Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49851) Gézengúz válasza Kronk (#49850) üzenetére


Gézengúz
addikt

30Mbit a vonalad a HD meg igen sávszéligényes dolog..Kiéből lopná le, a szomszédéból? :)

(#49852) Zsolteecah


Zsolteecah
tag

Mi ez a Kandalló csatorna?

(#49853) wmati válasza Zsolteecah (#49852) üzenetére


wmati
addikt

Hangulat csatorna Telekom ezzel kívánja megteremteni a hangulatot a téli estéken.

(#49854) Gézengúz válasza Zsolteecah (#49852) üzenetére


Gézengúz
addikt

(#49855) Kronk válasza Gézengúz (#49851) üzenetére


Kronk
őstag

Gondoltam a 30-on felül jöhetne az iptv, de ezt akkor rosszul gondoltam :)

http://totesz.myminicity.com/

(#49856) Sofian válasza Kronk (#49855) üzenetére


Sofian
őstag

Ha jól tudom IPTV és VoIP csak Docsisen meg Optikán megy a nettől függetlenül.

(#49857) ludsimon válasza Gézengúz (#49847) üzenetére


ludsimon
veterán

Azoszt munka vót' !
Ház ablaka elé, sarokra!

undefined

(#49858) Elims


Elims
veterán

Sziasztok!

Nem tudjátok véletlenül,hogy mikor lehet majd belépni a t-home oldalán?Hetek óta nem lehet. :-/

(#49859) wmati válasza Elims (#49858) üzenetére


wmati
addikt

Amikor végleges lesz az új rendszer és átmigrálásra kerülsz nem lehet tudni pontosan mikor.

(#49860) MaxxDamage válasza Elims (#49858) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Szia,

Pár napig én se tudtam, de egyszer csak megjavult és azóta megint betudok lépni a személyes felületre. /csak az otthoni részlegbe a számla nem jelenik meg, ami rendszer probléma ami javítás alatt van.../

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#49861) Elims válasza wmati (#49859) üzenetére


Elims
veterán

Köszi! :-)
Szerinted kb. mennyi idő lesz ez? (üss hasra ;-) )

Luimapeiz: Neked is köszi! Akkor majd néha-néha ránézek.
Neked mikor javult meg?

(#49862) wmati válasza Elims (#49861) üzenetére


wmati
addikt

Hasra ütésre ? Szerintem kb 2015 nyara ezzel a tempóval mire mindenki újra be tud lépni 100% os soha nem lesz úgyse.

(#49863) Elims válasza wmati (#49862) üzenetére


Elims
veterán

Fasza. :-/ Sejtettem.Eddig is sok probléma volt vele.
Köszi!

(#49864) run4fun


run4fun
tag

Újabb kérdést tennék fel, illetve segítségét kérnék.
Szóval adott a mi kis falunk. T-Home internetünk van többünknek a faluban (T-Home DSL Netmánia csomagok). Több ismerősöm és én egy utcában lakunk és ugyanaz a gondunk.
Ha huzamosabb ideig töltünk le vagy éppen kihasználjuk a sávszélességünket hosszabb ideig (nem egyszerre értem), akkor fogja magát a net és megszakad. De manapság már csak úgy is el szokott szállni, ha olyan kedve van. Napi egyszer ez elmenne. De ha mondjuk én bátyámmal egy időben nézek valamit youtube-on külön gépen és 5 percenként elmegy...
Nem tudom, hogy a probléma csak az utcában áll-e fenn vagy az egész településen.
Már többször lefolytattam az ügyfélszolgálattal beszélgetéseket, de a végére mindig az lett, hogy a kolléga nyitott rá egy incidenst, a vonalat távolról bevizsgálták és megállapították, hogy nincs gond. Pedig már említettem azt is, hogy utca szinten ez a gond, de megkaptam válaszként, hogy a mérés alapján nincs gond, ha pedig akarom, hogy szakember nézze meg a vonalat kiszállással, akkor x összeget fizessek a szuperszervízért...
Úgy gondolom, hogy a szolgáltató érdeke is az, hogy normális szolgáltatást nyújtson a településen.
Esetleg lehetne ez ügyben tenni valamit, hogy település szinten bevizsgálja (nem a megszokott "futtattam a tesztet, nincs gond" módon) a vonalat a cég?
Ugyanakkor érdekes, hogy egy másik szolgáltató, aki bérli a T-Home vonalát, ugyanebben az utcában meg tudja oldani, hogy stabil szolgáltatást adjon.

