Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50101) ludsimon válasza poli27 (#50099) üzenetére


ludsimon
veterán

Szó sincs arról, hogy ingyen elvárom. Ő ajánlotta fel, hogy van egy ilyen lehetőség. Utánanéztünk mennyibe kerül ott gyorsan, és ő azzal jött fel, hogy hát az utazás se ingyen van. Csak épp 0 Ft üzemanyag költség áron tudtuk elhozni az iponból, mert útba esett. 2000 huf nyereség elég sok, még ha vatera szinten nézzük is...
Csak azért, mert nekem nem lenne pofám ennyit benyelni. Te a pizzafutárnak, meg a postásnak is 2000 hufokat adsz?

Mert már ne is haragudj meg, de egy ilyen T bugris 1,5-2x annyit keres mint egy postás vagy egy futár.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#50102) 313313 válasza pokszi2000 (#50100) üzenetére


313313
addikt

Az eszközt hivatalosan vitte ki szerelő, vagy te szerezted? Ha utóbbi, akkor nem is fog működni modemként.

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#50103) Predator2 válasza 313313 (#50097) üzenetére


Predator2
addikt

És hogy tudok belépni az online felületre, ha nem tudok semmilyen kódot, vagy adatot? A szerelő is telefonon a központon keresztül élesítette a rendszert :F

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#50104) Teko001 válasza 313313 (#50102) üzenetére


Teko001
őstag

DSL-en nem lehet saját eszközt használni amennyiben kompatibilis a hálózattal?

(#50105) 313313 válasza Predator2 (#50103) üzenetére


313313
addikt

Akkor személyesen tudsz ügyfélkódot megadni amivel be tudsz lépni majd odahaza az mt azonosító mellett. Ha azt se tudod, el kell kérni mind a kettőt.
Telefonon nem tudsz jelszót módosítani/lekérni...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#50106) 313313 válasza Teko001 (#50104) üzenetére


313313
addikt

Analóg/digitális vonal dsl/vdsl?

Szerk.: Nem olvastam el a cucc leírását :) De lehet kompatibilitási problémája...

[ Szerkesztve ]

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#50107) Intruder2k5 válasza Teko001 (#50104) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Amennyiben nincs IPTV és telefon se, akkor ADSL-en lehet!

[ Szerkesztve ]

(#50108) erzol válasza rostiron (#50098) üzenetére


erzol
őstag

~3 hónapja nem működik az a sz@r...

(#50109) Teko001 válasza 313313 (#50106) üzenetére


Teko001
őstag

Elméletben kérdezem, IPTV nélkül nyilván. Persze nem olcsó pl egy VDSL-es eszköz, de ha az illetőnek van egy megfelelő eszköze? Milyen esetekben lehet, és mikor nem?

(#50110) 313313 válasza Teko001 (#50109) üzenetére


313313
addikt

Gondolom, ha digitális vonala van, és telefonja is, akkor csak a saját cuccal fog működni, amit be is regisztrálnak.

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#50111) Gézengúz válasza 313313 (#50110) üzenetére


Gézengúz
addikt

Én a Pirelli helyett simán tudtam használni a szoftvermódosított (fekete) 360R-t...Pedig Voip is van a vonalon ami már VDSL...

(#50112) poli27 válasza ludsimon (#50101) üzenetére


poli27
veterán

Nem vitatkozok veled, mi a f@x köze van a postásnak meg a pizzafutárnak ehhez?...Te ha a boltba bemész akkor is azt várod el hogy beszerzési áron adjanak neked mindent ugye? te zakkant vagy kicsit ezzel kapcsolatban sztem!Ő befektette a pénzét valamibe, hogy ha valakinek kell akkor keressen rajta kicsit ezt hívják kereskedelemnek.A pizzafutár nem fektet be a pizzába sztem 13k hogy legyen nála...... :W :W :W

(#50113) djculture válasza ludsimon (#50101) üzenetére


djculture
félisten

Most meg majd tanulsz és rájösz hogy ezek a szolgáltatók ilyenek. Ha extra dolog kell az pénzbe kerül mert ez így van megcsinálva mindenhol. Itt az ip tv miatt tiltott az amit te akarsz megvalósítani. Jó pénzért feloldják, lehet okosba intézni vagy lehet szépen a gyors szterviz kiszállási diját fizetni meg az óradiját. Lehet választani más lehetőség nincs mert ez ilyen de legtöbb szolgáltató él ilyen eszközökkel.

