Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49351) Pityu. válasza #41133696 (#49342) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Bocsánat a szar képért,a sógorék ilyet kaptak az előfizetésükhöz

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#49352) DJ. Ru$y válasza Pityu. (#49351) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ez HGW szóval digitális. A HGW-be van bedugva a telefon is ahogy látszik.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#49353) Pityu. válasza DJ. Ru$y (#49352) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Csak akkor most az a kérdés,ha én is váltanék ilyenre ,gyorsulhatna a 20 megás netem mert anno írtam hogy most ha jó napja van max mérésre 14 et ad le,vagy akkor is marad a központ távolsága dolog.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#49354) DJ. Ru$y válasza Pityu. (#49353) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Saját tapasztalatból azt mondom, hogy javulhat. 600 méterre vagyok a központtól, de eddig a 20-as netet 16 körül hajtottam itthon, most a 30/5 jön csont nélkül.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#49355) Locutus


Locutus
veterán

Na, hát az van, hogy végülis video chates ügyfélszolgálaton szépen el tudtam intézni a hűségidő hosszabbítást.

És egyébként nem, nagyobb díjcsomagra váltás esetén sem jár az ingyen tablet. Csak ÚJ előfizetőknek. Úgyhogy nem is váltottam nagyobb díjcsomagra :)

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#49356) Pityu. válasza DJ. Ru$y (#49354) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Hát a sógor azt mondta,hogy nálunk a postán lehet a központ,hát hozzánk kb 1,7km a posta ,tőlük meg kb 640 méterre

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#49357) Teko001 válasza -=MrLF=- (#49335) üzenetére


Teko001
őstag

Nálam az a hiba ezzel a címmel is előjön.

(#49330) lesaux: Teljes értékű, de nyilván nem fog annyit tudni, mint egy különálló

(#49358) DJ. Ru$y válasza Pityu. (#49356) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Az közel sem biztos, hogy a postán van nálunk egy külön kialakított épületben van. Ilyen. A miénket nem tudom megmutatni, mert nincs streetview, de azon rajta van még a MATÁV-os és a T-s jelzés is.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#49359) #41133696 válasza Pityu. (#49353) üzenetére


#41133696
törölt tag

A távolságtól függ, én például azért nem tudok 30-ra gyorsítani, ugyanakkor ezen a vonalon korábban ADSL 2+-nál a váltást közvetlen megelőző időszakban 11-13,3 Mbps volt a maximumom a VDSL2 óta a 20-as csomag 22,6 Mbps körüli maximummal teljesít folyamatosan.

(#49360) Pityu. válasza #41133696 (#49359) üzenetére


Pityu.
nagyúr

De szerinted megérné megpróbálni a digitális dolgot?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#49361) Pityu. válasza DJ. Ru$y (#49358) üzenetére


Pityu.
nagyúr

És milyen néven lehet megkeresni térképen ezt telekom központot

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#49362) DJ. Ru$y válasza Pityu. (#49361) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Szerintem ilyen alapon sehogy. Erről is van tudomásom, hogy ez egy ilyen központ csak azért tudtam belinkelni neked. Itt van még egy, ezen ott a tábla is, ezek egy kaptafára készültek, amikor a MATÁV ilyenekbe szervezte a központokat, előtte tényleg postákon volt az ilyesmi, nem tudom, hogy van-e olyan hely, ahol ez ott is maradt.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#49363) #41133696 válasza Pityu. (#49360) üzenetére


#41133696
törölt tag

Csak abban az esetben, ha van a településen VDSL2. Ellenben kapsz egy HGW-t, aminél még a vonaldiagnosztika lehetősége is ki van lőve, a felhasználó oldaláról. A VoIP telefon érdemben nem befolyásolja a sebesség alakulását.

