Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65801) Sanyi.mTs válasza bigdady (#65800) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Feladat függő az ajánlás.
Nyugodtan használd a régi HDD-ket, csak legyen minden fontosról külső mentésed

[ Szerkesztve ]

(#65802) bigdady válasza Sanyi.mTs (#65801) üzenetére


bigdady
nagyúr

Otthoni rendszer lenne csak, de minél gyorsabb kéne 200e-ig kb

(#65803) Sanyi.mTs válasza bigdady (#65802) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Adat tárolásra elég lehet egy 220j is.
200-ból a ds420+ -ra is ránéznék

220+ vs 420+ vs 720+
[link]

[ Szerkesztve ]

(#65804) bigdady válasza Sanyi.mTs (#65803) üzenetére


bigdady
nagyúr

Kösz a 420+ nem csak 220+ 4 fiókkal 2 helyett?
A 6gb verziók nem kellenek? Nem számít?

[ Szerkesztve ]

(#65805) Sanyi.mTs válasza bigdady (#65804) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Vedd az alapot és ha kell még mindig tudsz bővíteni
6GB-s amúgy nincs gyári kiépítésben

(#65806) dkess válasza bigdady (#65800) üzenetére


dkess
őstag

Szia,

Mi lenne a cél? Milyen WD Red -ek lennének azok a régi vinyók?

Ennek fényében lehet, hogy:

- a DS220+ már sok is akár - avagy pl. egy DS720+ is kevés lenne ...
- lehet elég az alap RAM kiszerelés - lehet a világ összes RAM -ja nem elég,
- lehet jobban járnál, ha elajándékoznád azokat a WD Red -eket - avagy pont ellenkezőleg, mert ezek lennének a legjobb választások.

(#65807) bigdady válasza dkess (#65806) üzenetére


bigdady
nagyúr

Otthoni videó stream és képek gyors leképezése multimédiás tartalmak használata gyorsan stabilan, azok megtekintése lejátszása és fájlok gyors elérése nem otthonról is. Ez a cél.
Kb 3 évesek a redek

[ Szerkesztve ]

(#65808) Dzsekó válasza dkess (#65799) üzenetére


Dzsekó
addikt

Red-ek egyre silányabbak. Én már EFAX-ot egyáltalán nem vennék az SMR és 7200RPM miatt. Seagate Ironwolf, mert van benne rázkódásvédelem. Vagy amit itt soha senki nem ajánl, a WD Purple. Ugyanúgy 3 év garis, nem parkol, a legcsendesebb 3,5"-os HDD. És 1,5 millió órás az MTBF-je, szamben a Red és Ironwolf 1 millió órás MTBF-jével. Ráadásul 4TB-os modellnél már 8 ezer Ft a különbség a Purple javára, 6TB-nál meg több, mint 20 ezerrel olcsóbb a Purple a Rednél, és 9-10 ezerrel olcsóbb az Ironwolfnál a Purple. Természetesen a Purple is CMR. És ha valaki 4db-ot vesz belőle NAS-hoz, akkor már a 8 ezer Ft-sem elhanyagolható.

[ Szerkesztve ]

(#65809) AiRLAC válasza bigdady (#65800) üzenetére


AiRLAC
addikt

Igen, nem, nem használja, mehet bele a régi is.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#65810) EAndrew


EAndrew
aktív tag

Sziasztok,

Ma kaptam egy érdekes információt a rendszertől, mégpedig, hogy a kötet tönkre ment és azonnal csináljak biztonsági mentést.
Az utóbbival nincs gond, ezt megoldom, de mi van, ha a DSM rendszer ezen a köteten volt/van, hogyan lehet átköltöztetni máshová, ha lehet egyáltalán?
Mit kell csinálni, hogy a letöltő központ is működjön, mert sajnos most ez is hibára panaszkodva leállt..
Továbbá, ha ki kell cserélnem a HDD, akkor hogyan kell megtennem, hogy működjön is.

Köszi a válaszokat!

"Nem tudtam pontosan, hogy mit akarok, de azt tökéletesen megvalósítottam." :)

(#65811) Dzsekó válasza EAndrew (#65810) üzenetére


Dzsekó
addikt

Ha több HDD van, akkor NAS lekapcs., és egyesével cseréled. Tehát, csere, NAS bekapcs., molyol sok órát, aztán ha még van rossz HDD, akkor megint NAS kikapcs, és másik HDD csere. Ha 1 HDD van, akkor próbálj meg biztonsági mentést készíteni, ha még engedi. Utána HDD csere. Majd helyreállítás.