[ Szerkesztve ]

(#50114) ludsimon


ludsimon
veterán

Személyeskedéseidből nem kérek!
Nem várom el senkitől, hogy kereskedői áron adjon el nekem bármit is.
Az üzletláncok ebből tartják fent magukat és a sok ezer munkavállalót is ebből fizetik ki akik ott dolgoznak, míg a szerelő saját zsebére dolgozik.
Nem kell őket félteni, van és lesz is mindig olyan aki bedől a dumájuknak.
Innentől kezdve nincs miről tárgyalni, már megint offba ment az egész. Semmi köze a témához.

djculture:
Egyszer elmondtam, sajnálom ha nem értetted. Abban neki semmi üzlet nem lett volna, ha beállítja, minél többször jön ki annál többet kap.

"Itt az ip tv miatt tiltott az amit te akarsz megvalósítani."

Ha csendben maradtál volna... [link]

[ Szerkesztve ]

undefined

(#50115) kisapa válasza poli27 (#50099) üzenetére


kisapa
senior tag

Mondjuk elmenni nem kellett érte mert ott volt az autójában. Nem tudhatta,hogy ahova megy ott esetleg kellhet. Ettől függetlenül szerintem is jobban járt volna ha megveszi tőle mert akkor valószínűleg be is állította volna neki,és ki is próbálhatta volna,hogy működik-e.

(#50116) djculture válasza ludsimon (#50114) üzenetére


djculture
félisten

Most írom le utoljára: Alapesetben tiltva van az eszközön de a szolgáltató embere tudja engedélyezni, ha ezt nem tudod felfogni akkor sajnálom. Ezért kellett volna vele megcsináltatni összerakatni és ha nem működik akkor panaszkodni hogy ez így neked nem jó, gondolom ha másnál megcsinálták így akkor nálad is megcsinálta volna másnem ha túl hülye hozzá segítséget kér.

Témát magam részéről lezártam mert már hülyének nézés esete forog fennt.

[ Szerkesztve ]

(#50117) dptrsk válasza ludsimon (#50114) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

" "Itt az ip tv miatt tiltott az amit te akarsz megvalósítani."
Ha csendben maradtál volna... [link] "

Már el lett mondva, hogy volt tavaly egy frissítés, ami elérhetővé tette ezt a funkciót, de ha visszaállították a HGW-t gyárira, akkor megszűnik ez a kiskapu...

Értelemszerűen, ha új HGW-t kapsz abban tiltva van. A szerelő tudja engedélyezni...

[ Szerkesztve ]

(#50118) ludsimon válasza djculture (#50116) üzenetére


ludsimon
veterán

Lehet, hogy én basztam el. Ezt aláírom.
De a hozzáállásából ítélve ő tuti nem oldotta volna fel.
Névjegykártyát nem adott, tehát zsákutcába kerültem. Fizethettem volna ugyanúgy a 7400Ft-ot.
Én meg azt nem értem miért nem lehet elsőnek értelmezni amit írtam.
Telefonos ügyfélszolgálat rögtön úgy említette a szuper szervizt, hogy ez a szolgáltatás (IP PT) nem ingyen van és rögtön mondta az árakat.
Mesevilágban éltek, ha azt gondoljátok meg lehetett volna azzal úszni, hogy ó, a szerelőtől vettem és nekem nem állította be az ip pt-t pedig én úgy kértem és akkor elnézik.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#50119) djculture válasza ludsimon (#50118) üzenetére


djculture
félisten

Ha megy arra telekomos kocsi akkor megtudod dumálni, felénk is jönnek mindennap ma is a doboznál szerelt egy . Meglehet úszni maradjunk annyiban.

