Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64151) djelf válasza Dzsekó (#64149) üzenetére


djelf
tag

Teljesen jogos. Ez eszembe sem jutott.
Pedig én is garasoskodom, mert az a 11k Magyar pénz kb megduplázza annak a vinyónak a méretét amit a NAS-ba tudok venni. ;]

"- Elvehetitek a mobilunkat, elvehetitek a kocsinkat, de az álmainkat soha. - Igen, mert amikor alszunk, akkor látjuk őket."

(#64152) arn válasza Tachion86 (#64150) üzenetére


arn
félisten

a ket nas hogy eri el egymast vpnel? mindig csak a szinkronizalasnal csatlakozik fel vpnen keresztul?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#64153) kulu22 válasza arn (#64148) üzenetére


kulu22
aktív tag

Ebbe majdnem belefutottam én is, de feltűnt, hogy a 10TB-osból létezik 100 és 101-es sorozat is. Utóbbi másfélszeresét fogyasztja és nagyobb a zaja. Érdekes módon a 100-as, a régebbi a drágább (ha jól tudom azok még gázzal töltöttek is).

(#64154) zsamiatt válasza Tachion86 (#64150) üzenetére


zsamiatt
őstag

ezért írtam, hogy virtuálisan vagy szerintem dockerben is van alternatíva a gyárira ha több kamera kell. A NAS képet pedig láthatod gépen, mobilon. Minek még hdmi?
A raid relativ. Persze elvileg nem kellene, ám gyakorlatilag ha pont akor döglik meg a vinyo mikor vissza kellene nézni akor meg öröm és bodogság van ha van duplikáció és meg tudod nézni mi történt. Az meg, hogy kinek mi a fontos relatív. Ezen spórolni szerintem értelmetlen vagyon védelemnél.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#64155) arn válasza kulu22 (#64153) üzenetére


arn
félisten

ket 8tbosom van, a regi heliumos, meg az ujabb - az ujabb melegebb, zajra mindketto sokkal hangosabb, mint a 3tbos (meg melegebb is).

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#64156) Tachion86 válasza arn (#64152) üzenetére


Tachion86
tag

Mindkét NAS 1-1 Mikrotik router mögött van. Az itthoni VPN szerverként működik, a város másik pontján lévő DS118 melletti router pedig VPN kliensként. Meg tudnám tenni hogy csak a szinkronizálás idejére jöjjön létre a VPN kapcsolat sőt, az eredeti terv ez is volt, de végülis miért ne legyen folyamatosan... Így legalább bármikor be tudok lépni a DS118-ba is. Bár wake on LAN-on be is tudnám akár kapcsolni... Ja, a mikrotik minden nap 2:50-kor felépíti a VPN kapcsolatot, felébreszti a kis NAS-t és az 3:00-kor leszinkronizál a Hyper Backuppal, majd ha végzett kikapcsol és a mikrotik bontja a VPN-t. De felesleges így bonyolítani, nyugodtan mehet folyamatosan. Ahol a DS118 van ott úgy sem én fizetem a villanyszámlát. :-D
Ja és a kis NAS nem kap internetet soha, így még biztonságosabb mert feltörni sem lehet. (Max csak a VPN-t vagy a routert...)

(#64157) arn válasza Tachion86 (#64156) üzenetére


arn
félisten

csak azert kerdem, mert ilyen hazatelepitett nason mar en is regota gondolkodom. ausztriaban a torrent tiltott pl, csak nem nezi senki. meg backupnak se lenne rossz.

en ugy csinalnam, hogy mittudomen ejjel elindulna, vmelyik napokon aztan toltogetne, ratoltenem a backupot, meg leszinkronizalnam a letolteseket. de jo lenne mindezt vpn mogott.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#64158) Magnat válasza Tachion86 (#64150) üzenetére


Magnat
veterán

Van hozzá normálisan működő mobil app?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#64159) Tachion86 válasza Magnat (#64158) üzenetére


Tachion86
tag

Mármint a Hikvision NVR-hez? Persze, "Hik-Connect" a neve. Teljesen jól használható, lehet nézegetni az élőképet (egyszerre akár többet is), visszanézni a felvételeket, sárga kis csíkokkal jelzi a timeline-on hogy hol észlelt mozgást a kamera, lehet vezérelni a PTZ-t, a kamera hangszóróján beszélni stb... még magyarul is tud az app.

