Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65951) Jim74 válasza Dzsekó (#65935) üzenetére


Jim74
nagyúr

Nekem is már csak egy kötetem van, ráadásul szerintem rosszul emlékeztem és a megosztások áthelyezésére gondoltam.
Kicsit keresgélve a neten, úgy látom, hogy csak parancssorból lehet áthelyezni a programokat.
Szerintem egyszerűbb összeírni a telepített appokat és kézzel a másik kötetre újra telepíteni.

(#65952) EAndrew válasza Jim74 (#65951) üzenetére


EAndrew
aktív tag

Köszi hogy próbáltok segíteni. Akkor ezt fogom tenni. Azonban szerintetek amikor az új HDD-t beteszem, akkor az elmentett beállítások között amit visszaállítok, most nem lesz ott a hiba?

"Nem tudtam pontosan, hogy mit akarok, de azt tökéletesen megvalósítottam." :)

(#65953) kulu22 válasza Snoop-y (#65950) üzenetére


kulu22
aktív tag

Azért is nem írtam. Valszeg meg lehetne erőszakolni a smbd/nmbd-t hogy legyen interface-hez kötve, de az ki tudja meddig működne, lehet, hogy minden frissítésnél buzerálni kellene (ssh-n a konfigokat) és egy csomó más kérdést is felvet (pl. ha névvel hivatkozol egy kliensről rá, melyik ip címet szólítja, stb.)

[ Szerkesztve ]

(#65954) Snoop-y válasza kulu22 (#65953) üzenetére


Snoop-y
veterán

Annyit nem er. Atirtam az smb login scriptet es ip alapjan vannak igy felcsatolva a share-ek. Ami mukodik azt nem javitgatom :D

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#65955) Jim74 válasza EAndrew (#65952) üzenetére


Jim74
nagyúr

Ki kell próbálni. Ettől rosszabb már nem lesz. ;)

(#65956) EAndrew válasza Jim74 (#65955) üzenetére


EAndrew
aktív tag

A próféta szóljon belőled, igazából ha kell kezdek újra mindent, csak a HDD-2-n maradjanak meg az adatok.

[ Szerkesztve ]

"Nem tudtam pontosan, hogy mit akarok, de azt tökéletesen megvalósítottam." :)

(#65957) Jim74 válasza EAndrew (#65956) üzenetére


Jim74
nagyúr

Mentésed legyen a fontos adatokról.

(#65958) Véreshurka


Véreshurka
senior tag

@Multibit

Köszi a linket a pfSense topikból a NUT szerver beállításhoz! :R Azt hiszem sikerült beállítanom, bár meg kell, hogy mondjam elég szűkszavú volt :DDD . Viszont azért gondoltam megkérdem, hogy jól csináltam-e...
- A szerver beállítást megcsináltam, illetve utánaolvastam azoknak a paramétereknek amiket beállítottam, azok jónak tűnnek, annyit csináltam még, hogy az upsd.users alatt felvettem a synology által használt NUT felhasználót:
[monuser]
password = secret
upsmon slave
- Még mindig a szerver részhez az upsd.conf-hoz beírtam, hogy figyeljen a saját IP címén (ami a pfSense-hez tartozik),
- A DSM-ben a Control Panel / Hardwer & Power / UPS alatt: Enable UPS support: pipa; Network UPS type: Synology UPS server (itt nem tudom, hogy ez a jó választás, vagy az SNMP UPS - a driver.name a pfSense szerint snmp-ups, hálózati kártyán keresztül csatlakozom a UPS-hez); Network UPS server IP: a.pfsense.ip.címe, és látom megjelenni az UPS-t a Device Information alatt úgy ahogy akkor jelent meg amikor csak simán USB kábellel volt összekötve a NAS és a UPS. Akkor ezek szerint minden OK?

