Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65751) A.K. válasza Csabi1984 (#65750) üzenetére


A.K.
tag

olyankor kerül a lomtárba, ki kell kapcsolni

(#65752) Csabi1984 válasza A.K. (#65751) üzenetére


Csabi1984
addikt

jahh :) Ok köszönöm!

(#65753) dkess válasza gbors (#65742) üzenetére


dkess
őstag

Igen, nekem leesett amikor napközben olvastam, hogy egy erősen hűtött légkondicionált szerverteremre gondolsz ... :)

Otthoni környezetben azonban talán elég a 2db 120-as ventillátor is pár 7200 RPM -es HDD -hez, ha alapból jól szellőző helyen van. Persze ezt akkor érdemes, ha nem alszunk egy légtérben a NAS -al ...

@Dzsekó, #65744

Nálam ilyen jelenség akkor volt, amikor kipróbáltam, hogy hogy viselkedik a dolog, ha nem a "tecimed" -es megoldással csatlakozok. Ott biztos jól csináltál mindent?

Ezt nem nagyon követem nyomon a felhasználóknál (mivel nem egy háztartásban vagyunk), de alapvetően amikor egyszer-egyszer ránéztem, akkor ment stabilan - "mint a rozmaring a jó földbe, bele van teremtve" ... :) Aztán úgy vagyok vele, ha galiba lenne, akkor szólnának ...

(#65754) ssgt1981


ssgt1981
senior tag

Próbálnám engedélyezni a tűzfalat a NAS-on, de ez a hiba üzenet fogad:

Mi lehet ennek az oka és milyen megoldást tudnátok javasolni?

(#65755) ssgt1981 válasza ssgt1981 (#65754) üzenetére


ssgt1981
senior tag

A Synology Contacts-ban lévő névjegyzéket lehet valahogy asztali Outlook 365-be importálni úgy, hogy folyamatosan szinkronizálva legyen az outlook? A Google névjegyzéket sajnos nem lehet szinkronizálni outlookkal, ezért gondoltam arra, hogy szinkronizálom a nas-ra majd onnan az outlookba.
A Synology Calendarral kapcsolatban is ez lenne a kérdésem.

[ Szerkesztve ]

(#65756) tibi3650 válasza ssgt1981 (#65755) üzenetére


tibi3650
tag

CalDav sync

A Calendar-ra Én ezt használom, tökéletesen működik. A Contact-ot még nem próbáltam, de elviekben ez a progi azt is kéne hogy tudja.

(#65757) jcage válasza ssgt1981 (#65737) üzenetére


jcage
tag

Tehát a VPN kapcsolatod működik és legalább eléred a GW-t. Állítottál bármilyen FW szabályt DSM-en belül arra, hogy ki és milyen szolgáltatásokat érhet el a NAS-odon? Arra figyelj, hogy amikor VPN-en vagy bent, másik subnet-ből kapsz IP-t, azt is hozzá kell adnod az ACL-ekhez. Illetve csak mellékesen megkérdezném, hogy ugye a routing be van állítva és el tudsz érni bármilyen IP-t abból a subnet-ből, mint amiben a NAS is van?

A kritikus olyan, mint a nőgyógyász: ott keresi a problémát, ahol más az élvezetet...

(#65758) ssgt1981 válasza jcage (#65757) üzenetére


ssgt1981
senior tag

Közben megoldódott à probléma à vpn portját vissza kellett állítani a gyárira, mert átállítottam egy másikra, de már minden ok.

(#65759) jcage válasza ssgt1981 (#65758) üzenetére


jcage
tag

Szuper :)

A kritikus olyan, mint a nőgyógyász: ott keresi a problémát, ahol más az élvezetet...

(#65760) ssgt1981 válasza tibi3650 (#65756) üzenetére


ssgt1981
senior tag

Köszi szépen működik mind a kettő.