Szerk:
(#49356) Pityu.: Ilyen távolságnál amit írtál, nincs értelme sebesség szempontjából a VDSL2-re váltásnak (1,7 km)

[ Szerkesztve ]

(#49364) Pityu. válasza DJ. Ru$y (#49362) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nem baj nálunk az az utca nem lett végig fotózva tehát nem tudom megnézni,de a sógor azt mondja a posta épülete mögött van külön épület,de majd lehet holnap arra nézek.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#49365) Pityu. válasza #41133696 (#49363) üzenetére


Pityu.
nagyúr

DSL és ADSL szolgáltatási területek meg néztem itt meg található a városom utána van a VDSL szolgáltatási területek ott már nincs feltüntetve a város,egyébként túrkevén lakom [link]

Vagyis akkor ne lovagoljak a dolgon,örüljek hogy ha le jön 13,5 vagy 14 mega méréskor?

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#49366) DJ. Ru$y válasza Pityu. (#49365) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nem naprakész. Engem ADSL-be sorol és lassan 2 hónapja VDSL van és nagybátyám még hüvely routert kapott az meg kb 1 éve volt. Szóval közel sem naprakész. Egy telefont megérhet.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#49367) #41133696 válasza Pityu. (#49365) üzenetére


#41133696
törölt tag

Igen, akkor marad az ADSL2+, de még finomkodhatsz, ha szerzel egy olyan modemet, ami nem szolgáltatói, és csinálsz vele vonaldiagnosztikát. Azzal jó esetben, nyerhetsz + 1-2 Mbps-ot.

(#49368) Pityu. válasza #41133696 (#49367) üzenetére


Pityu.
nagyúr

akkor bármit erőlködöm nem lesz jobb,csak kicsit bele éltem magam,hogy talán ha olyan cuccom és előfizetésem lenne mint a sogiéknak,mert valójában nekik is netmania m van meg hoppá díjcsomag csak magyarán digitálisan.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#49369) #41133696 válasza Pityu. (#49368) üzenetére


#41133696
törölt tag

Hát nem igazán, de a távolságot egészen pontosan megtudhatod egy szerelőtől. Egy pillanat alatt megmondja a helyszínen. Persze önmagában ezért elég nehéz kihívni úgy egy szerelőt, hogy ne kerüljön pénzbe, ha a garantált sebesség messze megvan, egyéb hiba meg nincs. Ha digitális vonalra állnál át még akkor sem menne ki szerelő, megkapnád a HGW-t postán, vagy futárral, aztán szereld össze...

(#49370) Fr3eWar


Fr3eWar
őstag

Sziasztok!

Adott szitu, ismerősék Telekom családi ADSL csomag, 4ledes szürke-kék D-link 360R router (minimum 6 éves). Rosszalkodott a régi linksys router, vettek egy Asus N65U routert, beállítottam, és csatlakozik az internethez, de 0,2-0,8 mbit a sebesség, tele tüskével. Kb használhatatlan. Visszatettem a régi routert, és 8-9mbit stabil ingadozás mentes.

Telefon a Telekomhoz, jön SMS nincs a rendszerükben hiba.

Elmentem vettem egy olcsó D-link GO 300-as routert próbára, bekötöttem, és meg sem mukkant, nem volt kommunikáció a router és a modem között, percenként 2x egy pillanatra felvillant a Ethernet port ledje a modemen, de semmi. Mondjuk itt furcsa volt számomra, hogy az új D-link routeren a Wan port csak 4 érintkezős, a hozzá adott kábel is, de azon még attól a 100 megabitnek tudtommal át kellene mennie. Szóval vissza is vittem a boltba.

Ismét telefon a Telekomnak, ekkor mondták hogy látnak valami problémát, hamarosan elhárítják, és most este szóltak rám ismerősék, hogy beszéltek a Telekommal, és azt mondták, hogy azt a routert nem cserélik ingyen, mert nem a telekom tulajdona. Mikor be lett kötve a net akkor egy úgynevezett "szereld magad" csomaggal lett bekötve, így a modemet akkor megvették, és nem tartoznak felelősséggel érte. De felajánlották, hogy 6000-ért adnak új modemet.

Lehet valamit "fellebbezni"? Azóta már sok év hűség eltel, sok csomagváltás stb.

Picit utánajárva olvastam ebben a fórumtémában, illetve máshol is, hogy a D-link 360R modemek (a négyledes szürke-kék) nem igazán kompatibilis / szereti a mostani modern routereket.
Volt valaki hasonló cipőben?

