Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50701) kabelmania27 válasza fradi81 (#50698) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Szuper, rendben vannak az értékek:)

(#50702) #41133696 válasza MajaG (#50684) üzenetére


#41133696
törölt tag

Igaz, az a legjobb :K

(#50703) csƵ


csƵ
őstag

Nekem ennyit tud a vonalam a 30Mbitből. :(

(#50704) csƵ válasza csƵ (#50703) üzenetére


csƵ
őstag

Vagy még csak annyi történt, hogy 20Mbit-en maradtam, csak áttettek VDSL2-re?

(#50705) dchard válasza csƵ (#50703) üzenetére


dchard
veterán

Ezt még nem rakták át 30megára, az biztos. Simán bírni fogja a mért értékek alapján.

Nézegessed 1-2 naponta és ha már megvolt a rendelés de egy hét múlva is ezt látod akkor telefonálj, és még véletlenül se hidd el, hogy átraktak, vagy ha azt mondják hogy ennyit bír a vonal, mert nem :)

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#50706) csƵ válasza dchard (#50705) üzenetére


csƵ
őstag

Már 2 telefont és 1 mail-t megejtettem 1 hét alatt. Már bőven túl vagyok a 2 héten.

(#50707) Razermazer válasza dchard (#50699) üzenetére


Razermazer
őstag

Köszönöm dchard

A bekötés azért nem egészen toldás nélküli(gondolom a kábelekre értetted a toldást vagy osztókra?splitterrekre?) hanem a következő, bejövő kábel az oszlopról eredetileg egy tap-ba ment, ez lett cserélve egy 3Db-s 2-es osztóra, annak egyik ága zajszűrővel megy egy 4-es osztóba ami 8Db-s, abból mennek szét a tv-k szám szerint 3 darab. A másik ága az osztónak a net, az jön le hozzám a szobába(toldás nélküli kábel), itt még egy osztó van szintén 3Db-s aminek egyik ága a tv-be(ő a negyedik tv) megy zajszűrővel kicsi hordó alakú, a másik megy a modembe.

Most ezeket az adatokat kapom szinkron jelenleg megvan mindkét ágon:

Sat Dec 06 12:52:11 2014 Critical (3) Started Unicast Maintenance Ranging - No Response received - ...
Sat Dec 06 12:49:05 2014 Warning (5) MDD message timeout;CM-MAC=58:23:8c:1c:56:6a;CMTS-MAC=68:ef:b...
Sat Dec 06 12:48:33 2014 Critical (3) Started Unicast Maintenance Ranging - No Response received - ...
Sat Dec 06 12:40:03 2014 Warning (5) MDD message timeout;CM-MAC=58:23:8c:1c:56:6a;CMTS-MAC=68:ef:b...
Sat Dec 06 12:33:58 2014 Critical (3) Started Unicast Maintenance Ranging - No Response received - ...
Sat Dec 06 12:33:57 2014 Warning (5) MDD message timeout;CM-MAC=58:23:8c:1c:56:6a;CMTS-MAC=68:ef:b...

Szóval azért nyugodtan jelentsem be mert az upstream továbbra is 50-51 és ez nem kerek. Előtte míg az esős és hideg idő nem jött be, tökéletes értékek voltak.
Vagy esetleg variáljak be a rendszerbe egy tapot? a splitter helyett mert van itthon ilyen és csak 6Db-s[link]
Splittere
A splitterek ilyenek[link]
A 4-es ilyen[link]
Kb 1 hónaposak lehetnek az eszközök tejesen újak.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#50708) #41133696 válasza csƵ (#50706) üzenetére


#41133696
törölt tag

A telefonban mit mondtak, amikor kérdezted őket? Mert az egyértelműen látszik, hogy nem tettek át, és az is, hogy a vonalad bírja az L csomagban kínált letöltési és feltöltési maximumot is. Utóbbi szinte ki van centizve, előbbi meg bőven megvan.

(#50709) csasaKKP


csasaKKP
senior tag

Sziasztok!

Elképzelhető, hogy szolgáltatót váltok, vagyis otthoni előfizetésem is Telekomos lesz, de lenne pár kérdésem:

- A T szerint a címemen max. 20 Mbit/s xDSL internet érhető el, holott pár házzal arrébb (ugyanezen az utcában, ugyanezen a vonalon) 30 is elérhető. Elképzelhető, hogy, hogy akár nálam is hozható lenne ez a sebesség, rákérdezzek az ügyfélszolgálaton?

- Mostanában milyen Modemet adnak?

- Mostanában milyen STB-t adnak IPTV előfizetéshez?

