Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63701) dptrsk válasza djculture (#63699) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Ha valamit el lehet intézni saját erőből, akkor ha segítséget kérsz, azt meg kell fizetni.
Bankszámla is van már olyan, hogy szamélyesen fizetős, online ingyenes az intézés...

2 perces munka, de:
Fizetik az alkalmazottat
fizetik a PCt
fizetik az IT csoportot
fizetik a közmű számlát
fizetik a bérleti díjat

Ellenben, ha otthon megcsinálnád:
1 szervert kell üzemeltetni, nem ügyintézőnként 1PCt.
Kevesebb IT munkatársat kell egyszerre dolgoztatni
Alkalmazottat nem kell fizetni
elektromos áramot kell fizetni, nem pedig minden fajta közművet(s nem megy 0-24 a díszkivilágítás)
Saját telephelyen lehet a szerver

Tudom a T-Pont a te ügyed nélkül is ott van, de nem mindegy, hogy ha ingyenes akkor a napi sorszámok fele olyan amit otthon is lehetne vagy pedig 10(hibás netes felület miatt 15%) otthonról is intézhető, mert aokan nem akarnak fizetni. Esetleg emiatt minden t-pontban 1 munkatársat át lehet tenni telefonos üfszre, s nem kell annyit várni...

Az intézkedések nagy részével nem értek egyet, de ezzel speciel igen.

[ Szerkesztve ]

(#63702) kali válasza nggabi (#63695) üzenetére


kali
legenda

szia,

amennyiben hálózati hiba, úgy helye is válogathatja, mert ahogy a telefon témájában is írtam korábban egy hasonló felvetésre, ahol én próbáltam - külön tesztelnem kellett, mert alapban 4g/lte hálón lóg a telefon, ahol az adott, márpedig a lakhelyen és a jellemző mozgáskörzetben igen -, ott nem tapasztaltam a hibát, holott nem csak a saját telefonnal próbáltam, hanem másmilyennel is, például az asszony 5c-jével.
mozogsz a városban, mindenhol adott a hiba?

djculture; mi van 4g ügyben? 3g módozatról volt szó.

szabogabor10; nekem note 4 van és sehol sem tapasztaltam a hibát, pedig nem csak budapesten mozgok.

a számlabefizetés és társai témát nem feltétlenül kell szépíteni, a szerződéses telekom üzletek értékesíteni akarnak elsődlegesen, amellett a komolyabb ügyekkel foglalkozni, ha már kell valamivel, a számla befizetésére adott sok más csatorna is, szinte mindegyik egyszerűbb és gyorsabb, mint az üzletben intézve, ott viszont sok erőforrást lefoglal, részint feleslegesen, így nem véletlen, hogy tesznek ellene...

[ Szerkesztve ]

(#63703) Littoral válasza dptrsk (#63701) üzenetére


Littoral
aktív tag

2 perces munka, de:
Fizetik az alkalmazottat
fizetik a PCt
fizetik az IT csoportot
fizetik a közmű számlát
fizetik a bérleti díjat

Ezért hívják "vállalkozás"-nak ezt a műfajt. Ez a húzása ennek a "vállalkozásnak" olyan, mintha a boltban külön-külön fizetnél még az adott termék árán felül azért, hogy odaadja az alkalmazott a húst, felvágottat, stb., amihez magad nem férsz hozzá, és közreműködés kell ahhoz, hogy megvedd. Az alkalmazott és a technikai/logisztikai háttér azért van, hogy az adott termék és szolgáltatás eljusson a vásárlóhoz. Normális helyen az ár tartalmaz minden összetevőt. Ha sokallják az ügyfélszámot (= képtelenek kezelni), egyszerűbb, és legalább ilyen ügyfélbarát megoldás lett volna, ha belépőjegy ellenében engednének csak be az üzleteikbe.

[ Szerkesztve ]

(#63704) Ateszpapa válasza Littoral (#63703) üzenetére


Ateszpapa
addikt

ügyfélbarát megoldás lett volna, ha belépőjegy ellenében engednének csak be az üzleteikbe.

Ne adj nekik ötleteket.
:)

(#63705) dptrsk válasza Littoral (#63703) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Csak akkor van ügyintézési díj, ha olyan dolgot akarsz intézni amit saját magadtól is meg tudnál csinálni!
Ha jelzed, hogy nem megy online, s ezt meg is tudod mutatni, akkor nincs ügyintézési díj.

