolgáltatás idén februárban lett aktív, és úgy tudom, hogy mivel az Alap díjcsomag listaára az aktuális ászf-ben 4400-ról 2800-ra csökkent, ennek vonatkoznia kell az én szerződésemre is, sehol nem találtam olya kitételt, ami alapján ez nem így lenne, de ha bárki tudja ennek ellenkezőjék, szivesen látnám azt, de én nem találtam ilyen szabályozást sem az ászf-ben sem a szerződésemben.

(#49229) r3dsnake válasza g.Viktor (#49225) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Köszi! Maga a HGW is ezen a címen érhető el, vagy az 1.1?

Vannak eszközeim, amik statikusak, és x.100 vagy x.200 fölé állítanám a dhcp-t úgy, hogy minden IP fixen maradjon MAC-hez rendelve. Így tudnám fejből, hogy melyik eszköznek mi a címe. Pláne, hogy portforwarddal szeretnék 1-2 eszközt kintről is elérni, tehát azoknak fixen kéne maradniuk.

[ Szerkesztve ]

(#49230) djculture válasza st.stofi (#49228) üzenetére


djculture
félisten

Nem vonatkozik mert nem a listaár számit hanem az hogy neked a szerződésedbe mivan.

[ Szerkesztve ]

(#49231) Teko001 válasza st.stofi (#49228) üzenetére


Teko001
őstag

Megnéztem, és ahogy én nézem, az Alap díjcsomag ára nem csökkent. Az általad használt Alap díjcsomag lezárásra került nyáron, azt már nem értékesítik. Te ezt veszed igénybe. Amit te nézel, az egy másik Alap díjcsomag (ugyanaz a név), de más feltételekkel, cserébe más árral. Alapjában véve csökkentek a díjak benne, de van ami emelkedett. Ahhoz, hogy ezt igénybe vehesd, újra kell kötnöd majd a hűséged (van egy időszak, amivel a mostani lejárta előtt van lehetőség), vagy megvárni míg lejár, és átlépni ebbe.

(#49232) Gedeon31 válasza #78121280 (#49227) üzenetére


Gedeon31
addikt

Jól felvitték az árakat . Két éve még 0 FT volt egy év hűségre is most meg már 525 FT :F

Most be sem tudok lépni megnézni mit mutat.

[ Szerkesztve ]

(#49233) st.stofi


st.stofi
tag

Ezt találtam a Telekom weboldalát böngészve a [link] oldalon, mint vezetékes szolgáltatások mellé elérhető akciós T-Mobile Társkártya csomagok:

"Telekom otthoni szolgáltatásod mellé válassz új előfizetéssel a kedvezményes társkártyák közül, legyen szó akár korlátlan mobiltelefon vagy szupergyors szélessávú mobilinternet előfizetésről:"

Létezik, hogy a Net&Roll L mobilinternet csomag 30GB adatforgalommal akciósan 2 hónapi 990 Ft, majd 1990Ft? Mert így az összes többi csomag értelmetlen, kevesebb adatforgalom magasabb díjért?

Mondjuk a feltételek szerint szinte csak új előfizetőkre érvényes ez az akció, mivel csak akkor van ez az ár, ha még nem vagy arany vagy platina szinten, aranyhoz szükséges kapcsoalt pontot meg szerintem már egy alap net+tv csomag is összehoz:

"Feltételek:
Az ajánlat 2014. november 1-től 2015. január 31-ig érvényes minden Telekom otthoni előfizetéssel rendelkező, arany vagy platina kiemeltségi szinttel még nem rendelkező ügyfél számára legfeljebb 3 társkártya erejéig.
Arany vagy Platina jogosultsággal rendelkező ügyfelek továbbra is az ÁSZF-ben meghatározott feltételek szerint vehetik igénybe a kedvezményes társkártyás csomagokat."

Mondjuk nem értem ezt az akciót, mi volt ezzel a Telekom marketing célja, 30GB-os mobilnenet adni havi 1990 Ft-ért azoknak, akik nem arany vagy platina szintü ügyfelek, aki meg arany vagy platina szintűek, azok ászf szerint akciósan 7590 Ft-ért vehetik igénybe a csomagot. A kapcsoalt program átment büntető programbam ahol ha magasabb pontot érsz el, drágábban kapod a szolgáltatásokat?

Nem szabadna a Telekom weboldalát böngésznem, mert az utóbbi időben mindig felbosszant valami amit ott találok :(

[ Szerkesztve ]

(#49234) n@p@lm válasza st.stofi (#49233) üzenetére


n@p@lm
őstag

kattints a részletekre, ott már más ár van.