(#49371) Garold válasza Fr3eWar (#49370) üzenetére


Garold
senior tag

Mit szeretnél fellebezni? Az előfizető megkapta ingyen vagy volt olyan akció hogy 1 ft-ért "megvette".
1 év gyártó gari van a modemre, ez kb 5 éve lejárt...
Nincs más megoldás venni kell másikat.

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#49372) djculture válasza Fr3eWar (#49370) üzenetére


djculture
félisten

Szereld csomagok sajnos ilyenek, az előfizető fizeti az eszközt de utána ha tönkremegy vehet is saját költségen másikat.

(#49373) #41133696 válasza djculture (#49372) üzenetére


#41133696
törölt tag

Meg egyébként is el is avul, lásd szürke 360R...

(#49374) djculture válasza #41133696 (#49373) üzenetére


djculture
félisten

Mondjuk a 6000 is elég vicces, 3-4 ezer-ért lehet venni az apróról feketét bármikor de néha van 2 ezerért is :)

[ Szerkesztve ]

(#49375) Livius válasza Fr3eWar (#49370) üzenetére


Livius
őstag

Apró 360R

Válogass kedvedre! Van egy két fekete is, de a szürkékénél ha jó indokkal letudod alkudn az üzletet, akkor az is jobb mint a semmi, fillérekért.

Egyébként nem lehet hogy valami rossz MTU beállítás, vagy ilyesmi miatt volt olyan karcsó a sebesség az új routerrel? Azért nem midnig úgy működik ez, hogy csak összedugom a cuccokat azt jóvan!

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#49376) #41133696 válasza djculture (#49374) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ja, főleg 2014 végén ennyit elkérni érte :D Amúgy ha valakinek a hűsége mondjuk nyaralás környékén jár le, lemondja, majd újat köt akár másik szolgáltatónál akkor jó eséllyel a váltás meglesz a vakáció alatt, ilyen szereled magad csomagot meg lehet már nem is kínálnak, hanem kap szolgáltatóit ingyen.

(#49377) Fr3eWar


Fr3eWar
őstag

Köszi a válaszokat!

Még annyi, ha a Telekomtól vennék meg, akkor azt postázzák, vagy esetleg egy szerelő kiviszi, és be is állítja? Mert akkor megérné, hogy tőlük vegyék meg. Nincsenek otthon az informatikában, nekem meg többe van az útiköltség mint a különbözet egy 2K-s használt és egy 6K-s új között.

(#49378) Sasos válasza Fr3eWar (#49370) üzenetére


Sasos
senior tag

Vagy akár adok egyet ingyen, én már úgyis kábelen lógok. Ha jól dereng akad itthon D-LINK, meg Dialcom modem is. Ha kell írj rám privátban és előtúrom a szekrény mélyéről. ;)

(#49379) kisapa válasza Pityu. (#49353) üzenetére


kisapa
senior tag

A sebesség nem csak a HGW-n múlik.Ha eddig ADSL-ed volt és most VDSL-re tudsz váltani akkor elképzelhető sebesség növekedés. Persze ez is a központtól mért távolságtól is függ. Nekem például eladták a digitális telefonra váltást mondván ezzel IPTV-m lehet és a net is gyorsul. Sajnos nem jött be. Az IPTV szépen levette a net sebességét és még rosszabb lett mint előtte. Igaz én állítólag 1200 m-re vagyok valami elosztótól.Közben úgy látom már válaszoltak ,de a saját tapasztalatom azért még érdekes lehet.

[ Szerkesztve ]

(#49380) djculture válasza Fr3eWar (#49377) üzenetére


djculture
félisten

Az a baj ha nem ingyen van az eszköz a szolgáltatótól, pénzbe kerül még a beszerelése is ha a szolgáltató embere teszi (szuperszerviz óradij).

