Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49301) Pityu. válasza max-pain (#49300) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Kis városban lakom és 20 megás netmania m díjcsomag előfizetésem van,a netem méréskor 13,5 vagy 14 megát mér na most tudom,hogy a garantált állítólag csak 1 mega,de pár utcával arrébb tesóméknak a netmania m csomagja méréskor 20 megát mutat.Nos a kérdésem az lenne,hogy a modem tudja korlátozni a sebességet vagy mivel kisvárosban vagyok a központól való távolságom a probléma kulcsa?Egyébként a modemem egy d-link dsl-360r adsl2+ modem.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#49302) Locutus


Locutus
veterán

Teljesen hihetetlen ez a t-home weboldal ügyintézés... HA végre egyáltalán betölt a kért oldal, akkor is "hiba történt, kérjük kezdje előről a folyamatot" hibaüzenet vár, kb bármit próbálok csinálni.
Az ügyfélszolgálaton meg negyed óra menü labirintus, majd 3 perc zene után végre kapcsolnak valakit, erre kijelenti, hogy ő díjcsomagváltásban nem tud segíteni. Hát akkor mégis mi a f----mban tud segíteni? Erre kapcsol valaki mást, ahol 12 perc zene után feladtam, és kinyomtam a francba...

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#49303) Sasos válasza Locutus (#49302) üzenetére


Sasos
senior tag

Most a webmail bejelentkezés is frankó... Begépeled az e-mail címet és a jelszót, belépnél erre átdob egy csilivili új dizájnos oldalra, ahol gépelhetsz be mindent újra.... :F

(#49304) Teko001 válasza Sasos (#49303) üzenetére


Teko001
őstag

Nálam csak egyszer kell belépni. Ezen az oldalon próbálod?

(#49305) Sasos válasza Teko001 (#49304) üzenetére


Sasos
senior tag

Nem, ezt az oldalt dobja másodikra. Viszont a t-home kezdőoldalán alul hasznos-->Webmail link még a régi oldalra mutat. :W

(#49306) #41133696 válasza djculture (#49298) üzenetére


#41133696
törölt tag

Hát nem hagyott nyugodni a dolog, felhívtam muteromat, hogy van ez az ingyen táblagépes akció, és nem akar e váltani a három betűs kábel tv szolgáltatóról - mivel az Ő nevén van a másik MT Ügyfél azonosító, amivel ráadásul be is lehet lépni a Telekom online ügyfélszolgálatára -, de sajnos a válasz nem volt :( :D

(#49299) Wasp91: Sűrűn kapcsolgatod ki a HGW-t? Esetleg kaphattál SNR Lock féle "áldást".

(#49300) max-pain: Azt hiszem, csak új szolgáltatásra szól, például anyumnál van Telefon a T-től - így MT ügyfél azonosító is -, de nincs TV, így ha megrendelné a TV-t akkor járna.

(#49301) Pityu.: ADSL2+-nál:
1. Milyen színű a D-Link 360R modemed? A Fekete 360R T1E a jó. Vagy a 321B, de olyat meg nem ad a T.
2. Milyen távolságra laksz a DSLAM központtól? Ugyanis az is kulcs, valamint a kábelezés is.

(#49307) Wasp91 válasza #41133696 (#49306) üzenetére


Wasp91
aktív tag

Mi számít sűrűnek? :) Amúgy nem szoktam kapcsolgatni, nagyon ritkán van újraindítva is.

Enyésszen minden rút kötöttség korlátozás, szabály életterem ne szűkítse ócska, poros morál

(#49308) Pityu. válasza #41133696 (#49306) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Fekete színű modemem van.Azt viszont nem tudom a központ hol lehet,azt esetleg meg lehet valahol nézni?A kábelezés alatt a nálam való kábelezést ,vagy itt a városban kiépített kábelezést gondolod?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#49309) #41133696 válasza Wasp91 (#49307) üzenetére


#41133696
törölt tag

Sűrűnek a heti többszöri alkalom, vagy még rosszabb esetben a napi egyszeri vagy többszöri számítana.

