Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49601) deminos


deminos
aktív tag

A XX. ker. Mediterrán lakópark és környékéről akinek van kábeles internetje írja már meg, hogy neki minden rendben van-e, mert múlthéten ugyan megjavították, de megint kezd visszatérni a kb. fél óránként 5 percre nincs net "effekt". Közben persze láthatóan minden rendben. Van IP, van minden csatorna szépen, DNS is működik, még sincs net.
Előre is köszönöm annak aki válaszol.

Xiaomi 11 Lite 5G NE

(#49602) MaxxDamage válasza DJ. Ru$y (#49573) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Video Call Center se megy igazán... de vicces ez a T !!!
Telefonon bejelentkezve és ügyet akarnék intézni, erre azt mondja a rendszer az MT-re (korábbi bejelentkezést követően) hogy MT hibás (korábban bejelentkezett MT-vel való hivatkozás).... ez a T egy nagy nulla és mindjárt fogom magam és lemondom, megszüntetem a teljes előfizetésem, még ha 100k-t le is kell raknom az asztalra akkor is ! /tűrhetetlen már ez az állapot, amit ezek produkálnak.../

Beléptem, kapcsolt, majd autó szakadás és bejött a kérdőíves adatlap... majd újra próbáltam csatlakozást kezdeményezni és ez fogadott (most)

L

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#49603) #41133696 válasza ludsimon (#49594) üzenetére


#41133696
törölt tag

De működik, nálam is azon fut:

A TV GO-t is feltennem, még úgyis, hogy a SAT TV szobámban lévő Sagem beltérijének a HDMI-s jele az AVerMedia AVer3D CaptureHD (H727)-be fut bele, a SCART-RCA-s meg AVerMedia AverTV Box7-be, és előttem meg a Nexus 7-en futó TV GO :D Szóval ha erős felhősödés miatt vagy viharban nincs jel, akkor sem maradok Stream nélkül, bár utóbbi esetben viharban, táblagépről nézném a műsort akkumulátoros módban. A HGW úgyis a szolgáltatóé azt nem áramtalanítanám, meg egyébként van túlfeszültségvédelem is kiépítve ami a HGW-t is védi, persze nem közvetlen villámcsapás ellen van az ilyesmi kitalálva... Meg ítéletidőben mehet a Mobile Hotspotról is :)

[ Szerkesztve ]

(#49604) ludsimon válasza #41133696 (#49603) üzenetére


ludsimon
veterán

Tényleg ,ez már felmerült bennem is, hogyha netán (soha nem fordult elő ilyen) villámcsapás éri, akkor a biztosító, vagy a szolgáltató gondoskodik a cseréről?

Ha koaxon jön be a villám, vagy a hálózat a durvább?

Nálam egy APC Smart-UPS 700 gondoskodik arról, hogy minden körülmények között meglegyen a 230V.

Ja de! Egyetlen egy villámcsapás volt itt a környéken, pont videóra vettem valami hihetetlenül nagy mázlim volt, hogy pont akkor vágott be. :Y

[ Szerkesztve ]

undefined

(#49605) DJ. Ru$y válasza ludsimon (#49604) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Biztosító fizet a szolgáltatónak, szolgáltató meg adja a másikat, ha minden igaz. És neked kell bejelenteni, hogy ez és ez van, aztán lematekozzák.

Koax, meg hálózat, koaxon elintéz mindent amibe be van dugva, hálózaton meg minden energiafogyasztót, ami be van dugva, ha nincs földelve a hálózat. Tegnap vittem vissza egy laptopot a gazdájának aztán beszélgettünk, hogy náluk koaxon ment be a lakásba és még jó, hogy lehúzott minden eszközt vihar előtt, mert így csak a koax osztókat verte szét a villám.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#49606) #41133696 válasza ludsimon (#49604) üzenetére


