Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65451) Magnat válasza Sanyi.mTs (#65449) üzenetére


Magnat
veterán

Ezt mondtam én is, csak h azért mentés nem árt ha van ...

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#65452) Magnat válasza letoltobeze (#65450) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

fura, pedig elvileg tudnia kéne, senkinek sem működik v hol olvastad, h nem támogatja?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#65453) Boss81


Boss81
senior tag

Sziasztok!

Valaki már találkozott ilyen, vagy ehhez hasonló megoldással? :R
[videó]

[ Szerkesztve ]

(#65454) letoltobeze válasza Magnat (#65452) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

Itt

és hidd el nekem, hogy igaz, mert egy napot elszórakoztam vele, meg többekkel leveleztem privátban, meg itt is irkáltam. Használatikat böngésztem stb. Nem megy máshogy.

(#65455) Véreshurka válasza hkari (#65446) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Igen, én is úgy láttam, igazából Csabroncka hozzászólásából indultam ki, és a gyári értékeket nézegetve valóban nagyobb a léghozama a PWM-esnek, és csak azért hőköltem fel, mert azt gondoltam, hogy ha egy 216J-be bele lehet passzírozni a PWM-eset akkor a 918+-ba is bele lehet. Mint ahogy tapasztaltam és írjátok is ebbe valószínűleg nem megy bele. Ma már veszem át egyébként az FLX-eset, hétvégén már rakom is bele. Kíváncsi leszek...

El Psy Kongroo

(#65456) kulu22 válasza Boss81 (#65453) üzenetére


kulu22
aktív tag

(#65457) Mezga Aladár válasza letoltobeze (#65454) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Az hogy nem tudsz mountolni pl. mpd-ben synology megosztást az user error. Menj át a Zenelejátszó építése, a kiváló hangzásért topikba.
Nagyon nem mindegy, hogy dlna vagy cifs/nfs megosztást használsz.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#65458) Boss81 válasza kulu22 (#65456) üzenetére


Boss81
senior tag

Azt a mindenit de szép hosszú írás, köszi a linket, neki is állok ;)

[ Szerkesztve ]

(#65459) letoltobeze válasza Mezga Aladár (#65457) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

Oké, végül is miért ne. Egy próbát megér, de nem hiszem, hogy újat tudnak mondani...

(#65460) tobias40 válasza kulu22 (#65456) üzenetére


tobias40
veterán

A leírásban a CLUB 3D CAC-1420 szerepel ami drágább 2200 ft-al mint a Club 3D CAC-1520 USB3.2-C - RJ45 Adapter.
Van lényegi különbség vagy vehető nyugodtan az olcsóbbik adapter?
Ezzel az adapterrel a Telekomos 2 gigás net mennyire hajtható ki Syno220+-al,akár torrentel vagy ftp-n?
Processzor-ram bírni fogja?(sztem nem)

(#65461) kulu22 válasza tobias40 (#65460) üzenetére


kulu22
aktív tag

Csak saját vélemény: az interface nem biztos hogy számít, a benne lévő ethernet vezérlő viszont nagyon is. Ahogy látom ez Realtek RTL8156, elvileg a driver támogatja [link] , de ezt erősítse meg más is itt akinek esetleg van ilyen adaptere. Az megvan, hogy a 1520-nak USB-C csatlakozója van? Csak adapterrel tudod csatlakoztatni.
Én maradnék a 1420-nál.
Torrent ügyben ne engem kérdezz :)

[ Szerkesztve ]

(#65462) Snoop-y


Snoop-y
veterán

Sziasztok,

Cloudsyncet hasznal valaki google drive-al?

A kerdesem az lenne, hogy tud ugy syncelni, hogy torleseket ne vegyen figyelembe? Ha drive-on torlok ne torolje localban ha localban torlok valamit akkor ne torolje a drive-on?

.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#65463) dkess válasza Boss81 (#65458) üzenetére


dkess
őstag

Látom a hozzászólásomat linkelték ... :)

Természetesen azóta is megelégedettséggel használom. Amennyiben kérdésed lenne, akkor keress bizalommal ...

