Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65501) Snoop-y válasza Laposelemer (#65499) üzenetére


Snoop-y
veterán

Mennyire eletbiztositas SHR-t hasznalni? Addig ok, hogy nyerek vele tarhelyet de pl ha egy vinyo meghal akkor a masik 3 hdd is veszelybe kerul. Mondjuk tudok backupolni Google workspace-re de azert nem szeretnek ujrasyncelni 10TB cuccot :D

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#65502) Borisz76 válasza Snoop-y (#65501) üzenetére


Borisz76
veterán

Ugyanannyira mint RAID1-t vagy RAID5-t.

Lemez hiba ellen véd.
Alaplap, táphiba, lopás, tűz, árvíz, földrengés ellen nem véd.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#65503) Snoop-y válasza Borisz76 (#65502) üzenetére


Snoop-y
veterán

A diskek szeretnek haldokolni amikor tomb ujraepites van. Legalabbis a tapasztalataim ezt mutatjak.

Az SHR egy disk kiesest bir ki. Ha van 6 vinyom es 1 meghal es megegy meghal tomb epites kozben akkor a Raid 1 (2 disk/ tomb) kombinacional az egyik tomb tuleli ezt SHR meg magaval rantja az egeszet.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#65504) Borisz76 válasza Snoop-y (#65503) üzenetére


Borisz76
veterán

Az lehet.... nálam SHR2 van.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#65505) Magnat válasza Snoop-y (#65503) üzenetére


Magnat
veterán

Ezt én is olvastam (személyes tapasztalatom nincs vele, van egy kameraszerver a kezem alatt amiben van 5 db 6 terás Purple Raid5-ben, de még nem volt vele gond, illetve mai fejemmel már nem is csinálnék rá raidet), h elég hamis lehet a biztonságérzet a raid 5/shr főleg 6-8 terás vagy nagyobb diszkek esetében.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#65506) Laposelemer válasza Snoop-y (#65503) üzenetére


Laposelemer
tag

A példádból kiindulva, (SHR/RAid5 újraépítés közben még egy HDD megpurcan, oda a tömb) 2 lemezes RAID1 újraépítése közben a másik HDD is beadja a kulcsot ugyanott vagy. Az se biztonságosabb.

SHR2, ahogy Borisz76 írta.

(#65507) dkess válasza Magnat (#65500) üzenetére


dkess
őstag

@SA68,

Biztos, hogy az a modem bridge módban van? WiFi -t nem szór ez az eszköz ugye? Amennyiben kábellel rácsatlakozol direktben PC/laptop -al - semmi mást nem állítva - akkor ad internetet? Amennyiben adna, akkor az baj lenne ...

Ez egyébként a Médiaszerver? A WiFi -s eszköz micsoda és milyen programmal nem látja? Mondjuk egy kábelre dugott PC/laptop mit lát (most a DLNA eszközökre gondolok)? SMB csatolások rendben vannak? Mondjuk írtad, hogy a NAS kezdőfelületét eléred - úgyhogy talán nem kell a pingeléssel kezdeni ...

Egyébként azt látod, hogy teljesen eltűnt az eszközök közül? Vagy ott ott van csak filmeket nem látsz?

(#65508) nyikszi válasza dkess (#65475) üzenetére


nyikszi
őstag

Én azért nem lennék ebben olyan biztos:

ACHTUNG! Zum jetzigen Zeitpunkt lässt sich der USB-Adapter nicht mit DSM 7 (beta) betreiben.

Ezt még fordítanom se kellene. (Figyelem, a driver jelenleg nem működik a DSM 7 béta alatt.)

A videó amit linkeltetek.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#65509) nyikszi válasza huan (#65487) üzenetére


nyikszi
őstag

Ezt olvastad?

[link]

Mondjuk, hogy utána hol találom meg az MC-t, azt valaki elárulhatná. Tudom, SSH alatt, de ott hol keressem, mert simán beírva nem indult el és egy pár könyvtárat végignézve se találtam meg. Most meg nem enged be, mert 5x elrontottam a jelszót, persze nem :(

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#65510) dkess válasza letoltobeze (#65498) üzenetére


dkess
őstag

Két program kell: Médiaszerver és Audio Station. Ezek legyenek telepítve NAS -ra.

