Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65351) degec


degec
senior tag

Tisztelet,
220+ megjött beüzemeltem, mappákat be is szinkelte a két asztali gépről, oké minden. (volt segítségem)
Telefonon Samsung s10-re felraktam a DS cloudot, beírtam mindent de nem menti, erre is van felhasználó létrehozva külön mappa írás olvasás engedélyezve a nas felületen. Az SD kártya tartalmát szeretném felnyomni a nasra., de nem igazán megy.. hol rontom el ? köszönöm ha segítene valaki ! :R

(#65352) Rick4 válasza Karcsi1974 (#65349) üzenetére


Rick4
félisten

Pontos típusegyezés kellene, mivel a tied is amd procis, megvan a veszélye, hogy eddig bírta a nas. Ennek alaposabban utána kell járni.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#65353) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Köszönöm a RAM-mal kapcsolatos válaszokat!
Arra lennék még kíváncsi, hogy aki nem gyárival bővített az mire figyelt?
Fontos a gyári mellé, hogy 1866, CL13, 13,5v ?
Esetleg pontos típus a ramról?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#65354) nyikszi válasza Bacusuz (#65353) üzenetére


nyikszi
őstag

DS 220+-ban tökéletesen megy:

A memória típusa: HX426S15IB2/8
Ez az: [link]

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#65355) blakey válasza Bacusuz (#65353) üzenetére


blakey
titán

Nem árt, ha teljesen megegyező a RAM, én Crucial-t vettem ugyanolyan paraméterekkel, mint a gyári és azonnal működött.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#65356) AiRLAC válasza Rick4 (#65352) üzenetére


AiRLAC
addikt

Ez a linken NEM AMD procis. Valamint az Intel C2000 bug esetén csak a kék led villog, nincs zöld egy sem.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#65357) Rick4 válasza AiRLAC (#65356) üzenetére


Rick4
félisten

A kommentben azt írtam "hasonló" és "lehet".

Szóval hogy a linken milyen procis van, ennek a két szónak köszönhetően tökmindegy. Valamint az is ott volt, hogy az övé IS AMD procis, szerintem tök egyértelmű, hogy NEM a linken szereplőről írtam, hanem a kolléga sajátjáról.

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#65358) xpert válasza nyikszi (#65354) üzenetére


xpert
csendes tag

Igen mukodik, de kiirja minden inditasnal az infoban, hogy nem a nashoz valo . Neked nem :F

(#65359) nyikszi válasza xpert (#65358) üzenetére


nyikszi
őstag

Nekem soha nem írta ki. Mondjuk nonstop megy, tehát nincs újraindítva. De a legelején se írta ki.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#65360) xpert válasza nyikszi (#65359) üzenetére


xpert
csendes tag

Nekem ezt írja, de látja a 10gb-ot :U

(#65361) huan


huan
őstag

Sziasztok
Crucial 8GB DDR4 2666MHz CT8G4SFS8266 -memóriánál nincs hibaüzenet (DS720+).
[link]
[link]

(#65362) nyikszi válasza xpert (#65360) üzenetére


nyikszi
őstag

Nálam ilyen sose jött oda. Ugyanolyan memóriád van amit linkeltem?

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#65363) AiRLAC válasza Rick4 (#65357) üzenetére


AiRLAC
addikt

NEM AMD proci.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#65364) AiRLAC válasza Bacusuz (#65353) üzenetére


AiRLAC
addikt

Fölösleges memóriát bővíteni erre amire használod.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#65365) xpert válasza nyikszi (#65362) üzenetére


xpert
csendes tag

Igen, ezért is kaptam fel a fejem, hogy neked megy 220+ ban..
Azért köszi!

(#65366) Multibit válasza Rick4 (#65357) üzenetére


Multibit
veterán

Egyik sem AMD processzoros.

(#65367) Borisz76 válasza Karcsi1974 (#65349) üzenetére


Borisz76
veterán

Kapcsold ki.. ha gombra nem áll le, akkor tépd ki a konnektorból.
Lemezeket húzd ki...
Kapcsold be üresen.
Synology Assistant megtalálja ha feláll.
Ha nem találja és továbbra is villog, akkor valószínűleg lehalt az alaplap. Ez esetben szervíz vagy szerelő vagy kuka.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#65368) Sanya válasza AiRLAC (#65356) üzenetére


Sanya
nagyúr

Csak egy eltévedt xpenology.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#65369) blakey válasza xpert (#65360) üzenetére


blakey
titán

Crucial, gyári paraméterekkel megegyező RAM esetében ilyen figyelmeztetést nem kapok.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#65370) AiRLAC válasza Sanya (#65368) üzenetére


AiRLAC
addikt

DS415 volt az indító hozzászólásban.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#65371) Arolotifar


Arolotifar
őstag

Tetszik ez a DS220+ :D

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#65372) felho001


felho001
tag

Sziasztok mi a véleményetek nekem a DS415+ hálózat Bond1 re van állítva van értelme vagy simán elég ha csak egy hálózati kábelt csatlakoztatok. Lehet a Bond miatt lassan hálózat?

