Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50051) ludsimon válasza #41133696 (#50048) üzenetére


ludsimon
veterán

Attól függ hogy méred.
+- 50 méteres difivel elég jól meg lehet saccolni Google Earth vonalzójával.

undefined

(#50052) #41133696 válasza ludsimon (#50051) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ez lenne a legjobb távolság.

Megadtam a két címet az útvonaltervezőjének, és pontosan azt adta ki szépen vonallal be is jelölte, amin ha most el kellene indulnom az adott címre, azon mennék, mert az a legrövidebb. Rendes út, van járda is, tehát ha ott jönne végig a vezeték akkor 700 méter a távolság. Sokszor mentem már végig azon az útvonalon, tehát tapasztalatból is tudom, hogy helyesen becsülte meg. A másik útvonalon - kimegy a főutcára és a távolság jelentős részét a Dózsa György útcán teszi meg, 1,3 KM jön ki a Google szerint. Szóval ez az esélyesebb.

Ez meg a mérésből következő legreálisabb útvonal.

[ Szerkesztve ]

(#50053) wmati válasza #41133696 (#50050) üzenetére


wmati
addikt

Szerencsére nekem ez csak érdekesség mer koax hálózat is Teéelomé.

(#50054) Garold válasza ludsimon (#50051) üzenetére


Garold
senior tag

Tőlem légvonalban 50 méterre volt a dslam amikor albérletben laktam, mégis 570 m vezetéken érkezett meg hozzám a net. A google ebben az esetben semmit nem ér.

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#50055) ludsimon válasza Garold (#50054) üzenetére


ludsimon
veterán

Az érdekes! Mit csináltak? Még 5x körbetekerték a ház körül a vezetéket?
Pedig a legrövidebb útvonalon kellene összekötni.

Szerk.: Gondolom valamilyen nagyobb tömb lakás volt azért. :)

[ Szerkesztve ]

undefined

(#50056) Norbi27


Norbi27
aktív tag

Sziasztok

Ez milyen?
30 Mb+IPTV HD 1 box
810 méterre a központtól

[link]

[ Szerkesztve ]

(#50057) #41133696 válasza Norbi27 (#50056) üzenetére


#41133696
törölt tag

Remek, a feltöltési sávszélességed szépen fog menni 10-en amikor megemelik.

(#50058) wmati válasza ludsimon (#50055) üzenetére


wmati
addikt

Biztos körbe megy a fél városon vagy nem tudom nálam olyan 500m különbség van kb.

(#50059) Garold válasza ludsimon (#50055) üzenetére


Garold
senior tag

3 emeletes tégla társasház 3 lépcsőházzal. Az összes vezeték a középsőbe jött be (ahol én is laktam), a járdát és az alatta lévő szerelő aknákat követve ez a távolság is max 70-80 méter. Ha beleszámolom hogy felhúzzák a 3. emeletre és a lakáson belüli vezetékeket is akkor is 150-en belül lett volna.

Azt csak a szerelők tudják megállapítani hogy egy adott vezeték milyen nyomvonalon megy az előfizetőhöz, a DSLAM fizikai távolsága légvonalban, vagy közúton csak becslésre elég, semmi többre.

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#50060) 313313 válasza ludsimon (#50055) üzenetére


313313
addikt

Mikor a vezetéket fektetik a földbe, nézik, hogy mehetnek-e arra, ill mennyibe kerül eljutni a-ból b-be.
Lehet az 50 méteren van egy gyűjtőcsatorna/vagy valami más kábel, amin nem mehet keresztbe, de az is ,lehet, hogy a város nem engedélyezte adott utat...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#50061) poli27 válasza ludsimon (#50055) üzenetére


poli27
veterán

Mé szted mindenkihez sugárirányban húztak vezetéket ne viccelj már.... van egy nyomvonal amerre elindul a központból, lakhatsz te a központ mellett, ha hozzád 2 utcával arrébbról jön vissza a vezeték.....