Médiaszerver

Általános beállítások fül:

Hálózati interfész: itt állítsd be azt a LAN csatit, melyen szeretnéd, hogy szórja az áldást. Nálam például kettő is van és két külön hálózathoz is csatlakozik - úgyhogy adott esetben nem mindegy ...

A többi (nyelv, DLNA menü stílus ilyesmi) maradhat alapértelmezésen - majd idővel kísérletezgethetsz.

Böngészési beállítások fül:

Itt a felső rész lehet ízlés szerint. A zene megjelenítésnél speciel nálam a 'Szám - Műsör' van

Ugyanakkor a jelölőnégyzeteknél maradjon minden jelöletlen - kivéve:

- 'Audio-/videofile -ok borítóképének megjelenítése' (és alatta egy csomó file név konvenció állítható módon). Ez hasznos. Itt láthatjuk, hogy amennyiben egy album könyvtárában van 'cover.jpg' (stb.) nevű kép, akkor pl. MP3 -ak esetén ezt használja minden számhoz (ha nincs, akkor azt egyenként ami a ID3 -ban van) - FLAC és DSD -nél pedig ugye szó szerint ezt adja ki mobiltelóra/lejátszóra illetve web -en is látod,
. 'Integrálja a Video Station adatbázist a Médiaszerverbe' - amennyiben a filmek illetve Video Station nem érdekes, akkor ne legyen pipa. Egyébként igen. A zenékkel (fotókat most hagyjuk) kapcsolatos ezen beállítást nem itt - hanem majd a Audio Station -ben kell megtennünk.

DMA kompatibilitás fül:

Első körben minden maradhat jelöletlen - ugyanakkor nézz körül milyen opciók vannak.

Itt ami érdekes - az legalul az 'Eszközlista' gomb. Itt az egyes eszközöket tiltani lehet (ugye eggyel feljebb meg az új DLNA eszközök csatlakozását lehet tiltani, de azt ugye nem jelöltük). Ami izgalmas még a jobbszélső oszlop, ahol lenyílólistából profilokat állíthatunk.

- TV -ket, Blu-ray és "filmlejátszókat legtöbbször állítani kell, hogy 100% -san működjön (pl. e nélkül lehet, hogy működik csak nincs borítókép vagy nem megy a feliratválasztás ilyesmi ...),
- Android eszközökre az 'Android eszközök' -et szoktam állítani,
- a csak zenelejátszókra pedig általában jó az 'Alapértelmezett profil'

Persze végignézegetheted, hogy mik vannak ...

Audio Station

Jobb oldalt felül 'Beállítások' gomb.

Jogosultságok fül: itt alapvetően azt láthatod, hogy akár a web -es felületen a Audio Station -nel kapcsolatban vagy a mobil app -ban (DS Audio) az egyes felhasználóknak milyen jogosultságai legyenek. Itt bőszen lehet kivenni a pipákat akinek nem szeretnéd. Magadnak persze mehet minden jogosultság (admin -nak meg alapból minden van).

Dalszöveg plugin fül: Jó van az úgy ahogy van. Amennyiben akarsz, akkor adsz hozzá továbbit ...

Opciók fül: Figyelem - ez csak a böngészőből lejátszást érinti - a DLNA -t nem. Alapvetően kódolást nem kell beállítani. Böngészőből lejátszáskor ugye nemcsak a PC -n lehet hallgatni zenét, hanem kiküldöd DLNA -n a lejátszódra. Kipróbálhatod - én nem használom.

CUE -t, ha használsz, akkor legalul azt bepipálod ...

