Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65901) Lajos65 válasza Csabi1984 (#65899) üzenetére


Lajos65
tag

Köszönöm! A családnak képekhez és filmekhez kell. A ds120-rol eleg vegyes a velemeny, remélem ezzel nem lesz akadozas.

(#65902) Csabi1984 válasza Lajos65 (#65901) üzenetére


Csabi1984
addikt

Sima hálózati hozzáférés lesz :)? (SMB) vagy médiaszolgáltatás, Stream?

(#65903) A.K. válasza Jakotom (#65900) üzenetére


A.K.
tag

Mobilrol a ds video alkalmazassal mukodik rendben vagy ott is csak bongeszobol probaltad? Mert ha mobilon a ds videoval appal minden ok akkor valoszinuleg nem a nasnal van a baj.
A tv-n pedig az appban a ddns nev utan a kulso portszamot is oda kell irni (ddns-nev:port). Ugyanazzal a userrel probald lehetoleg amivel szamitogeprol es mobilrol probaltad. Zarjuk ki az esetleges jogosultsagi hibakat. Ha a ket faktoros hitelesites be van allitva az adott felhasznalohoz akkor azt ideiglenesen kapcsold ki. Mellesleg mit jelent az, hogy nem megy? Mi a hibauzenet?

[ Szerkesztve ]

(#65904) Dzsekó válasza Jakotom (#65900) üzenetére


Dzsekó
addikt

DLNA-t próbáltad? Ha TV tudja a DLNA-t, akkor érdemes azzal egy kört futni, mert lehet, hogy régen készen lennél. Ez csak egy javaslat, ha valami miatt mégis a DS Video kell, akkor hagyd figyelmen kívül a hozzászólásomat.

(#65905) dkess válasza Jakotom (#65900) üzenetére


dkess
őstag

Ez a "Számítógépről és mobilról külső netről is elérem a ds video alkalmazást" ez QuickConnect -el vagy DDNS alapokon megy? DDNS -el próbáljuk. (pici apróság, hogy nem a ds video -t éred el, hanem a Video Station -t)

Azért rugózok ezen a QuickConnect/DDNS dolgon, mert a Samsung TV -s app nem támogat QuickConnect -es kapcsolódást - míg a minden más (PC, mobilapp) meg igen.

Itt az ideje a "hülye kérdések" -nek:

A TV rendben csatlakozik az internethez (Samsung Smart Hub)?
A jelszóban nincsen szóköz illetve speciális karakter (a szóközt egészen biztosan nem fogadja el egyetlen Samsung TV sem)?
Milyen TV -nk van? Az E-series (2012 models) - HTTPS kapcsolódást nem támogatnak pl. - Azaz lehet át kell térnünk HTTP alapokra. Ehhez a 'Hálózat/DSM beállítások' -nál a 'HTTP-kapcsolat automatikus átirányítása HTTPS -re DSM asztali környezet esetében' -től vegyük el a pipát a próba idejére. Persze a HTTP -hez tartozó port -al szükséges próbálkozni.

Egyébként valószínűleg majd az UDP/1900 -as portot is ki kell majd nyitnunk, de a kapcsolódásnak e nélkül is mennie kell.

Aztán persze, ha nagyon nem tudunk zöldágra vergődni, akkor lassan barátkozhatunk egyelőre gondolati szinten az alábbiakkal:

- DLNA (interneten is át lehet lőni),
- Plex (Emby asszem nincs Samsung -ra),
- PC vagy bármi Kodi -val - mondjuk WebDAV -al,
- Kb. bármilyen médialejátszó ...

@Dzsekó,

Azért nem próbálkozott DLNA -val eleddig, mert interneten keresztül idegen háztartásban lenne a TV.

Ugyanakkor világos, hogy megy így is - én is használom bárhol a világon a DLNA -t biztonságos kapcsolaton keresztül ...

[ Szerkesztve ]

(#65906) Dzsekó válasza dkess (#65905) üzenetére


Dzsekó
addikt

Azt nem láttam, hogy interneten keresztül szeretné használni, elnézést.
Viszont írtad, hogy megy úgy is a DLNA, akkor esetleg kipróbálhatná azt is, ha sehogy sem megy a VS.