(#50062) ludsimon


ludsimon
veterán

Jó tudni, hogy ilyen kesze kusza dolgok vannak dsl-en. Nem csoda, hogy nálunk szinte használhatatlan volt a dsl-en a net, hol volt hol nem.
Ezért jobb a kábel (nála meg az optika) ott nem számít a hossz csak az erősítés mértéke.

undefined

(#50063) wmati válasza ludsimon (#50062) üzenetére


wmati
addikt

Azért nem kell agyon dicsérni a koaxot se van annak is bőven hátránya...

(#50064) ludsimon válasza wmati (#50063) üzenetére


ludsimon
veterán

például?
Most leszámítva azt, hogy drágább fenntartani milyen hátránya van?

undefined

(#50065) wmati válasza ludsimon (#50064) üzenetére


wmati
addikt

Én inkább azt mondom hogy előfizetőnként eltér melyik a jobb megoldás.

(#50066) DJ. Ru$y válasza ludsimon (#50062) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

105 számos utcába lakom, nagybátyám az utca végén 102-ben, én az elején (innen jön be a vonal). 2 oszlopot kellett volna lerakni anno a MATÁV-nak, hogy végig érje az utcát ez a szál. Nem, ők spóroltak 1 oszlopot és egy olyan szálon ami 3x olyan hosszú és kb. 2.5 utcán megy keresztül húzták vissza a szál végét az utcákon keresztbe, így ő a vonal végén van, ami eléggé telített és csodálkozunk, hogy miért olyan fos nála a net. (ezt egy T-s szerelővel (nem alvállalkozó) is körbejártuk, azt mondta, hogy ha a szálat tovább lehetne húzni, de az 2 oszlop + kábel, amit nagybátyám nyakába varrnának, ha szeretné ezt az opciót :((( )

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#50067) ludsimon válasza wmati (#50065) üzenetére


ludsimon
veterán

például mi szól a dsl mellett a kábellel szemben??

undefined

(#50068) #41133696 válasza ludsimon (#50067) üzenetére


#41133696
törölt tag

Például, hogy több helyen érhető el - pláne kis települések esetében? Vagy az, hogy nincs olyan lassúlna este amikor mindenki hazamegy a melóból, suliból? Kábelnél azért csúnya eredmények szoktak összejönni néha terhelt időszakban.

(#50069) Sofian : +1

[ Szerkesztve ]

(#50069) Sofian válasza ludsimon (#50067) üzenetére


Sofian
őstag

Nem osztott közeget használ... Hanem dedikált csatornád van DSLAM-ig..

(#50070) wmati válasza ludsimon (#50067) üzenetére


wmati
addikt

Például elég 2 helyen áramot adni neki, magasabb feltöltési sebesség.

(#50071) ludsimon válasza wmati (#50070) üzenetére


ludsimon
veterán

Mihez képest magasabb? Ez csak viszonyítás kérdése!
UPC-nél kábelen 240/20 a max, nálunk 120/10.

A többi igaz.

undefined

(#50072) poli27 válasza ludsimon (#50067) üzenetére


poli27
veterán

Például a stabilitása sokszorosa a kábelnethez képest, nem véletlenül használják céges környezetben backup netnek sok helyen!

(#50073) ludsimon


ludsimon
veterán

Mióta lett ilyen gyökér a T?
Bejelentettem, hogy a 9 napja bejelentett csomagváltás még mindig nem történt meg, felvette hibajegyre.
Most visszaírnak, hogy a rendszerükben nem találtak hibát és ha továbbra is fennáll kérjem a szuperszerviz segítségét.

Ekkor megy el az egész gyökérségtől a kedvem és bánom miért nem digihez mentem át..
Az igazi patkány dolog, ha a garantáltra hivatkoznak és nem tesznek át 120/10-re a 30/5-ről..