Személyes könyvtár fül: Elméletileg be lehet állítani, hogy minden felhasználónak legyen személyes zene mappája és ami oda kerül az feldolgozásra kerül meghogy csak a sajátjukat lássák vagy a megosztott zenéket. Én ezt nem használom. Nálam van egy mindenki számára elérhető több mappás gyűjtemény amit mindenki elér és majd jól nem hallgatják azt ami nem érdekli Őket ... A Video Station logika teljesen más - de ez ugye nem tárgya ennek az írásnak ...

Speciális fül: Itt semmi nincs kipipálva és szerintem Neked sem kell majd. Legalul itt is lehet választani DLNA hálózati interface -t (ugyanaz, mint a Médiaszerverben nálam - egyébként a Video Station -ben is állítható külön).

Most ugrik a majom a vízbe - az indexelési mappák beállítása.

Vezérlőpult - Indexelési szolgáltatás (egy fül van csak)

Itt a Miniatűrök minősége lehet normál illetve alul a Videoátkodólás mobileszközök számára lehet bepipálva.

A lényeg felül: 'Indexelt mappa' gomb

Figyelem itt csak fotókat és zenéket állítunk (most csak zenéket). A videókat a Video Station -ben intézzük !! ...

'Létrehozás' gomb. Kezdjük azzal, hogy alul csak a 'Zene' opció legyen bepipálva. Aztán tallózzuk be a mappát. Legfelül adhatunk nevet neki ami eltér a mappanévtől - aztán OK. Amennyiben elrontottuk, akkor szerkesztés vagy törlés és elölről.

Nálam például két indexelt zene mappa van?

- 'lossless' mappa - a neve: Lossless Music (típusa: Zene)
- 'lossy' mappa - a neve: Lossy Music (típusa: Zene)

Végeztünk, akkor elkezdi vadul tekerni a HDD -ket. Indexeli mappákat, szedi netről a zene adatokat, gyártja a miniatűröket. Egyébként itt lehet az 'Újraindexel' gombot is később nyomogatni, de kvázi felesleges, mert automata módon működik és ráadásul azonnal.

Használd egészséggel ...

(#65511) dkess válasza nyikszi (#65508) üzenetére


dkess
őstag

Én egyetlen dologban vagyok biztos ... (és az nem a DSM 7 béta) :)

Az idézett mondatod 6 napos. Ahogy nézem a fejlesztő fórumát még aznap kipróbálta/megoldotta. A DS916+ NAS -án megy Nála a DSM7 bétával ... Én nem bétázok, úgyhogy nem tudom kipróbálni ...

Egyébként logikailag semmi köze a bejelentésnek ehhez a funkcióhoz. Ugye leegyszerűsítve arról van szó, hogy van 3 csoportunk az USB -s eszközeink és azok integrációja tekintetében:

- Megoldható/Támogatott,
- Megoldható/Nem támogatott,
- Nem megoldható (az most mindegy, hogy a felhasználó nem tudja vagy mi miatt).

Ugye a mi 2.5 Gbps LAN adapterünk (meg a másik 5 Gbps -es is) - a második csoportban van. Soha nem is volt másik csoportban. A hírben amennyire jól emlékszem nincs szó arról, hogy a második csoportba tartozó dolgokat nyaggatnák ...

A hírben az volt, hogy bizonyos jelenleg az első csoportba tartozó eszközök átkerülnek a második vagy harmadik csoportba ...

Persze egy Linux kernel váltás vagy új eszköz "csippek" illetve az új NAS CPU architektúrákat (utóbbi kettő csak akkor érdekelne, ha új eszközt, mely új vezérlőt használna avagy új szériás NAS -t vennék) kellene lekövetni a driverben. Ugyanakkor e tekintetben a fejlesztő "hiperaktív" - kvázi azonnal követi le ezeket a dolgokat. Az utóbbi időben rengeteg új release volt (én még egy olyan áprilisi verzión vagyok, hogy 5 új release jött ki azóta). Hibátlan ...

