Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62651) vwpolopg válasza kali (#62645) üzenetére


vwpolopg
őstag

Köszi. Valóban az voltam, 1:05 után nekem is ment. De semmivel se vagyok előrébb mivel az önkiszolgáló üfsz karbantartás miatt nem megy... :(

(#62652) kali válasza vwpolopg (#62651) üzenetére


kali
legenda

az önkiszolgáló valóban nem akar most működni.

(#62653) lugosi válasza dptrsk (#62646) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Odaírta szerintem, hogy bárkinek kiadható.

(#62654) =Thor= válasza dptrsk (#62643) üzenetére


=Thor=
tag

Köszönöm, hogy utánanéztél!

Én is azon gondolkodtam, hogy a sima és a társkártyás csomagok között lehet-e úgy váltani, ahogy írtad is, vagy esetleg ezek két külön vonalon futnak...

Az a biztos, ha megkérdezem tőlük!

(#62655) Soulfly842 válasza kali (#62634) üzenetére


Soulfly842
addikt

Eredeti forgatókönyv szerint úgy lett volna, hogy a telefonos és a webes megrendelés működött volna, de technikai/egyéb okok miatt maradt végül az üzlet. :) Nem kizárt persze továbbra sem, hogy azt a koncepciót is életbe léptetik.

Hivatalosan még pl. létesítők adhat ilyet - de nekik ez gyakorlati használatban ez még új, s nem napi rutin. Nem tudom, hogy mennyire élnek vele. (Nem hiszem, hogy túl sokat aktiváltak volna még)

(#62633) vwpolopg

Partner üzletek is aktiválhatják.

Két lehetőség van:
a, kvalifikációs folyamatokban másként ügyködnek: nem tudják hogy kell,
b, aktiválják, de csupán színtiszta - az ügyfél iránt érzett - szeretetből. :))

[ Szerkesztve ]

(#62656) vwpolopg válasza Soulfly842 (#62655) üzenetére


vwpolopg
őstag

Köszi. A napokban megpróbálom normális T pontban is, hátha... bár lassan ott tartok, hogy ennyi utánajárást nem ér az egész...

(#62657) Vangelis válasza dptrsk (#62646) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Nevetve :)

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#62658) Soulfly842 válasza Gedeon31 (#62509) üzenetére


Soulfly842
addikt

14 napon belüli elállásnál nem az üzletben sztornózzák, hanem ők maximum csak a 'postázásban segítenek neked'. Így a sztornózás ugyanúgy a webshop folyamatok alapján történik.

(#62533) CineDOG1

Ez általános látkép. :)

Nyugdíjasok kifejezetten szeretik az ilyen ember előtti időket. :)

90%-uk soha nem ér rá várni! (rohannak, de hogy hova?), az a kevéske 10% mondja csak, hogy ráérek drágám, hiszen nyugdíjas vagyok; csinálja csak nyugodtan! ;)

Várni kell', hiszen nagyobb eséllyel pályázol. :)

Emberek, halandók vagyunk. Velem idestova öt év alatt még nem történt olyan, hogy más számára cseréltem, erre kifejezetten figyelek, de rutinos kollégákkal is fordult már elő... számokkal dolgozunk, félrehallható, félreírható... a Dominós kártyacserénél kifejezetten félrenézhető, ezért ott szigorúan csak ctrl+c, ctrl+v-vel dolgozok háromszor megnézve :D

(#62548) A-machine-A

Ok nélkül nem fogja nézegetni :D
De egyébként egy ilyen nem kis felelősséggel (adatvédelmi/jogi...)

(#62566) Ateszpapa

"A rendelés vége felé meg lehet adni más személyt is aki átveheti."

Az semmit nem jelent. Előfizetői szerződést (új/hűségidő hosszabbítás (a dominó is ide tartozik "domino előfizetői szerz.")) pláne senki más nem írhat alá csak az előfizető (Kivételt képez ez alól magánszemély esetén, ha közjegyző által hitelesített-, vagy az ügyvéd által készített és ellenjegyzett meghatalmazással rendelkező személy).

Habár a tartozékból annyira nem szoktak problémát csinálni.

(#62571) s3nsitivity

Az előfizető, a számlafizető és a postázási információk elkülönülnek egymástól. Tapasztalat, hogy ha kézbesítési információkban szerepel valaki, akkor már számlafizetőnek tekinti magát, de ez nem így van. :)

Biztos, hogy ő a hivatalos számlafizető?

Mert akkor az szla.fizető is kérhet kártyacserét.

(#62574) s3nsitivity

Az ellopták sem válasz, az is ugyanúgy 4500 Ft-s kártyacserét jelent, mintha rongálás áldozata lett volna a kártya (vagdosás).

Egy dolog biztos: a jogosult személy kérhet csak kártyacserét máskülönben, ahogy te is írtad: "elhajtanak".

