Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64551) Magnat válasza sterby79 (#64550) üzenetére


Magnat
veterán

A torrent esetében elég a torrent fileokat áttenni ha már fent van a működő torrent.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#64552) A.K. válasza sterby79 (#64550) üzenetére


A.K.
tag

A torrent itt úgy működik (1 lemezes verzióban legalábbis), hogy a /volume1/@download mappában vannak az Download Stationben futó torrentek (ezt a DSM felületéről nem látod csak terminal programból esetleg FTP alól). Plusz adatbázisban is tárol dolgokat. Amit te megjelenni látsz a fájlrendszer (pl. a video mappában) az csak egy hard link (hivatkozás) a @download alatt lévő fájlra. Ezért van az, hogy ha ki is törlöd a fájlt a fájlrendszerből a DS attól még ugyanúgy seedeli tovább. A konfig mentés ezeket nyilvánvalóan nem fogja átvinni. Ezt szerintem úgy lehetne megcsinálni, hogy a Download Station-ben az adott torrentre kattintva a General (magyarul nem tudom mi) fülén kiexportálod az eredeti torrent fájlt. Ezt az új DS-ben beállítod letöltésre. Vársz amíg letölt pár kb-ot (remélve, hogy nem csak te seedeled) majd leállítod és bemásolod a teljes adatfájlt a régi merevlemezről a @download mappa megfelelő alkönytárába (az alkönyvtár egy szám lesz, ha belenézel látni fogod melyik torrenté). Majd újra elindítod az adott torrentet. Szóval kicsit macerás főleg, hogy írtad, hogy kezdő vagy. Esetleg azt is lehet, hogy egyszerűen letöltöd újra ezeket a torrenteket és akkor csak odáig mész, hogy kiexportálod a .torrent állományokat és beállítod az új DS-en letöltésre.

(#64553) Magnat válasza A.K. (#64552) üzenetére


Magnat
veterán

Jah tényleg, én Transmissionben gondolkodtam, ott csak át kell másolni a fileokat és kész.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#64554) arn válasza VGYke (#64537) üzenetére


arn
félisten

Allitsd be, hogy csak az ujabb fileokat ellenorizze... 14 oraja ment.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#64555) nikra


nikra
csendes tag

Sziasztok!
Az #50931 hozzászólásban lévő üzenetet kaptam ugyan csak a java telepítésekor. Létrehoztam a public könyvtárat, bemásoltam az adott fájlt, de továbbra is ezt az üzenetet dobja fel. Mi lehet a probléma? Miért nem látja a telepítő a public könyvtárat?

(létrehozás menete: NAS vezérlőpult ->Megosztott mappa->Létrehozás majd ez lett belőle : )

Köszi előre is a fáradozást :) :R

(#64556) AiRLAC válasza nikra (#64555) üzenetére


AiRLAC
addikt

Ez pubic. Neked public kell. :U

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#64557) arn válasza AiRLAC (#64556) üzenetére


arn
félisten

A pubic jo bizonyos helyeken es korszakokban :DDD

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#64558) huan


huan
őstag

Sziasztok,
Egy 720+ -ba egy darab hdd mellé van értelme egy ssd-t belerakni? (nem gyorsítótár M2-t) (van itthon egy kihasználatlan)

(#64559) arn válasza huan (#64558) üzenetére


arn
félisten

persze... arra rakd a teljesitmenyigenyes dolgokat.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#64560) huan válasza arn (#64559) üzenetére


huan
őstag

Mint pl.? (úton van a nas és ennek fényében indulnék neki)

(#64561) tjsz válasza tjsz (#64513) üzenetére


tjsz
senior tag

Esetleg erre valami tipp valakinek?

(#64562) Immy válasza Magnat (#64546) üzenetére


Immy
őstag

Állandóan mindent indexel és még soha nem használtam semmilyen keresést ezért is gondoltam, hogy rákérdezek használta-e már valaki a valóságban.