[ Szerkesztve ]

(#65812) EAndrew válasza Dzsekó (#65811) üzenetére


EAndrew
aktív tag

Azt már tudom melyik a rossz:
Két HDD van, és ebből az első: " RAID típus: SHR meghajtó" ez az 1. tárolókészlet ez ment tönkre, ezen volt/van a rendszer (gondolom,). Most a gyorsteszt hibát talált és célszerű a HDD cseréje javaslatot adott ki. Mindent átmentettem a Tárolókészlet 2-re a 2. HDD-re ami ami "RAID típus : alap kötet".
Hogyan tudom a 2.-ra átteni a rendszert? Azt lehet?

"Nem tudtam pontosan, hogy mit akarok, de azt tökéletesen megvalósítottam." :)

(#65813) azka79 válasza bigdady (#65800) üzenetére


azka79
aktív tag

én 1 hete vettem egy DS220+ a DS215j cserélte

Ég és Föld

Pár napig használtam az alap 2GB-al de bővítettem + 8GB-al.

(#65814) blakey válasza Dzsekó (#65808) üzenetére


blakey
titán

Vagy amit itt soha senki nem ajánl, a WD Purple - de, én szinte csak azt ajánlom, de mindig van aki ezt meg akarja cáfolni, hogy nem NAS-ba való, tapasztalatom szerint viszont igenis, NAS-ba való és sokkal csendesebb, mint a RED.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#65815) Elemental válasza Dzsekó (#65808) üzenetére


Elemental
addikt

Pont ez a kettő közül fogok választani. Ironwolf vagy purple 8t. A hang nem számít nálam. Nagyjából 6k a különbség a purple javára. Mostanában aki tőlem kér hdd javaslatot, az ironwolfot ajánlom, szerintem kipróbálom én is.

(#65816) Magnat válasza dkess (#65799) üzenetére


Magnat
veterán

"Ez tipikusan egy olyan dolog, hogy amíg nem tapasztalod meg, addig lehet nem hiányzik."' - kérdés, mire használja, mennyi adatot mozgat ... Én pl sokkal jobban értékelnék egy ssd-s nast gigabiten, mint egy hdd-set 2.5g-n, mert ritkán kell sok adatot mozgatnom.

"Még az is működik, hogy a PC -re párhuzamosan másolok a NAS -ról 110 MB/s -el (gigabit -es hálón) és 280 MB/s -el (2.5 Gbps -en keresztül) mondjuk többszáz GB -okat. Ezt egy DS218+ (+ DX517 bővítővel) NAS már tudja ..." - ezt a sebességet kis fileok másolásakor is tudja?

"Ja, és nem mondtam, hogy a 2.5 Gbps projekt anyagi oldalról cakkompúder mindennel együtt került bruttó 14K HUF -ba. Nekem ennyit megért a dolog ..." - azért tegyük hozzá, h ha jól tudom, pc oldalon van egy alaplapi 2.5g-s csatolód, ami gondolom nem volt ingyen, ráadásul ezzel csak egy 2.5gb-s pont-pont kapcsolatod lett, nem egy teljes hálózat.

"Egyébként blountex felvetésére, hogy akár kettő 2.5 Gbps -es adapter. Erre már én is azt mondom: minek? A gigabit -es csatoló(k) mellé még kettő 2.5 Gbps? Akkor már inkább ne 2 db 2.5 Gbps -t vegyen, hanem 1 db 5 Gbps -es adaptert " -'pl mert előjött a pont-pont kapcsolat korlátja és neki 2 eszközön kellene h legyen nagy sebességű hozzáférés a nashoz akár nem is egyszerre, de a kábelt nincs kedve ide-oda dugdosni.. :)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#65817) Csabi1984 válasza Magnat (#65816) üzenetére


Csabi1984
addikt

Sziasztok! Őszintén nem tudom milyen HDD-t válasszak max 2-3 TB esetén. Ha hozza a WD Blue 500GB hangszintjét az már jó mert meg se hallom :D
Wd purple-lel sosem volt dolgom se Red típussal.