Köszi, Feri :)

(#49865) Elims válasza run4fun (#49864) üzenetére


Elims
veterán

Én azt mondom,hogy modem-mel lesz gond.
Milyen színű dobozotok van?
Nálam pár héttel ezelőtt lecserélték a speedtouch-ot (fekete) egy fehér speedport-ra és most minden hibátlan.
Cseréltesd ki,ingyen(!) csinálják!

(#49866) run4fun válasza Elims (#49865) üzenetére


run4fun
tag

A legjobb "minőségi" D-Link DSL-360R van mindegyikőnknek! :D
Erre már gyanakodtam amúgy én is. Szóval bármiféle indok nélkül kicserélik a modemet, ha kérem?

(#49867) Elims válasza run4fun (#49866) üzenetére


Elims
veterán

"bármiféle indok nélkül..."

Ezt nem hiszem,de ha gond van,kicserélik.
Én betelefonáltam,azt mondták,hogy kivizsgálják,eltelt két nap és felhívtak,hogy jönne hozzám egy szerelő,mert itt lesz a gond.
Először idegenkedtem az új doboztól,de a sebesség meggyőzött.. Gyorsabb lett az internet ezzel a fehérrel.
A fekete speedtouch max.1.9mb-ot tudott,a mostani fehér 2.2-2.3mb-tal "hasít". ;-)
Feltöltési sebesség szintén gyorsabb vmivel.

(#49868) run4fun válasza Elims (#49867) üzenetére


run4fun
tag

Akkor lehet, hogy holnap ismét ráülök a telefonra, hogy utánajárjunk a dolgoknak.
Köszönöm a tanácsot! :)

(#49869) Elims válasza run4fun (#49868) üzenetére


Elims
veterán

Nincs Mit.
De azért olvass még be ide holnap! :-) Lehet,hogy egy tényleg hozzàérrő ajànl majd màst is.
Ne engedd,hogy pénzzel levegyenek!Ingyen csinàljàk!!

(#49870) Gézengúz válasza run4fun (#49866) üzenetére


Gézengúz
addikt

Ha a fekete 360R-re gondolsz, akkor elárulom, nekem is instabil volt míg át nem kondiztam, 470-es és 1000-res kondik kellenek hozzá....Ha nincs levéve a teteje akkor elég meleg van bent...

(#49871) run4fun válasza Gézengúz (#49870) üzenetére


run4fun
tag

(#49872) Intruder2k5 válasza run4fun (#49871) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az egy hulladék modem, ez a jó verzió!

(#49873) run4fun válasza Intruder2k5 (#49872) üzenetére


run4fun
tag

Igen, már több helyen is olvastam, hogy kerülni kell az enyémet. :(

(#49874) Elims válasza Intruder2k5 (#49872) üzenetére


Elims
veterán

A fehér speedport az milyennek szàmít?Jò vagy rossz?
Akkor àtraktak vdsl kapcsolatba és így most jòl hasít.

(#49875) MaxxDamage válasza Elims (#49861) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

kb. hasraütéses a dolog... de áll. folyamatosan csinálják (régi rendszerből viszik át az újba az előfizetéseket...)
3 nap volt amit nem tudtam használni és sok írogatás a T felé... (vez. telefonon (1412) pl. nem tudok MT-vel belépni, mert azt mondja rá "nem létező azonosító" :DD vagy mi...)

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#49876) Bile Demon


Bile Demon
őstag

üdv,

Digitális kábelTV (családi) és kábelnet csomagom van a T-Home-tól.
Nem tökéletes, de alapvetően elégedett vagyok a szolgáltatásokkal.
A hűségidő jövőhéten jár le, amit szeretnék újra meghosszabítani 2 évre.

Sima analóg képcsöves TV-kre van kötve a szétosztott koax és azt használjuk.

Két évvel ezelőtt a hűségidő hosszabításkor az ügyintéző "csendben" lecserélte a digitális TV csomagot "IP TV családi csomagra", mondjuk én írtam alá a két papírt...(ezután jobban figyelek) de csak utólag vettem észre hogy nem a meglévő szolgáltatás hosszabodik, hanem IP TV lesz helyette, még sikerült utána menni és a meglévő digitális szolgáltatást megtartani.
Akkor nem tudta egyértelműen megmondani az ügyintéző, hogy az IP TV mellett is megmarad e az analóg kábeltv a koaxon.
Mert ha továbbra is használható, akkor mindegy, hogy a digitális boxot vagy az IP TV-set nem használom. az IPTV még olcsóbb is lenne.

