Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64951) Arolotifar válasza fulton (#64950) üzenetére


Arolotifar
őstag

Megnéztem, nálam nincs ilyen probléma :Y Próbáld meg újratelepíteni.

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#64952) fulton válasza Arolotifar (#64951) üzenetére


fulton
addikt

Újra raktam a Nas-on. Érdekes most jó. :R

(#64953) Bishop1 válasza AiRLAC (#64944) üzenetére


Bishop1
tag

SMB. Csak arra gondoltam hogy így talán válogatni tudja hogy letöltés és biztonsági mentés az egyiken, míg a plex a másikon "beszélgetne".
Most kipróbáltam a adaptív terhelés-kiegyenlítés de hiába érzem kicsit reszponzívebbnek, még nem jöttem rá hogyan mérhetném.

(#64954) Bishop1 válasza kulu22 (#64946) üzenetére


Bishop1
tag

Nem minden film előtt és nem jövök rá az összefüggésre. Van hogy ugyan azzal a filmel egyszer 1,5 perc, aztán 3 másodperc. 4k HDR elindul csettintésre, de egy 720p anime 1 perc várakozás. Ha elindult, már minden ok, beletekerés is szépen megy, csak lassan indul.
Az erőforrásfigyelő míg tölt, gyakorlatilag alig jelez adatforgalmat.
Megnézem a HDD beállításait is, hátha, csak most nem tudok odaülni.

(#64955) Arolotifar válasza fulton (#64952) üzenetére


Arolotifar
őstag

Talán tavasszal volt nekem is ilyen gondom, de az újratelepítés megoldotta. Örülök, hogy nálad is :)

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#64956) Magnat válasza Bishop1 (#64954) üzenetére


Magnat
veterán

Ha simán TC alól elkezded smb-n másolni a filmet, akkor is ezt csinálja?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#64957) Bishop1 válasza Magnat (#64956) üzenetére


Bishop1
tag

Ahogy tudom megnézem.
Illetve épp most olvastam Nvidia fórumon hogy sokaknál megoldotta az SMB/Special/Opportunistic Locking letiltása, erre is ránézek majd. Bármi is legyen az.

(#64958) Pupi1973 válasza Borisz76 (#64948) üzenetére


Pupi1973
csendes tag

Szia! Megtörtént, nincs változás. :((

(#64959) Bishop1 válasza Magnat (#64956) üzenetére


Bishop1
tag

TC alatt elejétől a végéig szép tempósan másol, nincs várakozás.
Opportunistic Locking letiltása nem segített.

(#64960) Szomj4s


Szomj4s
tag

Sziasztok!

A minap vásároltam a 920+-asomba egy KCP426SD8/16 modult, de valami probléma léphetett fel a memória bővítés során. Már 24 órája villogott a kék előlapi bekapcsológomb, de nem történt semmi. Most újraindítottam, de elbizonytalanodtam. Nálatok mennyi idő volt a bővítés utáni memtest, és hogyan tudtátok ellenőrizni az állapotát?

Köszi!

(#64961) blakey válasza Szomj4s (#64960) üzenetére


blakey
titán

Nálatok mennyi idő volt a bővítés utáni memtest, és hogyan tudtátok ellenőrizni az állapotát? - gyakorlatilag semeddig sem tartott, azonnal indult és megfelelően mutatta a RAM-ot, igaz én csak +4GB RAM-ot tettem bele.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#64962) Arolotifar válasza Szomj4s (#64960) üzenetére


Arolotifar
őstag

Én 220+ -at bővítettem 8GB-tal, kb. 2 perc alatt felállt a rendszer és mutatta az összesen 10 GB RAMot.

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#64963) fulton válasza Arolotifar (#64955) üzenetére


fulton
addikt

:R

(#64964) petfoto


petfoto
tag

Sziasztok!
Pls help. Kb 1 hónapja van egy ds118. Vettem bele egy nagyobb hdd-t. Előtte beáll adat mentés külső eszközre. Új hdd bele, dsm telepít. Aztán felh név, jelszó ua, mint előtte. Beáll adat visszaállítás, részben sikeres. Viszont azóta a PC-n nem enged be. Nem vagyok jogosult... Mobil appban okés.
Hogyan lehet egy teljes resetet nyomni rajta, hogy gyári állapotba kerüljön? Természetesen semmi adat nincs rajta.
Köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

