Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49551) Teko001 válasza Sasos (#49550) üzenetére


Teko001
őstag

Ha a HGW-be építettet használod (ami az említett HGW esetében egy szolgáltatást takar összesen), valószínűleg igen. De megfordítanám a kérdést: miért zavar, hogy egy DDNS címet megismerhet valaki, ha nagyon akar?

(#49552) ludsimon válasza Sasos (#49550) üzenetére


ludsimon
veterán

Felmerültek bennünk is hasonló aggályok.
Ezért veszünk egy saját routert amihez a Cisco DMZ-be állítva átküld mindent.

Mi ezt egyébként nem is tudtuk, hogy gyakorlatilag 100%-ig minden menüt látnak távolról!
Még azt is, hogy a default user/admin webfelületen megváltoztattuk a belépéshez szükséges nevet/jelszót... :Y

Szóval tényleg mindent látnak...
Elég ijesztő volt mikor elkezdte sorolni..
És akkor ez a publikus, miket láthatnak még.. kb mindent. :(

El is gondolkodtam egy korlátlan vpn-en, Ausztriai szerverhez csatlakozva.
Ez már lehet, hogy a paranoia határa. :D

[ Szerkesztve ]

undefined

(#49553) wmati válasza ludsimon (#49552) üzenetére


wmati
addikt

Cisco hgw ből látnak a legtöbbet de ez valahol természetes már legalább is nekem. Nekem a Mac címeket kezdte el sorolni anno egy szerelő hogy az egy laptop, az telefon stb sb. Vicc az hogy nekünk külön tanították hogy kössél vmi routert a szolgáltató vacka után hálózatépítő technikus.

(#49554) ludsimon válasza wmati (#49553) üzenetére


ludsimon
veterán

Torrentet is tudta..
Rögtön mondta, hogy korlátozni kéne, azért fagyogat az iptv, pedig akkor nem is ment mikor szarakodott (nem kapott ip címet a Cisco-tól az X200T, de rögtön ránk akarta kenni, hogy a torrent miatt. :D )
Akkor kijavította magát, hogy hát igen, pár napja, vagy hete frissítettek egy hibás, bugos fw-re és az miatt lehetséges a régi eszközök nem kapcsolódnak rendesen.
És kicserélte az új pici fekete boxra és lám megjavult. :D
De amúgy korlátozva van természetesen.

Még kiderül a végén, hogy nem is a google-től meg a hackerektől kell félni, hanem a szolgáltatótól, merthogy az közvetlen belelát mindenbe. :D

[ Szerkesztve ]

undefined

(#49555) Teko001 válasza ludsimon (#49554) üzenetére


Teko001
őstag

Szerintem azt csak betippelte, arra alapozva, hogy leginkább az képes akkora forgalmat generálni, hogy ha nem elég jó a QoS, akkor elfogyjon a sávszélesség (mint bizonyos bugos DSL eszközöknél, ahol emiatt akadt a VOIP). Persze ez kábelen alapvető hülyeség (mivel dedikált csatornája van), a P2P és az IP cím közti összefüggés is az, tehát a szakértelem az...

A szolgáltató egyébként nyilvánvalóan ha akarja, láthatja a tartalmat, ami keresztül megy rajta, ahogy a többi szereplő is, aki részt vesz az adat továbbításában. Ha titkosítva van a tartalom (pl. https kapcsolat), akkor már nem lát bele. Az pedig, hogy látja a beállításokat a saját eszközében szintén valahol érthető, a távoli hálózat menedzsment szempontjából is fontos, hogy hozzáférjen (firmware frissítés, stb...)

[ Szerkesztve ]

(#49556) dchard válasza Teko001 (#49555) üzenetére


dchard
veterán

Látom ez a Qos és torrent téma úton-útfélen előkerül, viszont a következtetések sorra hibásak, ezért úgy érzem ideje rendet tenni a fejekben:

Tehát, DSL-nél a QoS a következőképpen működik:

ADSL2+: itt a voip és az IPTV is külön PVC-ben uatzik az ATM réteg fölött.
VDSL2: itt VLAN segítségével vannak szétválasztva az IPTV, VOIP és az "internet" forgalom.

