Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65201) ZS3NI


ZS3NI
őstag

Ma este beüzemelném a DS220+ NAS-t, érdeklődnék, hogy mit érdemes beállítani hogy kívülről ne "törjenek" ? FTP biztosan aktív lesz, hogy tudom a legjobban elrejteni a kíváncsi szemek elől? :) Köszönöm

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#65202) Sanyi.mTs válasza gyugyo79 (#65200) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

reménykedem, hogy menni fog majd DSM7.x-en is.

(#65203) Rick4 válasza ZS3NI (#65201) üzenetére


Rick4
félisten

Egy tuti van, ne dugd bele a lan kábelt. Ha bedugod, és valaki nagyon be akar jutni, és képben is van a dolgokkal, be fog.

Amúg aviccet félretéve én pl ezeket csináltam:
-a synology-s ddns-t nem javaslom, egy magyar ipdns tökéletes, és a támadások lehetősége elvben kisebb
-az alap 5000-es portot minimum a routerben állítsd át, hogy kintről magasabb számú portról lehessen bejutni
-admin fiók tiltás és egyedi felhasználónév bonyolultabb jelszóval
-ssh és telnet kikapcsolva
-a belső hálón a többi eszköz is hasonló módon, körültekintően beállítva, tehát a router ne legyen alap jelszavakon, nyitott wifin stb.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#65204) gyuri860213 válasza gyuri860213 (#65198) üzenetére


gyuri860213
tag

Szóval röviden a cél az lenne hogy Hyper backup (vagy bármilyen más csomaggal) segítségével tudjak ütemezett backupot létrehozni egy külső NAS-ra ami nem synology, de tud NFS, SMB/CIFS és webdav protokollokat is. Hyper backupnál csak local drive-ra tudok menteni de az csak a saját gyökér könyvtárait jeleníti meg így ha felcsatolom a külső NAS-t az nem látszik mert bekerül egy létező share alá. Miért nincs erre valami kitalálva?! Adatmentést szeretnék külső fájlszerverre NFS vagy SMB-n keresztül.

(#65205) Tachion86 válasza ZS3NI (#65201) üzenetére


Tachion86
tag

Állítsd át az FTP (meg minden más amit használni akarsz) portját az alapbeállítású portról egy teljesen másikra. Én ezen felül beállítottam olyan tűzfalszabályokat a routerben hogy ha valaki olyan ponton próbálkozik kommunikálni ami nincs nyitva akkor az egyből megy feketelistára és onnantól azzal még akkor sem kommunikál a router hogyha amúgy normális porton próbálkozna. Néha ránézek, naponta kb 100-150-en kerülnek fel erre a feketelistára. :-)

(#65206) kulu22 válasza ZS3NI (#65201) üzenetére


kulu22
aktív tag

Ha kintről csak az FTP-t használnád, akkor nem is kell mást átengedni a router tűzfalon (gondolom router mögött lesz). Managelni + a többi dolgot meg tudod oldani otthoni hálózatról is.

(#65207) Sanyi.mTs válasza Tachion86 (#65205) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Ezt pontosan hogy állítottad be?

(#65208) paix


paix
tag

Sziasztok!

Most szerettem volna beüzemelni egy DS220+ (6GB) nas-t, benne 2x10TB WD Red HDD-vel.

- Az első indítás után kb 1 órát ment a nas, a winyók felpörögtek, de csak a kék led villogott, a többi sötét maradt.
- Kikapcs, winyók ki, majd be, bekapcsol, most már csak 10 percet vártam, tünet ugyanaz.
- Ezt követően megismételtem winyók nélkül is, 7 percig ment, szintén semmi.
- Utolsó próbálkozásként megnyomkodtam (kiszerelni nem akartam) a plusz ramot.. hátha.. szintén kék villogás csak.

Ugye jól sejtem, hogy garanciális ügyintézés vár rám? Van esetleg bármi, amit még megpróbálhatnék?

Köszi szépen!

[ Szerkesztve ]

(#65209) M3aN


M3aN
senior tag

Sziasztok!
Milyen UPS-t ajánlanátok DS218+hoz?

(#65210) Sanyi.mTs válasza paix (#65208) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

DSM-et telepítetted a HDD-kre?

(#65211) Magnat válasza Sanya (#65197) üzenetére


Magnat
veterán

Én már el is döntöttem, h maradok 6.2-n amíg nem látom az összes 3rd party cuccról amit használok, h működnek.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#65212) Sanyi.mTs válasza gyugyo79 (#65200) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Docker-ben futtatott plex szerverhez kell plex felhasználó a DSM-be?Elkezdenék próbálkozni docker-ben és ne zavarjon be a jelenlegi plex felhasználó.

