Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64501) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok! Valaki tudna nekem elmagyarázni egy két fogalmat?
A NAS eszközöknél mikor beszélünk transzkódoláskor?
Azt értem, hogy ha telefont vagy tabletet használsz és úton szeretnéd mondjuk a filmedet nézni.

De mi a helyzet a TV-k, médialejátszók esetében?
Tételezzük fel 1080P-s illetve 2160P-s filmek vannak a NAS meghajtóra töltve.

Ha ott a NAS-om és mondjuk a 4Ks TV médialejátszó funkcióját használom ebben az esetben ki dolgozik a videó feldolgozásban amikor 1080p és 2160p-s filmet nézek?

Ha van egy 1080P-s médialejátszóm amin szintén eltudom érni a hálózati helyeket így pl egy NAS-t de ugyan úgy ahogy a fenti példával a TV-m 4K-s de csak 1080P-t játszok le mert a médialejátszó nem birkózik meg a 4K-val ebben az esetben mi a helyzet? :)

(#64502) PeterPH válasza Csabi1984 (#64501) üzenetére


PeterPH
senior tag

Alapvetően tartalomfüggő.
Ha van elegendő sávszélesség, és a lejátszó képes a megosztott tartalom lejátszására (hang és videó kódolási formátumok kezelésére), akkor nincs szükség transzkódolásra. Minden egyéb esetben szükséges.
A kiszolgáló (pl. VideoStation, Plex) és a kliens (lejátszóprogram) egyeztetik egymással a képességeiket, illetve a tartalom típusát, és ez alapján a szerver eldönti, hogy szükséges-e transzkódolás. Tapasztalatom alapján ez sajnos nem működik 100%-osan, ezért inkább használok olyan kiszolgálót (Emby, Jellyfin), amin kikapcsolható a transzkódolás lehetősége, így nem dolgozik feleslegesen a kiszolgáló, és nem rontja a minőséget sem.

(#64503) sziszi-fuszi válasza PeterPH (#64502) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

A Plexen is kikapcsolható a transzkódolás.

Mi alá kell írás?

(#64504) Magnat válasza sziszi-fuszi (#64503) üzenetére


Magnat
veterán

Sőt, az ingyenes nem is transzkódol :)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#64505) sziszi-fuszi válasza Magnat (#64504) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

De igen, transzkódol, csak nem használja a GPU-t, csak a CPU-t. (De ez utóbbit megfekteti az tuti. :) )

Mi alá kell írás?

(#64506) Magnat válasza sziszi-fuszi (#64505) üzenetére


Magnat
veterán

Jah, lehet :)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#64507) sziszi-fuszi válasza Magnat (#64506) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Bátran próbáld ki, hogy letöltesz egy 4k-s filmet, bekapcsolod a transzkódot és hozzá a feliratot. Tuti kifekszik. S látszik a professzoron is, hogy megfekteti az egészet.

Mi alá kell írás?

(#64508) Csabi1984 válasza PeterPH (#64502) üzenetére


Csabi1984
addikt

Akkor jól értem a NAS-t nem lehet csak egy hálózati meghajtónak használni anélkül, hogy csak hozzáférést biztosítson?
Akkor lehet jobban járnék egy olyan médialejátszóval amin van Gigabitlan és USB3 csatlakozás ( pl Zidoo). Hálózaton ugyan úgy tudok rá másolni (gondolom...) mint a mostani WDTV lejátszómra csatlakoztatott HDD-re

(#64509) felho001 válasza AiRLAC (#64471) üzenetére


felho001
tag

Szia sikerült megnézni? Mi a jobb megoldás ha a 3 kötetre létre hozok egy Video kötetet és arra átmásolok mindent az 1 Video kötet alól. Vagy az 1 kötetbe belépve azt mondom hogy rakja át a 3-as kötetre? Utána hogy tudom magát a 1-es HDD-t a raid 5höz adni?

Felhő

(#64510) Borisz76 válasza Csabi1984 (#64508) üzenetére


Borisz76
veterán

De pont ez a lényege, hálózati kiszolgáló.

