Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50401) Intruder2k5 válasza ludsimon (#50400) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

ping bix.hu mit mutat Windows parancssorban?

Próbáltál beállítani Google DNS szervert? Mondjuk ez az IPTV hibára nem lesz megoldás, ha tényleg minden szar, akkor hibabejelentő!

(#50402) ludsimon válasza Intruder2k5 (#50401) üzenetére


ludsimon
veterán

Google DNS? Ezt leírod részletesen?

Nem a pingel van a baj!

undefined

(#50403) Intruder2k5 válasza ludsimon (#50402) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Change DNS server address to public DNS in Windows 7, 8 and 8.1

Ugyanez rövidebben...

A beírandó IP címek...

8.8.8.8
8.8.4.4

Esetleg a HGW DHCP szerverében is megadhatod ha itt segít, mert akkor minden kliensnek ezt fogja kiosztani default-ban.

[ Szerkesztve ]

(#50404) ludsimon válasza Intruder2k5 (#50403) üzenetére


ludsimon
veterán

Routerba akarom. windows nem basznám szét...

Megvan!

Átírtam a wan beállításokban a Primary DNS meg a Secondary DNS-nél a google-ra, úgy tűnik mintha jobb lenne.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#50405) Intruder2k5 válasza ludsimon (#50404) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Milyen routert használsz?

szerk.:
OK! De ha már a DHCP szervernek ezt adod meg, akkor a kliensek megkapják közvetlenül a címeket, gyorsabb lehet a DNS feloldás, és ez a teher is lekerül a routerről...

50406
Ezt nem tudom, de időnként előfordul, Invitelnél is volt már panasz rá, UPC-nél meg sportot űznek belőle!

http://itcafe.hu/hir/upc_dns_uzemzavar.html
http://dirtywindows.hu/2013/12/06/google-dns/
http://index.hu/tech/2013/12/06/megint_gond_van_a_upc-nel/
stb...

[ Szerkesztve ]

(#50406) ludsimon válasza Intruder2k5 (#50405) üzenetére


ludsimon
veterán

Megoldódott, nyitogattam pár oldalt és ez volt a baj.

Miért van ez?? A T dns miért szarta össze magát?

undefined

(#50407) adika4444 válasza ludsimon (#50400) üzenetére


adika4444
addikt

Értékek szerintem jók, bár a 4-es csati azért felfelé irányban hiányozhat.
Egyébként nekem is ilyesmi értékeim vannak, és stabil. Google DNS-t már próbáltad?

üdv, adika4444

(#50408) ludsimon válasza adika4444 (#50407) üzenetére


ludsimon
veterán

Igen, Intruder2k5 épp most segített! Köszönöm neki! :R
Beállítottam a HGW-ben is és a TP-Link 1043ND v2.1-ben is, azóta hasít, szempillantás alatt nyitogat oldalakat.

Intruder2k5: Diginél is volt ilyen?

Amúgy ez már nem most kezdődött. Kb 2-3 hete felfigyeltem rá, hogy először az oldalakat html kódban nyitotta meg. Most egyáltalán nem csinál ilyet.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#50409) Intruder2k5 válasza ludsimon (#50408) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

1043ND-be ide is add meg, így a kliensek közvetlenül meg fogják kapni a Google DNS címeket, sok terhelést levesz a routerről, és hozhat némi további javulást is, ha a címfeloldási kérések nem mennek keresztül...

kliens -> router -> dns szerver -> router -> kliens

útvonalon, hanem ehelyett csak...

kliens -> dns szerver -> kliens

lesz a sorrend!

DIGI-ről nem tudok ilyet, de az nem jelenti azt, hogy náluk sosem volt probléma! Bevallom a "DIGI életét" nem igazán követem, ezt a topikjában kérdezd meg inkább!

Örülök, hogy jobb lett!

(#50410) Teko001 válasza ludsimon (#50408) üzenetére


Teko001
őstag

A DNS címeknek és az oldalak HTML kódban való megnyitásának semmi köze nincs egymáshoz szerintem. A DNS megmondja melyik domainhez melyik IP cím tartozik.