(#65512) Magnat válasza Laposelemer (#65506) üzenetére


Magnat
veterán

De, biztonságosabb. Egy 4 lemezes Raid5-nél éppen háromszor, egy 5 lemezesnél 4szer.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#65513) degec


degec
senior tag

ÜDV !
220+ 2*1TB WD red ssd..
ez az opció nekem kell ?
windows alatt fontos a trim..csak azért kérdezem..Köszönöm ! :R
[link]

[ Szerkesztve ]

(#65514) AiRLAC válasza degec (#65513) üzenetére


AiRLAC
addikt

Igen

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#65515) SA68 válasza dkess (#65507) üzenetére


SA68
csendes tag

Magnat, dkess,

Megtaláltam a magas (80% feletti) RAM használat vélhető okát: az Antivirus Essential dolgozott naponta, most heti egyszeri ellenőrzésre állítottam át, amint leállítottam az antivirust, a RAM használat már 30% körül állt be.
A Médiaszerverben csökkentettem az SSDP hirdetési intervallumot 920 másodpercről 120-ra. Kipróbálni még nem tudom, mennyire javult a helyzet a DUNE lejátszón, mert a gyerek nézi a TV-t. Majd délután, ha alszik...
Egyébként, az van, hogy a DUNE-n a UPnP alatt nem jelenik meg a NAS, de más sem (TV pl) azonnal. Egy idő után megjelenik minden DLNA eszköz, még a konyhai kis internetes rádió is, amely ha minden rendben van, lejátsza a zenéket a NAS-ról wifin. Miután megjelenik a NAS, tudok benne böngészni, de minden lassú, és gyakran újra eltünik a NAS. De, ha egyszer elindítok egy filmet, azt stabilan lejátsza, nincs szakadás. Szakadás wifin előfordul - hogy ez a magas RAM használat miatt volt-e vagy nem, azt nem tudom. Lehet, hogy azért lassú a UPnP mert a Médiaszerverben 920 sec volt az SSDP? Azt sem tudom mi az egyébként...
A Voda modem modem üzemmódban van, nem üzemel mint router, a kábelek rendben vannak, a NAS felületét gond nélkül elérem, nagy baj nam lehet, ebben reménykedem.
Mivel nem vagyok IT-s szakember, így a sötétben nyomogatom a gombokat, hátha jó irányban repülök :-)

[ Szerkesztve ]

(#65516) Snoop-y


Snoop-y
veterán

Trukkos kerdes:

Ha SHR-2 -es tombot csinalnek tudna ez az alabbiak szerint mukodni?

Lemezek:

2x8TB 2x4TB 2x3TB (a ket kisebb tombon vannak adatok a 8-as ures)

Media NAS: 2x4TB (ide tudok masolni ha kell)

Mivel vannak adatok a 4TB es 3TB-os tombokon az alabbit gondoltam:

Atmasolom az adatokat az egyik 8-as lemezre

Elkezdem epiteni az SHR-2 tombot:

1x 8TB 2x3TB 2x4TB ha ez megvan akkor a 8-as vinyorol atmasolom az adatokat. Amikor ez keszen van kibovitem a tombot a masik 8TB-os lemezzel. :F

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#65517) dkess válasza SA68 (#65515) üzenetére


dkess
őstag

A minden más eszközöd (mondjuk PC is az említetteken kívül) látja egymást rendben? Amennyiben igen, akkor ez szó nélkül DUNE nyűg ... Eredetileg is arra gondoltam (illetve arra, hogy nehogy legyen a hálózaton véletlenül 2 db DHCP szerver). Úgy egyébként a DHCP reservation -ök rendben vannak LAN -on? Mindig ugyanazt és a jó IP -t kapják a NAS (és akár egyéb) eszközök?

Az a 80% feletti (de még a 30% körüli is) RAM használat is érdekesnek tűnik ... Bár mondjuk nem tudom mennyi RAM van Nálad. Mindazonáltal egy egyszerű DLNA stream lófütty terhelést jelent a CPU/RAM/háttértár tandem -re és hát a WiFi felé sem kellene áthághatatlan akadályt gördítenie. Úgyhogy ez a második dolog meg WiFi nyűg lesz. Lehet, hogy estefelé, amikor mindenki maximumra járatja a WiFi -t a környékeden az már sok és/vagy otthon terheli valaki(k) maximumra a WiFi -t? Keress üres csatornát és/vagy próbáld meg a másik sávon. Ezt úgy tudod tesztelni, hogy amennyiben teljesen vezetéken nincs gond (a DUNE -t is hagyhatjuk itt - mondjuk PC --> TV), akkor a WiFi is "lukas" ...