(#65907) dkess válasza Dzsekó (#65906) üzenetére


dkess
őstag

Természetesen semmi gond. Tulajdonképpen ezért megy a lamentálás ennyit a DDNS -ről meg a kapcsolódó dolgokról ...

Mondjuk alapból nem megy ki a DLNA internetre - pláne nem biztonságosan. Kell egy picit "tevékenykedni" előtte ...

(#65908) huan


huan
őstag

Sziasztok,
Manuálisan telepítettem a Plex-et, ami szépen működött is, aztán egyszer csak offline lett. Miért? Semmit nem állítottam akkor benne.

(#65909) Lajos65 válasza Csabi1984 (#65902) üzenetére


Lajos65
tag

Inkább a a 2. Verzió. Letoltesek, képnézegetés, filmezés a házon belül különböző eszközökről ( lg smart tv-k, mobil, tablet), plex .ha a gyerekek elkoltoznek akkor házon kívül is.

[ Szerkesztve ]

(#65910) Jakotom válasza A.K. (#65903) üzenetére


Jakotom
csendes tag

Kedves dkess!

"Mobilrol a ds video alkalmazassal mukodik rendben vagy ott is csak bongeszobol probaltad? Mert ha mobilon a ds videoval appal minden ok akkor valoszinuleg nem a nasnal van a baj."
Mobilon is a saját appal próbáltam, ráadásul azon még külső net esetében is működik a quickconnect név is.
"A tv-n pedig az appban a ddns nev utan a kulso portszamot is oda kell irni (ddns-nev:port). Ugyanazzal a userrel probald lehetoleg amivel szamitogeprol es mobilrol probaltad. Zarjuk ki az esetleges jogosultsagi hibakat."
TV-n próbáltam kőlső ip-vel és ddns névvel porszámmal és nélkül is, valamint https pipával és nélkül. Felhasználó mindig ugyanaz.

"Ha a ket faktoros hitelesites be van allitva az adott felhasznalohoz akkor azt ideiglenesen kapcsold ki. Mellesleg mit jelent az, hogy nem megy? Mi a hibauzenet?"
A két faktoros hitelesítés valóban be van kapcsolva, de azzal nincs gond kintről sem, kéri a kódot, beírom és megy is. Azért megpróbálom este 2. faktor nélkül. Nem találja a nas-t, írja, hogy ellenőrizzem a dsm verziót, hogy nagyobb-e, mint 4.2 (6.3.x van jelenleg).

(#65911) Csabi1984 válasza Lajos65 (#65909) üzenetére


Csabi1984
addikt

Nagyon nem próbáltam k a médiaszervert :) Nekem is DS118 van

(#65912) Jakotom válasza Dzsekó (#65904) üzenetére


Jakotom
csendes tag

Kedves Dzsekó!

Köszönöm a hozászólást, de sajnos távolról, nem belső hálózatból kellene elérni az eszközt.

(#65913) Sanya válasza Jakotom (#65910) üzenetére


Sanya
nagyúr

akkor fog menni más hálózaton lévő tévén a ds video alkalmazás, ha nem leszel NAT-olva.

Addig hiába ismerkedsz a plex, emby, jellyfin és társaival, mert azok sem fognak menni.

Mi itten a baj? A quickconnect.to egy átjáró, mely összeköt a téged a NAS-sal, de nem minden app kompatibilis vele.

Képzeld el, hogy a samsung tévéd az egyik háztartásban megkapja a 192.168.0.15-ös IP címet, mely egy nem igazi, külső IP cím, hanem egy bárki által használható, úgynevezett belső hálózati IP cím.
Ha a synology server előtti router is belső IP címet kapsz, akkor egy hasonló belső hálózati IP címet kap, és akkor a két belső hálózati IP cím hogyan találja meg majd egymást?

Meg kellene tudni, hogy ki a szolgáltatód. Tudni kellene, hogy csak 1 db router van a hálózatban, vagy a ISP routere után te még tettél egyet és arra csatlakozik a NAS.

Ha megvan a hiba, utána menni fog a DS video. Ha nem megy, nem fog menni a plex és az emby, jellyfin sem.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#65914) AiRLAC válasza Jakotom (#65912) üzenetére


AiRLAC
addikt

Az első három bekezdést olvastad?
link

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#65915) Jakotom válasza dkess (#65905) üzenetére


Jakotom
csendes tag

Kedves @dkess!

