Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65851) dkess válasza Jakotom (#65849) üzenetére


dkess
őstag

A NAS -nak van IP foglalva a DHCP -n (azaz mindig ugyanazt az IP -t kapja)? Amikor a DDNS -el próbáltad, akkor HTTPS vagy HTTP linkkel próbálkoztál? Amennyiben az előbbi, akkor milyen tanúsítvényt használsz? Pl. Let's Encrypt -et? Azzal minden rendben van?

Azon internetkapcsolatnak, melyen a NAS van (ahol a TV van az nem érdekes e szempontból) van publikus IP? Értem ez alatt, hogy nem vagy szolgáltatói (cgNAT) mögött?

Ezt úgy tudod ellenőrizni (a DDNS -el egyetemben), hogy:

- a NAS -on a control panel/external access/DDNS -nél van host név állítva? Namost mit látsz itt utolsó frissítési dátumként? Az állapot micsoda - normál? Az itt látott IP cím megegyezik azzal amit az itteni routereden külső IP -jeként látsz?
- Mondjuk a WhatsMyIP -n ellenőrizve a külső IP -t az megegyezik a fentebbi kettő helyen látott értékkel?

A tanúsítványos részre rátérünk, ha HTTPS -t használnál illetve ott lenne galiba ...

A hangkodek nem igazán probléma - inkább csak limitáció. A DS Video a népszerű többcsatornás formátumok közül csak AC3 -at játssza le és azt is lebutítja a lejátszó eszközön 2.0 -ra (sztereóra). Mobileszközön (mobilteló és tablet - esetleg laptop adott esetben) ez nem akkora probléma, de pl. 5.1 -es házimozi rendszer használatakor az lehet. DTS vagy HD hangsávok nem mennek egyáltalán.

Persze van "hekkelős" megoldás, de azt meg általában egy DSM/Video Station frissítés "nyakon vágja". Nálam már a DS Video csak mobileszközön van használva - és ezt sem én, hanem más felhasználók. TV -re, PC -re ott van az Emby illetve Kodi (interneten keresztül WebDAV -al). DLNA -t is szeretem egyébként használni - mondjuk főleg zenére, de filmekre is megy. Interneten keresztül is megy a DLNA biztonságos csatornán keresztül (HTTPS autentikációval) - igaz ehhez olyan DLNA szervert kell telepíteni NAS -ra ...

(#65852) Magnat válasza zsamiatt (#65841) üzenetére


Magnat
veterán

Nálam a torrent miatt folyamatosan dolgozik a diszk a nasban (le van korlátozva 8mb-re az upload, de bármikor ránézek, annyival mindig seedel) és az előző diszk amit használtam benne az atommegbízhatatlannak tartott szutyvadék Green így került ki a nasból (raádásul nem is újan került bele, a leállások jó része még nem nálam keletkezett):

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#65853) Sanya válasza Jakotom (#65849) üzenetére


Sanya
nagyúr

Samsung tizen rendzerű?
A synology-n dsm 7.0 preview vagy beta van?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#65854) Magnat válasza Csabi1984 (#65836) üzenetére


Magnat
veterán

Ez egy semmitmondó marketing bullshit, ráadásul számszakilag sem stimmel pár dolog, én felügyelek olyan kameraszervert amire 60 kamera rögzít, ráadásul 6 terás Purple-ök vannak benne :)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#65855) Magnat válasza dkess (#65799) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

kimaradt az előzőből, itt írod: "Ezt egy DS218+ (+ DX517 bővítővel) NAS már tudja ..."

218+-hoz lehet bővítőt kapcsolni? Nem pont azért 218+, mert max 2 lemezt kezel?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#65856) ssgt1981 válasza ssgt1981 (#65823) üzenetére


ssgt1981
senior tag

Esetleg ebben tudna valaki segíteni?

(#65857) XZoli válasza Jakotom (#65844) üzenetére


XZoli
aktív tag

nálam is volt probléma, de rájöttem meg volt változtatva a DS 5000, 5001 portja másra
ebbe a formában betudtam lépni 192.168.1.3 (a NAS ip címe):60001 (DSM portja )

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#65858) SharpSA


SharpSA
veterán

Sziasztok!

