Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62951) kerxy


kerxy
senior tag

Sziasztok!

Ha egy előfizetés már több mint egy éve él, de május közepén feljebb váltottam díjcsomagot, akkor nem kérhetem, hogy maradjanak az árak? (mert május 1-e utáni új előfizetésnél nyilván nem, de ez csak díjcsomagváltás, ezért nem tudom?!)

(#62952) Daffni2 válasza Gabesz87 (#62950) üzenetére


Daffni2
addikt

" áremeléssel kapcsolatban lenne tőletek egy kérdésem." :W

van hozzátok egy kérdésem

van felétek egy kérdésem

Bocs de nagyon bántotta a szemem. :R

"Aki ad,az nyer"

(#62953) TeebyKay válasza kerxy (#62951) üzenetére


TeebyKay
őstag

Ha csak díjcsomagváltás történt és nem szerződésmódosítás, akkor szerintem kérheted. Egy próbát mindenképpen megér.

(#62950) Gabesz87: Ha a szolgáltatónak nem tetszik a szerződés lejárta után, hogy kisebb összeget fizetsz, megszüntetheti a szolgáltatást. De valószínűleg nem fogja, mert jobb egy kevesebbet fizető ember egy semmit nem fizetőnél.

[ Szerkesztve ]

(#62954) Gabesz87 válasza TeebyKay (#62953) üzenetére


Gabesz87
addikt

Értem, köszönöm, hát ez jól hangzik! Nem tudom, van-e értelme jelezni. Mellbe vágni nem fog az emelés, nem az összeg a probléma. Főként az foglalkoztatott, hogy esetleg elesek-e bármilyen új szolgáltatástól esetleg a jövőben, vagy ilyesmi. Nehogy azt mondják, hogy aki nem állt át az új feltételekre, az így járt, nem vehet igénybe ezt-azt :)

(#62952) Daffni2: "Bocs de nagyon bántotta a szemem."

Bocs, de....

Bocs, de nagyon bántotta a szemem!

[ Szerkesztve ]

(#62955) generic


generic
senior tag

Nekem next s csomagom van, arra lesz valami emeles?

(#62956) TeebyKay válasza Gabesz87 (#62954) üzenetére


TeebyKay
őstag

Mindenhez jogod van amit a régi szerződésed tartalmazott. Maximum olyan történhet, hogy akik átálltak adnak nekik mondjuk havi 100 mega ingyen internetet, akkor abból nem kapsz. Érdemes jelezni és a kisebb összegen maradni amíg a szerződésed le nem jár, hiszen a pénz az pénz, és maximum utána átállsz a nagyobb összegre.

(#62955) generic: Díjváltozások

[ Szerkesztve ]

(#62957) Gabesz87 válasza TeebyKay (#62956) üzenetére


Gabesz87
addikt

Rendben, köszönöm.

(#62958) A@ron válasza generic (#62955) üzenetére


A@ron
tag

Nem, ha az alap neted van rajta.

Ha van netbővítőd, az valószínűleg emelkedni fog, akkor érdemes sikítani az üfsz-nak.

(#62959) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok!

Barátnőmnek van egy "dominó aktív" feltöltőkártyás előfizetése, amit kb 1.5 havonta tölt 5K forinttal.

A kérdés az lenne, hogy
-mit lehet tenni áremelés ügyben?
-hogyan jöhet ki a legjobban?
-hol találom a formanyomtatványt az áremelés el nem fogadásának bejelentésére?

Előre is köszi!
J.

(#62960) TeebyKay válasza joysefke (#62959) üzenetére


TeebyKay
őstag

Tudtommal nincs formanyomtatvány, egyszerűen hívjátok a 1430-at vagy bementek az egyik üzletbe és jelentitek, hogy nem kívánjátok elfogadni az új feltételeket. Ezt ők jegyzik és továbbra is a régi összegért fog működni a dolog.

(#62961) attiati válasza Zeki (#62915) üzenetére


attiati
veterán

akkor ezek gondolom nem mennek a korlátlan böngészés és e-mail opcióval:

windows frissítés
google maps használat?
google play

(#62962) Teko001 válasza attiati (#62961) üzenetére


Teko001
őstag

Ha az ÁSZF-et nézzük, az alapján nem, mivel:

Nem minősül böngészésnek a weboldalakon megjelenített vagy azokhoz kapcsolt egyéb formátumok és forgalmak, különösen online játékok, FTP, P2P file megosztás, beágyazott hang és videó tartalmak letöltése vagy megtekintése.

Viszont előfordulhat olyan forgalom ettől függetlenül, amit nem számol.