Felhő

(#65373) huan


huan
őstag

Sziasztok,
Segítséget szeretnék kérni Wordpress témában.
Mindent telepítettem és beállítottam ezek szerint.

Webstation,MariaDB10,phpMyAdmin,Apache,PHP,PHPpear,Webstation személyes weboldal állapota:Engedélyezve,Apache2.4,PHP7.2,portok engedélyezve,demo weboldal működik,wordpress telepytő felmásolva,phpMyAdmin adatbázis létrehozva,jogok beállítva pontosan a leírásnak megfelelően,minden jelszó felírva, sajatdomain.synology.me:port indít, indul a wordpress konfigurátor, adatbázis neve ok,felhasználónév ok, jelszó, ok, kiszolgáló:localhost, küldés: "Hiba az adatbázis-kapcsolat létrehozása során"
Ez azt jelenti, hogy a wp-config.php fájlban megadott felhasználónév és jelszó nem megfelelő, vagy nem lehet a(z) localhost adatbázis-szerverrel kapcsolatot létesíteni, mert a tárhely-szolgáltató által üzemeltetett adatbázis-szerver üzemen kívül van.
1; A felhasználónév és a jelszó megfelelő?
2; A kiszolgáló neve helyesen lett megadva?
3; Üzemel az adatbázis-szerver?

Nem tudom, innen hogyan tovább. Elolvastam ezt is. Manuálisan szerkesztettem a wp-config-sample.php-t és mentettem wp-config.php-ban. Nem megy így sem.

(#65374) Kroni1


Kroni1
veterán

Egy olyan kérdesem lenne, hogy tavolról használva milyen appal lehet elérni a ds220+ nas tartalmát win10es gépen??? A DS File erre a megoldás? Otthon a felcsatolt meghajtó megy de távolról ez nem opció..

(#65375) Sanyi.mTs válasza Kroni1 (#65374) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

A) VPN szerver a nas-on, majd vpn-nel eléred a megosztásokat, mint otthonról
B) quickconnect böngészőből

(#65376) Elemental válasza Kroni1 (#65374) üzenetére


Elemental
addikt

Raidrive + webdav.
Vagy vpn.

[ Szerkesztve ]

(#65377) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

Még nem olvastam, de plex telepítés DSM 7.0 bétára: [link]

(#65378) nyikszi válasza huan (#65373) üzenetére


nyikszi
őstag

Nekem ilyen problémám nem volt. Simán felment. Biztos jó jelszót adtál meg? Az adatbázist ne keverd a wordpress-el. (Amikor az elsőt telepítettem anno, még nem nason, akkor volt ilyen problémám.)

NAS Ip címe/wordpress-re mi jön be?

[ Szerkesztve ]

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#65379) felho001


felho001
tag

sziasztok nem tudja valaki hogy ezt hogyan tudnám telepíteni a nasra? docker-compose!

Felhő

(#65380) huan válasza nyikszi (#65378) üzenetére


huan
őstag

A portokkal volt kavarás, azóta jó lett :) Köszönöm!
Lehet teljesen más címet adni egy blognak, mint amit beállítottam a nas-on?
Az 5.3.2-wordpresst látja legfrissebnek :F

(#65381) Magnat válasza kulu22 (#65350) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

miért adod el a 1621+-et, ha nem titok?
Szerk.: jah most nézem, nem is csak azt árulod :)

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#65382) Kroni1 válasza Sanyi.mTs (#65375) üzenetére


Kroni1
veterán

Köszi szépen mindenkinek!

Ismerősömnek igyekszem segíteni, a QuickConnect-et már sikerült beállítani a NAS-on. :R

Mégegy kérdés: használná a Download Stationt úgy, hogy iphone-ról küldi rá a torrent linkjét. Ha jól láttam iOS-re a DS Get már nem elérhető, ezt a Download Stationt hogy lehet elérni azonos hálózaton belül lévő iphone-ról? Van ennek is olyan böngészőből elérhető webszerveres elérhetősége, mint pl. a qBittorrentnél a 8080-as porton?

(#65383) Immy válasza xpert (#65360) üzenetére


Immy
őstag

Tudsz valamit futtatni, amivel eléred, hogy ténylegesen többet tudjon használni 8GB-nál?

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#65384) kulu22 válasza Magnat (#65381) üzenetére


kulu22
aktív tag

A végén csak egy maradhat :) Csak addig hirdetem őket amíg az egyik el nem megy. Befejeződött a projekt amihez használtam a 1819-et, aztán úgy gondoltam (amúgy helyesen), hogy egy kisebb is jó lesz a későbbiekben hosszú távon, ha megint kell a sok hely, majd szerzek hozzá DX-et.
De a 1819-ért sajnos nem kapkodnak, nekem pedig tulajdonképpen mindegy melyik marad, elégedett leszek vele. A 1621 gyorsabb, modernebb, a 1819 viszont 8 rekeszes :)

(#65385) hkari


hkari
őstag

Sziasztok!

DSM 7 alatt már egész jónak tűnik a Photos progi.

Viszont amiben elég gagyi még, hogy nem ismeri fel a képeket. Tehát pl a Google Photo-ba beírom h tenger kiadja az összes képet ezzel kapcsolatban.