Tudtok-e valami infót arról, hogy lesz-e valaha iCloud támogatása a cloudsync-nek?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#65859) dkess válasza Magnat (#65855) üzenetére


dkess
őstag

Nem, a DX517 hivatalosan támogatott DS218+ mellé Synology részről. Benne is vannak egymás specifikációiban illetve kompabilitási listájukban is ... Mindig is az volt.

A NAS -ok számkonvenciója máson alapul a Synology -nál. A hivatalos indoklás szerint:

- amennyiben Synology bővítőegységgel (legyen az bármi vagy bármennyi) lehet egy közös kötetet egységeken átnyúlóan létrehozni, akkor az a számozásba beleszámít,
- amennyiben Synology bővítőegységgel (legyen az bármi vagy bármennyi) nem lehet egy közös kötetet egységeken átnyúlóan létrehozni, akkor az a számozásba nem számít bele.

Azaz én például a DS218+ -al nem tudok egy db kötetet létrehozni mondjuk 7 HDD -ből (pl. a DS718+ -al vagy DS720+ -al lehet). Node a Synology is hangsúlyozza, hogy ezt (mármint az egységeken átnyúló köteteket) mindenképpen kerüljük. Persze a lehetőség adott, de ... (az okait korábban részletesen tárgyaltuk)

(#65860) Multibit válasza zsamiatt (#65839) üzenetére


Multibit
veterán

A torrentezős NAS-omban mindig dolgozik a HDD, mindig van seed :K Van, hogy csak tíz torrentet seedelek, van hogy ötvenet. Ezek aktív torrentek, nem csak álldogálnak a torrent listában! A másik NAS-om - többek között - log szerverként is funkcionál, tehát az is dolgoztatja a vinyót. Igaz, ez utóbbi nem olyan intenzív igénybevétel, mint a torrent.

(#65861) Magnat válasza dkess (#65859) üzenetére


Magnat
veterán

Áá, ma is tanultam valamit, én mindig azt hittem, h amennyit max bővítéssel kezelni tud :)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#65862) Dzsekó válasza Csabi1984 (#65843) üzenetére


Dzsekó
addikt

Ez így van, de a NAS-ban be tudod állítani, hogy ne kapcsolja le a HDD-ket. És akkor 24/7-ben mennek a HDD-k. Mindenkinek: a 24/7, azt jelenti, hogy a nap 24 órájában, és a hét mind a hét napján megy a HDD. De ez nem jelenti azt, hogy folyamatosan írnia kéne. Ez annyit is jelenthet, hogy a motor pörgeti a tányérokat és az olvasó fejek a bevezető sávon pihennek légpárnán (nem a parkoló villán). Ebben az állapotban megy a HDD, de nem történik adatforgalom. Mivel nálam SSD van, ezért a NAS-ban ezt az energiatakarékos állapotot ki is kapcsoltam, mert SSD-nél nem kell. Nálam nincs fent torrent, mert a NAS-t csak családi képek megosztására használom, és adatok backupolására. Az idő nagy részében ezért nincs adatforgalom, de mivel kikapcsoltam a NAS-ban az energiatakarékos üzemmódot, ezért az SSD-k 24/7-ben mennek.

(#65863) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sok volt az infó :D tehát akkor jó a RED és Purple NAS-ba :)?

(#65864) dkess válasza Csabi1984 (#65863) üzenetére


dkess
őstag

Jó a Red Plus - 8 TB vagy feletti tartományban. Egyébként IronWolf ...

Persze, ha 60 kamera rögzítésére szolgáló Raid tömböt szeretnél összerakni (ami csak erre van) - akkor oda elég a Purple is ...

(#65865) Essejó válasza EAndrew (#65850) üzenetére


Essejó
veterán

Maga a rendszer az összes hdd-rajta van. A telepített programok beállítások, általában az elsőn.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#65866) pilóta


pilóta
nagyúr

Sziasztok!

Van itt esetleg valaki, aki ért Qnap NAS-hoz? [link]
Át tudna jönni a Qnap topicba?
Köszi :R

Aki él és nem boldog, az téved!

(#65867) Jakotom válasza dkess (#65851) üzenetére


Jakotom
csendes tag

Kedves dkess!

"A NAS -nak van IP foglalva a DHCP -n (azaz mindig ugyanazt az IP -t kapja)?"
Igen.