El Psy Kongroo

(#65959) biohardware


biohardware
csendes tag

Sziasztok, van itt olyan aki sikeresen össze hegesztette a node-sass t?
symfony - yarn - webpack

Error: Node Sass does not yet support your current environment: Linux Unsupported architecture (arm64) with Node.js 12.x
For more information on which environments are supported please see:
https://github.com/sass/node-sass/releases/tag/v4.14.1

(#65960) Multibit válasza Véreshurka (#65958) üzenetére


Multibit
veterán

Igen, jó lesz így. A Synology UPS server a jó választás a Syno NAS UPS beállításainál.

[ Szerkesztve ]

(#65961) AiRLAC válasza biohardware (#65959) üzenetére


AiRLAC
addikt

Esetleg Docker?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#65962) Véreshurka válasza Multibit (#65960) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Köszi a megerősítést! :R

El Psy Kongroo

(#65963) EAndrew válasza Jim74 (#65957) üzenetére


EAndrew
aktív tag

Ekkora adat mennyiséget nem tudok hová másolni sajnos, nincs másik HDD-m, bár az megoldás lehet hogy a még régi most cserére szoruló HDD-re is mentek mindent és onnan másolom vissza ha baj van (kicsit "all in" megoldás de nincs más).

"Nem tudtam pontosan, hogy mit akarok, de azt tökéletesen megvalósítottam." :)

(#65964) pilóta


pilóta
nagyúr

Üdv!

Van egy 110j NAS-om, benne egy 1 terás winyóval. Elérkezett az idő, hogy leváltsam, és másolom át a tartalmát az új NAS-ra (Qnap TS-231K).
Egy ideig elég jól ment, 50-70 mega között nyomta, de egy ideje leesett ilyen 10-100 kb-os tartományba, 900 órákat ír becsült befejezéshez.
Most kipróbáltam, hogy újraindítom, akkor egy darabig felmegy 10-20 megára a sebesség, de hamar visszaesik.
A S.M.A.R.T. szerint jó a winyó állapota, sehol nem ír semmi problémát. Hőmérséklete 38 fok, szóval túl sem melegszik. Másolás közben a memória 50% körül, proci 70% körül dolgozik.

Mi lehet a gond? (a másik NAS nem rossz, mert ha a pc-n lévő SSD-re másolok, akkor is
ugyanez a jelenség, és az SSD-ről Qnapra másolás is 100 mega körül megy stabilan).

[ Szerkesztve ]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#65965) PhoenixK válasza pilóta (#65964) üzenetére


PhoenixK
őstag

Milyen vinyó van az új NAS-ban?

Tipp: WD RED SMR

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#65966) pilóta válasza PhoenixK (#65965) üzenetére


pilóta
nagyúr

WD RED WD40EFAX

De mondom, annak semmi köze ehhez, mert ha nem az új NAS-ra másolok, hanem a PC-re, akkor is ugyanez van. PC-ről új NAS-ra, új NAS-ról PC-re villámgyors minden.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#65967) Intelligencs válasza pilóta (#65966) üzenetére

Mivel 110j, ezért a kötet basic rajta, és valószínűleg ext3-ra van formázva. Vedd ki a diszket, kösd rá egy PC-re, és egy ext3-at olvasó programmal, például az ext2read-del kezd el átmásolni róla az adatokat a PC-re. Ha így is belassul, akkor smart ide vagy oda, a diszk haldoklik. Ebben az esetben fontossági sorrendben kezd el átmásolni az adatokat, és reméld, hogy minden fontosat át tudsz másolni mielőtt bemondaná az unalmast.