(#49308) Pityu.: Mind a kettő kábelezésre igaz. Az otthonin lehet segíteni racionalizálással - ami egyrészt a vezeték hosszának a szükséges minimum közeli rövidítését jelenti, másrészt a korszerűsítését, jobban árnyékoltra. Sok kis városban, még a 90-es években vagy előbb fektetett telefonvezetékek vannak.

A fekete 360R T1E szolgáltatói, vagy saját? Ha saját akkor minden kockázat nélkül, tudsz rá egyedi Firmware-t rakni, amivel csinálhatsz vonaldiagnosztikát, ezt a leírást követve: Új firmware D-Link ADSL modemekhez.

Azt itt a topicban megmutatod dchard kollégának - Ő írta a firmware-t -, és látni fogja, hogy hol milyen vivőket kell kizárni esetlegesen, mennyi a vonali maximumod, és nagyjából megsaccolható a távolság is.

(#49310) Pityu. válasza #41133696 (#49309) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Szolgáltató adta a modemet

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#49311) senki66


senki66
senior tag

Sziasztok,

Speedport W 724V HGW-re van frissebb firmware ennél?

09021601.00.634

(#49312) #41133696 válasza senki66 (#49311) üzenetére


#41133696
törölt tag

Szia, jelenleg nincs.

(#49313) kisapa válasza #41133696 (#49282) üzenetére


kisapa
senior tag

Könnyű ajánlgatni ha csak online előfizetésre vonatkozik. Az ugyanis nem működik ergo senki nem fog úgy előfizetni. Akinek meg működik az már előfizetett tehát nem lesz új előfizető.

(#49314) #78121280 válasza kisapa (#49313) üzenetére


#78121280
törölt tag

Offline vásárlásra is vonatkozik az ajándék tablet. Ott van a feltételek között. [link]

(#49315) #41133696 válasza kisapa (#49313) üzenetére


#41133696
törölt tag

Hát nálam pont az az MT ügyfél azonosító, amire rendelném, az működik, nem az az akadája :D

(#49316) wmati válasza #78121280 (#49314) üzenetére


wmati
addikt

Ink az hogy régi sok éves efi lo**szt kap csak.

(#49317) r3dsnake válasza kisapa (#49313) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Nem csak arra. Nekem jarni fog ugy nez ki.

(#49318) djculture válasza r3dsnake (#49317) üzenetére


djculture
félisten

Majd akkor irj ha kezedbe van. Volt itt olyan annak idején akivel még a havidiját is fizetették és 1 évre rá kapta meg de akkor is a tartozékok nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#49319) Sasos válasza wmati (#49316) üzenetére


Sasos
senior tag

+1

A 178. számú számlát várom, így lassan 15 év után. Köszi a kari ajit T. :( :W

[ Szerkesztve ]

(#49320) 206 cc


206 cc
senior tag

Sziasztok!

Amennyiben valaki az ajándék tabletre nem tartana igényt megbeszélt áron átvennék 1 db kellene csak nem üzletelni akarok vele szintén ajándékba lenne....

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#49321) djculture


djculture
félisten

Azért a nagy tabletezés közben azt se árt ha elolvassátok hogy ha valami miatt a szerződést megszeged (pl nem fizeted meg időrte a dijakat vagy egyéb okok miatt felmondja a szolgáltató ) a 2 év hűségidő alatt akkor egyböl a tablet teljes árát kötbérként fogják követelni...
Magyarán felmondani se tudod 2 évig ezt a szolgáltatást bármi van mert a tablet árát kikell pengetni plusz még a szerződés álltal meghatározott kötbért is pluszba.

[ Szerkesztve ]

(#49322) #41133696


#41133696
törölt tag

Módosulnak a befizetési határidők, ezt most mondta az automata... azért hívtam fel őket, mert jó előre befizettem gyorsfizetéssel még 10.17-én, és még mindig nem képes a rendszerük helyén kezelni a dolgot, vonta volna újból... amúgy csak azért telefonáltam, nehogy már a kiküldött csekkért felszámoljanak plusz költséget, de mondta az ügyintéző hogy rendben van a dolog, és nincs plusz díj.