[ Szerkesztve ]

(#49381) Gézengúz válasza #41133696 (#49376) üzenetére


Gézengúz
addikt

Hello

Mivel tudom, hogy Neked is M csomag van VDSL2-en ezért Téged kérdezlek, holnap végre jön szerelő bekötni, (még telefonvonal se volt soha) tudom, hogy elég messze vagyok a központtól, ADSL2+ is már csak olyan 12Mbit környékén jön szomszédokban, régebben ment 16-17 környékén is.. Szóval, hogy tudnám rávenni a szerelőt toljanak engem is VDSL portra? Gondolom ADSL2+képes modemet hoz így azt is VDSL képesre kellene cserélnie, meg a központban a portolás, azt se bánnám ha kicsit meg kéne kennem, beleférne..Azt se bánnám ha L csomagba raknának( honlap szerint nem elérhető) és csak olyan 22/3-al jönne beleférne, ha ez az ára, hogy normálisabb sebességet kapjak..

Ötlet?

Köszi..

(#49382) Pityu. válasza kisapa (#49379) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Hát nem tudom,lehet most hanyagolom a sebesség témát,csak csalódás ez az egész magyarországi net dolog így.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#49383) #41133696 válasza Gézengúz (#49381) üzenetére


#41133696
törölt tag

Helló, mennyi az a messze? A másik meg az, hogy ha nincs elérhető VDSL2 a helyi központban, akkor nem is fog tudni VDSL2-n szolgáltatni. Ha most telefonvonalat is kapsz az már valószínűleg digitális lesz, tehát HGW-t fog vinni.

(#49384) Gézengúz válasza #41133696 (#49383) üzenetére


Gézengúz
addikt

Ha nem törölted ki a régebbi privátokat akkor nézd már meg...Köszi...

A DSLAM VDSL képes, mert pár száz méteres körzetében lehet L-es csomagot kötni, csak én odébb vagyok tőle, itt hivatalosan nem megy..De tőlünk 3-400-méterre már honlap szerint is engedi kötni a VDSL-t

(#49385) kisapa válasza Gézengúz (#49384) üzenetére


kisapa
senior tag

Ha elég nagy a távolság esetemben 1200 méter a szerelő szerint, akkor lehet akár VDSL-ed is akkor sem lesz nagy javulás. Nekem konkrétan a 20-as csomag eleinte jött 18-al mostanra ez lement 14-re.Már belefáradtam a telefonálgatásba csak azért,hogy egy pár hétig gyorsabb legyen.Utána úgyis visszaáll a régi. Van még egy évem a hűségből és reménykedem,hogy lesz valami alternatíva kábelen.Akkor viszlát T-home.

(#49386) Gézengúz válasza kisapa (#49385) üzenetére


Gézengúz
addikt

Nekünk is most nyáron húzták ki az utcában a Digi optikát, de addig is kell valami... ( nem lehet mindig a 3. szomszédból lopni a netet) :) elég sűrűn a nyakukra járok, de nem tudják megmondani, hogy mikor lesz belőle valami (Digi)

[ Szerkesztve ]

(#49387) 206 cc válasza Fr3eWar (#49370) üzenetére


206 cc
senior tag

Szia!
A modem ügyben, ha érdekel még keress meg....
Üdv!

[ Szerkesztve ]

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#49388) #41133696 válasza Gézengúz (#49384) üzenetére


#41133696
törölt tag

Hívd fel az ügyfélszolgálatot a 1412-es számon, és kérdezz rá, az a tuti.

(#49385) kisapa: Ekkora távolságnál még nincs olyan nagy gond, mert én pont 1200 méterre lakok a központtól, és 9-10 Mbps-ot nyertem pluszban ADSL2+-ról való VDSL2-re váltással. Csak a 30-as nem megy, de aki 1500+ méterre lakik ott már érződik a dolog rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#49389) DJ. Ru$y


DJ. Ru$y
félisten

Kaptunk egy levelet, hogy 2014. 11. 20 08:00 - 2014. 11. 20. 17:00-ig bármikor elmehet a net. Hálózatkorszerűsítés, a korszerűsítés oldaluk sem naprakész, mert ott meg nem említenek hozzánk korszerűsítést és leállást. Kíváncsi vagyok mit csinálnak, ha már átálltak VDSL-re azon mit tudnak még továbbcsavarni?! Mindenesetre 20-án elsétálok párszor a központ felé hátha összefutok T-s szerelővel és nem csak kókányoló alvállalkozóval.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#49390) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Most még azon agyalgatok,hogy akkor a HGW nem jobb isten igazán mint az adsl2+,hanem inkább a vdsl a jobb?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#49391) DJ. Ru$y válasza Pityu. (#49390) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Kevered a szezont a fazonnal, ha jól értem ezt a hozzászólást. A VDSL2 (ez van a Telekomnál) helyettesíti az ADSL2+ -t, a HGW pedig egy eszköz, modem router egyben, ami ellátja a VoIP eszközt is.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#49392) ToMy_ válasza MajaG (#49273) üzenetére