(#64160) Tachion86 válasza zsamiatt (#64154) üzenetére


Tachion86
tag

A HDMI és rajta a monitor azért nagyon jó, mert ha pl csenget valaki nem kell előkeresni hogy hol a telefon, azt feloldani, megkeresni az appot, elindítani, kiválasztani a kamerát és várni míg betölt a kamerakép, hanem egyszerűen csak odanézek a monitorra. :-)

Arra meg szerintem elég kicsi az esély hogy betörnek valahova és visszanézném a felvételeket de PONT ekkor romlik el a merevlemez... Ennél a lottóötösnek is nagyobb az esélye...

(#64161) Magnat válasza Tachion86 (#64159) üzenetére


Magnat
veterán

Köszi, neked melyik modell van?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#64162) Tachion86 válasza Magnat (#64161) üzenetére


Tachion86
tag

Hikvision DS-7108NI-Q1.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#64163) zsamiatt válasza Tachion86 (#64160) üzenetére


zsamiatt
őstag

aha és ha nem a monitor/tv előtt vagy?
Ezért mondtam, hogy mindenkinek maga kell tudnia mi a kockázat viselési szintje. Engem baromira nem fog érdekelni ha emiatt korábban kell 20-30e Ft-s vinyot cserélni. Egyébként meg ha torrentezel az jobban fogyasztja a lemezed. A kamera felvétel akkor megy csak ha mozgást érzékel és/vagy a beállított rögzítési idő intervallumán belül van.

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#64164) AiRLAC válasza arn (#64157) üzenetére


AiRLAC
addikt

"ausztriaban a torrent tiltott pl" Erre megoldás egy anonim VPN szolgáltató, pl. NordVPN.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#64165) AngryChair


AngryChair
csendes tag

Sziasztok,

Elolvastam az összefoglalót, a NAS-választót, több visszamenőleges hozzászólást.
Ezek segítettek árnyalni az elképzelésem.

Egylemezes, Syno NAS-t szeretnék. DS120j vs DS118? (esetleg jöhet a DS120 valamikor?)
Cél, hogy saját felhőt hozzak létre mobiljainkhoz (képek, videók szinkronizálása, feltöltése, tárolása) - 90%-ban.
Kocatorrent (heti 1 torrent, de visszatöltés hétközben is)
FHD-4K filmek/sorozatok lejátszása heti 1-2 alkalommal (de ha lebeszéltek, megoldom más módon)

Ezekre a fentiek közül az olcsóbb alkalmas lenne? Nem szívesen fizetnék dupla árat főként backupért, és online fotóelérésért. :R

(#64166) arn válasza AiRLAC (#64164) üzenetére


arn
félisten

X hetente, havonta torrentezem, igy annyire nem lenyeges. Nem loggolnak ilyesmiket, mint nemeteknel.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#64167) Tachion86 válasza zsamiatt (#64163) üzenetére


Tachion86
tag

"aha és ha nem a monitor/tv előtt vagy?"

Akkor ugyan az történik mint a NAS-os kamerázás esetén: Oda kell mennem a monitorhoz, mint NAS esetén a tablethez/mobiltelefonhoz. Csak míg előbbire elég ránézni, utóbbiakat fel kell oldani, kikeresni az alkalmazást, elindítani, kiválasztani a kívánt kamerát és megvárni a kameraképet.

"Engem baromira nem fog érdekelni ha emiatt korábban kell 20-30e Ft-s vinyot cserélni"

A kameraképeket rögzítő lemezt ugyan olyan sűrűn kell cserélni ha a NAS-ban rögzít és akkor is ha az NVR-ben. Csak ha a NAS-ban közben ugyan ez a lemez torrentezik, Plexezik stb. akkor még gyorsabban kopik.
Mellesleg ha téged valóban ennyire nem zavar 20-30 ezres lemezek vásárolgatása akkor miért zavar egy 40 ezres NVR?

