Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65251) 8nemesis8


8nemesis8
veterán

Sziasztok!

Mentésre és fájlok szinkronba tartásához a Synology Drive-ot érdemes használni ugye?
UPnP nincs engedélyezve, milyen port kell a kommunikációhoz?

(#65252) kulu22 válasza 8nemesis8 (#65251) üzenetére


kulu22
aktív tag

Esetleg Cloud Sync, tud OneDrive-ot, Dropbox-ot stb. A Drive-ot csak hálózaton belül használom.

[ Szerkesztve ]

(#65253) avr460


avr460
csendes tag

Sziasztok! Hátha tud valaki segíteni: Adott egy Dune HD Pro 4K media player és a synology nas. Gyári visszaállítást kellett csinálnom, most próbálok új Hálózati könyvtárat létrehozni, hogy tudjak filmezni. De nem akar sikerülni.
A nasom neve: zsoltinas,. A dune látja a nasom. Mint a nfs szerverek mappa alatt( itt az ip számot mutatja. az upnp/dlna mappa alatt is látja, ott a zsoltinas néven. . . A pc-n be tudok lépni a nasba a filmekhez, itt a neve a könyvtárnak: zsolesz, ezen belül a filmek dune mappa név alatt vannak. A kérdésem a következő: Ha források menüben új hálózati könyvtárat hozok létre, akkor mit kell írnom a könyvtár részhez? Most a név :nas, a típus nfs, a szerver: az nasom ip címe. A könyvtár: /volume1/ Zsolesz , protokoll: udp. Lehet hogy itt csesztem el valamit? Kis és nagybetű számít? mert a pc-n zsolesz, a dune- nél Zsoleszt mutat.
Köszönöm ha valaki esetleg tud segíteni!

(#65254) Sonja válasza avr460 (#65253) üzenetére


Sonja
veterán

Név: Ami a főmenűben lesz látható név
Típus: NFS
Szerver: NAS-nak az IP címe
Könyvtár: /volume1/Zsolesz (Bizony számít a kis-/nagybetű!)
Protokol: TCP

Nálam így van beállítva a saját /volume1/Filmek mappával, és tökéletes (Dune HD TV-101). ;)

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#65255) avr460 válasza Sonja (#65254) üzenetére


avr460
csendes tag

Köszönöm! Melyik főmenüben? A dune-nél?

(#65256) avr460 válasza avr460 (#65255) üzenetére


avr460
csendes tag

Jajj. Hülye volt a kérdés! Visszavonom :)

(#65257) avr460 válasza Sonja (#65254) üzenetére


avr460
csendes tag

Átállítottam TCP re, semmi változás, a könyvtár nem elérhető,

(#65258) Sanyi.mTs válasza Tachion86 (#65249) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Köszi
Azt hittem a NAS tűzfalában állítottad be.

(#65259) paix válasza paix (#65221) üzenetére


paix
tag

A tegnapi nem bootoló DS220+ megoldása (hátha valakinek majd hasznára lesz..): a gyárilag hozzá adott +4gb ram volt a hibás. Kiszedve és kicserélve normálisan elindult. Köszi a segítséget!

(#65260) klaca1978


klaca1978
tag

Sziasztok! Egy DS110j-t át lehet költöztetni egy 112j-be azzal, hogy csak a HDD-t átrakom?
Vagy ez nagyon nem? :P

(#65261) Immy válasza lewisfm (#65239) üzenetére


Immy
őstag

Mit tapasztaltál photo station migrációnál? Volt valami gond?

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#65262) Immy válasza XZoli (#65224) üzenetére


Immy
őstag

10GB memóriából mennyit fogyaszt jelenleg?

