Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77301) Rivaul


Rivaul
addikt

Sziasztok. Ezen a magenta színű léleknyomorító nyüves 1430-on hogy a fenébe lehet élő embert elérni anélkül hogy r2d2 női változata egy nyomógomb dzsungelbe tenne tönkre idegileg???

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#77302) Keem1 válasza Rivaul (#77301) üzenetére


Keem1
addikt

Bemész bármelyik almenübe, pl. szolgáltatások beállítása, és fel fogja ajánlani, hogy "munkatársunk kapcsolása nullás gomb".

Régebben mintha lett volna menütérkép is.

[ Szerkesztve ]

(#77303) Vangelis válasza Rivaul (#77301) üzenetére


Vangelis
nagyúr

voda vagy telenor számról.. rögtön!

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#77304) goop válasza Zeki (#77299) üzenetére


goop
őstag

Viszont a neten rendelt 490Ft os kártya simán megy, és rajta az 1GB net is.
Elvileg ha akarnám, szerintem menne rajta a maraton is.

[ Szerkesztve ]

(#77305) milenda válasza Rivaul (#77301) üzenetére


milenda
tag

Felhívod a 1430-at és nem választasz semmit. Vársz. Előbb-utóbb beleszól egy eleven ügyintéző. A 0-ás gomb régen volt, ma már nem működik.

(#77306) Monyos válasza btudos (#77237) üzenetére


Monyos
aktív tag

Akkor az, hogy a Like S csomag "főoldalán" kívül mindenhol 300 mega van még feltüntetve csak hibásan, régi adatként maradt ott?
Szeretnék a jelenlegi csomagomat lemondva, erre váltani csak meglepett amikor további felületeken már a kevesebb adatforgalom látszódott. :U

(#77307) Zeki válasza Monyos (#77306) üzenetére


Zeki
nagyúr

Hidd el az emeltet. Az hogy a telekom egy káosz, az egy alap. És ők a legnagyobb szolgáltató vazze.

(#77308) Jakesz válasza St3ven (#77293) üzenetére


Jakesz
őstag

Na ne már, miért lehetne csak egyszer hosszabbítani? Ennek a díjcsomagnak csak annyi a feltétele, hogy múljak el 18 éves, és rendelkezzek hallgatói jogviszonnyal. Arra nem gondolnak, hogy valakinek tovább tart az egyetem 4 évnél, vagy netán több egyetemet is elvégez?

(#77306) Monyos
2 napja ugyanezt kérdeztem, a 2 giga érvényes, elhiheted :)

[ Szerkesztve ]

(#77309) Rivaul


Rivaul
addikt

Köszi mindeninek, a kivárás működött. Van egy laptopostól vett simem ami valaki más nevén volt mint kiderül és lenyomják ha nem íratom át. Bementem és átírattam magamra, erre most jön az sms hogy 48ó múlva tiltják végleg mert nem írattam át... Kicsit felidegeltek mert egy órát szívtam vele az üzletbe pár napja, de frissítették most és így jó. Azért az vicc hogy nincs erre menüpont és találd ki hogy várni kell a semmibe. Még egyszer ezer hála :R

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#77310) Zeki válasza Rivaul (#77309) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nem, a vicc az, hogy milliókkal játszó ügyvédek sincsenek tisztában egy halom dologgal, aztán a végén te szopsz.

(#77311) Csontikka


Csontikka
aktív tag

Sziasztok

a következő témában szeretném a segítségeteket kérni:

Adott egy T-s céges flotta, egyedi APN-el.
(az APN-hez tartozó csomag pontos paramétereit természetesen nem ismerem, csak egy vagyok a sok felhasználó közül)

Eddig az alábbiak szerint működött:

Akinek a SIM kártyája tagja volt az APN-nek és Iphone-ja volt annak nem ment az internet tethering, aki androidos vagy windows phone-os volt, az meg tudta osztani más eszközök számára a netet. Megkérdeztük mi okozza ezt az volt a válasz, hogy a csomag nem tiltjaa megosztást, és ez az iphone "dilije", mert ha nem a szolgáltatól kapott automatikus APN beállításokat használja, nem lehet a netet továbbosztani. Ez így hihetőnek is hangzott, elfogadtuk.

Pár napja változott a helyzet, az android készüléken is mintha nem lehetne megosztani az internetet. A telefonon gyönyörűen megy a net, viszont a rácsatlakoztatott eszközök csak IP címet kapnak és azt írja a Windows, hogy nincs internet.