"Ez a "Számítógépről és mobilról külső netről is elérem a ds video alkalmazást" ez QuickConnect -el vagy DDNS alapokon megy? DDNS -el próbáljuk. (pici apróság, hogy nem a ds video -t éred el, hanem a Video Station -t)
Azért rugózok ezen a QuickConnect/DDNS dolgon, mert a Samsung TV -s app nem támogat QuickConnect -es kapcsolódást - míg a minden más (PC, mobilapp) meg igen."
Számítógépen ddns-sel próbáltam, mobilon quickconnect-tel. Eddig úgy gondoltam, hogy a Video Station a szerver oldal és a DS Video a kliens, de lehet rosszul.

"Itt az ideje a "hülye kérdések" -nek:
A TV rendben csatlakozik az internethez (Samsung Smart Hub)?
A jelszóban nincsen szóköz illetve speciális karakter (a szóközt egészen biztosan nem fogadja el egyetlen Samsung TV sem)?"
A TV jól csatlakozik a nethez, pl. HBO Go is megy. A jelszóban több spec karakter is van, természetesen szóközt nem használok.

"Milyen TV -nk van? Az E-series (2012 models) - HTTPS kapcsolódást nem támogatnak pl. - Azaz lehet át kell térnünk HTTP alapokra. Ehhez a 'Hálózat/DSM beállítások' -nál a 'HTTP-kapcsolat automatikus átirányítása HTTPS -re DSM asztali környezet esetében' -től vegyük el a pipát a próba idejére. Persze a HTTP -hez tartozó port -al szükséges próbálkozni."
Samsung UE48J5200AW Elég lassú a rendszere is.

"Egyébként valószínűleg majd az UDP/1900 -as portot is ki kell majd nyitnunk, de a kapcsolódásnak e nélkül is mennie kell."
A NASon keresztül sikerült tegnap a routerre küldeni jópár port továbbítási szabályt automatikusan, megnézem ilyen van-e közöttük.

"Aztán persze, ha nagyon nem tudunk zöldágra vergődni, akkor lassan barátkozhatunk egyelőre gondolati szinten az alábbiakkal:
- DLNA (interneten is át lehet lőni),
- Plex (Emby asszem nincs Samsung -ra),
- PC vagy bármi Kodi -val - mondjuk WebDAV -al,
- Kb. bármilyen médialejátszó ..."
Ha tényleg nem menne, akkor inkább az első 2-t részesíteném előnyben. Nekem a fő szempont, hogy a biztonságot ne áldozzam fel az "univerzális" elérés oltárán.

(#65916) Jakotom válasza AiRLAC (#65914) üzenetére


Jakotom
csendes tag

Kedves AiRLAC!

Persze, ezen már túl vagyunk, ez a része meg is oldódott!

(#65917) EAndrew válasza EAndrew (#65871) üzenetére


EAndrew
aktív tag

Sajnos még mindig meg vagyok akadva, és már a visszajelző is sárgán vilagít. Tud segíteni valaki?
Az biztos hogy hibás szektorok vannak a lemezen és az a baj, viszont így a rendszer programok sem működnek, és törölni sem tudom őket hogy újra telepítsem. Gyakorlatilag az alap DSM-en és a fájlkezelőn kívül semmi nem működik.
HDD csere? Ha igen, akkor hogy a legoptimálisabb csinálni, mint írtam van egy HDD2 tele adatokkal mellette, ja és az új valószínűleg nagyobb lenne mint a mostani HDD2 és az új lenne a fő HDD. Az jó lehet?

"Nem tudtam pontosan, hogy mit akarok, de azt tökéletesen megvalósítottam." :)

(#65918) Jakotom válasza Sanya (#65913) üzenetére


Jakotom
csendes tag

Kedves Sanya!

"Akkor fog menni más hálózaton lévő tévén a ds video alkalmazás, ha nem leszel NAT-olva."
A DS Video már megy más hálózaton, csak a korábban írt tvn (Samsung UE48J5200AW ) nem.