(#64965) mtz81 válasza huan (#64929) üzenetére


mtz81
tag

Http://ip/phpmyadmin

(#64966) veze


veze
őstag

elnézést.
.itt? (vagy valamelyik másiktopicban?..) volt egy link arrol hogy ezt a tápot egy hozzáértő fórumtársunk tesztelte és nagyon ajánlott jó minőségűnek találta [link]
pl abbol a szempontbol ha tartalék ( vagy másik táp) kellene a NAS-hoz
(kb egy másfél hónapja találkoztam vele)
ezt a leírást keresem mert ujra át szeretném olvasni de nem találom.. :U
beugrik erről valakinek valami?
köszönöm..

[ Szerkesztve ]

(#64967) Szomj4s válasza Arolotifar (#64962) üzenetére


Szomj4s
tag

Köszönöm a választ, Neked is Blakey!
Valószínüleg mégse működik ez a memória módul, hiába írták itt, hogy tesztelve.

Most keresek olyan modulokat, amik már tapasztalatból is beváltak.

(#64968) Véreshurka válasza Szomj4s (#64967) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Bepattintottad rendesen? Mintha itt olvastam volna, hogy másoknak a nem megfelelően bepattintott memória okozott gondot. Rendesen be kell nyomni.

El Psy Kongroo

(#64969) Szomj4s válasza Véreshurka (#64968) üzenetére


Szomj4s
tag

Igen, már 4-szer újra próbáltam, és direkt figyeltem a pontos rögzítésre. A redditen olvastam, hogy többekkel is előfordult ez a gond, megoldásként maradt a 8 GB-os modul :(

(#64970) A.K. válasza petfoto (#64964) üzenetére


A.K.
tag

(#64971) 8nemesis8 válasza Szomj4s (#64967) üzenetére


8nemesis8
veterán

Szia!

Próbáltam alaposan utána járni a DS220+ bővítése esetén, ahogyan láttam Kingston több esetben is nem volt működőképes vagy csak hibaüzenet mellett, miszerint nem eredeti a ram.
Crucial ramok többségében jobbak voltak, lehet neked is ebbe az irányba kellene elmenned.
Amit véreshurka is írt, sok embernél az volt a gond, hogy nem voltak elég "erőszakosak" és nem nyomták a helyére a RAM-ot. Persze ha ez kizárható, akkor érdemes más modullal próbálkozni. Ami még érdekes, hogy DS220+ esetén is voltak 16GBos modulok, amik működnek, bár elvileg sok értelme nincs, mert elvileg az intel cpu nem is tudja megcímezni így feleslegesen van benne annyi ram, legalábbis úgy tudom.

(#64972) huan


huan
őstag

Sziasztok,
Van valami lehetőség arra, hogy a torrenteknél látszódjanak a trackerek a torrentek mellett? Az "Unregistered torrent keresése"-nél sem látszódnak.

(#64973) nyikszi válasza huan (#64972) üzenetére


nyikszi
őstag

Transmission? ;]

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#64974) petfoto válasza A.K. (#64970) üzenetére


petfoto
tag

Nagyon köszönöm!
Közben megoldódott szerencsésebben...
:R

(#64975) huan válasza nyikszi (#64973) üzenetére


huan
őstag

Szemezek egy ideje vele, mert nekem jobban bejön, mint a ds, de a korábbi hozzászólások miatt tartok tőle valamiért, mármint ami a telepítését illeti. :O

(#64976) nyikszi válasza huan (#64975) üzenetére


nyikszi
őstag

Telepítés az könnyű, mondjuk én eddig is ezt használtam, nagyon jó a kezelőfelülete. Én azt nem tudom megszokni, hogy egy torrent (vagy több) letöltése után újra és újra indexelni kell a médiaszervert :( Ilyen a routerre lógatott HDD-n nem volt. Feltettem a DS-t az elején, de még mindig nem tetszik :)

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#64977) Borisz76


Borisz76
veterán

Csak emlékeztetőül idéznék az összefoglalóból :

( Személy szerint ezt a Chrom + plug in kombinációt használom 2-3 éve )