ToMy_
tag

Igen, nálam az a speciális helyzet van, hogy ADSL-en VDSL eszköz,

@villamos:
Nem az számít, hogy Budapest vagy Bivalybasznád, hanem hogy mennyi a madzag hossza tőled a konténerig. Nálam konkrétan 1600 méter, a Telekom műszeres mérése szerint. 1000-1100 méterig tudják adni a teljes értékű VDSL szolgáltatást, HD streammel, gyors nettel, stb.
Nálam így csak ADSL-en van VDSL eszköz (Speedport 724), gondolom ezért lehetséges, hogy 3 db stb. van mégis. Korábban amikor még Pirellim volt, nem tudták ezt biztosítani, a hgw-re hivatkozva.

@Garold:
Az infóban 2 SD-t ír. A tulajdonomban viszont 3 db settopbox van. Én ezt is kértem tőlük, konkrétan így, ahogy van.
Én 99.9%-ban csak felvett műsorokat nézek, a fiam és az asszony szokott csak "élőben" tévézni. Ezért kellett a 3. box, és az nekem tökéletes, hogy párhuzamosan csak kétféle bejövő adás jöhet, a 3.-on úgyis csak konzervműsort nézek. Az meg csak a belső hálón generál forgalmat, ami meg ugye gyors.

[ Szerkesztve ]

(#49393) Pityu. válasza DJ. Ru$y (#49391) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Látod,ebben a témában még nem vagyok benne,ezért is kérdezek,lehet hülyeségeket,csak folyton jár az agyam a sebesség dolgon.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#49394) Garold válasza ToMy_ (#49392) üzenetére


Garold
senior tag

:Y Ilyet még nem láttam, pedig láttam egy-két furcsaságot már...

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#49395) ToMy_ válasza Garold (#49394) üzenetére


ToMy_
tag

De mi ezzel a gond? Én kértem valamit, ők teljesítették, működik, öröm-bódottá... :C

(#49396) Garold válasza ToMy_ (#49395) üzenetére


Garold
senior tag

Gond semmi! :DDD
Csak nem nagyok szoktak megcsinálni ilyen egyedi kérést, de hát a kivétel erősíti a szabályt.

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#49397) Gézengúz válasza ToMy_ (#49395) üzenetére


Gézengúz
addikt

Vdsl hgw visszafelé kompatibilis, szóval adsl-en is megy nincs ezzel semmi gond, csak az ára nem ugyanaz..

(#49398) thotzoltan


thotzoltan
tag

Üdv Mágusok!
Panasonic kx-tg2511 vezeték nélküli telefonunk egyik napról a másikra nem teszi lehetővé a telefonálást(nem tudnak hívni,és nem tudunk telefonálni!)..T-Home szolgáltatás van..volna..Internet alapu..TV,NET megy...megyeget..:( már többször bejelentettem,szerintük minden ok,csak a szolgáltatást nem lehet használni..ráraktam egy másik vonal nélküli telefont,azzal sem megy..valakinek valami ötlete?elötte 2 évig működött!

(#49399) djculture válasza thotzoltan (#49398) üzenetére


djculture
félisten

Ha internet alapú akkor gondolom home gataway van arra van rákötve a telefon is.

(#49400) villamos válasza thotzoltan (#49398) üzenetére


villamos
őstag

Első körben egy 100% -an működő sima vezetékes készülékkel kellene kipróbálni, hogy kizárható legyen a készülék hiba.
Némely HGW -n több telefon csatlakozó is van, ebben az esetben meg kellene próbálni átdugni.

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.