"Amikor a DDNS -el próbáltad, akkor HTTPS vagy HTTP linkkel próbálkoztál?"
Egyikkel sem, nem írtam elé semmit, de most kipróbáltam és így sincs változás.

"Amennyiben az előbbi, akkor milyen tanúsítvényt használsz? Pl. Let's Encrypt -et? Azzal minden rendben van?"
Van saját synology-s és noip-s is, mind1ik normál állapotban van.

"Azon internetkapcsolatnak, melyen a NAS van (ahol a TV van az nem érdekes e szempontból) van publikus IP? Értem ez alatt, hogy nem vagy szolgáltatói (cgNAT) mögött?"
Nincs publikus IP-m, ezért szeretnék fix külsős IP címet létrehozni.

"Ezt úgy tudod ellenőrizni (a DDNS -el egyetemben), hogy:
- a NAS -on a control panel/external access/DDNS -nél van host név állítva?"
Van.

"Namost mit látsz itt utolsó frissítési dátumként?"
Mai dátum szerepel.

"Az állapot micsoda - normál?"
Normál

"Az itt látott IP cím megegyezik azzal amit az itteni routereden külső IP -jeként látsz?"
Nah itt lesz a hiba, mert a routeren nem állítottam külső ip-t...
"Mondjuk a WhatsMyIP -n ellenőrizve a külső IP -t az megegyezik a fentebbi kettő helyen látott értékkel?"
Igen, megegyezik.

"A tanúsítványos részre rátérünk, ha HTTPS -t használnál illetve ott lenne galiba ..."
A NAS-on a Hálózat ->DSM beállításoknál bekattintottam, hogy a http-t irányítsa át https-re asztali környezet esetében.
http port: 5000
https port: 5001

"A hangkodek nem igazán probléma - inkább csak limitáció. A DS Video a népszerű többcsatornás formátumok közül csak AC3 -at játssza le és azt is lebutítja a lejátszó eszközön 2.0 -ra (sztereóra). Mobileszközön (mobilteló és tablet - esetleg laptop adott esetben) ez nem akkora probléma, de pl. 5.1 -es házimozi rendszer használatakor az lehet. DTS vagy HD hangsávok nem mennek egyáltalán.
Persze van "hekkelős" megoldás, de azt meg általában egy DSM/Video Station frissítés "nyakon vágja". Nálam már a DS Video csak mobileszközön van használva - és ezt sem én, hanem más felhasználók. TV -re, PC -re ott van az Emby illetve Kodi (interneten keresztül WebDAV -al). DLNA -t is szeretem egyébként használni - mondjuk főleg zenére, de filmekre is megy. Interneten keresztül is megy a DLNA biztonságos csatornán keresztül (HTTPS autentikációval) - igaz ehhez olyan DLNA szervert kell telepíteni NAS -ra ..."
A DS Video sztereo hangjáról még nem is hallottam. Ezt az Emby-t NAS-ra vagy TV-re kell telepíteni? Eddig úgy voltam vele, hogy a gyári program a biztos.

(#65868) Jakotom válasza Sanya (#65853) üzenetére


Jakotom
csendes tag

Kedves Sanya!

Ez jó kérdés, mert nem saját a TV. 4-5 éves Telekomos beszerzés, nagyon lassú a rendszere... bekapcsolás után kell neki jópár perc mire lehet vele kezdeni app szinten vmit...
A DSM verzió 6.3.x

(#65869) Jakotom válasza XZoli (#65857) üzenetére


Jakotom
csendes tag

Kedves XZoli!

Külső netről nem látom a belső hálózati IP címem.

(#65870) ifkopityu


ifkopityu
csendes tag

Sziasztok!

Nemrég vettem egy DS 218play-t. Elkezdtem beüzemelni.
Elsődleges cél a fotók tárolása, illetve rendszerezése lenne. Persze mellette elég sok más funkcióját is tervezem használni.