(#65213) paix válasza Sanyi.mTs (#65210) üzenetére


paix
tag

Nem, csak beraktam a szűz winyókat és bekapcsoltam a NAS-t. Kellett volna előtte valamit csinálnom?

(#65214) Alex91 válasza paix (#65213) üzenetére


Alex91
félisten

Elolvasni a manualt...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#65215) felho001 válasza Immy (#65195) üzenetére


felho001
tag

nem nagyon megy az online el sem indul a demó elég vicces

Felhő

(#65216) WaterWave válasza gyugyo79 (#65194) üzenetére


WaterWave
veterán

nah ne szivass..... le tudod irni a docker telepités menetét?

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#65217) NeroLacus válasza paix (#65208) üzenetére


NeroLacus
csendes tag

Egy kis minimális tudás azért nem ártana hozzá, de itt egy leírás az első lépésekről, még ha nem is a Te típusodhoz, de a lépések ugyanazok:
[link]
vagy: [link]

[ Szerkesztve ]

(#65218) tobias40 válasza WaterWave (#65216) üzenetére


tobias40
veterán

+1,jó lenne egy magyar nyelvű szájbarágós leírás belőle... :R

(#65219) blakey válasza paix (#65213) üzenetére


blakey
titán

Bekapcsolás után böngészőből "fel kell menni" a NAS felületére és szépen követni az utasításokat, Csak úgy "durr bele" nem fog menni az első indítás után. Kézikönyvet érdemes elővenni akár online akár offline és szépen elolvasni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#65220) WaterWave válasza tobias40 (#65218) üzenetére


WaterWave
veterán

dockernél olvastam a file-t de nem irja, hogyha csinálsz docker könyvtáron belül egy dvblogic mappát akkor azon belül kell-e /config vagy egyéb dolgokat csinálni.
Mert ha dockernél megcsinálná nekem mappán belül az amugy is kész filestrukturát, akkor fogom és átmásolom az egészet... nyilván regisztrálni majd valszeg kelleni fog, de az most is mukodik a megszunt tvmosaic oldalon mert azt a részt meghagyták.
Egyedül a mappa része érdekel és az install. Ezen nézem a tv-t szóval nekem ez nagyon nagy érvágás lenne ha nem futna 7.o alatt..

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#65221) paix válasza NeroLacus (#65217) üzenetére


paix
tag

Lehet, hogy félreérthető voltam.

Annál a pontnál tartok, hogy szeretném megtalálni a nast a hálón és feltelepíteni a DSM-et, de egyelőre nem találom sem a find.synology.com-mal, sem a synology assistanttel, sem pedig a DS finder appal.

Az általad másodikként linkkelt videó is azzal kezdődik, hogy a kék led állandóan világít és a zöld státuszledek már villognak/világítanak. Nálam viszont csak a kék led villog, hiába várok nem ég a többi.

Ez alapján úgy vélem, hogy a nas még csak minimálisan sem "bootol be" (tehát nem a dsm-et várom, hanem azt, hogy legalább elkezdhessem az installt).

Mit rontok el?

(#65222) paix válasza paix (#65221) üzenetére


paix
tag

Közben megigazítottam a hálókábeleket is. Eredetileg kettővel kötöttem össze routerrel, de aztán az egyiket kiszedtem és azt, amit meghagytam a routeren átdugtam egy másik portba. Továbbra is csak a kék led villog, semmi más. A router adminfelülete alapján úgy tűnik nem kap ip-t a nas.

[ Szerkesztve ]

(#65223) Alex91 válasza paix (#65222) üzenetére


Alex91
félisten

Routeren nezd meg, hogy ott van-e az eszkoz... Ja, mar megnezted. Akkor NAS-t reseteld le, MAC szures esetleg routeren? Gondolom DHCP be van kapcsolva a routeren.

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#65224) XZoli


XZoli
aktív tag

Synology DS220+ beüzemelve és elfogadta az itthon porosodó 8GB SK Hynix ramot :DD szuper gyors ;]



[ Szerkesztve ]

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#65225) paix válasza Alex91 (#65223) üzenetére


paix
tag

Mac szűrés nincs, DHCP bekapcsolva. Ki- és bekapcsoltam már párszor a nas-t, gondolom ez kimeríti a reset fogalmát.