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#65263) blakey válasza paix (#65259) üzenetére


blakey
titán

A gyárilag hozzáadott mit jelent? A bolt adta és ezért + pénzt kért? Milyet adtak?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#65264) XZoli válasza Immy (#65262) üzenetére


XZoli
aktív tag

most nem nagyon csinálok semmit csak a seed megy :DDD , amúgy rá néztem a CPU-ra csak 8GB tud kezelni [link]

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#65265) paix válasza blakey (#65263) üzenetére


paix
tag

Már eleve 6GB rammal hirdették, tehát a plusz 4GB ram nem szerepel külön a számlán. A dobozon meg van egy "with 6GB RAM" matrica, amit szerintem nem a bolt rakott rá. Crucial, ha jól rémlik. A pontos típust most nem tudom, és már nem szedném szét a gépet. :)

[ Szerkesztve ]

(#65266) Intelligencs válasza klaca1978 (#65260) üzenetére

Nem igazán, de értelme sincs sok. Leheletnyivel jobb processzor van a 112j-ben (1Ghz) a 110j-hez képest (800MHz), de mindkettőben 128 Mbyte RAM van, ami ma már kb. használhatatlan kategória. Szerintem kb. nulla felhasználói élmény javulást érzékelnél.

The Amiga, Born a Champion

(#65267) blakey válasza paix (#65265) üzenetére


blakey
titán

Szerintem ha gyári lenne akkor nem Crucial lenne benne, legalbbis nem azzal a logóval. Én külön vettem, szintén Crucial-t de hibátlanul megy. Egyébként a helyedben ezt lerendezném a bolttal, mert hibás terméket kaptál.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#65268) Rick4 válasza Tachion86 (#65249) üzenetére


Rick4
félisten

Ehhez képest az ember kicserél a routerben a szolgáltató DNS-eit az opendns dns-eire, és minden ilyen marhaság megszűnik....

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#65269) paix válasza blakey (#65267) üzenetére


paix
tag

A boltot nem értem el, gondolom a karácsonyi őrület miatt. Ezért próbaszerencse alapon felhívtam megadott szervízt, ahol nagyon segítőkészek voltak.. amikor kiderült a hiba oka, egyből cserélték a ramot (ugyanolyanra).

(#65270) e90lci válasza Tachion86 (#65205) üzenetére


e90lci
senior tag

"Néha ránézek, naponta kb 100-150-en kerülnek fel erre a feketelistára."

De jó neked nekem olyan 1800-2000 szokott lenni de volt már 2600 is.Úgy hogy 24 óráig tiltom az ip-t.

(#65271) ZS3NI válasza e90lci (#65270) üzenetére


ZS3NI
őstag

Ohh boy, régebbi Qnapom átkerült teljesen backup üzemmódba, és ott is zavart a napi 4-5 próbálkozás. Honnan a viharból találnak meg többezren?!

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#65272) runner 125


runner 125
nagyúr

Sziasztok,

Használ valaki DS File-t NAS elérésre?
Nem tudom mi történt nálam, de az app csak otthoni wifire csatlakoztatott hálózat mellett képes belépni. Mobilnet alól csak homokórázik, és nem tudok belépni. Nyilván minden stimmel akkor is (ip, account, jelszó..)

Köszi!

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#65273) Alex91 válasza e90lci (#65270) üzenetére


Alex91
félisten

DMZ-ben van a NAS-od? :D

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#65274) Elemental válasza runner 125 (#65272) üzenetére


Elemental
addikt

Ugyanez volt nekem is, akárhol voltam wifin ment a távoli elérés, mobilneten nem. Próbáld ki, hogy a hálózatok alatt kikapcsolod az ipv6-ot, lehet az kavar be.
Hálózat - hálózati interfész - lan1 - szerkesztés - ipv6.

[ Szerkesztve ]

(#65275) e90lci válasza Alex91 (#65273) üzenetére


e90lci
senior tag

Ha úgy lenne lehet nem próbálkoznának. :D

(#65276) e90lci válasza ZS3NI (#65271) üzenetére


e90lci
senior tag

Vagy csak nem szűrtél többet.Nézd meg egy Mikivel a saját hálózatod mennyi robot próbálkozik.

(#65277) runner 125 válasza Elemental (#65274) üzenetére


runner 125
nagyúr

Köszi, megtettem, újra is indítottam a NAS-t, de semmi. :(

Az appot is töröltem és felraktam újra, az sem oldotta meg.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#65278) Magnat válasza runner 125 (#65272) üzenetére


Magnat
veterán

Nem kerültél szolgáltatói nat mögé?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#65279) Immy válasza XZoli (#65264) üzenetére


Immy
őstag

Igen, elvileg "csak" 8gb-ot tud kezelni de van aki 16gb-os modult tett bele és elvileg felismeri a 18gb-ot.
A kérdés amit sokat feszegetnek, hogy tud is címezni 8gb felett vagy sem.
Mire gyorsítótárazik 8.7GB-ot?