Azaz valószínűleg mindkét dolog sántít Nálad. A 920 sec tökéletes. Gondolom a többi DLNA eszközödnek sincs baja vele. Nálam is ennyi - sok DLNA eszközzel. Minden azonnali kb. ...

(#65518) rail-way


rail-way
friss újonc

Sziasztok! Egy elég fura dologban kérném a segítségeteket. Gyakran levágja valami otthon a fi-relét (azaz nincs áram a lakásban), és én erről minél hamarabb szeretnék értesülni. Van otthon Synology NAS-om, ami ilyenkor (vezetékes áram és szünetmentes táp hiányában) lekapcsol. Van esetleg olyan mobilra telepíthető app, ami folyamatosan (pl. 10 percenként, óránként stb.) kapcsolódni próbál a NAS-hoz és riaszt, ha nem sikerül? Ugyanis ha nem tud kapcsolódni, akkor jó eséllyel nincs áram a lakásban és én így értesülnék róla. Mit javasoltok erre? Köszönöm előre is a segítséget!

(#65519) sziszi-fuszi válasza rail-way (#65518) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Nem volna egyszerűbb és sokkal biztonságosabb megkeresni azt a hibát az elektromos rendszerben ami bekapcsolja az érintésvédelmi relét és kijavítani? Egy villanyász viszonylag gyorsan megtalálja az ilyen jellegű hibát.

Mi alá kell írás?

(#65520) rail-way válasza sziszi-fuszi (#65519) üzenetére


rail-way
friss újonc

Átmeneti megoldásnak szánom. Valóban a végleges megoldás az lesz (a pandémia után). Addig is várom, ha van ötletetek a felvetésre, köszönöm!

(#65521) pn4hvq válasza rail-way (#65520) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Elsőként beállítanék egy ddns-t a nasra, így azt tudod pingelni x időnként, értelemszerűen, ha nem válaszol a pingre, akkor nincs áram alatt (vagy leesett a netről). Erre az x időnként pingelésre és riasztásra nem tudok megoldást, talán itt tudnak tippet adni.

(#65522) partytime25


partytime25
tag

Sziasztok.

Lenne egy kérdésem hátha valakinek van valami ötlete.

Adott synology nas pc röl ha megnyitom nyilván azonnal tudok futtatni videót - képet - zenét .... Androidon viszont már feltettem rá minden DS alkalmazást de ha elindítanék egy videót 5 percig pufferel majd akadozva megy az egész bármilyen lejátszóval.... De gondolom ez nem lejátszó probléma hanem másképpen kommunikál az egész mint pc vel....

Esetleg erre valami javaslat, App , vagy valami alhálót kell droidon létrehozni?

Előre is köszönöm

:R

(#65523) degec


degec
senior tag

ÜDV !
Bocsi a sok alap kérdésért, tanulok... :( Létezik, hogy a ventilátor leállítódik magától? leghalkabbra van téve a vezérlőpultban.. 220+ Syno. köszönöm !

(#65524) Snoop-y válasza partytime25 (#65522) üzenetére


Snoop-y
veterán

Mekkora a merete annak a filmnek? Elso blikkre nekem ez savszelesseg problemanak tunik.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#65525) dkess válasza degec (#65523) üzenetére


dkess
őstag

Igen, van. Pl. amikor szabályosan leállítod a NAS-t vagy mondjuk áramszünet esetén, ha nincs szünetmentes ...

