Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65101) trol75 válasza Sanya (#65099) üzenetére


trol75
tag

Nekem igazán nem az adatok helyével van problémám, inkább azzal, hogy én 24,99 euro-t fizetek, aki most vált C2 csomagot és az USA-ban van a tárolás helye az pedig csak 24,99$-t.
Én fizetek 12e Ft-t, az USA tárhely meg 9500 Ft-t.

(#65102) Immy


Immy
őstag

Sziasztok, valaki követi?
https://event.synology.com/en-global/annual_event

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#65103) Alex91 válasza Immy (#65102) üzenetére


Alex91
félisten

Most akkor DSM7, azt annyi?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#65104) lkepes


lkepes
újonc

Sziasztok!

Akadt egy "kis" problémám.
Ds118 az alany, tegnap este valamilyen érthetetlen belső indíttatásból kifolyólag letöltöttem a Synology saját antivirus app.-ját a DSM-re, az Antivirus Essential-t.

Végigszaladtam a belállításokon, ütemeztem, stb, stb. majd a legutolsó menüpontnál kiírta hogy elavult az adatbázisa, 2020.01.26-i.
Rányomtam a frissítésre, és onnantól jöttek a problémák. Nem ment végbe a frissítés, de nem is állt le maga a folyamat. Egész éjjel ment, de reggelre sem változott, a furcsa az volt hogy nem is jelentkezett ki automatikusan a rendszer eközben.
Ekkor a főoldalra kattintva elkezdte az "inicializálás" folyamatát, amely nem akart véget érni. Olyannyira, hogy bár a DSM-en belül ikonokra, menükre rá tudtam kattintani, de nem történt semmi, nem hajtott végre egyetlen parancsot sem.
Kilépni sem engedte a felhasználót.

Addigra már késésben voltam, kénytelen voltam lezárni a gépet, csak sajnos azóta nem elérhető a NAS. Sehonnan, sehogy. Sem ip címmel, sem DDNS-el, sem quickconnecttel, find.synology.com-al, sehogy.
Miközben maga az eszköz lázasan dolgozik valamin reggel óta, villognak az állapotjalző ledek, kerreg a vinyó. Tápellátást nem merem éppen ezért megszünteni. Máshogy újraindítani viszont nem tuodm
Tapasztalt már valaki ilyet? Mit kavart be nekem ez az Antivirus?

(#65105) Immy válasza Alex91 (#65103) üzenetére


Immy
őstag

Úgy tűnik igen, itt a DSM7. Van néhány dedikált section:
Hybrid Cloud
Data Backup
Photo Management

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#65106) zsamiatt válasza Immy (#65105) üzenetére


zsamiatt
őstag

engem az érdekelne mit szüntetnek meg :)

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#65107) alex1681


alex1681
friss újonc

Sziasztok.
Hatalmas problémával fordulnék hozzátok amiben remélhetően valaki tudja rá a választ :(
Adott egy ds120j nas,fix belső ip címmel megy szépen,de mikor belépek a számítógépen a kezelőfelületre a házban minden eszközön elmegy a net 1-2 percre de persze a nason nem.
Valami beállítás probléma lehet, de sajnos nem vagyok még profi.Ebben kérnék segítséget,ha valaki tudna megközelítő választ adni vagy konkrétan a választ azt megköszönném :(

(#65108) Csabee. válasza lkepes (#65104) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Húzd ki nyugodtan. Sajnos nekem is van egy-egy alkalom hogy lefagy. Kikapcsolom és be újra.

Üdv: Csabee.

(#65109) kulu22 válasza trol75 (#65101) üzenetére


kulu22
aktív tag

Ez éves díj ugye? Mert nekem 8.88 EUR az 1TB havonta.

(#65110) Magnat válasza alex1681 (#65107) üzenetére


Magnat
veterán

Szia, a belső címén szólítod meg vagy a dns nevén? Portokat kézzel nyitottad a routeren ha nyitva vannak?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#65111) alex1681 válasza Magnat (#65110) üzenetére


alex1681
friss újonc

Szia.Csak belső ip-n lépek be mindig,meg a telekomos routeren is csak az az ip van fixen rögzítve,hogy ne változzon.

