Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49801) ludsimon válasza st.stofi (#49799) üzenetére


ludsimon
veterán

Így van!

Az én fw verzióm (ugyanaz) mégsincs IP PT-m:

Model: Cisco EPC3925
Vendor: Cisco
Hardware Revision: 1.0
Bootloader Revision: 2.3.0_R1
Current Software Revision: epc3925-E15-12-v302r125573-131202c
Firmware Name: epc3925-E15-12-v302r125573-131202c.bin
Firmware Build Time: Dec 3 09:44:16 2013
Cable Modem Status: Operational
Wireless Network: Disable

[ Szerkesztve ]

undefined

(#49802) Sasos válasza st.stofi (#49799) üzenetére


Sasos
senior tag

Nálad van IP TV? Nálam nincs, és szintén elérhető az IP PT funkció. Nem lehet, hogy meglévő IP TV szolgáltatás mellett tiltja meg a központ, hogy ne legyen galiba a HGW és a STB közé iktatott eszköz miatt?

(#49803) ludsimon válasza Sasos (#49802) üzenetére


ludsimon
veterán

Neki van. :) SEMMI KÖZE az IPTV-nek az IP PT-hez!

Ma már minden jobbfajta router tudja az IGMP Proxy-t!

[ Szerkesztve ]

undefined

(#49804) gtoth01 válasza Teko001 (#49795) üzenetére


gtoth01
újonc

Kipróbáltam Lengyel és Cseh beállításokkal, nem működik így sem. Ugyan az a probléma.

(#49805) gtoth01 válasza M_AND_Ms (#49800) üzenetére


gtoth01
újonc

Igen, de itt alig van csatorna aminél látni a programot. Ráadásul az új csatornák is hiányoznak. Másnál (Samu TV tulajdonosnál) nincs ilyen probléma?

(#49806) Akela2050 válasza fntastic (#49797) üzenetére


Akela2050
újonc

Szia! Nekem ugyan az a gondom, mint neked, csak általában pár napig jó a net. Utána viszont a jelenség pont olyan, mint nálad, belassul, keresi a kiszolgálót, stb. A fantasztikus T Ügyfélszolgálat megoldási javaslata az, hogy hetente kétszer egy kikapcs-bekapcs. A magyarázat még jobb: "Sajnos az interneten a router összeszed mindenféle szemetet és ezért kell az újra indítás."

(#49807) Sasos válasza ludsimon (#49803) üzenetére


Sasos
senior tag

Azt vágom, hogy semmi köze hozzá. Csak vajon mi jár T fejében, azt próbáltam találgatni...
"Ma már minden jobbfajta router tudja az IGMP Proxy-t!" Ez igaz, de az egyszerűbb user a 8-10 éves linksys-t fogja IP PT módba kötni, vagy vesz egy újat? Ha a régit, akkor megy a telefonálgatás, hogy nem megy az IP TV. Ezt elkerülendő, látnám értelmét az IP PT tiltásnak, ha van IPTV, bár ez kérésre akár feloldható is lehetne.

(#49808) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

1412 és 1430 -on keresztűl nem tudok ügyintézőt kapcsolni... pff.
/csak hibabejelentéssel.../

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#49809) Soulfly842 válasza gukker1 (#49646) üzenetére


Soulfly842
addikt

On-lány hosszabbításra is csak 24*490 Ft-ba kerül ugyanaz a táblagép. :) Azért az sem rossz :)

(#49653) djculture

Tévedsz. Nem kell feleslegesen károgni! :)

Külön kötbére nincs a táblagépnek. Ez nem egy mobil előfizetés.

(#49695) erikviking

Ez hülyeség.

Jelenleg érvényes megkötések szerint az elmúlt fél évben nem lehetett korlátozás sem mobil/sem otthoni oldalon, ill. a vásárlás időpontjában nem lehet lejárt idejű számlatartozás.

kb 4-6 hónapja nincs meg az általad leírt metódus (elmúlt fél évben xy számú felszólítási folyamat)

[ Szerkesztve ]

(#49810) Kombat


Kombat
őstag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy aki váltott már online díjcsomagot, annál mennyi volt az átfutási idő?

