Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65051) AiRLAC válasza Kroni1 (#65050) üzenetére


AiRLAC
addikt

Véletlen törlés ellen btrfs snapshotok, mentésre meg Active Backup for Business, jár az Inteles Synologykhoz.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#65052) Magnat válasza AiRLAC (#65051) üzenetére


Magnat
veterán

Pont tegnap lett kitárgyalva, nem csak az intelesekhez :)
Mármint btrfs..

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#65053) AiRLAC válasza AiRLAC (#65051) üzenetére


AiRLAC
addikt

Mármint nem arról volt szó:DDD hanem az ABBről.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#65054) degec


degec
senior tag

Tisztelet !
Holnap jön a 220+, kérdezném win10 alá miket töltsek le hogy feleslegesen ne kelljen sza*á telepítenem a windowst..csak adatokat szeretnék oda menteni rá, másra nincs szükségem se torrent se emailezés chat,rajzoló program :D ...se, nem tudom még mit tud.. sosem volt még nasom :) :R Synology Assistant, Synology Drive Client, talán ez a kettő elég lenne ? köszönöm !

(#65055) poirot válasza degec (#65054) üzenetére


poirot
senior tag

Adatmentésre bőven megfelelt volna egy külső winchester, vagy akár több. Ha nem akarod távolról elérni ezeket, akkor teljesen feleslegesen vettél NAS-t.

(#65056) degec válasza poirot (#65055) üzenetére


degec
senior tag

nyilván akarom..csak mindent nem írok le :)

(#65057) poirot válasza degec (#65056) üzenetére


poirot
senior tag

Ha ezt akarod, mert más gondolom kiesett a leírásod alapján, akkor csak az engedélyeket, jogosultságokat kell beállítani rajta. Számolj avval, hogy sok ősz hajszálad lesz. :)

(#65058) Magnat válasza degec (#65054) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

Ha manuálisan akarod megoldani a mentést v már van rá vki app, akkor Drive Client sem kell, smb-n fel tudod mappelni a nas megosztott mappáit. A Drive inkább akkor poén ha szinkronban akarsz tartani mappákat a nassal.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#65059) huan


huan
őstag

Sziasztok,
Hogy kell letölteni a ConfigFileEditor-noarch-14.spk -t innen?
Szövegesen jelenik meg a böngészőben és ha másolom jegyzettömbe, majd mentem nem szövegként .spk-ként, akkor a manuális telepítésnél érvénytelen fájlformátum.

Megvan máshonnan.

[ Szerkesztve ]

(#65060) huan


huan
őstag

Config editor kinyit, ehhez Admin felhasználóval kell belépni a DSM be, a jog nem elég !!!
Ki kell választani a config editort
Legutolsó sorba beszúrni :
/usr/local/transmission/var/settings.json, transmission_
Majd Save és bezárás.

-Adminnal bejelentkezve, bemásolva az utolsó sorba és inaktív a mentés gomb.
Miért?

(#65061) Kroni1 válasza AiRLAC (#65051) üzenetére


Kroni1
veterán

Köszi az infót!

Olvastam a btrfs-ről, a syno oldalán ódákat zengenek róla, gondolom most már az ext4 helyett ezt használni. Azt hiszem akkor a snapshot-ok lenne a legegyszerűbb a törlés ellen. Ha jól látom méretet is meg lehet határozni, hogy melyik mappa snapshotja mennyi helyet foglalhasson. Ezt használva ha jól sejtem akkor nincs is szükség külön visszaállító szoftverre, mondjuk a time backup programra, igaz?

Biztonsági mentés: Eddig a hyper backup-ról olvastam borisz leírásában, de ez az active backup is jó alternatíva! Megnéztem róla egy negyedórás vidit, nem lenne rossz...

Lehet olyat csinálni, hogy az usb-t csak bizonyos időközönként kapcsolja be a NAS, hogy a rádugott eszközt csak a mentés idejére csatolja fel és ne pörögjön feleslegesen 24/7-ben?

A 4 lemezes megoldást ajánlották a barátomnak, de én úgy gondolom célszerűbb lenne első körben úgy felosztani a költségvetést, hogy egy 2 vagy 3 lemezes SHR tömb és egy (akár fizikailag máshol tárolt) külső vinyó is férjen bele az igazán fontos adatok mentésének, aztán ha kell lehet még a nast bőviteni. Bár magamból kiindulva a fizikailag máshol tárolt hdd rádugása egy idő után elsikkad, jobb lenne itt is valami automatikus dolgot beállítani..