Szerk.: Most nézem, hogy a linkelt hozzászólásom pont ugyanazon napon készült, mint a feltöltött YouTube videó ... :)

@tobias40,

CAC-1420: USB3.2 gen1 Type A
CAC-1520: USB3.2 gen1 Type C

Azaz, ha nem akarsz USB átalakítózni, akkor az előbbi.

A DS218+ stabil 280 MB/s -et tud a 2.5 Gbps -es portján. Sőt amennyiben a gigabit -es portján is megy a 110 MB/s, akkor ezt a kettőt együtt is tudja egyidőben. Úgyhogy a válasz - a 2 Gbps hálózati szempontból meg se kottyan ... :) A DS220+ szerintem 2/1 Gbps internetet torrentre nem fog tudni kimaxolni, de itt inkább a CPU/RAM/háttértár fog elfogyni - nem a hálózat ...

[ Szerkesztve ]

(#65464) tobias40 válasza kulu22 (#65461) üzenetére


tobias40
veterán

Akkor marad a drágábbik,azt már kipróbálták,és a csatija is jó nekem.
Nem láttam hogy más,köszi! :R
Torrentre majd hátha vki ír tapasztalatot... :K

(#65465) dkess válasza tobias40 (#65464) üzenetére


dkess
őstag

Sajnos - avagy nem sajnos - én nem használok torrent -et NAS -on. Másfelől "csak" gigabit -es net -em van. Szerintem elég kevés lesz azok halmaza, akik 2/1 Gbps internetük van és mellette DS220+ -on 2.5 Gbps -es csatlakozón keresztül torrenteznének ... :) Kb. Te lehetsz az első itt - jöhetnek az élménybeszámolók ... Addig is - Nálad a sima gigabit -es hálózati csatolón hogy megy a torrent? Elméletileg azt kihajtja, de értelemszerűen amennyiben nem, akkor a 2.5 Gbps -en keresztül sem fogja ...

(#65466) Tapló válasza Snoop-y (#65462) üzenetére


Tapló
csendes tag

Van egy olyan pont, hogy "ne távolítsa el a fájlokat a célmappából, ha törlik azokat a forrásmappából"

A szinkronizálás irányát pedig 3 féle képpen tudod megadni: csak feltöltés, csak letöltés, vagy pedig kétirányú.

(#65467) tobias40 válasza dkess (#65465) üzenetére


tobias40
veterán

Igen,jelenleg 80-80 MB/s-al is tudnak jönni a torrentek,csak nem akartam "feleslegesen" 18-19000-et kiadni az adapterre ha nem fogja tudni a 2 gigát.
Sajnos mire megrendelem ennyibe kerül összesen ,futárral,biztosítással stb...

(#65468) dkess válasza tobias40 (#65467) üzenetére


dkess
őstag

Akkor meg is válaszoltad a kérdést - 2.5 Gbps -el nem tudod 100% -ban kihasználni a 2/1 Gbps -es netet (legalábbis a NAS -on) ...

Ami nem jelenti azt, hogy nem hasznos - mert LAN oldalon PC felé meglehet ez a sebesség a NAS és PC között. Torrent mellett is akár - itt csak az fog korlátozni, hogy a RAID tömbödet (háttértár) "legyilkolja" a torrent már önmagában is ...

(#65469) tobias40 válasza dkess (#65468) üzenetére


tobias40
veterán

Ez az eredmény jön ki a speedtest-en is,lehet a szolgáltató ennyit tud itt gigabiten (80-90 Megát),nem tudom mi lenne a 2 gigán,még nem udtam kipróbálni...

Nincs Raid,egy kötet van egy vinyóval..

[ Szerkesztve ]

(#65470) dkess válasza tobias40 (#65469) üzenetére


dkess
őstag

Egyébként Sagemcom f@st 5670 az ONT? Ezen van egy db 2.5 Gbps -es port is ...