Kérdésem az lenne, lehet ilyet APN-ből korlátozni? lehet szolgáltatói oldalról tiltani azt, hogy a net továbbosztható legyen?
Meg tudja a szolgáltató különböztetni és megkülönböztetheti azt a forgalmat, ami egy a telefon által továbbosztott eszközről érkezik? (belenéz a csomagba?)
Ha igen, és korlátozni is tud ezek alapján, akkor jön a következő kérdés, egy APN-en belül be lehet úgy állítani szolgáltatói oldalon, hogy az iphone ne tudja tovább osztani a netet, az android ls a windows phone pedig mégis?

Nem logikus számomra ez az egész és úgy érzem azért nem, mert abszolút nem vagyok vele tisztába, hogy egy ilyen egyedi APN-nel rendelkező flottás csomag esetében milyen lehetőségek vannak a szolgáltatói oldalon és nem találok olyan leírást amiből ez egyértelműen kiderülne.

Továbbá, szintén ugyanez az alap szitu: Arra is kíváncsi lennék korlátozható-e az, hogy egy adott flotta készülékei milyen sebességgel kapcsolódhatnak fel a hálózatra. (a telefon 4G képes, a flottás csomaggal nem megy 3G fölé, a saját SIM-mel pedig simán LTE-re vált)

Előre is köszönöm a felvilágosítást

Üdv,
Csontikka

(#77312) edk- válasza Csontikka (#77311) üzenetére


edk-
őstag

korlátozható-e az, hogy egy adott flotta készülékei milyen sebességgel kapcsolódhatnak fel a hálózatra. (a telefon 4G képes, a flottás csomaggal nem megy 3G fölé, a saját SIM-mel pedig simán LTE-re vált)

A válasz igen.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#77313) embe válasza embe (#77183) üzenetére


embe
nagyúr

Most néztem utána ennek a Maraton dolognak.
Akkor a lényeg a minél olcsóbb beszélgetés, és a net a Viberhez és a voip-hoz - is.

Akkor ez elvileg így mmenne:
Dominó Surf: 890 Ft. - Most opció beaktiválva.
Mivel van a Surfben 150MB net, így mehetne hozzá a Maraton 1GB 1990Ft.-ért.
Elektronikus feltöltéssel tölteném az egyenlegemet fel, így járna a feltöltési bónusz is.

Ekkor ugye lemenne előbb a feltöltési bónusz adatforgalom, utána a havidíjban foglalt 150MB., majd utána elkezdené elhasználni a Maratonban foglalt adatmennyiséget. ha nem fogyna ez el, és közben az újabb "hónap" kezdődne, akkor a Maraton megszakadna, és az adott hónapra a Surf csomagban biztosított 150MB-ot kezdené használni. ha meg feltölteném, akkor meg a bónusz adatmennyiséget. Így akár hónapokon keresztül át lehet tolni az 1GB-ot amíg el nem fogy ugye?

Egy két bejegyzést találtam amiben kicsit leírták ezt a maraton opciót. Van benne valami buktató?

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#77314) Intel fan11


Intel fan11
őstag

T-nél hanyadikán lesz ez a black friday?

Battletag: hojszi#2983

(#77315) joelke HU válasza embe (#77313) üzenetére


joelke HU
senior tag

Elméletileg ez így jó, ahogy leírtad. Persze a t varázsrendszere, amiben már lassan a saját dolgozói is elvesznek, kitudja majd mit művel. Egyetlen módon derülhet ki, ha kipróbálod. Én az elmúlt napok káoszát nézve eldöntöttem, hogy mobilnetet ezektől én nem veszek. Inkább szenvedek a lassítós 90 Ft-os blue mobile-ossal.

[ Szerkesztve ]

Motorola G51

(#77316) embe válasza joelke HU (#77315) üzenetére


embe
nagyúr

Milyen káosz?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#77317) joelke HU válasza embe (#77316) üzenetére


joelke HU
senior tag

Hát ami például a maraton körül is megy. Napi nettel is mennie kellene de nem megy vagy ha igen azért is húzza a pénzt minden egyes nap. Meg mondjuk az is elég beteg dolog, hogy amit kaptam adatot az új kártyámhoz csak abban az esetben használhatom ha aktív nálam is a napinet. Ha azt kikapcsolom, akkor egyszerűen nem engedi az 1 gigás netemet sem használni. Ezért nem is teszek rá addig pénzt, amíg le nem megy az adatkeret. Azért ez röhejes. A Vodafone-tól rendelt ingyenes kártyán meg szépen megy az ajándék 500 mega bármi buhera nélkül. Itt a trénél meg szórakozni kell.

Motorola G51

(#77318) embe válasza joelke HU (#77317) üzenetére


embe
nagyúr

Havidíjas előfizetésről mennék át, remélem elkerülnek az ilyen anomáliák!