Mindkét módszer igen egyszerű, alig igényel számítási feladatot a HGW részéről, és minden esetben garantálja a a különböző prioritású forgalmak megfelelő szétválasztását már az IP réteg alatt (L2).

Ergó akármennyire is tölt lefelé az ember, nem fordulhat az elő, hogy elfogy a kapacitás az IPTV vagy a VoIP elől.

Akkor hogyan fordulhat az elő, hogy egy agresszívebb torrent letöltés mégis csak bele tud rondítani ebbe a képletbe?

Az aránytalanul sok TCP/UDP szállal működő torrent olyan módon okoz gondot, hogy túlterheli a HGW NAT-olással foglalatoskodó részét. Mivel a HGW-ben egy CPU van, így ez kihat a QoS működőképességére is.

Tehát a torrent nem a sávszélesség igénye miatt okoz gondot, hanem a sok szál miatt.

Abban az esetben, ha egy reálisnak mondható 40-50 szálas torrent letöltés mellett is problémák adódnak, akkor a HGW-t hibásan készítette el a gyártó, illetve az alapszoftverét nem kellő gondossággal programozták. Ez ellen saját routerrel lehet védekezni ami a natolással kapcsolatos jelentős terhet leveszi a HGW válláról. A legjobb ha a HGW-t tudjuk PPPoE PT módban"modemként" használni, de ha erre nincs lehetőség, a mögé rakott router IP-jét DMZ-be rakva is jelentős javulás érhető el.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#49557) ludsimon válasza dchard (#49556) üzenetére


ludsimon
veterán

Köszi a részletes felvilágosítást! :)
Sajnos kábelnet, így PPPoE nincs hozzá, így DMZ-be kötve kell majd az új routeremet üzemeltetni, remélem megoldja minden problémánkat. :)
Olvastam, hogy neked is 1043ND v2 van. Hétfőn megyek a v2.1-ért. Ez jó eszköz?

[ Szerkesztve ]

undefined

(#49558) dchard válasza ludsimon (#49557) üzenetére


dchard
veterán

DOCSIS3-nál máshogy működik a dolog:

Ott a HGW-be letöltődő egyszerű IP filter szabályokkal valósul meg a QoS, de a NAT-olós rész az itt is igaz, bár ennek az eszköznek még senki nem vizsgálta a NAT képességét (hány szál, mekkora sebesség stb.)

Valóban 1043ND-m van, Openwrt-vel nyúzom évek óta, elégedett vagyok vele.

Ugyanakkor ha most vennék új routert, akkor valószínűleg tplink wdr3600-at vennék. ALig valamivel drágább, szimultán kétsávos rádió, a 1043ND-nél jóval gyorsabb processzor és 4-szer annyi RAM van benne, szintén jó OpenWRT támogatás mellett.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#49559) r3dsnake válasza Teko001 (#49551) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Akkor is bele tudnak nézni, ha átírom a defaul pw-t?

(#49560) ludsimon válasza r3dsnake (#49559) üzenetére


ludsimon
veterán

Mondom. Mi a usert és a pw-t is átírtuk. Bele tudtak lépni így is!

dchard:
Köszi a segítséget! Írtam a routerrel kapcsolatban privát üzenetet!

[ Szerkesztve ]

undefined

(#49561) atti1848 válasza Teko001 (#49549) üzenetére


atti1848
senior tag

Köszönöm a választ. :R :R

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#49562) hemaka


hemaka
nagyúr

Tegnap érdeklődtem, hogyan lehetne megoldani ezt a problémát.
Most már a gép előtt ülök itthon, szóval a routernek az oldalát betöltöttem és ezt látom:
Model: Cisco EPC3925
Vendor: Cisco
Hardware Revision: 1.0
MAC Address: 7c:b2:1b:42:4c:72
Bootloader Revision: 2.3.0_R1
Current Software Revision: epc3925-E15-12-v302r125573-131202c
Firmware Name: epc3925-E15-12-v302r125573-131202c.bin
Firmware Build Time: Dec 3 09:44:16 2013
Cable Modem Status: Operational
Wireless Network: Enable

Ha belépek is látnom kellene valami LOG-ot, azt kérdeztétek?