Download Station használata Pluginnal

Ehhez a módszerhez a Google Chrome böngészőt kell használni.
Ha a böngésző a gépünkön van , akkor le kell tölteni egy úgynevezett beépülő modult, azaz PlugIn-t.
A Synology Download Station Chrome PlugIn-t a Chrome internetes webáruházából lehet letölteni.
Töltés és telepítés után a böngésző jobb felső sarkában jelenik meg.
Jobb klikk az ikonon és elérhetővé válik a beállítás rész :

Itt értelemszerűen ki kell töltenünk az ablakokat.
Kapcsolat ellenőrzése ,majd ha minden rendben menthetjük is.
Természetesen külső elérést is meg lehet adni, vagy QuickConnectet, s akkor bárhonnan megy a menedzselése. A képeken belső ip látható.
Belépve a kedvenc torrent oldalunkra a következő a teendőnk :
A kiválasztott torrent-re NEM Bal klikk hanem JOBB Klikket nyomunk és beugrik egy ablak :

Előnye, hogy gyorsabban hozzá lehet adni a kívánt dolgokat a letöltéshez.
Hátránya, hogy a torrent teljes tartalmát leszedi. ( Sample, nfo stb...fájlokat is.)
NEM torrent alapú letöltés
A Chrome Plug-In segítségével nem csak torrent állományokat tudunk letölteni hanem .exe fájlokat, képeket , esetleg filmhez feliratot is.
Példámban a Synology Assistant .exe fájlja szerepel.
Megkeressük a letölteni kívánt fájlt majd megint csak JOBB Klikk :

Meg is jelent szépen a listában :

Egy zöld színű pipa jelzi számunkra, ha a letöltés befejeződött.
Download Station vs. Transmisson
A Download Station is a Transmisson -t használja a torrentek letöltésére. Bárki megnézheti ha használja a Download Stationt , akkor látja az erőforrás figyelőbe a transmisson-t futni.

A különbségek :
- Kezelőfelület ( GUI )
- Támogatás
A DS-t simán fel lehet tenni mivel "gyári" alkalmazás.
A TM-t is fel lehet " varázsolni ".

Miben jobb a DS használata főleg annak aki nem is annyira ért hozzá :
- Letöltött állomány automatikus indexelése.
- Van működő RSS Feed kezelése.
- Hard linkel megoldott fájl kezelés.
- Kevesebb macera a beüzemelése / beállítása.
- Egyszerűbb telepítés.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#64978) Sanya válasza nyikszi (#64976) üzenetére


Sanya
nagyúr

pedig az egy transmission. Nem tudom minek kell tetszeni egy torrent kliensben, én az esetek 90%-ban nem is nézem, mikor töltök. Plusz a mobil kliens android alatt nagyon jó!
De persze szenvedjenek a transmissionnal, meg menjenek sírni, hogy nem seedel, meg nem indexel, meg nem így nem úgy, mert a download station az nem olyan, mint a transmission (pontosan ugyanaz, csak kapott egy GUI-t)

[ Szerkesztve ]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#64979) huan válasza Sanya (#64978) üzenetére


huan
őstag

Azért ha a letöltésen kívül szeretnéd ezt-az a kliensben, akkor a transmission sztem jóval jobb. Nem a nézegetés a lényeg. iOS-re a mobilkliens elég távol áll a "nagyon jótól", de az csak az én véleményem és természetesen megbarátkozom a ds-sel :) Nem kell szenvedned, nekem írta :)

(#64980) zsamiatt válasza Sanya (#64978) üzenetére


zsamiatt
őstag

Egyetlen egy nagy baja van ami ami tudtommal a transmissionban nincs -érthetetlen, hogy ha ugyan arra épül akor a DS miért csinálja-, hogy duplán tárolja az adatokat amíg ki nem törlöd a torrentet.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#64981) Sanya válasza zsamiatt (#64980) üzenetére


Sanya
nagyúr

Nem tartja duplán, csak ha másik meghajtóra telepíted. Ha letöltöd, seedben tartod, akkor a downloadban és a letöltés helyén is meglesz. Ha egy lemezen van, akkor csak hard link keletkezik.
Ha 2 külön meghajtó, akkor lesz meg kétszer.