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#77319) joelke HU válasza embe (#77318) üzenetére


joelke HU
senior tag

Hát lehet remélni...
De egyébként amit felvázoltál szerintem nem igazán kifizetődő.
Számoljunk kicsit.
Tegyük fel az 1 giga maraton elég neked két hónapra. Na de akkor ez így néz ki:
A rendszer ez idő alatt leveszi az egyenlegedből 2x a 890-et meg 1x az 1990. Ez összesen 3770 Ft. Ha elosztod a megákat meg forintokat, akkor az jön így ki, hogy potom havi 1885 Ft-ért kaptál havi 650 mega netet. Elég húzós. Aztán, ha mondjuk a maraton 3 hónapra elég, akkor így fest. 3x890+1x1990=4660. Azaz három hónapra leosztva havi 491 mega netet kaptál havi 1553 Ft-ért.
Huhh... Ez nagyon sok. Akkor már egy blues kártya havi 1 giga net 1290-ért.
De persze te tudod...

Motorola G51

(#77320) AliasB válasza embe (#77313) üzenetére


AliasB
senior tag

Surf mellé nem lehet marathon írtam már! Kell egy NetPlusz is!

Járj nyitott szemmel.

(#77321) Örni válasza AliasB (#77320) üzenetére


Örni
senior tag

Azért ezt így ne jelentsük ki, az ügyintézők sincsenek a helyzet magaslatán. A honlapon ezt írják:
A Maraton adatopciót már meglévő mobilinternet-szolgáltatásod mellé vásárolhatod meg.

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#77322) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

Ahhoz képest, hogy a telefonos ügyfélszolgálat 0-24, nekem már fél órája azt mondja, hogy szolgáltatás nem elérhető.

[ Szerkesztve ]

(#77323) zoomcns válasza St3ven (#77300) üzenetére


zoomcns
csendes tag

Na ez érdekes, nálam is inaktívvá vált a Maraton 1GB :F
(A panaszbejelentésemre azóta se jött semmi.)

[ Szerkesztve ]

(#77324) Zeki válasza Örni (#77321) üzenetére


Zeki
nagyúr

Brutál nagy a fejetlenség a telekomnál. :(
A technikai net sem jelenik meg, és aktivált napinet nélkül megáll az élet.

[ Szerkesztve ]

(#77325) -secret- válasza -secret- (#77322) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Ja megvan...már a 1414-et kell hívni az volt a gond.

Névátírásnál mit kell vinnünk a Telekom üzletbe?

(#77326) St3ven válasza zoomcns (#77323) üzenetére


St3ven
addikt

A Maratont még mindig inaktívnak jelzi nekem is, ott a megrendelés gomb, még talán rá is engedné aktiválni.

Androidos és WP-s alkalmazás egy hete nem megy, jelenleg karbantartásra hivatkozik.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#77327) edk- válasza St3ven (#77326) üzenetére


edk-
őstag

Nekem most megy az android app.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#77328) St3ven válasza edk- (#77327) üzenetére


St3ven
addikt

5.1-es verzió, most töröltem az adatokat és a gyorsítótárat. Telefonszám, Domino jelszó megad, de
"Technikai karbantartás miatt az alkalmazás jelenleg nem elérhető" :(

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#77329) zeg74 válasza St3ven (#77328) üzenetére


zeg74
aktív tag

Nekem is megy.

" kár érte, kiváló ügynök volt"

(#77330) AliasB válasza St3ven (#77328) üzenetére


AliasB
senior tag

Szerintem ezek szivatnak téged mert nálam működik. Sőt ilyet sose írt még ki.

Ja és egy kérdés. A 1777es számon hol tudom aktiválni a MOSTot?

[ Szerkesztve ]

Járj nyitott szemmel.

(#77332) Keem1 válasza icecave (#77331) üzenetére


Keem1
addikt

Szerintem ez inkább ide tartozik :B

Szerk: látom, te is rájöttél :D

[ Szerkesztve ]

(#77333) zeg74 válasza AliasB (#77330) üzenetére


zeg74
aktív tag

Egyszerűbb aktiválni a telekom app-ba.

" kár érte, kiváló ügynök volt"

(#77334) AliasB válasza zeg74 (#77333) üzenetére


AliasB
senior tag

Nem okostelefonról van szó hanem buta billentyűzetesről.

Járj nyitott szemmel.

(#77335) St3ven válasza AliasB (#77334) üzenetére


St3ven
addikt

Azt is egyszerűbb aktiválni a Telekom appban.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#77336) AliasB válasza St3ven (#77335) üzenetére


AliasB
senior tag

Mit?

Járj nyitott szemmel.