Az a nem mindegy, hogy a küldött adatfolyamot, a stream-et mi fogadja.

Tv beépített lejátszója, külső média player, PC, HTPC...
Ezen lejátszók képességein múlik, hogy kell e transzkódolnia a NAS-nak vagy sem.

Egy gyenge 10 éves NAS is kiszilgálhat egy egy fejlett lejátszót.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#64511) Csabi1984 válasza PeterPH (#64502) üzenetére


Csabi1984
addikt

Mondjuk nem is szabad összehasonlítani egy SmartTV médialejátszó képességé egy különálló médialejátszóval.
Ez az egész NAS dolog javaslatra merült fel mivel (függetlenül a külső HDD-n kívül ami a WDTV lejátszóra van csatlakoztatva) vannak sorozatok (évadok) a PC belső tárhelyén amelyet a serviio alkamazással teszek elérhetővé (ami hasonló mint a plex) de valahogy nekem átláthatóbb de a transzkódolás ezen belül is elérhető DE KI VAN Kapcsolva és nem használom!
A lényeg igazából, hogy ezeket a tartalmakat az egyszerű WDTV eszközömmel el tudom elérni. Az már egy más kérdés, hogy mi folyik a "háttérben" amire nincs rálátásom de működik az a lényeg.
Visszatérve a NASra arra gondoltam ugyan azt a célt tudná kiszolgálni miszerint megvan neki adva a megosztandó mappa vagy meghajtó amit a WDTV-vel vagy esetleg idővel megvásárolt esetleg 4K-s képességű eszközömmel eltudnám érni.
Magyarán azt gondoltam, hogy a NAS lehet csak egy elérési pont és a médialejátszó aki lejátssza az adott anyagot vagy sem a képessége szerint.
4K videót nézhetnék a TV-vel de számomra a TV médialejátszónak a "minőségével" legalább is a 2160P tartalmak képi megjelenésével vannak negatív tapasztalataim (fakóbbak a színek)

ui: WDTV lejátszó felső határa 1080P (viszont nincsen bajom a képminőséggel). 4K és a TV esetében először is nagy a tárhely amit foglal maga film de a kép meg fakó így tehát jelen felállással a 4K-t nem erőltetem :D

[ Szerkesztve ]

(#64512) kulu22 válasza Csabi1984 (#64508) üzenetére


kulu22
aktív tag

Pontosítsunk, a nast:
- ha hálózati meghajtóként szeretnéd használni, akkor a médialejátszó eszközödhöz is aként kell csatlakoztatni (smb, nfs, stb), ilyenkor szó sincs semmiféle átalakításról, úgy kapja meg az eszköz a file-t ahogy a nason van
- ha médiaszerverként (Plex, VideoStation, stb), akkor beszélünk arról, hogy átkódolás is történhet

[ Szerkesztve ]

(#64513) tjsz


tjsz
senior tag

Sziasztok!

Kezdő Synology-s vagyok és egy érdekes (számomra) anomáliába futottam bele.

Adva van "router" felhasználó, aki/ami a "users" csoport tagja.

DS220j-n "router" felhasználó fel tudja csatolni "homes" mappát (pl. net use I: \\192.168.1.100\homes /user:router ezegyjelszo), egy DS220+ eszközön viszont nem (5. számú rendszerhiba törént, hozzáférés megtagadva hibaüzenetet kapunk).

A kérdés: ez miért van?

"router" felhasználó csoporttagság DS220j és DS220+ eszközön:

"router" felhasználó engedélyek DS220j eszközön:

"router" felhasználó engedélyek DS220+ eszközön:

"users" csoport engedélyek DS220j eszközön:

"users" csoport engedélyek DS220+ eszközön:

Előre is köszönöm a tippeket!

