Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64101) siminhu válasza AiRLAC (#64098) üzenetére


siminhu
tag

Köszi

(#64102) siminhu válasza ZS3NI (#64100) üzenetére


siminhu
tag

DS 218+ az tuti...

(#64103) ZS3NI válasza siminhu (#64102) üzenetére


ZS3NI
őstag

Köszi, mentem egy kört, és lehet hogy inkább 220+ lesz. Ez a Synology moments program elsőre nagyon bejön.

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#64104) AiRLAC válasza AiRLAC (#64098) üzenetére


AiRLAC
addikt

gphotos-sync tapasztalat:
Dockerben pár perc beállítani ha csináltál már hasonlót,
utána még pár perc mire a Google OAUTH hitelesítést megcsinálod neki.
A végén kiköpött kódot a terminálban kell neki kb. vakon beilleszteni, utána elindul szépen :)
Nekem van külön docker megosztás, minden container-nek van szépen külön könyvtára, benne /config /data stb. könyvtárakkal a megfelelő volume mountokhoz.

További hasznos linkek:
Synology Docker beállítások
OAUTH

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#64105) pripus


pripus
csendes tag

Sziasztok,

azt meg lehet oldani VPN esetén, hogy az iroda ISP címéjét használja? Van egy pár szolgáltatás ami csak rögzített IP címmel megy, viszont VPN kapcsolódás esetén a saját szolgáltatóm IP címe látható.

köszi

(#64106) zsamiatt válasza pripus (#64105) üzenetére


zsamiatt
őstag

Mit is szeretnél tulajdon képen? Iroda ISP címét nem fogja használni a VPN csak a LAN IP címeket. Akor nem a VPN IP címét nézed.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#64107) hkari


hkari
őstag

Sziasztok!

Mostanában melyik 2 lemezes Syno-t érdemes megvenni?

Főleg adatmentésre használnám. Esetleg okosotthon rendszer futna még róla. Nem nagyon szeretem a lassú dolgokat :D

Köszi a segítséget! :R

(#64108) poirot


poirot
senior tag

Sziasztok!
1 éve vettem egy 718+ NAS-t, ami leváltotta DS111-es NAS-omat. Most gondoltam, hogy a 718+ mellé "beizzítom" a DS111-et, aminek semmi más dolga nem lesz, mint hogy kiszolgálja a Logitech Media szerveremet, egy internetes rádiót, ami tud mp3-akat is lejátszani a vinyóról. Hát mit mondjak, csodálkoztam magamon, hogy miképpen bírtam ki evvel a NAS-sal 8 évet. Rettenetes. Azt javaslom, aki NAS-t vásárol, minimum a jelenlegi középkategóriásat válasszon, vagy az fölött. 20-30 ezren ne muljon.

(#64109) huan


huan
őstag

Sziasztok!
Tudnak iClouddal szinkronizálni és van iPhone-ra alkalmazás Synology nas-okhoz?

(#64110) pripus válasza zsamiatt (#64106) üzenetére


pripus
csendes tag

adatbázist csak a iroda címről lehet elérni (IP szűrés). Excel csatlakozik adatbázishoz, viszont az otthoni szolgáltató IP címe meg nem engedélyezett (dinamikus címek)

Ezt szeretném kiküszöbölni.

(#64111) AiRLAC válasza hkari (#64107) üzenetére


AiRLAC
addikt

DS218+ vagy DS220+ (okosotthon rendszer akkor Docker, ahhoz meg Inteles NAS kell. Ja, a nem lassú dolgokhoz is :) )

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#64112) AiRLAC válasza pripus (#64110) üzenetére


AiRLAC
addikt

Bemész VPN-nel az irodai NAS-ra és azon keresztül már el fogod érni. (Bár nem tiszta hogy hol az az adatbázis)

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#64113) zsamiatt válasza pripus (#64110) üzenetére


zsamiatt
őstag

de ez az, ha vpn-zel akor kell hogy kapj a VPN szervertől valamilyen belső címet. A VPN szerveren belül tudod beállítani milyen ipket osszon a kiszolgáló.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#64114) TheMarci


TheMarci
addikt

Sziasztok,
Az a kérdésem, hogy van -e arra lehetőség, hogy egy NASon levő megosztott mappát windows intézőben valahogyan lássak bármilyen hálózatról, hogy fixen ott legyen, ne kelljen felcsatolgatni? IP címem sajnos nem fix, így IP cím alapján nem tudom hozzáadni, mint távoli mappa.

