Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49751) Sofian válasza kabelmania27 (#49736) üzenetére


Sofian
őstag

Nem tudom mit rakott be az előző helyett.... egyedül küldtem fel a padlásra...

Itt vannak a mostani értékek. (HGW-t is cserélt. Cisco ment D-Link jött)

(#49752) wmati válasza poli27 (#49738) üzenetére


wmati
addikt

Mini Cmts-ek elhelyezése ? Persze ez se 2 ft lenne.

(#49753) poli27 válasza Sofian (#49751) üzenetére


poli27
veterán

Már most látom, hogy nem fogja megoldani a problémát, nagy a hibaarány (correctables) ez normális esetben amikor minden jól működik 0 szokott lenni... szval futsz még köröket szerintem!

Mint kiderült Érden szegmentálás volt.. ezért volt a gebasz tegnap mindenhol. Namost amikor visszajött a hálózat az új frekikkel már nem sikerült a Modemnek elérni a nirvánát, mint kiderült a meglévő elosztó miatt. A régebbi frekiken nem volt baj vele, de az új beállított frekiken már előjött a defektje... (2-3 éve lett berakva) szóval ki lett cserélve újra. Mostmár minden ok. Illetve legalább megtudtam hogy szegmentálás volt Érden, ami bizakodásra adhat okot.

Ne higgyél a mesékben, ilyen nincs amit mondott neked, hogy az új frekiken defektje van :DD

(#49754) poli27 válasza wmati (#49752) üzenetére


poli27
veterán

Vagy a node ot ami eddig pl ellátta körülötte mondjuk 15 utcát (ezt csak viszonyítási alapként írom) mondjuk 3 db fog kiszolgálni nem egy.

(#49755) wmati válasza poli27 (#49754) üzenetére


wmati
addikt

Mennyi realitásalap van ilyesmi bővítésekre ? Upc alkalmaz ilyen dolgokat ? több cmts, node stb

(#49756) Sofian válasza poli27 (#49753) üzenetére


Sofian
őstag

Nem tudom mennyi volt a hibaarány a hiba előtt, hiszen a Cisco nem mutatja a statoknál...

A körülmények ismeretében vagy igaz amit mondott... mert se a régi HGW sem az új nem tudott csatlakozni ezen az elosztón keresztül a fregmentálás után... vagy a helyi erősítőknél lett valami elbaszva a szegmentálás során és az új elosztó annyit javított kicsit a dolgon hogy már sikerült a modemnek csatlakozni..

[ Szerkesztve ]

(#49757) #78121280 válasza poli27 (#49753) üzenetére


#78121280
törölt tag

Nekem is bődületesen sok az utóbbi időben és eddig Uncorrectables 0 volt... Nem nagyon tudok kitalálni semmit se,hogy ki jöjjön valaki és helyre pofozza. Szeptemberben volt egy nagyobb karbantartás, akkor gyönyörűen meg lett csinálva bírta egy hónapig, októberben bejött a szeles csapadékos idő na onnantól kezdve ilyen. Lehet beázik valami valahol....

(#49758) spiritex


spiritex
veterán

Nálatok se megy a TVGO? Mert megjelenik a pink indító háromszög, de utána csak fekete ablak fogad...

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#49759) spiritex válasza spiritex (#49758) üzenetére


spiritex
veterán

Valaki próbálja ki nekem legyen szíves. :R

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#49760) #78121280 válasza spiritex (#49759) üzenetére


#78121280
törölt tag

Nem megy. :(

(#49761) ludsimon


ludsimon
veterán

Nem lenne rossz, ha kapna a feltöltési seb egy meg2x-ezést vagy 3x-ozást!!!!

undefined

(#49762) spiritex válasza #78121280 (#49760) üzenetére


spiritex
veterán

Köszi! :R

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#49763) wmati válasza spiritex (#49759) üzenetére


wmati
addikt

Nálam kéri hogy rakjam fel a kiegészítőt első használt előtt ami már rég fent van.

(#49764) wmati válasza ludsimon (#49761) üzenetére


wmati
addikt

Túlzásokba ne essünk azért nincs annyi sávszél ami elég lenne hozzá. Kisebb pár mbit emelések férnének inkább bele.