[ Szerkesztve ]

(#50120) ludsimon válasza djculture (#50119) üzenetére


ludsimon
veterán

Ha látom, esküszöm meg fogom kérdezni tőle! Most már kíváncsi vagyok!
Ha megoldja akkor fizetek is érte neki, mert az tényleg munka volt!

A kereskedelem meg maradjon a kereskedők dolga!

Asszem van is egy nemfogadott hívásom a szerelőtől.
De mire megtalálom a sok szám közül melyik az... :D

[ Szerkesztve ]

undefined

(#50121) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok.

Olvasom a hozzászólásaitokat, és érdeklődnék mi az a "IP PT" ??

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#50122) ludsimon válasza rostiron (#50121) üzenetére


ludsimon
veterán

Egy nagyon fontos opciója lenne a Cisco-nak, amivel bridge módban használható, így elkerülhető a dupla NAT, illetve a saját router fogja kapni a külső IP címet. (IP Passthrough)
Megadod ebben a menüben (ha van) a saját router WAN mac címét és újraindítod.
A saját routerednek DHCP módban kell lennie így ha újraindult a Cisco megkapja a külső IP címet.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#50123) #41133696


#41133696
törölt tag

Ezt a számhordozhatóságot meg lehetett volna kulturáltabban is oldani - például, hogy bemondja az automata, hogy a hívott szám hiába kezdődik 30-cal, valójában a Telenorhoz tartozik. Most ugyanis kijött egy olyan számla, amin az egyik 30-cas szám amit Nagymamám hívni szokott valójában - ráadásul ki nem nézném a tulajdonosából, hogy hallott már a számhordozhatóságról, meg letudná bonyolítani a procedúrát -, hogy szépen átvitte a számot a Telenorhoz, nekem meg kiszámláztak ahogyan azt kell. Mondjuk nem én fizetem ki, de akkor is bosszantó :) Eddig egy ilyen illető van az ismerősi körben (szerencsére), és remélem nem lesz belőle népszokás, mert évek óta adott (sajnos) rá a lehetőség, de így ebben a formában szívatással azonos. A hívónak és nem a hívottnak.

(#50124) Sasos válasza rostiron (#50121) üzenetére


Sasos
senior tag

Egy pontos leírásra én is kíváncsi lennék, mert nem találtam hozzá semmit. Az IP PT-esetén listát adhatsz meg, azt meg nem hiszem, hogy a T kidobál neked 5-6 publikus IP-t egy előfizetéshez.

Szóval, kedves szakik! Mi a különbség az IP pass-through és bridge mode között?

(#50125) Teko001 válasza Sasos (#50124) üzenetére


Teko001
őstag

1db eszközzel működik és 1db plusz IP-t kapsz

(#50126) Sasos válasza Teko001 (#50125) üzenetére


Sasos
senior tag

Vagyis beszúrom a MAC-et a listába, és az adott eszköz kap egy publikus IP-t és mellette megmarad a HGW publikus IP-je is?

(#50127) Teko001 válasza Sasos (#50126) üzenetére


Teko001
őstag

Pontosan. Lényegében afelé az 1db eszköz felé bridge-ként funkcionál. Igazából azt nem értem, miért zavar valakit a dupla NAT annyira, szvsz elég kevés eshetőség van, amikor tényleg nagyon jól jön, hogy nincs. A funkció pedig tényleg egy firmware frissítés következtében jött elő, és eltűnik, ha gyári beállításokra visszaáll az eszköz. Ez is az eszköz sok letiltott funkciója közül az egyik (ahogy például van benne sima bridge mód is letiltva).

[ Szerkesztve ]

(#50128) Sasos válasza Teko001 (#50127) üzenetére


Sasos
senior tag

:R Így már értem a dolgot. :-)

A kvótázás ilyen esetben hogy működik, azt lehet tudni? Mármint 2 publikus IP esetén.

[ Szerkesztve ]

(#50129) Intruder2k5 válasza Teko001 (#50127) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hogy miért zavar? Egy alap dolog például, a DDNS! Ha valakinek dupla NAT-ja van, akkor a saját routere privát IP címet kap, ergo csak azt tudja frissíteni a DDNS szolgáltató felé, a T-s CISCO meg talán csak a DynDNS-t ismeri, ami ugyebár fizetős lett! Persze tudom, hogy ezt okosított routerrel ki lehet védeni, de ilyet nem mindenki tart, és innentől bukott az otthoni hálózat távoli elérése!