(#49323) polonic válasza #41133696 (#49322) üzenetére


polonic
félisten

és hogy változnak?

(#49324) #41133696 válasza polonic (#49323) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ezt mondja:

"Új ügyfélkapcsolati és számlázórendszerünk bevezetése miatt Telekom otthoni szolgáltatásairól számláit az eddigiektől eltérő időpontokban kaphatja meg a következő hónapokban, így befizetési ideje is módosulhat"

igyekeztem szó szerint idézni.

(#49325) djculture válasza #41133696 (#49324) üzenetére


djculture
félisten

Nagyon hiányzik.. A picsáért kell ezt egyfolytában változtatni. A rendszerváltás után matávként évekig egy napon jött a számla de még utána is telekomként, 3-4 éve van az hogy össze vissza variálják a számla befizetési határidejét

[ Szerkesztve ]

(#49326) #41133696 válasza djculture (#49325) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ja... de az is milyen már, hogy - engem nem érint, mert volt már tapasztalatom, így ha befizetem gyorsfizetéssel, akkor arról a számláról egy másikra helyezek át annyi pénzt, hogy ne legyen fedezet újból megterhelniük - aki előre fizet, azt ha egyébként nem sárga csekken (ami újabban fehér) szokta rendezni, hanem banki csoportos beszedési megbízással, akkor zokszó nélkül amikor annak eljön az ideje, annak ellenére, hogy hetekkel korábban befizette, megint megterheli. Ami azért elég gáz, ha valakinek amúgy pont a havi élelmiszerre valóját vonják így le, és pont azért fizet előre, meg fel sem merül benne, hogy így járhat, és maximum azt érheti el, hogy jóváírják a következő havi számlából.

(#49327) PhoenixSzG válasza #41133696 (#49326) üzenetére


PhoenixSzG
tag

Minek fizeted be külön, ha amúgy csoportos beszedés van beállítva?

(#49328) #41133696 válasza PhoenixSzG (#49327) üzenetére


#41133696
törölt tag

Nem szokásom, csak ilyenkor októberben jön a MasterCard és a Maestro díja, és tudtam, ha az jön, akkor most pont nem lett volna a Telekom számlához fedezet... Ez a számla csak Telekom, Steam, meg Origin vásárlásokra van fenntartva. Szóval befizettem, hogy a Telekomé le legyen tudva, ez meg is történt, aztán jött rá a MasterCard-hoz az utánpótlás. Egyébként a két kártyának az éves díja 11 k körül van, a számlavezetési díjam viszont legalább 0-140 Ft között alakul :D

[ Szerkesztve ]

(#49329) etejedu


etejedu
őstag

Nem tudom kinek mi a tapasztalata, de én már két hete várok egy áthelyezésre. :U

Nos eddig minden gondom kérésem letudták 72 órán belül.

[ Szerkesztve ]

(#49330) lesaux


lesaux
veterán

Sziasztok!
Tesóm rendelt kábelnetet meg IPTV-t. Tök jól bekötöttek mindent, sőt kapott egy wifis routert is. Az lenne a kérdésem, hogy ehhez a hozzáférés valamilyen módon korlátozott (egyáltalán ez szolgálja-e ki a tévét is), vagy egy teljes értékű router, mintha a boltban vette volna.

(#49331) djculture válasza #41133696 (#49326) üzenetére


djculture
félisten

Én maradtam a fehér csekknél, akkor nem vonogatnak le semmit azt a 5-10 percet meg kibirom a postán addig is emberekkel beszélgetek. Egyszer kipróbáltam a saját telekom fizetési rendszert úgy kezdték hogy a kedvezményeket elfelejtették levonni jött a szokásos 6000 körüli számla helyett 11. Na rögtön ki is léptem ebböl a hülyeségböl ujra csekk. Engem ne szivassanak, ami jogos azt fizetem be. Számla ha jön átnézem ha jogos nincs elszámolva akkor időre meg is kapja a telekom abban nincs hiba, határidő előtt 4-5 nappal minimum beszoktam fizetni.