A fotók mentése/rendszerezése kapcsán több kérdésem merült fel, amikre nem találok választ.
Fotókat készítek telefonnal és fényképezőgéppel is. Alapvetően egy Lightroom katalógusom van, aminek képeit feltöltöttem a NAS felhasználói mappájában létrehozott Lightroom nevű mappába. Maga a katalógus maradt a laptopon. A Ligthroom mint egy külső meghajtót látja a képgyűjteményt. Ebbe egyenlőre a telefon képei nem kerültek bele.
De ha már van a rendszeren kétféle fotó kezelő alkalmazás, gondoltam használatba veszem valamelyikét, vagy mindkettőt.
A Moments teljesen jól felszinkronizálta a telefonon levő képeimet. Ez tetszik, csak az zavar, hogy a tárlóhely nem megadható. Csak a Home/Drive/Moments mappába tudok menteni. Azt pedig a Drive kliens vissza is szinkronizálja a telefonra a Drive app-al. Ennek mi értelme van? (értem, hogy alapvetően csak bélyegképek kerülnek letöltésre, de akkor is. Ezek már ott vannak a apple fotókban) Nem is tudom letiltani, csak kiterjesztés alapján kivételeket készíteni, de akkor meg semmilyen más .jpg-t nem tudok majd szinkronizálni a drive-al, nemcsak a fotókat nem.
Ezen tapasztalatok alapján egyenlőre a DS photo-ba még nem kezdtem bele. Azt már látom, hogy az meg csak a megosztott photo mappába hajlandó dolgozni. Ez most így itthoni használat esetén nem tűnik problémásnak, csak nem értem a dolgot (láttam, hogy elvileg a saját könyvtárból is megoszthatja a felhasználó a képeit, de ezt még nem próbálgattam).

A végső cél az lenne, hogy egy közös katalógusba kerüljenek a telefonnal és a fényképezőgéppel készült fotóim is. A telefonos képek automatán kerüljenek feltöltésre a fényképezőgép képeit majd feltöltöm manuálisan. Azután jó lenne elérni a lightroommal a katalógust, hogy szerkeszthessem őket. Ha meg ott vannak erre alkalmazások, akkor azokkal megtekinthetők lennének az összes fotók a TV-n.
(persze találtam más megoldandó kérdéseket is, de most ez, ami a legfontosabb :) )

Előre is köszi ha valaki tud ebben segíteni!

Mosolyogj! A holnap rosszabb lesz! :)

(#65871) EAndrew válasza Essejó (#65865) üzenetére


EAndrew
aktív tag

Köszi, és hogy lehet orvosolni, hogy legalább a 2es HDD-ről tudjanak menni a programok, mert így a 2. HDD is csak pörög, de pl. nincs media szerver amin keresztül mondjuk TV-ről is elérném.
Egyébként ha most veszek egy másik HDD-t azt hogyan kell beletenni hogy a 2.HDD adatai maradjanak? Valamint lehet-e hogy majd az új HDD lesz megint az első számú, annak ellenére hogy valószínű nagyobb lesz mint a mostani 2. Hdd.?

"Nem tudtam pontosan, hogy mit akarok, de azt tökéletesen megvalósítottam." :)

(#65872) Csabi1984 válasza dkess (#65864) üzenetére


Csabi1984
addikt

2-3 TB-ba gondolkodom! Állandó tartalom nem lesz rajta, cserélődni fog

[ Szerkesztve ]

(#65873) dkess válasza Jakotom (#65867) üzenetére


dkess
őstag

Mindenekelőtt azt nem teljesen értem, hogy nincs publikus cím és ezért szeretnél fix IP címet. A fix IP nem rossz dolog, de nem feltétlenül kell - ezt oldja meg a DDNS (meg kicsit máshogyan a QuickConnect is).

Ugye, ha a szolgáltatói NAT mögött kapunk fix IP címet az semmit nem ér. A publikus IP cím azt jelenti, hogy a router -ed külső IP címével vagy a világhálón (ez lehet fix vagy változó - első körben mindegy).

Namost, ha DDNS -túl visszakapott IP címed megegyezik azzal, amit a router -ed külső IP címeként látsz illetve WhatsMyIP -n látottal is, akkor ezen az oldalon rendben vagyunk. Elméletileg internet oldalról el kell érned a NAS -t.

Ha már szóba hoztad a DSM kezdőfelületét (az 5000 -es és 5001 -es portok ahhoz tartoznak) az internet oldalról rendben eléred (elméletileg el kell)?