A transmissionnál ha meg letöltotted és seedbe tartod, akkor meg nem tudod mozgatni a letöltött fileokat. Emiatt rossz a transmission.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#64982) Magnat válasza nyikszi (#64976) üzenetére


Magnat
veterán

Nem kell mindig újraindexelni :)

Ugyan a Transmissionellenes lobby nem engedi betenni az összefoglalóba, de Gyugyo guide-ja a problémára (nem olyan bonyolult mint amilyen hosszú): [link]

(Persze csak vicc volt, de röhej h mindig előkerül egy kárörvendő "bezzeg a DS" hsz ha felmerül egy Transmission-nel kapcsolatos kérdés)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#64983) zsamiatt válasza Sanya (#64981) üzenetére


zsamiatt
őstag

Egy meghajtón van. Van egy mappa amibe mennek a letöltések, plusz tartja másik helyen is. Foglalja a helyeket ugyan úgy és nem csak linkel
volume1/@download mappában vannak a másolatok valamiért. Az Én helyem pedig egy megosztott mappa. Mind a két helyen ott vannak a filok és foglalják a helyet.

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#64984) Sida103


Sida103
újonc

Sziasztok!
Olyan kérdésem van hogy van egy DS220J nasom! Van-e arra lehetőség, hogy filmeket streameljek egy másik hálózaton lévő tv-re? Otthon minden működik ahogy kell! De ha lecsatlakozok az otthoni hálózatról, a videostation már csak a letöltést engedi! Még azt se hogy telefonon lejátszam!
Van erre opció vagy csak én vágyok túl sokra?

(#64985) veze válasza Sanya (#64981) üzenetére


veze
őstag

én két külön meghajtó esetén ugy oldom mega seedben tartast, hogy:
letöltöm, ekkor megvan a @download mappában is és a másik meghajtón a letöltési könyvtárba is átmásolja ugyebár. Utána törlöm a torrentet, ekkor törli a @downloadbol is, de megmaradt a másik meghaton a letöltési könyvtárban. Ezután ujra hozzáadom a torrentet, , mivel a letöltés könyvtárában már ott van a tartalom, ezért azt ellenőrzi és seedbe állítja. A @download mappába már nem tölti le ujra. Igy csak 1x van meg nem foglal dupla helyet és seedben is maradhat bármedddig. Igaz macerás, mert minden letöltött torrenttel meg kell ezt csinálni hogy ne foglaljon mindkét meghajtón helyet

[ Szerkesztve ]

(#64986) Magnat válasza veze (#64985) üzenetére


Magnat
veterán

De gondolom ilyenkor seedelni sem fog, kvázi átvered a torrent trackerét...

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#64987) kasee


kasee
aktív tag

Sziasztok , ezt még nem sikerült megoldanom.
Van egy DS218PLAY-em.
Rákötöttem egy küldő HDD-t ami ext3 ra van formázva ( Popcorn medialejatszóban volt).
Az EXFAT acces telepitve van a NAS-ra. Viszont nem tudom mindegyik partíciót elérni. Pont a legnagyobbat amin az adatok vannak.

Hogy tudnám működésre bírni?köszi

(#64988) Atlantis


Atlantis
veterán

Hello!

Van egy DS116-osom, ami kiválóan működik, de szegény szomorú egyedül... :) gondoltam veszek mellé egy DS118-at (apropó, DS120 szerintetek nem lesz? ), utána csak annyi dolga lenne a 116-osnak, hogy időnként bekapcsoljon és biztonsági másolatot készítsen a 118-asról. Működik ez a megoldás szerintetek és lehet ezt automatizálni?

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#64989) veze válasza Magnat (#64986) üzenetére


veze
őstag

de fog, valóságosan is nem a tracker átverése lesz
Ehhez az kell hogy újra pontosan ugyanazt a torrentet adjuk hozzá , a letöltés helyének azt adjuk meg ahová a másolat került, leellenőrzi hogy a letöltött tartalom egyezik e a torrenttel, és seedeli
ha pl próbaképp az nfo fájlt kitörlöd belőle, akkor azt is észre fogja venni mint hiányzó elemet, akkor azt újra letölti hozzá, ezzel 100% lesz és seedel

[ Szerkesztve ]

(#64990) Sanya válasza zsamiatt (#64983) üzenetére


Sanya
nagyúr

Erre tudsz valami linket adni, hogy nem hard linkkel oldja meg a Download station? Attól, hogy megtalálod a @Downloadban, attól még az lehet hard link.