(#64514) felho001


felho001
tag

Szerintem azért mert sehol nincs pipa az olvasás írás vagy csak olvasásnál. De lehet hogy nálam okosabbak majd mást mondanak

Felhő

(#64515) blakey válasza sziszi-fuszi (#64505) üzenetére


blakey
titán

Nem minden kliens esetében transzkódol, nálam pl. egyáltalán nem, ehhez megfelelő app-okat érdemes használni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#64516) Csabi1984 válasza kulu22 (#64512) üzenetére


Csabi1984
addikt

Ez lenne a lényeg, hogy a NAS-t hálózati meghajtónak szeretném használni :D
Erre a célra a legolcsóbb 1 rackes DS118-is elegendő ? :)

Tudom nagyon jól, hogy a NAS jó torrentezésre de engedjétek meg, hogy a "maradi" lehessek jobban szeretek Pc-n torrentezni, miért is?

Mert a számítógép eleve adott, nem kell plusz költségekbe vinnem magamat egy olyan NAS-ra amivel legalább elérhetek 25-30 MB/s (500 Mbites UPC (vodafone) internetünk van.
Pc-n simán elérem a 35-40 MB/s ha olyan a torrent "érdekeltsége"

Nem csak filmeket töltök le hanem előfordult más tartalom is. Tehát ha letöltök egy játékot a NAS-ra már ha én is ezt az utat választanám akkor bizony a NAS-ról kellene a gépre
áthelyeznem azokat amiket nem szeretnék rajta tárolni.

Szóval ennyi erővel a filmet is átrakhatom a NAS-ra :D

(#64517) sziszi-fuszi válasza blakey (#64515) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Nem. Transzkódolni csak akkor transzkódol, ha muszáj. Senki nem mondta, hogy mindig. De egy 4k-s feliratos film esetén (program bug miatt) mindig transzkódol, akkor is ha nem kellene neki. Hibás a plex jó régen már. Nálam pl soha nem transzkódol, mert egyszerűen ki van kapcsolva a transzkód.

Mi alá kell írás?

(#64518) poirot válasza Csabi1984 (#64516) üzenetére


poirot
senior tag

Ellent kell hogy mondjak neked. Ha letöltöm a torrentet a NAS-ra, "többet" nem kell vele foglalkoznom, teszi a dolgát, letölti, ha 2 nap, akkor 2 nap. Nem érdekes. A visszatöltést is megoldja. ennyike. :)

(#64519) Csabi1984 válasza poirot (#64518) üzenetére


Csabi1984
addikt

Szerintem picit megint félrement az írásom de ami tény nincs rálátásom a NAS torrent működésére.
De az is tény nálam úgy működik a torrentezés van egy meghajtó a gépen arra megy minden.Ha ez film akkor jelenleg a WDTV-re csatlakoztatott meghajtóra (lassabb így másolás mintha a gépre csatlakoztatva a meghajtót és úgy tenném rá).

Jelenleg úgy képzelem el a torrent NAS-t, hogy belépünk az eszközre és indítunk egy böngészőt mintha a Pc esetén és indítjuk majd kilépünk :D
Valószínű nyitott ajtót döngetek de mivel a gondolatom irányít ez alapján hozom az itélkezést is.
Akkor magyarázza el valaki pl egy utorrent alkalmazással hogy működne :)?

[ Szerkesztve ]

(#64520) blakey válasza sziszi-fuszi (#64517) üzenetére


blakey
titán

De, mint írtam, nálam nem transzkódol, hogy miért? - mert pl. a tvOS Plex app-ot már így csinálták meg, Infuse, Kodi, MrMC sem traszkódol, nálam a Plex a központi szerver, nem kell/kötelező kizárólag Plex klienseket használni, lehet olyat is ami Plex-képes, 0 transzkódolás. Egyes OS-ek esetében van traszkódolás. Pl. LG TV-n, feliratok esetében, Android-ról is olvastam.
Hibás a plex jó régen már. - de már új alapokon van a Plex szerver és néhány új kliens.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#64521) tjsz válasza tjsz (#64513) üzenetére


tjsz
senior tag

+1 kérdés: feleslegesen felrakott package-t le lehet valahogy szedni? Pl. Audio station, video station, download station stb.