Igazából ezt elkerülendő szeretném előre megismerni, milyen lehetőségeim vannak:
1. van e valahol (link) írásos anyag arról, hogy a digitális kábeltv csomag hosszabítható e, vagy már nagyon meg akarja szüntetni a T? Azért nem az ügyintézőtől akarom megkérdezni, mert ha ki van neki adva központilag, hogy "beszélje le róla" az ügyfeleket, akkor úgyis azt mondja, hogy nem lehet, megszűnt stb. És két éve se tudta megmondani, hogy mi a helzet az analóg kábeltv-vel a koaxon. A legszebb, hogy a T-home oldal feltúrása közben se találtam erről választ. Egyik T pontban elhajtottak, a másikban mégis meg lehetett hosszabítani a digitális csomagot? (Mi a kulcsszó? :) )

2. IPTV mellé jár e analóg kábeltv szolgáltatás? Mert ha igem, akkor végülis ez a szolgáltatás is jó lenne, IPTV STB elcsomagol és analóg tv-ken használ.

3. A Cisco routerre 3db PC van rákötve, néha 4db is (ha pl. újat építek/telepítek), működik rendesen. Kérdésem, hogy ez így marad, vagy az IP TV szolgáltatás aktiválása után tényleg csak 1 pc-t lehet rákötni? (ezt olvastam a T oldalán, hogy 1db PC és 3db STB köthető a routerre). Azt értem, hogy az IPTV box elfoglal egy portot a routeren, 1 marad a PC-nek, és a maradék 2 port ilyenkor a IPTV box-oknak van fenntartva vagy köthetek rá PC-t is helyettük?

4. Az IPTV forgalma az a net csomag sebességéből jön le, vagy azon felül észrevétlenül kapja? IPTV nézés közben romlik a ping és a speedtest.net eredmény?

ha valaki csak egy kérdésre tud válaszolni azt is köszönöm előre is!

Bruhe

(#49877) Sofian válasza Bile Demon (#49876) üzenetére


Sofian
őstag

Papíron nem jár az analóg, IPTV mellé, de a szerelők legtöbbször meghagyják mellette... mindenesetre kérdezz rá a szerelőnél.. esetleg motiváld kicsit :P de általában a szerelők kérésre meghagyják

A HGW-n 4 lan van... ide kell kötni az IPTV-t... Ha 3 DB STB-d lesz akkor tényleg csak egy marad... Ahány box.. annyit foglal.. De köthetsz mögé saját hálózati eszközöket.. amivel ez áthidalható.

[ Szerkesztve ]

(#49878) r3dsnake válasza Bile Demon (#49876) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

A switchportokra azt kötsz, amit akarsz. Ha meg nincs elég hely, nyugodtan bővítheted tovább switchekkel.

(#49879) wmati válasza Bile Demon (#49876) üzenetére


wmati
addikt

4. Iptv forgalma interneteden felül van persze mivel osztott közeg előfordulhat hogy csúcsidőben lassul a neted de nem gyakori.

[ Szerkesztve ]

(#49880) #41133696 válasza #99546112 (#49818) üzenetére


#41133696
törölt tag

Mondjuk a Szulejmánt eddig sem bírta az RTL HD-ben adni, pedig ha a Youtube-on megnézitek az eredeti török verziót, akkor van belőle , méghozzá 1080p-ben is. A különböző valóságshowk, meg tehetségkutatók, főzös műsorok meg amúgy sem érdekeltek, szóval nekem nem nagy veszteség. Ha meg híreket akarok olvasni és látni, akkor vagy Interneten olvasok, vagy Hír TV és ATV, abból meg az elsőnek sosem volt HD adása.

(#49881) Elims válasza Bile Demon (#49876) üzenetére


Elims
veterán

Szia!

"4. Az IPTV forgalma az a net csomag sebességéből jön le, vagy azon felül észrevétlenül kapja? IPTV nézés közben romlik a ping és a speedtest.net eredmény?"