Amennyiben a Video Station portja rendben port-forward -olva van a router -en (ezt írtad, hogy OK) és tűzfalszabály sem blokkolja (feltételezem együtt állítottad a port-forward -al), akkor el kellene érned a NAS -t. PC -vel(/laptop -al) próbálva internetről eléred direktben ezt a portot?

Szerk.: Plex -et vagy Emby -t a NAS -ra is (szerver - itt végzed az adminisztrációt, itt van a médiatár és adatbázis stb.) és a TV -re (a kliens) szükséges telepíteni. A Tizen -es Samsung -al nem tudom mi újság - ezt ellenőrizni tudod (szerintem van erre is kliens, de ...).

@Csabi1984,

Igen, emlékszem. Az első - még akkori (nem az amire válaszoltál most) - válaszomban írtakat tartom.

[ Szerkesztve ]

(#65874) Jakotom válasza dkess (#65873) üzenetére


Jakotom
csendes tag

Kedves dkess!

"Ha már szóba hoztad a DSM kezdőfelületét (az 5000 -es és 5001 -es portok ahhoz tartoznak) az internet oldalról rendben eléred (elméletileg el kell)?"
Internet oldalról, azaz kintről semmit se érek el, ami belső hálózaton van.

"Amennyiben a Video Station portja rendben port-forward -olva van a router -en (ezt írtad, hogy OK) és tűzfalszabály sem blokkolja (feltételezem együtt állítottad a port-forward -al), akkor el kellene érned a NAS -t. PC -vel(/laptop -al) próbálva internetről eléred direktben ezt a portot?"
Ezekben azért nem vagyok biztos. Most a port forwardingnál a NAS és külön a DS Videot is fel kell venni? Jelenleg a NAS-nál internal port 5001 external port 8080 van. DS Video beállításnál meg szerintem hülyeség van, oda mit kellene írni? Tűzfal a wifi routeren be van kapcsolva.

(#65875) blakey válasza Csabi1984 (#65863) üzenetére


blakey
titán

Mehet a Purple, sokkal csendesebb a RED-ekhez képest és olcsóbb is. Tapasztalat, több éves használat után írom midezt, RED-eket is használtam 1,5 év után az egyik "szétparkolta az agyát" és kezdődő hibákat dobott, cseréltem Purple-kre, tökéletetesek, úgy viselkednek, mint egy normál HDD, nem zavarja ha a NAS-t megemeled működés közben, nem parkolgat, csak ajánlani tudom. Aki nem ajánlja az nem ismeri a Purple-t és csak olvasmányok alapján itéli meg a dolgokat és keményen bedöl a marketingnek, mert azt hiszi, hogy tudatos döntés miatt van a RED-eken a NAS-ba való szöveg, részben tudatos, részben meg meglovagolják a sok felhasználót aki megveszi "szöveg alapján".

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#65876) Csabi1984 válasza blakey (#65875) üzenetére


Csabi1984
addikt

Szupper :)

(#65877) e90lci válasza Jakotom (#65846) üzenetére


e90lci
senior tag

Host:ddns név:port
felhasználónév
Jelszó

9008 as portot elég kiengedni,vagy amire változtattad megadni a host névnél.

"Internet oldalról, azaz kintről semmit se érek el, ami belső hálózaton van."
Ja most olvasom valószínű Natolva vagy.

[ Szerkesztve ]

(#65878) Jakotom válasza e90lci (#65877) üzenetére


Jakotom
csendes tag

Kedves e90lci!

"Host:ddns név:port
felhasználónév
Jelszó"
Ezeket hova írjam be?

"9008 as portot elég kiengedni,vagy amire változtattad megadni a host névnél."
Ezt gondolom a port forwardingnál, de az internal 9008 és az external mi legyen?

(#65879) Jakotom válasza e90lci (#65877) üzenetére


Jakotom
csendes tag

Igen, a NAT-nál állítottam. Nem ott kellene?

(#65880) e90lci válasza Jakotom (#65878) üzenetére


e90lci
senior tag

A tv-n.
A routerbe csak port forwardot kell csinálni.Externál az amire változtatod pl:56718 as port de akkor a host névnél,a ddns név után is azt add meg a tv bejelentkezésnél.De maradhat 9008 is.
De mivel valószínű,Natolva vagy ha nem éred el a hálózatot sehogy kívülről akkor ez sem fog menni.
[Nézd meg hogy itt milyen IP címet ír ugyan azt mint a Wan oldalon a routerbe vagy mást?]