#41133696
törölt tag

Az attól függ, milyen a településen a kiépítés. Sok helyen a kábeltévé és a villanyvezeték is légkábelen póznán fut, így ott körülbelül ugyanannyi az esély hogy becsapjon bele a villám. Ebből a szempontból nekem jó, mert a telefonvezeték már több mint 20 éve a földben fut, a villanyvezeték pedig - mivel belvárosi házról van szó -, pár éve, amikor csinálták a kockakövezést, lett korszerűsítve, így a légkábelt lecserélték, korrektül megcsinálták a telekre bejövő ponton is a földelést, és a földben vezették be. Nekünk egy FT-ba sem került, felásták természetesen a kertet, uniós projekt volt. Nagyon nagy viharnál ami nálunk is veszélyforrás lehet, az a villámhírótóként meredező SAT TV lehet, ott bár van koaxos túlfeszültségvédő a Set Top Boxok előtt, ha olyan veszélyes a helyzet, akkor lecsatlakoztatom, ha véletlen belekongat a tányérba vagy a fejbe, akkor sincs semmi gond. Egyébként az elmúlt több mint 5 évben nem nagyon kellett ezt meglépnem.

Egyébként a szolgáltató cseréli a dolgot, lehet éppen elmentél dolgozni, jött a vihar és így történt. Nyári napokon mielőtt elmegy az ember munkába, nem várható el tőle, hogy mindig áramtalanítson.

Amúgy jó lett a videó :K

Szerk: Egyébként szerencsénk van, mert a mienk sarokház, és mi földkábeles részre estünk, de a ház másik oldalán lévő utca - meg a külváros is így járt -, légkábelen fut az áram is kábeltévé is :)

[ Szerkesztve ]

(#49607) ludsimon válasza #41133696 (#49606) üzenetére


ludsimon
veterán

Ezt se értem amúgy, normális nyugati országokban képesek a föld alatt elvezetni a kábeleket, itthon minden szanaszét fut ide oda.
Ez is jó kerület (XVI.kerület, Ráksszentmihály), de erre sajnos itt nem adnak. :(

Nálunk így néz ki az udvar, hát mondhatom nagyon szép látvány..

undefined

(#49608) redhunter


redhunter
senior tag

Azt nem tudja v.ki hogy mitől lehet hogy a még jövő év márciusáig tartó hüség időm a sat tv-n ,a telekomos felület szerint már lejárt.Pedig még az előző számlán is rajta volt hogy jövő év márciusig van hüségkedvezmény.

PSN - RedFoxHun

(#49609) ludsimon válasza redhunter (#49608) üzenetére


ludsimon
veterán

Netes felület volt róla szó pár hsz-el feljebb, hogy nem úgy működik ahogy annak kellene. :)

undefined

(#49610) redhunter válasza ludsimon (#49609) üzenetére


redhunter
senior tag

Oké,nem tudtam hogy erre is vonatkozhat.

PSN - RedFoxHun

(#49611) wmati válasza ludsimon (#49607) üzenetére


wmati
addikt

Válasz egyszerű régen ez nem volt szempont most meg sok sok millió Ft kéne.

(#49612) ludsimon válasza wmati (#49611) üzenetére


ludsimon
veterán

Elég gáz volt, mikor meghívtuk holland ismerősünket grillezni mikor Magyarországon járt és kérdezte mi az a kábel ott. (Ő még soha életbe nem találkozott ilyen megoldással. )

undefined

(#49613) Teko001 válasza ludsimon (#49607) üzenetére


Teko001
őstag

Azért a nyugaton is sok helyen légkábel van pusztán költség okokból: olcsóbb a légkábelt meglévő oszlopokra tenni (jelentősen), mint föld alatt vinni.