(#64168) Tachion86 válasza AngryChair (#64165) üzenetére


Tachion86
tag

Szia! Ez az én szigorúan szubjektív véleményem, de az a NAS aminek a neve végén j-betű van az egy kalap sz*r... :(

(#64169) fojtviki


fojtviki
senior tag

Sziasztok. Parom sogora vett egy Synology DS220+ Nas-t. Sajnos nagyon nehezen boldogul, viszont ok UK-ban vannak. igy eleg nehez. Kerdes, hogy normalis az, hogy majdnem egy napig formaz 2x10TB HDD-t? A masik az, hogy az ottani szolgaltato /BT/ router-et nem lehet modem modem modba tenni, se statikus ip-re allitani. Elvileg a szolgaltatonal ez csak ceges elofizetesnel lehet :(


ezt reggel 7-ota csinalja. :R

(#64170) Csabroncka válasza Tachion86 (#64168) üzenetére


Csabroncka
addikt

Attól függ mire használod, normál alapműveletekre (filmek, képek, zene) bőségesen elegendő. Sokan szívnak a transzkódolással, valaki 600 torrentet futtat egyszerre - speciális igényekre szabva természetesen át kell gondolni az erőforrás igényt.

fojtviki: a lemez paritás (tükör) beállítása és ellenőrzése hosszú idő

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#64171) Tachion86 válasza Csabroncka (#64170) üzenetére


Tachion86
tag

Mondjuk arra hogy belépjek a DSM felületére. A legelső NAS-om egy j-s típus volt, több mint egy perc volt mire betöltött a DSM webfelülete. Vittem is vissza a boltba és elálltam a vásárlástól. Mondom akkor nem érdekel az ára, megveszem az elérhető legerősebb Synology NAS-t, ez akkor az DS718+ volt. Na ez már elég gyors! De a kis DS118 is egész használható amúgy. A j viszont katasztrófa volt.

(#64172) AiRLAC válasza AngryChair (#64165) üzenetére


AiRLAC
addikt

Egyértelműen DS118. A te igényeidre tökéletes lesz.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#64173) Csabroncka válasza Tachion86 (#64171) üzenetére


Csabroncka
addikt

Eddig a 216j-re nincsen panaszom, persze tudom a korlátait, de ilyen DSM lassúság problémák nagyon nincsenek.

"in medias res"

(#64174) fojtviki válasza Csabroncka (#64170) üzenetére


fojtviki
senior tag

Koszi. Viszont az nem baj, hogy nem lehet ip-t fixalni egyebkent?? Az a baj, hogy en nagyon szoke vagyok ehhez, csak megkertek, hogy kerdezzek itt :DDD
ezt irta legutobb:

(#64175) AiRLAC válasza fojtviki (#64174) üzenetére


AiRLAC
addikt

Hát ez így nyögvenyelős lesz. Ezt valami hozzáértő egy Teamviewer segítségével fél óra alatt rendberakja (router beállítás, statikus DHCP, Syno alapbeállítások).

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#64176) fojtviki válasza AiRLAC (#64175) üzenetére


fojtviki
senior tag

No igen, sajnos a routerben nem lehet static DHPC-re allitani, mivel a szolgaltato routere csak az uzleti elofizeteses dolgoknal teszi elerhetove. Allitolag meg modem modba sem lehet rakni, de ez furcsa szamomra. :(

(#64177) Dzsekó válasza fojtviki (#64176) üzenetére


Dzsekó
addikt

A szolgáltató router és a NAS közé kell tenni egy alroutert, amiben lehet statikus DHCP-t állítani. De elvileg a NAS-ban, ha beállítasz egy fix IP-t, akkor kutya kötelessége azon az IP-n látszani a hálózaton, már ha nincs ütközés (nyilván olyan IP-t kell neki beírni, ami nincs máshova kiosztva).

(#64178) fojtviki válasza Dzsekó (#64177) üzenetére


fojtviki
senior tag

Koszonom neked is. Holnap meg probalkozik, ha nem, akkor hatha valaki innen megcsinalja teamviewerrel :DDD Termeszetesen nem kell ingyen :R

szerk: igazabol a legfobb szerepe annyi lenne, hogy egy Oppo UDP-205 lejatszo elerje a media tartalmakat. A tobbi opcio csak oromteli plusz!