Nekem most járt le az IPTV hűségidőm és váltottam másik csomagra 2 hűségidővel.
Ez 2 napja volt. Ki is írta a rendelés végén a(z egyébként tetű lassan működő) rendszer, hogy a rendelést rögzítetté, hamarosan e-mail-be visszajelzést küldenek. Ez azóta sem történt meg és az online felületen a rendeléseim között sincs semmi...

(#49811) simongab


simongab
senior tag

Sziasztok (D-link 704)
A Guest Network öt hogy lehet beállítani?
Sajnos a menüben benne volt, de most valami miatt nem látszik
Mi lehet az oka?

Köszi
Gábor

(#49812) 313313 válasza Kombat (#49810) üzenetére


313313
addikt

Hívd fel 1412-t és kérdezz rá, hogy mi újság.
Lehet már ketyeg a hűségidő, csak a felületen nem látod, de lehet nem ketyeg és a felület mutatja jól.

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#49813) Huroq válasza Soulfly842 (#49809) üzenetére


Huroq
senior tag

Akkor ezek szerint csak kitaláltam?

Ezt írta az ügyintéző e-mailben.

"Tisztelt XY!

Köszönjük, hogy hozzánk fordult.

Részletfizetéses konstrukciónkat csak azok az Előfizetőink vehetik igénybe,:

· akik felé az elmúlt 6 hónapban folyamatos kiszámlázás történt,

· akiknek jelenleg nincs díjhátralékuk és nincsenek behajtási folyamatban, és

· akik az elmúlt 6 hónapban kiterhelt számlákat a fizetési határidőre befizették.

Nyilvántartásunk alapján az elmúlt 6 hónapban 3 felszólító levelet is kapott Társaságunktól, melyben felkértük Önt a számla határidőre történő rendezésére., mely alapján a készüléket egyszeri bruttó 18 960 Ft-ért vásárolhatja meg. Természetesen a pénzügyi előminősítés pontos eredménye csak a megrendelést követően derül ki, így javasoljuk, hogy ide kattintva küldje el felénk igénybejelentését.

Bízom benne, hogy válaszommal segítségére lehettem.

Üdvözlettel:
Horváth Ildikó
Mail Center"

(#49814) st.stofi válasza Sasos (#49802) üzenetére


st.stofi
tag

Igen van IPTV és Telefon is, mégis elérhető az IP Pt és működik is szépen.

(#49815) haxxika


haxxika
senior tag

Sziasztok!

Adódott egy kis problémám egy W 724V VDSL-es modemmel. Torrenteznék, de nem akarja hagyni. Erről fut a wlan megosztás is. DMZ be van kapcsolva, megfelelő ip-re. Laptop is megfelelő ip-n, etherneten kapja a netet, de az istenért se akar beindulni.
A másik még az, hogy esélytelen, hogy rá tudjak erre a routerre kötni egy repeatert wlanon keresztül igaz? Próbálkoztam már vele, de semmilyen beállítást nem látok, ami tudna ebben segíteni. Na meg nem akarok a fél házon keresztül áthúzni kábelt.
Előre is köszi a válaszokat.

OnePlus 10 Pro | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

(#49816) MajaG válasza MY2K (#49702) üzenetére


MajaG
senior tag

Ne haragudj, de mi a f@szért raksz ki nem publikus dolgokat? Főleg olyat, ami még odébb van...s elég sok usert érinteni sem fog?!

(#49817) Garold válasza MajaG (#49816) üzenetére


Garold
senior tag

Lehet hogy azért, mert nem fontos neki a munkahelye. ;]
Ez már azért szerintem is súrolja az üzleti titok kategóriát. :(((

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#49818) #99546112


#99546112
törölt tag

[link]

Pffff LOL! Dejó, lesz cool és film+ HD, épp a minap gondoltam rá, hogy lehetne. :D

(#49819) poli27 válasza #99546112 (#49818) üzenetére


poli27
veterán

A Telekom ennyire sz@rházi amúgy mindenben,semmiért nem akar fizetni, se a bekötésért se a szerződésekért minden szinte ingyen akar...