Ha valaki tudná Orbán Viktor számát, ami lehet nem is az ő nevén van mint magánszemélynek, akkor bemehetne és kérhetne egy kártyacserét? :) Nem megy az ilyen könnyen - és ennek okai vannak.

(#62587) Sayuar

A leforgalmazhatóság él 60 napig, de a kártya nem kerül deaktiválásra csak az egy év elteltével. Az egy év letelte előtt még szabadon átváltható bármilyen net&roll havidíjas díjcsomagra.

(#62590) CineDOG1

Értem én, hogy a partner kellemetlen helyzetbe hozott, de tényleg halandók vagyunk megtörténhet sajnos. Ott már a 'vérbosszúnak', ahogy te is írtad nem lenne értelme.

De azt nem értem, hogy miért nem működik a 4G. Nanosimek már kivétel nélkül 4G képesek szoktak lenni. Nagyon ritkán fordul elő olyan, hogy valami kártyahiba miatt az ne menne.

Inkább amire gyanakszok, hogy az ő számán valamilyen elavult netcsomag maradhatott és azt kellene ellenőrizni. Vagy az nem elképzelhető? Ellenőrizted?

(#62606) =Thor=

Feltöltöttem neked egy mobilinternet árlistát, amit az üzletekben is adnak.

Ezen egyértelműen látszódik, hogy melyik díjcsomaggal milyen árak vannak érvényben (Az ATK-s árak is szépen átnézhetőek):

[link]

Ha meglévő havidíjast váltasz erre természetesen az plusz hűségidővel nem jár. Ha feltöltőkártyást választ át mobilinternetre (üzletben tudod rendezni), akkor hűségidő nem kerül rá, mivel a domino kártyára a belépési díjat már korábban kifizetted.

Az 5000 Ft-os belépési díj pedig egyfajta kötbér, hiszen hűségidő nélkül egy előfizetésre 5000 Ft a belépési díj, még hűségidővel 0 Ft. Ennek a különbözetet kell belépési kedvezmény kötbér jogcímén kifizetni ilyen esetben.

(#62641) Gedeon31

Általános tapasztalat, hogy a 1412-n a 9-es menüpont egy tévút. Bármit is mondjon az embert ott sokat vár és elvész.. lépésről lépésre gyik, annak aki nem tudja, hogy mit nyomjon :D (bármit is mondjon rá az automata).

Sajnos sok ügyféltől ez jön vissza :(

(#62643) pietrasko

Óóó, de jó összefoglalás... én sem tudtam volna jobban összefoglalni!!! :D :)) :DD :DDD

Nem tudom, hogy hol találhattad :P

[ Szerkesztve ]

(#62659) Soulfly842 válasza dptrsk (#62643) üzenetére


Soulfly842
addikt

Kérdésre válaszolva:
Ha mobilinternetről vált havidíjasra mobilinternet tarifahűség mellett, akkor igen, ezt kell alapul venni.

Ha mobilinternet kategórián belül akar másik mobilinternetre váltani, akkor nincs ilyen egzakt módon leírva.. (de a linkelt mobilinternet árlista irányadó ebben az esetben)

(#62660) Zeki válasza Soulfly842 (#62658) üzenetére


Zeki
nagyúr

De már megtörtént a szám visszacsere. Tehát már a szerződésben lévő telefonszám mükszik, Domino Surf csomaggal. Na majd holnap a rendes Telekomnál kiderítjük..

(#62661) =Thor= válasza Soulfly842 (#62658) üzenetére


=Thor=
tag

Szia!

Köszi a listát!

Ha jól látom a társkártyás csomagok az egyel kisebb normál díjcsomagokkal vannak egy szinten.
Viszont ezt így neten nem tudom akkor megrendelni, csak személyesen vagy telefonon, nem?

5000 Ft belépési díj és hűség csak az új előfizetésre vonatkozik akkor?

Tehát amit pietrasko-val beszéltünk (lásd itt alább) működni fog majd?

Átváltom most a sima N&R havidíjas netem társkártyás N&R M netre ingyen, hűség nélkül.

Aztán ősszel veszek majd táblagépet kedvezményes áron erre az előfizetésre 2 év hűséggel. (sima N&R S árban ezek szerint)

[ Szerkesztve ]

(#62662) Soulfly842 válasza =Thor= (#62661) üzenetére


Soulfly842
addikt

Ha nincs rajta hűség, akkor igen, nem is lesz. Egyszerűen csak visszaváltod.

Ez így természetesen működőképes.

"Viszont ezt így neten nem tudom akkor megrendelni, csak személyesen vagy telefonon, nem?"