(#49235) st.stofi válasza Teko001 (#49231) üzenetére


st.stofi
tag

Legyen igazad, én nagyon jól elvagyok még 2016 februárjáig a kedvezémyekkel 200Ft-os alap díjcsomagommal, örülnék ha az lenne amit írsz, hogy én adott díjcsomagot adott kedvezményekkel kötöttem, és az 2 évig érintetlen marad, nyilván nem azt várom, hogy a 200 Ft-os havidíjamra is érvényesítsék az új ászf-beli -1600Ft-os listaár difit, és így havonta a Telekom fizessen nekem 1400Ft-ot azért, mert akciós Alap díjcsomagom van (bár ez sem lenne rossz :) ), viszont akkor ne is emelje a havidíjat. Na majd az e havi számlából kiderül, mi is a helyzet.

(#49236) Teko001 válasza st.stofi (#49235) üzenetére


Teko001
őstag

Az ÁSZF alapján a díjcsomag értékesítésének végleges megszüntetése 2014. augusztus 25-én történt, tehát már most is "ez alapján" fizetsz. Egyébként ahogy más is mondta, te a szerződés alapján fizetsz amit kötöttél.

[ Szerkesztve ]

(#49237) ignisz


ignisz
senior tag

Olvasgatom a hozzászólásokat. Ilyen akció, olyan kedvezmény. A web oldaluk nagyon rég óta nem működik. Én a számla mellé rakott hírmondót szoktam alapul venni. Mikor úgy tűnik megfelelő akció van, bemegyek az üzletbe. Az ügyintéző szépen elmondja, ismerve az előfizetésem, hogy milyen lehetőség van. Ez több éve megy így, teljesen korrektül.

(#49238) Makkapakka


Makkapakka
csendes tag

Sziasztok! Új vagyok a témában,lehet,h olyat kérdezek amit már tárgyaltatok...T-home IPTV-nk egy box van hozzá...ha vennék használtan egy ugyanilyen boxot,tudnám-e használni? Magyarul megosztható-e ily módon a szolgáltatás vagy ez nem ennyire egyszerű...

(#49239) MY2K válasza Makkapakka (#49238) üzenetére


MY2K
aktív tag

Röviden NEM.

Telefon, TV, Internet, Mobilnet - Rendelés, bekötés egy helyen. Keress pü-be!

(#49240) kabelmania27 válasza Makkapakka (#49238) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Csak a szolgáltató által adott berendezéssel tudod használni az iptv szolgáltatást.

(#49241) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Nagyszülőnél egy évvel ezelőtt lejárt már a hűség a TV-re, amiről semmi értesítést, jelzést nem kapott, így egy évig fizetett többet a semmiért. Ez így rendben van, vagy lehet reklamálni?

(#49242) MY2K válasza Makkapakka (#49238) üzenetére


MY2K
aktív tag

a 20 jegyű account mondja meg hogy egy adott MT hez hány db box van engedélyezve.

Telefon, TV, Internet, Mobilnet - Rendelés, bekötés egy helyen. Keress pü-be!

(#49243) MY2K válasza r3dsnake (#49241) üzenetére


MY2K
aktív tag

Automatikusan hűséget nem fog hosszabbítani a szolgáltató ezt az előfizetőnek kell jelezni. Hűség lejárta után adhatja simán piaci áron. A reklamáció veszett fejsze.

Telefon, TV, Internet, Mobilnet - Rendelés, bekötés egy helyen. Keress pü-be!

(#49244) bzoley


bzoley
veterán

Urak!
A múlt héten lecserélték a modemet egy dcm-704-re. Csak én nem látom, hogy valahol be lehetne állítani egyes gépeknek sávszél limitet, vagy tényleg nincs rá lehetőség?
Továbbá, eddig static ip mellett dns-nek a régi router volt megadva, most a szolgáltató címeivel működött csak, ráadásul a wifin lógó laptopok csak dhcp mellett látják egymást, és a többi gépet. Ez így normális?

(#49245) wmati válasza bzoley (#49244) üzenetére


wmati
addikt

Nem lehet beállítani a sávszélt gépenként.

(#49246) bzoley válasza wmati (#49245) üzenetére


bzoley
veterán

Köszi, akkor jól láttam. Idővel azért csak kap majd egy normális routert.

(#49247) MY2K


MY2K
aktív tag

Optikások figyelem! Akinek eddig problémája volt mert nem tudta bridge módba rakni az ONT-t annak jó hír, hogy 8245H-ban már állítható. Megkérhető a szolgáltató a cserére de ez nem lesz ingyenes mivel nem a szolgáltatást érintő problémáról van szó. (min 1 kiszállási díj, 3900 Ft)

Telefon, TV, Internet, Mobilnet - Rendelés, bekötés egy helyen. Keress pü-be!

(#49248) wmati válasza MY2K (#49247) üzenetére


wmati
addikt

Véletlenül nem tiltották le ?

(#49249) MY2K válasza wmati (#49248) üzenetére


MY2K
aktív tag

mire gondolsz?

Telefon, TV, Internet, Mobilnet - Rendelés, bekötés egy helyen. Keress pü-be!

(#49250) wmati válasza MY2K (#49249) üzenetére


wmati
addikt

Bridge módot.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.