[ Szerkesztve ]

(#65761) gbors válasza dkess (#65753) üzenetére


gbors
nagyúr

Igazából csak valami rendesebb hűtésre. A 2db 120-as már elég komoly hűtési teljesítmény, de ugye az 2 lemezes NAS-okban nem jellemző :)
És igen, halkabb nem lesz a jobb hűtéstől.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#65762) lasse001 válasza lasse001 (#65746) üzenetére


lasse001
senior tag

Erre esetleg valaki? [#65746]

(#65763) Dzsekó válasza dkess (#65753) üzenetére


Dzsekó
addikt

Csináltam mindkettőt. Most beírtam a tecímed-essel, de ugyanaz. Egyébként ha https-el írom be, akkor a részleteknél már a tecímed-es változatot írja ki, szóval elvileg a végeredmény mindkettőnél ugyanaz, mert a webDAV megosztás létrejöttekor az eredmény ugyanaz. Lehet, hogy az én windows-om ilyen, majd meglátjuk, hogy rokonoké milyen lesz.

Megcsináltam a tükrözést a synology server client-el. Ami tetszik benne, hogy rögtön menti a változást, naprakész így. Viszont ami nem tetszik, hogy csak a homes/saját mappa/drive alá lehet csak pakolni a cuccokat. Pár nagyon fontos mappát azért beállítottam, így 2x lesz meg a NAS-on, egy teljesen naprakész és egy olyan, amit én mentegetek kézzel. Aztán Freefilesync-el végülis beállítottam ezeket a kézi mentéses mappákat is napi mentésre, hogy ne kézzel kelljen másolgatni. Freefilesync-el bárhova lehet menteni, de nem tud ütemezni és nem naprakész. Windows feladatütemezőben lehet beállítani, hogy mikor fusson le a tükrözés/frissítés. Napi 1-re vettem, a Drive mellett ez elég.

[ Szerkesztve ]

(#65764) TeebyKay válasza AiRLAC (#65724) üzenetére


TeebyKay
őstag

Köszönöm!

(#65765) M3aN


M3aN
senior tag

Sziasztok!
A kérdésem a DS Photo app-al kapcsolatos. Mai napon készített videó feltöltésekor az applikációban azt látom, hogy újra és újra tölti fel Photo Backup-ként a kiválasztott helyre, de miután feltöltötte, nem ugorja át, hanem tölti fel újra és újra. Délután így egy 4,5Gb-os videót 19-szer töltött fel. Sima app bug, vagy más is találkozott már ezzel? Egyetlen megoldásként annyit tudtam, hogy kiválasztottam, hogy csak a fényképeket mentse.
iOS 14.3

(#65766) Xeon7


Xeon7
aktív tag

Sziasztok,

Segítséget szeretnék kérni.
Adott egy DS116 Nas amit kábellel összekötöttem egy Telekomos modemmel. Adott egy LG TV ami wifi-n keresztül kapcsolódik a modemhez. A mai napon párom filmet nézett a TV-n a NAS-rol, megállította pár perce, azóta a TV nem látja a NAS-t. PC-öl, telefonról tökéletesen elérem a NAS-t , csak a TV nem látja. Eddig tökéletesen müködött a dolog, esetleg valakinek lenne ötlete, hogy mi lehet a probléma?

(#65767) Alex91 válasza Xeon7 (#65766) üzenetére


Alex91
félisten

Huzd ki a Tv-t a 230V-bol, aztan dugd vissza...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#65768) Dzsekó válasza Xeon7 (#65766) üzenetére


Dzsekó
addikt

Nekem ilyenkor megy el a DLNA néha. Szintén LG TV. TV kikapcs és bekapcs. és nálam jó. Csak lusta vagyok bekábelezni. Egy ideig be volt, de át lett rendezve a szoba, és akkor lett wifi. Ha tudod, akkor kábelezd be.

(#65769) Xeon7 válasza Dzsekó (#65768) üzenetére


Xeon7
aktív tag

TV, NAS, Modem áramtalanításon és újra indításon túl vagyok, de sajnos nem oldotta meg a problémát :(

(#65770) Dzsekó válasza Xeon7 (#65769) üzenetére


Dzsekó
addikt

Ideiglenesen próbáld meg bekábelezni levegőben, ha úgy jó, akkor rendezd el fixen a kábelt.

(#65771) XZoli válasza M3aN (#65765) üzenetére


XZoli
aktív tag

próbáld ki hátha segít

[ Szerkesztve ]

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#65772) Intelligencs válasza lasse001 (#65762) üzenetére

A UPS-hez adott kábel RJ45-ös végét kell dugni az UPS-be, az USB-s végét a NAS-ba. Nem kell semmiféle IP cím. Ahol nekem most az van kiírva, hogy No UPS connected, ott meg kell jelenjen az UPS márkája, modellszáma, egyéb adatok. (Most nekem sajnos pont tönkrement a szünetmentesem néhány nappal ezelőtt, szóval nem tudom neked megmutatni miket is ír ki.)