Ez itt elég kényes kérdés.. :-)
A sajàt biztos tapasztalatom az az,hogy a tv nézés semmit(!) nem vesz el a sebességből.Ezen a szerelő is csodàlkozott a mùltkor,mert elkezdte magyaràzni,hogy a sima adàs az ennyit meg annyit vesz le,a hd vmivel többet.
Előtte mértem speedtest-et huzamosabb ideig tv-vel és teljesen nélküle.Ugyanazt az eredményt produkàlta.Nàlam ez 100%-ra így van.
Talàn a ping-be vmicskét beleavatkozott,de ezt màr nem merném fixre írni.

(#49882) Darkkoi válasza Bile Demon (#49876) üzenetére


Darkkoi
tag

2 , Az analóg tv megy mellette de hibát nem tudsz rá leadni, mert " nem fizet elő ilyen szolgáltatásra" . Szóval ha IPTV re fizetsz elő el fognak hajtani és semmilyen hibában nem segítenek, de menni fog.
3, Ez nem igaz csak annyi hogy az iptv STB-nak is kell lan port tehát kell még egy routert beiktatni ha te 4 gépet szeretnél rákötni. Nem rég találkoztam egy orvosi rendelővel ahol Cisco után még 3 Tplink volt kötve és mindre volt kötve valami és vígan ment + egy iptv STB.
4,Elméletben teljes vonali sebesség -8mb/s /STB és a fennmaradó lesz a net sebességre kiosztható vonal. Nem szabadna bekavarni a netbe de volt már példa réz hálózaton hogy problémát okozott. De mondjuk 100/1

(#49883) wmati válasza Elims (#49881) üzenetére


wmati
addikt

Koaxon 100% hogy internet sávszeledből nem vesz le és a pinget se bántja.

(#49884) Elims válasza wmati (#49883) üzenetére


Elims
veterán

Ezt nem tudtam,nekem telefonkàbelen jön be.
Lehet,hogy nàlam sem avatkozott a ping-be csak volt vmi,de màr ez sem biztos. :-)

(#49885) MaxxDamage válasza Elims (#49881) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Nekem is telefonkábelen jön a Net, IPTV, Telefon és az IPTV (Családi) van 2TV -n vez. nélküli megoldással kivitelezve. A net sebességből nem érezhető, hogy elvenne (ha 1 vagy 2 TV-n megy épp az adás) ezen én is csodálkozom, mert anno nem volt kivitelezhető az IPTV kiépítése (nálam) 2TV -re (2 STB) , hanem csak 1db -ra.. :K

L

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#49886) Bile Demon


Bile Demon
őstag

Köszönöm a gyors válaszokat!
Az analóg kábeltv hivatalosan mi mellé jár?

Bruhe

(#49887) Adama123 válasza Bile Demon (#49886) üzenetére


Adama123
tag

Semmihez nem jár, önállóan se lehet előfizetni rá. A Telekom 2016 végére tervezi lekapcsolni az analógot és nagy valószínűséggel a digitális kábeltévét is országosan.

(#49888) kisapa válasza Gézengúz (#49847) üzenetére


kisapa
senior tag

Én megnéztem a hozzám legközelebbi címet a google térképen ott nem látok olyan dobozt,csak egy benzinkutat.

(#49889) kisapa válasza Kronk (#49844) üzenetére


kisapa
senior tag

kár,hogy az én HGW-ből ki sem derül a kapcsolódás módja.Speedport V724 van.

(#49890) Gézengúz válasza kisapa (#49888) üzenetére


Gézengúz
addikt

Nálunk is egy telekomos kisházban van bent, semmi sem utal rá...

Sebességed, hogy alakul, abból meg lehet mondani, min kapcsolódsz..

Én is W 724V-t kaptam..Épp ma reggel..Még nem kértem le rá a legfrissebb szoftvert, így sincs vele bajom..Örülök neki 12/1-ből, 19.5/1 lett, ha tényleg lesz sávszél növelés felfelé akkor pedig még az 5 sem kizárt :) (M csomag)

[ Szerkesztve ]

(#49891) Bile Demon válasza Adama123 (#49887) üzenetére


Bile Demon
őstag

Összefoglalva:
-Hűségkedvezményt csak IPTV-re kaphatok, de ekkor az analóg kábeltv, hogy megmarad e csak a szerelő jóindulatán múlik, és elmehetek a sóhivatalba, ha két hét múlva karbantartáskor leszűrik az egész utcában az oszlopon.
-Vagy meg tudom tartani a digitális TV csomagot (hozzá mellékelve az analóg csatornákat is), ha nem váltom le másra. Két év múlva viszont ez is megszűnik?