(#65112) lkepes válasza lkepes (#65104) üzenetére


lkepes
újonc

Sajnos nem tudom törölni az előző hozzászólást, de amint befejeztem a gépelését, már jött is az értesítő emailben a Synology Account-tó l, hogy a "gazdagéppel a kapcsolat 2020-12-07 13:16:49 +01:00 óta újraindult".
Azóta működik szépen, kivéve az Antivirust, ő azt mondja hogy éppen fut, 1 file-t vizsgált át, és minden ikon inaktív benne, szóval ott valami még mindig nem OK teljesen..

(#65113) jczettler


jczettler
tag

Sziasztok!

A NAS tulajokhoz lenne egy kérdésem. 4 tálca esetén azt tervezem, hogy az
- 1-2: 2TB RAID1 (lényeges adatok, fotók dokumentumok)
- 3: 6TB - egyedül, nem szempont a raid (filmek, zenék)
leosztás valósítom meg.

Mennyire lényeges az RPM értéke (SEAGATE IRONWOLF-ban gondolkodok)? A RAID1 esetében 5900, a sima 6TB-s esetében pedig 7200-esre gondoltam.

Ennek oka az, hogy a RAID1-en számomra nem lényeges, hogy mennyi idő alatt íródik/olvasódik egy állomány.

A 6TB-os esetében pl. film lejátszás során számíthat a sebesség, hogy ne akadjon (MediaServer, Plex)? A kábelezés cat6 és szükség esetén ha kell tudok port aggregation-t is beállítani.

A NAS terv szerint egy DS920+ lenne.

Előre is köszönöm az válaszokat, okításokat :R

(#65114) alex1681 válasza lkepes (#65112) üzenetére


alex1681
friss újonc

Szia.Még a kezdeteg kezdetén nekem is ezt művelte naponta többször is mire rájöttem,hogy ip cím kiosztásnál meg eggyezet a telóm és a nas ip-je és mikor telón neteztem már vágta is le a netet majd újraindult a nas torrent betöltése stb.Persze rá nemsokkal ilyen üziket kaptam én is.Szerintem nálad is ip ütközés van csak de azt gyorsan helyre lehet állítani.

(#65115) trol75 válasza kulu22 (#65109) üzenetére


trol75
tag

Szia.
Igen ez éves díj.
24,99*1,27 Áfa=31,73 EUR / év.

Neked akkor a 8,88 EUR / 1TB hó az már Plan II?

(#65116) Magnat válasza alex1681 (#65114) üzenetére


Magnat
veterán

És a nasod mostani ip-je dhcp rangen kívül van?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#65117) lajos75 válasza huan (#65088) üzenetére


lajos75
senior tag

Próbáld meg Nas-ban kapcsold ki az ipv6, nálam az okoz mindig problémát.

(#65118) lajos75


lajos75
senior tag

(#65119) kulu22 válasza trol75 (#65115) üzenetére


kulu22
aktív tag

Igen, de én havonta fizetem.

(#65120) Egon


Egon
nagyúr

Sziasztok!
Szeretnék létrehozni egy felhasználót, a Kodinak, amivel eléri a NAS-on a Film mappát. Mivel nem bízom a médialejátszóban, nem szeretném, hogy rajta keresztül nyomják fel a hálózatot, ergo nem adnék neki erős jogokat. Első körben csak olvasási jogosultságot adtam, de az kevés: a Jukebox funkcióhoz írásra is szüksége lenne. A lényeg: a filmeket ne tudja törölni vagy módosítani, de a mappába tudjon írni.
Az egyéni jogosultságok kellőképp testre szabhatóknak tűnnek, de nem világos a megnevezés. Van pl. Almappák és fájlok törlése, és külön Törlés funkció. Melyik mit csinál? A fenti funkcionalitáshoz, konkrétan mely funkciókat engedélyezzem? Elég csak az írás, vagy pl. Mappa létrehozás és hozzáfűzés is kellhet?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#65121) huan válasza lajos75 (#65117) üzenetére