Az a HDD micsoda? Mondjuk amennyiben egy ilyen max. 150 MB/s -et (szekvenciális írás/olvasás) tudó valami, akkor azzal értelemszerűen nem fog menni a 110 MB/s + 280 MB/s egyszerre (komulált 390 MB/s) ... Sőt már a 2.5 Gbps 280 MB/s -je sem. Értelemszerűen, ha 210 MB/s -es HDD -d van --> akkor sem ... Még sima LAN -on belüli másolásra sem ... Persze gyorsabb lesz a gigabit -nél szekvenciális írás-olvasásban, de ennyi ...

(#65471) tobias40 válasza dkess (#65470) üzenetére


tobias40
veterán

Tudom hogy csak azzal megy,még ezután rendelem meg azt az Ont-t.
De addig feleslegesnek találtam,mert ha nincs eszközöm hozzá akkor minek cseréljek Ont-t amikor arra is sokat panaszkodnak akik használják.. ;]

Seagate ST4000VN008-2DR166 a vinyó tipusa.

[ Szerkesztve ]

(#65472) Snoop-y válasza Tapló (#65466) üzenetére


Snoop-y
veterán

Koszonom :R

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#65473) dkess válasza tobias40 (#65471) üzenetére


dkess
őstag

Igen, ha a NAS mellett nincs sok felhasználó - esetleg további "virágboltosok" PC -vel - akkor kérdéses a 2/1 Gbps -es internet létjogosultsága. Esetleg elég a sima gigabit -es internet - a NAS csúcsrajáratva is maximum a 3/4 -ét fogná meg, de amennyiben nincs éjjel-nappal állandóan letöltés, akkor annyit sem ...

A Seagate ST4000VN008-2DR166 elméleti maximum szekvenciális írás/olvasási teljesítménye: 180 MB/s ( [link] ). Azaz ennél nagyobb sebességet NAS -ra vagy NAS -ról másolva akkor sem fogsz látni, ha egy szálon csak sima másolás lesz.

Maximum, ha veszel még egy ugyanilyen HDD -t és RAID1 -be (avagy SHR) teszed Őket. Olvasás terén akkor már meglenne a 2.5 Gbps -es LAN csatlakozó 280 MB/s -es másolási sebesség maximuma (írásra meg olyan 170-180 MB/s) ... Persze, ha RAID0 - de abba meg ne tedd ...

(#65474) PeterPH válasza Boss81 (#65453) üzenetére


PeterPH
senior tag

Ez működni fog a DSM7-tel is? Ha jól emlékszem erősen korlátozni fogják az USB eszközök használatát.

(#65475) dkess válasza PeterPH (#65474) üzenetére


dkess
őstag

Igen, működni fog.

Ahogy korábban is írták a külső tunereket, hangkártyákat, wifi és bluetooth stickeket stb. nem fogja tovább támogatni a DSM7.

Ezt meg eddig sem támogatta soha.

(#65476) Snoop-y válasza dkess (#65475) üzenetére


Snoop-y
veterán

Linkelned azt a cikket amiben ezekrol irnak? Probalok utananezni mik valtoznak de egyelore csak a pozitiv ujdonsagokat talalom :(

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#65477) MrCsiT válasza Rederik (#65445) üzenetére


MrCsiT
addikt

Szia!

A beállítások megmaradnak.
HA a lemez üzemel, és szeretnéd a lemez kirántása előtt a csomagokat arról áthelyezni a bent maradó másik lemezre, akkor az ebben a hsz-ben írt módon a kis alkalmazás áthelyezi neked a csomagjaidat a másik lemezre.

Patice: esetleg, mehetne a linkelt hsz az Összefoglalóba is, mit gondolsz? :F

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#65478) dkess válasza Snoop-y (#65476) üzenetére


dkess
őstag

Most ezek a legfrissebb hírek - ezt pont tegnap néztem: [link] .

Az USB -s dolgokról volt szó itt a topikban is korábban - ez a része engem nem túlzottan fogott meg úgyhogy nem tudom. Ami engem érdekel USB -n:

- háttértár kezelés (állandóra nincs nálam USB -re dugva ilyesmi),
- szünetmentes kezelése,
- 2.5 Gbps LAN adapter működjön.

Mivel egyiket sem érintik a változások - így ...