[ Szerkesztve ]

(#50411) ludsimon válasza Intruder2k5 (#50409) üzenetére


ludsimon
veterán

Köszönöm szépen, beállítottam és tényleg még jobb lett. :)

Teko001:
Mindegy, akkor is valami gebasz volt mert időtúllépési hibával nem nyitotta meg az oldalt, vagy csak 15-20 másodpercig váratott és utána csak a szöveget töltötte be a képeket meg nem.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#50412) Intruder2k5 válasza ludsimon (#50411) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hmm... Még a végén megszereted a T-t ! :)

(#50413) ludsimon válasza Intruder2k5 (#50412) üzenetére


ludsimon
veterán

Figyelj, ez most komolyan mondom felért egy jó nagy adag plusszal a sok negatív után. :)
Annál idegesítőbb a világon nincs mikor nem nyitja meg csak iszonyú lassan az oldalt és azt is hibásan, félig betöltve.

Nagyban rontotta az élményt, ez miatt is volt már teli a hócipőm csak nem tudtam hogyan fogalmazzam meg, hogy ne tűnjek idiótának. :D De ahogy jött az a youtube oldal, rögtön gondoltam, na most elég és beteszem ide is megmutatni. :D

Most így, ahogy mondtad beállítottam mindent, most olyan, mint 1 hónapja volt..
Ahogy kell, jó gyorsan nyitja meg az oldalakat, hiba nélkül.
Még egyszer köszönöm! :R Sokat vakarhattam volna a fejem mi a francért van ez, ha nem ismerem a topicot. :D

[ Szerkesztve ]

undefined

(#50414) Sasos válasza Teko001 (#50410) üzenetére


Sasos
senior tag

Ha éppen megmondja. Azonban egy oldal számtalan elemből áll (CSS, js, stb) ha ezek közül néhánynál nem sikerül a címfeloldás, akkor a HTML kód bejön, de a többi már nem. Az sem biztos, hogy minden elem egy domain alatt van, így a DNS cache sem segít, ha nem válaszol a DNS. Nálam is csinált ilyet rendszeresen. Azóta elsődleges a Google DNS 1(8.8.8.8), másodlagos az open DNS 1 (208.67.222.222), harmadlagos a dyn DNS 1( 216.146.35.35). Megszűntek a gondok.

(#50415) Teko001 válasza Sasos (#50414) üzenetére


Teko001
őstag

Ez igaz, de nem a html kód maga jelenik meg a böngészőben (a szétesés valóban azért van, mert bizonyos elemek nem töltenek be). Ha az jelenik meg, ott pl. valamiért elveszett/rossz a header, az pedig már nem a DNS szerver hibája. Egyébként hasonló tüneteket okozott ismerősnél az Avast 2015-ös verziójában a https vizsgálat (új funkció benne). Amint kikapcsoltam neki, megszűntek a feloldási, és be nem töltési gondok.

[ Szerkesztve ]

(#50416) Intruder2k5 válasza Sasos (#50414) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Így van ahogy mondod! Rengeteg olyan oldal van, ahol a CSS is külön szerveren van, onnantól pedig elég furán tud kinézni egy lap, ha nincs formázva, laikus szemmel akár kódnak is nézheti valaki, holott azért nem arról van szó!

(#50417) Sasos válasza Teko001 (#50415) üzenetére


Sasos
senior tag

Sajna elsősorban js elemeknél szokás, hogy a szükséges js vezérlőket és a hozzá tartozó CSS-t másik domain alól hívja meg. De akár egy jópofa template is hívhatja meg a saját css-ét a saját eredeti szerveréről. Ilyen esetben, ha az oldal címét sikerül feloldani, de a css-ét már nem, akkor biza szétesett HTML-t fogsz látni, DNS hiba miatt. Nem mondom, hogy minden esetben így van, és lehet benne igazad, hogy akár semmi köze hozzá. Mindenesetre nálam megszűnt, mióta nem a T-s DNS-t használom. :R

(#50418) Gézengúz


Gézengúz
addikt

VDSL UP emelésről semmi hír?