[ Szerkesztve ]

(#49614) #41133696 válasza ludsimon (#49607) üzenetére


#41133696
törölt tag

Azért ez itt vidéki viszonylatban, főleg Kelet-Magyarországon azon belül is a halmozottan hátrányos hajdú-bihari, berettyóújfalui kistérségben tényleg nagy előrelépés volt, hogy lecserélték a légkábeleket részlegesen, ha azt vesszük meg különösen, hogy a fővárosban is van még légkábelezés szép számmal. Pár éve volt egy igen szeles tél, amikor még nekünk is légkábel volt, na akkor az UPS dolgozgatott rendesen, amikor himbálta összevissza őket :)

A házunk másik utcára néző oldalán látható légkábelezés - alul fut a kábeltévé

Egyébként majdnem 357,5 millió Ft-ba került a térkövezés, a földkábelfektetés, a kocsibehajtó, a csatornarendszer átépítése, a lámpaoszlopok kicserélése a fent látható nagyokról, lényegesen kisebb földkábelezésű ledesekre, és a bicikliút megépítése, ja igen és még a Telekom is ekkor cserélte le előttünk a rendezőt.

Más:
Pár napja néztem a T-oldalán, hogy hol mennyi az elérhető maximális sebesség. A Lakótelepen csak 10 Mbps - tehát ezért nem, illetve mert nálam sem jelzi ki, hogy elérhető lenne a 30 Mbps-os - sebesség érhető el, ez rendben is van, mert az távol van a DSLAM-tól. Viszont ha olyan címet adok meg, ami 500-600 méterre lehet csak, ott is 20 Mbps-ot ír. Elképzelhető, hogy csak 20-as VDSL2 lenne a városban?

[ Szerkesztve ]

(#49615) etejedu válasza ludsimon (#49612) üzenetére


etejedu
őstag

Pedig sok helyen van légvezeték Európában.
Fura hogy még nem találkozott ilyen megoldással.

(#49616) wmati válasza ludsimon (#49612) üzenetére


wmati
addikt

Az a legszebb amikor pluszba még log 2-3-4 darab kéteres kábel a dsl törzskábele mellet.

(#49617) tivega


tivega
újonc

Sziasztok!

Tapasztalataim a T-vel: (hosszú!)

Eddig 5/1-es adsl volt analóg telefonnal. Budapesten, a belvárosban (kb. 200 m-re a
parlamenttől) lakom. Itt csak öreg réz és UPC van. A központ 1600 m kábelhosszban (a
műszakiak mondták).

Júniusban kötöttem telefonon netM+1iptvfelvevős+voip szerződést. (Nem kapok erről írott
szerződést?)
Kaptam egy speedport 724-es HGW-t, egy isb2231-es STB-t és egy d-link av500-as powerline
adapter párt (az ethernet kábel helyett). Az utóbbit nagyon hamar kicseréltem egy 30 m-es
patch kábelre, mert minden próbálkozás ellenére napi 3-4-szeri 200-300-as csomagvesztést
-- kép/hang néhány mp-es szünetet -- okozott.

Az első hónapban simán tudta a 20Mbitet egy stream mellett. Aztán elkezdődött az itt már
sokak által leírt fokozatos csökkenés, kb. 1-2 Mbites lépcsőkben. A csökkenés mindig a hajnali
órákban történt. A HGW-t nem kapcsoltam ki, de az STB-t igen. (egy M-S hosszabbítóval, ha a
tv-t kikapcsoltam, elvette a táplálást az STB-től). Amikor 14-16 Mbitre csökkent (a HGW-ben
néztem a státuszban), akkor mindig bejelentettem, kisebb viták után mindig helyretették,
általában 18-20Mbit környékére. Aztán van hogy 2 hétig, van hogy néhány napig nem
változott, aztán újra.

