Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64301) AiRLAC válasza SzuperBandee (#64298) üzenetére


AiRLAC
addikt

Be van állítva egy statikus DHCP cím a routeredben? (bár ez hálózatos téma)

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#64302) kasee válasza AiRLAC (#64297) üzenetére


kasee
aktív tag

Nincs meg a popcorn már.
A többi partíciót látja, tudsz esetleg más megoldásT? kösszi
Azthittem ez az Exfat kell hozzá hogy lássa ext3at :R

[ Szerkesztve ]

(#64303) SzuperBandee válasza AiRLAC (#64301) üzenetére


SzuperBandee
csendes tag

A következő videó alapján próbáltam VPN beállítani (Igen nyitottam Portot a routeren is).
https://www.youtube.com/watch?v=ljtl37TbwTs
Viszont nekem nincs OpenVPN mappám a Program filesben :D ahová a beállításokat mentenem kell. Ez hogy? Synology DiskStation DS220+ van.

(#64304) IT user válasza SzuperBandee (#64303) üzenetére


IT user
tag

A legújabb OpenVPN kliensekben nem kell menteni semmit. Letöltöd a NAS-ról a konfig fájl, beállítod a DDNS címet a opvn fájlban és beimportálod a kliensbe a opvn fájlt.

(#64305) SzuperBandee válasza IT user (#64304) üzenetére


SzuperBandee
csendes tag

Kösz az infót. Mivel sosem csináltam ilyet azelőtt, addig eljutottam, hogy letöltöttem a konfig fájlt (illetve azon belül beállítottam a DDNS címet) ahogy írtad is. De hogy kell beimportálni a klinesbe? Leírnád kérlek. Sosem csináltam ilyet még. Köszi

(#64306) IT user válasza SzuperBandee (#64305) üzenetére


IT user
tag

A narancs + gombra kattintasz:

A második fülön a browse gombbal megkeresed az ovpn fájl, mented és ha jól csináltad, akkor kész.

(#64307) SzuperBandee válasza IT user (#64306) üzenetére


SzuperBandee
csendes tag

Aha.. A gond az, hogy nekem a gépemen OpenVPN alkalmazás..
Videót végig vittem de nekem nem hozott létre ilyet. Miért?

(#64308) SzuperBandee válasza SzuperBandee (#64307) üzenetére


SzuperBandee
csendes tag

Letöltöttem az alkalmazást.. Az első bejelentkezésnél kér egy URL címet. Oda mit kell megadnom?

(#64309) SzuperBandee


SzuperBandee
csendes tag

(#64310) SzuperBandee


SzuperBandee
csendes tag

Feltöltöttem.. De nem tudok belépni :( EZt írja ki :(

(#64311) buca84 válasza SzuperBandee (#64310) üzenetére


buca84
őstag

Ember! Szerkeszd a hsz-eid legalább!

(#64312) Immy


Immy
őstag

Sziasztok,
Létezik bármilyen más megoldás arra, hogy video station helyett valamilyen másik lejátszóval próbálja meg lejátszani a videót ha DSM-re lépek sima böngészőben? Sajnos video station újabban nem akarja lejátszani a videókat...

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#64313) Csabee. válasza Immy (#64312) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Plex, emby esetleg.

Üdv: Csabee.

(#64314) Borisz76 válasza Immy (#64312) üzenetére


Borisz76
veterán

PC-ről van szó?
Kodi, MPC-BE

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#64315) bzsoltb válasza htw (#62909) üzenetére


bzsoltb
csendes tag

Hali! Sikerült megoldani a problémát? Nekem is ugyan ez a gondom van.

-Asus A8N-SLI Deluxe, A64 3200+, Vapochill Micro proci hűtő, 2*512MB Kingston, HIS X800XL, Samsung 200GB SATA II, Samsung 500GB SATA II, Pioneer 109, Thermaltake Tsunami ház, Tagan 480W 2Force táp-

(#64316) Sanya válasza Immy (#64312) üzenetére


Sanya
nagyúr

Mit ír ki a videostation?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#64317) Csabee. válasza htw (#62909) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Igen, megszűnt a ds get már nagyon rég. De még ios13 rendszeren futott a régi app. Ios14-en meg bezàr mindig ! Én transmissionre átálltam.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Csabee.

(#64318) silentkiller válasza Csabee. (#64317) üzenetére


silentkiller
senior tag

Vagy iOS alatt a SynoDS is jó!