Do You Dream?

(#64115) AiRLAC válasza TheMarci (#64114) üzenetére


AiRLAC
addikt

VPN-t állítsd be, így mindig a belső VPN címen fogod elérni.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#64116) zsamiatt válasza TheMarci (#64114) üzenetére


zsamiatt
őstag

Routeren dyndns mondjuk + VPN

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#64117) poirot válasza TheMarci (#64114) üzenetére


poirot
senior tag

A Total commanderben így szoktam, gondolom az intézőben is így működik.

(#64118) TheMarci


TheMarci
addikt

Koszi a valaszokat, remenykedtem, hogy van valami Syno app a vpn hasznalata helyett, de sebaj. :R

Do You Dream?

(#64119) poirot válasza TheMarci (#64118) üzenetére


poirot
senior tag

Az intézőben is müxik. Különben nem is értem, hogy mi ez felcsatolás mizéria, beírod, rögzíted (total commander) és működik.

Az intézőnél meg parancsikont raksz ki az asztalra. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#64120) TheMarci válasza poirot (#64119) üzenetére


TheMarci
addikt

Igen, de nem csak belső hálóról szeretném elérni, hanem kívülről is.

Do You Dream?

(#64122) PhoenixK válasza poirot (#64119) üzenetére


PhoenixK
őstag

Ahogy értem, a kulcsszó itt a más hálózatról volt...

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#64123) zsamiatt válasza TheMarci (#64120) üzenetére


zsamiatt
őstag

van más megoldás is, de nem túl egészséges kirakni közvetlenül a netre.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#64124) poirot válasza TheMarci (#64120) üzenetére


poirot
senior tag

regisztrálsz a synology szerverén, mondjuk így;

http://xxxx.synology.me:yyyyy

https://account.synology.com/

(Nem csak .me lehet lehet más is, már nem tudom még mi.)

Ahol egy tetszőleges név az xxxx
Az yyyy a nyilvános port 65000-ig, ha jól emlékezem, ami a belső 5000 portra mutat a routeren. Ez telónál is müködik.

[ Szerkesztve ]

(#64125) Elemental válasza TheMarci (#64120) üzenetére


Elemental
addikt

Raidrive, vagy netdrive + webdav.

(#64126) poirot válasza poirot (#64124) üzenetére


poirot
senior tag

Így hívod meg a böngészőben, legyen az PC, vagy mobil;

http://xxxx.synology.me:yyyy

Persze miután regisztáltál.

(#64127) Csabee. válasza Elemental (#64125) üzenetére


Csabee.
nagyúr

A raidrive ingyenes én azt javaslom !

Üdv: Csabee.

(#64128) SzuperBandee


SzuperBandee
csendes tag

Sziasztok

Olyan kérdésem lenne, hogy Mackbookról (vagy Ipadról) megosztott hotspotról kapom az internetet, viszont nem tudom elérni a NASt.. Vagy azt írja, hogy hibatörtént a szerver keresés folyamatában vagy el sem ér semmit, nem tudom elérni a bejelentkező felületet..
Megosztott hotspottal ez nem megoldható (Macas környezetben) vagy valami beállítási gondjaim vannak? Ha vannak mik azok? Köszi

(#64129) Csabee. válasza SzuperBandee (#64128) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Azt nem írtad hogyan szeretnéd elérni.

Üdv: Csabee.

(#64130) HUTCHDB


HUTCHDB
nagyúr

Van érdemi különbség a
218+
és a
220+
között?
Tudom, hogy újabb a processzor, de az mennyit számít?

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#64131) Essejó válasza HUTCHDB (#64130) üzenetére


Essejó
veterán

Beforrasztott ramok az újabbnál, ergo nyista ram bővítés.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#64132) buca84 válasza Essejó (#64131) üzenetére


buca84
őstag


Azért olvasd el az gyári oldalt, mielőtt ilyeneket írsz! Gyári oldal, műszaki adatok.