(#49765) spiritex válasza wmati (#49763) üzenetére


spiritex
veterán

Akkor itt tényleg valami központi hiba van... remélem hamar megjavul, mert úgy akartam dolgozni, hogy közben megy a tv a monitoromon. Na mind1, ezt úgy néz ki, buktam ma este.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#49766) ludsimon válasza wmati (#49764) üzenetére


ludsimon
veterán

Le kéne már kapcsolni a fránya analógot a koaxról meg a kódolt dvb-c-t és megoldódna ez a hülyeség!

undefined

(#49767) #78121280 válasza spiritex (#49765) üzenetére


#78121280
törölt tag

Megjavult. :)

(#49768) spiritex válasza #78121280 (#49767) üzenetére


spiritex
veterán

Az RTL Klub is? Mert ott se kép se hang, a TV2-n meg csak hang van... M1, M2 jó tényleg.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#49769) wmati válasza spiritex (#49768) üzenetére


wmati
addikt

Nálam ok mind a kettő.

(#49766) ludsimon Hidd el nem megy az olyan könnyen nem lehet csak úgy tele rakni mindent Us csatival. Nem hiába egy sokórás tantárgy nálunk a koax,optika, és réz hálózatok ..

[ Szerkesztve ]

(#49770) #78121280 válasza spiritex (#49768) üzenetére


#78121280
törölt tag

Igen az RTL Klub is rendben megy.

(#49771) kabelmania27 válasza Sofian (#49751) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Köszi az értékeket, nézd meg osztó nélkül (ha nem kellenek az analóg adások teszteld kicsit) is van-e hibás csomag.

[ Szerkesztve ]

(#49772) #78121280


#78121280
törölt tag

Kedves Ügyfelünk!

• Új ügyfélkapcsolati és számlázási rendszerünk bevezetése miatt 2014. november 21. 22:00 és november 26. 08:00 között nem tudja Telekom otthoni és Telekom energia szolgáltatásait regisztrálni, lemondani a Távszámla felületén, illetve ebben az időszakban elő-regisztrációjának befejezésére sem lesz lehetősége. A már regisztrált számláit ebben az időszakban is a megszokott módon kezelheti, kivéve az éjszakai órákat, amikor Távszámla szolgáltatásunk teljes szünetelése várható.

(#49773) run4fun


run4fun
tag

Sziasztok!

Átirányítottak ide másik topikból, a következő lenne a megoldanivaló:

Szeretném meghosszabbítani az antennából bejövő koax kábelt, mert a szerelők nem hagytak rá eleget és most másik helyre kerülne a tv a szobában.
Nagyjából 5 méter kábel elegendő lenne a hosszabbításhoz. Nem tudom számít-e a kábelezésnél, de Intek HD-S10CX stb-m van.
Ebay-ről rendelném a szükséges dolgokat vagy ha olcsóbban ki lehet jönni tényleg, akkor antennás boltból.

Mit kellene vennem hozzá?

Köszi előre is,
Feri

(#49774) poli27 válasza run4fun (#49773) üzenetére


poli27
veterán

bemész az első elektromos boltba, veszel 2db f csatit cc 200ft, 1 toldót cc 150ft, és annyi kábelt (RG6 Tri Shield,ez lényeges)amennyi kell kb 50ft métere...

így kell feltenni az f csatit:

Ez a toldó :

[ Szerkesztve ]

(#49775) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Ma be tudtam lépni a Telekom netes felületre (ismét) csak a havi számlát nem tudom befizetni, mert azt írja "Nincsen befizetésre váró számlád" közbe meg a csekk megjött (de kártyával szeretném fizetni... a Mobil részen volt számla és tudtam kártyával fizetni (utalni nem akarok) , várjak még pár napot ? /hátha megjelenik? - de neten elöbb szokott jelen lenni a havi számla mint ahogy megkapnám postán a csekket, korábban így vettem észre.../ :U ;]

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#49776) kabelmania27 válasza run4fun (#49773) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Az a lényeg hogy 3x árnyékolású koaxot vegyél.

(#49777) ludsimon


ludsimon
veterán

T-HOME IP PASS through beállítás: Telekom Super Szervíz, 7380Ft-os kiszállás ellenében elvégzik ha 30p-en belül megoldható (már mérne), minden további 30p 2970Ft!

ENNYIT A PESSZIMISTA HOZZÁÁLLÁSRÓL! :D

Csak a kulcsszavas keresés miatt pár szó: Cisco EPC3925 EPC3825 bridge, bridge mód, bridge mode, IPPT, IP-PT, IP PT

[ Szerkesztve ]

undefined

(#49778) wmati válasza ludsimon (#49777) üzenetére


wmati
addikt

És akinek nincs ott az a menü ? Annak csak úgy oda varázsolják ?