∞ One shot... One kill ∞ SilentKiller™

(#64319) Csabee. válasza silentkiller (#64318) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Köszi, ezt nem ismertem. Nekem bevált a transmission, most már nem jövök le róla.

Üdv: Csabee.

(#64320) huan válasza Csabee. (#64319) üzenetére


huan
őstag

Transmission van iOs-re? :F

(#64321) Csabee. válasza huan (#64320) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Ios re nincs kliense. De simán kezelhető. A torrentet letöltöd, ds file appon keresztül berakod a torrentet abba a mappába amit a transmission-bea beállítottál hogy figyeljen. S automatán elindul a letöltés.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Csabee.

(#64322) AiRLAC válasza Csabee. (#64321) üzenetére


AiRLAC
addikt

Na ezért jó a DS, van RSS könyvjelző, egy kattintás. Szerintem kb 8 éve hogy kb az utolsó .torrent filet letöltöttem.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#64323) Immy válasza Sanya (#64316) üzenetére


Immy
őstag

Igen PC firefox/chrome betöltöm DSM-et a böngészőben és a VideoStation-el szeretném a böngészőben nézni a videót.
Failed to transcode amit kiír.

@Boris76: PC és quickconnect-el csatlakozok

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#64324) Borisz76 válasza Immy (#64323) üzenetére


Borisz76
veterán

A NAS megosztott mappáját csatold fel a Windowsban mint hálózati meghajtó.
Total Commanderrel, fájlkezelővel böngészhetsz és MPC-BE lejátszod.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#64325) Gexxx


Gexxx
tag

Sziasztok,

vettem egy második HDD-t a NAS-omba, sima Alap kötetként telepítettem.
Azt szeretném, hogy a HDD1-en lévő fájlokat mondjuk naponta tükrözze át a HDD2-re. Nincs szükségem több verziós mentésre, nem tettem RAID-be a HDD-t, mert szerintem nincs szükség rá hogy egész nap pörögjön.A mentéskor is jó lenne, ha sak az új/módosult fájlokat másolná, nem kezdene el naponta több Tb adatot másolgatni.

Mivel tudnám ezt az adat tükrözést megcsinálni/időzíteni? A Hyper Backup-ot próbáltam, de ahogy látom, az nem teszi instant elérhetővé a mentett fájlokat, hanem betömöríti. Ez gondolom a HDD1 elhalálozása esetén megnehezíti a fájlokhoz való hozzáférést.

Köszi a segítséget előre is

Powered by Dell Precision 3530; Xiaomi Mi 9T

(#64326) Immy válasza Borisz76 (#64324) üzenetére


Immy
őstag

Mármint arra gondolsz, hogy webdav kapcsolat quickconnect címmel?

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#64327) Borisz76 válasza Immy (#64326) üzenetére


Borisz76
veterán

Belső hálón használod vagy kívülről ?

Távoli elérésnél ( QC ) én a File Station-t használom ( tableten, telefonon ). Ekkor is csak tallózok a File Stationban. A kiválasztott filmre bökve az androidos eszközök feldobnak 2-3 lejátszót , hogy a kiválasztott fájlt mivel szeretném megnyitni.

Belső hálón pedig fel van csatolva a Win10-hez a mappa.....

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#64328) AiRLAC válasza Gexxx (#64325) üzenetére


AiRLAC
addikt

Időzített taskként futtatsz egy rsync-et

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#64329) Vertigo


Vertigo
aktív tag

Sziatszok,
sok-sok eve hasznalok egy 212j-t foleg file tarolasra, medialetoltesre es lejatszasra.

Nagyjabol meg mindig elegedett vagyok vele, kiveltel a media lejatszasnal az eleres sebessege...

Egyszeru kis sorozatokhoz nem kapcsolom be a dune-t (arrol egesz turheto), hanem csak ipaddel kilovom chromecastra, de maga a ds video olyan tetu lassan mukodik, hogy mire elkezdem nezni sokszor gyorsabb bekapcsolni a dune-t, kikekeresni a videot, atkapcsolnia tvt, stb stb...

Szoval a ds video ilyen lassu, lomha vacak, vagy ha upgradelek egy ds220 kategoriara, akkor ez teljesen reszponzivan fog mukodni? (vlc-t is probaltam es sajna folyamatosan benne van a streamelesben, nem csak atiranyit)

A NAS 1gigas madzagon log a routeren, az ipad wifi5gn...