Ha a második változat esetben a hűség kedvezményt bukom, attól még a dupla kedvezmény azért megmarad a TV-re és a NET-re is?

[ Szerkesztve ]

Bruhe

(#49892) Bile Demon


Bile Demon
őstag

Az ÁSZF-ben ezt találtam:
"A Digitális Kábel TV szolgáltatás értékesítése 2014. szeptember 1-jével megszűnik. A meglévő Digitális Kábel TV előfizetők részére a Szolgáltató 2014. szeptember 1-jét követően is biz tosítja a határozott tartamú szerződésük meghosszabbítását."
Magyarul a meglévő szerződést lehet hosszabítani.

Bruhe

(#49893) dchard válasza kisapa (#49889) üzenetére


dchard
veterán

"kár,hogy az én HGW-ből ki sem derül a kapcsolódás módja.Speedport V724 van."

Mivel jön a mikulás, így van egy kis meglepetésem ezzel kapcsolatban.

Akinek tehát fehér Speedport W 724V eszköze van, az a következőképpen juthat részletesebb információkhoz a vonallal kapcsolatban:

1. Belépünk a Speedport webes felületére a normál jelszóval.
2. Majd beírjuk a böngészőbe az alábbi címet:

http://speedport.ip/html/engineer/ro_dsl.htm

Az eddigieknél lényegesen több információ nyerhető ki:

Megjegyzés: VDSL módban a csillapítás értéke mindig nullát mutat, ez ne tévesszen meg senkit: a vonal csillapítása természetesen soha nem nulla. A probléma abból fakad, hogy a VDSL2 több sávrészt használ és mindegyiknek külön méri a csillapítását, ezért nincs egy konkrét érték.

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#49894) #41133696 válasza #41133696 (#49614) üzenetére


#41133696
törölt tag

A légkábel után, a kerítősünktől pár méterre egy ilyen van:

Egyébként ugyanitt egy négyes kereszteződés is van, ami két utcát vág félbe.

(#49895) #41133696 válasza dchard (#49893) üzenetére


#41133696
törölt tag

Köszi az infót, nálam 1200 méterre a központtól így néz ki a dolog:

(#49896) dchard


dchard
veterán

Jöhetnek még a képek, minél több annál jobb rálátást kapunk arról, hogy mikét néz ki az átlag.

Összességében a képek alapján kijelenthető, hogy:

1. Ahol korábban csak a 10megás sebesség volt nyújtható, ott VDSL2-n az esetek nagy többségében elérhető a 20mega, vagy akár gyorsabb sebesség is.

2. Jól látható a 20megás VDSL2 csomagoknál, hogy bár a letöltés a legtöbb esetben eléri a maximumot amit nyújtani lehet, a feltöltési oldalon bőven van tartalék, ami sokaknak egyre fontosabb.

Ez némiképp összevág a már elhangzott sávbővítési tervvel ami elsősorban a feltöltés gyorsítását célozza a DSL előfizetőknél.

Az is kiderül, hogy közepesen jó vonalon is megéri a VDSL2 váltás, mert jelentősen nagyobb sebességek érhetők el.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#49897) pingtest


pingtest
tag

Most ez ami itt elérhető legnagyobb sebesség?

Attainable Data Rate 16930 kbps 65057 kbps

Steam: http://steamcommunity.com/id/bbikass/

(#49898) ludsimon


ludsimon
veterán

Franciaországban 90/25, itthon meg nevetséges, 30/5 a max VDSL2-n.

Ezt most találtam. Google Fiber... 900Mbit/s feltöltés... :DDD

[ Szerkesztve ]

undefined

(#49899) dchard


dchard
veterán

pingtest: igen

ludsimon:

Azt a sebességet amit írsz, csak akkor lehet elérni, ha 3-400 méteren belül található az előfizető a DSLAM-hez képest. Azt gondolom ez a franciáknál is igen ritka.

Egyébként itt is volt olyan ember, aki rakott már fel képet ahol 100mega körüli sebességet becsült a modem a vonalon elérhető maximumra.

Szóval ne tévesszen meg minket egy ilyen videó, ott sem ez az átlag, főleg nem vidéken.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#49900) pingtest


pingtest
tag

Köszi. Akkor itt van még tartalék.

Steam: http://steamcommunity.com/id/bbikass/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.