(#65818) Magnat válasza blountex (#65789) üzenetére


Magnat
veterán

"Ha már új technológia és elérhető áron van akkor miért ne? Úgy sincs sok választás a routerek között."' - mert te mondtad, h emiatt nem jöhetett szóba más router és nem volt világos, h miért annyira fontos a wpa3, h ez korlátozzon a választásban és azt hittem, h tud valami olyan dolgot a wpa3 ami ezt indokolja. Azzal egyébként egyet értek, h ha már úgyis van akkor miért ne, de biztonság szempontjából egyébként bőven elég otthonra egy wpa2 enterprise, azt meg ismeri kb minden ma forgalomban lévő eszköz. Szerveknek meg ott a nas, vagy ha a rootered is Synology, akkor akár az is :) (Nem mintha az Asus amit kinéztél rossz lenne, tényleg csak érdekelt, miért fontos a wpa3)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#65819) Jim74 válasza EAndrew (#65812) üzenetére


Jim74
nagyúr

A rendszer (DSM) minden fizikai lemezen rajta van. A programokat kell majd áthelyezni. Ezt úgy tudod megtenni, hogy a program tarolasi helyénél a legördülő menuben a másik kötetet választod ki. A beállításokat lehet, hogy újra végig kell zongorázni. Mármint a külön telepített programokét. Magának a DSM beállításait le tudod menteni és szükség esetén visszatölteni.

(#65820) Jim74 válasza Elemental (#65815) üzenetére


Jim74
nagyúr

+1 az Ironwolf-ra.

(#65821) blountex válasza dkess (#65799) üzenetére


blountex
senior tag

"Egyébként blountex felvetésére, hogy akár kettő 2.5 Gbps -es adapter. Erre már én is azt mondom: minek? A gigabit -es csatoló(k) mellé még kettő 2.5 Gbps? Akkor már inkább ne 2 db 2.5 Gbps -t vegyen, hanem 1 db 5 Gbps -es adaptert ... Igazából a 2 db 2.5 Gbps -t plusszban (a gigabit mellett) vagy 5 Gbps -t már tényleg nem lehet kihasználni egy ilyen szintű NAS -ban illetve persze már a háttértár teljesítménye sem indokolná igazán ..."

Azért 2db 2,5Gbps-es adapter mert nekem nincs az alaplapomon 10Gbe port, mint Neked. Csupán 1db 1Gbe portal rendelkezek, és általánosságban ez a jellemző.
Tehát kellene a nas irányába is és Pc irányában is. Ez úgy is egy külön fali csatlakozón jönne le.
Ez a dolog egyelőre még függőben van, majd ha meg lesz a beruházás és úgy érzem kevés a krat akkor elgondolkodok rajta.

5Gbe adaptert pedig kb. csak Qnap oldalról találtam, és az árazása se szimpi :D

(#65822) EAndrew válasza Jim74 (#65819) üzenetére


EAndrew
aktív tag

Köszi, de nem találom a lehetőséget, mert sajnos minden alkalmazás eltűnt. A telepített csomagok között elő tudtam szedni őket, de sajnos csak két opció van (javítás és törlés). Javításnál az eredmény: hiba; Törlésnél: a csomag nem törölhető, hiba.
Gyakorlatilag úgy érzem hogy sakk-matt.
Az érdekes az, hogy a file station pl működik.
Közben kipróbáltam a manuális telepítést. Sajnos itt is az a vége, hogy hiba, a frissítés nem lehetséges.

[ Szerkesztve ]

"Nem tudtam pontosan, hogy mit akarok, de azt tökéletesen megvalósítottam." :)

(#65823) ssgt1981


ssgt1981
senior tag

A vpn szervernél azt, hogy tudom beállítani, hogy a vpn használatakor a teljes internetes forgalom a szerveren keresztül menjen? Gondolom ehhez az openvpn-es fájlba kell valamit beírni. Nyílt hálózat használata esetén jól jönne ez a lehetőség.

[ Szerkesztve ]

(#65824) dkess válasza bigdady (#65807) üzenetére


dkess
őstag

Én azt mondanám, hogy DS420+ vagy DS920+. A 4 HDD -s NAS esetében már képbe jön az, hogy pl. RAID5 (avagy ennek megfelelő SHR) -t is tudsz konfigurálni. Ez sokkal előnyösebb kihasználtság szempontjából, mint mondjuk egy RAID1. Persze indulhatsz annyi HDD -vel amennyi van, aztán majd akár egyesével bővítgeted.

Ami érdekes lehet. DS220+ -at illetve DS420+ -al nem tudsz használni Synology búvítőegységet mivel nincs eSATA port (az előd DS218+ -on pl. volt és eggyel több USB3 is volt). Ezért is érdekes, hogy kicsit előregondolkozzunk kicsit.

Mekkorák azok a HDD -k?