;)

(#65526) degec válasza dkess (#65525) üzenetére


degec
senior tag

menet közben bekapcsolt állapotban értem.. :C

(#65527) htw


htw
tag

Adott egy ds118. IOS 13-mal tökéletesen működött a DS get alkalmazás. Frissítettem IOS 14-re és azóta egyfolytában kidobál mikor a letöltést elindítanám. Amennyiben csak az alkalmazást indítom el tökéletesen működik.
Elkezdtem használni a download stationt jól működött egy darabig (bár a ds get 100X kényelmesebben használható. Pl csak a kiválasztott letöltése nem
minden ami a mappában van pl sample) Az ott hozzáadott letöltéseket a ds getben is láttam és tudtam kezelni (leállítani, indítani, törölni).
Most az a helyzet, hogy már csak ha az otthoni hálózathoz kapcsolódva hajlandó elindulni.
A DS file azóta is tökéletesen működik bármilyen hálózatról elérem. A routere beállításait nem piszkáltam.
Valakinek van hasonló tapasztalta? Van rá megoldás? Csináljak egy gyári visszaállítást a synology routeren a ds118-on és a telefon is?

(#65528) kulu22 válasza rail-way (#65518) üzenetére


kulu22
aktív tag

A helyedben beszereznék egy (megfelelő) szünetmentest ami amúgy sem árt a NAS mellé. Innentől kezdve ha összekötöd a NAS-sal, a NAS tud push értesítést küldeni email-re pl., hogy a szünetmentesed akkumulátoros üzemmódba lépett = nincs villany. Nem mellesleg le tud állni rendesen ha kell valamint a modemed, routered is tovább húzza. A hirtelen áramszünetet egy idő után megunják a tápok.

[ Szerkesztve ]

(#65529) partytime25 válasza Snoop-y (#65524) üzenetére


partytime25
tag

Köszi a gyors reakciót :)...

A mérete nem számít picinél is csinálja.... rövid családi videók 30MB-500Mb.

A mobil 5g wifin csatlakozik mérve telón 20-30Mb/s et tud.

Nekem kicsit úgy tűnik mintha valami applikációs bug lenne vagy nem tudom... mert ha pl elindítom az 20MB osat akkor is kb 2 percig forog a karika bufferel majd elindul megakad 2-3 sec ig megint karika és mindezt csinálja videó végéig ami összesen kb 15mp mondjuk.
Én azért arra gyanakodtam hogy nem úgy kezeli mint a pc a hálózatot... Próbáltam androidos ftp alkalmazással csatlakozni az is létrejön semmi baj viszont ott meg nem tudom egyből indítani a dolgokat le kell tölteni majd utána megy. De nyilván azt szeretném úgy működjön mint PC n látom a mappákat rányomok,induljon.... Nyilván ha letöltöm a DS videót - DS fotot ott megy minden azonnal de nem hinném nem lehet egy fájlkezelőbe indítani mint pc-n.. jó lenne ha hálózati meghajtóként hozzá lehetne adni nast valahogy....

:R

(#65530) kulu22


kulu22
aktív tag

Ó, megjelent a 1821+... :Y

(#65531) hkari válasza kulu22 (#65530) üzenetére


hkari
őstag

Végre Ryzen :) Ha nyerek a lottón veszek :D

[ Szerkesztve ]

(#65532) kulu22 válasza hkari (#65531) üzenetére


kulu22
aktív tag

Én nem várom meg :) Kb. ez a kompromisszummentes NAS a számomra.

[ Szerkesztve ]

(#65533) Snoop-y válasza hkari (#65531) üzenetére


Snoop-y
veterán

Nekem a kistesoja van ;)

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#65534) huan


huan
őstag

Sziasztok,
A Qbittorrenthez hozzáadott torrentek "elakadtak", nem tölti le őket, pedig eddig minden rendben ment és nem történt semmi, kb. 100 torrent van benne seddben. Mitől lehet?

(#65535) hkari válasza kulu22 (#65532) üzenetére


hkari
őstag

Lehet én sem, mondjuk azért kicsit dühítő, hogy képesek belerakni egy több mint 2 éves ryzent...

(#65536) kulu22 válasza hkari (#65535) üzenetére


kulu22
aktív tag

Nekem nem volt bajom vele (1621), gyorsabb mint az Inteles elődök.