[ Szerkesztve ]

(#50130) ludsimon válasza Intruder2k5 (#50129) üzenetére


ludsimon
veterán

Ezzel cseszekedtünk mi is jó sokat, ez miatt cserélték ki az EPC3825-öt 3925-re mert ebbe már benne van a DDNS.
Kár, hogy nem volt a 3825-ben az IP PT mert akkor nem kellett volna a cserebere.
Pedig azt se reseteltük le, de nem volt benne, az már 4 éves volt egyébként!

Megvan a száma!
Holnap megpróbálok délután egy hívást kezdeményezni a szerelőnek, nagyon kíváncsi vagyok most már. :C

[ Szerkesztve ]

undefined

(#50131) Teko001 válasza Intruder2k5 (#50129) üzenetére


Teko001
őstag

Kábelen a Telekomnál nem sűrűn változik az IP címed (leginkább ha eszközt cserélnek), de igaz, hogy azok a DDNS szolgáltatások, amik arra alapoznak, hogy az eszköz mondja meg az IP címét, és nem ők állapítják meg, nem működnek NAT mögött.

(#50132) 313313 válasza #41133696 (#50123) üzenetére


313313
addikt

Lassan 4 éve én is t-mobilos vagyok 70-es mobilszámmal.
Szolgáltatónak nem érdeke szólni nyilván, hogy figyelj már, ezt nem ingyen hívod.

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#50133) Intruder2k5 válasza ludsimon (#50130) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Látod, lehet nem álltunk messze az igazságtól, amikor azt írtuk Neked, hogy T-nél majd, hogy nem a lehetetlennel egyenlő a publikus IP cím megszerzése saját routerre! :)

Én is kíváncsi leszek, hogy végül sikerül-e átverekedned magad az akadályokon!

(#50134) Gedeon31 válasza 313313 (#50132) üzenetére


Gedeon31
addikt

Van egy kód amivel le lehet kérdezni a telefonszámot milyen szolgáltatóhoz tartozik eléggé hasznos. ;)

(#50135) Sofian


Sofian
őstag

Egyébként nem gondolkodott még el senki azon a Telekomnál, hogy mi lenne ha az IPTV üzenetküldést a marketinganyagok küldözgetése mellett például tervezett karbantartások és egyébb szolgáltatással kapcsolatos információk továbbítására is használják? :U

[ Szerkesztve ]

(#50136) 206 cc


206 cc
senior tag

Sziasztok!
Nincs véletlen valakinek belső infója hogy iPad Air2 mikor lesz végre elérhető otthoni internet mellé mint táblagép???Elseje óta hitegetnek az üfsz -ek.... :W

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#50137) ludsimon válasza Intruder2k5 (#50133) üzenetére


ludsimon
veterán

Felkeltették az érdeklődésem a többiek, hogy szerelővel meg lehet csináltatni szuperszerviz bevonása nélkül.
Meglátjuk, végigjárom most már ezt az utat a szerelőmön keresztül, max ajánl egy másik szerelőt, ha ő nem ért hozzá. Remélem jó számot találtam meg és ő lesz az nem más.
Elég sok hívás futott be akkor szombaton. :D

A csomag átállást ő vajon meg tudja jobban sürgetni ha kérem?

undefined

(#50138) wmati válasza Sofian (#50135) üzenetére


wmati
addikt

De én többször is felhoztam ezt még a digitális kábel tv-s időzőkben de akkor le pattintott a T.
- Tervezett karbantartások
-Elmaradások
Meg ilyeneket küldhetnének persze egy kapcsolóval amivel le lehet tiltani..

(#50139) szili.tamas1 válasza poli27 (#50112) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Es ha egy het utan besz@rik akkor meg keresgetheti a thomos foszert hogy garit intezzen... Hat persze :)

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#50140) Intruder2k5 válasza ludsimon (#50137) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezt nem hiszem, szerintem ezek alvállalkozók, akiknek ebbe nem nagyon van beleszólásuk... De kérdezz rá, ha ott lesz!