(#64330) Immy válasza Borisz76 (#64327) üzenetére


Immy
őstag

Külső hálózatról.
iPad-en nekem is feldobja, hogy lejátszhatom VLC-vel, de ott külső helyről nem tudok beállítani feliratot. Milyen lejátszókat használsz?

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#64331) AiRLAC válasza Vertigo (#64329) üzenetére


AiRLAC
addikt

Nem mai darab és talán transzkódolnia is kell. Vegyél egy DS218+ vagy DS220+ot és újabb ~8 évre jó vagy.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#64332) Elemental válasza Dzsekó (#64231) üzenetére


Elemental
addikt

Ha már vinyó...

Van két 4-es red WD40EFRX

Van egy 2-es green

Van egy 2-es samu HD204UI, ami szépen elkezdte dobálni a 181-es hibákat :) Januárban cserélem egy 8-as purple-re, vagy ironwolfra, még nem döntöttem.


(#64333) Dzsekó válasza Elemental (#64332) üzenetére


Dzsekó
addikt

A második Red minimálisan parkol (a többi nem), az szerintem gyárilag 300 sec-re van állítva. Amikor indult a Red-ek forgalmazása kb. 2012-13 tájékán, akkor 300 sec-el kezdték őket gyártani, aztán volt egy időszak, amikor le volt tiltva gyárilag, aztán megint lett 300 sec, aztán 8 sec, utána láttam 4 sec-es darabokat is. Ezután kihoztak egy szoftvert, amit windows-ban lehetet futtani, és 300 sec-re állította a parkolási időt a Red-eknél. Utána már nagyon nem követtem, de általában parkolósak a mai Red-ek, mert még némelyik 7200RPM-es HDD-nél is divatba jött a parkolás. Ha mostanában vetted a Red-jeidet, akkor szerencséd volt. Az én 2014-es darabomnál ki kellett kapcsolni, ott még működött wdidle3, a maiaknál már nem igazán. Purple és Skyhawk gyárilag azért nem parkol, mert a kameráknál nem maradhat ki képkocka amiatt, hogy a fejjel bíbelődik a HDD. Szóval ott nem is lesz parkolás soha.
Greennél az EACS/EADS-ek még nem parkoltak, az EARS-el kezdődött a parkolás 2010-ben. Utána jöttek EARX-EARZ-EZRX-EZRZ-EZAZ (EZAZ át lett nevezve Blue-ra később). Ezek mind parkolnak gyárilag, még nem igazán láttam olyat, ami nem, persze előfordulhat olyan. Neked melyik Green van? Te vagy az első tulaja vagy használtan vetted?

[ Szerkesztve ]

(#64334) Magnat válasza Dzsekó (#64333) üzenetére


Magnat
veterán

Legjobb ha folyamatosan megy pár lassított seed, tuti nem fog parkolni a diszk :)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#64335) Elemental válasza Dzsekó (#64333) üzenetére


Elemental
addikt

A green 20earx. Mindet újan vettem. A samu és a green 2012 novembere óta vannak nálam nasban.

(#64336) Dzsekó válasza Magnat (#64334) üzenetére


Dzsekó
addikt

Az biztos, mondjuk én már SSD-vel tolom. Az hangtalan, kisebb eséllyel romlik el, mechanikai rázkódásra nem érzékeny, hangtalan. Munkatársamnál pont most ment tönkre a 4-ből 2db Red, mert menet közben odébb rakta a NAS-t. A miért nem kapcsoltad ki előtte a NAS-t kérdésre az volt a válasz, hogy nem volt kedve. :) Kapott egy kis mechanical shock-ot. :)
Vehetett 2db WD40EFRX-et.

Elemental: Akkor még azt tudom elképzelni, hogy ahogy fentebb is írták, mindig van rajta valami adatforgalom, ezért nem parkol. EARX-ek, amit láttam mind 8 sec-re volt állítva. Az enyém is, amíg ki nem kapcsoltam. Kiderülni csak a wdidle3 /r (report) paranccsal derülne ki, mert az kiírja, hogy éppen min áll, de ha NAS-ban van, akkor ez nem működik. Sata kábelen és IDE módban kell lennie a HDD-nek, hogy működjön meg kell egy DOS boot CD/DVD. Green-ek minőségénél EZRX-től kezdődött a hanyatlás, addig 3 év garisok voltak, és akkor jöttek be a Red-ek, amik kvázi átvették az akkori Green-ek helyét. Tehát az EARX egy jó széria volt.