(#49779) ludsimon válasza wmati (#49778) üzenetére


ludsimon
veterán

Nekem sincs ott. A szerviz meg tudja csinálni, azt mondja a telefonos technikai szakértő.

undefined

(#49780) #78121280 válasza ludsimon (#49777) üzenetére


#78121280
törölt tag

Feleslegesen vered a melled, majd szépen frissítést kap és csá, kidobtál egy zsák pénzt egy totál felesleges dologért ennyi. :C

[ Szerkesztve ]

(#49781) ludsimon válasza #78121280 (#49780) üzenetére


ludsimon
veterán

Figyelj, ha nem más, hoznak egy ugyanolyan eszközt amiben benne van, ő dolguk, ők értenek ehhez!
Végeredményben meg kell csinálniuk amiért kihívtam őket!

undefined

(#49782) DJ. Ru$y válasza wmati (#49778) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Visszacsapják a gyári rendszert, vagy egy frissítést csinálnak.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#49783) #78121280 válasza ludsimon (#49781) üzenetére


#78121280
törölt tag

Csak ott a bökkenő hogy Cisco már nincsen.. max használtat kapsz ami beszarik pár hét után, D-Link meg Technicolor van. Szuperszerviztől nem kell elájulni... :C

[ Szerkesztve ]

(#49784) wmati válasza DJ. Ru$y (#49782) üzenetére


wmati
addikt

Engem csak érdekelne mert alapból egy frissítéssel jött elő, nem mindenkinek és hogy mivel csalják elő a maradék epc3925 ősökön.

(#49783) Roli27 Ha jól tudom siker orientáltak ha nem megy akk max haza sétálnak és kész.

[ Szerkesztve ]

(#49785) ludsimon válasza DJ. Ru$y (#49782) üzenetére


ludsimon
veterán

Frissítést biztosan nem csinálnak!
Levelezgettem innen privátban pár illetővel, akivel pontosan megegyezik az fw-je az enyémmel, még sincs benne az enyémben, míg az övében ott van!

Roli27: Nem full mindegy milyen ha IP PT-be van? :)

[ Szerkesztve ]

undefined

(#49786) wmati válasza ludsimon (#49785) üzenetére


wmati
addikt

Itt jön a rejtély hogy nem jelent meg mindenkinél ez a menü és akinél meg jelent de csinált hard resetet annál el is tűnt.

(#49787) #78121280 válasza ludsimon (#49785) üzenetére


#78121280
törölt tag

Mert anno Decemberben amikor lejött ez a frissítés nekem is, ott volt, egy factory reset után szépen eltűnik

(#49788) ludsimon válasza wmati (#49786) üzenetére


ludsimon
veterán

Szerintem amúgy nem fognak tudni vele mit kezdeni, hoznak egy olyan epc3925-öst amiben benne van.
Nem gondolom, hogyha távolról nem tudják akkor majd itt tudnának buzerálni rajta valamit, hogy előjöjjön, főleg úgy, hogy kb minden szart kipróbáltam már vele, hogy aktiváljam a funkciót.

undefined

(#49789) jozef76


jozef76
csendes tag

Ma váltottam T-Home IPTV+internetre. A sávszél 10 mb-es elviekben. Mikor kérdeztem a telepítést végző úriembert, hogy ebből vonódik-e le a két STB által használt sávszél, azt válaszolta, hogy nem, ez felett produkálja pluszban. Hozzátette, hogy kb. még egy hét, mire valami központi autómata belövi a sávszélemet.
Miután végzett, úgy vettem észre, hogy a 10 megás netből bizony épp a fele marad meg a két bekapcsolt IPTV mellett. Mivel jóhiszemű ember vagyok, annyi kérdésem volna, hogy ez tényleg igaz lehet, vagy át lettem ....va?

(#49790) villamos válasza jozef76 (#49789) üzenetére


villamos
őstag

Át.
Lehet hogy a vonal eleve 10 k körül tud max, és az iptv csak így tud működni...

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#49791) jozef76 válasza villamos (#49790) üzenetére


jozef76
csendes tag

Sanszos volt...

Azért köszi a választ!