[ Szerkesztve ]

(#50141) #41133696 válasza #41133696 (#50123) üzenetére


#41133696
törölt tag

*126*<körzetszám><hétjegyű mobilszám>#

Elvileg ezzel a kóddal kérdezhető le, hogy egy adott szám melyik szolgáltatóhoz tartozik.

(#50142) pokszi2000 válasza 313313 (#50102) üzenetére


pokszi2000
csendes tag

Miért nem fog működni? Annex B-s.

(#50143) dptrsk válasza pokszi2000 (#50142) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Az eszköz csatlakozik egy központhoz és a központ az adatbázisában szereplő azonosítójú eszközöket enged fel. Mint egy MAC szűrés. Gondolom én.

(#50144) #41133696 válasza pokszi2000 (#50142) üzenetére


#41133696
törölt tag

Nincs összepárosítva, és nem is lesz.

(#50145) spiritex


spiritex
veterán

Már megint nem megy egy csomó adó a TVGO-n: Ozone, Spektrum, WILD, ...

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#50146) Sasos


Sasos
senior tag

Hoppá... közel 4 hónap után végre bejutottam az on-line felületre... :C
Bár az adatok nem jók, és szerintük a számla is fizetve van már... :Y
Kicsit savanyúbb, kicsit sárgább, de a miénk! :DD

(#50147) pokszi2000 válasza #41133696 (#50144) üzenetére


pokszi2000
csendes tag

és ha klónozom a MAC-et?

(#50148) Sasos válasza pokszi2000 (#50147) üzenetére


Sasos
senior tag

Szerintem nem csak MAC-et néz a szerver. Nálam a gyári számot diktálta be a szerelő a központba, mikor hozták a HGW-t. Gondolom az adatbázisban több adat is csücsül a kiadott eszközről. Azon se lennék meglepődve, ha firmware-t is lecsekkolná, nem-e mókolt.

(#50149) ToMy_


ToMy_
tag

Na egy érdekesség, nem technikai dolog, de Telekommal kapcsolatos:
A minap találtam a spamben egy Netpanel-es felmérésre felkérő levelet, "Töltsön, ha IPTV-s előfizetése van!" címmel.
Kíváncsiságból elkezdtem kattingatni, és egész érdekes dolog sült ki belőle.
Sok-sok kérdés után kezdett kiderülni, hogy valszeg a Telekom megbízásából játékokkal kapcsolatos szokásokról kérdezgetnek olyesmiket hogy mivel játszom, mennyit játszom, a családban még ki játszik, stb...
Aztán jött a meglepetés: stream alapú interaktív játékkölcsönzőt terveznek, egész szimpatikus árakon, számítógépen, laptopon, tableten, okostelefonon vagy akár az IPTV settopboxon játszható játékokkal/csomagokkal. Az 1-2 éves játékoktól kezdve a friss megjelenésekig mindenféle cím, Modern Warfare aktuális része, Fifa15, PES15, stb...
Nem volt teljesen tiszta a kérdésekből, de úgy tűnt, mintha lenne arra is megoldásuk, hogy egyszerű mezei USB-s kontrollert lehet majd az IPTV-s settopbox-hoz csatlakoztatni, azzal irányítható lesz a játék, ami a Telekom felhőben a szerveren fut, és csak a kép/hang lesz streamelve a tévéműsorhoz hasonlóan, visszafelé meg csak a vezérlés megy.
Opcionálisan - nyilván ahol megvan az infrastruktúra - akár HD-ben is biztosítják.
Kíváncsi vagyok, mi lesz ebből, ha azon az áron fogják adni, amit írtak (napi/hetidíjak párszáz forinttól, havidíjak 1000-2500 Ft / játékcsomag), de van lehetőség pl. "örökös" joggal is megvenni játékot, akár premierkategóriást is, akkor látok benne fantáziát.
Hallottatok már erről valamit?

[ Szerkesztve ]

(#50150) #41133696 válasza pokszi2000 (#50147) üzenetére


#41133696
törölt tag

VDSL2-es HGW-nél például SN-t kértek be.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.