Mert Hard linkkel oldja meg a download station:
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#64991) Rick4 válasza Atlantis (#64988) üzenetére


Rick4
félisten

Persze, ezt csinálom én is, egy sima vezérlőpult menüből beállítható rsync segítségével minden 3. nap a fő nas bizonyos mappáiról lefrissíti a backup nasra a változásokat (régi fájlokban történt változás, új fájlok, stb) Még azt is látja, hogy egy sima jegyzettömbbel készítet txt fájlba belekerült egyetlen pont a mondat végére.
A backup nas hétfő- szerda- szombati napokon hajnali 2-kor ébred, 2:05-2:15 között frissít, utána kikapcsol, szépen dolgozik így évek óta.
Mivel midkét eszközön be van kapcsolva a lomtár, még módosított verziót, törölt dolgokat is megőriz, ha kell.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#64992) AiRLAC válasza kasee (#64987) üzenetére


AiRLAC
addikt

Válaszoltunk már. Exfat továbbra sem Ext3. Tedd vissza a Popcornba és másold a tartalmat hálózaton keresztül, vagy tedd PC-be, Total Commander és ext2-3-4 plugin segítségével másold a tartalmat hálózaton keresztül.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#64993) Magnat válasza veze (#64989) üzenetére


Magnat
veterán

Jah, csak ezt az apróságot első esetben elfelejtetted leírni :) Plusz, h ebben az esetben minden helyre kell írási jogának lenni a Transmissionnek ahova átmozgatod a cuccot.

Szerk.: Jah most látom, h valszeg a DS-re gondoltál, akkor a TR-nek nem kell jog :)

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#64994) zsamiatt válasza Sanya (#64990) üzenetére


zsamiatt
őstag

Milyen linket szeretnél? A saját NAS-n látom.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#64995) Sanya válasza zsamiatt (#64994) üzenetére


Sanya
nagyúr

Akkor a tied különleges.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#64996) Borisz76 válasza zsamiatt (#64983) üzenetére


Borisz76
veterán

HA 1 köteten van a @download és az általad megadott letöltési mappa akkor CSAK 1 PÉLDÁNYOD VAN !

1.
Törlöd a saját mappádból :
- Törlöd a hard linket....nem éred el az adatokat.
- Seed megy tovább a @download mappából.
- Ha törlöd a DS-ből....véglegesen törlődik minden adat, visszakapod a tárhelyedet.

2.
Törlöd a DS-ből a feladatot :
- Törlődik a hard link , áthelyeződik az adat a mappádba !
- Mappádban eléred az anyagot.
- Törlöd a mappádból,visszakapod a tárhelyet.

Pedig annyira egyszerű és elegáns megoldás !

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#64997) Atlantis válasza Rick4 (#64991) üzenetére


Atlantis
veterán

Jól hangzik, köszi. Így azért olcsóbb lenne, mint venni egy kétlemezest, hogy RAID 1 legyen....kár, hogy a DS118-ba is hervadt procit tettek, várni kellene, hátha lesz DS120 a közeljövőben, esetleg Intel procival....lehet, hogy ez csak álom.

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#64998) zsamiatt válasza Borisz76 (#64996) üzenetére


zsamiatt
őstag

Lehet így kéne működnie, de ez nem így megy. Nagyon egyszerű. Törölj ki fájlokat és látni fogod a helyek felszabadulását mind két esetben. Proba képen most töröltem a downloadbol és az általam megadott helyből is. Mind a két helyen tárhelyet szabadit fel. Külön külön. Ha törlöm a DS-ből attól csak a download mappából törli a filet. A letöltési mappámban ugyan úgy ott van.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#64999) Borisz76 válasza zsamiatt (#64998) üzenetére


Borisz76
veterán

Az a baj, hogy nálam 32 Tb van....1 köteten és a 2. is akkora.

Kitörlök egy fájlt ...észre sem veszem a méretváltozást,hogy mennyi szabad/foglalt :)

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#65000) Rick4 válasza Atlantis (#64997) üzenetére


Rick4
félisten

Amúgy ennek nem biztos, hogy kell másik nas, ha nem vagy rest, akár vehetsz egy vinyót külső házzal, de nas nélkül, rádugod pl hetente, és magad szinkronizálod a külső meghajtóra a dolgokat. Az usb copy nevű app automatizáltan is csinálhatja a dolgokat, lehet tükrözni, új fájlokat másoltatni, verziókat létrehozni.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.