(#64522) fecke78 válasza Sanyi.mTs (#64496) üzenetére


fecke78
senior tag

Elengedtem a wifis kérdést , kábeles lesz , extremdigitálból elhoztam amit irtam , de már vissza is vittem , nas nem akart látni ...
Most valamilyen Hikvision-al probálkozok holnap hívók valami szaki boltot

(#64523) Borisz76 válasza tjsz (#64521) üzenetére


Borisz76
veterán

Csomagkezelőben lehet leállítani, eltávolítani.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#64524) ilovedigweed


ilovedigweed
senior tag

Sziasztok!

Szeretném lecserélni a Zyxel nsa325V2 nasom egy korszerűbbre! :C

A nas torrentek futtatására, telefonnal készített fényképek szinkronizálására és fényképek, videók tárolására kell mindössze.

Kinéztem magamnak az oáziscomputer oldalán egy Synology DS220+ (6 GB) nast és meg is rendeltem egy Western Digital 2TB Red 256MB (WD20EFAX) hdd-vel! :F

Első kérdésem, hogy kell nekem egyáltalán a fent nevezett dolgokhoz a 6gb-os verzió? Illetve, hogy amit a kereskedésben bele tesznek ramot annak az árából egy jobbat tudnék venni? Ha igen akkor ajánljatok ramot bele, köszönöm! :R

Sajnos csak későn kezdtem el olvasni a topikot és több dolog felütötte a fejem...

Olvastam a hdd smr és cmr tulajdonságát és úgy vettem észre, hogy amit rendeltem hdd az nem cmr-es.

Kell nekem az cmr tulajdonság a fent nevezett felhasználás szempontjából? Ha igen, tudnátok ajánlani bele konkrét típust? 2 illetve 4 TB-os hdd-ből egyaránt.

Köszönöm!

További szép napot! :R

[ Szerkesztve ]

-LG 27GN850 -INTEL Core i5-12400 -GIGABYTE B660 GAMING X -Kingston Fury 32GB Renegade RGB CL16 3600MHz -SAMSUNG 500GB 980 M.2 -FSP Hydro M Pro 700W -GIGABYTE RTX 3070 Ti GAMING OC -NZXT H510 Flow -Nzxt Kraken X63 rgb -Razer Naga Trinity -Razer Tartarus V2 -HyperX Alloy FPS Pro -HyperX Cloud Core

(#64525) 8nemesis8 válasza Intelligencs (#64498) üzenetére


8nemesis8
veterán

Köszi szépen. Ezen jót mosolyogtam :) Majd tövig nyomom. :))

(#64526) tjsz válasza Borisz76 (#64523) üzenetére


tjsz
senior tag

köszi, nehezen jöttem rá, hogy az adott csomagon duplán kell kattintani, utána már megy az uninstall......

(#64527) tjsz válasza felho001 (#64514) üzenetére


tjsz
senior tag

Szerintem valami egyéb gond lehet, mert a csoport tagság és engedélyek ugyanazok mind2 eszközön, mégis más a hozzáférés.

(#64528) AiRLAC válasza felho001 (#64509) üzenetére


AiRLAC
addikt

Nem kell semmit létrehozni, a megosztást szerkeszted, átállítod kötet 3-ra és átmozgatja.
A telepített programokat a fent már említett MODS Package Manager-el tudod átmozgatni.

Ha ezek megvannak törlöd a kötetet és a Storage poolt és hozzáadod a másik Storage pool-hoz a lemezt.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#64529) AiRLAC válasza Csabi1984 (#64519) üzenetére


AiRLAC
addikt

"Jelenleg úgy képzelem el a torrent NAS-t, hogy belépünk az eszközre és indítunk egy böngészőt mintha a Pc esetén és indítjuk majd kilépünk :D"
Kurvára nem így működik. Van saját Download Station alkalmazás, ott tudsz feltölteni .torrent file-t vagy magnet linket/url-t is elfogad, de a legegyszerűbb az RSS könyvjelző használata.
Borisz76 kollégának remek leírása van erről, szerintem olvasd el az összefoglalót, gondolom ez (is) benne van.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#64530) felho001 válasza AiRLAC (#64528) üzenetére


felho001
tag

Szia köszi, közben elindítottam sima másolással a 3-as kötetre egy megosztott mappába. leállítsam? Gyorsabban mozgatja át a kötetet mintha én egyesével másolom a mappákat? 2,4TB már a fele lement, még egy nagy könyvtár van vissza a sorozatok.