(#49792) gtoth01


gtoth01
újonc

Sziasztok! Gondolom már volt itt korábban is kérdés a Samsung okos TV-vel és a T EPG-vel kapcsolatban, de nincs időm végigolvasni az elmúlt hónapok beírásait úgyhogy megkérdezem: Tudja e valaki miért van az hogy a Samu (UE48H6400) bizonyos csatornáknál kiírja a programot, máshol csak a csatorna nevét “nincs információ”-val. Az óra be van állítva (egyébként automatikus beállításon van) és próbáltam azt is hogy végigléptetem a csatornákon a TV-t. Már reseteltem is a TV-t. Eddig semmi sem segített. Még azt figyeltem meg hogy a csatornakiosztása a "régi", a néhány nappal ezelőtt bekerült új csatornák nincsenek az EPG-ben. (Pl. az AMC.) Mivel egy hete vettem a TV-t nem tudom előtte működött e volna. Mit tegyek? Várjak türelemmel és vagy a Samu vagy a T frissíteni fog? Esetleg van valamilyen trükkös megoldás? Ha tudtok valami okosságot akkor várom. Előre is köszi!

(#49793) wmati válasza gtoth01 (#49792) üzenetére


wmati
addikt

Országot / régiót próbáltad valami külföldire rakni ? pl Németország vagy Svédország.

(#49794) gtoth01 válasza wmati (#49793) üzenetére


gtoth01
újonc

Őszintén szólva ez eszembe se jutott. Sőt, még az irányítószámot is rendesen beütöttem. (Bp.-i vagyok.) Ez segít vagy csak gondolod hogy érdemes megpróbálni?

(#49795) Teko001 válasza gtoth01 (#49794) üzenetére


Teko001
őstag

Segít, sőt van amikor nem is találja meg enélkül az összes csatornát.

(#49796) gtoth01 válasza Teko001 (#49795) üzenetére


gtoth01
újonc

Köszi a tippet. Akkor mondjuk Német területi beállítással fussak neki a T-Home-kábel konfigurálásnak? Holnap kipróbálom.

(#49797) fntastic


fntastic
aktív tag

Sziasztok, nekem egy olyan problémám lenne, hogy van, hogy elmegy a net, legalábbis nem teljesen, a megnyitott facebook, vagy pl. HD stream az megy rendesen, de új oldalakat nem tudok betölteni, a Chrome azt írja, hogy Szerver azonosítása folyamatban... és nem tölt be, csak néha, nagyon lassan.
Ha újraindítom a modemet, akkor egy darabig jó. Van, hogy jó egy napig, valamikor negyed óránként megint szórakozik.

Valaki találkozott már ilyennel, esetleg tudja, hogy mi lehet a megoldás?

(#49798) Skalci


Skalci
tag

Sziasztok!

Adott egy Cisco cis 2001-es IPTV készülék. Van bármi lehetőség arra, hogy a műsorról felvételt csináljak, amit aztán számítógép által is kezelhető formátumban tároljak/visszanézheseek? Akár külső készülék is szóba jöhet, amivel scart/hdmi-n keresztül tudnám rögzíteni a műsort, digitálisan.

(#49799) st.stofi válasza wmati (#49784) üzenetére


st.stofi
tag

Hogy az IP Pt fw frissítéssel jön-e elő ill tűnik-e el, ebben nem vagyok biztos, mivel pl. nekem elérhető az IP Pt ezzel a fw-el:

Current Software Revision: epc3925-E15-12-v302r125573-131202c
Firmware Name: epc3925-E15-12-v302r125573-131202c.bin
Firmware Build Time: Dec 3 09:44:16 2013

Ellenben másnak pontosan ugyan ezzel a verzióval meg nem elérhető az IP Pt. Ez alapján én inkább arra gondolok, hogy az IP Pt elérhetősége nem a firmware, hanem az eszköz által lehúzott konfig alapján engedélyezett vagy tiltott, és amikor én rendeltem a szolgáltatást, akkor még - direkt vagy véletlenül - olyan konfigot hoztak létre nekem, amiben ez a funkció engedélyezve volt, később másoknak pedig már olyan konfigokat, ahol tiltva, IMHO; másként nem tudom mért működhetne eltérőképpen két mind hardware-ben mind firmware-ben teljesen azonos verziójú eszköz.

(#49800) M_AND_Ms válasza gtoth01 (#49792) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Nem minden adó küld részletes program információt.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.