(#49820) Teko001 válasza poli27 (#49819) üzenetére


Teko001
őstag

Egyébként ha jól tudom, amikor egy csatornát "ingyen" meg is kap egy szolgáltató, akkor is adót/egyéb költségeket kell fizetni utána...

(#49821) ludsimon válasza #99546112 (#49818) üzenetére


ludsimon
veterán

"Mindez az RTL-csoport kábelcsatornáit nem érinti, sőt, az RTL II HD, a Cool HD és a Film+ HD januártól bekerül a Családi+HD csomagba. A TV2-t is megkérdeztük a dologról, ők azt válaszolták, hogy minden marad a régiben. "

Végére belöktek egy ilyet.
Akkor most lesz vagy nem lesz iptv-n HD RTL Klub?

undefined

(#49822) Teko001 válasza ludsimon (#49821) üzenetére


Teko001
őstag

Egyelőre úgy tűnik, hogy nem lesz.

(#49823) kisapa válasza Akela2050 (#49806) üzenetére


kisapa
senior tag

Nálam is ezt csinálja mostanában. A probléma csak az,hogy a többszöri újra indítás miatt nálam szépen lassan a sebesség is lecsökkent.

(#49824) norti


norti
addikt

Ez van, amikor a politika belefolyik mindenbe.

(#49825) Huroq


Huroq
senior tag

Felmerült egy kérdés fizetéssel kapcsolatban.
Tegyük fel pénteki napra esik a fizetési határidő, és én azt rendeztem is még azon a napon.
Kedves T-s kolléga azt közli velem, hogy sajnos mivel pénteki napon fizettem bankkártyával azt csak hétfőn könyvelték le, úgyhogy ez miatt késedelmes a befizetés. Sajnálják, de ez van.

Eddig én úgy tudtam, hogy a bankkártyás fizetés valóban pár napos átfutással történik de könyvelni azt a befizetés dátumával szokás. Vagy tévedek?

(#49826) dptrsk válasza Huroq (#49825) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Nem, a könyvelés a beérkezés napja.
Pl OTP a kártyás fizetést 2 nappal a tranzakcio után könyveli, megjegyzésben a vásárlás dátuma...

(#49827) norti válasza Huroq (#49825) üzenetére


norti
addikt

Hehe, én is így jártam, péntek 31-én fizettem, de 5-én meg kiállították a fizetési felszólítást, mert akkor még nem volt lekönyvelve. Szerintük az ünnep miatt (szombat!!!)... LOL El is küldtem őket melegebb éghajlatra, hogyha kiszámlázzák a felszólítási díjat, akkor meneküljenek abból a T-Pontból, ahova bemegyek :)

Szóval nem csak attól függ, az OTP mikor könyveli le, hanem a kedves szolgáltató mikor könyveli rá a számládra. Amúgy meg ha távszámlád van vagy megvan a telekomos e-mail bizonylat a fizetésről, azzal tudod bizonyítani, hogy mikor történt, a távszámla a bankkártyás fizetés után teljesítettnek veszi, márpedig az az ő (Telekom) rendszerük, bárhogy is hívják.

(#49828) Sofian válasza Huroq (#49825) üzenetére


Sofian
őstag

Jó lenne végre egy fogyvéd törvény ami véglegesen kimondja hogy kártyás fizetés == készpénzes fizetés. Mert ennyi erővel a Tesco-s néni is mondhatná hogy gyere vissza két nap múlva.

Egyébként én úgy tudtam, hogy a T a kártyás fizetést azonnalinak könyveli el... Legalábbis nekem ebből még nem volt bajom.