The Amiga, Born a Champion

(#65968) pilóta válasza Intelligencs (#65967) üzenetére


pilóta
nagyúr

Nekem is ez volt a tippem, hogy haldoklik a lemez, csak eddig nem volt semmi előjele, szépen tette a dolgát. Lehet, hogy most a full másolással járó egyszerre sok meló tette be a kaput, szóval akkor pont időben cseréltem le. A legfontosabb adatok átmentek még a "gyors" szakaszban, csak szeretnék mindent átmenteni. Na mindegy, így újraindítgatva azért halad, kb. 10 gigát bír, aztán brutál belassul...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#65969) XZoli


XZoli
aktív tag

egy bugyuta kérdés kell nekünk IPv6 ? :)

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#65970) Grafiqs


Grafiqs
őstag

Elkövettem azt a hibát, hogy töröltem egy megosztást a nasról (DSM 5.x) de ezzel együtt törlődött a teljes adattartalom is. Van arra lehetőség, hogy visszaállítsam az adatokat?
Az előzmény az volt, hogy a TV-m DLNA-n keresztül egyszercsak elvesztette a felcsatolt mappát (lényegében a rendszer által létrehozott mappákon kívül minden itt volt), de AFP-n keresztül elérhető volt.
Arra gondoltam újra felcsatolom és az megoldja a problémát. Ehelyett minden adat törlődött.

G

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#65971) Dzsekó válasza Grafiqs (#65970) üzenetére


Dzsekó
addikt

Ugyanezt csináltam pár napja. Az sajnos az adatokat is törölte. Nem egy szimpla megosztott mappa az. Ki is írja, hogy a pillanatfelvételek is törlődnek, és megkérdezi a rendszergazdai jelszót is. Ha mindent megadsz, akkor törli a kötetről azt a megosztott mappát.
Hiába hozod létre újra a "megosztást" tulajdonképpen létrehoz egy üres mappát, amit utána újra feltölthetsz adattal. Nekem szerencsére megvoltak az adatok máshol. Ez nem olyan, mint a Windows megosztás, itt adatokat is töröl. Ha volt beállítva snapshot, lomtár vagy verzió előzmény, akkor talán van esély adat visszaállításra. Ezeket nézd meg.

[ Szerkesztve ]

(#65972) XZoli válasza Grafiqs (#65970) üzenetére


XZoli
aktív tag

:W

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#65973) Alex91 válasza XZoli (#65972) üzenetére


Alex91
félisten

Neki regebbi rendszere van, kerdes, hogy az mit ir ki...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#65974) XZoli válasza Alex91 (#65973) üzenetére


XZoli
aktív tag

szerintem a 5.... is kiírta

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#65975) Magnat


Magnat
veterán

Üdv,

tudja valaki, hol lehet portot beirányítani egy virtuális gépre amit a Virtual Machine Managerben csináltam?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#65976) Grafiqs válasza Dzsekó (#65971) üzenetére


Grafiqs
őstag

Dejó! :(
Köszi az infót.

XZoli: Ilyen üzenetet biztosan nem kaptam.

Alex91: Igen, DSM 5.x rendszer van fennt jelenleg.

Ext4-re van formázva. Nem írtam azóta semmit sem a vinyóra. Így van esély esetleg Linux alatt megmenteni?

G

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#65977) Snoop-y válasza Grafiqs (#65976) üzenetére


Snoop-y
veterán

Elofordulhat. A nagy kerdes az az, hogy miert nincs backup?

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#65978) Dzsekó


Dzsekó
addikt

WebDAV-on lehet olyat, hogy két külön mappát csatolok fel két külön usernévvel és jelszóval egy PC-re? Windows nem enged több névvel csatlakozni egyszerre. Úgy megy, ha az első mappáról lecsatlakozom, de együtt kéne látni a kettőt. RaiDrive szerintetek lekezeli ezt? Vagy van valami huncutság, amivel ez megkerülhető? A csatlakozás különböző hitelesítési adatokkal be van pipálva. Köszi!

(#65979) lewisfm válasza Grafiqs (#65976) üzenetére


lewisfm
aktív tag

Vagy Windows + Total Commander + ext4 plugin

(#65980) Grafiqs válasza lewisfm (#65979) üzenetére


Grafiqs
őstag

Mac-et használok, ami elvileg megeszi az ext4-et. Rápróbálok.
Snoop-y: Jogos a kérdés. Védelmemben szóljon, hogy a fontos adatok felhőben vannak tárolva.