Úgy egyébként érintene ebből konkrétan Téged?

@MrCsiT,

Annak idején volt egy ilyen kérdésem annak idején ezzel kapcsolatban: [link] . Nem tudom, ezt esetleg sikerült megnézni azóta avagy mik a tapasztalatok?

[ Szerkesztve ]

(#65479) Boss81 válasza dkess (#65463) üzenetére


Boss81
senior tag

Köszi, az infót, írtam privátban :K

(#65480) Snoop-y válasza dkess (#65478) üzenetére


Snoop-y
veterán

Nem valoszinu, hogy barmi erintene. Csak erdekel a tema leven most vettem meg a kutyut :D

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#65481) Zlcsi


Zlcsi
senior tag

Sziasztok!
mail plus server beállításában kérnék segítséget.
Fogalmam sincs, hogyan kell, még elkezdeni sem, szólva inkább olyat keresnék, aki rászánja az idejét és beállítja, természetesen meg fizetném az idejét.
Privátban írjon akit érdekel.

(#65482) Magnat válasza letoltobeze (#65454) üzenetére


Magnat
veterán

Én nem látom ebben a cikkben, hogy konkrétan ez az eszköz nem megy máshogy és nem neked nem hiszem el, hanem az volt a kérdés lényege, h te nem találtál rá megoldást vagy hivatalosan megerősítették-e vhol, h ez a funkció nem működik az eszközben. (Mondjuk azért volt már rá példa a világtörténelemben, h vki egy napot szórakozott valamivel és valaki más mégis talált rá megoldást, ezt meg te hidd el nekem :) )

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#65483) dkess válasza Magnat (#65482) üzenetére


dkess
őstag

@letoltobeze,

Nem értek különösebben a SOtM sMS 200 lejátszó eszközhöz, de annyit utánaolvastam, hogy azt állítani kell rajta, hogy melyik SMB verzióval működjön. A NAS -on is ennek megfelelően állítottad az SMB verziót?

Úgy egyébként, ha megy DLNA -n keresztül, akkor ez nem elég? Minőség ugyanaz, DSD -től kezdve mindent lejátszik, az alkalmazás pedig leszed internetről minden album/előadó/szám adatot képekkel DSD, FLAC -ekhez és egyebekhez is (amiket lejátszón meg is jelenít, ha van annak kijelzője). Ez nem jó?

(#65484) pn4hvq


pn4hvq
senior tag

Sziasztok, segítséget szeretnék kérni a tapasztaltabbaktól.
Adott 2 Syno NAS, egy 416Play és egy 920 (benne két új HDD).
A 416Play van most használatban, fileszerverként van használva, belső hálózatból ide dolgoznak az emberek (százezres darabszámú file, rengeteg mappa egyedi jogosultságbeállításokkal), valamint fut rajta Mailserver is (aktívan használva a levelezést több fiókkal).
A terv az lenne, hogy kicseréljem a két NAS-t, a 416 pedig tervek szerint backupként szolgál majd.
Azt szeretném megoldani, hogy az új 920-ra átköltöztessek minden adatot a 416-ról. A levelezés homes mappáját (és minden levelet), a megosztott mappákat tartalmukkal (és a rengeteg jogosultsági beállítással együtt) áttegyem a 920-ra.
Mindezt úgy szeretném kivitelezni, hogy fizikailag nem férek hozzá a NASokhoz, de távolról elérem mindkettőt.
Mivel menetközben dolgoznak rá, levelezés is folyamatosan van, hogyan tudnám a lehető legkisebb leállással megoldani az "adatok alatt" a NAScserét?
Ami eszembe jutott: rsync-kel átmásolok mindent (ha lehet). Van erre valamiféle megoldás?
Köszönöm.

(#65485) letoltobeze válasza dkess (#65483) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

Végül is de, jó. Csak szerinte lehet ez jobb is....
(És van egy olyan érzésem, hogy tudja, mit mond... ;) )

[ Szerkesztve ]

(#65486) Snoop-y válasza pn4hvq (#65484) üzenetére


Snoop-y
veterán

Kiindulasi alapnak ez jo lehet
Aztan majd aki csinalt is egy ilyet esetleg tud tanacsot adni melyiket valaszd.