Közben olvastam az akkor még működő telekom fórumot és onnan
megtudtam, hogyan lehet az STB diagnosztikájához hozzáférni, és ott mit kell figyelni
(menü/beállítások/általános/rendszerinformáció/2834247, és itt az elveszett csomagokat --
LostPackets=0 -- kell figyekni). Az utolsó alkalommal, kb. 2 hete egész éjjel ment a tv a
háttérben és a neten nézelődtem, amikor hajnali 4 körül tv-n kép megáll, hang elhallgat,
nézem a HGW-t éppen újraindul, rögtön néztem a státuszban a sebességet 16 Mbit lett a 18
után. Azonnal hívtan a 1412-t (0-24!) egy valószinűleg műszakis úr jelentkezett (a lányok
ilyenkor biztosan alszanak és a kis forgalom miatt a műszakisokhoz van irányítva a 1412,
gondolom) akivel korrektül, értelmesen meg tudtam beszélni mindent, az eddigi kaladjaimat
is, elmondtam, hogy simán ment 20 Mbittel a net, gyakorlatilag elveszett csomagok nélkül.
Néhány percen belül újraindult a HGW, 23,849 Mbittel a státuszban, rögtön kipróbáltam egy
torrenttel, tényleg tudta a kb. 21Mbitet+1 tvstreamet. figyeltem az elveszett csomagokat, napi
10-15 db volt kb. egyenletesen elszórva, 3 nap után csökkent -- ismét hajnalban -- 22,304
Mbitre. A napi elveszett csomagszám csökkent 4-6-ra, ismét 3 nap után csökkenés 22,301-re.
Tovább figyeltem (az STB-t nem kapcsoltam ki az utolsó helyretétel óta), eltelt 2 nap, nem volt
elveszett csomag egyáltalán, hajnalban a szokásos időben újraindulás, és 22,303 Mbitre
emelkedett!!! a letöltési limitem. Azóta eltelt 1 hét és nem változott, pedig két alkalommal
sikerült elveszett csomagokat produkálnom, egyszer 1+4-et egy nap, 2 napra rá 17-et. Mint
egyértelműen kiderült, a fritőz okozta. Azóta is maradt a 22,303-s sebességhatár.

Úgy tűnik, hogy a sok kicsi csomagvesztésre érzékeny a rendszer, a ritka, akár nagyobb
nem érdekli, és hajlandó felfelé is korrigálni, ha nincs csomagvesztés.

Azt még ki kell próbálnom, hogy elviseli-e az STB áramtalanítását (esetleg előtte standby-ba
helyezéssel).

(#49618) headhunter válasza etejedu (#49615) üzenetére


headhunter
addikt

"Pedig sok helyen van légvezeték Európában."

Japánok is tudnak "sűríteni"...

Japan Optic Fiber Internet...

(#49619) Gyick


Gyick
őstag

Nem tudja vki hogy a t pontokban milyen vezetéskes hordozható telefonok vannak?T home oldalán nem találom őket

(#49620) sst17 válasza dptrsk (#49293) üzenetére


sst17
csendes tag

Hali. most már 17 napja hogy várjuk hogy a T jelezzen mikor jönnek. Normális ez? Sajna a munkához nagyon kellene a net. Az ügyfélszolgálaton csak annyit mondanak, a rendelés rögzítve van, folyamatban a dolog. Szerintem azért gáz, hogy 17 nap után sincs semmi. Mindig ilyen hosszú?

(#49621) #41133696 válasza sst17 (#49620) üzenetére


#41133696
törölt tag

Az utóbbi hetekben, ha visszaolvasol itt a topicban, sajnos ez nem egyedi. A közelgő ünnepi szezonban pedig még fokozódhat is.

(#49622) dptrsk válasza sst17 (#49620) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Nekem konkrétan 1 hét se volt decemberben, hétfőn rendeltem(TV+net), pénteken kötötték be(Budapest III. kerület).
Mikor hívtak a véglegesítés miatt, azt mondták max. 30 nap de általában 2 hét alatt be szokták kötni.
Tehát a te esetedben is 30 napjuk van, míg le nem telik a 30 nap semmit sem tudsz tenni.
Mostanában az új rendszer bevezetése miatt gondolom lassan mennek a dolgok.

[ Szerkesztve ]

(#49623) #41133696 válasza Gyick (#49619) üzenetére


#41133696
törölt tag

Most én sem találom :F , pár napja még fent voltak.