G

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#65981) chemand


chemand
tag

HDD-t szeretnék majd cserélni egy kétlemezesben.
2 db külön kötet van benne (Raid nincs). A cserélendő HDD-re (1. kötet) van telepítve több alkalmazás (pl. docker, photo station, stb.). Ezeket át tudom mozgatni valahogyan a 2. kötetre, hogy ne kelljen minden újra telepíteni és beállítani?

(#65982) dkess válasza Dzsekó (#65978) üzenetére


dkess
őstag

Az érintett két user "menetrendszerűen elérhetik az érintett mappát avagy ez csak egy "rendkívüli" eset lenne. Avagy Te szeretnél admin -ként tevékenykedni ad-hoc jelleggel?

Attól függ mi a cél többféle megoldás is létezik. Például csinálsz közös használatú megosztott mappát. Adhatsz jogot: mindenkinek, kiválasztott felhasználói csoportoknak, egy felhasználói csoportnak, vagy akár kézzel kiválasztott felhasználóknak - akár külön-külön csak olvasásra vagy írás-olvasásra ... Aztán mindenki felcsatolja a saját mappája mellé a közöst is (a közöst nyilván csak az aki érintett).

Olyan is lehet (WebDAV -nál működik, de ezt korábban is írtam). Mindenkinek van saját megosztott mappája, akár a közös megosztott mappa és most jön a vezércsel - az egyik felhasználó saját használatú megosztott mappájának egyik almappájára adsz mondjuk csak olvasási jogot (vagy bármilyet) - akkor azt az érintett felhasználó látja.

Persze minden létező megosztott mappa szépen bekvótázva stb.

Ugye a korábban írt példám az volt Neked, hogy például édesapám eléri:

- saját személyes megosztott mappáját - írás-olvasás (ezt csak Ő éri el meg persze az admin -ok csoportja),
- közös használatú mappa - írás-olvasás,
- az én saját megosztott mappámnak egyik almappájára adtam Neki csak olvasásra jogot.

Pont tegnap voltam Náluk - megnéztem működik (már régen volt beállítva - simán Windows meg ugye a Kodi -hoz a WebDAV).

Igazából lehet bármi más beállítás is - ahogy írtam attól függően mi a cél ...

(#65983) weeweew


weeweew
csendes tag

Sziasztok!

Eddig egy DS214se-t használtam 2 db WD30EZRX-el, hibátlanul ment. 2 nappal ezelőtt áttettem őket egy DS415+ -ba 2 db WD40EFRX mellé, majd létrehoztam egy 14 terrás raid0 kötetet. (adatbiztonság nem fontos, ezért lett raid0). Az imént bejelzett a NAS az egyik 3 terrásra 1 db hibás szektort, és emiatt az egész kötetet tönkrement státuszra tette. A fájlok továbbra is elérhetők rajta. Most épp egy smart teljes teszt fut mindkét 3 terráson.

Emiatt az 1 bad sector miatt cseréljek hdd-t vagy várjam meg milyen eredményt hoz a smart teszt? Vagy maradjon így amíg tönkre nem megy a hdd még jobban? Mit tanácsoltok?

(#65984) Prof_Entel


Prof_Entel
csendes tag

Sziasztok,
Nem tudom, hogy volt-e már téma próblagattam utána olvasni de még nem találtam.
Szeretnék venni egy nas-t és gondolkozok, hogy kettő vagy 4 lemezes legyen.
Igazából elég lenne raidbe 2 lemez és filmeknek videostation torrent etc meg usb-n csatlakoztatnék egy külső merevlemezt. Viszont nem tudom hogy hogy sebességben lenne-e különbség, ha egy 4 lemezesbe 2 hdd raidbe 1 meg külön lenne ugyanerre a célra.
Tehát a kérdés: USB-n rákötött merevlemez lassabb?

Előre is köszönöm a választ.