A lényeg, hogy semmit sem kell állítani, ha jól vannak összedugva, látnia kell.

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#65773) Pharaoh


Pharaoh
aktív tag

Hi!

A total commanderbe beraktam a cd \\diskstation parancsot, hogy gyorsan be tudjak lépni a DS-be. Azt hogy tudom beállítani, hogy kérjen jelszót is? Nem kér, így csak guest-ként lép be írási jog nékül. Ha kikapcsolom a guest fiókot a DS-be, akkor sem kér jeszót csak kiirja hogy nincs jogom belépni. Mi erre a megoldá?

(#65774) AiRLAC válasza Pharaoh (#65773) üzenetére


AiRLAC
addikt

Rendelj hozzá egy betűjelet?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#65775) dkess válasza Dzsekó (#65763) üzenetére


dkess
őstag

A 'Csatlakozás különböző hitelesítés adatokkal' is be van pipálva? A 'DavWWWRoot' rész után felvitted az érintett mappa elérését is? Nekem ez egyébként nem megosztott mappa, hanem egy olyan almappa ami felett az érintett user -nek semmilyen jogosultsága nincsen (csak az adott almappára van olvasási joga). Nekem így beállítva megy simán - semmilyen autentikációs ablakot utána már nem dobál. A távoli Kodi kliens sem picsog azon a gépen.

Szerencsére nemcsak a 'homes/saját mappa/drive' -on belülre mehet. Olyannyira nem, hogy nálam egyetlen kliens sem 'home' mappán belülre szinkronizál, hanem olyan megosztott mappán belülre ami csak az övé és ezen belül van megadva az érintett almappa ahová szinkronizál. Egyébként ezen almappának sem kell 'drive' -nak lenni (vagy biztonsági mentésnél 'Backup' -nak stb.) hanem itt is bármit meg lehet adni. Egy jelölőnégyzetből ki kell venni a pipát, hogy használja-e ezt a 'drive' mappa konvenciót (és akkor nem is hozza létre).

@Pharaoh,

Az, hogy kikapcsolod a guest fiókot ...

(#65776) Dzsekó válasza dkess (#65775) üzenetére


Dzsekó
addikt

Azt is próbáltam, be kéne azt pipálni egyébként? Talán 1-2 szer próbáltam, de nem tudom, hogy akkor indítottam-e újra a gépet. Mivel mindig ugyanazokkal a hitelesítési adatokkal jelentkezem be, ezért inkább azt nem pipáltam be. Vagy az nem azt jelenti? Nekem így jött le.
A mappák elérését felvittem, az működik. Viszont az nem működött úgy, hogy megosztáshoz nincs joga a usernek és az almappára meg adtam jogot. Beírtam a DavWWWRoot után az elérési utat, és cseszett bejelentkezni. Amint adtam olvasási jogot az egész megosztásra, úgy rögtön működött. Ekkor azt csináltam, hogy az összes almappára, amit nem szeretném, hogy lássanak, adtam ellen jogot, egy megtagadást arra a felhasználóra. Volt vagy 15 perc, mire átmentem minden mappán. De így csak azt az egy mappát látja akkor is, ha egy szinttel feljebb lépek. 2x-es almappa van ráadásul. Nálad ez hogy tud működni, hogy csak almappára adsz jogot és megy a WebDAV?

Ezt a jelölő négyzetet nem találtam meg, csak a synology drive rendszergazdai konzoljában az indexelést, de itt sem tudok hozzáadni, csak szerkeszteni a drive-os mappát. És nekem 4 mappát kellene 4 különböző helyre írni, nem 1 Drive alá. A client-ben meg csak Drive alá enged almappákat felvenni. Érzem, hogy a rendszergazdai konzolban kéne valamit állítani, de elég puritán az egész, nem egy Android, az biztos. Most néztem, hogy ha a csapatmappánál bekapcsolom azt a megosztott mappát, akkor már enged oda menteni a Drive Client. Ki nem találtam volna, hogy csapatmunka alá rakják. Egyelőre marad így, mindenesetre jó ezt tudni, mert lesz még egy kötet 2 majd, ahova ezeket a nagyon fontos dolgokat oda is le szeretném menteni. Majd akkor megszüntetem ezt a drive mappát, és kötet 2 lesz az új hely.