(#65226) Alex91 válasza paix (#65225) üzenetére


Alex91
félisten

Hat az nem meriti ki...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#65227) nyikszi válasza paix (#65225) üzenetére


nyikszi
őstag

Milyen routered van? Szerintem ott van az, csak nem látod :)

[ Szerkesztve ]

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#65228) NeroLacus válasza paix (#65222) üzenetére


NeroLacus
csendes tag

Igen, egy kcsit félreérthető voltál...
Új nas, vagy használtan vetted?
User manual: [link]
Attól, hogy mind a két utp kábel be van kotve, mennie kellene, de a státuszledeknek is kellene világítania.
Próbálj meg egy teljes resetet.

"Keresse meg a RESET gombot a Synology NAS hátulján (kattintson ide, és olvassa el a Synology NAS modell hardver telepítési útmutatóját , ha nehézségei vannak a RESET gomb megtalálásával).
Egy gemkapcs segítségével finoman nyomja meg és tartsa lenyomva a RESET gombot kb. 4 másodpercig, amíg sípoló hangot nem hall, azonnal engedje fel a gombot, majd nyomja meg és tartsa ismét nyomva 4 másodpercig a gombot, amíg további 3 sípolás hallatszik.
Várjon kb. 2 percet, amíg a Synology NAS STATUS lámpája narancssárgán villog, jelezve, hogy a Synology NAS-t sikeresen alaphelyzetbe állította és a rendszerkonfigurációkat törölte.
A DSM újratelepítéséhez írja be a find.synology.com címet a böngésző keresősávjába, és keresse meg a Synology NAS-t a Web Assistant oldalon."

(#65229) paix válasza Alex91 (#65226) üzenetére


paix
tag

Jogos.

Megkerestem a reset gombot, nyomom-nyomom (10 másodpercnél is tovább), de nincs csippanás. Nem reagál. Más fórumokon ezekhez a tünetekhez alaplaphibát írnak, úgy sejtem ez lesz itt is.

@nyikszi Archer C7. Egyetlen wired klienst lát, ami más..

@NeroLacus Új a nas is, meg a hdd-k is.

[ Szerkesztve ]

(#65230) Magnat válasza paix (#65229) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

link van a router és a nas között, mármint jelzi vmi led a nason vagy a routeren amikor összedugod a kábellel őket?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#65231) NeroLacus válasza paix (#65229) üzenetére


NeroLacus
csendes tag

Akkor viszont, ezek szerint amit írtál, vissza a kereskedőhöz, és ha 3 napon belül vagy, csere, ha nem, akkor garancia, mert ott sajnos valami gond van.

[ Szerkesztve ]

(#65232) paix válasza Magnat (#65230) üzenetére


paix
tag

Szia! Igen, a nas utp portja melletti alsó led világít, a felső villog.
A router előlapján lévő, a portra vonatkozó led világít.

[ Szerkesztve ]

(#65233) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Sziasztok!
Valaki telepítette már a dsm7 bétát?
Ha igen tapasztalat?

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#65234) Borisz76 válasza Bacusuz (#65233) üzenetére


Borisz76
veterán

Én szándékozom kipróbálni a torrentes NAS-omon a DS918+ - on.... de hogy mikor lesz rá időm?

Természetesen dokumentálni is akarom.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#65235) Bacusuz válasza Borisz76 (#65234) üzenetére


Bacusuz
őstag

Lehet megvárom.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#65236) XZoli


XZoli
aktív tag

igen a régi DS114 felraktam gyorsabb lett, igaz csak a download station volt rajta

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#65237) Funthomi


Funthomi
aktív tag

Sziasztok!

A Moments-ben van arra lehetőség, h az a NAS-on bizonyos mappát/mappákat pásztázzon át és ne a user-Drive mappa alatt lévőket nézze? A Moments Albumai (arcfelismerés, helyszín, tárgyak stb.) tetszenek, ezek közül ha jól tudom csak az arcfelismerés van meg a Photo Stationben, a többi nem. Viszont a PS a profibb megosztás miatt inkább fontosabb, egyszerre mindkettőt használni meg a fájlok duplikációja miatt nem lenne jó. Esetemben a Moments a photo mappa alatt lévő mappákat indexelje és azokból csináljon albumokat anélkül, h ő is külön lementené azokat és duplán foglaljanak helyet.

Vagy várjak ezzel és majd a Photos lesz erre a megoldás?

Köszi!

Üdv!