(#50419) ludsimon válasza Intruder2k5 (#50416) üzenetére


ludsimon
veterán

Ez pl nem az volt, csak itt telt be a pohár. :D
De elhiheted, volt olyan mikor az oldal megnyílt html kódokkal!

undefined

(#50420) Sasos válasza Teko001 (#50415) üzenetére


Sasos
senior tag

HTML kód is megjelenhet, ha kimenetet pl.PHP generálja, és az általad látott header a valóságban csak ennyi:
<?
include 'akarmi.com/html_head.php';
?>

Ilyen esetben, ha másik domainről jön a header, és nem sikerül a feloldás, akkor csak egy rész HTML lesz a kimenet.

[ Szerkesztve ]

(#50421) BandD válasza ludsimon (#50400) üzenetére


BandD
tag

Nekem ilyenek az értékek:

Power Level: Signal to Noise Ratio:
Channel 1: -4.4 dBmV 38.2 dB
Channel 2: -4.2 dBmV 38.2 dB
Channel 3: -4.8 dBmV 37.8 dB
Channel 4: -5.2 dBmV 38.2 dB
Channel 5: 2.6 dBmV 41.0 dB
Channel 6: 3.5 dBmV 41.4 dB
Channel 7: 3.0 dBmV 41.4 dB
Channel 8: 3.4 dBmV 41.3 dB

Power Level:
Channel 1: 49.2 dBmV
Channel 2: 49.0 dBmV
Channel 3: 48.0 dBmV
Channel 4: 0.0 dBmV

Megszakértené valaki, hogy ezek rendben vannak-e? :R

(#50422) Teko001 válasza Sasos (#50420) üzenetére


Teko001
őstag

Ez már erősen offtopic, de én a kérés és válasz fejlécekre gondoltam, nem a weboldalon a fejlécre ;)

(#50423) Sasos válasza Teko001 (#50422) üzenetére


Sasos
senior tag

:R

(#50424) Teko001 válasza BandD (#50421) üzenetére


Teko001
őstag

Elvileg a feltöltés a határhoz közelít, de még jó, a letöltési értékek pedig jók. De majd kijavít valaki, ha nem így van :) De ha nincs gond az internettel, felesleges foglalkozni vele.

(#50423) Sasos: egyébként ha jobban érdekel a téma, a "http response header"-nek olvass utána, és azon belül a "Content-Type" felel azért, hogy egy böngésző milyen tartalomként kezelje az adott tartalmat. kép, html, sima szöveg, etc...

[ Szerkesztve ]

(#50425) poli27 válasza ludsimon (#50347) üzenetére


poli27
veterán

Nah eddig istenítetted a Telekomot a Digivel szemben .... :W :W

(#50426) #41133696


#41133696
törölt tag

Hát azért most megvan az a haszna annak, hogy az STB bérelt eszköz, és így most 72 órán belül hoznak új távirányítót... Az egyik SAGEM-é folyamatosan mintha a HD gombot nyomogatnánk :F Az a jó, hogy a 3 STB-ből kettő SAGEM, így oda tudtam adni addig, ameddig nem használom.

(#50427) Aeroglobus válasza dchard (#50378) üzenetére


Aeroglobus
tag

Én csak azt nem tudom, hogy a PPPoE PT módban a letöltés sebessége miért lassul be kb a negyedére. Próbálkoztam annó elég sokat vele, végül ezért nem így használom a speedportot. Pedig jó lenne ha a router kapná a publikus IP címet. Egyébként a VOIP az valóban működik PPPoE PT beállításakor.

(#50428) djculture válasza poli27 (#50425) üzenetére


djculture
félisten

Eleve hülyeség isteniteni bármelyiket a tapasztalataim szerint mindig emberi tényezőkön áll vagy bukik az egész.
Ugyanazon cégnél gond nélkül is mehet valami megfelelő emberekkel vagy éppen kifogsz egy nemtörődöm ügyintézőt/szakit akárkit és már csak a baj van ..
Eddig egyszer sikerült nekem is egy ilyen nemtörődöm ügyintézőt kifogni, jól ki is b velem. A következő 10 perc alatt megoldotta amit a másik totál elrontott.

[ Szerkesztve ]

(#50429) poli27 válasza #41133696 (#50426) üzenetére


poli27
veterán

a satos távokat gyakran cserélni kell hamar meghalnak....