Tehát itt arról van szó, hogy az árak az önkiszolgálási felület fenntartását tartalmazzák, ha te extra kiszolgálást kérsz, akkor azért fizetni kell...

(#63706) Littoral válasza dptrsk (#63705) üzenetére


Littoral
aktív tag

Ez már így messzire vezet. Ha jelzem, hogy nem megy online, akkor mi lehet?
- nem működik a rendszerük (nem rajtam múlik),
- működik, de nem tartalmaz megoldási lehetőséget a problémára (ez sem rajtam múlik),
- teoretikusan hülye vagyok hozzá (vagy idősebb, vagy analfabéta, stb.), hogy úgy mondjam, ez sem rajtam múlik...

...szóval megint ott tartunk, hogy ezekért pénzt kérni van-e annyira etikus, mint az ábécében, amikor kérek húsz deka felvágottat és szeletelik nekem úgy, hogy azt egyébként én is meg tudnám csinálni otthon, ha egyben megvenném.

(#63707) Repsol600


Repsol600
addikt

Sziasztok.

A Net&Roll Teszt létezik még? Mert tegnap akartam egyet, de az eladó azt mondta hogy netn kell megrendelni, de valami 3000ft-ot mondott meg ez havi díjjas. Én a 2gb/490ft -os csomagra gondoltam. Vagy szimplán csak nem tudta miről beszélek?

[ Szerkesztve ]

(#63708) r3dsnake válasza Repsol600 (#63707) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Csak nem tudta. Nálam is 10 percet telefonálgatott az ügyintéző, hogy mi ez.

(#63709) StLui válasza dptrsk (#63701) üzenetére


StLui
veterán

Mondjuk online ügyintézésre az is vicces, hogy egy problémamegoldás közben T átállította a 3 (egy számlán fizetett) telefonszám közül egy másikat vezérszámnak, és az lett a megoldás, hogy csak akkor tudok online intézni bármit ha újra bemegyek hozzájuk és ott nekiállunk ismét jelszavazni :( 2-3 éve is hasonló volt

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#63710) nggabi válasza kali (#63702) üzenetére


nggabi
nagyúr

nagyon változó, van amikor jó, helytől függetlenül.

"szenyor dzsíííí"

(#63711) 313313 válasza Littoral (#63703) üzenetére


313313
addikt

Ne felejtsük el azt se, hogy rengeteg embernek (kb a lakosság nagy része, akik az érdemi munkát végzik) nincs bankszámlája és/vagy borítékba kap fizetést.
Innentől kezdve ez még 1 bőr lehúzása a munkás rétegről...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#63712) Vangelis válasza 313313 (#63711) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Nekem sincs bankszámlám.... :( Hasi tasi nem kér kódot :D

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#63713) Daffni2 válasza 313313 (#63711) üzenetére


Daffni2
addikt

kb a lakosság nagy része, akik az érdemi munkát végzik) nincs bankszámlája

Hát ezzel alaposan mellélőttél.
21. században élünk4

Néhány öreg nyugdíjason kívül már mindenkinek van.
Vangelis kivétel

De szerintem kamuzik.

"Aki ad,az nyer"

(#63714) Zeki válasza Daffni2 (#63713) üzenetére


Zeki
nagyúr

Pedig én is ismerek dolgozó embereket bankszámla nélkül. Ők kézbe kapnak fizetést, és eszük ágába sincs a banknak adni.

(#63715) Vangelis válasza Daffni2 (#63713) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Hát pedig nem.....

egy volt de 2 évig nem használtam és a bank megszüntette... vagyis kérték, ha nem akkor törljük. Még a tartozást is elngedték.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#63716) ForRedGlory válasza 313313 (#63711) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Ez talan a szolgaltatok hibaja?

(#63717) Daffni2 válasza Zeki (#63714) üzenetére


Daffni2
addikt

Nyilván van ilyen is, ezek adóját is mi fizetjük.

Egy 2010 MNB tanulmány szerint azért a bankszámlával rendelkezők száma jóval több mint azt a fórumtárs gondolta.

http://www.mnb.hu/Root/Dokumentumtar/MNB/Kiadvanyok/mnbhu_mnbtanulmanyok/mnbhu_mt_84/mt_84.pdf

"Aki ad,az nyer"

(#63718) 313313 válasza ForRedGlory (#63716) üzenetére


313313
addikt

Nem.
De "diszkriminál", akinek van bakszámlája olcsóbban kapja a szolgáltatásokat.