Hogy mikor működött és mikor fog. Abban én nem tudok sikerülni. Nálam az ügyfél a helyszínen megveszi, odaadom, s nem aggódik heteket egy olyan folyamaton, amivel nem boldogul. :)

Beüzemeljük, nem kell a futáron aggódni, hazaviszi és láss csodát: boldogan használja és megköszöni a segítséget :)

[ Szerkesztve ]

(#62663) Soulfly842 válasza Soulfly842 (#62662) üzenetére


Soulfly842
addikt

Sikerülni? :D

Fáradt vagyok, átakartam szerkeszteni:

Sikerülni=segíteni :D

(#62664) =Thor= válasza Soulfly842 (#62662) üzenetére


=Thor=
tag

Azért mondtam, mert a neten nincs ilyen leosztás amit feltöltöttél.

Csak a sima csomagok és egyedül az XS-ből van társkártyás rendelési lehetőség.

Köszi még egyszer!

[ Szerkesztve ]

(#62665) Soulfly842 válasza =Thor= (#62664) üzenetére


Soulfly842
addikt

Igazán nincs mit! :)

(#62666) =Thor= válasza Soulfly842 (#62665) üzenetére


=Thor=
tag

Jaj, még két gyors kérdés eszembe jutott:
(Ha már találtam valakit, aki így vágja a dolgokat... :D )

1, Fél éve vettem telefont részletre, 2 év hűségre. Emellett a táblagépet is vehetem majd részletre?

2, A múltkor azt mondta egy ügyintéző, hogy a cégnéven lévő előfizetésre elég a régi két tanús meghatalmazás is, ez áll?

[ Szerkesztve ]

(#62667) StLui válasza =Thor= (#62666) üzenetére


StLui
veterán

2. mi mindíg olyat használunk

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#62668) kali válasza =Thor= (#62666) üzenetére


kali
legenda

az első is igenes.

(#62669) =Thor= válasza StLui (#62667) üzenetére


=Thor=
tag

Tehát nem kell közjegyző, ügyvéd vagy ilyesmi?

(#62670) StLui válasza =Thor= (#62669) üzenetére


StLui
veterán

Nem, sőt egyszer leadod és 5 évig használhatod

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#62671) kali válasza =Thor= (#62669) üzenetére


kali
legenda

természetes személynél kell, joginál nem.

(#62672) Soulfly842 válasza =Thor= (#62669) üzenetére


Soulfly842
addikt

Nem, de cégszerűen, lebélyegzett aláírásnak az aláíró részéről lennie kell rajta.

(#62673) =Thor=


=Thor=
tag

OK!

Köszi még egyszer a segítséget srácok!

(#62674) zoli62 válasza Soulfly842 (#62663) üzenetére


zoli62
addikt

My T-Mobile elektronikus számlarendszere a negatív egyenlegű lezárt számla képét nem tudja megjeleníteni. Nem befizetendő,és nem is befizetett. Ilyenkor a pdf formátumu számlaképet a My T-Mobile dokumentumok közé egyedileg nem lehet feltölteni? Egyébként két és fél hét alatt postai úton már kétszer is kiküldték, de nem érkezett meg. Másuk előfizetés papír alapú számláit már megkaptam,tehát címelírás nem lehet. Hibabejelentéseket azzal zárták le, hogy az nem hiba, hanem normális működés,hogy a rendszer a minuszos számlákat nem kezeli, manuálisan meg nem tölthető fel. (miért?) Hol akadhat el a folyamat?

(#62675) dptrsk válasza zoli62 (#62674) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Ez nem normális működés...
Nekem a negatív számlák is megjelentek MyT-ben...

(#62676) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv! Létezik Telekomnál mobil előfizetésre 2+1 éves hűségszerződés?! Köszi!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#62677) zoli62 válasza dptrsk (#62675) üzenetére


zoli62
addikt

Tudom, te írtál nekem akkor is, amikor először ezt megkérdeztem, de gondolom neked tavaly volt, nekem meg most. Azóta egy rendszerfejlesztés során simán változhatott ez. Mindenesetzre vizsgálat alatt van a dolog, de már egy választ kaptam a két hibabejelentésemre, miszerint ez nem hiba...

(#62678) generic


generic
senior tag

Erre valakinek van valami véleménye?

Szüleimnek pár éve volt egy kis tartozása hűség bontása miatt T-mobile-nél. (110k)

Amit ki is fizettek, igaz kicsit megkésve. Ez volt 5 éve. Ma kaptak levelet, hogy ismételten van 39k tartozás, amire 8 nap van, hogy befizessék. :Y

Ügyfélszolgálaton azt mondták, hogy látnak valamit a gépen, hogy 5 éve ki lett fizetve, de nem biztosak benne, felsőbb beavatkozás kell, hogy le tudják csekkolni. Jött egy levél a végrehajtótól is, ő is fel lett hívva, de a magyar szép beszéd nehezére esett, csak azt ismételgette, hogy neki be kell gyűjteni a pénzt, amivel megbízták.