[ Szerkesztve ]

(#64179) Magnat válasza Tachion86 (#64171) üzenetére


Magnat
veterán

Nem a J a gond, hanem a memória ... 418j 1 giga rammal egyáltalán nem használhatatlan kategória, sőt kb egy 214+ teljesítményét hozza. Egyébként a 118 ugyanaz mint a 218 Play csak 1 lemezes változatban, 1gb ram 4 magos cpu, az tényleg nem rossz kis nas.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#64180) A.K. válasza AngryChair (#64165) üzenetére


A.K.
tag

Szerintem a 120j is megfelelő. Nálam a 118-as épp 24 torrentet seedel (igaz nincs nagy forgalom) plusz még kettőt tölt le 50 MB/s-sel, mellette DLNA-n keresztül egy full HD-s videót streamel és SMB-n keresztül másolok rá egy több GB-os fájlt (kb. 880 MBit/s sebességgel). CPU használat 34%, memória 37%. Nem hinném, hogy egy kb. fele akkora teljesítményű 120j az általad írtakkal ne bírna el. (Az igazat megvallva 4-5 torrent letöltésével és egy streammel még a 110j-m is megbírkózik pedig az minden csak nem mai darab).

[ Szerkesztve ]

(#64181) zsamiatt válasza Tachion86 (#64167) üzenetére


zsamiatt
őstag

mivel a vinyokra 5 év garancia van, ezért nem kell cserélni sűrűn. Veszel egy NVR-t, + vinyo 15-20e ft (Még mindig csak 1 vinyod van ami problémás lehet ha megdöglik a vinyo) + ha nincs hozzá szünetmentes akor újabb 15-20e Ft + 5 évnyi áramszámla (mindegy, hogy napelem vagy hálózati áram. Mind a kettő pénzbe kerül ha csak nem pályázaton nyerted a napelemet)

A synoba úgy is veszel vinyot és üzemelteted is. Van 2 kamera licenc ingyen de ha még veszel 2-t akor is csak 35-40e Ft-ba fáj. Egy átlagos családi házhoz 3-4 db kameránál több pedig nem kell. Persze lehetnek kivételek, de ez az átlag. Nálunk pl 3 db elég volt. Egyébként most próbálgatom a zoneminder ingyenes dvr progit dockerben. Elég jókat írnak róla és ha beüzemeltem akor az okos otthon miatt át költözök rá. Ott meg nincs kamera licenc és szintén van hozzá minden nyalánkság ami kellhet.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#64182) Arolotifar


Arolotifar
őstag

Sziasztok :) DS220+-ba tudnátok ajánlani 8GB-os RAM-ot? :) Köszönöm :R

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#64183) huan


huan
őstag

Sziasztok!

DS720+ -ba szeretnék memóriát pluszban, de nem egyértelmű infókat olvasok, hogy melyik típus való bele:
Samsung M471A1K43CB1-CRC
vagy
Kingston HyperX Impact 8GB DDR4 2666MHz

Melyik való hozzá?

(#64184) mtz81 válasza Arolotifar (#64182) üzenetére


mtz81
tag

[link]
Itt le van írva, hogy a proci mit tud, max 8gb-t tud használni.
Sodimm ddr4 2666mhz (nem low voltage) modult ír hozzá a syno.

[ Szerkesztve ]

(#64185) mtz81 válasza huan (#64183) üzenetére


mtz81
tag

[link]
Igazábol mindkettő jó. De csak 8gb fog használni a 10-ből.

[ Szerkesztve ]

(#64186) Arolotifar válasza mtz81 (#64184) üzenetére


Arolotifar
őstag

Köszönöm :R

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#64187) arn válasza mtz81 (#64185) üzenetére


arn
félisten

10gt fog hasznalni.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#64188) vond válasza Csabee. (#64127) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ez a Raidrive nagyon jó kis cucc. :K Köszönöm a tippet!
Már csak azt nem értem, miért nem használtam én eddig. :D

Ezzel kapcsolatban tudna valaki nyilatkozni? Vagy túlparázom, és mehet simán a sok frissítés egymás után? :)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#64189) Tachion86 válasza zsamiatt (#64181) üzenetére


Tachion86
tag

A szünetmentes akkor ugyan annyiba kerül hogyha NVR-t kötsz mögé mintha NAS-t. De nem is értem ez hogyan jön ide, mindegy.
Problémás lehet ha az NVR-ben megdöglik a vinyó? Akkor lehet problémás ha megdöglik a vinyó és PONT akkor törtek be és rámolták ki a lakást. Mondom, ennél kb a lottóötösnek is nagyobb esélye van. Amúgy épp most írtad hogy a vinyót nem kell sűrűn cserélgetni.