[ Szerkesztve ]

(#49332) lesaux válasza djculture (#49331) üzenetére


lesaux
veterán

Én meg Távszámlán fizetem a cuccokat (tévé, internet, telefon, mobil, gáz, áram - a többit is, de ezek az ontopicok). Nemcsak a sajátomat, hanem a tesómét, szüleimét is. A kártyás fizetés után pedig visszatérítést kapok. Azt egyébként, hogy a postán emberekkel beszélgethetek, inkább a dolog hátrányai között emlegetném. :D

(#49333) Gedeon31 válasza djculture (#49331) üzenetére


Gedeon31
addikt

Nálunk csak háborognak a postán olyan lassan megy az ügyintézés :U

(#49334) djculture válasza lesaux (#49332) üzenetére


djculture
félisten

Errefele teljesen más itt sokszor kocsmai hangulat van, mondjuk sört nem árulnak még azon kívül mindent :D. Multkor köműves melós kellett, postán meg is egyeztem egyel.

(#49335) -=MrLF=- válasza Teko001 (#49253) üzenetére


-=MrLF=-
senior tag

Nálam is hasonló probléma volt, nagyobb csomagra váltottam, nem tudtam levelet küldeni.
Ügyfélszolgálatnak fogalma se volt róla:
SMTP/POP3 szerver nevek változtak
régi: mail.t-online.hu, új: mail.t-home.hu
véletlenül jöttem rá, gondoltam kipróbálom és bejött!

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#49336) djculture válasza -=MrLF=- (#49335) üzenetére


djculture
félisten

Ezt jó tudni. :R Ezt is minek variálni nem tudom. Újabb előfizető szívatás, mint hogy új mt azonosító kell, meg belépő email kód.

[ Szerkesztve ]

(#49337) spiritex válasza -=MrLF=- (#49335) üzenetére


spiritex
veterán

:R hasznos infó!

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#49338) Janusz001


Janusz001
őstag

Lehet tudni valamit, hogy jövőre mi fog kikerülni az analóg palettából?

(#49339) #41133696


#41133696
törölt tag

Na lemondtam a harmadik STB-ot, az ADB-t. Azt mondja a ügyfélszolgálatos hölgy, hogy csupán annyit kell tennem, hogy minden csomagolás nélkül, fogom az ADB-t a hozzájáró tápkábelt, meg a benne lévő kártyát, beviszem a helyi postára, megmutatom a telefonomra a Telekom által majd kiküldött SMS-t - azért majd, mert még nem jött meg az SMS addig el sem indulok vele -, és a postán becsomagolják és ingyen elviszik. Szóval ez tényleg így van? Nem messze van a posta, de nem szeretnék szívni :D

Ilyesmit legutóbb a DiGi-nél csináltam, de ők érte jöttek :) Igaz akkor a tányért is vitték :XD

[ Szerkesztve ]

(#49340) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Lehet hogy hülye kérdést teszek fel de ebben a témában nem vagyok otthon,Honnan tudom,hogy digitális e vagy analóg a telefon vonalam,mert már az is eszembe jutott hogy mi van ha ez is befolyásolja a 20 megás net sebességét ami max most legjobb esetben is 14 megát ad le.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#49341) DJ. Ru$y válasza #41133696 (#49339) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ez T-nél így megy régóta, de vigyázz, mert nem minden postán van olyan doboz, amiben visszaküldik, BP-t kivéve másik nagyobb városokban régebben az volt, hogy van 4-5 posta, de csak az egyik postán veszik el tőled a cuccot és küldik el a T-nek. Nem tudom, hogy ilyen térén azóta változott-e valami a postánál.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#49342) #41133696 válasza Pityu. (#49340) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ha digitális lenne, akkor nem 360R ADSL2+ modemmel kapcsolódnál, hanem HGW segítségével.