@Dzsekó,

Az EFAX -ok (8 TB és felette) CMR -esek. Mindegyik. A mellett 7200 RPM -esek is - pont mint az összes konkurencia (a Red -eknek, Red Plus és Red Pro -knak valamint az IronWolf és a Pro verzióknak nem a Purple meg a Green a versenytársa ...).

Cserébe nem melegednek, nem mennek tönkre és bitang gyorsak. Ráadásul bigdady -nél a kazánházba menne - ott meg a lőtéri kutyát sem zavarja a hangja sem (azért annyira nem is vészes).

Nem véletlenül nem ajánlják a Purple -t. Az egy teljesen más kávéház. NAS -ba nem valók - legfeljebb egy kisebb HDD -ként önállóan NVR -nek, ha így valamivel olcsóbbra jön ki. Persze az egyetlen előnyt ne felejtsük - "óccsó". Ugyanakkor az előnyök "nagyon hosszú sora" itt véget is ért ...

@Elemental, #65815

IronWolf ...

@Magnat, #65816

Hja kérem, ha "kívánságműsör" van, akkor én inkább a SSD alapú tömbök és a 10 Gbps mellett tenném le a voksomat ... :D Persze mindenki abból főz ami van - én is ...

Egyébként a kisebb tömböm az nem annyira komálja a kisebb file -okat. A nagyobbik az sokkal jobban (ráadásul abban 7200 RPM -esek a HDD -k). Persze a kis file- ok alatt az egész kicsiket értem. Pont tegnap és ma kellett 130 GB -os nagyságrendben mozgatnom ilyen pár tíz vagy párszáz KB -os file -okat. Nem volt meg a 280 MB/s ... :) Ugyanakkor 95% -ban nagy file -okkal dolgozok - értsd GB vagy akár több 10GB nagyságrend ...

Igen, az alaplapomon a gigabit mellett van alapból 2.5 Gbps LAN csati is. Ugyanakkor ez mennyi plussz költséget jelent? 15K HUF -ot (akár USB - akár PCIe kártya). Amennyiben Kína is játszik, akkor ennyi pénzért már dual-2.5 Gbps -es PCIe kártyát is kapsz ... Azért nem egy "terror" összegek ezek ...

@Csabi1984, #65817

IronWolf ... Az ideális ár-érték viszont 4 TB méret. Amennyiben belefér, akkor legyen ez ...

@blountex, #65821

Nekem sincs az alaplapon 10 Gbe - "csak" 2.5 Gbps a második LAN csati. Ugyanakkor értem mire gondolsz - ld. Magnat -nak címzett hsz -emet fentebb ...

Mindenekelőtt 5 Gbps felesleges. Ahhoz minimum 4 lemezes NAS -t nézzél és olyan tömböt, olyan HDD -kkel amivel legalább olvasásra kihasználnád ... Egyébként Aquantia AQC111U alapú USB -s eszköze nemcsak a QNAP -nak van. Illetve van azért olcsóbban is ...

(#65825) Magnat válasza dkess (#65824) üzenetére


Magnat
veterán

Persze, annyira az sem veszélyes, inkább az dobja meg ha swirch is kellene.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#65826) Jim74 válasza EAndrew (#65822) üzenetére


Jim74
nagyúr

Akkor passz. Szerintem várd meg a szakértők véleményét, én eléggé kispályás vagyok NAS téren :B .