(#49829) Huroq válasza norti (#49827) üzenetére


Huroq
senior tag

Sajnos küzdök az ügyintézőkkel ez ügyben. Eddig azt állították miért nem fizetek bankkártyával az azonnal megérkezik (eddig is azzal fizettem). Most már elnézésemet kérik amiért félretájékoztattak ők a csoportos beszedési megbízásra gondoltak. Azt se tudják mit beszélnek. A távszámlájuk szerint a számla fizetve van pénteki nap szerint, de az ügyintéző hölgy folyamatosan azt hajtogatja, hogy 1-2 nap az átutalás megérkezése. :) De könyörgöm ez bankkártyás fizetés én ott azonnal fizetek. Van róla visszaigazolás is, hogy fizetve. Illetve most utána olvasgattam bár így sem pontosak az információim, hogy bankkártyás fizetés esetén a teljesítés dátuma a fizetés időpontja. Egy ilyet találtam csak: "A számviteli törvény (Szt.) előírása szerint a gazdasági eseményeket azok teljesítési időpontjával kell könyvelni (165. §)." A biztosítónál is ha bankkártyával fizetek, szépen írják is, hogy 2-3 munkanap az átfutási idő, de a befizetés a mai nappal kerül könyvelésre. Úgyhogy most vagy csak szívóznak velem, vagy tényleg ennyire tájékozatlan vagyok, bár jó ideje mindent így fizetek és efféle kifogással sosem találkoztam. :)

(#49828) Sofian
Nekem is eddig így rémlett.

[ Szerkesztve ]

(#49830) bopeti98 válasza #99546112 (#49818) üzenetére


bopeti98
őstag

Végül is csak az ország legnézettebb csatornája. Nem kell az sem HD változatba, sem a TV GO-ba...
Még jó hogy már csak 2 hét hűség van az IPTV-ből.

(#49831) ludsimon válasza bopeti98 (#49830) üzenetére


ludsimon
veterán

Elég rohadék dolog lenne TV GO-ból kiszedni... szerintem végül csak fizetni fognak.

undefined

(#49832) KurtCobain


KurtCobain
őstag

Menjen csak el az összes RTL és TV2 csatorna... :B

[ Szerkesztve ]

Mmm'kay?

(#49833) Soulfly842 válasza Huroq (#49813) üzenetére


Soulfly842
addikt

Egyáltalán nem mondom/mondtam, hogy kitaláltad volna! Ne légy ilyen passzív-agresszív :)

Csak azt mondom, hogy félretájékozattak/véletlenül régi sémát küldtek ki.

Ez viszont így nem igaz. Pár hónapja ez már nem így van.

(#49834) salapp válasza KurtCobain (#49832) üzenetére


salapp
addikt

De szép is lenne! Akkor nem kéne a műholdas beltérivel ennyi szutykot átléptetni. Én mondjuk már csak annyit teszek, hogy '1', aztán a visszafele gombbal át a hd adásokon. Ha ott nincs semmi, ami érdekel, akkor elő a könyvet...

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#49835) Soulfly842 válasza salapp (#49834) üzenetére


Soulfly842
addikt

Nekem is a hd az első, ha ott nincs semmi max még egy-két discoveryt/doc csatornát lecheckolok, avagy az asszonypajtás nézi a commedy Centralt. :)

Tv2-rtl nevű csodák érdeklődés hiányában elmaradnak.

Ez a tény, hogy kikerül a TvGo-ból jó eséllyel a médiaadóhoz vezethető vissza. Nem valószínű, hogy a telekomnak a legnézettebb (mert sajnos az) csatorna kikerülése a TvGo 'platformról' bármiben is haszonnal járna.

(#49836) TayRol


TayRol
veterán

Mi az oka, hogy délután fagyogatott az iptv-s beltéri, kikapcsoltam, azóta egy magenta T van a képernyőn és setovább? Reagál a kikapcsoló gombra, de más nuku. Mindent megmozgattam, kikapcsoltam, kihúztam.

(#49837) Huroq válasza Soulfly842 (#49833) üzenetére


Huroq
senior tag

Ne haragudj nem akartam az lenni. :) Kicsit mérges voltam.
Akkor ezek szerint rendelhető lenne részletre bármi, ha nincs számlatartozás és díjhátralék miatti kikapcsolás sem?

[ Szerkesztve ]

(#49838) Soulfly842 válasza Huroq (#49837) üzenetére


Soulfly842
addikt

Elvileg igen. Ezért nem is értem a levelet sem.