Előre is köszönöm. :R

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#50710) kabelmania27 válasza Razermazer (#50707) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Jól van kialakítva a kábelezés, max azt tudod csinálni, hogy a modemnek padlásról hozol le külön koaxot és az első kettesbe kötöd, 52ig megy a négy adási, értékek elfogadhatók.

[ Szerkesztve ]

(#50711) csƵ válasza #41133696 (#50708) üzenetére


csƵ
őstag

Azt, hogy több lépésben történik a váltás. Legyek türelemmel. 15 nap után, ma raktak át VDSL-re ADSL2+-ról.
Már csak egy "gombnyomás" a 30Mbit. 2 évig úgy volt 20Mbit-es csomagom, hogy az átportolás elmulasztása miatt, csak 15-öt kaptam.

(#50712) chester99


chester99
aktív tag

Üdv

Milyen sávszélesség kell ahhoz, hogy iptv-n mennyen a hd adás?

(#50713) #41133696 válasza csasaKKP (#50709) üzenetére


#41133696
törölt tag

Lehet, hogy ez az eset forog fenn! Nem modemet adnak hanem HGW-t, ami mostanában Speedport 724CI.

(#50714) csasaKKP válasza #41133696 (#50713) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Köszönöm a válaszod, érdekes. Egyébként tőlünk sincs messze a DSLAM, olyan 400 méter (légvonalban) a szomszéd utcában. HGW-t meg úgyis "modemként" (bridge módban vagy miben?) fogom használni, nincs szükségem a WLAN-jára, mert a saját WiFi-met használnám (gondolom letiltható).

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#50715) Ronam


Ronam
addikt

Kezd nagyon elegem lenni a Telekomból. Ugye az online rendszerük nem működik, telefonon eddig a 9-es gomb, és az adatok megadása után ügyintézőhöz kapcsoltak, most visszadobál folyamatosan a főmenübe. Marad a személyes ügyintézés? Kicsit viccnek tartom ezt....

(#50716) lesaux


lesaux
veterán

Kedves emberek!
Tesóm IPTV-je mintha megvadult volna. Azt még beemeljük (bár nem tetszik), hogy az élő adás akadozhat. De miként fordulhat elő az, hogy egy novemberben rögzített filmből is mutat egy másodpercet, majd kimerevedik három másodpercre? Nem egy helyi vinyón tárolja a cuccot, vagy mitől akad? A set-top-box kezd nyugovóra térni? Kb. két hete érkezett.
Jártatok már így?

(#50717) mttssz


mttssz
senior tag

Sziasztok!
Telekomnál mennyi idő szokott lenni rendelésnél a szállítás? Kb. két hete lett rendelve egy laptop, azt mondták még a hétvége előtt kihozzák, de nem ért ide. Aztán megint, hogy probléma volt a rendeléssel, de megoldották, pár nap és jön a cucc; ez is elmaradt. Járt már más is így? Mi a teendő?

[ Szerkesztve ]

(#50718) lesaux válasza lesaux (#50716) üzenetére


lesaux
veterán

A 1412-n resetet javasoltak az eszközön meg a benti oldalon is, de fogalmuk sincs. Elvileg az STB helyben tárolja a filmet. Ha még egyszer előfordul, akkor csere.

(#50719) poli27 válasza lesaux (#50716) üzenetére


poli27
veterán

Ha akadozva érkezik az adás amit felveszel akkor akadozva is játssza le mert úgy veszi fel nem?....

(#50720) lesaux válasza poli27 (#50719) üzenetére


lesaux
veterán

Na, én is gondoltam erre, de azt mondja a tesóm, hogy a korábban felvett, eddig jól lejátszott cuccokat is szaggatja.

(#50721) Gézengúz


Gézengúz
addikt

VDSL up-ról semmi hír?

(#50722) poli27 válasza lesaux (#50720) üzenetére


poli27
veterán

akkor passzolom :)

(#50723) Teko001 válasza lesaux (#50720) üzenetére


Teko001
őstag

Jelentsd be hibára. Az akadozást is, az se normális.

(#50724) Komi28


Komi28
senior tag

Olyan kérdésem lenne, hogy milyen típusú felvevős box-ot adnak most?

(#50725) Teko001 válasza Komi28 (#50724) üzenetére


Teko001
őstag

(#50726) Komi28 válasza Teko001 (#50725) üzenetére


Komi28
senior tag

Köszi, nem jól kerestem a keresőnél én nem találtam meg :(

(#50727) tope


tope
addikt

Családi HD SAT TV-re milyen csatornaválaszték lesz jövő évtől ?

(#50728) Sharkweb válasza lesaux (#50720) üzenetére


Sharkweb
aktív tag

Döglődik a vinyó a boxban, nekünk is szaggatott a felvett műsor. Jelentsd hibára kicserélik a boxot, viszont a felvételek elvesznek.