(#49343) djculture válasza #41133696 (#49339) üzenetére


djculture
félisten

Ez jó nagy hülyeségnek hangzik, vagy inkább tréfának első olvasatra.. Nemhiszem hogy a telekom szerződött erre a postával mert másként ott kezdődik hogy a doboz se olcsó a feladás se plusz az sms-t is leszrja a helyi Gizi néni.

Azért próbáld meg kiváncsi leszek hogy sikerül e igy megoldani.. Én még ilyet nem láttam az biztos pedig hetente megyek 1-2 szer a helyi postára. Postán maradóra kérek mindent de igy is a posta küld egy sms-t hogy megvan de hiába mutagatom bent kb leszarják, sokszor még nem ott van hanem Szolnokon.

[ Szerkesztve ]

(#49344) DJ. Ru$y válasza djculture (#49343) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Pedig ez így működik.... Nem ismerősöm végigjárta a kálváriát, egyik postán nem tudták neki átvenni Pécsen (ráadásul a központi postán) aztán kiküldték egy kisebbe, ott pedig simán átvették tőle és mindent elintézett a posta onnantól kezdve.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#49345) OldMike válasza lesaux (#49330) üzenetére


OldMike
őstag

Ha IPTV-t kapott, akkor az router igazából egy HGW (HomeGateWay) eszköz, ami együtt tudja tévét, az internetet, és még a VoiceIP telefont, ha olyan is van. Nem tudom a típusát, de ezek wifit is adnak. Mondjuk a Cisco EPC3925-ös nem túl erős a wifiben, de azért működik.
Négy UTP kimenete van, ezekből mennek a kábelek a tévéhez csatlakozó STB-be, meg a PC-be, esetleg egyéb internetre kapcsolódó eszközbe.
A wifi elnevezésnek és jelszónak a szerelő által adott munkalapon kell szerepelnie.

42LM660S

(#49346) djculture


djculture
félisten

nem telekom de azért ez nem semmi : [link]

fogta magát a btel és elfelejtett szolgáltatni mindent lekapcsolt a cég elérhetetlen :)

[ Szerkesztve ]

(#49347) lesaux válasza OldMike (#49345) üzenetére


lesaux
veterán

Köszi, OldMike! :)

(#49348) st.stofi válasza la_cc (#49176) üzenetére


st.stofi
tag

@la_cc: Egyszer csinált hasonlót a Cisco IPTV boxom nekem is, akkor a szerelő telefonon mondta, hogy kapcsoljam ki a boxot hátul, a kapcsoló mellett a reset gombot egy tollal nyomjam be, majd tartsam nyomva, és közben kapcsoljam be a boxot a kapcsolóval, és nyomjam folyamatosan a reset gombot kb. 30 mp-ig, amég a nagy szürke fogaskerék nem jelenik meg a képernyőn, ekkor el lehetett engedni, azt hiszem ilyenkor teljesen újratelepíti magát a box, letölti a fw-t, eltartott neki egy ideig, újra is indult közben párszor azt hiszem, de utánna megjavult, egy próbát lehet megér neked is.

(#49349) #41133696 válasza djculture (#49343) üzenetére


#41133696
törölt tag

Hát most nem igazán fog kiderülni, mert a lemondást mondatták vissza, még az SMS érkezése előtt.

(#49350) Pityu. válasza #41133696 (#49342) üzenetére


Pityu.
nagyúr

És az pl ha digitális,akkor ez most befolyásolhatja a sebességet,vagy még mindig a központ távolsága állhat fent?Na meg vajon árban lehet olcsóbb a digitális?
Tesóméknál pl úgy van hogy nincs iptv meg semmi ilyen hanem csak az internetet meg a telefont kötötték újból szerződésben,nálunk meg volt olyan hogy két vonalunk volt és volt egy köztes ISDN doboz a falon de az le lett szerelve mert úgy állítólag spóroltunk vagy 3000Ft ot.De most ez a sebesség dolog bassza a csőröm.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.