(#65985) Sanchez997


Sanchez997
csendes tag

Sziasztok!
Én is egy 920+ tulajdonosa lettem. Borisz leírása alapján, illetve itt a fórumon talált leírások alapján nagyjából belőttem amit tudtam, de egy két dolog hibádzik:
Plex egy ideje nem megy az alkalmazás, connection refuset ír ha indítanám, ennek mi lehet az oka? Próbáltam újratelepíteni a nason keresztül illetve úgy is hogy a Plex honlapjáról töltötem telepítőt, de egyik sem indul.
A másik probléma:
Mi lenne a legjobb módja annak, hogy valaki fileokat tudjon másolni a nas-ról a távoli helyi gépére? Próbáltam FTP beüzemelni, de a portforwarding részen hasalok el, több guidot is végignéztem, de az istennek sem sikerül beállítani. Ebben valaki egy részletes leírással akár tud segíteni?

(#65986) Melorin


Melorin
addikt

Sziasztok!
A Hyper Backup helyett keresnék valami megoldást arra, hogy az egyik köteten lévő bizonyos mappákról készüljön biztonsági másolat egy másik kötetre. Sajnos a Hyper Backup által létrehozott másolatot nem tudom használni mindennapi használatban ugyanis PC-n nem tudom tallózni a tartalmát, csak a NAS-on belül tudok belenézni a mentésbe. Nekem valami egyszerűbb megoldás kéne, szimplán másolja át a mappát és tartsa naprakészen a tartalmát.

(#65987) Multibit válasza Sanchez997 (#65985) üzenetére


Multibit
veterán

Mivel nem írtál részleteket az FTP-s próbálkozásodról, ezért csak tippelek. Talán ez lehet a gond.

(#65988) kulu22 válasza Melorin (#65986) üzenetére


kulu22
aktív tag

(#65989) Dzsekó válasza dkess (#65982) üzenetére


Dzsekó
addikt

Menetrendszerűen el kéne érjék, fixen két felcsatolt betűjellel.
Az egyiket sok embernek megadom családi fotók, erre az adott usernév csak olvashat.
És családonként lenne egy-egy külön mappa, amire az adott család a saját usernevével
és jelszavával írhat is bele. Tehát WebDAV-al családonként két mappát kéne felvenni betűjelre, aminek eltérő a hitelesítő user neve és jelszava. Ez már a Windows-nak nem tetszik.
Azt írja, hogy csatoljam le az előzőt, és akkor fel tudom venni az újat. Ez így működik is, de nem szeretném, ha a családtagoknak kéne felvenniük az adott betűjelet mindig. Kényelmetlen is, meg nem is tudnák sokan megcsinálni. Nem gondoltam, hogy ilyen puritán ez a WebDAV.
Azt gondoltam, hogy több mappát fel tudok így csatolni. Az működhetne, hogy a családi album alatt hozom létre az adott családok mappáit, de ezt nem szeretném, illetve itt is két user név kéne az adott almappákhoz, amivel a windowsnak baja van. Illetve az továbbra sem megy, hogy ha létrehozok egy usert és nem adok a fő megosztott mappára hozzáférési jogot, akkor hiába adok ennek almappájára írási jogot, nem érem el az adott userrel az almappát. Most úgy van megcsinálva, hogy a főmappára is van jog, és az összes almappára adtam egyenként tiltó ellen jogot, hogy csak azt az almappát lássák a családtagok, amit szeretnék. Pl. DS File-ból. Ez elég béna így, meg 20 perc, míg az összes mappára ellenjogot adok, de működik.
Szóval a lényeg, hogy szeretnék egy
- külön személyes mappát, amit tud írni a családtag
- és egy közös mappát, amit mindenki olvashat
- de nem egymásba ágyazva, hanem külön megosztott mappákban
- és ennek a két külön mappának két külön felhasználónevet és jelszót állítanék be
Ehhez ugye két betűjelet kéne felvennem WebDAV-on eltérő hitelesítési adatokkal, na ez nem megy.
Most ideiglenesen a közös mappa usernek adtam írási jogot a családi mappákra, hogy 1 userrel lehessen felvenni a két betűjelet WebDAV-on, de ez így béna, mert így mindenki lát és ír minden saját mappát, ráadásul DS File alatt is látszik az összes saját mappa.
Erre van valami megoldás? RaiDrive lekezeli ezt a két userneves anomáliát?