[ Szerkesztve ]

(#65777) Intelligencs válasza Pharaoh (#65773) üzenetére

Hozd létre ugyanazt a usernév/jelszó párost a NAS-on is, mint amivel a Windows-ba belépsz. Nem a PIN kódra gondolok (Windows 10 esetén), hanem a felhasználói név / jelszóra, amit az installkor meg kellett adnod. És akkor be fog engedni, de nem guest-ként, hanem olyan jogokkal, amit erre a felhasználóra beállítasz a NAS-on.

The Amiga, Born a Champion

(#65778) blountex


blountex
senior tag

Sziasztok!

Régóta töröm a fejem egy hálózat cserén.
Ideális választás az lenne, ha a router wan és lan portban is tudna 2,5Gbe portot, és a NAS is tudná (synologynál ez még nem lehetséges).
Router felől azért lenne jó WANban, mert 2-4 év múlva ha lesz normális 2 gigás net (nem a mostani 2*1-re gondolok), akkor tudja alapból kezelni. LAN felől pedig ennyit tudnék egész biztosan kihozni a kábelekből, kérdéses hogy az 5Gbe mennyire működne, vagy igen, vagy nem.....
Aztán még persze ott vannak a switchek is amik aranyáron mennek, és elég kevés kapható.

Várhatnék még 1-2 évet, de akárhogy is nézem ezek a szárnypróbálgatások még kezdetlegesek sok idő kell mire beindul az egész, normális áron lesz fogyasztható stb, ezért úgy döntöttem jelenleg maradok az atombiztos 1Gbe felállásnál, 4k-ra bőven elég ez a sebesség is egy jó darabig.
Egy következő hálózat fejlesztésnél ami 6-8 év múlva esedékes addigra remélhetőleg elterjedt lesz már a 10Gbe vezérlő (már rég meg kellett volna ezt lépni).
Addigra már célszerű SSD-t belerakni a NASba is.

Router:
Sokat gondolkoztam még a Xiaomi AX3600-on végre globálisan is kapható, de a sokak által említett gyenge wifijel és a "szopás", miatt úgy döntöttem elkerülöm. Aránylag jó termékeket gyárt a Xiaomi, de nem mindenben ők a legjobbak ugye.
Marad a régóta kiszemelt ASUS RT-AX58U AX3000 Router
Ebből nekem 2db kell egy fentre, egy lentre (vasbeton födém miatt, és WPA3 miatt csak ez jöhet szóba)

Synology:
Maga a gépezetnél nem is a hardvert veszem meg, hanem a támogatást a hardverre.
Ugyanis ebből a pénzből sokkal jobb hardvert lehet összeszerelni lásd, apu proci stb.
Kiszemelt:
Synology DS220+
Synology DS720+ (4 magos a 2 helyett, picit erősebb proci)
Megéri az árkülönbözetet?
Érdemes ramot bővíteni? Ha igen, melyik típus ajánlott?

Milyen HDD-t érdemes hozzá venni? (volt itt az elmúlt hónapokban elég kálvária körülöttük)
5400rpm mindenképp, szerintem felesleges a 7200rpm, csak hangosabb.
Western Digital Red 3.5 4TB 5400rpm 64MB SATA3 (WD40EFRX)

Esetleg NAS irányában később bepróbálkozok egy Club 3D CAC-1420 2,5gbe porttal, ha nagyon kevésnek érződik a 112Mb/s, no és ha ajánlott kategória. Ugye ebből is 2db-ot kellene venni :)

[ Szerkesztve ]

(#65779) Dzsekó válasza dkess (#65775) üzenetére


Dzsekó
addikt

"A 'Csatlakozás különböző hitelesítés adatokkal' is be van pipálva?"
Kipróbáltam, úgy sem csatlakozik. Rányomok a név és jelszóra ok-t, akkor csatlakozik. Hát ez legyen a legnagyobb baj, ha így stabilan működik. Egyébként ezt be kell pipálni? Mert az én értelmezésemben pont nem kéne, ha mindig ugyanaz a user név és jelszó. Mondjuk a mai világban már sok mindent nem értek, a csapatmappába sem mentem bele magamtól, ha nem mondod, hogy lehet másik mappába menteni a Drive Client-el.