(#49624) DJ. Ru$y válasza #41133696 (#49623) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Átállt az oldalnak az a része is az újra és már nem lehet behozni.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#49625) sst17 válasza dptrsk (#49622) üzenetére


sst17
csendes tag

Mit értesz új rendszer alatt? A digitális átállás miatt?

(#49626) villamos válasza sst17 (#49625) üzenetére


villamos
őstag

Nem. Az új ügyfélszolgáló rendszerükről van szó, ami (nem akarok hazudni, nem emlékszem pontosan) talán július óta nem működik?

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#49627) #41133696 válasza sst17 (#49625) üzenetére


#41133696
törölt tag

Azt a folyamatot, ami miatt már hónapok óta nem tudnak a régi ügyfelek belépni az ügyfélszolgálatra, vannak akik a mobilos oldalukra sem. Utóbbinál nekem mákom van, mert oda beenged, így látom, hogy mennyi az adatforgalmam az adott hónapra, de vannak akiknek ez sem adatott meg.

(#49628) Gézengúz válasza #41133696 (#49627) üzenetére


Gézengúz
addikt

Úgy néz ki a dolog, hogy az idén felhúzott utcai digi optikai kábelek legkésőbb jövő év őszére élni fognak... :) Lejár a T-s hűség és elfelejtjük egymást, remélem örökre... ;]

(#49629) Sasos válasza Gézengúz (#49628) üzenetére


Sasos
senior tag

Én is erre várok másfél éve... Már nem bízok benne, hogy valaha is elindul rajta a szolgáltatás.

(#49630) Huroq válasza Sasos (#49629) üzenetére


Huroq
senior tag

Szintúgy erre várok. Érdeklődés esetén annyit közölnek, hogy várjam a szórólapot...

(#49631) Sasos válasza Huroq (#49630) üzenetére


Sasos
senior tag

Pont ugyanígy jártam. Közölte az ügyfélszolgálat, hogy ha majd él a rendszer, akkor úgyis csönget majd az üzletkötő. Még csak saccolni sem tudtak időpontot az indulásra. Mondtam neki, hogy ide aztán csöngethet, ha most aláírok a T-nél, maximum kiütöm az embert mérgemben, de szerződés az nem lesz. :))

Szerk: Viszont annyira jó volt, hogy a hiéna árat megadta az üzletkötő miatta. :K

[ Szerkesztve ]

(#49632) Huroq válasza Sasos (#49631) üzenetére


Huroq
senior tag

Tudják ezek, hogy a nagy többség szívesen elviselne egy ilyen árazású szolgáltatást és kb. sz*rnak bele.. ők nem törik magukat. Én kaptam egyszer nagy nehezen egy ígéretet, hogy előreláthatólag 3 hónap múlva élesedik a rendszer és rendelhető. Ez bő 1 éve volt. ;]

Szerk.: És igen mi is ez miatt kaptunk hiéna csomagot a T-től. :)

[ Szerkesztve ]

(#49633) MaxxDamage válasza #41133696 (#49627) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Én azt nem értem, hogy adott egy rendszeri probléma és telnek a napok, hiba marad...a hibajelenség cucc (rendszerbe) szüneteltetve van! A 72hr meg simán elmegy mire megoldják... Na akkor kellett volna kicsapnom a balhét (most meg kijött a full számla) :C

Na de sebaj...inkább ne legyen netem, de ennyi pént amit a T-nek adok egy hónapba, na az a vicc!

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#49634) ludsimon


ludsimon
veterán

Sziasztok!