[ Szerkesztve ]

(#64337) Elemental válasza Dzsekó (#64336) üzenetére


Elemental
addikt

Úgy rémlik, hogy akitől vettem, mintha említette volna, hogy majd beállítja, hogy ne parkoljon. De nem tudom, hogy ez megtörtént-e, már nem emlékszem rá, csak arra, hogy amikor rendeltem, beszéltünk róla, hogy majd megcsinálja.

(#64338) Dzsekó válasza Elemental (#64337) üzenetére


Dzsekó
addikt

Ezért kérdeztem, hogy új volt-e, mert amit tőlem vettek használt HDD-t, annál mindnél ki volt már kapcsolva, ezt csak egyszer kell, beírja a firmware-be azt csókolom.

(#64339) Immy


Immy
őstag

Valaki kérdezte a ds220+ memória bővítést, úgy látszik a 16gb-os modult is elfogadja [link]

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#64340) mtz81 válasza Gexxx (#64325) üzenetére


mtz81
tag

Nem fog sokkal többet aludni a "backup" belső hdd a másiknál, mert a rendszerpartíció tükrözve van az összes belső hdd-n. Ha azt szeretnéd, hogy kikapcsoljon, akkor külső hdd-t kell használnod.

A HyperBackup tud "sima" fájlmásolást is.

[ Szerkesztve ]

(#64341) mtz81 válasza Immy (#64339) üzenetére


mtz81
tag

Azért én megnézném egy ilyen 18gb ramos 220+ a részletes memória kihasználtságát. Az Intel ennek a procinak max 8gb ramot ír. Az egy dolog, hogy felismeri, de ki is tudja használni, vagy a 8gb fölötti rész csak ott van kihasználatlanul?

(#64342) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Ismeri valaki a DS118 NAS eszközt?
Nincs szükségem 2 HDD-re ekkora árrés mellett

Filmek lennének rajta tárolva

(#64343) Magnat válasza Csabi1984 (#64342) üzenetére


Magnat
veterán

Ugyanaz, mint a 218 Play csak 1 lemezes.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#64344) Immy válasza mtz81 (#64341) üzenetére


Immy
őstag

Ezt csak teszteléssel lehet kideríteni, mindenesetre a syno beépített memoria tesztje sikeresen lefutott a cikk szerint.

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#64345) bon


bon
őstag

Tanácsot várok. Adott egy 4 fiókos NAS, (4x3TB) amit mentek felhőbe (vállalati onedrive) és egy rá csatlakoztatott külső winyóra. Érdemes lenne e még menten egy külön helyszínen lévő NAS-ra? Tartok tőle mi lenne ha egy a manapság gyakori zsaroló/titkosítő vírus bekerül a hálózatra. Külön helyen lévő NAS még egy plusz védelem lenne a pótolhatatlan céges adatoknak.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#64346) petfoto válasza Csabi1984 (#64342) üzenetére


petfoto
tag

Szia!
Nekem 118 van, de kb 1 hónapja használom. Mi a kérdésed? Hátha tudok segíteni... 2 TB Red van benne, filmek, Plex, torrent egyelőre..

(#64347) Csabroncka


Csabroncka
addikt

Senki ne lepődjön meg mailplus alatt most átalakul a kapcsolatok rendszere - kíváncsian várom az újraindítást (hogyan b@ssza szét), hogy a közel céges 8000 kontakt normálisan migrál-e (?) :(((

"in medias res"

(#64348) Borisz76 válasza mtz81 (#64341) üzenetére


Borisz76
veterán

Mikor költöztettem a NAS-t a szobámból , akkor a DS2415+ -ba betettem 2*8 GB modult is.....csak ezt a képet nem tettem bele a bejegyzésbe.
Így használja :

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#64349) Csabroncka válasza Csabroncka (#64347) üzenetére


Csabroncka
addikt

A szívatás azért megvan, mivel új applikációként települ ezért minden mailplus felhasználóhoz engedélyezni kell a hozzáférést külön, de van végre kontakt megosztás ez nagy + benne.

"in medias res"

(#64350) hkari


hkari
őstag

Megjött a 220+, nagyon kis pörgős így 10 giga rammal.

Ami nagyon meglepett, hogy 2 SSD vel, 5 watt alatt fogyaszt ha nem csinál semmit. Azért ez meglepően kevés.

Köszi a vásárlási tippet :R

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.