huan
őstag

Köszönöm szépen mindenkinek. ipv6 volt a baj :DD

(#65122) nyikszi válasza huan (#65121) üzenetére


nyikszi
őstag

Pedig te találtad meg, én csak lefordítottam neked ;) Jó, a google :D

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#65123) huan válasza nyikszi (#65122) üzenetére


huan
őstag

Munkahelyen voltam, akkor nem tudtam megcsinálni...meg nem is tudtam pontosan hol kell, míg lajos75 nem mutatta. :R :C

[ Szerkesztve ]

(#65124) Immy válasza zsamiatt (#65106) üzenetére


Immy
őstag

Nem szüntetnek meg semmit, csak tovább fejlesztik :)) Ami az is lehet hogy átnevezik :))

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#65125) AiRLAC válasza Egon (#65120) üzenetére


AiRLAC
addikt

Ez milyen médialejátszó?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#65126) Borisz76 válasza jczettler (#65113) üzenetére


Borisz76
veterán

Nem javaslok külön kötetet...pláne nem ha 4 fiókos lesz a modell.
1 lemez beáldozásával MINDEN adatod "biztonságban" lesz....ha SHR kötetet hozol létre.

Persze tudom ez NEM BIZOTONSÁGI MENTÉS csak a rendelkezésre állást növeli meg....DE a lényeg, hogy ezt olyan formában, hogy MINDEN ADATRÓL !
Tehát 1 lemez halála esetén is elérsz minden adatot.
Nem csak a családi képeket,videókat hanem a kölcsönzött filmeket is.

1 db SHR kötet lehet : 1-2-3-4 lemez is.

Egy azaz 1 lemezzel indulsz.
A 2. beszerelésénél TÜKRÖZ ! Tárhely nem nő !
A 3. és a 4. lemez beszerelésénél már megint a tárhely nő.
Ha több lemez is van , akkor egyszerre is mehet bele 2-3-4 lemez.

Összefoglaló
Raid Kalkulátor

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#65127) djelf válasza Borisz76 (#65126) üzenetére


djelf
tag

Valakinek a qbittorrentnél sikerült megoldani, hogy a befejezett letöltést áthelyezze egy "Category"-val megadott elérési útvonalra?
Pl.:
Letöltés közben a "default save path" a "/download/" mappa. Aztán a beállított "Category"-tól függően mondjuk áttenné a "/video/Film/" mappába.
Keresgéltem leírásokat és próbálgattam dolgokat, de a világért nem akarja megcsinálni. Pedig nagyon jó lenne.

"- Elvehetitek a mobilunkat, elvehetitek a kocsinkat, de az álmainkat soha. - Igen, mert amikor alszunk, akkor látjuk őket."

(#65128) djelf


djelf
tag

Borisz76:
Elnézést kérek, figyelmetlenül a válaszra nyomtam az új helyett és most vettem észre. Természetesen nem csupán neked címeztem a hozzászólásomat. :)

"- Elvehetitek a mobilunkat, elvehetitek a kocsinkat, de az álmainkat soha. - Igen, mert amikor alszunk, akkor látjuk őket."

(#65129) Borisz76 válasza djelf (#65127) üzenetére


Borisz76
veterán

Én DS-t használok....és más módszert :

Van egy MEGOSZTOTT mappám.
Azon belül Download , Games , Music , Photo mappák stb....

DS-el letöltök egy filmet. ( Chorme böngésző , PC , Win10 )
Megjelenik a Download mappámban. ( Win 10 , Total Commander )
EBBEN a mappában én ÁTNEVEZEM a film MAPPÁJÁT! ( Total Commander )

Pl erről :
Angol.film.cim.2020.BDRip.x264.HuN-RLS.csapat.neve

erre :
Angol film cim - 2020 - BDRip.x264.HuN-RLS.csapat.neve

MAJD ÁTNEVEZEM a film fájl nevét is !