"Addig hiába ismerkedsz a plex, emby, jellyfin és társaival, mert azok sem fognak menni.
Mi itten a baj? A quickconnect.to egy átjáró, mely összeköt a téged a NAS-sal, de nem minden app kompatibilis vele.
Képzeld el, hogy a samsung tévéd az egyik háztartásban megkapja a 192.168.0.15-ös IP címet, mely egy nem igazi, külső IP cím, hanem egy bárki által használható, úgynevezett belső hálózati IP cím."
Az első mondatod alkalmazásait nem ismerem. A quickconnecttel már képben vagyok. Az IP címek szerintem rendben vannak.
"Ha a synology server előtti router is belső IP címet kapsz, akkor egy hasonló belső hálózati IP címet kap, és akkor a két belső hálózati IP cím hogyan találja meg majd egymást?
Meg kellene tudni, hogy ki a szolgáltatód. Tudni kellene, hogy csak 1 db router van a hálózatban, vagy a ISP routere után te még tettél egyet és arra csatlakozik a NAS.
Ha megvan a hiba, utána menni fog a DS video. Ha nem megy, nem fog menni a plex és az emby, jellyfin sem."
Telekom az én szolgáltatóm és a másik háztartás szolgáltatója is. Korábban írtam, hogy nálam a szolgáltató routere (Sagemcom) után volt egy saját (Zyxel) router is, de ezt tegnap átkötöttem, most a Zyxel AP-ként üzemel és a Sagemcom ossza mindenkinek az IP-t is DHCP-n keresztül. A NAS fix belső IPn van.

(#65919) Sanya válasza Jakotom (#65918) üzenetére


Sanya
nagyúr

Rendben, már olvasol:
Milyen verzió fut a NAS_on?
DSM 7.0 beta?

[link]

[ Szerkesztve ]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#65920) tjsz


tjsz
senior tag

Sziasztok!

Az mitől lehetséges, hogy egy tárolóelemzőben (Storage Analyzer) beállított riport közel 2.5 órát fut?

NAS: DS220j + 2x WD20EFAX disk
Kötetfelhaszn. előzmények összegyűjtése indítva: 6:00-kor
Jelentések ütemterv szerinti generálása 7:00-kor
E-mail megérkezik általában 8:30 körül.
File-ok száma: 2.4 millió, összesen 968GB

Egy 2. helyszínen szinte azonnal kész, igaz itt jóval kevesebb file van:
NAS: DS220j + 2x WD10EFRX disk
Kötetfelhaszn. előzmények összegyűjtése indítva: 6:00-kor
Jelentések ütemterv szerinti generálása 7:00-kor
E-mail megérkezik legkésőbb 7:01 körül.
File-ok száma: 100 ezer, összesen 178GB

Egy 3. helyszínen szintén azonnal kész, itt már több file van:
NAS: DS220+ + 2x WD10EFAX disk
Kötetfelhaszn. előzmények összegyűjtése indítva: 6:00-kor
Jelentések ütemterv szerinti generálása 7:00-kor
E-mail megérkezik legkésőbb 7:01 körül.
File-ok száma: 300 ezer, összesen 711GB

Azért nem értem a "késés" okát, mert a 2. és 3. helyszín között is van file mennyiségbeli különbség, de mind2 helyről az e-mail szinte azonnal itt van.

(#65921) Jakotom válasza Sanya (#65853) üzenetére


Jakotom
csendes tag

Kedves Sanya!

Erre úgy emlékszem válaszoltam, de lehet nem ment el.
A tv Samsung UE48J5200AW, talán tizen, de ebben nem vagyok biztos. Egy app indítás a tv bekapcsolás után 2-3 perccel lehetséges.
DSM 6.3.x, beta verziókat nem használok.

(#65922) Dzsekó válasza EAndrew (#65917) üzenetére


Dzsekó
addikt

Már írtam régebben, hogy mentsd le a dsm alól a beállításokat. Úgy tudom ez ment mindent. Ez a mentés az asztali gépre kerül. Ezután be az új HDD, és visszaállítod az asztali HDD-re mentett fájlt. Persze a rossz HDD-ről az adatot le kell másolnod SMB-n pl. Utána cseréld ki. De ha jól emlékszem a DSM is kiírta, hogy csinálj biztonsági mentést. Abban nem vagyok biztos, hogy a csomagokat lementi-e, de azok újra telepíthetőek. Másik módszer. Hogy egyesével megnézed a telepített csomagokat, és annak a telepítési helyét átrakod 2. Kötetre. Ha kész vagy, akkor lemásolsz a HDD-ről mindent, csinálsz biztonsági mentést, HDD csere, biztonsági mentés helyreállítása, csomagok telepítési helyének visszarakása kötet 1-re egyesével. Elméletben meg lehet ezeket tenni, gyakorlatban még nem csináltam, de én így indulnék el. Majd megerősíti, vagy cáfolja, aki már csinált ilyet.