YOLOska

(#65238) felho001


felho001
tag

Sziasztok nem tudja valaki a Nason dockerben akarom futtatni az új radarr v3 at akkor hogy tudom beállítani hogy amikor ki kell választani hol van a köteten pl Volume1/Video/downlods mappa és a Hard Link hová rakja a letöltött filmeket akkor miért nem jelenik meg a mappáknál. Amikor ez simán a csomgkezelőböl volt futtatva akkor a csoport user alatt volt egy olyan hogy sc-downlod és ott engedélyt kellett adni a sonarr és radarr alkalmazásnak és ebből megjelent az összes kötet volume1 2 3stb. De egyszerűen nem értem itt miért nem tudom beállítani. az a baj hogy a v3 verziónak valami.net problémája van és azért kellene dockerben futtatni. mutatok 2 képet az egyiken látszanak a kötetek az a sonarr mert az még csomagban fut a másik meg a radarr ami meg dockerben ott meg nem.

Felhő

(#65239) lewisfm válasza XZoli (#65236) üzenetére


lewisfm
aktív tag

Felraktam a DS118-ra, s sokkal több RAM-ot használ alaphelyzetben.
Ez egy egyszerű NAS, s semmiféle többletet nem tapasztaltam, még gyorsulást sem.

A kétlépcsős authentikálás megváltozott, nem a Google megoldását kell hozzá használni, hanem a Syno sajátját.

A Photo Station helyett a Synology Photos került, amihez csak Androidos és IOS-es kliens létezik.
Buta, félkész megoldás.
Funkciók hiányoznak:
- Nincs csoportos kijelölés
- A Timeline View a kliens appokban nem hozzáférhető
- A fényképek cimkézése nehézkes. Pl. amikor egy új egyedi cimkét akarok hozzárendelni, akkor a cimke felvételéhez megjelenő gomb a törlés gomb, amin csak a felirat rossz, mert ezzel mégis hozzáadja a cimkét
- A fényképeknél nem lehet a geolokációt szerkeszteni.

3. féltől származó csomagokkal gondjai vannak. Még a Midnight Commander-re is panaszkodik.

(#65240) Csabee. válasza lewisfm (#65239) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Na akkor én lehet kihagyom. Ha a 2 lépcsős nem működik a google-vel akkor hogy fog beengedni ha most azt használom?

Üdv: Csabee.

(#65241) lewisfm válasza Csabee. (#65240) üzenetére


lewisfm
aktív tag

Synology Secure Signin
Ezt kell telepííteni pl. a Play Store-ból.
Ezzel fog menni a 2FA.

(#65242) Boss81 válasza LouiS22 (#65184) üzenetére


Boss81
senior tag

Valóban nagyon off, de értem mire gondolsz. :DD
Egy darabig én nem frissítek majd, illetve csak akkor ha azokat a dolgokat hozzáfrissítik amiket használok, pl a Plex. Más helyen írták, hogy aki felrakta azonnal lehalt neki.

#65185. Az a gond, hogy a Nast többen használják, és nem akarom a felhasználókat megszívatni. Illetve amit fentebb említettem, az összes felhasználó a Plex-et használja.
Szóval ameddig az nem megy addig türelmesen várok :)

(#65243) LouiS22 válasza Boss81 (#65242) üzenetére


LouiS22
veterán

Persze, ez nagyon is valós érv.

Amúgy én már nem is bánom, hogy nekem elszállt. Régóta érett volna egy nagytakarítás, ráadásul még EXT3 volt a fájlrendszer is. Így legalább megvan a btrfs "upgrade" is.

Ami tény nálam (416play): nem hazudtak a srácok, mert tényleg érezhetően fürgébb, gyorsabb maga az alaprendszer, az UI-n kattintgatás is (hozzáteszem, hogy anno én is upgrade-eltem a gyári memóriát egy 8 gigás modulra).

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#65244) Boss81 válasza LouiS22 (#65243) üzenetére


Boss81
senior tag

Mindenesetre kíváncsian várom milyen lesz :) és hogy hogyan fog viselkedni, nekem egy DS918+ van 12 GB ram van benne.
Én pont azért nem akarok kockáztatni, mert most nagyon rendben van rajta minden, és nem szeretném újrahúzni az egészet, és mivel vannak rajta felhasználók is, nyilván velük sem akarok kicseszni.

(#65245) Csabee. válasza lewisfm (#65241) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Köszi. :R

Üdv: Csabee.

(#65246) Scoobyte válasza Bacusuz (#65233) üzenetére


Scoobyte
csendes tag

Nálam minden frankó a DSM 7.0 betával... Preview-ről updateltem (mondjuk ezzel is ment minden).