Erről :
angolfilmcim.bdrip-rlscsapatneve.mkv

Erre :
Magyar cím ( 2020 ).mkv

Ez azért jó mert akár angolul ( mappanév) , akár magyarul ( filenév ) kereshetsz filmeket , sorozatokat a PC-n a Total Commander segítségével.

Az a legszebb az egészben, hogy a DS-t ez nem érdekli !
Ő szépen seedel tovább a kis "titkos" rendszermappájából.
Addig amíg meg nem unom és törlöm a feladatot.
Sőt.....áthelyezhetem a letöltött és átnevezett mappát és fájlt egy tetszőleges másik mappába is.....ugyan is nálam a filmek mappában további kategóriák szerin több mappa is van : SD Filmek , HD Filmek stb...

Tehát az eredeti Download mappából simán áthelyezhető ÉS átnevezhető máshová / másra az anyag.
Én így kategorizálok.
Ezek után ha éppen időm / kedvem engedi, akkor a PC-n a KODI-ban is hozzáadom a filmeket.

Semmi gond.....közben én meg "jól megírtam a magamét " ! :D

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#65130) Egon válasza AiRLAC (#65125) üzenetére


Egon
nagyúr

X96 MAX+

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#65131) AiRLAC válasza Egon (#65130) üzenetére


AiRLAC
addikt

Kíváncsi voltam hogy mi az a médialejátszó amin keresztül "felnyomnák" a hálózatot.
Ez a routered mögött van, ugyanúgy mint a NAS vagy bármelyik számítógép.
Főleg ha mondjuk CoreELEC fut rajta, előbb fogják felnyomni a Windows-os gépet mint a lejátszót. Értelemszerűen a relatív biztonsághoz nem engedjük be az egész internetet, nem nyitun felesleges portokat, VPN-t használunk, van friss víruskereső és rendszerese frissítjük az OS-eket.

Ha mindenáron biztonságban akarod tudni a filmjeidet akkor (CoreELEC esetén) ne SMB-vel, hanem NFS-el oszd meg a tartalmat, így pl. a zsarolóvírusokra is kevesebb esély lesz. Legyen btrfs és snapshot ha lehetséges, legyen offsite és/vagy cloud backup.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#65132) zsamiatt válasza Immy (#65124) üzenetére


zsamiatt
őstag

mondjuk engem nem a felület érdekel ebből a szempontból. Külső eszköz kezelés, az alap linux használhatósága másra, stb.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#65133) Immy válasza zsamiatt (#65132) üzenetére


Immy
őstag

Arra ott a docker vagy rosszabb esetben virtuális gép futtatása.

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#65134) Egon válasza AiRLAC (#65131) üzenetére


Egon
nagyúr

Nem szeretnék ebbe az utcába belemenni, de az X96 az egy kínai sz*r, ki tudja mi van benne firmware szinten, nem tekinteném biztonságosnak.
NFS-nél sokkal kevésbé lehet testreszabni a jogosultságokat, ezért maradnék SMB-nél (természetesen nem SMB1). Nem látom be, hogy mitől lenne biztonságosabb az NFS.
Kérném, hogy maradjunk a konkrét kérdésem megválaszolásánál.. :R

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#65135) huan válasza djelf (#65127) üzenetére


huan
őstag

qbittorrent Synology nas-on? :F

(#65136) Boss81 válasza PapírVilla (#65100) üzenetére


Boss81
senior tag

Ez engem is érdekelne :)

(#65137) djelf válasza Borisz76 (#65129) üzenetére


djelf
tag

Köszönöm a választ! :D

#65135 huan
Igen, mert szerettel volna megoldani vele ugyanazt a kategóriánkénti automatikus áthelyezést a befejezett letöltéseknél, mint a PC-men is volt. Lustaság, praktikusság, nevezzük ahogy akarjuk. :))

"- Elvehetitek a mobilunkat, elvehetitek a kocsinkat, de az álmainkat soha. - Igen, mert amikor alszunk, akkor látjuk őket."