"A synoba úgy is veszel vinyot és üzemelteted is."
Persze, csak a kamerafelvételek helyet foglalnak rajta ezért nem tudom másra használni. Csak ha nagyobb lemezt veszek bele, vagy egy második lemezt. De akkor meg ugyan ott vagyunk.

(#64190) Csabroncka válasza vond (#64188) üzenetére


Csabroncka
addikt

Első körben az adatokról legyen egy biztonsági mentésed, utána mehet a frissítés -elvileg hamar végez. A kiegészítők frissítéséről ne feledkezz majd meg!

"in medias res"

(#64191) Multibit válasza mtz81 (#64184) üzenetére


Multibit
veterán

Itt le van írva, hogy a proci mit tud, max 8gb-t tud használni.
Nem kell mindent komolyan venni. Oprendszer függő, hogy mennyi a maximálisan kezelt memória. Nézd meg a J4105-öt, vagy a J5005-öt, azoknál is ez van feltüntetve. Saját és sok más felhasználó tapasztalata, hogy többet is kezelnek ezek a CPU-k. Az asztali gépemben jelenleg is 16 GB RAM van (J5005) és a routeremet is teszteltem ennyivel (J4105). A Synology DSM, a Windows 10 64x és az OPNsense biztos, hogy nem áll meg 8 GB-nál.

[ Szerkesztve ]

(#64192) Dugos


Dugos
tag

Sziasztok!

Szeretnék vásárolni egy 4 lemezes synology nas-t, és a következőkre szeretném használni:
elsősorban biztonsági backup szerver lenne a vállalkozáshoz, 2 db 4 tb-os lemez tükrözve.
Másik 2 db 4 tb-os lemezt szeretném egy kötetként látni, kezelni, ezen főleg filmek, sorozatok lennének, melyeket plexxel játszanék le a belső hálón. Torrent is menne, vagy Transmissionnel vagy Download Stationnel. Egyszerre kb. 15-20 torrent áll seedben. A nas-t viszont szeretném kívülről is elérni majd, de médialejátszás így nem történne, csak fájltranszfer.
Erre a célra kinéztem a DS 418 play-t. Viszont ez már kifutó, attól még jó választás lehet? Milyen lemezeket ajánlotok egyébként, sima WD Red jó lehet, vagy Purple is?
Az egész projektre lemezekkel durván 300.000 ft lenne. Köszönök minden segítséget!

D.

(#64193) vond válasza Csabroncka (#64190) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Köszi! ;)

Ez alap. Minden este lefut egy biztonsági mentés külső lemezekre, plusz van offline mentésem is, csak egy kicsit sűrűbben kellene frissítenem. :B

Akkor lehet, hogy valamikor nekiugrok. Kinézek egy napot, amikor a legkevésbé fájna a NAS hiánya a sok kollégának. Bár most már egyre többen vannak home office-ban, és ott életmentő egy ilyen jól működő hálózati adattár. :)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#64194) Boss81


Boss81
senior tag

Egy kis segítséget kérnék!

Az előbb beüzemeltem egy APC Back-UPS BX 950 szünetmenteset (új), és valamiért a nas DS918+ nem látja. Csak a Nas van rádugva jelenleg a szünetmentesre semmi más, elvileg kompatibilis is vele. Már arra is gondoltam előbb fel kellene teljesen töltődnie, de attól még látnia kellene hogy arra van rádugva.
Valakinek valami ötlet? :F

[ Szerkesztve ]

(#64195) Csabroncka válasza Boss81 (#64194) üzenetére


Csabroncka
addikt

USB-n tetted fel?

"in medias res"

(#64196) mtz81 válasza Boss81 (#64194) üzenetére


mtz81
tag

Usb-vel is összedugtad?

(#64197) Boss81 válasza Csabroncka (#64195) üzenetére


Boss81
senior tag

Igen csak nem volt bekapcsolva az usb elosztó, nem figyeltem, így már minden rendben :W :C

(#64198) Elemental


Elemental
addikt

Hol találom, hogy hol vannak a szolgáltatások portjai?
Az embyt szeretném feltenni, de ez fogad.

(#64199) HUTCHDB


HUTCHDB
nagyúr

Ismét kérdeznék.
A 220+ nem bővíthető plus rammal?

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#64200) Multibit válasza HUTCHDB (#64199) üzenetére


Multibit
veterán

A Synology szerint bővíthető.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.