Sajnos pár hónapja ki lettek dobva már a befizetésről szóló papírok, ezért nincs mivel bizonyítani. Szüleim peren gondolkodnak, de semmi bizonyíték nincs.

Na ezt hogyan hozhatták össze?

(#62679) dptrsk válasza generic (#62678) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Ha behajtónál van, akkor a fele az behajtási díj, a másik fele kb 20ezer lehet a tartozás, például egy utolsó számla, amit megszüntetés után hó elején küldenek ki.

Kicsit megkésve mit takar?
Mert 1 év késés az 33.000 forint kamat, 30% késedelmi kamattal számolva,kicsit több, mint fél év késés is kiadja a 20ezert...

Peren gondolkodnak? S miért pereli be a Telekomot?
Azért mert volt egy tartozása, ami hibásan lett lekönyvelve, DE Ti sem tudjátok bizonyítani(kidobtátok) hogy befizettétek.

[ Szerkesztve ]

(#62680) generic válasza dptrsk (#62679) üzenetére


generic
senior tag

Igen, a késés miatt lett anno a késedelmi díj, végrehajói díj, stb.

És ez ki lett fizetve, mikor újra Magyarországon voltak. 5(!!) éve. Volt róla papír is, hogy megszűnt a tartozás.
Felajánlották, hogy fizessük ki most részletben. Sajnos az ügyfélszolgálatos sokadszorra sem értette meg, hogy nem azért nem fizetik ki, mert nem tudják, hanem mert nem érzik jogosnak a tartozást.

Második ügyintéző kicsit képzettebbnek tűnt, ő az aki megtalálta a rendszerben, hogy 5 éve be lett fizetve, de nincs engedélye ( :Y ) , hogy pontosabban belenézzen, felsőbb engedély kell neki, holnap vissza szólnak.

(#62681) #41133696 válasza #41133696 (#61920) üzenetére


#41133696
törölt tag

(#62682) Zeki


Zeki
nagyúr

Negyed óra alatt elfogyott a huawei modem. :)
Jött a mail hogy újra van, beraktam a kosárba, de mire kifizettem volna ( 5 perce meló elszólított), már kikerült a kosárból. :)

(#62683) r3dsnake válasza Zeki (#62682) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Szintúgy.

(#62684) #41133696 válasza Zeki (#62682) üzenetére


#41133696
törölt tag

Valami extra akció volt? :F

(#62685) Zeki válasza #41133696 (#62684) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nem, még a használt listára feliratkozás értesítésre. 5600Ft körül volt a neten 50-ért árult modem.

(#62686) djculture


djculture
félisten

Megjött a szokásos augusztusi aszf változásos sms is...

(#62687) Vangelis válasza Zeki (#62682) üzenetére


Vangelis
nagyúr

1db volt nekik. Szeritnem. :)

Lehet valaki vissza küldte.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#62688) #41133696 válasza Zeki (#62685) üzenetére


#41133696
törölt tag

MiFi (E5776?)volt vagy sima modem?

[ Szerkesztve ]

(#62689) djculture válasza generic (#62680) üzenetére


djculture
félisten

Meglesz az a befizetés szerintem csak éppen már a behajtónak évekkel előbb eladták és azt meg ugye elfelejtették erröl értesiteni...

(#62690) dptrsk válasza djculture (#62686) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

mivel kezdődik a számod?

(#62691) djculture válasza dptrsk (#62690) üzenetére


djculture
félisten

5, egyébként még mindig nemtudni milesz a juliusi áremelésekkel, lesz or nem lesz.

[ Szerkesztve ]

(#62692) generic válasza djculture (#62689) üzenetére


generic
senior tag

Neked legyen igazad. :)

(#62693) djculture válasza generic (#62692) üzenetére


djculture
félisten

Ilyenek nem szoktak elveszni a telekom ebben korrekt, csak az a nehéz hogy megfelelő emberrel beszéljen az ember aki ért is hozzá..

(#62694) Zeki válasza #41133696 (#62688) üzenetére


Zeki
nagyúr

Az volt, az e5776

(#62695) #41133696 válasza Zeki (#62694) üzenetére


#41133696
törölt tag

Annyit simán nagyon megért, csak kérdés milyen állapotban volt.

(#62696) r3dsnake válasza #41133696 (#62695) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Uj, garancias, bontatlan. Nem a hasznalt termekek kozott volt.

(#62697) #41133696 válasza r3dsnake (#62696) üzenetére


#41133696
törölt tag

Hát annyiért én is vettem volna még egyet :D

(#62698) nobiand


nobiand
aktív tag

Megint van pár visszatérő cucc a használtak közt. Vajon ezeket visszaküldték?

(#62700) polonic válasza #45553408 (#62699) üzenetére


polonic
félisten

1800 és 2600 mhz

városokban tudod csak használni

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.