[ Szerkesztve ]

(#65881) Snoop-y


Snoop-y
veterán

Azt ki lehet eroszakolni, hogy mondjuk ha masolok a LAN 1-es porton a NAS-ra (belso halon) akkor a LAN 2-ot hasznalja ekozben cloud syncre? Vagy ezt tudja automatikusan?

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#65882) A.K. válasza Jakotom (#65878) üzenetére


A.K.
tag

a ds video alkalmazas feluleten kell megadni
de szerintem elso lepeskent jobb lenne ha eloszor a dsm (nas) kulso elereset tenned rendbe. azaz a https://kulso.ip.cimed:8080 hatasara toltodjon be a nas felulete. Egyebkent a video station eleresehez nem feltetlenul muszaj kulon portokat megadni ugy is mukodik ha a dsm portjan keresztul ered el.

(#65883) biohardware válasza Essejó (#65833) üzenetére


biohardware
csendes tag

szia, köszönöm, sikeresen elkerültem, olvasgatom!

Valószínüleg azért kerülte el a figyelmemet mert osx alól vagyok (Big Sure 11.1) és egyfolytában crashel a synology assistant... 2 gépen is ugyanazt produkálja, kilistázza a nas-t arra tudok kattintani és böngészőben megnyitja a belső hálózaton de bármi másra kattintok crash és újraindul az app...

gondolom szerezhetek be windows-os gépet, hogy újra rakjam és kapjak még 3 terrát...
jól gondolom, hogy raid nem működik osztott partícióval tehát 1terra ssd mellé a 3 terrás hdd-ről leválasztok egy partíciót a maradék 2terrát használom vígan

(#65884) Jakotom válasza A.K. (#65882) üzenetére


Jakotom
csendes tag

Kedves A.K.!

Egyet értek, hogy kellene?

(#65885) A.K. válasza Jakotom (#65884) üzenetére


A.K.
tag

- a nas kapjon fix belso ip cimet (ha jol vettem ki ez megvan)
- a routeren legyen egy port forward szabaly amely egy porton bejovo kerest a nas belso (fix) ip cimere es azon belul a https portjara iranyit (nalad a kulso port a 8080 a belso pedig az 5001 ha jol ertettem)
- legyen bellitva a nason egy ddns cim (control panel/external access/ddns), hogy ne ip cimmel kelljen kivulrol a nast elerned, ez pl. a xxxxxx.synology.me vagy hasonlo. itt is irtad, hogy ez ok? ha tenyleg ok akkor itt a statusz "normal" kell legyen

ezek utan a https://xxxxxxx.synology.me:8080 hatasara a bongeszo be kell hozza a nas feluletet

(#65886) dkess válasza Snoop-y (#65881) üzenetére


dkess
őstag

Ugye mindkettő LAN port kapott egy DHCP Reservation -t a router -ben? Egyszerűen a port forward -ot a Cloud Sync -re (6690 -es a Cloud Sync) a LAN2 IP -jére adod meg (ekkor mindig ide fognak becsatlakozni). A Drive -okban meg DDNS alapján csatlakozol ugye (nem QuickConnect -el).

Ilyesmire gondoltál?

(#65887) Snoop-y válasza dkess (#65886) üzenetére


Snoop-y
veterán

Szia,

Koszi, hogy segitesz :R
Majdnem de igazabol forditott iranyban :D
A cloudsyncet en csak arra hasznalom, hogy a Google Workspace accountot synceljem (eleg sok filet mozgatok es szeretnem hogy, ha megy a sync attol a belso halon meg zavartalanul tudjak masolni/tartalmat elerni max sebesseggel)

Szoval a cel kb az, hogy a Lan 1 porton kommunikaljaon a NAS az Internet fele a Lan 2 portot meg hasznalja a belso halozatos eleresekhez. Ha esetleg van jobb otlet pl Port aggregation akkor meg van rajta 2 szabad port (4 portos)

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#65888) kulu22 válasza Snoop-y (#65887) üzenetére


kulu22
aktív tag

Van egy pipa az interface-eken hogy legyen az az alapértelmezett átjáró.