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#64563) arn válasza huan (#64560) üzenetére


arn
félisten

Azt, ami a nason fut, plex, docker, etc nem tudom mire akarod hasznalni.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#64564) nikra válasza AiRLAC (#64556) üzenetére


nikra
csendes tag

Óóóóóóó! Hogy lehetek ekkora f.... :W na jó biztos ezért lett pubic :B . Nagyon köszi az észrevételt és elnézést hogy én voltam figyelmetlen :) Így már minden simán ment :R

(#64565) boba6 válasza huan (#64539) üzenetére


boba6
aktív tag

WD SMR infó

... "Have you tried turning it off and on again?" .... "Is it definitely plugged in?" ... • • • • • • • • • • • • ha nem kapsz választ 24 órán belül, emlékeztess!

(#64566) Magnat válasza Immy (#64562) üzenetére


Magnat
veterán

Próbáld meg törölni, ha valami más package függőségben van vele akkor úgysem engedi.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#64567) AiRLAC válasza huan (#64558) üzenetére


AiRLAC
addikt

Ha valami normális márka akkor és méret, akkor én akár első lemeznek is beraknám, minden app, docker, logok, torrent mehet rá (nem, nem teszi tönkre), a HDD-re meg a média dolgok, így az le is tud pörögni ha éppen nem használod.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#64568) Bishop1 válasza AiRLAC (#64567) üzenetére


Bishop1
tag

Sziasztok! A héten érkezik egy öreg de új DS214+.
Elvileg amire nekem kell, több mint elég lesz. (Plex szerver Shieldhez és biztonsági mentések)
Hogy illik bekötni? Mehet a switchbe vagy direktben a routerbe, esetleg mindegy?
Illetve valahol olvastam hogy a link aggregationhoz kell egy managed switch, azon keresztül kihasználható. Valós ez?

(#64569) Magnat válasza Bishop1 (#64568) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

akkor te vetted meg :)

Hogy switchbe v routerbe dugod, igazából mindegy, kivéve ha valamelyik csak 100mb, akkor a másikba dugd - ha mind 100-as, akkor megint mindegy :)
LA-hoz mindenképpen kell LA-t támogató switch, de akkor is csak úgy tudsz gigabit fölé menni ha több eszközzel egyszerre olvasgatod a nast, egy eszközzel nem. (Kivéve 2 kábellel a klienshez is és smb multichannel, de ahhoz meg talán nem is kell a LA). Nekem van egy LA-t támogató kis switchem, egyszer próbaképpen szórakoztam vele, működött, aztán visszaállítottam 1 portra.

Szerk.: esetleg még amivel tudsz gigabit fölé menni, ha szimplán adsz 2 külön ip-t a nas két nic-ének és adott kliensről egyik ip-n szólítod meg, másikról meg a másikon, így egy kliens sosem megy gigabit fölé, de a kettő együtt mehet.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#64570) Bishop1 válasza Magnat (#64569) üzenetére


Bishop1
tag

Köszi! Nem én vettem, de én kapom a páromtól "karácsonyra" :)
A switchem elvileg kezeli (GS108E) Ha jól értem amit írtál, akkor talán hasznos lehet ha épp fut a plex és közben a PCről szinkronizál egy mappát.
Na majd gyakorlatban kiderül.

(#64571) tjsz válasza Magnat (#64569) üzenetére


tjsz
senior tag

Szia!

Csak egy gyors kérdés: azt is be lehet állítani a NAS-on, hogy az egyik ill. másik IP címére mely kliensek csatlakozhatnak?

Tehát pl. a NAS 192.168.1.1-es IP címére csak 192.168.1.10, 11, 12 kliensek csatlakozhatnak
míg mondjuk a 192.168.1.2-es IP címére pedig 192.168.1.20, 21.

(#64572) Magnat válasza tjsz (#64571) üzenetére


Magnat
veterán

Nem foglalkoztam ezzel (nekem is volt pedig 214+-om), de nem kizárt h vmi tűzfalbuherával megoldható, de én inkább kliensoldalon szórakoznék ezzel, már ha...