(#62963) schferenc77


schferenc77
aktív tag

Sziasztok!
T-mobile-os Net&Roll teszt kártyát tényleg csak havidíjas előfizetőknek lehet venni?
Próbáltam személyesen T üzletben (nem partnerüzlet), ott azt mondta, csak online lehet megrendelni. Online nincs olyan gomb, hogy megrendelem, csak személyesen és telefonon. telefonon nem tudott segíteni az üsz.
ötlet?

(#62964) Teko001 válasza schferenc77 (#62963) üzenetére


Teko001
őstag

Nem csak havidíjasaknak, de mivel havidíjas előfizetés lényegében, így lehet, hogy új előfizetést kell kötni, ha nincs mihez hozzárakni (persze nem társkártya vagy ilyesmi, de technikai oldalról előfizetés). Pont, hogy online nem lehet csak megrendelni, hanem személyesen vagy telefonon lehet.

[ Szerkesztve ]

(#62965) vwpolopg válasza schferenc77 (#62963) üzenetére


vwpolopg
őstag

Csak t pontban, de ne partnerhez menj. A rendes t pontokban is ki kell fognod azt az ügyintézőt aki épp tudja. Akinél en voltam, szerencsém volt, egy hete csinált először ilyet és már tudta, így kb. 5 perc alatt megvolt.

(#62966) A@ron válasza vwpolopg (#62965) üzenetére


A@ron
tag

így van.

meg lehet csinálni pontban is meg partnerben is, csak nem mindenki tudja hogyan kell. Pedig egyébként az ő érdekük is lenne.

(#62960) TeebyKay: pontosan így működik a dolog.

(#62961) attiati: nem, kifejezetten csak a szöveg és kép jellegű tartalmak, pl már a beágyazott videó sem minősül annak, az általad említettekről nem is beszélve.

[ Szerkesztve ]

(#62967) r3dsnake válasza Teko001 (#62964) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Amúgy többször is lehet kérni?

(#62968) schferenc77 válasza Teko001 (#62964) üzenetére


schferenc77
aktív tag

Hát akkor másik bolttal próbálkozom majd :-) Az Árkádban lévőből az eladó elhajtott, hogy náluk csak az online rendelt kártyákat lehet átvenni. Én meg kifejezetten a 490ft/2GB-os teszt kártyára hajlok, hogy utána mi lesz, az majd kiderül, ezért nem akarok előfizut kötni. Tehát bemegyek, papír aláír, 490Ft-ot fizet, és aztán használom, amíg tart, utána meg le van zárva a sztori. Így lehet?

(#62969) vgyuri válasza r3dsnake (#62967) üzenetére


vgyuri
őstag

Csak 1x lehet, és augusztus végén megszüntetik a díjcsomagot. Családtaggal addig vetethetsz új sim kártyát.

(#62970) Teko001 válasza schferenc77 (#62968) üzenetére


Teko001
őstag

Elvileg pontosan így zajlik, igen.

(#62967) r3dsnake: Ezt eddig senki nem erősítette meg, és nem is cáfolta itt, szóval jó kérdés. Szerintem amennyire ismerik az ügyintézők, ha a rendszer nem ellenkezik, akár simán ki is adják megint.

(#62971) pana0017


pana0017
senior tag

Nektek 1430-on mekkora várakozási időtök van? Én 10 perce várok a munkatársra.

Szerk.: 12 lett a vége

[ Szerkesztve ]

(#62972) prannk


prannk
őstag

Üdv!

Létezik ilyen,hogy valaki rendel egy telefont és visszaküldi a telekomnak és a telekom azt használtként árusítja és megvehetem?

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#62973) Teko001 válasza prannk (#62972) üzenetére


Teko001
őstag

Igen

(#62974) prannk válasza Teko001 (#62973) üzenetére


prannk
őstag

ÉS ez mit jelent árváltozásban? pl egy dominos telefon 130e ft. akkor mennyiért árulják használtan?

És ennek a vásárlása hogyan működik? Neten lehet?

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#62975) A@ron válasza Teko001 (#62970) üzenetére


A@ron
tag

(#62967) r3dsnake: Hivatalos szabály, hogy bárki vehet, aki hitelképes szvsz nincs tartozása, de személyenként csak 1 db-ot. 490 forintba kerül, egyszeri 2 GB adatforgalom, 150 Mbps max sebesség, 4G-képes. FONTOS! Addig tart, amíg el nem fogy a 2 GB, vagy a vásárlástól számított 60 napig! Utána rendes havidíjas (Net&Roll) csomagra váltható hűség nélkül. Vagy hűségvállalással eszközt is lehet venni hozzá a váltás után.