(#50729) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Nálatok bejön a T webshop oldala? Se a Telekom oldaláról, se a T-mobile oldaláról nem nyitja meg a Tartozékokat. Már kb 1 hete próbálom. :@ A https://webshop.t-mobile.hu sem elérhető.
A kapcsolat időtúllépés miatt megszakadt
A(z) webshop.t-mobile.hu helyen lévő kiszolgáló túl hosszú ideig nem válaszol.

(#50730) fradi81 válasza Krystal_s (#50729) üzenetére


fradi81
veterán

Bejön mindkettő.
[link]

[ Szerkesztve ]

moto g72, Ninebot d28e

(#50731) Azharel válasza Krystal_s (#50729) üzenetére


Azharel
aktív tag

Nálam már egy hónapja elérhetetlen, tegnap lejelentettem hibára. Telefonba mondták, hogy már mások is jelezték és már dolgoznak az ügyön.... Mindenhonnan működik az oldal kivéve az otthoni netről.

(#50732) Sasos válasza Krystal_s (#50729) üzenetére


Sasos
senior tag

Nálam is ez a helyzet, kb 1 hete vettem észre, de nekem itthonról megy, melóhelyről nem. Melóhelyen is T-s net van...

(#50733) Gézengúz


Gézengúz
addikt

Hát nem hiszem el, hogy ne hiányozna neki, de akinek Speedport kell jó aron...

[link]

(#50734) #41133696 válasza Gézengúz (#50733) üzenetére


#41133696
törölt tag

Amit nem fog tudni használni a vevő - ráadásul törvénytelen is ilyet árulni, mivel szolgáltatói eszköz -, ugyanis a szolgáltató nem fogja az SN alapján beélesíteni.

(#50735) Gézengúz válasza #41133696 (#50734) üzenetére


Gézengúz
addikt

Ez teljesen biztos? Mindig S/N alapján történik az ellenőrzés? Szerintem itt ha felvágnék egy másik VDSL modemet simán menne az is...Ehhez el kéne hoznom tesómtól a ZTE-t de ahhoz lusta vagyok..

(#50736) MajaG válasza #41133696 (#50734) üzenetére


MajaG
senior tag

Fogja tudni használni...
A telekom kiküld kárszámlát annak akinek a nevén van, ha nincs előfizető nevén, akkor ennyi. Ha kimész lomi piacra az eszközök 3/4-e T-s cucc, indiánoktól.

Egyik megyében találtak egy garázst ami tele volt sat-os boxokkal, vinyó kivéve belőle, a szemét meg ott maradt. :) Ugye nem kell mondanom, hogy dakota szokás ez is? :) Rajtuk behajtani meg tudjuk mit lehet, max a tetvet.

(#50737) DJ. Ru$y válasza MajaG (#50736) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

MajaG!
Egy kérdésem lenne, ha nem gáz, mit tudsz arról, hogy csak SP eszközt tud adni most a T-Home VDSL alá? Esetleg valami újabb ZTE? :F

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#50738) MajaG válasza DJ. Ru$y (#50737) üzenetére


MajaG
senior tag

Speedport van készleten, ha nem azt kapsz, akkor azért mert a raktárba csak levedlett cucc van.

ZTE-t nem kommentálnám, privátba se...:)

Ebből gondolj amire akarsz... ;)

[ Szerkesztve ]

(#50739) Gézengúz


Gézengúz
addikt

Megoldódott a Speedport-torrent problémám.. Már megy vele és egész egyszerű a dolog :)

(#50740) Shadowfax


Shadowfax
addikt

Sziasztok!

Édesanyámnak kell segítenem telefon és internet díjcsomag választásban. Szeretne a Telekomnál maradni, mert 100 éve ott van a telefonja. Most járt le a kétéves hűség a Favorit Extra és DSL Netmánia M csomagra. Alapvetően meg vagyunk ezzel elégedve, bár a 20 Mbit/s letöltési sebesség sosem volt meg, inkább csak 14-15 körüli érték volt, de az eddigi garantált 10 Mbit/s-t hozta. Viszont szomorúan tapasztalom, hogy az új csomagnál márcsak 1Mbit/s a garantált a 20-ból... :o Attól félek, hogyha új szerződést kötünk, szépen le is csökkentik majd ennyire, s akkor az asztal sem verhetjük, mert ennyi a garantált. Akik mostanában kötöttek új szerződést, tapasztaltak ilyet?
A másik, hogy fogalmam nincs, hogy amúgy mennyi lehetne az elérhető max. letöltési/feltöltési sebesség a vonalon. Tudom, láma kérdés, de valaki elmagyarázná, hogyan mérhetném meg? :B
Két napja próbálkozom, de az online felület most nem elérhető az új ügyfélkapcsolati és számlázási rendszer fejlesztése miatt. Mióta van ez így? Valaki próbálta a múlt héten esetleg?