Mod: Play-rol csak a Hyper Backup-ot lehet hasznalni.

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#65487) huan


huan
őstag

Sziasztok,
Hogyan kell telepíteni a Midnight Commandert?

(#65488) Protezis válasza pn4hvq (#65484) üzenetére


Protezis
őstag

(#65489) dkess válasza letoltobeze (#65485) üzenetére


dkess
őstag

Szerintem félreérted Mezga Aladár ezen mondatát: "Nagyon nem mindegy, hogy dlna vagy cifs/nfs megosztást használsz.".

Kezdjük azzal, hogy teljesen igaza van. Azonban a DLNA nem jobb vagy rosszabb, mint pl. a CIFS/NFS/WebDAV stb. stb. - hanem más.

Ugye utóbbiak általános célú fileátviteli protokollok. A DLNA viszont teljesen más. DLNA -nak rengeteg célja, funkciója van. Az egyik például az, hogy pont a file átviteli protokollokból eredő galibákat kikerülje - ezt "elfedje" a felhasználó elől. Például: a médiaforráson beállítás alapján csak a SMB2 és SMB3 van bekapcsolva (SMB1 és egyéb protokol nem). A felhasználó ezen (pl. biztonsági megfontolásból stb.) nem is akar változtatni. A lejátszó eszköz meg mondjuk csak SMB1 -et meg NFS -t támogat. Akkor máris nem fog működni a dolog ... Sokan itt meg is állnak kb. és semmilyen médiatár funkció nem csatlakozik a DLNA szerverhez és egyszerűen csak arra használják a dolgot, hogy egy fileátviteli protokolloktól független könyvtárszerkezetet lássanak és abban tallózva játszanak le bármit. Ez Synology -nál önmagában csak a 'Médiaszerver' használata. Azonban, ha a 'Audio Station' és/vagy Video Station' adatbázisát is integrálod a ehhez, akkor a netről leszedett metaadatok és képek alapján rengeteg egyéb lehetőség is megnyílik illetve más a felhasználói élmény (pl. file nevek helyett a filmek magyar címeit látod, borítóképek, csoportosítás album, előadó egyebek alapján stb. stb.)

- aztán egyéb dolgok - pl. autentikáció és jogosultságkezelés. Ez mindkét irányban - pl. "túl sok" van avagy "túl kevés". Most csak az egyikre példa (a mellett, hogy jelszavakat eleve nem kell megadni) - azt senki sem szeretné, ha mondjuk a gyerkőc a médialejátszó vagy TV távirányítóját megkaparintva elkezdene bőszen file -okat törölgetni a zene állományainkból. Persze folytatni lehet azzal, hogy meg lehet szabni, hogy DLNA -n mi jelenjen meg és mi nem. Ez utóbbival kapcsolatban van egy általános funkcionalitás, de vannak olyan "elborult" dolgok is, hogy egy DLNA szerver például saját felhasználói jogosultságokat támogat, amihez eszközöket lehet rendelni. Ezt "megbutítani" szülői felügyelettel vagy egyéb szűrőkkel és ezzel megoldani, hogy pl. a gyerek TV -jén és/vagy mobiltelefonjára (azaz a DLNA szerver szabályozza, hogy az adott lejátszó felé mit mutat meg) mondjuk nem jelenik meg az otthoni háziporesz vagy éppen a Napalm Death nevű "örökbecsű" zenekar diszkográfiája ...