[ Szerkesztve ]

(#65990) Sanchez997 válasza Multibit (#65987) üzenetére


Sanchez997
csendes tag

Igen ott lehet a gond:
Nason a vezérlőpult/Router beállításnaál ezt mondja:

A routeremen a portforward így van beállítva (192.168.1.14 a nas ip címe):

Nem látom hogy hol a gond, de valami nem ok.

(#65991) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

Ha egy megosztott mappát áthelyezek másik kötetre, akkor minden jogosultság, megosztás marad a régiben? Video mappáról lenne szó, amiből a plex olvassa be a filmeket.

(#65992) dkess válasza Dzsekó (#65989) üzenetére


dkess
őstag

Fontos, hogy alább mindent úgy írok le, mintha felhasználókra lenne bontva a dolog (jogosultságadás), de persze lehet felhasználókra is meg keverni is. Csak az egyszerűség és érthetőség kedvéért. Ugyanakkor hasznos dolog azokat a családokat felhasználói csoportokba rendezni és alapvetően úgy rendezni a jogosultságokat. Itt egyébként lehet továbbvariálni, hogy a felhasználói csoportoknak is legyen közös mappája a személyes mappák mellett vagy csak az egyik vagy csak a másik (ezekkel én is variálok az igényeknek megfelelően).

Ugyanakkor nem ez a kérdés most, hanem a globál közös mappa. Mindenekelőtt koncepcionálisan azt szükséges eldöntened a személyes mappákkal kapcsolatban, hogy:

- a 'homes' mappán belüli egyedi 'home' mappákban szeretnéd kezelni,
- vagy külön létrehozol mindenkinek (akár csoportoknak akár felhasználóknak - akinek nem kellene, annak nem) egy megosztott mappát és ahhoz rendelsz jogosultságokat.

Mind a kettőnek vannak előnyei és hátrányai. Ez most nem témája ezen hsz -nek. Ami fontos, hogy mindenki a saját dolgait ezen belül kezeli le. Akár a teljesen saját fotóit is, melyet nem akar megosztani senkivel ...

Akkor jön a globális közös mappa. A példa kedvéért legyen a neve: "Kozos_foto" mappa (nemcsak fotók lehetnek benne). Úgy kezded, hogy minden érintett felhasználónak (vagy csoportoknak) adsz rá olvasási jogot. Ezen belül mindenkinek hozol létre almappát aki írni is akarna ide (ha valaki belépne az "aktívak" körébe, akkor ezt létre tudod hozni). Azaz lesznek felhasználók akik csak képeket nézni járnak ide és lesznek olyanok akik a saját mappáikba töltögetnek is.

Mondjuk van itt 5 almappa (felhasználóhoz vagy csoporthoz kötődik az mindegy). Minden egyes mappára beállítod az olvasás/írás jogot az adott felhasználónak (csoportnak).

Amennyiben nagy lenne a bizalom (nem törölgetünk egymás fotóiba - akár az eredetik a saját mappában vannak - ide csak a megosztani szántak vannak), akkor lehet úgy egyszerűsíteni, hogy alapból írási/olvasási jogokat kapnak a felhasználók (csoportok) már a megosztott mappára is. Ez esetben az almappákat úgy szervezitek ahogy jól esik. Ekkor is érdemes lehet családonként bontani, hogy ne legyen irgalmatlan ömlesztett hatása a dolgoknak.

Hogy néz ki ez felhasználói (illetve Windows) oldalról CIFS és/vagy WebDAV tekintetében. A saját teljesen személyes mappáját (legyen az 'home' vagy a csak saját megosztott mappája - sőt akár vegyesen többet is) felcsatolja. Aztán felcsatolja a globál közös "Kozos_foto" megosztott mappát. Windows engedni fogja, hiszen ugyanazzal az autentikációval csatolja fel ezt is meg azt is. Aztán itt mindenki a saját jogosultságainak megfelelően tud garázdálkodni. Tudom nálunk is van ilyesmi - nemcsak fotóra.