[ Szerkesztve ]

(#50430) #99546112


#99546112
törölt tag

Na megújúlt a film+ és a cool? HD adás is elérhető?

(#50431) #41133696 válasza poli27 (#50429) üzenetére


#41133696
törölt tag

Hát ez bírt 5,5 évet. Az imént telefonált egyébként a szerelő, már itt volt a kapuban, délután jön vissza, mert még aludtak a nagyszülők. Most megy vidékre. Az értékesebb eszközök távirányítóit, én a zacskójukban szoktam tartani, azon keresztül használni, úgy nem megy bele a por, meg nem koszolódik. Irányítani meg úgyis tud :D

(#50432) #41133696 válasza #41133696 (#50431) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ki is cserélték (ismerős volt egyébként, már máskor is járt nálunk), tegnap este jelentettem le hibára, és már kész is, sőt már reggel le lett volna tudva az ügy, ha nincsenek egyes családtagok alvómódban :)

(#50433) Balage76


Balage76
senior tag

Sziasztok!

Kb 10 nap múlva lejár a jelenlegi Digitalis kábel TV családi HD + Netmania L csomagom éves hűségideje. Tekintettel arra, hogy a jelenlegi szolgáltatás és a lakáson belüli kábelezés kitűnően működik, nem szeretnék változtatni. Azonban a netes ügyfélszolgálat szerint a kábelnetes előfizetés már nem hosszabbítható, váltanom kellene IPTV-re.

A jelenlegi helyzet ez:
- a lakásba bejön a koax kábel, itt ketté van osztva TV és modem ágra.
- a TV ágon van egy erősítő, ezután 8 felé van osztva (ennyi kiépítés/végpont van a lakásban, de nem használjuk mindegyiket)
- a nappaliban, konyhában, gyerekszobában az analóg adást nézzük
- a hálóban a TV-be rakott (azt hiszem) Conax kártyával a digitális adást
- a koax kábel modemes ágán lóg a modem, utána egy router, switch amihez két számítógép + 2 médialejátszó csatlakozik vezetékes kapcsolattal (Gigabit) + számtalan kacat vezeték nélkül. A lakásban a KOAX aljzatok mellett vannak UTP aljzatok, ezeket ad-hoc jelleggel szoktuk használni.

Az a kérdésem, hogy IPTV-re váltás esetén mi változna, hogyan lehetne ugyanezt reprodukálni? :)

NEM akarok plusz set-top boxot, beltérit látni és kapcsolgatni a TV-k mellett, a Conax kártyával NAGYON jól működik a hálóban a TV, a borzasztó képminőségű, melegedő akármilyen beltéri amit az előfizetéshez kaptam lassan 2 éve a pincében porosodik és ez így van jól...

A jelenlegi rendszer telekomhoz tartozó részét (lakásajtótól modemig - fali TV csatlakozókig) telekom szakember rakta össze, mérte ki, állította be az erősítőt, full hivatalos kiszállás keretében, pénzért...

(#50434) DJ. Ru$y válasza Balage76 (#50433) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Hívd fel az üfsz-t lehet, hogy ott meg engednek hosszabbítani, a weboldalban most nem bíznék a helyedben.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#50435) Balage76 válasza DJ. Ru$y (#50434) üzenetére


Balage76
senior tag

Köszönöm, van telekom partnercégnél dolgozó ismerős, ő már intézi amit lehet, de szeretnék felkészülni a rosszabb esetre is...

(#50436) DJ. Ru$y válasza Balage76 (#50435) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

IPTV esetén annyi box ahány TV és ahhoz mindegyikhez UTP. Nem akartam a rossz hír hozója lenni, de ez van.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#50437) Balage76 válasza DJ. Ru$y (#50436) üzenetére


Balage76
senior tag

Szerencsére a koax fali csatlakozó mellé be van húzva az utp is, de ez így borzasztóan hangzik.
Ki volt az az idióta aki ezt a kötelező váltást kitalálta?