(#65827) Dzsekó válasza dkess (#65824) üzenetére


Dzsekó
addikt

(Azt természetesen tudom, hogy 8TB felett CMR-es a Red, csak már keserű a szájízem, és rámondom a Red-re az SMR-t a balhé miatt. Nem fogalmaztam pontosan ezt a részét illetően). Viszont ezért nem jó az EFAX 8TB felett sem, mert az 5400RPM-et sunyin megemelték 7200RPM-re, és nagyon hangos, panaszkodtak, hogy a szomszéd szobában hallani nagyon a seek-et (sajnos így már nincs 8TB és felette 5400RPM-es alternatíva, csak ha valaki még elcsíp egy WD80PURZ vagy WD81PURZ modell-t). Ha már 7200RPM-re megemelték az EFAX-ot 8TB-tól, amit kb. most tettek közzé a pdf táblázatukban, akkor jobb választás a Red Pro, mert arra 5 év a gari, igaz, az drágább. Viszont aki csendes HDD-t akar 6TB-ig, annak nagyon is alternatíva a Purple. Azért annyira nem olcsó a Purple (van nála sokkal olcsóbb), 1 éve pariban volt a Red-el, csak közben a Red CMR-nek felvitték az árát, az SMR-t hagyták a Purple árszintjén. Az SMR balhé előtt annyiba került egy EFRX CMR-es Red, mint most az SMR-es EFAX. És mire alapozod azt, hogy a Purple nem jó? Ugyanúgy 3 év garit adnak rá, statisztikák szerint kevesebb döglik meg, mint Redből, és a specifikáció szerint 8TB-tól felfele 1,5 millió óra az MTBF-je, szemben a Red EFAX 1 millió óra MTBF-jével. Tehát 8TB és felette is jó alternatíva a Purple, mert jobb az MTBF-je, és még olcsóbb is, valamint nem parkol. De nem szeretnék vitát elindítani, ha szimpibb a Red, akkor vedd azt, az EFRX jó HDD, de az EFAX-ra több a panasz. Én már 2 éve inkább Purple-t ajánlgatok mindenkinek, először csak a parkolás miatt, aztán jött a sunyi SMR balhé, aztán az EFRX-nek feltolták az árát, aztán a 8TB és nagyobb EFAX-oknál sunyin áttértek a 7200RPM-re. És aki 5400RPM-eset szeretett volna, az anyázik, hogy hangos. És joggal, teszem hozzá. Úgyhogy nekem már rohadtul elment a kedvem a Red-től.

[ Szerkesztve ]

(#65828) tjsz


tjsz
senior tag

Sziasztok!

Még csak ismerkedek az új 220+ eszközömmel, kérdések merültek fel:

1. mi a különbség a vezérlőpulton belüli e-mail beállítások ill. a személyes beállításkon belüli e-mail beállítások között? Melyiket mikor használja?

2. egy már meglévő, jelenleg is működő, nem Synology (hanem openwrt-s) alapú NAS-ról hogyan lehet átemelni a már letöltött torrent-eket? Hova kellene felmásolni a file-okat? Hogyan tudnám azokat a 220+-asomon beemelni?

3. van-e arra lehetőség, hogy az egyes torrent-eket valahogy bekategórizáljam? Tehát pl. filmeket a "film" mappa alá töltse le, a pdf-eket pedig mondjuk egy "doc" mappába?

Előre is köszönöm!

(#65829) dkess válasza Dzsekó (#65827) üzenetére


dkess
őstag

A WD -re (természetesen nem a Red -re :) ) én is haragszom az SMR balhé miatt. Ugyanaz miatt, mint most a 7200 RPM -es ügy miatt is - a félretájékoztatás miatt. Ez sajnos a consumer szektorban az utóbbi években minden gyártó sajátja - csak a WD valahogy mindig több dologgal bukik meg illetve sokkal elterjedtebb ebben a szektorban - így ez nagyobbat is robban ...

Igen, azt ki kell mondanunk, hogy 8 TB és fölötte NAS HDD már leginkább 7200 RPM -es van csak. Amiben nem értek egyet, hogy ezen Red Plus/Red Pro/IronWolf/IronWolf Pro/N300 -aknak nem a PURZ -ok meg Green -ek meg hasonlók a közvetlen versenytáraik.

Nos, hogy miért nem jók a Purple -ök NAS -ba? Hát amennyiben csak a saját hsz -eimből csinálnék gyűjtést ebből a topikból, akkor lassan ki lehetne adni könyvként is (ezért is nem fogok itt most "szakmázni" - pláne már ilyen későn). Mások is elemezgették ezt jócskán. Egész egyszerűen a Purple annyira céleszköz és annyira olyan dolgokban "felel meg", ami NAS -nál egyszerűen nem érdekes. Ami meg NAS -nál lényeges szempont - azokban meg a Purple nem jó. Ahogy említettem különálló kisebb HDD -nek NVR -ra ajánlanám is NAS -ba. Ugye itt előny az, ha a hangnál tartunk, hogy a nagy és sok lemezes HDD tömbjeink éjszaka akár el is tudnak menni aludni javarészt - aztán mondjuk csak egy 4 TB -os Purple surrog éjszaka. Igen, ezt NVR -re találták ki - ebben elmegy, illetve ezért Red -et vagy IronWolf -ot venni felesleges ...