- szerepkörök. Magyarul írom, mert egyszerűbb: pl. szerver, lejátszó, távirányító stb. Csak file átviteli protokollokkal ugye rá vagy bízva a lejátszó készítőjének implementációjára. Itt viszont van egy teljesen általános funkcionalitás. Pl. szerver: NAS egyik DLNA szervere, lejátszó: pl. húgomék TV -je (másik háztartás - interneten keresztül). Távirányító pl. a mobilom. Azon böngészek illetve indítok lejátszást (film, zene, bármi). Nézhetem a telefonon (pl. zenét akarnék hallgatni vagy filmet nézni buszon) - ekkor a telefonom lejátszó is egyben. Amint kilököm arra a TV -re (filmet vagy zenét) akkor a lejátszó a TV lesz. Hangsávot (akár Dolby Atmos) vagy feliratsávot váltok. Ja ez működik pl. egy németországi hotelben is. Szerinted ott akarnék autentikációval (felhasználó/jelszó megadás egy hotel TV -n?), HTTPS konfigurálásával bajlódni. Avagy hogy milyen fileátviteli protokollt támogat a TV illetve milyen formátumokat. Á dehogy ...

- kompabilitás. amennyiben a lejátszó nem támogat bizonyos formátumokat avagy éppen bitrátát és/vagy mintavételezést, vagy nem ismer bizonyos csatornakiosztást vagy valamilyen kodeket (mondjuk DTS -t). Semmi gond - a rendszer felismeri és teljesen automatikusan olyan formára konvertálja át, amit a céleszköz ismer.

- Médiatár funkció. Ezt korlátozottan érintettem fentebb. Más oldalóról megközelítve viszont úgy is felmerülhet a kérdés, hogy melyik eszközön szeretném a médiatárat illetve annak kezelését. Pl. lehet NAS -on. Ez lehet Audio Station/Video Station/Plex/Emby akármi. Avagy szeretném, hogy egy másik eszköz legyen - pl. egy Kodi egy PC -n (ez csak példa). Utóbbi esetén fileátviteli protokollokkal érdemes közvetlen hozzáférést adni a Kodi -nak és majd az felépíti a saját adatbázisát (ebben a Kodi nagyon jó - mármint a fileátviteli protokok kezelésében. A WebDAV megoldása pl. nagyon jó ...). A Kodi -nak vannak olyan "elvetemült" megoldásai is, hogy pl. az adatbázist átveszi mondjuk Plex -től és ekkor csak egy "frontend" -ként funkcionál ...

És itt van a kutya elásva. Te mit szeretnél? Az eszközöd médiatárazzon (akkor a file átviteli protokoll beállítása lesz a nyerő és a NAS csak adatforrás) vagy a NAS -on az egyik DLNA megoldás médiatárazzon és DLNA -n menjen a lejátszás (sőt a fentebbiek alapján ezt is lehet butítani, hogy csak egy könyvtárszerkezetet mutasson benne a file -okkal). Én az utóbbira szavaznék. Mellé egy mobilapp -al. Ez lehet a DS Audio is - helyi hálózaton működik csak. Mobilon böngészel, lejátszási listát állítasz össze és közben megy a zene a lejátszón. BubbleUPnP -vel meg bárhol megy. Akár olyat is tud, hogy a helyi hálódon levő DLNA szervereket (amelyikeket kiválasztod) egy idegen helyszínen ledobja a helyi LAN -ra - kb. mintha a NAS -od ott lenne ... :) Aztán TV -n egyebeken tudod böngészni illetve lejátszani. Én mondjuk nem így szoktam, hanem ahogy írtam fentebb telón böngészem, aztán átküldöm.

Vegyük észre a DLNA lehetőségeinek mindössze milyen apró részét említettem feljebb. A lehetőségek azért jóval tágabbak ...

(#65490) pn4hvq válasza Snoop-y (#65486) üzenetére


pn4hvq
senior tag

és #65488 Protezis
Köszönöm mindkettőtöknek, most megnéztem munkaidőben, helyben. Működik a Hyper Backup, viszont úgy megfogta a NAS erőforrásait, hogy a megosztott meghajtót nem lehetett elérni, vagy ha igen, akkor is szakadozott :(. Megnézem majd munkaidőn kívül, úgy nem húzom keresztbe az itteni munkát.

(#65491) Snoop-y válasza pn4hvq (#65490) üzenetére


Snoop-y
veterán

Nas migracioban nem vagyok jartas de korabbi szerveres tapasztalatok alapjan en pl nem migralnam a mailszervert akkor amikor rangatjak. Ez hetvegi bealdozos projectnek nez ki...