[ Szerkesztve ]

undefined

(#50074) Gézengúz válasza kabelmania27 (#50043) üzenetére


Gézengúz
addikt

Ez nem egyertelmű, Nalam is csak max. 20-ast ír ki aztán lásd dchard, hozzászólását, az az én vonalam....:-)

[link]

Hopsz, ezt meg észre se vettem...:-) 50000

[link]

[ Szerkesztve ]

(#50075) wmati válasza poli27 (#50072) üzenetére


wmati
addikt

Sőt Cisco anyag szerint dsl vonalat nem árt fen tartani a hálózati eszközökkel mert hogy az mindig van.

[ Szerkesztve ]

(#50076) ludsimon


ludsimon
veterán

Megosztom a tapasztalataimat.
Sajnos nem túl jók, de a rosszat is meg kell osztani. :(
Az ügyfélszolgálat a T-nek valami katasztrófa!
Visszaírtak, hogy nem találtak hibát a hálózatukban.
Ismét felhívtam őket (délelőtt már beszéltem velük egyszer, ekkor felvette hibára.. A hibabejelentő most mikor visszahívtam azt mondja ilyet nem lehet hibára felvenni, mert ez nem hiba..)

4. ügyfélszolgálatossal beszéltem, a 4. verziót hallottam, ami totál más volt amit eddig az előző 3-tól hallottam. :(
Előző ügyfélszolgálatos azt mondta, hogy ma megtörténik az internet sebesség átállítás és az IPTV legfeljebb 30 napot vehet igénybe.

Most az utolsó ügyfélszolgálatostól kiderült, hogy egy kalap alatt van az IPTV az internettel és nem tud időpontot mondani mikor fog megtörténni az átállás, egy sürgetést lehet rá kérni. Megtettem.
Hihetetlen hogy tud egy ekkora cég így működni. :(

undefined

(#50077) n@p@lm


n@p@lm
őstag

ha én megközelítőleg egy kilométerre vagyok a központtól az mennyire rossz vagy jó?
dchard szerint van tartalék a vonalamban, de ez a távolság mégis mennyire biztató?

(#50078) etejedu válasza ludsimon (#50076) üzenetére


etejedu
őstag

Nem fognak segíteni rajtad sem, mint ahogy páran szívunk most ezzel
Igérgetnek fűt-fát... aztán még mindig vársz.
Kivárják a 30 napot meglásd. ;]

Sokat te sem tudsz tenni: vagy dobbantasz és fizetsz 50e kötbért.
Vagy megvárod a 30 napot és akkor váltasz pl Digire.

"sürgetést lehet kérni rá" Ezen besírtam! Ezt a kamu dumát! :DD

-automata: - kérem nyomja meg az 5-ös gombot ha sürgős, 4-est ha nem olyan életbevágó..."

:))

[ Szerkesztve ]

(#50079) ludsimon válasza etejedu (#50078) üzenetére


ludsimon
veterán

Komolyan azért fogsz 30 nap után dobbantani, mert nem kötik be fél nap alatt? :F

Én csak azért érdeklődtem, mert azt ígérték 9 nap +72 óra maximum. Erre totál mást mond utána a 3. és a 4. ügyfélszolgálatos.

undefined

(#50080) Gézengúz válasza n@p@lm (#50077) üzenetére


Gézengúz
addikt

Utcaszinten nézve én is 1km-re vagyok, de, hogy a kábel merre tekereg és milyen hosszú azt csak T-com szerelő mondja meg Neked...

Apropó, mennyire gyakori, hogy T-com szerelő névjegykártyát ad? Kaptam :)

Jól elbeszélgettünk, nagyon jó fej volt..

(#50081) Sofian válasza Gézengúz (#50080) üzenetére


Sofian
őstag

Ha jól tudom már náluk is kezdeményzhetsz bekötést, szolg váltást, ÜFSz hívás nélkül. Gondolom kapnak jutalékot is.

(#50082) DJ. Ru$y válasza Gézengúz (#50080) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ha következőre baj van, akkor inkább őt hívd, mint az üfsz-ot ;) A normálisabbja ad, alvállalkozóktól nem kell várni :D :DDD

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#50083) Sofian válasza DJ. Ru$y (#50082) üzenetére


Sofian
őstag

Egyébként igen. Az alvállakozók szertnek mindenhol "nincs benne az ingyenes munkakörben" problémákat találni.