Felhő

(#64531) Csabi1984 válasza AiRLAC (#64529) üzenetére


Csabi1984
addikt

Mindegy :) Az elsődleges és legfontosabb, hogy hálózati meghajtóként szolgáljon a NAS :) Erre a célra lenne szükségem NAS meghajtóra.
A router USB portjára is csatlakoztathatnám a külső HDD-t csak karcsú az adatátviteli képesség!

[ Szerkesztve ]

(#64532) Elemental válasza Intelligencs (#64498) üzenetére


Elemental
addikt

Én megszenvedtem a ram bővítéssel :) Amikor raktam a helyére beesett az alaplap mögé, vagy 5 perc volt, mire kibányásztam. Utána nekem is a tövig nyomommal volt gond, mert csak 4 gigát mutatott (918+). Azt hittem nem fog működni. Utána tövig nyomtam, és így már jó lett.

(#64533) A.K. válasza ilovedigweed (#64524) üzenetére


A.K.
tag

ezekhez elég egy ds120j vagy ds118

(#64534) Borisz76 válasza Csabi1984 (#64531) üzenetére


Borisz76
veterán

Remek !

Akkor a NAS-on létrehozott MEGOSZTOTT MAPPÁT fel tudod csatolni a Win-hez mint HÁLÓZATI MEGHAJTÓT !

Én régebben létrehoztam egy "VIDEO2" mappát , hogy csak azt kelljen felcsatolni.

Aztán még mellé csatoltam a "gyári" Photo" mappát.
Felcsatoltam a 2 db külső usb-s lemezt is....
Azért is van ennyi meghajtó.
De megszoktam és tudom, hogy mi hol van.

Filmezéshez a MPC-BE-t használom vagy a KODI-t a PC-n ( Win10 ).

De az összefoglalóban is volt róla szó.... a felcsatolásról.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#64535) ilovedigweed válasza A.K. (#64533) üzenetére


ilovedigweed
senior tag

Köszönöm, de azért gondoltam erre mert a gyors letöltés fontos. Illetve nem tudni, hogy később még mire lesz szükségem abból, amit ez a nas tud majd, pl két hdd. Most rá tudom szánni ezt az összeget és azért is vennék egy jobbat, amivel 5 évig ismét elvagyok. :R

[ Szerkesztve ]

-LG 27GN850 -INTEL Core i5-12400 -GIGABYTE B660 GAMING X -Kingston Fury 32GB Renegade RGB CL16 3600MHz -SAMSUNG 500GB 980 M.2 -FSP Hydro M Pro 700W -GIGABYTE RTX 3070 Ti GAMING OC -NZXT H510 Flow -Nzxt Kraken X63 rgb -Razer Naga Trinity -Razer Tartarus V2 -HyperX Alloy FPS Pro -HyperX Cloud Core

(#64536) Dzsekó válasza ilovedigweed (#64524) üzenetére


Dzsekó
addikt

SMR HDD gyors NAS-ba: Ferrari kasztniba teszel egy Trabant motort kb.
Felejtsd el az SMR-t, 1MB/s-re is képes leesni a másolási sebesség.
WD Purple, EFRX Red Plus, Seagate Skyhawk, Ironwolf az ajánlott HDD-k.

[ Szerkesztve ]

(#64537) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! DS218+ (6GB) terhelésével kapcsolatban szeretnék kérdezni.
A NAS látszólag nem csinál semmit (nincs le/feltöltés, lejátszás, vírus kergetés, stb.), a CPU/RAM használata még is ilyen (CPU 53-55%, RAM 42%):

Ez részletezve:

A feladatidőzítőben ezeket találom, miknek időzítése majd csak lesz, jelenleg nem kellene hogy fusson:

Amennyiben a feladatidőzítő a hunyó, hogyan tudom kideríteni, mi foglalja az erőforrásokat :F

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#64538) AiRLAC válasza VGYke (#64537) üzenetére


AiRLAC
addikt

synoavscan: víruskeresés fut

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#64539) huan


huan
őstag

Sziasztok. Erről az smr-cmr dologról hol olvashatok bővebben? Honnan tudom, hogy az itthoni hdd-k milyenek?