(#65537) degec


degec
senior tag

Kicseréltem a ventit 3pines 12 voltos Noctuára (mint a gyári), de leállítja a ventit 1-2 perc után. nincs ulna és lna kábel használva Noctuához, csak simán az alap 3 pin csatlakozó..Sipákol hogy a venti leállt. érdekes. :F erre ötlet van valakinek ? Tele a net ilyen videókkal, hogy xy syno nasokba cserélgetnek ventiket..ez egy 220+ as. köszönöm !

(#65538) hkari válasza degec (#65537) üzenetére


hkari
őstag

Melyik típus?

Én egy NF-A9 FLX-re cseréltem nem rég, az jól működik.

(#65539) Dugos


Dugos
tag

Sziasztok!

Úton van a 418play, 4x4 TB purple lemezzel. A beállítással kapcsolatban valami nem világos. Azt szeretném, ha lenne 2x4 TB tükrözve (raid 1, SHR?) a fontos dolgoknak, és 2x4 TB egyben, 8-ként (raid 0?) a médiának. A rendszer a tükrözött lemezen legyen? és első bekapcsoláskor milyen sorrendben tegyem be a lemezeket? Egyszerre a négyet, vagy egyesével? Olvastam azt az anyagot, de nekem nem derült ki. :B
Nagyon köszi a segítséget!

Üdv,
D.

(#65540) degec válasza hkari (#65538) üzenetére


degec
senior tag

ugyan ez...miért áll le ? halkra vagy hűvös-re van állítva mindig leáll, maxon még nem próbáltam..de ott azért hangos a Noctua is. Ha van valami konfigolás szólj pliz.. köszönöm ! Te használsz ulna kábelt? és mire van állítva a venti üzemmód ? :R

[ Szerkesztve ]

(#65541) hkari válasza degec (#65540) üzenetére


hkari
őstag

Érdekes. Nekem akkor állt le, ha már túl alacsonyra vettem a fordulatot. ( Én játszottam a kábelekkel). Próbáld meg esetleg maxon, de valamelyik kábellel.

Nekem maxiumumra van állítva és be van rakva a kábel.

[ Szerkesztve ]

(#65542) Dzsekó


Dzsekó
addikt

Ha már ventilátor, akkor kérdezném, hogy SSD-s DS620Slim NAS-nál van-e mód teljesen kikapcsolni a ventilátort. Jelenleg a csendes üzemmódban van, ez a leghalkabb, de megy a ventilátor. Nekem már az is megfelelő lenne, ha be lehetne valahogy állítani (akár szoftveres mókolással), hogy pl. 40-45 fok felett kapcsoljon be a ventilátor. Jelenleg 28-33 fokosak az SSD-k, tök felesleges hűteni őket.
Köszi, aki segíteni tud!

(#65543) summers


summers
tag

Helo!

Van egy DS720+ NAS szerverem és telepítettem a Media Server csomagot, a TV látja is, viszont sehogy sem akar olyan filmeket lejátszani, amiben csak DTS vagy DDP hangsáv van. Ha ezek mellett van még AC3 hangsáv, akkor gond nélkül lejátsza a filmet. Nincs valami megoldás erre a problémára? Már telepítettem az ffmpeg-et, de azzal sincs DTS támogatás, pedig a neten ezt a megoldást írták.

(#65544) tibi3650 válasza partytime25 (#65529) üzenetére


tibi3650
tag

Próbáld ki a VLC lejátszót, nekem is volt ez a gondom hogy csak állandóan tekert. És a VLC oldotta meg. Azóta tökéletesen tudok videókat/filmeket lejátszani közvetlenül a NAS-ról.

[ Szerkesztve ]

(#65545) Intelligencs válasza Dzsekó (#65542) üzenetére

Modelltől függ. Például a 220+-nál nem lehet beállítani, hogy teljesen leálljon a ventilátor (nincs olyan menüpont), de a 120j-nél igen. Low-power módnak hívják.