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#65492) pn4hvq válasza Snoop-y (#65491) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Köszönöm ismét a hozzászólásodat.
Igen, én is úgy gondoltam, hogy a fix dolgokat átmásolgathatom bármikor, a levelezést és a megosztott mappát viszont egyik nap szépen lelövöm és nekiállok áthúzni. Addig kimaradás lesz ezeknél. Mindegy, hogy itt helyben ülök előtte vagy távolról csinálom, ígyis-úgyis meg kell állítanom ezek elérését, hogy ne legyen utána káosz.
Vagy pedig "can I play with madness" lesz az Iron Maidentől :D

(#65493) SA68


SA68
csendes tag

Sziasztok,

Van egy DS216plus NAS-om, 2x3 TB HDD-vel. Az utóbbi időben a DUNE lejátszóm elkezdte "nem látni" a NAS-t UPnP-n. Mindenütt Cat6 kábelek vannak, router-NAS-DUNE-stb. WiFi-n is néha kiírja egy másik eszköz, hogy megszakadt a kapcsolat a NAS-al. Évekig minden rendben volt. Boldogan néztük a filmeket, amiket a NAS-ra töltöttem. Semmi hardware nem változott, csupán 1 GB-es netet kötött be a Voda, de az új modem is a routerhez csatlakozik, a NAS-t ez nem kell, hogy befolyásolja - szerintem.

A NAS kezdőlapján minden rendben van, semmi riadó, egyedül a RAM ugrik néha 80% kihasználtság fölé, nem tudom miért. Van egy 3 TB WD HDD, erre végeztem a biztonsági mentéseket, most leválasztottam a NAS-ról, de a "láthatóság" nem javult.

Mi lehet a gond? Mit nézzek meg?

Köszönöm előre is segítségeteket.

Üdv, Robi

(#65494) Snoop-y


Snoop-y
veterán

Eppen a telepitest vegzem egy DS220+ -on. Mindig ilyen rohadas lassu az elso talpraallas?

Verifying drives in the background megy kb reggel ota es ez egy 2x4TB -os Raid 1 tomb. Amig vegig nem megy ertelemszeruen nem akarom tulzottan rangatni (vagy jovanazugy es majd ejszaka vegigfut?)

Holnap kezdem ugyanezt a masik NAS-on (2x3TB 2x4TB es 2x8TB) mar elore felek :(

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#65495) pn4hvq válasza Snoop-y (#65494) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Tegnapelőtt csináltam a 920-at 2x6TB (7200-es) HDD-vel SHR-t készítve, délután elindítottam, valamikor másnap éjjel végzett (saccra 8 órát mehetett).

(#65496) AiRLAC válasza Snoop-y (#65494) üzenetére


AiRLAC
addikt

Igen, pár napot kibírsz :DDD

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#65497) Grougon válasza Snoop-y (#65494) üzenetére


Grougon
tag

tároláskezelő-tárolókészlet-konfiguráció
itt tusz gyorsítani rajta

(#65498) letoltobeze válasza dkess (#65489) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

Huhh, nem spóroltál a betűvel :D
Ehhez nekem idő kell, míg megemésztem (meg kiguglizom, amit nem értek :D )
Egy kérdés: Az Audio Station+DS Audio páros hazsnálatához mit kell a SOtM sMS200-on beállítani?

(#65499) Laposelemer válasza Snoop-y (#65494) üzenetére


Laposelemer
tag

Én egy 4 lemezes SHR köteten az egyik lemezt 8TB-os HDD-re cseréltem. Majdnem 24 órát ment, míg kijavította a kötetet.

[ Szerkesztve ]

(#65500) Magnat válasza SA68 (#65493) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

mennyire gyakran jön elő? Én a kábelek ellenőrzése után elkezdeném pc-ről v vmilyen eszközről végtelenítve pingelni a nast és nézném, h amikor a dlna nem megy akkor a ping is megszakad-e ... esetleg ha a modemre gyanaxol, akkor lehúznám azt és megnézném, h úgy előjön-e a hiba.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.