Konfigurálgatom szépen a TP-Link 1043ND v2.1-et és azt nem tudom, hogy kell-e nekem ez a funkció?
DMZ-be beállítom a Cisco-t és teljesen átveszi a router szerepét a TP-Link, IPTV is bele lesz dugva.

undefined

(#49635) ludsimon


ludsimon
veterán

IGMP Proxy!
Működik az IPTV a routeren keresztül! :C :R
Nagyon örülök neki!!!44 :)

[ Szerkesztve ]

undefined

(#49636) kabelmania27 válasza ludsimon (#49635) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Szuper:)

(#49637) ludsimon


ludsimon
veterán

Egyébként abban semmi fekete mágia nincsen, hogy ha belelátnak a Cisco routerbe akkor tudják a felcsatlakoztatott mac címeket is, onnantól nem nehéz kitalálni milyen eszközről van szó. :)
Bárki megnézheti itt: [link]

undefined

(#49638) r3dsnake válasza ludsimon (#49637) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Más kérdés, hogy nemtökmindegy-e, milyen eszköz.

Amúgy a hgw-n keresztül más helyi című eszköz webes felületét is elérik? Pl. routerek, switchek.

(#49639) ludsimon válasza r3dsnake (#49638) üzenetére


ludsimon
veterán

Látják, csak mivel nem saját eszközük, így (ha megváltoztattad a gyári bejelentkezési adatokat) nem fognak tudni kiskapuval bejelentkezni, mert az nem az ő fw-jük. Legalábbis ha a gyártó nem hagyott kiskaput, amit nem tudnék elképzelni. Saját fw-jükkel viszont azt csinálnak amit akarnak a szolgáltatók.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#49640) ludsimon


ludsimon
veterán

Egy olyan kérdésem lenne, hogy aki IP PT -vel athidalta teljesen a Cisco-t, ha nincs ilyen opció más megoldással meg lehet-e oldani?
Traceroute -val elvileg az átjáró címet le lehet kérdezni.

undefined

(#49641) gukker1


gukker1
tag

Nem tudja valaki hogy a hűségidő lejárta előtt mennyivel lehet netet hosszabbítani, januárban jár le a 2 év, és beneveznék egy ajándék táblagépre ha lehet és el nem fogy addig.

"WE BREAK FOR NOBODY"

(#49642) r3dsnake válasza gukker1 (#49641) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Hosszabbitasra nem ervenyes, csak akkor ha elotte 3 honapig nem volt neted egyaltalan es ujra bekotteted.

(#49643) ludsimon válasza st.stofi (#48700) üzenetére


ludsimon
veterán

Szia!
Írtam privát üzenetet!!

undefined

(#49644) Teko001 válasza ludsimon (#49640) üzenetére


Teko001
őstag

Nem lehet megoldani

(#49645) ludsimon válasza Teko001 (#49644) üzenetére


ludsimon
veterán

Neki sikerült. :)

undefined

(#49646) gukker1 válasza r3dsnake (#49642) üzenetére


gukker1
tag

Köszi! Becsüljük meg a régi ügyfeleket! Gratula Tréhóm.

"WE BREAK FOR NOBODY"

(#49647) r3dsnake válasza gukker1 (#49646) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Én új ügyfél vagyok, mégse jár, mert nov 10-től lett aktív a szerződés, de nem akkor igényeltem a netet, hanem előtte 3 nappal... :U

(#49648) Teko001 válasza ludsimon (#49645) üzenetére


Teko001
őstag

De ha jól értem, nála ott volt az IP Pass-through opció, ami azoknál van ott, akiknek a legutóbbi FW frissítés óta nem volt gyári beállításokra visszaállítva a HGW. Egyébként a bridge funkció lenne a megoldás, de az szintén le van tiltva.

(#49649) etejedu válasza sst17 (#49620) üzenetére


etejedu
őstag

Üdvözöllek a klubban! :DDD

Van itt Digi,megvárom a 30.-ik napot oszt csókolom!

(#49650) ludsimon válasza sst17 (#49620) üzenetére


ludsimon
veterán

Érdekes!
Mi múlt hét pénteken 19h-kor jelentettünk gondot, másnap szombat 10h-kor kijött a szerelő megcsinálni!

[ Szerkesztve ]

undefined

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.