Daffni2: 2010 óta azért történt 1-2 dolog a bankrendszerbe. Másrészről, attól, hogy valakinek van bankszámlája, nem jelenti azt, hogy van is rajta pénzmozgás.
Attól mert valaki kp-ba kapja a fizetését, még nem jelenti azt, hogy nem is adózik utána...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#63719) djculture válasza 313313 (#63718) üzenetére


djculture
félisten

A határozat azt mondja ki hogy pozitivan lehet diszkriminálni, tehát kedvezményt adni annak aki online fizet de pl ha csekken fizetek be egy számlát nem számolhatnak rá plusz költséget. Ezért létezik még az e nyavaja is a telekomnál.

[ Szerkesztve ]

(#63720) Daffni2 válasza 313313 (#63718) üzenetére


Daffni2
addikt

A tanulmányban csak azok a bankszámlák szerepelnek amelyiken pénzmozgás is volt.

A kp-ban kifizetett "bér" a legtöbb esetben fekete.Senki nem adózik utána.

Miért diszkrimináció az, ha valamilyen szolgáltatáshoz tartozó költség a szolgáltató részéről kisebb és ezért olcsóbban adja?

Az lenne igazságtalan másokkal szemben,ha ugyanannyiért kapná aki nem e pack-os

"Aki ad,az nyer"

(#63721) djculture válasza Daffni2 (#63720) üzenetére


djculture
félisten

Kb ügyben hagyjuk a hülyeséget szerintem, legtöbb munkásbérbeadó cégnél igy megy a fizetés vagy lekap neked kezelési költséget és kapsz 10-15-ezerrel kisebb fizetést. De pl a volánnál is ez megy az ott dolgozó ismerősök szerint és az állami cég. Mennek a pénztárba felveszik és annyi igy lesz meg nekik a teljes fizetés.. De szerinted biztos jobb lenne egy online fizetésért 15 ezret kevesebbet keresni, ez az álmod ...

[ Szerkesztve ]

(#63722) boxfan


boxfan
tag

Lumia 640 mikortól lesz kapható?

Vernee Thor,Xiaomi Redmi 5

(#63723) Daffni2 válasza djculture (#63721) üzenetére


Daffni2
addikt

Nem, az én álmom,hogy ne uzsora mértékű adók legyenek, olyan fizetések amiből tisztességes munkával meg lehet élni.

Amíg ez nincs, addig viszont nem akarok mások helyett is fizetni.
A 3 házzal arrébb lakó kisebbségi család helyett sem.

"Aki ad,az nyer"

(#63724) 313313 válasza Daffni2 (#63723) üzenetére


313313
addikt

A kisebbséget és a munkás osztályt ne keverjük össze....

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#63725) Vangelis


Vangelis
nagyúr

kb két éve nekem nincs... bankszámlám..

Nem nagyon hiányzik.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#63726) Repsol600 válasza r3dsnake (#63708) üzenetére


Repsol600
addikt

Értem. Akkor menjek vissza és magyarázzam el neki hogy van ilyen náluk csak nem tudja? :D

(#63727) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

üdv!

Ma megyek be T-be kicseréltetni a Micro-SIM kártyámat, mert az új készülékbe már Nano-SIM kell.

Számlás előfizető vagyok náluk, nincs két éve szerintem, készülék nélkül vettem.
Van bármi olyan jogos indok amire hivatkozhat az ügyintéző hogy mindezt miért nem fogja nekem ingyen megtenni? Mert előre tudom hogy ez lesz.

Köszi!

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#63728) Csabi1984 válasza Motion_Blur (#63727) üzenetére


Csabi1984
addikt

Szia ha több mint 2 éves akkor elvileg cserélniük kell(ene)

(#63729) Motion_Blur válasza Csabi1984 (#63728) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Írtam hogy nincs 2 éves a szerződésem.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#63730) Zeki válasza Motion_Blur (#63727) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ha nem cserélik ingyen, mész másik boltba. Vagy előadod, hogy néha nem talál hálózatot, vagy leugrik a 3G-ről csak úgy. :)

(#63731) Littoral válasza Soulfly842 (#63688) üzenetére


Littoral
aktív tag

Voltam ma délelőtt egy ilyen Inmedio üzletben. Hát... Kb. csak annyi változott, hogy most már nem a telekom boltjaiban fizetik be a számlát és nem ott áll a sor, hanem egy - sokkal kisebb - másik helyen. Ezzel az erővel a saját boltokban is lehetett volna kijelölni egy számla-befizető munkaállomást.
De érdekes módon, amikor egy folyóiratról érdeklődtem az eladónál, nem mondta, hogy egy forintért megmondom, hanem jól elmondta, hogy mi a helyzet vele, holott a neten megnézhetnék teljesen indifferens információkat a témáról.