(#65138) huan válasza djelf (#65137) üzenetére


huan
őstag

Az világos, de van qbittorrent syno-ra? :)

(#65139) Magnat válasza huan (#65138) üzenetére


Magnat
veterán

Intelesre biztosan: [link]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#65140) LouiS22


LouiS22
veterán

Sziasztok!

Óvatosan a DSM7 upgrade-del, nekem összeomlott és nem is helyreállítható a volume, így nulláról és 5 terabájttal kevesebb filmmel kezdek neki a 7-es verziónak. Nem mondom, hogy boldog vagyok. Valószínűleg én is figyelmetlen voltam, de esélytelen volt a kötet javítása is, úgyhogy ebből gondolom, hogy az egyébként probléma nélkül lefutó frissítés valahol mégis félrement, vagy nálam volt valami olyan 3rd party csomag telepítve (átfutottam a disclaimert, nem láttam semmi gyanúsat benne), ami borította.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#65141) Magnat válasza LouiS22 (#65140) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

ez még béta volt v már lehet feltenni normál frissítéssel?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#65142) LouiS22 válasza Magnat (#65141) üzenetére


LouiS22
veterán

béta!

Tegnap jelentették be, hogy nyilvános, én meg okosan durr bele :D

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#65143) djelf válasza huan (#65138) üzenetére


djelf
tag

Igen, van. Intelesre. Igaz én Docker-el futtatom. Azt nem tudom mi a különbség a fentebb linkelt módon futtatott qbit meg a docker-ben futó közt, azon túl, hogy az enyém így a legfrissebb verzió.

"- Elvehetitek a mobilunkat, elvehetitek a kocsinkat, de az álmainkat soha. - Igen, mert amikor alszunk, akkor látjuk őket."

(#65144) nyikszi válasza LouiS22 (#65142) üzenetére


nyikszi
őstag

Akkor megvárjuk a stabil verziót és megvárunk egy jó pár felhasználót, akik már telepítik és majd utána még várunk egy kicsit, aztán csak ezután telepítjük :D

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#65145) LouiS22 válasza nyikszi (#65144) üzenetére


LouiS22
veterán

:D :D :D imádok tesztalany lenni (ja, nem).

Mondjuk most, kicsit lehiggadva rájöttem, hogy a kötet omlott össze, viszont RAID5-ben vannak az adatok és soha sehol nem írta, hogy ő bizony formázta volna a vinyókat is. Úgyhogy már fut a data scrubbing (2%nál járok), meglátjuk, hogy 100% után mit dob a "gép".

Azért vagyok dühös magamra, mert minden frissítés előtt szoktam backupot csinálni, just in case. Mondjuk talán nem home office-ban, munka mellett kellene egy ilyen kritikus folyamatot elindítani. Kösz covid!

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#65146) tjsz válasza tjsz (#64513) üzenetére


tjsz
senior tag

Sziasztok!

Egy apró visszajelzés: az volt a gond, hogy "Everyone"-nak volt Read&Write joga "homes" mappához (a custom-on kívül!). Hogy ez miért volt, azt nem tudom. Ezt leszedtem, azóta minden ok.

(#65147) huan válasza djelf (#65143) üzenetére


huan
őstag

Az RSS-letöltő ugyan úgy működik benne, mint a pc-s változatban?

(#65148) Magnat válasza tjsz (#65146) üzenetére


Magnat
veterán

Az azért elég aggasztó..

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#65149) djelf válasza huan (#65147) üzenetére


djelf
tag

Erre nem tudom a választ, mert sem pc-n, sem a docker-es verzióban nem foglalkoztam még ezzel.

"- Elvehetitek a mobilunkat, elvehetitek a kocsinkat, de az álmainkat soha. - Igen, mert amikor alszunk, akkor látjuk őket."

(#65150) zsamiatt válasza Immy (#65133) üzenetére


zsamiatt
őstag

teljesen felesleges mikor ott az alap linux. Tökéletesen kiszolgálja amit kell. Nagyon nem szeretnék ezért dockerezni vagy plusz virtuális gépet futtatni. Felesleges erőforrás pocsékolás.

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.