Ki ne felejtsem - én a mappákra állítottam kvótát is. Persze ezt ízlés szerint ...

Sőt Te adminként, ha megadod a saját korlátozott jogosultságú felhasználóknak (azaz nem azzal amivel "adminkodsz") legalább az olvasási jogot (ezt másnak is meg tudod adni), akkor azzal felcsatolhatod bárki személyes mappáját is (vagy csoprtmappáját). Pl. az egyik családban az "unokának" adsz ilyen jogot, hogy a "nagymama" a NAS -ra szinkronizált személyes tartalmait le tudja menteni, ha a nagymama laptopja hirtelen tönkrement (és a nagymama nem ért hozzá, unoka segít stb.). Aztán elveszed a jogot az unokától. OK, ez már kicsit erőltetett példa, de talán szemléltetésnek jó lesz ...

@Sanyi.mTs,

Amennyiben a 'Vezérlőpult'/'Megosztott mappán' belül az adott mappára jobbklikk- 'Tulajdonság'/'Szerkesztés' és itt a lenyílólistából kiválasztva helyezteted át akkor igen.

[ Szerkesztve ]

(#65993) AiRLAC válasza Sanyi.mTs (#65991) üzenetére


AiRLAC
addikt

Igen

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#65994) Multibit válasza Sanchez997 (#65990) üzenetére


Multibit
veterán

NAS-on be van kapcsolva a tűzfal? Ha igen, azon is megvan a megfelelő portnyitás? Az FTP kliensben átírható az alapértelmezett 21-es port? Átírtad 62021-re?
Soha nem értettem, miért kell NAS-ról buzerálni a routert?

(#65995) Dzsekó válasza dkess (#65992) üzenetére


Dzsekó
addikt

Köszönöm a hosszú leírást.
Elég speciális az én mapparendszerem, közben kitaláltam hogy lehet megcsinálni.
Megfordítom a jogokat.
A közös mappára, ami egy almappa, lesz olvasási joga a közös névnek, ezt adom meg DS Fileban, így a DS File alatt csak a közös mappát lehet majd látni.
És adok mindenkinek saját külön fő megosztott mappát, amire írási jogot osztok. Ennek lesz külön user neve mindenkinél és külön jelszava. Eddig ez megvan.
Ami még hozzá jön, hogy az összes család user nevével adok olvasási jogot a közös almappára. Ezzel egy gondom van, amit már írtam, hogy sokat kell kattintani, mert ha a fő megosztott mappára nem adok olvasási jogot, csak a File Stationban almappára jobb klikk - tulajdonságok - engedély - és ott adok olvasási jogot a usernek, akkor addig nem csatlakozik fel WebDAV-ra, amíg a főmappára nem adok olvasási jogot.
Szóval a lényeg, már csak 1 kérdésem maradt. Hogy a pikolóba lehet almappára olvasási jogot adni egy usernek úgy, hogy a főmappára nem adok, tehát, hogy az almappa feletti részt ne lássa?

(#65996) dkess válasza Dzsekó (#65995) üzenetére


dkess
őstag

Ezért (is) lenne könnyebb az életed, ha megosztott mappa lenne a közös és nem almappa.

Egyébként igen, a megosztott mappára is kell olvasási jog, ha az almappára szeretnél olvasási jogot adni az érintett user -nek. Itt lehet játszani, hogy milyen engedélyeket adsz meg neki, de akár olyat is, hogy a többi almappánál megtagadod a hozzáférést (ez csak akkor, ha nagyon fix -ek az almappák és lehetőleg amúgy se erőltessük ezt, mert észben kell tartani).