Egyébként simán lehet kevesebb Purple döglik. Most "kapuszámokat" mondok, ha Purple -ből eladnak századannyit és huszadannyi döglik, akkor melyiket vennéd? Nem mellesleg nagy átlagban nem is ugyanazt a terhelést kapják az életútjuk folyamán. A "parkolási mániáról". Miért baj, hogy parkol? Vagy miért nem, ha nem? Akár egy mp -vel kevesebbet él, ha parkol? Egy frászt. Sőt. Én tőlem parkoljon nyugodtan. Persze lehetne ezt szakmaibban fejtegetni meg hibajavítási algoritmusokkal (ami a melyikben nincs?) stb. Úgy vagyok vele, aki NAS -ba akarja szívatni magát Purple -el meg Green -el tegye és legyen boldog vele. Amennyiben másnak ajánlja - háát, a lelke rajta. Már most bánom, hogy bementem ebbe az utcába megint ...

Közelítsünk a másik logikai oldalról. Amennyiben az a Purple annyira faszagányos lenne - a Red meg nem, akkor senkinek nem jutott eszébe a WD -nél, hogy egyszerűen címkét cseréljenek? Avagy csak árcédulát? Persze ott is biztos rengeteg tökkelütött dolgozik, de azért a pénzüknek csak nem ellenségük? Aztán valahogy mégsem ...

Igen, ezeknek a Purple -knek meg Green -eknek megvan a rajongótáboruk itt, mert óccsó. OK, ezt aláírom, csak általában a nagy ajánlgató emberek szoktak eltűnni a francba, ha aztán előkerülnek a "palimadarak", hogy így elszálltak a Purple -jeim meg a Green -jeim az adataimmal mit tegyek jellegű dolgokkal. Aztán mond nekik, hogy vegyenek épkézláb HDD -t úgy, hogy előtte beidomították, hogy az a jó, mer' parkol ...

(#65830) XZoli válasza Dzsekó (#65827) üzenetére


XZoli
aktív tag

ha ncore-os vagy akkor a könyvjelzőket ajánlom, én is most csináltam külön mappákat zene, film, sorozatok, programok :C

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#65831) Dzsekó válasza dkess (#65829) üzenetére


Dzsekó
addikt

Nem akarlak meggyőzni, mert nem célom, jó a Red is. 1-2 dologra reagálnék csak.

Cimke csere. A NAS HDD sláger, nem véletlenül tolják feljebb az árát, mert sokkal nagyobb rá a kereslet. Cimkét azért nem cserélhetnek, mert amíg Purple elmegy a NAS-ban, addig a Red nem megy el a kamerában/felügyeleti rendszerben. Keress rá ezekre: Streaming Command Set. Ez kell a felügyeleti rendszerbe, de NAS-ban és asztali környezetben nem aktiválódik.

Green vs. Purple. Többször említed egy kalap alá a Green-t és Purple-t. Kezdjük azzal, hogy 3,5"-os Green már rég nincs, mert évekkel ezelőtt átnevezték/beolvasztották a Blue-ba. A Blue egy belépő modell, amire csak 2 év garanciát adnak. A Purple-re pedig 3 év van. Már ez is jelzi a minőségbeli különbséget.
Parkolás. Szavaidból nem tudtam kivenni, hogy tudod-e miről van szó, vagy csak ironikusan írtad a kérdéseket. De ezt még megválaszolom. A parkolás akkor ártalmas, ha túl rövidre veszik az idejét (4-8mp), mert ilyenkor ki-be jár a fej a parkolóvilla és a tányér között. Ez koptatja a mechanikát. Ezzel a 4-8mp-es értékkel Red esetén 1 éven belül el lehet érni a 600 ezres gyári küszöb értéket, ha nincs járatva a HDD. Nyilván az a jó, ha kicsit (>=5perc) vagy egyáltalán nem parkol a HDD.
A HDD-ket minőségi sorrendbe ebben a lépcsőben állítanám sorba, kezdve a leggyengébbtől:
1. Green/Blue (MTBF nincs megadva)
2. Purple/Red "Plus"/Ironwolf (1 millió óra MTBF, kivéve Purple 8TB felett, ami 1,5 millió óra)
3. Red Pro/Ironwolf Pro (1-1,2 millió óra MTBF)
4. WD Gold/HGST Ultrastar/Seagate Exos (2-2,5 millió óra MTBF)

A lista persze nem teljes. Igazából a Purple-el azért nem számol senki és azért fogy kevesebb, mert az emberek nem merik megvenni NAS-ba, asztali gépbe, mert hogy az "nem oda való". Sokan félnek a Streaming Command Set-től is, hogy adatvesztésük lesz, pedig nem kell, mert csak az azt kezelni képes felügyeleti rendszerben aktiválódik ez a parancs. A véleményemet elmondtam, tényeket leírtam, elolvashatja mindenki és eldöntheti, hogy mit szeretne venni.