(#64133) AiRLAC válasza Essejó (#64131) üzenetére


AiRLAC
addikt

Az alap 2GB van az alaplapra forrasztva a 220+-ban, de van még egy szabad SODIMM foglalat a bővítéshez. Mondjuk ilyne szempontból jobb a DS218+, ott 2 foglalat van, prociban meg minimális különbség (ha lényegesen olcsóbb a DS218+ én azt venném még mindig).

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#64134) HUTCHDB válasza AiRLAC (#64133) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Kb 30-40e a különbség a két ár között.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#64135) AiRLAC válasza HUTCHDB (#64134) üzenetére


AiRLAC
addikt

DS218+ szerintem akkor.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#64136) AiRLAC válasza AiRLAC (#64104) üzenetére


AiRLAC
addikt

5 óra alatt végzett is 52e kép, 70GB lett.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#64137) prokxy


prokxy
veterán

Sziasztok,
a survaillance mappámat próbáltam titkosítani, leállítottam előtte a s.station, megadtam a jelszót, majd kiírta, hogy nincs elég hely átmozgatni a mappát. Pedig volt hely 800GB.
Volt egy OK gomb és azóta "moving shared folder" állapotban van. Azóta csináltam neki helyet, de semmi nem változott, mappát módosítani sem tudom.
szerk: control panel bezár, megnyit megoldotta DE!

A disk0-án nem tudok sok helyet felszabadítani és ott is meg kellene oldanom a titkosítást, arra ötlet? Tehát nincs még1x annyi hely, mint ami a mappa mérete.

[ Szerkesztve ]

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#64138) prokxy válasza prokxy (#64137) üzenetére


prokxy
veterán

Törölhető a hsz, megoldva. :)

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#64139) arn válasza HUTCHDB (#64134) üzenetére


arn
félisten

kb akkor eri meg, ha kihasznalod a duallant, es plexszel tudod hasznalni az ujabb quicksyncet a prociban. amugy nagyjabol mindegy.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#64140) djelf


djelf
tag

Sziasztok!

Tervezek egy Synology NAS vásárlást. Olvasgattam már a fórumot, de irgalmatlan mennyiségű adat van. Nem bírok addig várni. :B

DIGI FTTH 1000/300 net van itthon.
Amiket ki kellene szolgálnia:
- 1-2 gép madzagon
- néhány telefon wifin menteni
- 1-2 TV videó stream (720p/1080p és szerintem ritkán 4K) és majd erősítőre audio stream
- 30-60 torrent seed (a letöltés hamar megvan :DDD )
- 1-3 kamera is tervben van a jövőre nézve
- Távoli megosztás

A DS718+-t néztem ki (tavaly már kérdeztem erről másik topikban) 4TB Ironwolf vinyóval kezdésnek. Később meg egy másik (SG Skyhawk vagy WD Purple a kameráknak).
Jó lenne ez nekem a felsorolt feladatokra? Szerintem nekem felesleges a DS720+ extra tudása bő 11k HUF-ért. Inkább RAM-ot veszek a különbözetből. Javítsatok ki nyugodtan, ha tévedek.
A másik kérdésem az lenne, hogy van értelme RAM-ot bővítenem vagy a fentieket nem kimondottan gyorsítaná meg ha vennék +4 GB-t vagy 2*4GB-t bele?

Még egy kérdés. Ezzel a vinyóval van valakinek tapasztalata? Azt láttam, hogy a Synology oldalán benne van a kompatibilitási listában, csak gondoltam hátha itt hallok róla hideget/meleget.

Köszönöm.

"- Elvehetitek a mobilunkat, elvehetitek a kocsinkat, de az álmainkat soha. - Igen, mert amikor alszunk, akkor látjuk őket."

(#64141) Sanyi.mTs válasza HUTCHDB (#64130) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

kevésbé figyelt különbség még, hogy 218+ -on van esata csatlakozó, tudsz rá kötni DX517-et.

[ Szerkesztve ]

(#64142) Sanyi.mTs válasza djelf (#64140) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

RAM bővítésnek mindig van értelme :)
De először vedd használatba és meglátod, hogy a 2GB-ből mennyit használ. Azután el tudod dönteni, hogy akarsz-e bővíteni.