(#50084) Gézengúz válasza DJ. Ru$y (#50082) üzenetére


Gézengúz
addikt

Nem hiszem, hogy lesz következő, ami még változhat, hogy felemelik a feltöltési sebességet, aztán letelik az egy év.. Szépen, stabilan megy a VDSL..

Voltam bent a Diginél és megerősítették, hogy következő nyáron, legkésőbb őszön élni fog a környéken felhúzott optikai hálózatuk..:) Ezért köttem csak egy évet, számítottam rá.

(#50085) ludsimon válasza Sofian (#50083) üzenetére


ludsimon
veterán

Tapasztaltam.
A múltkori szerelő mondta, hogy hát ez az STB csere és a koax kábel dugó krimpelés pénzbe került volna, de ő nem kér érte pénzt. :o

Ja, az eszköz a szar(lefagy), szarul dolgoztak(koax csati krimpelés) és én fizessek. Köszi!

Gézengúz:
Ez jó hír! Én is 1 évet hosszabbítottam csak. :)

[ Szerkesztve ]

undefined

(#50086) n@p@lm válasza Gézengúz (#50080) üzenetére


n@p@lm
őstag

;)
nekem nincs névjegykártyám, de a mobilszáma megvan, múltkor szombaton a posta felé jártam, ott szerelgetett, beugrottam hozzá a konténerbe egy fél órára megvitatni a régi szép időket. (anno 17 éve két évet lenyomtam a matávnál).
:)

(#50087) ludsimon


ludsimon
veterán

Ez az IP PT dolog is kiverte nálam a biztosítékot.
Elmondta a szerelő, hogy ez a Cisco nem a legjobb eszköz routerként üzemelni, vegyünk 1043ND-t tőle 15 ezerért (13eFtért inkább megvettem az iPon-ba...), mikor mondtuk, hogy ennyibe kerül a boltba mondta, hogy hát de el is kell érte menni, neki meg itt van a csomagtartójában. :D OK.

Na de nem is ez a lényeg, megvettük és utána jött a hideg zuhany, hogy gyakorlatilag a szarnak adtunk egy pofont azzal, hogy most dupla NAT van, mert nem lehet beállítani, hogy külső ip címet kapjon a router, de most jön ami kiakasztott rendesen, hogy ezért pofátlanul képesek 7400Ft-ot elkérni úgy, hogy a szerelő javasolta, hogy ez így majd szuper lesz ezzel a routerrel és nem kell beállítani semmit csak rádugni a Cisco-ra.
Hát nem így vettem észre. Ugyanolyan mint volt, mivel még mindig ott van előtte a szar Cisco és nem adja át a TP-Linknek az egész NATolást.

undefined

(#50088) djculture válasza ludsimon (#50087) üzenetére


djculture
félisten

Szolgáltattói eszköz ugyhogy a bridge mód meg az IP Passthrough levan tiltva a firmware-ben.. Jobban jártál volna ha akkor kifizeted a 15-k mert simán létezik olyan firm amiben meg bennevan, a csávó megcsinálta volna. Most majd a nagy spórolási mániával megfizeted a dupláját a szerelőnek..

[ Szerkesztve ]

(#50089) etejedu válasza ludsimon (#50079) üzenetére


etejedu
őstag

Majdnem.
Igéret: "Igaz hogy 30 nap de ne aggódjon uram 5 napon belül biztos kimennek a szerelők.
2. hívásomra a reakció: Hamarosan felveszik önnel a kapcsolatot a kollégáink. Cserébe fogadja el az okozott kellemetlenségekért kuponakciós mellékletünket. (Másfél hét telt el net és tv nélkül)
Persze a teljes számlát kiküldték.
3. Telefonbeszélgetés.: "...visszahívom fél óra mulva, utána kell nézzek." (Két és fél hét szolgáltatás nélkül.) Megj.: nem hívott vissza!