(#65923) csiritel válasza Dzsekó (#65922) üzenetére


csiritel
csendes tag

Valami megzakkant. DS220J az alany. Korábban sikerült elb..nom egy DSM 7 béta telepítéssel, de aztán sikerült (?) visszaállítani 6.2-re.
Néhány csomagot (amit a béta "bétásított") le szedtem, újra telepítettem, így már majdnem minden működik.
Amivel baj van:
- Vezérlőpult-Felhasználó-Szerkesztés: mindegyik felhasználóra hibát ad: "Nem sikerült a kívánt erőforrások betöltése"
- Fájlszolgáltatások: "A csatlakozás nem sikerült. Ellenőrízze hálózati beállításait"
- Tartomány: szintén a fenti hibaüzenet.
- Megosztott mappa (bármelyikre kattintva)-Szerkesztés: a fenti hibaüzenet
- Jogosultságok: " A művelet nem sikerült. Jelentkezzen be magint a DSM-be, majd próbálja újra". TRermészetesen újra bejelentkezés után is ugyanez a hibaüzenet fogad.
Lehet ezzel összefüggésben:
- Belépek SSH-n Putty.val. Megadom a felhasználónevet, jelszót. Utána indítok egy MC-t, amivel még megnézni sem tudok olyan fájlokat, amihez root jogosultság kellene. Ha belépés után azt mondom neki, hogy su, kéri újra a jelszót, majd kis várakozás után: permission denied. Ugyanez, ha admin felhasználó névvel jelentkezek be.
A fentiek fényében úgy tűnik, valami közös ok lehet a bajok forrása.
Tud valaki segíteni?

A vájtfülű hallgatónál csak a vájtszemű néző a rosszabb!

(#65924) EAndrew válasza Dzsekó (#65922) üzenetére


EAndrew
aktív tag

Bocs akkor elsiklottam felette.
DSM beállítások mentés kész. HDD-ről minden ami fontos lementve.
A csomagok mentés nem probléma, jelen pillanatban nem is működnek a hiba miatt.
Azt hol tudom megnézni, hogy hová menti őket, hogyan tudom a telepítési helyet megváltoztatni?
Valamint akkor mindegy, hogy melyik (méret miatt) a nagyobb, melyik lesz az elsődleges HDD? Eddig ez a kicsi 1TB-os volt az SHR (ha jól gondolom akkor ez a fő HDD) és mellette volt egy 2TB-os alap, most ez megváltozna, mert az új 4TB lesz és ez lesz majd az SHR és a 2TB pedig az alap.

"Nem tudtam pontosan, hogy mit akarok, de azt tökéletesen megvalósítottam." :)

(#65925) dkess válasza tjsz (#65920) üzenetére


dkess
őstag

Igen, itt valószínűleg nemcsak a file-ok száma és a teljes méret számít - bár ezek terén is jelentős "előny" van a legelsőnél.

Általánosságban ami a legkomolyabb hatással van a Storage Analyzer riportok elkészülésére (persze az előbbieket és a riportméreteket leszámítva) az a file duplikátumok riportolása. Már csak ennek beállítása (mi alapján tekintsen duplikátumnak file -okat) nagyon nagy mértékben tudja módosítani a riport futásának idejét.

Amennyiben e tekintetben is erősen érintett a legelső rendszer, akkor érdemes lehet esetleg a forrásproblémát lekezelni (azaz ne csak nézegessük azokat a riportokat :) ). Lehet ezzel együtt (a probléma kezelésével) már a file darabszámon meg a teljes méreten is tudunk alakítani (azaz egymást erősítő előny).

(#65926) biohardware


biohardware
csendes tag

sziasztok,

szóval aki reinstallálni szeretné a csodáját nyomja egymás után 2x a reset gombot! :) hátha ez másnak is segítség...

42. újratelepítésnél járok és még mindig nem jöttem rá, hogy csinálhatok raid mentes eszközt (1tb ssd + 3tb HDD)
synology web assistant alól próbálom, ha leszedem a képfált (.pat) akkor hibaüzenettel visszatér a telepítő, ott tudnék partíciokkal játszani?