(#64143) Tachion86 válasza djelf (#64140) üzenetére


Tachion86
tag

Én a helyedben 720+ -t vennék a 718+ helyett, 11k-t simán megérne nekem az erősebb processzor. A kameráknak viszont egy NVR-t vennék ez egészen biztos...

(#64144) zsamiatt válasza Tachion86 (#64143) üzenetére


zsamiatt
őstag

minek? Teljesen jó a gyári is, de virtuálisba mást is lehet rakni. 3-5 kamera nem egy nagy cucc

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#64145) djelf válasza Tachion86 (#64143) üzenetére


djelf
tag

Igazából mi az ami a processzort meg tudja fektetni? A torrent, a VM meg a transzkódolás? Valami más is van esetleg? Torrent szerintem nem lesz annyi, hogy érezze. VM talán kíváncsiságból, de nem jellemző. Transzkódolni meg sztem nem fogok. Valójában engem nagyon zavar a forrasztott RAM jelenléte. Ez disznóság volt rézükről. Nem bonyolítja nagyon a beforrasztott RAM az esetleges bővítést, ha nem Syno modult akarnék mellé tenni?
Na meg, hogy lenne benne 2*4 GB vagy 2*8 GB? :DDD

[ Szerkesztve ]

"- Elvehetitek a mobilunkat, elvehetitek a kocsinkat, de az álmainkat soha. - Igen, mert amikor alszunk, akkor látjuk őket."

(#64146) Tachion86 válasza zsamiatt (#64144) üzenetére


Tachion86
tag

Ezt egyáltalán nem értem. Mit minek? Miből jó a gyári is és mit lehet a virtuálisba rakni? És mi a virtuális? 3-5 kamera nem nagy cucc.. oké, de ezzel mit akarsz mondani?

(#64147) zsamiatt válasza Tachion86 (#64146) üzenetére


zsamiatt
őstag

írtad, hogy a kameráknak NVR-t vennél. De minek még egy eszköz amikor a NAS is tökéletes erre a célra? Ha nem tetszik a beépített gyári megoldás akor virtuális gépen futtathatsz más szoftvert is.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#64148) arn


arn
félisten

pofam leszakad a wdn... [link] igy mar ertheto, miert melegszik ennyire, es zajos a 8tbos, a kisebb redekhez kepest. a szep az egeszben, hogy direkt azert vettem redet, es nem olcsobban 7200es vinyot, 5 ev garral, hogy csendesebb legyen.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#64149) Dzsekó válasza djelf (#64145) üzenetére


Dzsekó
addikt

"Valójában engem nagyon zavar a forrasztott RAM jelenléte."

Szerintem jóval olcsóbb a legyártása, mint foglalat+memória modul. És nekik ez sem elhanyagolható szempont. Sokan nem is nézik ezt, használják az alap memóriával.

(#64150) Tachion86 válasza zsamiatt (#64147) üzenetére


Tachion86
tag

Ja értem. Hát például azért mert nem tökéletes erre a célra. Folyamatosan írja és koptatja, terheli a lemezt. Ha külön lemezt használ erre akkor meg nem tud RAID-et használni az adatai biztonsága okán. (Mivel a 718+ és a 720+ két lemezes csak.) Ha mégis RAID-et használ akkor meg tök feleslegesen duplikálja a kamerafelvételeket (legalábbis gondolom hogy ezek csak nem olyan fontosak mint pl a családi fotók).
Másrészt két kamera licensz árából kijön egy 8 kamerás NVR.
Harmadrészt az NVR-re lehet HDMI-n monitort kötni a kameraképek megjelenítése céljából, ami azért nem kis előny...

Nekem egyébként DS718+ van, benne egy 2TB-os Ironwolf az adataimnak, egy 6TB-os WD RED pedig a torrentezésre és a Plex-hez. A DS718+ mellett pedig egy 8 kamerás Hikvision NVR meg 5db Hikvision IP kamera. Az adatbiztonságot egy DS118 biztosítja (Hyper Backup) egy 2TB-os lemezzel ami a város egy másik pontján van és VPN-en éri el egymást a két NAS.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.