Előre is köszi! :)

(#50741) MajaG válasza Gézengúz (#50739) üzenetére


MajaG
senior tag

Szerintem mi telefonon is beszéltünk anno, mikor DMZ-be dobattam a routered, vagy az nem te voltál?

Örülök, hogy megoldódott, privátba írd le mi volt a pontos sztori és a megoldás, hátha jön valaki ilyen kéréssel.

Köszi.

(#50742) DJ. Ru$y válasza MajaG (#50738) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

:R
Oké, akkor lehet majd SP cserét kérek, ha a ZTE kaki. Nem is lesz mostanában másik fajta jól sejtem?

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#50743) MajaG válasza DJ. Ru$y (#50742) üzenetére


MajaG
senior tag

Most mid van?

Jövőre biztos lesz új eszköz, kérdés mikor.

(#50744) DJ. Ru$y válasza MajaG (#50743) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Speedport, csak olyan anomáliával, amit nem tudok én reprodukálni, csak néha ő maga. (Lefagy világítanak a ledek amik működésközben is, belépek az online felületre, ott meg szerinte nem aktív az internet. Következő ilyennél jelentem hibára, bár nem hinném, hogy tudnak majd messziről bármit tenni. Legújabb SW, PPPoE PT, TP-Link router van mögötte.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#50745) Teko001 válasza Shadowfax (#50740) üzenetére


Teko001
őstag

Ami a sebességet illeti: Ha nem változtatsz csomag sebességet, valószínűleg nem fognak a profilhoz nyúlni, tehát ugyanolyan lesz, mint eddig (a profilok elvileg nem változtak, csak papíron). A sebesség most is valószínűleg azért ennyi, mert ennyit tud. A vonalnak a sebességének megnézéséhez egy olyan eszköz kell, ami kiírja neked. Az újabb speedport, vagy például a régi fekete dlink-ből kilehet nyerni. Az online felület nem megy augusztus vége óta, majd egyszer működni fog.

(#50746) Centaurus


Centaurus
tag

Sziasztok
Adott egy TLWR 3600 Tplink router OPEN WRT-vel és egy speedport Thomeos iptvs telefonos modemes wifis router.
Olyan gondom van hogy nem tudom hogyan állítsam a TP linket hogy minden működjön rajta.
A torrent kliens megy de nem tud elindulni a letöltés,a DLNA sem megy és a net sem.
Olyan beállítás kéne amivel a speedprtos routeren keresztül minden zavartalanul üzemel.
Előre is köszönöm ha tudtok segíteni.

"Csak akkor buli az élet ha egyenesen a közepébe vágsz"

(#50747) Gedeon31 válasza Gézengúz (#50739) üzenetére


Gedeon31
addikt

Mi volt a gond vele? :U

(#50748) Gézengúz válasza Gedeon31 (#50747) üzenetére


Gézengúz
addikt

Az SP-nek DNS kezelési problémái vannak, hálókártya tulajdonságainál megadod pl. a Google DNS-t, illetve az Ipv6 elől kiveszed a pipát és már száguld is a torrent..A modemben az Upnp azért legyen bepipálva..

Ha routerral akarunk csatlakozni a modemre akkor, ha kell a VOIP és az IPTV akkor a PPPOE PT-t be kell pipálni, ha nincs rá szükség akkor csak modem üzemmódba kell helyezni...

Ilyen módon is megy a torrent..

(#50749) rdi


rdi
veterán

Üdv, lehet, hogy ez ide off, de van vki rajtam kívül, akinek nincs semmilyen elérése a telekom dsl-en keresztül? A ping az összes címre, a routeren kívül "elérhetetlen" választ ad. IP címre is nem csak névre.
És ez így megy tegnap este 8 óta.
Viszont a tévéjük az megy....

Fej! Tor! Potroh!

(#50750) Shadowfax válasza Teko001 (#50745) üzenetére


Shadowfax
addikt

Köszi szépen a válaszokat! :)
Az online rendelés csak azért érdekelne, mert 2 éve a telefonban magasabb csomagárakat mondtak nekünk, mint ami a neten látható volt bejelentkezés után, így aztán neten rendeltük meg. Nem tudom, meddig nem lesz még online rendelési lehetőség, de gondolom a telefonos ügyintézés olcsóbb, mint a személyes ügyfélszolgálatos? :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.