(#65062) Tachion86 válasza Borisz76 (#64996) üzenetére


Tachion86
tag

Most nézem hogy nekem másik köteten van sajnos a Download Station mint ahová letöltök. Át lehet valahogyan tenni utólag a másik kötetre a DS-t? :F

(#65063) Magnat válasza Kroni1 (#65061) üzenetére


Magnat
veterán

Nálam régebben usb- n volt egy 2.5-ös diszk amire naponta kétszer ment mentés, úgy emlékszem semmit sem állítottam be és mentés után mindig elaludt.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#65064) need válasza poirot (#65055) üzenetére


need
addikt

Üdv.. Poirot..de ismerős vagy nekem valahonnan...? :D

erről mi a [véleményed] ??

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#65065) blakey válasza need (#65064) üzenetére


blakey
titán

Poirot..de ismerős vagy nekem valahonnan...? - talán együtt utaztatok az Orient-Expresszen. :DD

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#65066) felho001 válasza Tachion86 (#65062) üzenetére


felho001
tag

Szerintem az mindegy, hogy maga a DS melyik kötetre van telepítve, az a lényeg hogy az ideiglenes mentés mire van állítva a beállításokba. De lehet hogy nem jól gondolom. De nálam pl a 3-as köteten van a DS de az 1-es kötetre ment ahol a video mappa van és azon belül a downloads mappa majd a sonarr vagy a radarr berakja a megfelelő mappába a sorozatokat vagy a filmeket.

Felhő

(#65067) need válasza blakey (#65065) üzenetére


need
addikt

de mert csak tudom milyen penge vagy jó értelembe véve a multimédiás topokban :R
ezért nem írok csúnyát.. :D

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#65068) huan


huan
őstag

Telekom 1000Mb/s, DS720+, 2Gb RAM: (90Mb/s felett volt majdnem végig, de mire előkerestem a képmetszőt...) Tetszik :)

(#65069) M3aN


M3aN
senior tag

Sziasztok!
Download Station-ben beállítható valahol, hogy letöltés után magától kezdjen megosztani? Jelenleg külön el kell indítani a megosztást is.

(#65070) huan válasza M3aN (#65069) üzenetére


huan
őstag

(#65071) M3aN válasza huan (#65070) üzenetére


M3aN
senior tag

Köszi! :)

(#65072) tobias40 válasza huan (#65068) üzenetére


tobias40
veterán

220+-al is bement 90 MB/s fölé.. ;]

(#65073) nyikszi válasza tobias40 (#65072) üzenetére


nyikszi
őstag

Nálam csak 44 felé ment, igaz csak 500 Mb/s-os net ;]

Amúgy kérdezték privátban, leírom ide is. A Transmissont a packages.synocommunity.com csomagkezelő beállítása után csak simán telepíteni kell, semmi mókolást nem igényel. Nem tudom mióta van így, mert én is olvastam az összefoglalót, de nekem már így volt. Telepítés után egyből lehet használni a webes verziót, de le lehet tölteni a gui-t hozzá és ott kényelmesebben használható. Portot nyitni kell természetesen a routerben.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#65074) Pubszon


Pubszon
veterán

Üdv.
Régen jártam erre.

BH-ról szeretnék RSS-el automatikusan letölteni.
Sorozat/HUN/HD kaetegóriából.

RSS-ben hozzá adtam az RRS Feedet (http://bithumen.be/bh-rssdd.xml)
Utána Letöltési Szűrő/Hozzáadás.

Név: Teszt
Találatok: Tesztsorozat*S10E*720p*
Nincs Találat: üresen hagytam

A DSM értesített, hogy a HTTP letöltés sikertelen volt.
De miért HTTP lwtöltés és miért nem BT? Vagy mit rontottam el?

UI: Olvastam Borisz leírását és utána próbálkoztam. :O

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#65075) Tulkas


Tulkas
tag

Sziasztok,
van SSH belépés nélküli megoldás a "Referrer policy" beállítására dsm felülethez, ami saját domain név alatt érek el? (218+)
Az internet.nl biztonsági ellenőrzését szeretném kimaxolni. Csak 81%-nál járok.

"Nevess, és a világ veled nevet...Horkolj, és egyedül alszol..."