(#65927) biohardware válasza biohardware (#65926) üzenetére


biohardware
csendes tag

kitéptem belőle a hdd-t így újraraktam, sípol mint az őrült miszerint az ssd meghibásodott... állapot csökkent... konkrétabb leírást nem kapok, btrfs shr be telepített így is.. :)
feltételezem ez a baja, hogy nincs másik vinyó vele raidben... hogy orvosolhatom?

(#65928) biohardware


biohardware
csendes tag

ez marha vicces, ennyi újratelepítés után, hhd visszapakolása és formázása után ott vannak még mindig a korábbi cuccaim :D tehát itt nincs is semmi particionálás... óriási.. .tudna valaki segíteni hogy ne szenvedjen ez a valami?

(#65929) Essejó válasza biohardware (#65928) üzenetére


Essejó
veterán

Szedd ki a lemezeket és egy PC- ben takarítsd le a partciókat róla. Aztán egyenként rakosgasd be.
Elolvastad Borisz írását?
3.pont Synology DSM telepítése, Alap, és SHR kötet létrehozása, bővítése, javítása

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#65930) bacsit4


bacsit4
csendes újonc

Sziasztok!
Egy ds212j-be szeretnék venni nagyobb hdd-ket a mostani 2tb helyett. a wd red 4tb-ot néztem ki, de a használati szerint csak 3tb támogat a hivatalos holnapon a hdd támogatásnál szerepel a 4tb red mellett a 212j.
Szerintetek akkor most fogja látni vagy sem?
Köszönöm a válaszokat!

(#65931) dkess válasza bacsit4 (#65930) üzenetére


dkess
őstag

Szia,

4 TB -ból IronWolf -okat nézzél. Red igazából 8 TB és a felett jó (a 6 TB és kisebbek SMR -esek) ...

Amennyiben benne van a kompabilizási listában és a DSM is a lehfrissebb, akkor nem lesz gond.

(#65932) atilla100


atilla100
tag

Sziasztok,

van egy Synology DS216J NAS-om. Egy darab WD RED 3Tb merevlemezzel használtam, szeretném lementeni a laptopomra a fontos adatokat egy HDD dokkolóval. Sajnos a laptop nem látja a Windows 10 alatt lemezt, csak ha bemegyek a lemezkezelésbe. Hogyan tudnám a legegyszerűbben lementeni az adatokat a dokkolóval? Lemezkezelésben 100%-ban szabadnak látja a merevlemezt, holott voltak rajta adatok.

Köszönöm szépen a segítségeteket.

Üdvözlettel: Attila

(#65933) Dzsekó válasza biohardware (#65928) üzenetére


Dzsekó
addikt

Ha már fent van a 42. DSM, de az a bánatod, hogy adatok vannak a lemezeken, akkor a Vezérlőpult - Frissítés és visszaállítás - Visszaállít fül - piros színű Valamennyi adat visszaállítása.
Ez nálam törölt mindent, újra kezdheted, mintha most vetted volna a NAS-t. Újra find.synology.com, majd ha feltelepült a DSM és megadtad felhasználót, jelszót, stb., akkor Tárolás kezelőben azt hozol létre a lemezeken, amit szeretnél. A fentebb linkelt Borisz76 írás nagyon jó, hogy milyen kötet tudsz létrehozni és hogyan.

[ Szerkesztve ]

(#65934) biohardware válasza Dzsekó (#65933) üzenetére


biohardware
csendes tag

köszönöm, közben megoldottam a beépített tárolókezelőben formatáltam előbb a hdd-t aztán az ssd-t... így lett egy non raid rendszerem végre!

tesztelem, idáig minden rendben, kivéve az otthon mappák tüntek el (/var/services/homes/)

nem találtam még sehol otthoni szolgáltatásokkal kapcsolatos menüpontot de szenvedek még egy kört, fizikálisan nincs most itt a nas, távolról szenvedek vele, így is újra tudom rakni vagy csak belső ip-ről engedi? lehet azt is megtudom oldani