(#65780) Dzsekó válasza blountex (#65778) üzenetére


Dzsekó
addikt

HDD az én asztalom.
Jó az EFRX is, de WD40PURZ olcsóbb, jobb az MTBF-je, 3 év garis ugyanúgy és nem parkol, mint a Red Plus.
Illetve vehető még a Seagate Ironwolf is, ebben meg van rázkódásvédelem.
Mindegyik 5400RPM-es, de Purple a legcsendesebb.

(#65781) A.K. válasza Pharaoh (#65773) üzenetére


A.K.
tag

Az elején nem engedi kiválasztani, hogy csatlakozás eltérő hitelesítési adatokkal? Olyankor megadhatsz felhasználónevet és jelszót. Esetleg kipróbálhatod, hogy a Start menüben elindítod a credential manager-t (bepötyögöd a nevét) és azon belül a Windows credentials alatt ha ott van a diskstation módosítod a hitelesítési adatait.

(#65782) Magnat válasza blountex (#65778) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

Csak puszta kíváncsiságból, a wpa3 miért olyan fontos?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#65783) Intelligencs válasza blountex (#65778) üzenetére

Szerintem nagyon jól gondolkodsz és jó eszközöket is választottál. Bár ez nem a routeres topik, de az AX58U-nál nem igazán tudunk jobb routert mondani, hacsak nem az AX92U-t, de jóval drágábban.

A DS220+ / DS720+ között én is vacilláltam, és végül a 220-ast vettem meg. Eddig nem bántam meg, mindent visz, a proci általában pár százalékon ketyeg. Valaki, akinek van gigás nete, torrenten is kitekerte belőle a gigát, szóval a 720+ valószínűleg csak akkor éri meg, ha sokat virtualizálsz majd a NAS-on. De bármelyiket is választod, szerintem vagy az Oázisnál vagy a Rufusznál vedd meg, mert azok a hivatalos forgalmazók Magyarországon. (Ezt a két boltot ismerem, ezek szerintem jók.) Gariból is egy évvel többet kapsz.

Memóriát hivatalosan plusz 4 gigával lehet bővíteni, de simán megy benne a 8 is, és akkor összesen 10 gigát lát a rendszer. Érdemes bővíteni, már a DSM alapműködése is gyorsabb, gyorsabban reagál, de valószínűleg itt is virtualizációnál profitál az ember igazán.

RAM-ból többünknek bevált a Crucial.
Nekem ilyen van: Crucial 8GB DDR4 2666MHz CT8G4SFS8266
Most ez van már: Crucial 8GB DDR4 2666MHz CT8G4SFRA266
Szerintem csak annyi a különbség, hogy a második az újabb variáns, ami jelenleg általánosan beszerezhető.

Egyet értek veled abban is, hogy felesleges a 7200-as diszk, csak hangosabb és jobban melegszik. Amit kinéztél, az megfelelő, mivel CMR-es és 5400-as. Ha viszont esetleg nagyobbat szeretnél, akkor arra ügyelj, hogy ahogy arn kolléga felfedezte, a WD állításával ellentétben a 8TB-os vagy nagyobb modellek nem 5400-asok, ahogy állítják, hanem 7200-asok. Én itt sajnos megszívtam, mert 12 terásakat vettem, és nem értettem miért rezgeti annyira a szekrényt a NAS, hogy egy szobával arrébb nem tudok aludni. Hát azért, mert nem 5400-as... :(

Egyébként ajánlom a Seagate Ironwolfot is még, én olyat vettem a backup DS120j-be, pont a 4 terás modellt amit keresel, és egészen halk. Lényegesen halkabb, mint az én 12 terás WD Red-em. Ha visszacsinálhatnám, akkor a 220-asba is Ironwolfot vennék.

A 2,5 gigás témához nem tudok hozzászólni, nekem itthonra tökéletesen elég a gigabit, őszintén szólva nem is értem miért akarnak ennyien otthonra ilyet, hacsak nincs valami speciális igény.

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#65784) lasse001 válasza Intelligencs (#65772) üzenetére


lasse001
senior tag

Szia. Ehhez az UPS hez csak hálózati kábelt adtak. Az usb kábelt is én vettem hozzá. Ennek az UPS-be dugható vége olyan mint a nyomtatóhoz való. Jelenleg a számítógépemre van dugva. Oda fel van installálva egy szoftver és és látom és tudom kezelni az UPS-t. De Van az UTP-én 2db RJ45-ös dugalj is. 1 output és 1 input. Ahogyan utána olvastam ez csak villámkár ellen van. Csak átmegy rajta az internet. Nem tudom érthető voltam e. Ha tudsz segíteni megköszönném.