A házban alattunk lakó szomszédnak IPTV-je van, nincs olyan hónap hogy ne szívna vele, pedig ott csak 1 TV + egy router

(#50438) spiritex válasza Balage76 (#50437) üzenetére


spiritex
veterán

És ha nem hosszabbítasz, csak csendben maradsz, akkor mi van? Megdrágul?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#50439) Balage76 válasza spiritex (#50438) üzenetére


Balage76
senior tag

Egy éve valami papír elkeveredett és akkor 16000 ft környékén akartak számlázni egy hónapot, míg most 10800-at fizetek. Végül ezt sikerült megoldani, így maradt a korábbi havidíj de csak az egy éves hűségidővel.

(#50440) OldMike


OldMike
őstag

Sziasztok!

Olvastam itt a DNS hozzászólásokat. Nem tudom hogy van-e összefüggés, de nemrég volt a Telekom-nál egy DNS üzemzavar. Azóta tapasztalom, hogy a böngészőben sok oldalnál kiírja, hogy biztonságos kapcsolat létesítése... Elég sokáig tart a betöltés. Máskor meg szerverre várakozik, de gondolom ez nem ugyanaz.

Írták többen a Google beállítást. Ez jár valamilyen kockázattal? Én még sohasem módosítottam az alapbeállítást, nem is vagyok jártas ebben a témában.

42LM660S

(#50441) Vyndree válasza Balage76 (#50439) üzenetére


Vyndree
őstag

Lol, nálam ugyanez (családi + HD, Netmánia L, tel) 6250Ft

(#50442) Balage76 válasza Vyndree (#50441) üzenetére


Balage76
senior tag

Bocs, megnéztem 10281HUF/hó, bár nagyságrendileg eltaláltam.

Nálad is hasonló a használat? Ennyi TV, így kialakítva? Sajnos a környékünkön nincs alternatíva, ezt valószínűleg ki is használják az árazásnál.

[ Szerkesztve ]

(#50443) prisz válasza Balage76 (#50433) üzenetére


prisz
aktív tag

Az őseim kb. 2-3 hónapja kötötték újra a hűséget 2 évre (Digitális Családi +HD). A szomszédjuk kb. 3 hete. Mindkettőjüknél terelték volna őket az IP-tv felé, de a sz@r kábelezésre hivatkozva már nem erősködtek, simán hosszabbítottak.
Csak arra kell hivatkozni, hogy a koax nem 3x-os árnyékolt, arra nem raknak ip tv-t, simán hosszabbítják a jelenlegi DKTV-t. Kell nekik az előfizető.
És mindenképpen az TELEFONOS ügyfélszolgálatot hívd!

(#50444) Balage76 válasza prisz (#50443) üzenetére


Balage76
senior tag

ok, köszi a tanácsot!

(#50445) fradi81


fradi81
veterán

hello

t-home iptv, se a set top boxon se analógon nem megy a tv, telefon internet az jó. STB addig jut hogy ip cím fogadás pipa és T.. betű, modemen az utp stb-be menő ledje narancssárga. Analóg adásnál nincs kép egyik tv-n se, néha egy pillanatra bejön a hang, mi lehet a hiba?

[ Szerkesztve ]

moto g72, Ninebot d28e

(#50446) ludsimon válasza fradi81 (#50445) üzenetére


ludsimon
veterán

Neten csináltál pingtest.net-en egy mérést?
Nem lehet kábel vagy csatlakozó beázás?
Késő este óta szakad az eső, azért erre tippelek.

undefined

(#50447) fradi81 válasza ludsimon (#50446) üzenetére


fradi81
veterán

Ez jónak tűnik

STB bekapcsolva lett hagyva így bejön egy diagnosztikai felület, lehet választani frissítés újraindítás között, frissítés után is bejelentkezési hibát ír. Felnézek a padlásra hátha de itt nincs komoly esőzés.

[ Szerkesztve ]

moto g72, Ninebot d28e

(#50448) ludsimon válasza fradi81 (#50447) üzenetére


ludsimon
veterán

packet loss, pont ami érdekes lett volna.
Engedélyezd a java-t futni!

undefined

(#50449) Intruder2k5 válasza fradi81 (#50447) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ping teszt = parancssorba: ping -n 10 bix.hu

(#50450) fradi81 válasza Intruder2k5 (#50449) üzenetére


fradi81
veterán

parancssor ping 10 ms.

[ Szerkesztve ]

moto g72, Ninebot d28e

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.