[ Szerkesztve ]

(#49563) Gubek-Einste válasza hemaka (#49562) üzenetére

A lap aljáról kellene a több adat, a Downstream és Upstream Channels adatai.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#49564) hemaka válasza Gubek-Einste (#49563) üzenetére


hemaka
nagyúr

Downstream Channels
Power Level: Signal to Noise Ratio:
Channel 1: -1.9 dBmV 39.9 dB
Channel 2: -3.3 dBmV 39.4 dB
Channel 3: -3.1 dBmV 39.4 dB
Channel 4: -4.2 dBmV 39.1 dB
Channel 5: -4.2 dBmV 39.6 dB
Channel 6: -4.3 dBmV 39.8 dB
Channel 7: -4.2 dBmV 39.4 dB
Channel 8: -4.9 dBmV 38.9 dB


Upstream Channels
Power Level:
Channel 1: 44.7 dBmV
Channel 2: 43.0 dBmV
Channel 3: 43.5 dBmV
Channel 4: 0.0 dBmV

Szerk: Nem, van rajta egy elosztó és abból az egyik egy monitor-tv hibrid valamibe megy, de az ritkán van bekapcsolva, konkrétan áram alatt sincs, ha nem használjuk.

[ Szerkesztve ]

(#49565) kabelmania27 válasza hemaka (#49564) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Osztás nélkül megy a koax a modembe?

(#49566) Gubek-Einste válasza hemaka (#49564) üzenetére

Rendben vannak a jelszintek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#49567) luciferk


luciferk
senior tag

Mostanság kábel iptv-hez milyen tipusú stb-t adnak? jelenleg egy 4 éves cis5230-mt tipusú van amely napi egyszer kétszer csontra lefagy, csak a hálózati kapcsoló ki-be kapcsolásával lehet életett lehelni bele.

[ Szerkesztve ]

(#49568) ludsimon válasza luciferk (#49567) üzenetére


ludsimon
veterán

Szia!
Tegnap cserélték nálunk! [link]

undefined

(#49569) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Havi forgalmat tudok nézni valahol?

(#49570) 313313 válasza r3dsnake (#49569) üzenetére


313313
addikt

Netes felületen :)

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#49571) DJ. Ru$y válasza r3dsnake (#49569) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Online felületen lehet(ett), amíg beengedett :D

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#49572) MaxxDamage válasza DJ. Ru$y (#49571) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Engem pár napja nem enged be, se a T-Home (otthoni) és a Telekom (mobil) részre sem... :U :W
/telefonos "Telekom" program se jön be.../ WTF!? :F

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#49573) DJ. Ru$y válasza MaxxDamage (#49572) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Örülj neki, hogy eddig bejött. Rendszerátállás van, már Isten ideje óta nem tudtam belépni, ahogy mások sem.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#49574) r3dsnake válasza DJ. Ru$y (#49571) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Ott ha a forgalmi adatokra kattintok csak a teló jön be.

(#49575) chester99


chester99
aktív tag

Üdv

Van itt olyan halandó ember aki átkerült az új rendszerbe, valaki hallott már ilyenről? Kicsit fura nekem ez a dolog...

(#49576) DJ. Ru$y válasza r3dsnake (#49574) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Mert az a rendszer gondolom még működik, ellenben a másik, szót sem érdemel. :(

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#49577) dptrsk válasza chester99 (#49575) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Van a szük családi körben 3an is átkerültek már... Csak én nem
Aki átkerült olyan, mint régen... Be lehet lépni, számlátfizetni, rendelni...

(#49578) wmati válasza chester99 (#49575) üzenetére


wmati
addikt

Én is átkerültem pont olyan mint a régi de pl lehet már online hibát bejelenteni. Viszont csinált a T 2 db mail címet csak úgy random amit el kezdtek kiszámlázni most meg vizsgálják mi történt.

(#49579) luciferk válasza ludsimon (#49568) üzenetére


luciferk
senior tag

Képet vagy valami más infót nem tudsz a Cisco ISB2231MT stb-ről? mert a neten nem találok semmit róla. :(

(#49580) Teko001 válasza luciferk (#49579) üzenetére


Teko001
őstag

Ő az, csak más a branding (a felső modell)

(#49581) wmati válasza luciferk (#49579) üzenetére


wmati
addikt

Ő meg belül.