21. Század!!! Azért eléggé tele a hócipőm! Nekem ez mind + kltség anyagi kár.
Nem bútort rendeltem!

[ Szerkesztve ]

(#50090) 313313 válasza etejedu (#50089) üzenetére


313313
addikt

Az a baj, ez kb mindenhol így megy. Szinte bármelyik szolgáltatónál bele lehet futni ilyenbe.

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#50091) djculture válasza etejedu (#50089) üzenetére


djculture
félisten

Mondjuk a teljes számlára irni kell egy reklamációt mert nem jogos, több mint valószínű adnak is rá visszatéritést.

[ Szerkesztve ]

(#50092) ludsimon válasza djculture (#50088) üzenetére


ludsimon
veterán

Miről beszélsz? Nem Cisco-t akart eladni nekem 15k-ért, hanem 1043ND-t!
Egyszerűen ráb*szta volna a Cisco után és maradt volna a dupla natolás, mert elmondása szerint:
"DMZ-be se kell rakni, csak rádugni oszt' jóvan!"

[ Szerkesztve ]

undefined

(#50093) djculture válasza ludsimon (#50092) üzenetére


djculture
félisten

Ja csak a cisco-t meg csak ők tudják átállitani. Ismerősnél ugyanez volt megvette a tp linket a telekomos embertől és a cisco meg belett állitva hogy menjen és ennyi a történet. Ami neked kell most igen úgy tudod megejteni hogy kimegy a telekom gyors szerviz és jó pénzért átállitja, bármit csinálsz más nem tudja megtenni mert levan védve.

[ Szerkesztve ]

(#50094) DJ. Ru$y válasza ludsimon (#50092) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Arra utalt talán jogosan, ha megveszed tőle a routert, akkor belövi neked működőképesre, így meg most szívsz vele tovább.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#50095) ludsimon válasza DJ. Ru$y (#50094) üzenetére


ludsimon
veterán

Azzal a hozzáállással amit írtam 1000% nem csinálta volna meg.
Ott kezdődik, ha már azt mondja, hogy nem kell dmz-be se rakni akkor ott már komoly probléma van szaktudásban! Mert ugyanis ő azt javasolta, hogy csak dugjuk rá a Cisco után, nem kell semmit beállítani, tiltsuk le rajta(Cisco-n) a wifit oszt' kész!

Örülök neki, hogy nem fizettem +2000HUF-ot, bárki össze tudja dugdosni..
Semmit nem állított volna a Cisco-ban.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#50096) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Majd egy hónapja T-Home-os netem van, de eddig se szerződést, se számlát nem kaptam. Az ügyintéző hölggyel a bekötést követően beszéltem telefonon és azt mondta kiküldik postán.

Mivel nem jöttek még, csörgessem meg őket?

Illetve tudna nekem valaki segíteni, eléggé szájbarágósan hogyan kell a HGW: Pirelli A4201G-ben portot nyitni?
Csak netre van használva. Esetleg a beállításokat átnézni.

THX

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#50097) 313313 válasza Predator2 (#50096) üzenetére


313313
addikt

Szerződést az online felületen találod.
Számlát meg a 2. hónap végén fogod kapni, t-home-nál utólagos fizetés van.

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#50098) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok

Lassan már egy hete nem tudok belépni a t-home oldalára. Nálam van csak gond, vagy másnál is ??

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#50099) poli27 válasza ludsimon (#50087) üzenetére


poli27
veterán

Te miért is várod el, hogy ingyen odaadja neked azt a routert, amiért ő ment el ő vette?? Miért kéne neki annyi pénzé adni amennyiért megvette, persze hogy akar rajta keresni 1-2k-t.... nem értem az ilyen embereket komolyan.... :W

(#50100) pokszi2000


pokszi2000
csendes tag

Sziasztok, most tettem szert egy TP-link TD-W8960NB modemrouterre. A beállításokban szeretnék segítséget kérni. A varázsló nem működik, mondván hiba van a "line"-nál (nem lehet hiba, az előző készülék működött), a webes konfigurációt pedig hiába állítom be (1/32, username,pw), meg sem próbál szinkronizálni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.