Elvileg DSM 7 elött a Moments ezt tudta. Szerintetek belekerül majd ebbe is?

Igazából azért kérdezem, mert ugye a Google átvariálja a Google Photo ingyenességét, és átköltöznék Syno alá a képekkel, de ha ezt nem fogja tudni, akkor majd inkább előfizetek.

(#65386) Sanya válasza hkari (#65385) üzenetére


Sanya
nagyúr

nagyon bugos még.

BTW jó hír, aki serint az exfat fontos lehet: a NAS nativan fogja támogatni az exfat fájlrendszert:
From the exFAT beta 7.0 realease notes:
Compatibility and Installation
Updated to be compatible with DSM 7.0 Beta.This version only applies to exFAT that has been paid for and installed on DSM 6.2. The initial installation of this package is not supported.
Important Note
In response to Microsoft's announcement to integrate exFAT into the Linux kernel in 2019, Synology plans to update the license agreement with Microsoft and offer exFAT free of charge on DSM 7.0 Official.
So, If you had it already paid for and installed, it should have updated. Otherwise you'll need to wait for the official release.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#65387) nyikszi válasza huan (#65380) üzenetére


nyikszi
őstag

Mire gondolsz más cím alatt?

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#65388) xpert válasza Immy (#65383) üzenetére


xpert
csendes tag

virtual machinben akarmit, pl win 10 aminek adok pl 9 gb ramot.

(#65389) Immy válasza xpert (#65388) üzenetére


Immy
őstag

Oké, de működik is?
:))

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#65390) huan válasza nyikszi (#65387) üzenetére


huan
őstag

Hát most a nas domain-je a weboldal címe is /wordpress. Ezt szeretném valami.egeszenmas.hu-ra mondjuk cserélni.

(#65391) rlazol válasza Borisz76 (#64057) üzenetére


rlazol
addikt

Szuperül bevált, köszönöm szépen!

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#65392) Kiss67


Kiss67
senior tag

Üdv mindenkinek.
Próbáltam rákeresni a amit én szeretnék, és remélem meg is találtam.
De azért megkérdezem , biztos ami biztos.
Nem vagyok na hálózati szakember.
Szóval.
Adott egy 1511+ 5 lemezzel.
Költözés 1515+ ra
Átteszem az 5 lemezt sorban
Utána migration assistant.
és megcsinálja a dolgot
Ezt hámoztam ki a leírtak alapján.
Persze azért csináltam biztonsági mentést a fontos dolgokról.
A 1511+ ról letöltöttem egy beállítás backup-ot.
amit szeretnék visszatöltenin a 1515+ ra.
Ez így jó lesz??
Köszönöm hogy válaszoltok.

Ha valaki kérésre sem ad meg mobilszámot, nem lehet később komoly üzleti kapcsolat ! * Ézs. 43:10 -- 70/3389484

(#65393) xpert válasza Immy (#65389) üzenetére


xpert
csendes tag

218+on mukodott 6gb rammal :)

(#65394) Luna73


Luna73
tag

Sziasztok. Torrent oldalról hogyan tudok letölteni a nas-ra felirat fájlt? AZ SRT fájlt hiába írom át a torrent nevére ,nem engedi letölteni( fájl formátum érvénytelen)

(#65395) pkaresz válasza Luna73 (#65394) üzenetére


pkaresz
senior tag

Szia!

Én úgy szoktam, hogy letöltöm a gépre,a letöltésekbe s onnan kopi s beillesztés a film mellé, majd átnevez.

Üdv: Karesz

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#65396) Luna73 válasza pkaresz (#65395) üzenetére


Luna73
tag

Köszönöm, tökéletes lett! :R

(#65397) degec


degec
senior tag

ÜDV ! és Tiszteletem !

Cserélt már valaki is a NAS-ján ventilátort ? 220+ om azért nem a leghalkabb (leghalkabb venti üzemmódba), igaz tizenéve passzív géppel dolgozom, rettentően zavar mindennemű venti zaj. 92*92*25ös 3 pines venti a gyári talán, pwm-es Noctuára gondolnám kicserélni.. kihúz bedug elég ennyi ? vagy van valami trükk ?.. gari témát hanyagoljuk..köszi szépen.. :R

(#65398) LouiS22 válasza degec (#65397) üzenetére


LouiS22
veterán

[link]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#65399) hkari válasza degec (#65397) üzenetére


hkari
őstag

Szia,

Én is egy Noctuát raktam bele. Hosszas olvasgatás után ezt vettem.

Egy fokkal jobb, de ne várj csodát, tényleg elég jó a gyári. Itt a hozzá kapott ellenállásos bekötésekkel lehet matekozni egy picit, hogy belődd a fordulatot. Esetleg egy külső szabályzós megoldással lenne még jobb talán. Sajnos alacsony fordulaton lehet hallani ennél is a halk kattogást.

(#65400) Magnat válasza degec (#65397) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

nem tudod vhová eltenni a nast ahol nem hallod annyira? A diszkeket úgysem tudod teljesen némítani és a gari is megmaradna :)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.