(#77337) St3ven válasza AliasB (#77336) üzenetére


St3ven
addikt

A Mostot a buta billentyűzeteshez tartozó számhoz.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#77338) AliasB válasza St3ven (#77337) üzenetére


AliasB
senior tag

De nem az én számomról van szó. Egy másik számról egy másik telefonba ami egy hagyományos idős telefon. Szóval csak az érdekelne, hogy a 1777es számon belül melyik menübe kell bemenni és aktiválni.

Járj nyitott szemmel.

(#77339) Zeki válasza AliasB (#77338) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ha neked van okostelód meg telekom app, akkor azzal a másik számmal belépsz. Ha nincs jelszó, akkor kérsz egy ideiglenest. Az megy arra a butatelefonra sms formájában. Belépsz, aktiválod az opciót.
A 1777 passz.

(#77340) St3ven válasza AliasB (#77338) üzenetére


St3ven
addikt

Ahogy CineDOG1 írja. Vagy USSD kóddal.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#77341) kisspall válasza AliasB (#77338) üzenetére


kisspall
aktív tag

Ez a sorrend.
1777-2-3-1-1
A kapcsolást és a menük közötti váltást persze figyelni kell.

(#77342) kentucky


kentucky
őstag

Sziasztok! Előfizetést csak személyesen lehet lemondani. Azért kérdem, mert Like S-re szeretnék váltani, elég kedvező lett így hogy 2 gb internetet adnak. Like S-t online is megrendelhetem, és hűségidő nélkül is marad ugyanaz az ár?

[ Szerkesztve ]

(#77343) Keem1 válasza kentucky (#77342) üzenetére


Keem1
addikt

Ezt nézted már?

"Meglévő előfizetés Like S díjcsomagba online csak Like, Like 50 vagy Like 300 díjcsomagból váltható.
A Like S díjcsomag Telekom üzletekben kizárólag számhordozás esetén, valamint Domino-ról előfizetésre váltás során kérhető."

Tehát online csak valamelyik régebbi Like-ból tudsz váltani, személyesen pedig számhordozásról vagy domino-ról. Más eset bukta. Max. átváltasz domino-ra, majd 30 nap elteltével arról Like S-re.

[ Szerkesztve ]

(#77344) Monyos válasza Keem1 (#77343) üzenetére


Monyos
aktív tag

Nem értem miért így van megfogalmazva, hogy "csak számhordozás" esetén.
1430-as hölgy pedig konkrétan azt mondta, hogy ezt a csomagot új előfizetőként lehet csak váltani, más csomagról nem lehet erre áttérni, csak Dominó-ról. És ez az egyetlen mondja annak is, hogy megmaradjon a számod.

Ma besétáltam egy T-pontba és kértem új előfizuként a Like S díjcsomagot. (az én nevemen még nem volt szerződés)
Meg is kaptam, 10 perc és már telefonálhattam is az új előfizetéssel.

Vagy én értem rosszul ezt a számhordozást a mondatban? :F

[ Szerkesztve ]

(#77345) embe válasza AliasB (#77320) üzenetére


embe
nagyúr

A Surf csomagban van 150MB net, így a mellé meg lehet vásárolni. A T-s oldal szerint.
"A Maraton adatopciót már meglévő mobilinternet-szolgáltatásod mellé vásárolhatod meg."

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#77346) kentucky válasza Monyos (#77344) üzenetére


kentucky
őstag

És a régi számodat átvitted, vagy újat kértél?

(#77347) Monyos válasza kentucky (#77346) üzenetére


Monyos
aktív tag

A másik számom csak kb. ~1 hónapos volt, még nem is ismerték sokan, így nem bajlódtam a 30 nap várakozással. (Az a szám nem is volt a nevemen) Inkább teljes egészében új előfizetőként, új számot is kértem.

(#77348) AliasB válasza embe (#77345) üzenetére


AliasB
senior tag

De a díjcsomagban foglalt adat nem külön mobilinternet szolgáltatás. Én direkt rákérdeztem mert még surf díjcsomagban vagyok. De nyugodtan megkérdezheted te is. Hátha neked mást mondanak. Vagy próbálja ki valaki. Én nem fogom mert most fogok 5-re váltani és nem is akarok erre 2 ezret elcseszni feleslegesen.

Járj nyitott szemmel.

(#77349) kentucky válasza Monyos (#77347) üzenetére


kentucky
őstag

Akkor hétfőn megyek is be kérni előfizetést, köszi!

[ Szerkesztve ]

(#77350) St3ven válasza AliasB (#77348) üzenetére


St3ven
addikt

Kipróbálnám szívesen, csak már abban sem vagyok biztos, hogy még él a múlt héten rendelt Maraton 1GB-om.


vs.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.