(#65247) XZoli


XZoli
aktív tag

melyiket érdemes feltenni a moments vagy a photo statoin?

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#65248) felho001 válasza felho001 (#65238) üzenetére


felho001
tag

Erre van valakinek ötlete? nagynehezen rájöttem hogy adjam hozzá a video mappát de hiába patch-elem fel a DS-t azt mondja hogy : You are using docker; download client DS station places downloads in /volume1/Video/Downloads but this directory does not appear to exist inside the container. Review your remote path mappings and container volume settings.

És egyszerűen nem jövök rá mi lehet a probléma

Felhő

(#65249) Tachion86 válasza Sanyi.mTs (#65207) üzenetére


Tachion86
tag

Nagyjából így:
[link]
"A mikrotik router tud úgynevezett IP cím listákat létrehozni és tárolni. Hatékony védelmet tudunk készíteni ezt felhasználva, úgy hogy létrehozunk pl. egy feketeklistát. A feketelistára azokat az IP címeket tesszük fel, megfelelõ tûzfal szabályokkal, amelyek számunkra nem kívánatos módon próbálnak kapcsolódni a routerünkhöz. Tehát pl. ha az 53-as porton jönnek udp kérések (DNS) akkor a forrás IP címét feltesszük a feketelistára, kivéve ha a LAN oldalról érkezik a kérés. A feketelistán levõ IP címeket egy újabb szabállyal blokkoljuk. Így "aki" felkerül a feketelistára annak az össze csomagját eldobjuk, azokat is amelyek az egyébként esetleg nyitott portokra érkeznének, így egy magadott ideig "láthatatlanok" lesznek a router szolgáltatásai az adott IP címû forrás számára. Nézzük, hogy is megy ez:Port szkennelõk feketelistára rakása:/ip firewall filter add action=add-src-to-address-list address-list=blacklist address-list-timeout=1d10m \ chain=input comment="port scanners" protocol=tcp psd=21,3s,3,1Akik nemkívánatos portokon próbálnak bejönni (felsoroljuk a TCP majd a kövektekõ szabályban az udp portokat) Ezek a szabályok elég széleskörûek, ezért nem biztos, hogy mindenkinek egy-az-egyben jók, érdemes a portok listáját a saját igényeinkre szabni:/ip firewall filter add action=add-src-to-address-list address-list=blacklist address-list-timeout=6h \ chain=input dst-port=20-1023,8000,8080,8291 protocol=tcp src-address=!192.168.0.0/16 /ip firewall filter add action=add-src-to-address-list address-list=blacklist address-list-timeout=6h \ chain=input dst-port=20-122,124-499,501-1023,8000,8080,8291 protocol=udp src-address=!192.168.0.0/16Itt természetesen több olyan további szabályt is létrehozhatunk ami alapján feketelistára kerülhet egy IP cím (lásd késõbb). Végül jöhet a feketelistán levõk blokkolása:ip firewall filter add action=drop chain=input comment="drop blacklist" src-address-list=blacklist ip firewall filter add action=drop chain=forward comment="drop blacklist" src-address-list=blacklistA feketelistára feltehetünk néhány fix IP címet, ami normál esetben nem lehetne a hálózatban, de hibás beállítás, vagy hackelés miatt kaphatunk ilyen csomagokat./ip firewall address-list add address=0.0.0.0/8 list=blacklist /ip firewall address-list add address=127.0.0.0/8 list=blacklist /ip firewall address-list add address=224.0.0.0/3 list=blacklistTermészetesen ha akad olyan álladó támadó akinek már ismerjük az IP címét (IP címeit vagy IP tartományát), akkor azt is feltehetjük idõlimit nélkül a feketelistára. A többi szabály néhány órás idõlimittel rakta csak feketelistára az adott címeket, mivel ezek nagy része dinamikus IP cím, tehát a támadó IP címe is változik, és a tárolt cím egy idõ után esetleg már másvalakihez tartozhat."

(#65250) Magnat válasza Tachion86 (#65249) üzenetére


Magnat
veterán

Valszeg mg lehet csinálni a nason is, routeren minden nem használt portot a nasra irányítasz (ha a nason kívül más eszközre nincs port irányítva akkor dmz-vel egyszerűbb), aztán a nas tűzfalán meg blokkolsz mindent ami nem használt port. Vagy ha a router is Syno akkor azon is megoldható ugyanígy.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.