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#65280) nyikszi válasza e90lci (#65270) üzenetére


nyikszi
őstag

Ez hol? NAS-on hol lehet beállítani ilyen fekete listás tiltást?

[ Szerkesztve ]

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#65281) Elemental válasza runner 125 (#65277) üzenetére


Elemental
addikt

Van egy másik lehetőség, ami nekem használt. Synology domaint használsz? A synology fiókban töröld a synology domaint, majd hozd létre újra, lehet ugyanaz a név.
Ha ez sem válik be, akkor próbáld meg, hogy nem domaint írsz be a szerver névhez, hanem az otthoni publikus ip címet.
Ha ip-vel sem megy, akkor más gubanc van.

[ Szerkesztve ]

(#65282) Véreshurka


Véreshurka
senior tag

Magamnak emlékeztető, illetve hátha esetleg mást is érdekel:

Próbáltam megújítani a tanúsítványomat, de sajnos nem sikerült. Elértem az 1 óra alatt 5-szöri próbálkozást, szóval jól le is tiltott a LE egy órára. A lényeg: Ha több DDNS címre is kért az ember tanúsítványt akkor legalább a megújítás idejéig mindegyiknek működnie kell. A syno-s DDNS-em volt kikapcsolva, de ezt a hibát is csak azután tudtam meg, hogy lefuttattam a /usr/syno/sbin/syno-letsencrypt renew-all parancsot root-ként terminálól. Kicsit azért lehetne részletesebb a syno-s hibaüzenet a GUI-n azonkívül, hogy nem jött össze. :W

El Psy Kongroo

(#65283) Magnat válasza Véreshurka (#65282) üzenetére


Magnat
veterán

A Synot saját certjét miért kell külön megújítani, magától nem újul meg?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#65284) e90lci válasza nyikszi (#65280) üzenetére


e90lci
senior tag

Ezt a routerben lehet beállítani.

(#65285) Multibit válasza XZoli (#65264) üzenetére


Multibit
veterán

Úgy látom ez a hülyeség (max. 8GB) már beragadt itt a topikban :W

(#65286) runner 125 válasza Magnat (#65278) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ezt passzolom. H tudom ellenőrizni?

Elemental

Köszi. A domain kezdetek óta IP alapú.. :(

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#65287) Defearon


Defearon
csendes tag

Sziasztok!
Egy Synology DS120j-be szeretnék merevlemezt venni, 2TB méretben. Egy Seagate IronWolf ST2000VN004 típust néztem ki. A kompatibilitási listán szerepel egy bizonyos szöveg, ami kicsit megzavart: "Ez a meghajtó nincs felszerelve rezgésérzékelővel, ezért előfordulhat, hogy tartóba való telepítés esetén nem alkalmas folyamatos üzemeltetésre."
Próbáltam utána olvasgatni, de nem találtam sok infót erről. Itt-ott írták, hogy ez egy rosszul megfogalmazott mondat, és ne foglalkozzak vele. De azért bízva abban, hogy itt konkrétabb információhoz jutok feltenném a legfontosabb kérdésem, miszerint; Ettől még 24/7 otthoni üzemre alkalmas lenne a merevlemez, amit kinéztem? Ugye ez csak 1 férőhelyes NAS, így is jelenthet problémát a vibration protection hiánya?
Előre is köszi!

(#65288) huan válasza e90lci (#65270) üzenetére


huan
őstag

Milyen router ez pontosan?

[ Szerkesztve ]

(#65289) Borisz76 válasza Defearon (#65287) üzenetére


Borisz76
veterán

NAS-ba bármilyen HDD-t be tehetsz.
A melegedésben és a hangjukban lesz eltérés.