(#49582) 313313


313313
addikt

Létezik olyan, hogy az egyén aláír 2 évet tripla szolgáltatásra, amiért 6200-t fizet, ha távszámlázgat..., de ha rendes csekket kér és postán fizet 10k-t fizet?

Szerk.: Vagy csak az ügyfélszolgálatos terelt?

[ Szerkesztve ]

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#49583) Gubek-Einste válasza 313313 (#49582) üzenetére

Ha a kedvezményes ár feltétele volt a Távszámla használata akkor igen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#49584) 313313 válasza Gubek-Einste (#49583) üzenetére


313313
addikt

Az odáig oké, hogy kedvezményes ár...
De eddig x ft volt hiéna csomagba az előfizus díj, most távszámlával ugyanúgy x, távszámla nélkül meg az alap, eredeti/hiéna nélküli ár.

[ Szerkesztve ]

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#49585) wmati válasza 313313 (#49584) üzenetére


wmati
addikt

Gondolom valamihez kötnie kell a T nek ezt a kedvezményt hogy ne kapjanak büntetést, csak tipp.

(#49586) 313313 válasza wmati (#49585) üzenetére


313313
addikt

Kedvezmény eddig is volt, régen hiéna csomagnak hívták, ma távszámlás kedvezménynek.
Régen bármikor megkaptad az olcsóbb árat, független a számlázástól/fizetéstől. Ma csak akkor kapod meg a kedvezményt, ha táv számlázol.
A hiéna kedvezmény csak meghatározott területen érhető el, gondolom a távszámlás kedvezmény is ugyan ott...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#49587) babaresz


babaresz
csendes tag

sziasztok!
T-Home-os set top boxom meg akar ölni :D
Oké kicsit túloztam, de nagyon nem bíztató, ahogy kinéz. reset-re, elülső gombokra nem ragál, távkapcsolóra sem, a maximum amit ki lehet hozni belőle, az hogy a főkapcsolóra kikapcsol, de visszakapcsolva ismét ez fogad. van valami ötlet?
köszi :)

[ Szerkesztve ]

(#49588) ludsimon válasza babaresz (#49587) üzenetére


ludsimon
veterán

Hívd fel a 1412-t!
Kijön egy szerelő és beállítja, vagy kicseréli.

undefined

(#49589) Sasos válasza Teko001 (#49551) üzenetére


Sasos
senior tag

Mert a jelszó is ott csücsül a HGW-ben? :U

(#49590) DJ. Ru$y válasza Sasos (#49589) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Aki teheti szerintem bridge, PPPOE PT... Én erről nem tudtam eddig, de alapból nem bízom a szolgáltatós eszközben, hogy rábízzam a router szerepét.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#49591) #41133696 válasza ludsimon (#49545) üzenetére


#41133696
törölt tag

Egyébként a Mindig TV-t érdemes még használni, mert ott van HD Stream is. Persze csak közszolgálati adók. Egyébként jó lenne egy TV GO Windows 8 alkalmazás is, Mindig TV-ből van.

(#49592) etejedu válasza #41133696 (#49591) üzenetére


etejedu
őstag

Jó lenne csak ugye van akinek kell a gyors net.
Egy mindigtv előfizu és egy mobilinternetes szolgáltatás a legolcsóbb. ( mármint erre van általában a legnagyobb igény: net+tv)

Már nem kell sokat aludnom és a Telekom jóvoltából lehet megpályázom ezt a combót. Vagy Digis leszek. ;]