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#64573) felho001 válasza boba6 (#64565) üzenetére


felho001
tag

Basszus én most vettem egy 6TB wd red disket nem tudtam, hogy változott annak idején mind a 4 EFRX volt. Fél éve meghalt egy vettem még mindig olyan néven, hogy wd red az is EFRX, Most megint meghalt egy lemez már 63 bad szektornál járt rendeltem egy wd red-et ismét az már viszont EFAX. Szerintetek lehet gond így a raid 5-el ha csak ez az egy ilyen lemez van bent? Ezek után csak ironwolf lemezeket fogok venni az biztos.

Felhő

(#64574) HUTCHDB


HUTCHDB
nagyúr

Ma vettem át az Oazis ál megrendelt 220+ omat.
Ez gyárilag 2 Gb-os, de rendeltem hozza egy 4 Gb-os Crucial CT4G4SFS8266 os memóriát.
Ezt a Ram-ot simán bele teszem a második foglalatba és mar működik is?

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#64575) poirot válasza HUTCHDB (#64574) üzenetére


poirot
senior tag

Hátha itt a fórumba ajánlottak közül választottál, akkor valószínűleg. (Mikor beraktad, és bekapcsolod, van 4-5 perc is, mire feláll a rendszer. Türelem.)

(#64576) HUTCHDB válasza poirot (#64575) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Az itteni ajánlás után választottam:
[link]

Pontosan ez a típus az:

Ez szerintetek akkor jó lesz?

Egyébként holnap fogom beüzemelni...

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#64577) poirot válasza HUTCHDB (#64576) üzenetére


poirot
senior tag

Sok szerencsét és türelmet. Ha felállt a rendszer, a vezérlőpult/információs központnál láthatod a a teljes fizikai memóriát. Ha minden oké, nem fagy a rendszer, stb. öröm és bódotság...

(#64578) xpert válasza boba6 (#64565) üzenetére


xpert
csendes tag



3.5" 2TB - 6TB SMR - A táblázat szerint rossz
EFRX az pedig CMR - Ez szerint jó

A végső megoldás, hogy cmr winyok voltak.

:DD :DD

(#64579) felho001 válasza xpert (#64578) üzenetére


felho001
tag

Nem rossz a táblázat szerint sem mert ez régi gyártás és akkor még a wd red EFRX volt így az CMR lásd a táblázatban most azt úgy hívják hogy WD Red Pro. nekem is ilyenek voltak csak 6TB 4 darab

Felhő

(#64580) huan


huan
őstag

Sziasztok,
Kezdő Synologysként most üzemelem be és azt kérdezném tőletek, hogy hogyan tudom távolról elérni majd a nas-t? A ddns-nél kiválasztottam a synology szolgáltatót és a gazdanévnek is megadtam valamit, de csak lanon csatlakozik hozzá.

(#64581) Borisz76 válasza huan (#64580) üzenetére


Borisz76
veterán

QC -vel próbálkoztál ?
Nálam az megy.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#64582) poirot válasza Borisz76 (#64581) üzenetére


poirot
senior tag

QuickConneckt

Ne rövidítsünk, ha kezdő Syno-s van dolgunk.

(#64583) felho001 válasza huan (#64580) üzenetére


felho001
tag

Meg esetleg még a portforward is lehet gond ha nincs beállítva nem?

Felhő

(#64584) huan válasza poirot (#64582) üzenetére


huan
őstag

Köszi, majdnem megkérdeztem :)

(#64585) huan válasza felho001 (#64583) üzenetére


huan
őstag

Megnyitottam az 5000-es portforwardot a nasra irányítva, így is működik. Köszönöm! :C
Lesz mit tanulni Zyxel326 után :DD

[ Szerkesztve ]

(#64586) tjsz válasza huan (#64585) üzenetére


tjsz
senior tag

Ha javasolhatom, akkor
1. http helyett https-t használj
2. ne a standard portot nyisd meg a router-eden (mert akkor kívülről törni fogják), hanem mondjuk kívül 6000-os port, ami belül az 5000-esre forgatsz.