(#65832) biohardware


biohardware
csendes tag

Sziasztok!

Új tulaja lettem egy ilyen csodának (DS218),
webszerverként használnám és különböző backupokra, esetleg plex távoli elérésére...

van pár kérdésem hátha tud valaki segíteni:

Van benne egy 1TB-os SSD és egy 3TB-os HDD... sehol nem találtam rá lehetőséget, hogy én döntsek így lette egy 1 terrás SHR, btrfs partíciom, maradékról semmit nem találok, milyen módszer létezik arra, hogy esetleg 1-2 terrát még elérjek a HHD-ből?

Van lehetőségem belső konzolt, terminált bármit használni, hogy ne mindig ssh-zni kelljen?

Valamilyen böngésző létezik ezekre? pl. a routert elérni amit csak belső hálózaton lehet...
üdv

(#65833) Essejó válasza biohardware (#65832) üzenetére


Essejó
veterán

Mielőtt nagyon belakod, inkább töröld az SHR-t és csinálj két alap lemezt. Úgy a teljes kapacitást ki tudod használni. A Topiknyitóban megtalálod Borisz elvtárs telepítési leírását.
Olvasd el mielőtt bármibe belekezdesz.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#65834) blakey válasza dkess (#65829) üzenetére


blakey
titán

Nagyon rosszul látod a Purple dolgot. Áldom azt a napot amikor a RED-eket lecseréltem Purple-kre. Tökéletesen használható és nagyon csendesek.

Dzsekó
+1

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#65835) TeebyKay válasza XZoli (#65830) üzenetére


TeebyKay
őstag

Ezt kifejtenéd kérlek?

(#65836) Csabi1984


Csabi1984
addikt

WD HDD tipusokról
(részlet)

A “red” széria olyasmi, mint a zöld és a fekete hibridje. A fogyasztásuk nagyon jó, de a zöldtől eltérően, ami energiatakarékosságra találtak ki a megszakított használatok miatt, a red pontosan az ellenkezőjéről szól: A folyamatos elérhetőség, megszakítatlan használatról. Sebessége kiváló, mégis halk: ideális NAS rendszerekbe és RAID környezetbe. Az EFRX széria 64MB cach-el készül, a BFCX ésa JFCX 16 MB-al. Megnövelt a kompatibilitása, mivel elsősorban otthoni és irodai NAS hálózati rendszerekhez optimalizálták.

A “purple” széria a gyakorlatban felügyeleti tároló a 24/7 folyamatos használatra, nagy felbontású megfigyelő és biztonsági rendszerekhez tervezve, amelyekben akár nyolc merevlemez és akár 32 kamera teljesít szolgálatot. Az AllFrame ™ technológia segítségével csökken a hibalehetőség, ami a helytelen leállások következtében az asztali rendszerekben felléphet. 1-4 TB tárolókapacitással készül. A merevlemez által alkalmazott különböző technológiák, többek között az IntelliPower és az IntelliSeek nagyon jól szabályozzák az energiafogyasztását, ugyanis az energiaigény függvényében számolják a fogyasztást. Cache méret: 64 MB

Költői kérdés
Mi a 24/7? mivel a NAS is 24/7-ben működik vagyis nem igazán kapcsoljuk le vagy itt a folyamatos írási műveletről beszélnek?

(#65837) zsamiatt válasza Csabi1984 (#65836) üzenetére


zsamiatt
őstag

a kamerák -beállítástól függően- folyamatosan rögzíthetnek. A NAS-ban azért elég ritka, hogy 24 órán át pörögjön a vinyo egyfolytában.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#65838) Patice válasza zsamiatt (#65837) üzenetére


Patice
Topikgazda

Sokan 24/7 üzemeltetik a NAS-ukat....

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#65839) zsamiatt válasza Patice (#65838) üzenetére


zsamiatt
őstag

De az hogy a nas 7/24ben megy nem ugyan az hogy a vinyo is 7/24be megy benne. A torrentnel ha leszedted es nincs aki toltse toled az se porgeti. A kamera otthon ha mozgas detektalas van fokent akor tekeri. Stb. De pl egy boltban a kaszanal folyamatosan rogzitesz nem csak ha esemeny van, ergo tekeri a vinyot is egyfolytaban.