(#65785) AiRLAC válasza blountex (#65778) üzenetére


AiRLAC
addikt

DS220+ és elsőre ne vegyél plusz ramot.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#65786) zsamiatt válasza blountex (#65778) üzenetére


zsamiatt
őstag

Ha van rá büdzsé minden képen megéri a 720-s. Veszel valamit nem kevés pénzért. Ha meg kelleni fog a teljesítmény nincs az, hogy leugrom a boltba cserélni benne valamit. Ugyan így nem vennék 5400-s vinyot sem. Hangosabb? Nyilván, de gondolom nem az ágyad alá teszed a NAS-t.... Éjszakára akár ütemezetten le-fel kapcsolható az eszköz ha alvás közben ennyire zavarna. Bár ha ez a szempont akkor meg SSD. Ram bővítés minden képen megéri.

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#65787) BullZeye


BullZeye
veterán

DS videot külső IP címről (ddns) elérem böngészőből, bejön és be tudok jelentkezni, lejátszás is megy.

Viszont se Androidról, se Samsung TV-ről nem tudok belépni, mi a titok?

IP: https://sajat.domain.net/video
És video station jogosultsággal rendelkező felhasználóval próbálom.

Samsung TV ezt írja:
"Login failed. Please make sure the DiskStation IP is correct and the DSM version is newer than 4.2"

[ Szerkesztve ]

(#65788) kulu22 válasza blountex (#65778) üzenetére


kulu22
aktív tag

NAS-nál ha hosszabb távban gondolkodsz, lehet hogy érdemes lenne elmenni a PCIe- el rendelkező típusok irányába.
Nálam a net ugyan gyenge (koax, 300Mbit), de a hálózatom itthon 10G-s és ugyan munkára - backup - használom, de nem bántam meg, hogy belevágtam az optikai/vegyes kiépítésének. A Telekom már ad olyan eszközt aminek van 2.5G-s portja, ha ideérnek végre vele, akkor "csak" valami alkalmas routerre kell beruháznom. A NAS és az asztali gépem már 10G-n van. Switch-et pedig érdemes lehet majd olyat nézned aminek vannak SFP+ -os portjai is, ebbe tehetsz akár optikai akár réz modult.

(#65789) blountex válasza Intelligencs (#65783) üzenetére


blountex
senior tag

Köszönöm az infókat.
Ezt nem tudtam, hogy a hivatalos forgalmazóknál +1 év garit adnak, ez egy jó ötlet.
A NAS csak maximális memória kapacitásban 6gb-ig bővíthető. Így a 8gb ram + 2gb ram (ez a hivatalos, de gondolom a 2 külön modul is megfér egymás mellett), akkor maga a rendszer ugye 10gb ramot lát, de valójában csak 6-ot tud felhasználni?

Én úgy gondolom hogy a 5400 vs 7200 között szerintem nincs olyan óriási különbség (ha még is cáfoljatok meg), és bár a 5400 kicsit lasabb, de szeretem a megbízhatóbb, csendesebb dolgokat mint a tényleges erőt. A nagy előrelépés úgy is SSD lesz, de hát 2TB is bő 70e jelenleg.....

Ha meg vagy elégedve az IronWolffal akkor az lesz :)
Feltételezem akkor, hogy a DS120j-be, csak az fontos adatokat másolod fel.
Ez is egy jó ötlet, mert így pl 2bay-es kiszerelésnél nem kell türközni a merevlemezt....

#65782 Magnat
Ha már új technológia és elérhető áron van akkor miért ne? Úgy sincs sok választás a routerek között.
Gyorsan körbe néztem, ez a típus elkerülte a figyelmemet.
ASUS RT-AX55 Router
Nekem lentre csak és kizárólag azért kell a router, hogy a wifi jelet megfelelően tudja tovább biztosítani a lenti területen 1db SSID-n belül, a fő tevékenységeket (fent) úgy is az ASUS RT-AX58U végezné.

#65786 zsamiatt
"Ha meg kelleni fog a teljesítmény nincs az, hogy leugrom a boltba cserélni benne valamit."
Igen, ez jó szempont, ezért is szemezgetek inkább a drágább verzióval....