220+:

120j:

The Amiga, Born a Champion

(#65546) nyikszi válasza rail-way (#65518) üzenetére


nyikszi
őstag

Pn4hvq már írta, hogy egy DDNS-t beállítasz és a synology nekem egyből küld egy emailt, ha nem tud csatlakozni rá, mert elment a net vagy áram. Nálam a router firmware update során többször volt ilyen, volt szerencsém kipróbálni. Ez a legegyszerűbb módszer.

[ Szerkesztve ]

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#65547) A.K. válasza Dzsekó (#65542) üzenetére


A.K.
tag

Esetleg ezzel próbálkozhatsz: [link]

(#65548) A.K. válasza A.K. (#65547) üzenetére


A.K.
tag

a /usr/syno/etc.defaults/scemd.xml-ben a low power mode valószínűleg ez lesz (ez a tiédből hiányzik):
<fan_config period="20" threshold="6" type="DUAL_MODE_LOW_STOP" hibernation_speed="STOP">
<disk_temperature fan_speed="00%15hz" action="NONE">0</disk_temperature>
<disk_temperature fan_speed="10%15hz" action="NONE">40</disk_temperature>
<disk_temperature fan_speed="10%20hz" action="NONE">46</disk_temperature>
<disk_temperature fan_speed="30%20hz" action="NONE">52</disk_temperature>
<disk_temperature fan_speed="70%20hz" action="NONE">55</disk_temperature>
<disk_temperature fan_speed="99%20hz" action="NONE">58</disk_temperature>
<disk_temperature fan_speed="99%20hz" action="SHUTDOWN">61</disk_temperature>
<cpu_temperature fan_speed="00%15hz" action="NONE">0</cpu_temperature>
<cpu_temperature fan_speed="30%20hz" action="NONE">70</cpu_temperature>
<cpu_temperature fan_speed="70%20hz" action="NONE">85</cpu_temperature>
<cpu_temperature fan_speed="99%20hz" action="NONE">95</cpu_temperature>
<cpu_temperature fan_speed="99%20hz" action="SHUTDOWN">105</cpu_temperature>
</fan_config>

Közvetlenül a
<fan_config hibernation_speed="UNKNOWN" type="DUAL_MODE_LOW" threshold="6" period="20"> ...
</fan_config>

blokk után jön.
Ha kikommentezed valamelyik fan_config blokkot akkor megnyitva a Control panel/Hardware & Power-t a felületről is el fog tűnni az a fan mód. Valószínűleg fordítva is működik. Tehát ha berakod a fentebb bemásolt DUAL_MODE_LOW_STOP részt akkor lehet nálad is megjelenik a Low power mode. Saját felelősségre természetesen!

[ Szerkesztve ]

(#65549) kulu22 válasza nyikszi (#65546) üzenetére


kulu22
aktív tag

A NAS küldni nagy a Synology? Előbbi esetén addig működik a dolog amíg van áram és net.

(#65550) Dzsekó válasza A.K. (#65548) üzenetére


Dzsekó
addikt

Ez k. jó. Bejött egy alacsony energia mód.
Nyugtass meg, hogy amíg nem nyomok :wq-t, addig nem ír bele sehova.
Azért kérdezem, mert először chrome lefordította a parancsot is és nem vettem észre a magyar szöveget, de a vi editor bejött, alján nincs ilyen fájl volt. Aztán :x-ekkel ki tudtam szállni, de mintha több fájlon átment volna, és amikor kilépett, akkor kiírta, hogy 10 fájl van, aztán megint kiadtam véletlenül, akkor a végén 6 fájl van-t írt persze angolul. Rájöttem, hogy elrontottam, akkor NAS reboot, felboot-olt rendesen. Beírtam az általad írt részt, :wq, reboot és ott volt az alacsony energia mód. Átváltottam, és a venti leállt. Azt nem értem, hogy miért nem teszik ezt be alapból minden NAS-ba, ha már kitalálták. Pláne egy ilyenbe, amit pont SSD-re találtak ki inkább. Érthetetlen, hogy miért kell külön mókolnom ezzel. Köszi! Nagy :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.