(#65935) Dzsekó válasza EAndrew (#65924) üzenetére


Dzsekó
addikt

Itt írák Neked. Leellenőrizni nem tudom, mert nekem csak 1 kötetem van. Ha nem találod, akkor kérdezd meg Jim74-et. Bár igazság szerint, ha minden csomagod döglött, akkor lekörmölném a telepített csomagok nevét (már ha sok van), aztán most már jöhet az új HDD. Erre rátöltöd a DSM beállításokat, és újratelepíted a csomagokat.
Nem mindegy SHR-nél milyen sorrendben adod hozzá a HDD-ket. Ha kisebbet adsz hozzá egy nagyobb-hoz, akkor nem fogod tudni használni a teljes kapacitást. Növekvő sorrendben kell hozzáadni több lemezes SHR-nél. De nálad két külön kötet van, ha jól értem. Egy 1 lemezes SHR és egy 1 lemezes alap. Így nem befolyásolják egymást, viszont 1 lemezre nincs értelme SHR-t létrehozni.

(#65936) bacsit4 válasza dkess (#65931) üzenetére


bacsit4
csendes újonc

Köszönöm. Ha jól gondolom akkor a Cache méretének nincs sok jelentősége tárolásra használt NAS esetében?!

(#65937) Saros139 válasza bacsit4 (#65930) üzenetére


Saros139
csendes tag

Szia! Nekem is van Ds212J mint tartalék, tapsztalatból mondhatom, hogy kezeli a nagyobb lemezeket. Én egy 6TB-os Seagate Ironwolfot tettem bele, pöpecül működik. Annyi az észrevételem, hogy hangosabb az Ironwolf mint a régebbi WD 2 vagy 4TB-os lemezek, hajlamosabb a rezonanciára, jobban meg kellett húzni a rögzítő csavarokat hogy ne rezonáljon. Nálam legalábbis ez előjött. És szerintem a cache nagy mérete nem igazán jelent előnyt, mivel maga a vas ereje korlátozott, nekem a Gbites hálótat sebességét nem tudta kihasználni - még NAS-NAS közötti másolás esetében sem.

(#65938) Multibit válasza Saros139 (#65937) üzenetére


Multibit
veterán

nekem a Gbites hálótat sebességét nem tudta kihasználni - még NAS-NAS közötti másolás esetében sem
Ugye tudod, hogy a másolás sebessége függ a fájlok méretétől, lemezen elfoglalt pozíciójuktól, a NAS terheltségétől? Nálam DS116 és DS713+ között teljesen rendben van a másolás sebessége (mindkettőben Seagate HDD-k vannak).

[ Szerkesztve ]

(#65939) Saros139 válasza Multibit (#65938) üzenetére


Saros139
csendes tag

Igen, tiszában vagyok vele. :) De az 5-10GB-os mkv film fájloknál se ment 35MB/s fölé. Igaz, azt nem néztem, mennyire volt terhelve mással a NAS, de túl sok minden akkor még nem volt feltéve rá, mivel 0-ról építettem újra: 2TB-os lemez 6TB-ra cserélve, mellette egy 4TB-os, Raid0-ban (szándékos, nem az adatbiztonság volt a cél, arra a több helyre mentés szolgál. :)) . 3 nap ment el a filmek és egyéb nemtések átmásolására - de meglett a duplikáció. :-P

[ Szerkesztve ]

(#65940) Essejó válasza Saros139 (#65937) üzenetére


Essejó
veterán

Persze, mert az IronWolf 4 TB-ig 5400-as felette már 7200-as fordulatú, ami zajosabb.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#65941) Saros139 válasza Essejó (#65940) üzenetére


Saros139
csendes tag

Én direkt 5400-as fordulatút vettem: ST6000VN001

https://www.seagate.com/gb/en/internal-hard-drives/hdd/ironwolf/#specs

Film tárolásra, torrentre nekem elég volt ez is. Főleg mivel csak backup. 8 éves a NAS. és már igencsak lassú, főleg a 218+ -al összehasonlítva. :D

(#65942) bacsit4


bacsit4
csendes újonc

Nagyon szépen köszönöm akkor egy Ironwolf mellett döntők.