#65788 kulu22
Igen hosszú távon gondolkozok nem tervezem lecserélni 3-4 év múlva se.
Amint írtam ha kevés az 1G, akkor relatív könnyen lehet adapterrel 2,5G beszerezni és annyi szerintem sebességre is bőven elég lesz. Nekem nem munkára kell.

[ Szerkesztve ]

(#65790) AiRLAC válasza blountex (#65789) üzenetére


AiRLAC
addikt

2GB van alaplapra forrasztva és tudsz mellé egy modult tenni. De továbbra is azt mondom elég a DS220+ az alap rammal erre a célra.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#65791) JockeyEwing


JockeyEwing
aktív tag

Sziasztok

Szeretnék egy ütemezett feladatot létrehozni, melyben adott /Megosztottmappa1/konyvtar/ -ban lévő, 10 napnál régebbi könyvtárakat (teljes tartalmával együtt) törli az eszköz.
Ebben szeretnék hozzáértő segítséget kérni.

Köszönöm

(#65792) zsamiatt válasza blountex (#65789) üzenetére


zsamiatt
őstag

őőő nem tudom honnan vetted az 5400 megbízhatóbb mint a 7200s dolgot... A megbízhatóság nem a sebességtől függ.
[link]

Megbízhatóság: Ha számodra fontos dolgokat tárolsz rajta akkor szükséges a backup. Nehogy már a benne lévő vinyó sebességétől, fajtájától, típusától függjenek a fontos adataid!

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#65793) blountex válasza zsamiatt (#65792) üzenetére


blountex
senior tag

Nem a sebességre értettem.
Megbízhatóság alatt azt értettem, hogy csendesebb, nem melegszik túl az 5400rpm.
Nekem az 5400rpmel vannak tapasztalataim mind 2,5 és 3,5 kiszerelésben, nekem ez bevált, maradok ennél.

(#65794) A.K. válasza BullZeye (#65787) üzenetére


A.K.
tag

Ha Samsung tv alatt a DS video appal próbálod akkor a domain név után kettősponttal add meg a portszámot is.

(#65795) dkess válasza Dzsekó (#65776) üzenetére


dkess
őstag

Sajnos a Drive kliensek és WebDAV is csak idegen háztartásokban van beállítva (mindegyiket én állítottam be) - így ezeket nézni korlátozottan tudom. Ez a 'Drive' meg egyéb (pl. backup -nál) biztos, hogy működik, mert a NAS -on sincsenek ilyen nevű mappák. Másfelől konkrétan emlékszem rá - írtam ebben a topikban is róla. Arra nem emlékszem, hogy képernyőképeket tettem-e be róla, de biztosra tudom, hogy a klienseken sincs ilyen mappa. A beállításra is emlékszem, de most nincs előttem.

Továbbá a 'home' sem kötelező. Nálam konkrétan egyetlen kliens sem használja - mindenkinek saját megosztott mappája van. Bár a 'home' szolgáltatás be van kapcsolva - csak a gyakorlatban nincs használva - nincs ott semmi senkinek. Mindenkinek a saját megosztott mappáján belülre van a szinkronizáció. Arra is emlékszem, hogy a kliensen még be is lehetett tallózni, hogy hova akarod. A pipát kivéve pedig semmilyen 'Drive' vagy egyéb mappát nem hozott létre illetve nem erőltetett ... Emlékszem rá édesanyám PC -jén először véletlenül 'Drive' mappát állítottam - egy pillanat alatt vettem ki (mindenki másnál pedig vettem ki azonnal a pipát a jelölőnégyzetből).

(#65796) ssgt1981 válasza BullZeye (#65787) üzenetére


ssgt1981
senior tag

Én inkább a Plex-et használnàm à helyedben. Szerintem sokkal jobb, mint a ds video és van hozzá Samsung Tv-s alkalmazás is.