[ Szerkesztve ]

(#64587) huan válasza tjsz (#64586) üzenetére


huan
őstag

Pont ezt akartam mondani. :D Ezt úgy kell hogy...? :F :K

(#64588) huan válasza tjsz (#64586) üzenetére


huan
őstag

Vezérlőpult - hálózat - DSM-beállítások - DSM portjai: itt törölhetem a HTTP:5000-t? Csak az HTTPS:5001 marad

[ Szerkesztve ]

(#64589) nyikszi válasza ZS3NI (#64405) üzenetére


nyikszi
őstag

Én most vettem ilyen NAS-t, így hogy mennyi torrentet bír el, azt nem tudom. Viszont 500-as nettel 44 MB-ra is felugrott egy-két pillanat erejéig.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#64590) Dello79 válasza Intelligencs (#64500) üzenetére


Dello79
aktív tag

:R :R nagy hála

(#64591) nyikszi válasza 8nemesis8 (#64406) üzenetére


nyikszi
őstag

Csak simán bővíted, semmit nem kell mókolni. Kiveszed a HDD keretet és ott a slot. Végül egy WD purple ment bele, de még ez is rendesen berezonáltatja az asztalt. Majd valami gumi szőnyeget vagy valamit rakok alá.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#64592) nyikszi válasza ZS3NI (#64416) üzenetére


nyikszi
őstag

Megy vele az biztos :) Így én ajánlom :D

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#64593) xpert válasza felho001 (#64579) üzenetére


xpert
csendes tag

köszi az infót!

(#64594) Forza_JUVE


Forza_JUVE
aktív tag

Sziasztok!
Kis segítséget szeretnék kérni, HDD bővítésben elakadtam.
DS218+ NAS, benne 1 db 2TB HDD, 1 kötet SHR (97-98% full)
Ma beleraktam még 1 db 2TB HDD-t naívan, hogy majd reboot után 4 TB kapacitás lesz, de nem ez történt. Utánaolvastam picit és ezt találtam:

"SHR, JBOD, RAID 5, RAID 6, valamint RAID F1 esetén a tárolókészletek kapacitása további merevlemezek hozzáadásával is bővíthető, amennyiben vannak még üres merevlemeztálcák a Synology NAS eszközben."

Mi tévő legyek? SHR olyasmi mint a RAID 1, azaz biztonsági megoldásként 2TB + 2TB = 2TB ??

Köszi előre is!! :)

[ Szerkesztve ]

(#64595) Forza_JUVE


Forza_JUVE
aktív tag

Ok, közben találtam is választ ... okos dolog ez a kalkulátor! :D :W


Akkor már csak az a kérdés, hogy hogyan lehetséges SHR módosítás RAID 0-ra??? :R

(#64596) Borisz76 válasza Forza_JUVE (#64595) üzenetére


Borisz76
veterán

Kötet törléssel, ami adatvesztéssel jár.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#64597) AiRLAC válasza huan (#64588) üzenetére


AiRLAC
addikt

A routeren add meg belső portnak az 5001-et, külsőnek mondjuk 55001-et.
A Syno-n maximum az 5000->5001 átirányítást engedélyezd.

De én inkább VPNt használnék.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#64598) Forza_JUVE válasza Borisz76 (#64596) üzenetére


Forza_JUVE
aktív tag

Köszi. Akkor elöbb minden kiment külső hdd-re majd delete.
Boldog vagyok :D
A csomagokat (photostation videostation, plex stb.) ha letörlöm, később újrarakom ... a beállításokat is bukom, igaz??

[ Szerkesztve ]

(#64599) boba6 válasza xpert (#64578) üzenetére


boba6
aktív tag

ott van felette:
A RED családon belül legkönnyebben úgy azonosíthatjuk be melyikkel is van dolgunk, hogy a végződésüket megnézzük.
Új, SMR*, problémás: EFAX
Régi, CMR*, jó: EFRX

... "Have you tried turning it off and on again?" .... "Is it definitely plugged in?" ... • • • • • • • • • • • • ha nem kapsz választ 24 órán belül, emlékeztess!

(#64600) Borisz76 válasza Forza_JUVE (#64598) üzenetére


Borisz76
veterán

Most csak a kötetet szünteted meg.
A rendszer marad....nem kell mindent előröl kezdeni.
De , hogy mi marad meg és mi nem ?
Szerintem bukod az alkalmazások beállításait.

Régen csináltam már ilyesmit....
Azóta nem csak a rendszer öregedett de én is :DDD

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.