(#64540) VGYke válasza AiRLAC (#64538) üzenetére


VGYke
addikt

Köszönöm! Hát nem tudom.... Szoftveresen újra indítottam a cuccot és csodát láttam:

Ok, megoldódott, de mi volt a probléma?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#64541) ilovedigweed válasza Dzsekó (#64536) üzenetére


ilovedigweed
senior tag

Nagyon köszönöm! :R

-LG 27GN850 -INTEL Core i5-12400 -GIGABYTE B660 GAMING X -Kingston Fury 32GB Renegade RGB CL16 3600MHz -SAMSUNG 500GB 980 M.2 -FSP Hydro M Pro 700W -GIGABYTE RTX 3070 Ti GAMING OC -NZXT H510 Flow -Nzxt Kraken X63 rgb -Razer Naga Trinity -Razer Tartarus V2 -HyperX Alloy FPS Pro -HyperX Cloud Core

(#64542) hkari


hkari
őstag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy garis 220+-ba szerintetek lehet garivesztés nélkül ventit cserélni? Ennek a gyárinak van egy kereplő hangja. Noctuáért könyörög a NAS.

Köszi a segítséget! :R

(#64543) AiRLAC válasza VGYke (#64540) üzenetére


AiRLAC
addikt

synoavscan: víruskeresés fut

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#64544) Immy


Immy
őstag

Sziasztok,

Használta már valaki ténylegesen az Universal Serach alkalmazást valamire? :))

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#64545) Elemental válasza Immy (#64544) üzenetére


Elemental
addikt

Én biztos nem, mert töröltem :)

(#64546) Magnat válasza Immy (#64544) üzenetére


Magnat
veterán

A Drive Server biztosan használja.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#64547) sterby79


sterby79
tag

Üdv. Elég kezdő vagyok a témába lenne egy kérdésem, jelen pillanatba egy Synology ds118am van, 4tb-os hard van benne, ezt szeretném 6 tb-osra cserélni, az lenne a kérdésem, hogy át tudom e rakni az új hárdra a komplett tartalmat vagy nem oldható meg, ha meg lehet csinálni, akkor hogy kell? Előre is köszönöm a választ!

Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Galaxy S24 Ultra, Samsung Galaxy Watch 5 pro

(#64548) Magnat válasza sterby79 (#64547) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

1 lemezes nasban sztem nincs rá lehetőség.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#64549) A.K. válasza sterby79 (#64547) üzenetére


A.K.
tag

A rendszer beállításokat a DSM vezérlőpulton belül az Update & Restore menüpontban le tudod menteni majd az újonan feltelepített DSM-be beimportálni (elvileg, ezt még nem próbáltam). De ha nem volt agyon konfigurálva a NAS akkor kihagyhatod és egyszerűen feltelepíted az új merevlemezre a gyári DSM-et majd beállítgatod magadnak a dolgaidat. Az adatok átviteléhez ha van egy usb-n csatlakoztatható merevlemez házad akkor abba beleteszed a régit és rádugod a NAS-ra (elvben látnia kell a tartalmát). Ha ez nincs de van mondjuk asztali géped akkor abba tedd bele. Windows alól is tudod olvasni a fájlrendszert pl. az ext2fsd programmal. Ez utóbbi módszer biztos, hogy működik.

(#64550) sterby79 válasza A.K. (#64549) üzenetére


sterby79
tag

Nem is a beállítások a nagy kérdés, hanem van egy rakás torrentem amit szeretnék továbbra is osztani, szóval elméletileg a beállításokat ha elmentem majd az új hárdon visszaállítom és visszamásolom a torrentfájlokat akkor működnie kellene?

Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Galaxy S24 Ultra, Samsung Galaxy Watch 5 pro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.