(#65797) Sanya válasza ssgt1981 (#65796) üzenetére


Sanya
nagyúr

Miben jobb a plex, mint a ds video? Samsingra mindkettőnek van alkalmazása.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#65798) Sanya válasza BullZeye (#65787) üzenetére


Sanya
nagyúr

Milyen samsumg tv? Tizen rendszerű, vagy régebbi smart?
A nason 7.0 preview vagy már a beta van fenn?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#65799) dkess válasza Intelligencs (#65783) üzenetére


dkess
őstag

Ez a WD Red -ekkel kapcsolatos információ nagyon érdekes - kezd nagy lenni a kavalkád :)

Hihetetlen. Úgy látom a letölthető PDF adatlapon javították már 7200 RPM -re az érintett Red Plus -okat - ugyanakkor a web oldalukon (itt csak a példa kedvéért a 10 TB -osra szűrtem: [link] . Ahonnan magát a PDF -et töltheted le) ott meg még 5400 RPM szerepel ... :) Lassan őrölnek azok malmok ...

Itt bejön a képbe a még "átcímkézés" előtti "sima" Red széria (8 TB és feletti EFAX -ok). A teljesítmény adatok alapján azok is mind 7200 RPM -esek lesznek akkor valószínűleg.

Egyébként szerintem létezik valódi nagy méretű hélium -os 5400 RPM -es Red is (igaz már jó ideje nem kapható): az EFZX -ek. Nekem történetesen ilyenekből is vannak 8 TB -osak (ezek CMR -esek) - valamint 10 TB -os EFAX -ok is.

Személyes tapasztalat:

- seek zajban talán egy picit hangosabbak az EFZX -ek - de ez gyakorlatilag elhanyagolható,
- motorhangban pedig a 10 TB -os EFAX -ok hangosabbak a 8 TB -os EFZX -eknél (észrevehetően), de ezt eddig betudtam annak, hogy a 10 TB -os EFAX -ok többen vannak ... Akkor lehet mégsem csak ez az ok - hanem, hogy 7200 RPM -esek lesznek akkor ezek is (cserében gyorsabbak is - az is igaz).

Igen, így utólag túl szép is lett volna, ha ezek 5400 RPM -es létükre tudtak volna 210 MB/s szekvenciális írás-olvasást ... :) Hát már csak röhögni tudok ezen, meg a WD saját termékpalettájának kezelésén ...

Ugyanakkor apró megjegyzés - ebben a mérettartományban (mondjuk a 12 TB amit említettél) már a "sima" IronWolf -ok is 7200 RPM -esek. Igaz, ezek korrekt módon dokumentálva ... ;)

A hsz -ed végén a "2,5 gigás témához". Nálam van itthon gigabit és 2.5 Gbps (ez pont PC és NAS közötti gyors másolásra) LAN is. Ez tipikusan egy olyan dolog, hogy amíg nem tapasztalod meg, addig lehet nem hiányzik.

Például én simán másolgato PC-NAS között stabil 280 MB/s -el miközben a PC gigabit -es portján fullra tolhatom mellette a gigabit -es internetet - és mindemellett a NAS -t bárki más használhatja a másik gigabit -es portján teljes sebességgel ... Még az is működik, hogy a PC -re párhuzamosan másolok a NAS -ról 110 MB/s -el (gigabit -es hálón) és 280 MB/s -el (2.5 Gbps -en keresztül) mondjuk többszáz GB -okat. Ezt egy DS218+ (+ DX517 bővítővel) NAS már tudja ...

Most ehhez képest egy gigabit -es hálón - osztozva az összes többi felhasználóval ... Már nem térnék vissza rá ... :) Ja, és nem mondtam, hogy a 2.5 Gbps projekt anyagi oldalról cakkompúder mindennel együtt került bruttó 14K HUF -ba. Nekem ennyit megért a dolog ...

Egyébként blountex felvetésére, hogy akár kettő 2.5 Gbps -es adapter. Erre már én is azt mondom: minek? A gigabit -es csatoló(k) mellé még kettő 2.5 Gbps? Akkor már inkább ne 2 db 2.5 Gbps -t vegyen, hanem 1 db 5 Gbps -es adaptert ... Igazából a 2 db 2.5 Gbps -t plusszban (a gigabit mellett) vagy 5 Gbps -t már tényleg nem lehet kihasználni egy ilyen szintű NAS -ban illetve persze már a háttértár teljesítménye sem indokolná igazán ...

(#65800) bigdady


bigdady
nagyúr

Sziasztok!

Még mindig DS220+ ajánlott a legjobban?
Továbbra sem kell a több ram-os? Miért egyébként?
Érdemes új vinyókat rakni bele vagy mehet bele a két régi wd red?
:R

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.