De nézik ilyen esetben, mind a mobilt, mind az otthonit, mind azt, hogy a közeli vagy távoli múltban nem maradt-e fenn valamilyen tartozás, ami nem került rendezésre.

[ Szerkesztve ]

(#49839) Huroq válasza Soulfly842 (#49838) üzenetére


Huroq
senior tag

Természetesen semmilyen tartozás nincs és nem is volt se T-Mobile se T-Home részről.
Köszi a segítséget.

(#49840) ludsimon válasza TayRol (#49836) üzenetére


ludsimon
veterán

Nekünk is ez volt! A vége az lett, hogy kicserélték a 80gb-os X200T STB-t egy 320GB-os Cisco stb-re.

undefined

(#49841) haxxika válasza TayRol (#49836) üzenetére


haxxika
senior tag

Ha felhívod az ügyfélszolit ez lesz az első kérdés amúgyis, hogy van-e net és volt e restart. Próbáld meg azt, hogy kihúzod a routert, stb-t. Aztán először a routert kapcsolod be, megvárod míg az online lámpa világítani kezd (vagy link/act, pon, dsl, ami éppen szolgáltatás kint van), aztán ha ez megtörtént, akkor lehet az stb-t bekapcsolni. Ha így se megy, akkor 1412, és mondani, hogy volt sorrendi újraindítás.

OnePlus 10 Pro | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

(#49842) ludsimon


ludsimon
veterán

Amúgy nem olyan nagyon gáz ha kiszedik a TV GO-ból...
Ott az rtl most, rtl2-t is vissza lehet nézni, nemcsak a klubot.

undefined

(#49843) Gézengúz


Gézengúz
addikt

Csak, hogy teljesen egyértelmű és gyors legyen ha valaki netán itt keresne rá és nem a blue topicban..

Bluemobil-ból tárcsázva a 1412 ingyenes...

(#49844) Kronk


Kronk
őstag

Tudta abban valaki segíteni, hogy kb. milyen messze lehetek a központtól?

Ezek az értékek mennyire jók:

http://totesz.myminicity.com/

(#49845) Gézengúz válasza Kronk (#49844) üzenetére


Gézengúz
addikt

Annyira, hogy ha ilyen értékeim volnának meg sem mernék mukkanni.. :)

Másodsorban ha a VDSL2 paramétereit nézzük akkor olyan 800m-en belül..

Egyébként ebből a PDF-ből kikeresheted a településednek megfelelő DSLAM-okat...

[link]

(#49846) Kronk válasza Gézengúz (#49845) üzenetére


Kronk
őstag

Annyira nem érzem jónak, ha megy az Iptv, HD adáson, akkor rögtön ugrik a sávszélességből 10Mbit

Amúgy a kerületben csak 3 címet találtam abban a doksiban, az egyik 2.6km-re van a másik kettő 2.2-2.3km-re gyalog :)

[ Szerkesztve ]

http://totesz.myminicity.com/

(#49847) Gézengúz válasza Kronk (#49846) üzenetére


Gézengúz
addikt

Olyan távot biztosan nem lő át VDSL2, esetleg a környékeden valahol nincs ilyen doboz?

[link]

(#49848) Kronk válasza Gézengúz (#49847) üzenetére


Kronk
őstag

Sem megerősíteni, sem cáfolni nem tudom, gőzöm sincsen.
De ha valaki cím alapján meg tudja mondani, milyen messze vagyok a központtól boldog lennék :)

http://totesz.myminicity.com/

(#49849) Heimdallr75 válasza Gézengúz (#49847) üzenetére


Heimdallr75
őstag

Ezeket az értékeket elnézve szerintem Ő lakik a sárga házban. (a képen amit linkeltél) :)

الغريبة في هذا الكوكب

(#49850) Kronk válasza Heimdallr75 (#49849) üzenetére


Kronk
őstag

Melyik érték ennyire jó?
És ha ennyire jó, miért ugrik 10Mbit ha HD adást nézek, vagy az normális?

http://totesz.myminicity.com/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.