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#65840) Sanya válasza zsamiatt (#65837) üzenetére


Sanya
nagyúr

nekem folyamatosan mennek a merevlemezek a nasban.
Nem volt még olyan az elmúlt 7 évben, hogy bármely synology nas hibernált volna. A merevlemezek hibernálása tiltva van.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#65841) zsamiatt válasza Sanya (#65840) üzenetére


zsamiatt
őstag

Nálam is tiltva van, és folyamatosan megy. De hallod amikor a vinyo valóban megy és mikor nem dolgozik. De tegyél rá 6-7 IP kamerát, és kapcsold be a folyamatos rözitést UHD-ben és észre fogod venni a hangján, hogy mi az amikor egyfolytában megy és mi az amikor csak el van.

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#65842) Sanya válasza Csabi1984 (#65836) üzenetére


Sanya
nagyúr

igazábó többet ír, mint olvas.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#65843) Csabi1984 válasza Sanya (#65842) üzenetére


Csabi1984
addikt

Szóval a mindig bekapcsolva és a 24/7 folyamatos HDD használat hasonló de mégis más fogalmat jelent :) Így érthető!
Egy kicsit olyan mint a hütő esete ami mindig be van kapcsolva de a motor csak akkor indul be ha feljebb megy a hőfok és utána kell hűteni.

[ Szerkesztve ]

(#65844) Jakotom


Jakotom
csendes tag

Tisztelt Tagok!

Szeretnék videókat megtekinteni a TV-re telepített DS Video-n keresztül külső internet kapcsolattal, de sehogysem sikerül a belépés... A quickconnect be van állítva, számítógépről működik is a távoli elérés, de TV-n nem. DDNS-t is próbáltam beállítani, de azzal valami nem stimmel. Tudna valaki segíteni, hogy mit állítsak a routerben illetve a Synology NAS beállításainál?

(#65845) Sanya válasza Jakotom (#65844) üzenetére


Sanya
nagyúr

Ds video portok ki vannak engedve? Https hitelesítés meg van csinálva?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#65846) Jakotom válasza Sanya (#65845) üzenetére


Jakotom
csendes tag

Kedves Sanya!

A DS Video helyi portjainál 9025-9040 és az adatútválasztónál is 9025-9040 van. A https 5001 porton van.

(#65847) dkess válasza Jakotom (#65844) üzenetére


dkess
őstag

Kedves Jakotom,

Csak érdeklődni szeretnék, hogy milyen TV -re van telepítve DS Video illetve milyen módon használható az? Azt a részét értem, hogy most probléma van, de úgy egyébként?

Mondjuk egy Plex/Emby -nél miben jobb illetve rosszabb? Ezen programok mindegyikét ismerem TV -n, PC -n és mobileszközön is, de a DS Video -t TV -n pont nem. Itt a DS VIdeo hangkodekekkel kapcsolatos limitációi nem zavarnak?

(#65848) Jakotom válasza Sanya (#65845) üzenetére


Jakotom
csendes tag

A beállítások -> Külső hozzáférés -> Router beállításánál létrehoztam egy a "beépített alkalmazások"-nál lévő DS Video szabályt, ahol a fenti portok szerepelnek, de az ellenőrzés nem vezet sikerre. Gondolom a wifi router port forwardingjában is kellene valamit felvenni. A kérdés az, hogy mit és hogyan? :-) Illetve itt a fórumon olvastam, hogyha szeretbém a NAS-t külső címen elérni, akkor azt kellene alapértelmezett IP címnek is megadni. Ez így van?

(#65849) Jakotom válasza dkess (#65847) üzenetére


Jakotom
csendes tag

Kedves dkess!

Egy Samsung Smart TV-re van telepítve, ami kb 4-5 éves. Biztos, hogy a belépéssel van a gond, mert ki is írja. Belső hálózaton IP cím és jelszó megadása után simán megy. A Plex/Emby azt se tudom mi, gondolom valami hasonló alkalmazás. A lejátszásig el se jutok, így a hangkodek probléma nem lehet, de azzal sose volt gondom.

(#65850) EAndrew válasza EAndrew (#65812) üzenetére


EAndrew
aktív tag

Sziasztok!

Erre tud valaki megoldást? Az már szinte biztos hogy cserélnem kell a rossz HDD-t, de azt is hogyan, hogy a 2.HDD maradjon ahogy volt eddig is.

"Nem tudtam pontosan, hogy mit akarok, de azt tökéletesen megvalósítottam." :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.