(#49593) st.stofi válasza ludsimon (#49554) üzenetére


st.stofi
tag

Én is saját router-t használok, Cisco-ban meg IP PT van beállítva, így megkapja saját eszköz a publikus IP-t, így nincs gond, minden megy szépen. Mikor váltottam ADSL-ről Kábel-re, először simán csak rákötöttem a Cisco LAN portjára a saját eszközöm, de elég fura dolgokat loggolt a routerem, rászántam egy napot, tcpdump-pal levettem minden ip forgalmat ami a Cisco LAN portján jött, elemeztem, hát volt ott minden, 10.x.x.x-es privát IP címek jelentek meg az a Cisco LAN portján, meg egyéb érdekeségek, mindenesetre akkor mondtam hogy jó ezt akkor nem, szolgáltató felől ne jöjjenek már privát ip-k az én belső hálózatomba. Először próbáltam DMZ-be tenni a saját eszközt, de a dupla natolás plusz a Cisco HGW gyengeségei (sérült ipsec csomagok, nagy pps értéknél fagyogatás, connection tracking timeout értékek alacsonyak, established kapcsolatokat ha nem volt rajtuk forgalom, pár perc után dobta, stb.) miatt ez nem volt jó nekem, szerencsére az IP PT elég jó megoldásnak bizonyult, IPTV-t betettem külön vlan-ba, oda mehet a mcast meg az a pár IP amit használ a kommunikációra, azokat is kontrollálva, így nagyjából fél év alatt egész összecsiszoltam a rendszereimet a Telekommal, még az Online üszi-t megcsinálhatnák, meg talán ha a TVGO hajlandó lenne futni a tabletemen és nem v100-as hibakódozna, és akkor öröm és boldogság, full elégedett lennék a Telekommal :)

(#49594) ludsimon válasza #41133696 (#49591) üzenetére


ludsimon
veterán

Win 8.1-alatt nem működik? Szóval ha lesz win8.1 tabletem azon se? :O
Van/érkezik DVB-C usb tuner, mert akkor még nem gondoltam van TV GO, de azért a közszolgálati HD adásokért nem érdemes bedugnom.

st.stofi:
Hogy állítottad be az IP PT-t?

[ Szerkesztve ]

undefined

(#49595) Teko001 válasza ludsimon (#49594) üzenetére


Teko001
őstag

Te ha jól emlékszem most kaptad a Cisco-s eszközt, így nálad nem jelenik meg elvileg az a funkció. Egyébként az Applications & Gaming alatt jelenik meg, ha igen

(#49596) dptrsk válasza ludsimon (#49594) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

win 8.1 alatt böngészőből működik. Csak nincs külön program

(#49597) hemaka válasza Gubek-Einste (#49566) üzenetére


hemaka
nagyúr

Akkor semmi értelme nem lenne csak modemként használni és venni hozzá egy normális routert, ugyan ilyen trágya lenne a net, mint most? :D

(#49598) ludsimon válasza Teko001 (#49595) üzenetére


ludsimon
veterán

ó. :O
Akkor megy a figyelés.
Sajnos eltüntették, csak a DMZ-t tudom beállítani, meg port beállítások.

Akkor kizárólagosan csak úgy fog megoldódni ez az egész, ha saját routert veszek (délután veszem át a 1043ND v2.1-et) és abba is beállítok egy korlátlan vpn kapcsolatot PPTP-ben vagy L2TP/IPSec-ben.

pietrasko:
Értem. Elegendő nekem az.

Gyakorlatilag amúgy van bármi törvény arra, hogy hogyan kezeljék az adataimat amit figyelnek?
Amerikában legalább van, ott csak a titkosszolgálat stb kaphatja meg.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#49599) dptrsk válasza ludsimon (#49598) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

A szolgáltató csak a modemig "lát", tehát a szerelő csak azt látta, hogy magas az adatforgalom(meg persze a modem beállításokat is látja), múltkor nekem is mondta, hogy a torrent miatt lehet hogy lassú a le/fel töltés, de mikor felvilágosítottam, hogy torrent nem volt csak steames játékletöltés(gépújrarakás+~30GB steam játék...), akkor mondta kijön megnézni, mert a torrent okozhat belassulást ha nincs korlát, de a steam szerinte nem, s megállapították, hogy a lakáson kívűl a hálózatukban van egy kábelsérülés...

Legalábbis nekem ez a tapasztalatom, de egy hozzáértő szervizes megírhatja (ha teheti), hogy mennyire is látnak bele...

[ Szerkesztve ]

(#49600) ludsimon válasza dptrsk (#49599) üzenetére


ludsimon
veterán

Nem gondolod, hogy majd egy szerelő nyilvánosba le fogja írni mit látnak ezen kívül. :)
100%-ig biztos vagyok benne többet látnak mint amennyit elmondanak.

undefined

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.