[ Szerkesztve ]

(#62976) kali válasza prannk (#62974) üzenetére


kali
legenda

szia,

az ár több tényező függvényében változó, elég nagy a szórás, de nem kevés olyan vásárlást olvashatsz csak ebben a témában, akik nagyon korrekt táron jutottak különböző termékekhez, azokról nem is beszélve, akik bontatlan és/vagy valóban új készüléket kaptak használt címen és áron.
vannak persze tényleg használt, akár problémásabb darabok is, de akkor meg adott az elállás lehetősége.
a honlapon a keresőbe bírod, hogy használt és úgy találod meg a kínálatot.
a kapcsolódó leírást olvasd majd el; link, mert sokan nem teszik meg, aztán szidják a szolgáltatót, hogy törölve lett a megrendelésük, pedig okkal, mert például üzletbe kérték az átvételt, ami nem felel meg a feltételeknek.

(#62977) prannk válasza kali (#62976) üzenetére


prannk
őstag

Köszönöm! És ha van egy telefon amit pár napon belűl visszaküldtek mert mondjuk nem tetszett neki és én azt megveszem akkor kapom hozzá a 2 év garanciát?

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#62978) Vangelis válasza prannk (#62977) üzenetére


Vangelis
nagyúr

vagy vagy...

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#62979) prannk válasza Vangelis (#62978) üzenetére


prannk
őstag

Hogy érted?

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#62980) kali válasza prannk (#62977) üzenetére


kali
legenda

a konkrét típusnál szerepel mindig, hogy garanciális - gyártói jótállásos -, vagy sem, de ha esetleg nem, egy év szavatosság akkor is jár hozzá.
bizonyos esetekben előfordul, hogy bár a szolgáltató csak egy év szavatossággal adja, de attól függetlenül a gyártói jótállás is áll, a legegyszerűbb példa a használt státuszban és áron vásárolt, de a gyakorlatban bontatlanul/beregisztrálatlanul kiküldött iphone esete, ami az apple honlapján beregisztrálva megkapja az egy év gyártói jótállást és a kapcsolódó apr üzletekben/szervizekben intézhető a dolog, de más gyártós készülékeknél is volt már rá hasonló példa.

[ Szerkesztve ]

(#62981) Vangelis válasza kali (#62980) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Nekem a használt tv-kre is érvényes a garancia.
Igaz utánna kellett járni, de megérte, mert soha nem lehet tudni.

Az LG-ben már cseréltek tápot. Igaz lehet nem kellett volna, de azt mondták, hogy így legalább új lesz benne.

Telefonoknál is él a dolog. Igaz én nem sok telót vettem amit gariztatni kellett volna.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#62982) Zeki


Zeki
nagyúr

Na akkor jó sokan veszünk mindenféle új ketyeréket, másnap bontatlanul visszavisszük, pénz vissza, és várjuk, hogy mikor kerül fel a honlapra, hogy lecsapjunk rájuk. :)
Csak aztán nehogy más gyorsabb legyen, és más vigye el. :)

(#62983) lugosi válasza Vangelis (#62981) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"Nekem a használt tv-kre"

Figyeljük csak, így tv-kre, többesszámban ;) Mit NEM vettél még a Telekomnál?

(#62984) Sofian válasza lugosi (#62983) üzenetére


Sofian
őstag

Szerintem jobb lett volna, ha rögtön egy nagykert keres... ;] :DD

(#62985) Vangelis válasza lugosi (#62983) üzenetére


Vangelis
nagyúr

ööö..azért olyan sok dolgot még nem vettem.

Szerintem kezdő amatőr vagyok.... vettek itt mennyiésget páran biztos. :DDD

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#62986) I2oli válasza A@ron (#62975) üzenetére


I2oli
tag

csak egy kis helyreigazítás, már ha a honlapnak lehet hinni:
"A 2 GB belföldi adatforgalom az aktiválástól számított 60 napig használható fel."

(#62987) Zeki


Zeki
nagyúr

az elektronikus hírközlési törvény értelmében a feltöltőkártyás ügyfelek a július 1-jét követő első feltöltéssel automatikusan elfogadják az új díjakat, függetlenül attól, hogy most miként nyilatkoznak.
http://www.hwsw.hu/hirek/54184/telenor-telekom-dijemeles-nmhh-ketoldalu-szerzodesmodositas.html

(#62988) A@ron válasza I2oli (#62986) üzenetére


A@ron
tag

Így van, és az aktiválás abban a pillanatban megtörténik, ahogy aláírod a papírt / táblagépet az üzletben.