(#65889) Jakotom válasza A.K. (#65885) üzenetére


Jakotom
csendes tag

Ezek a beállítások mind megvannak, mégse megy. :-(

(#65890) Snoop-y válasza kulu22 (#65888) üzenetére


Snoop-y
veterán

Az ok de ettol, hogyan lesz elszeparalva a local network?

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#65891) kulu22 válasza Snoop-y (#65890) üzenetére


kulu22
aktív tag

2 ip-t adsz neki, egyet a lan1-re egyet a lan 2-re (pl. 192.168.0.10 és 192.168.0.11) a lan2-n szólítod meg a hálózatból. A lan1-re beállítod a pipát, ezen fog mindent kiküldeni ami nem a hálózaton belüli cím.
A lan2 helyett lehet mondjuk a lan2 és 3-ból egy bond is és akkor a hálózat felé ha különböző kliensek szólítják meg, menni fog a load balance is.

(#65892) Jakotom


Jakotom
csendes tag

Kedves Tagok!

A korábban fejtegetett problémámmal kapcsolatban rájöttem, hogy egy lényeges információ kimaradt... Telekom coax kábeles internetem van Sagemcom modemmel, ami wifi router is egyben. Azonban ez után UTP kábellel rákötésre került egy Zyxel wifi is. A NAS a Zyxelhez kapcsolódik és ezen nem is zeretnék változtatni.
Most beállítottam a port továbbítást mind2 eszközön, de még mindig nem megy. :-D

(#65893) dkess válasza Jakotom (#65892) üzenetére


dkess
őstag

Akkor meg is van a probléma oka - dupla NAT (csak nem a szolgáltató cgNAT -ja miatt van a gond, hanem a saját dupla NAT).

Megoldás: Zyxel AP módba. NAT kikapcsol (értelemszerűen ezzel a port forward is itt), DHCP dettó.

Amennyiben a Sagencom -on OK a NAS-ra a DHCP Reservation, port-forward rendben van stb. akkor készen vagyunk ...

(#65894) Essejó válasza biohardware (#65883) üzenetére


Essejó
veterán

Ennyire nem értek a Raidhoz, de tippre nem.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#65895) Snoop-y válasza kulu22 (#65891) üzenetére


Snoop-y
veterán

A Lan 2 resz megszolitasa nem vilagos teljesen (Mac halozatom van) Marmint, hogy szolitom meg specifikusan azon? Az AFP-n nem latok ip cimet csak a share neve jelenik meg es nem ugy mint pl Windowson, hogy megadhatom ip alapjan //192.168.1.10/Movies

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#65896) felho001 válasza Snoop-y (#65895) üzenetére


felho001
tag

Én most teszteltem Mac-en ha Forklift-el csatlakozom a NAS-hoz AFP-n akkor simán megy úgy is hogy az ip címet számmal írom be. gondolom így működik finder alatt is. Közben teszteltem finderben is ott ís működik

[ Szerkesztve ]

Felhő

(#65897) Snoop-y válasza felho001 (#65896) üzenetére


Snoop-y
veterán

Koszi akkor megprobalom a scriptben felcsatolni oket ip alapjan :R

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#65898) Lajos65


Lajos65
tag

Sziasztok! Van értelme a reg. Kártyának Ds118 eseten?

(#65899) Csabi1984 válasza Lajos65 (#65898) üzenetére


Csabi1984
addikt

Szerintem nem! Sosem volt NAS-om de beüzemeltem :D
Igaz csak fájl hozzátéréshez használom nem végzek rajta egyéb plusz szolgáltatást amihez nekem többet tudás kell :) Amúgy meg segítenek itt!

(#65900) Jakotom válasza dkess (#65893) üzenetére


Jakotom
csendes tag

Kedves dkess!

Amiket írtál, ezek most már rendben vannak! Rájöttem magamtól is 1 nap után :-) , van ddns név, külső ip, elérhető is, port forwardingban a nas és külön a ds video is beállítva. Számítógépről és mobilról külső netről is elérem a ds video alkalmazást, belépés után minden ok. Azonban a TV-n nem megy... Se külső ipvel, se ddns névvel, se quickconnecttel... Pont ami legjobban kellene...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.