A rezgésérzékelős megoldásról azt olvastam régebben, hogy ha sok lemez pörög egymás mellett , alatt , fölött....ipari mennyiségben , szervertermekben , akkor van jogosultsága. Otthoni , SOHO eszközökkel nincs értelme.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#65290) Alex91 válasza Defearon (#65287) üzenetére


Alex91
félisten

Jo lesz, RAID eseten lehet jelentosege.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#65291) tobias40


tobias40
veterán

Adott 2 syno nas,szeretném kívülről elérni a webes felületét a nyaralóba lerakott nas-nak ami biztonsági mentésre használok az itthoni nas fontosabb adatait mentem rá.
A syno ddns-el tudom elérni a nyaralóban levő nas-t itthonról,vagy mi a legjobb,legegyszerűbb megoldás erre?
A biztonsági mentést hetente egyszer szeretném ütemezni,melyik programmal csináljam majd?

(#65292) Elemental válasza runner 125 (#65286) üzenetére


Elemental
addikt

Ha a ds file-ba nem domaint, hanem a publikus ip-t (nem az belső hálós ip-t) írod, akkor sem jó?

(#65293) Véreshurka válasza Magnat (#65283) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Let's Encrypt-es cert volt az.

El Psy Kongroo

(#65294) Véreshurka válasza tobias40 (#65291) üzenetére


Véreshurka
senior tag

2 lehetséges megoldás:

1. Engedélyezed a quickconnect-et azon a nas-on és azon keresztül lépsz be rá,
2. Előfeltétel, hogy az ottani net-ed nem nat-olt, tehát van publikus IP címed, akkor a legjobban szerintem azzal járnál, ha beállítanál azon a nas-on egy VPN-t (pl. OpenVPN) és úgy csatlakoznál rá (van pár leírás erről itt a fórumon)

+1. Ha van publikus IP címed akkor DDNS-t beállítva, DSM portot megnyitva a routeren elérheted így is: https://ddns.címed: DSMportod

[ Szerkesztve ]

El Psy Kongroo

(#65295) tobias40 válasza Véreshurka (#65294) üzenetére


tobias40
veterán

Köszi!

Tehát a nyaralóban levő nas-ra kellene egy vpn?
Elvileg nincs nat,1 hónapja még nem volt. :)
212J lesz,azon elmegy a vpn?
És akkor az itthoni laptopról és nas-ról is vpn-el ell kapcsolódni?
Nem használtam még vpn-t,ezért vagyok ennyire értetlen. :U

Itthoni hálózatomnál egy saját asus87u ruoterrel kapcsolódok ,a nyaralóban a telekomos router van csak.

[ Szerkesztve ]

(#65296) Magnat válasza Véreshurka (#65293) üzenetére


Magnat
veterán

Én is arról beszélek.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#65297) Magnat válasza huan (#65288) üzenetére


Magnat
veterán

Ha végigolvasod azt a kb 3 hsz-t ami ezen a szálon ment, megtalálod ...

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#65298) Magnat válasza runner 125 (#65286) üzenetére


Magnat
veterán

Itt milyen ip-t mutat, a nas milyen ip-t lát?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#65299) Véreshurka válasza Magnat (#65296) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Ja, tényleg :D Újra elolvasva már világos a kérdés... Sajnos nem újult meg. Lehet azért mert a syno DDNS inaktiválva volt, bár nálam eddig is csak a kézi frissítés működött ha megnyitottam a 80/443 port-ot a routeren. Olvastam, hogy sok mindenkinél működik automatikusan, de vannak olyanok is (mint pl. én) akiknél nem megy csak manuálisan. Nem tudom mi lehet az oka, annyira nem mélyültem el benne, és szerencsére ha kapok e-mailt, hogy lejárna akkor már csinálom is.

El Psy Kongroo

(#65300) Véreshurka válasza tobias40 (#65295) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Azt nem tudom, hogy elmenne-e a VPN a nas-on, másnak lehet van tapasztalata ezzel a nassal, hogy elég-e, de ki kell próbálni. Ha nem menne, vagy lassú: milyen router-ed van ott? Lehet azon is menne, ASUS-okon pl. van OVPN szerver, akkor azon is megcsinálhatod.

Egyébként igen, laptopon vagy nason vagy a routeren felcsatlakozol a vpn-re és olyan mintha ott lennél helyben a LAN-on (persze a sebességed az ottani feltöltési sebességed lesz, szóval nem kell meglepődni ha az esetleg lassú).

El Psy Kongroo

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.