(#65076) -Maujuri-

Sziasztok.
DS218Play- el tudom a torrentet használni? nem vagyok egy letöltő huszál, néha 1-1 film.
Ezt a nast nagyon visszafogná?

(#65077) XZoli


XZoli
aktív tag

Érlelődik a NAS váltás, most DS114 van bitang lassú. A két kiszemelt a DS220+ vagy DS720+ amire használnám torrent általában 4K :DDD, Video Station, Audio Station , Synology Drive, Synolgy Clous Sync. Megéri a nagyobbat venni? erősebb CPU időállóbb, az SSD meg gyorsítaná a média állományok indexelését ;]

[ Szerkesztve ]

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#65078) Sanyi.mTs válasza -Maujuri- (#65076) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

használd nyugodtan. ha használnád közben másra is, korlátozd a letöltési sebességet.

(#65079) -Maujuri- válasza Sanyi.mTs (#65078) üzenetére

Köszönöm. :C :R

(#65080) huan


huan
őstag

Sziasztok,
Egy Zyxel326-on lévő Transmission és az 56279-es port nyitva a Telekomos Telekom Sgem F@st 5655v2 AC -routeren : port teszt OK.
Ugyan ezen hálózaton, ugyan ezzel a routerrel a DS720+ Transmission 51413: "portTested http error 400: Bad request"
A torrentek mennek és seedelnek is, a portbeállítás ugyan úgy van a routerben, de ez miért van? Az openport szerint is nyitva van a 51413 port.
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#65081) Boss81 válasza huan (#65080) üzenetére


Boss81
senior tag

Szia!

Nekem is ugyan ez van a Transmission-on. Nem jöttem még rá én sem, pedig próbáltam másik portot nyitni, de semmi. Ettől függetlenül aktív a kapcsolatom az adott torrent oldallal.
Szóval addig engem nem zavar. Valami a Transmission-al lehet valami gond központilag. Remélhetőleg javítani fogják, mert több helyen jelezték nekik a problémát.

[ Szerkesztve ]

(#65082) Sanya válasza XZoli (#65077) üzenetére


Sanya
nagyúr

Az ssd sokat nem gyorsít a médiaindexelésen.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#65083) Multibit válasza huan (#65080) üzenetére


Multibit
veterán

1. A routerben a DS720+ felé van továbbítva az 51413 port, igaz?
2. A DS720+ tűzfalán meg van nyitva az 51413-as port, igaz?

[ Szerkesztve ]

(#65084) Multibit válasza Boss81 (#65081) üzenetére


Multibit
veterán

Nincs gond a Transmissionnal. Amúgy, hogy érted, hogy "központilag"? :U
Te is csekkold az előző hozzászólásomban lévő két dolgot!

(#65085) huan válasza Multibit (#65083) üzenetére


huan
őstag

1. Igen, a nas felé vn irányítva
3. Nincs bekapcsolva a tűzfal a nas-on

Nem teljesen értem az akcentust :D

[ Szerkesztve ]

(#65086) Multibit válasza huan (#65085) üzenetére


Multibit
veterán

Biztos, hogy korrekt a routerben a port továbbítás? Nincs többszörös NAT a hálózatodon? Manuálisan kezeled a routerben a port forwardot és nem a NAS-ra bíztad ennek intézését, igaz?

(#65087) nyikszi válasza huan (#65080) üzenetére


nyikszi
őstag

Furcsa az biztos, de én kipróbálnám azon a porton is amin a Zyxel van. Ott ment a Transmission?

Aztán lehet ott a meoldás, ha Chrome-ba berakod szépen lefordítja. Az IPv6 be van kapcsolva? Kikapcsolta és jó lett :)

Itt egy parancs is:

curl http://portcheck.transmissionbt.com/51413

[ Szerkesztve ]

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#65088) huan válasza Multibit (#65086) üzenetére


huan
őstag

Azért biztos a router port forward, mert a másik nasnál is így állítottam be és működik, valamint az openport nyitottnak látja.
Nincs többszörös nat. Manuálisan kezelem.

[ Szerkesztve ]

(#65089) Boss81 válasza Multibit (#65086) üzenetére


Boss81
senior tag

Rosszul fogalmaztam, reggel van még nagyon, és csak egy kávét ittam még :DD
Az központilag alatt az utolsó frissítést értettem, gondoltam, de csak fejbe, mert valahogy nem azt sikerült leírnom :DD

Ha a router beállításra gondolsz azt természetesen manuálisan állítom be, és alap szinten megcsináltam még akkor amikor telepítve lett a Transmission.