(#65943) EAndrew válasza Dzsekó (#65935) üzenetére


EAndrew
aktív tag

Azt láttam, csak a tárolási helyet nem tudtam megtalálni, mert annyira halottak a progik, hogy csak a törlés és a frissítés elérhető, de mindkettő hibára fut.
Közben adatok és beállítások mentése kész, már csak az új HDD hiányzik, az még úton van.
A bővítés, csere témához úgy tűnik még Láma vagyok. Eredetileg a leírása alapján csináltam mindent, kicsit most félek, hogy mit rontok el.
De ahogy értettem annyi a dolgom, hogy új HDD be, dsm mentés visszállít és reménykedik hogy a rendszer működik :).
Egyébként igen, alapból is két külön tárolót akartam, amit menteni akarok, arról mindig van biztonsági mentés.

"Nem tudtam pontosan, hogy mit akarok, de azt tökéletesen megvalósítottam." :)

(#65944) Magnat


Magnat
veterán

Kedves Naplóm Topic,

lecserélem a 218 Playt egy 718+-ra, ha valakit érint, próbaképpen beleszúrtam a régi Dell Notimból egy KINGSTON 8GB/1600MHZ DDR-3 1,35V (KTD-L3CL/8G) modult és jelentem, csont nélkül elzörög a mellette lévő 2 gigás gyári rammal a nasi, még üzenetet sem küldött, h nem kompatibilis a ram.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#65945) Multibit válasza Magnat (#65944) üzenetére


Multibit
veterán

lecserélem a 218 Playt egy 718+-ra
Jó döntés :K

Egy darabig nekem is tervben volt a DS718+, de most, hogy a J4105-alapú routerem felszámolásra kerül, ez a vas váltja fel a DS116-ot a torrentezős NAS szerepében (valószínűleg OMV-vel).

(#65946) azka79


azka79
aktív tag

Sziasztok,

A segítségeteket szeretném kérni.

Eszközök:

LG TV
DS220+
TL-SG108E Switch
Ubiquiti Router

A mai napon vásároltam egy TL-SG108E Switch-et mert beállítottam a Link Aggregációt ami tökéletesen működik, eddig a nas közvetlen a routerhez volt kötve.

Mikor teszteltem akkor működött a DLNA elérés a TV-n látta a DS220+
De most este megint próbáltam és nem látja a TV.
A médiaszerverben a DSM-ben az eszközlistában látom a TV-t, ha nyomok egy visszaállítást akkor a TVn is megjelenik a DLNA elérhetőség egésszen addig amíg a tv-t újra nem indítom.

Érdekesség képen a TV-hez van csatlakoztatva egy Xiaomi media player is és ott a KODI is ugyan ezt produkálja, de a VLC pöc röf megtalálja a DLNA-t

van valami ötletetek?

(#65947) dkess válasza bacsit4 (#65942) üzenetére


dkess
őstag

Nagyon szívesen.

Igen, azzal jól jársz. Én is vettem pár hónapja egy 4 TB IronWolf -ot (igaz kisgépbe - nem NAS -ba) és halk, nincs vele semmi vész.

A kérdésedre reagálva - ennél a méretnél, különösen CMR esetén annyira nem számít a cache méret. SMR -nél számítana ...

@azka79,

A Médiaszerver főfelületén a 'Hálózati interész' -nél mi van beállítva?

[ Szerkesztve ]

(#65948) azka79 válasza azka79 (#65946) üzenetére


azka79
aktív tag

Na úgy néz ki megoldottam az SSDP értéket a médiaszerverben 5 értékre állítottam. Most jó....

(#65949) Magnat válasza Multibit (#65945) üzenetére


Magnat
veterán

Őszintén szólva nekem sem igazán van rá szükségem, van egy N3150-es gépem ami szintén megy szinte 7/24-ben, azon is tudok futtani ezt-azt ha kell, de a kütyümániámnak köszönhetően böngésztem a hirdetéseket folyamatosan, múltkor is tettem már ajánlatot egy 218+-ra, de azt elvitték a meghirdetett árán, most jött ez, ebből még alkudni is sikerült :)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#65950) Snoop-y válasza kulu22 (#65891) üzenetére


Snoop-y
veterán

Koszi a segitseget igy sikerult. Lan1 default gateway es a Lan2 ip-jet hasznalom smb csatlakozasnal :R

Mondjuk az tovabbra is erdekelne, hogy a lan beallitasoknal lehetne -e ezt kieroszakolni talaltam egy reszt aminel a meglevo szolgaltatasokat lehet allitani a halozatnal de smb az pont nincs listazva.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.