Itt ugye lehet olyat is, hogy 'Vezérlőpult'/'Megosztott mappa'. Itt kiválasztod amit akarsz aztán jobbklikk/'Szerkesztés'. 'Engedélyek' fül. Itt a balfelsőben kiválasztod, hogy rendszerfelhazsnáló/felhasználó/csoport - aztán a megfelelő sorba kattintasz és az 'Egyéni' opciót (utolsó sor) választod. Itt a 'Alkalmazás erre' lenyílólistát () illetve alatta levő jelölőnényzetes opciót javasolnám, hogy úgy szabd egyénire a mappaelérési jogosultságokat ahogyan csak szeretnéd ...

(#65997) Dzsekó válasza dkess (#65996) üzenetére


Dzsekó
addikt

Akkor jól csináltam mindent. A mappastruktúra nem fog változni, elég fix-ek, ha mégis, akkor korrigálom.
Amit írtál, ez az egyéni jó lenne, ha nem csak azt lehetne választani, hogy belső mappák, hanem ki lehetne tallózni 1db belső mappát. Különben az én esetemben minden belső mappát olvashatóvá tesz. Marad a főmappa olvasható, és almappák egyesével tiltása.
De így legalább működni fog 1 user névvel, jelszóval / 1 PC a WebDAV.
Még egy kérdés, ezt Drive ".SynologyWorkingDirectory" mappát el lehet valahogy tüntetni, hogy ne hozza létre a Drive Client minden tükrözött mappán belül? Tükrözés beállításakor bepipáltam, hogy ne használja, de üresen mégis létrehozta...
Köszönöm a segítséget!

(#65998) OldAkita


OldAkita
aktív tag

Másfél éve használom a DS218+t.
Azt hiszem kétszer is telepítettem, wincsi formázással, ugyanaznap mikor vettem.
Mindkétszer ugyanazokat az adatokat adtam meg, ezért gondoltam hogy Linux MInt alatt, mikor a hálózatra klikkelek a fájlkezelőben, akkor 2 ugyanolyan nevű ikont ad. Régóta terveztem hogy újratelepítem az egészet más névvel. Most megtettem és meglepődve láttam hogy Linux alatt változatlanul 2 ikonja van. Az elsőre klikkelve a kis tábla legfelső sora így szól: Adja meg nevét és jelszavát a(az) Synology kiszolgálóhoz. Felhasználónevet és jelszót kér.
A második ikonra klikkelve a kis tábla felső sora így szól: Jelszó szükséges a következőhöz: synology.local Itt felhasználónevet, tartományt és jelszót kér.
A tartományba már be van írva: Workgroup.
A windowsban az a helyzet hogy a fájlkezelő nem is látja. Valaki egyszer felvilágosított hogy csináljak parancsikont és írjam be hogy //Synology
Azóta windowsban így érem el.
Vajon miért van két ikonja a linuxnak?
Közben azt se értem miért van Home és Homes mappa? Eddig, már nem is emlékszem melyik mappában készítettem egy Ncore mappát és oda töltöttem le. Ezt az Apple TV médialejátszó látta és kezelte is. Viszont egy másik TV-n egy X96 nevű gagyi kis médialejátszó van ami ebből semmit nem látott, látta viszont a video mappát. Szóval amit azon a tv-n szerettem volna nézni a video mappába töltöttem, amit a másikon az ment az Ncore mappába.
Most egy újratelepítés után meg kéne határoznom hova töltődjenek a filmek. Már azt is elfelejtettem hogy kell Mappát csinálni és hova. Vagy ne mappázzak hanem minden filmet töltsek a video mappába akkor látja mindkét média lejátszó?
Bocs a sok kérdésért.

(#65999) pn4hvq válasza Dzsekó (#65989) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Egy nas több meghajtó betűjel témában. Windows alatt sima SMB megosztással működik, Webdavot nem próbáltam: [link]

(#66000) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok! Abban kérném a segítségeteket milyen beállításra van szükségem ahhoz hogy a Samsung TV-m csak a meghajtó tartalmát (megosztott mappát lássa) és a sallangokat ne?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.