(#65090) Multibit válasza Boss81 (#65089) üzenetére


Multibit
veterán

Nem tudom, hogy melyik az utolsó frissítés, nálam a 3.00-19 verzió van. Semmi probléma vele.

(#65091) Boss81 válasza Multibit (#65090) üzenetére


Boss81
senior tag

Nekem is az van. Nem tudom akkor mi lehet a gond :F

[ Szerkesztve ]

(#65092) huan válasza Multibit (#65090) üzenetére


huan
őstag

Neked ugyan ez a 51413 port hiba nélkül tesztelhető a transmission-ban?

[ Szerkesztve ]

(#65093) Boss81 válasza huan (#65092) üzenetére


Boss81
senior tag

Ellenőriztem a beállításokat, és nálam megvan a gond. A tűzfalbeállítások közül tűnt el a Transmission. Nem tudom kiválasztani, mert nincs mit. Na ilyennel még nem találkoztam. A többi tűzfalbeállítás az rendesen bent van, de ez eltűnt.
A routeren a portok nyitva, port checker is nyitottnak látja, csak a kliens nem.
Akkor most mi van ? :Y

(#65094) Multibit válasza huan (#65092) üzenetére


Multibit
veterán

Írtam: semmi probléma vele.
Amúgy miért pont az 51413 portot tesztelném. A saját nyitott portomat teszteli hiba nélkül. Ugye nem gondolod, hogy speciálisan az 51413 porttal van probléma?

(#65095) huan válasza Multibit (#65094) üzenetére


huan
őstag

Dehogy, csak érdekes, mert mennek a letöltések és a visszatöltések is.

(#65096) Multibit válasza huan (#65095) üzenetére


Multibit
veterán

Nincs ebben semmi érdekes. Torrentezni lehet nyitott port nélkül is. Ettől függetlenül persze nem tudhatom, hogy nálad valójában nyitva van-e az a port.

(#65097) Elemental válasza huan (#65095) üzenetére


Elemental
addikt

Nálam is error 400 nyitott porttal, és működik minden. Ne foglalkozz vele.
Nem 51413 a port :)

[ Szerkesztve ]

(#65098) trol75


trol75
tag

Azért érdekes lett a Synology C2 backup árazása.
Eddig az Europa-Frankfurt 300 GB csomagért 24,99 euro + Áfa-t fizettem.
Augusztus óta van az USA-Seattle telephelyük az ottani ár 24,99 $ + Áfa.
Azért úgy gondolom, hogy az euro-dollár árfolyam nem egyforma (jó lenne ha az euro árfolyama annyi lenne, mint a dollár :DD ), sőt lehet, hogy ha az USA-ban valaki ott veszi meg akkor az áfa sem annyi.

Sőt úgy néz ki, hogy nem is igazán lehet váltani.

Hol rendelkezik adatközpontokkal a Synology C2?
A Synology C2 jelenleg az Egyesült Államokban és Németországban működtet adatközpontokat. A rendszer arra kéri a felhasználókat, hogy válasszák ki az adatközpont helyszínét, amikor regisztrálnak a C2 Storage csomagra. A Synology C2 szolgáltatásban tárolt adatokat kizárólag abban az országban és adatközpontban őrizzük meg, amelybe azokat eredetileg feltöltötték.

(#65099) Sanya válasza trol75 (#65098) üzenetére


Sanya
nagyúr

EU adatokat USA nem nézheti meg, míg az USA-ban tárolt adatokba bármikor belenézhet, a te engedélyed nélkül, legálisan.
Bár 300gigabyte árért ez rengeteg.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#65100) PapírVilla


PapírVilla
tag

Sziasztok!
Hyper Backup-ot használok, ami egy külső HDD-re ment, minden este.
Az a kérdésem, hogy ha ne adj Isten' teljesen tönkremenne a NAS (pl. alaplap vagy ilyesmi), akkor a meglévő mentésemből hogyan szerzem vissza az adatokat? Kell egy ugyanolyan DSM 6.2-t futtató NAS, amire bekönyörgöm magam, :) hogy letöltsem a mentésem, vagy van valamilyen (ad absurdum) Windows-os program, ami tudja olvasni a mentést?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.