(#62989) Aaron14


Aaron14
őstag

Sziasztok!

A mai napon egy Telekom üzletben le akartam adni a hibás JBL Charge készülékemet javításra, de nem vették át, mondván, nem kötelesek továbbítani a szerviz felé.

A hatályos jogszabályok azonban mást mondanak:

A Magyar Köztársaság Polgári Törvénykönyvéről szóló 1959. évi IV. törvény (Ptk.) 248. §-ában foglaltakra figyelemmel a Kormány a következő rendeletet alkotja:
1. §1 (1) A Polgári Törvénykönyv szerinti fogyasztó és vállalkozás közötti szerződés keretében eladott, az 1. mellékletben felsorolt új tartós fogyasztási cikkekre (a továbbiakban: fogyasztási cikk) e rendelet szabályai szerint jótállási kötelezettség terjed ki.
(2) A jótállási kötelezettség teljesítése azt a vállalkozást terheli, amelyet a fogyasztóval kötött szerződés a szerződés tárgyát képező szolgáltatás nyújtására kötelez. A jótállásból eredő jogokat a fogyasztási cikk tulajdonosa érvényesítheti, feltéve, hogy fogyasztónak minősül.

Az indokuk az volt, hogy ez csak tartozék, de a jogszabály tartós fogyasztási cikkre tér ki. A hangfal 10.000 Ft feletti árú.

Véleményetek szerint jogosan jártak el?

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#62990) Teko001 válasza Aaron14 (#62989) üzenetére


Teko001
őstag

Az 1. mellékletben vannak felsorolva tartós fogyasztási cikkek, abban pedig megtalálható ez:

"16. híradástechnikai készülékek 10 000 Ft eladási ár felett, így különösen üzenetrögzítő, kihangosító készülék; műholdvevő és AM Micro antenna rendszerek és ezek részegységei, televízió, projektor, videomagnó, rádió, autórádió, rádiós ébresztőóra, műholdas helymeghatározó, lemezjátszó, szalagos és kazettás magnó, CD-felvevő és lejátszó, DVD-felvevő és lejátszó, játékkonzol, Blu-ray lejátszó és -író, asztali médialejátszó, egyéni hangrendszer, keverőasztal, erősítő, hangszóró, hangfal, mikrofon és fülhallgató, head-set;"

(#62991) club1 válasza Aaron14 (#62989) üzenetére


club1
veterán

A nem kötelesek továbbítani a szerviz felé szöveg nem biztos, hogy azt takarja, hogy nem ismerik el a jótállási kötelezettséget. A jótállásra kötelezett mindig az a vállalkozás, ahol a készüléket vetted. Ha ez webshop volt, és a webshop ÁSZF-jében szerepel, hogy az adott ponton átvételi pontot üzemeltet, akkor ott kötelesek átvenni. Ha nem, akkor nem, mert közel sem biztos, hogy egy adott pontot az a vállalkozás üzemelteti, akitől a terméket megvásároltad (értsd: nem Telekom az üzemeltető, hanem egy partner, utóbbival pedig nem vagy szerződésben, csak ha közvetlenül tőle vásárolsz).

(#62993) tylerddd


tylerddd
veterán

Move XS esetén a díjcsomag havidíja nem változik?! A letöltött dokumentumban, ami a változásokat tartalmazza, csak perc/SMS díj változást látok, míg néhány díjcsomagnál ott van a havidíj változásának mértéke is. Ebből nekem így az jön le, h a havidíj nem változik.

@ bodrik11 Én úgy tudom, h itt tudod jelezni levélben. Tehát nincs ilyen "kipipálom és kész" online lehetőség. Aztán lehet tévedek.

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#62994) Vangelis válasza tylerddd (#62993) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Akkor is nyilatkozzál.

A webshopos kiadás megint nem megy kb egy hete állítólag.

T-pont... jó xar.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#62995) dptrsk válasza Vangelis (#62994) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Ez érdekes, nekem ma adtak ki WS rendelést Westendben...

(#62996) Vangelis válasza dptrsk (#62995) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Akkor csak megint balfaxok....

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#62998) vwpolopg


vwpolopg
őstag

Soulfly842: Te vagy az illetékes tartozék és leárazásguru így téged kérdezlek :) : Az Alcatel okosórája kapható lesz külön is a közeljövőben vagy csak az Idol3 mellé csomagolva?

(#63000) Luissimo válasza #45553408 (#62999) üzenetére


Luissimo
veterán

ez azér annál több volt, nemde?

a számok egész mások :D

Számmisztika ? ;]

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.