(#63732) Vangelis válasza Littoral (#63731) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Már csak ott lehet?

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#63733) Littoral válasza Vangelis (#63732) üzenetére


Littoral
aktív tag

Nem hiszem, hogy _csak_ ott. Amire válaszoltam, abban a hozzászólásban írja a fórumtárs, hogy kijelölt üzletekben működik egyelőre a dolog.

Egyébként az említett hozzászólásnak a végén szereplő bekezdés...:
Az, hogy hivatalosan a számlainfora 500 Ft személyesen a tranzakciós díja, a fenti tényezők ismeretében azt hiszem érthető (korábban valaki linkelt erről egy cikket). A vásárlás élmény kellene, hogy legyen - egy kiváló környeztben, ahol mindneki mindenre gyors választ, gyors segítséget kap. - ennek az építéséről szól most minden.

...kísértetiesen hasonlít a Telenor MyTariff-os, a tarifacsomagban rendelkezésre álló mennyiség utáni internet-megszüntető akciójára, amit szintén azzal magyaráznak, hogy a felhasználó élménye ne csorbuljon azzal, hogy lassul az internet, inkább fizessen többért, és nem fog lassulni. Valóban, egy élmény mind a kettő.

[ Szerkesztve ]

(#63734) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok lenne egy kérdésem. tudom, hogy Dominósból lehet Előfizetős lenni, de vajon fordítva miként lehet, hogy a szám megmaradjon?

(#63735) Zeki válasza Littoral (#63731) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ha az idióta tülekedő nyuggernyanyákat meg egyéb szellemileg gyengéket leszámítjuk, akkor ugye a sorszámjegy kérésnél ki lehet választani miért jött az ember, és ha számlabefizetés vagy egyenlegfeltöltés, akkor azt nyomja, és akkor legyen erre egy külön pénztár. A bankban is ha befizetek, akkor a pénztárhoz kerülök, nem az egyéb lakossági ügyintézéshez. Majd az inmediosok szidják a telekom anyját...
Ja, de biztos pénzbe került volna így kialakítani a rendszert, jobb lepasszolni más hálózatnak a feladatot.

(#63736) Zeki válasza Csabi1984 (#63734) üzenetére


Zeki
nagyúr

Bemész a telekomba, és ott. Ha nincs hűség, akkor 2700Ft egy domino sim, és az a meglévő számoddal lesz aktív.

(#63737) Littoral válasza Zeki (#63735) üzenetére


Littoral
aktív tag

Majd az inmediosok szidják a telekom anyját...

Igen, ezt nem akartam már írni, de jól látod a lényeget.

(#63738) Csabi1984 válasza Zeki (#63736) üzenetére


Csabi1984
addikt

És a kedvezmények amik voltak az előfizetésesen?

(#63739) Ateszpapa válasza Zeki (#63735) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Én a mammutban lévő T-pontban szoktam intézni az ügyeimet.
Már jó pár éve van mind a két T-pontban külön pult, ahol csak fizetni lehet.

Ennek ellenére a ráérő nyuggerek miatt sokan vannak a földszinten, a második emeleten kevesebben.

;)

(#63740) Zeki válasza Csabi1984 (#63738) üzenetére


Zeki
nagyúr

Annak bambi.

(#63741) kali válasza Repsol600 (#63726) üzenetére


kali
legenda

szia,

elég csak ezt megmutatni; link, a többi már legyen az ő gondjuk, hiszen egyértelműen ott áll, hogy személyes megrendelés, amihez megfelelő telekom üzletbe kell ellátogatni, márpedig ha az ott behivatkozott üzletkereső kidobja adott üzletet, akkor intézniük kell!

Csabi1984; az egy másik szolgáltató, ahol adott a sim kártya cseréje során a 2 éves intervallum.

CineDOG1 és Littoral; az inmedio nyilván nem ingyen és jófejségből vállalta a dolgot...

[ Szerkesztve ]

(#63742) pana0017


pana0017
senior tag

Sziasztok, most hívtak, hogy aranykártyásként beállítanak nekem 20 ingyen percet, ha megtartom a számot. Van ennek bármi hátulütője? 14 napig lemondható.

(#63743) SNor


SNor
tag

Ez most miért 404? Nem 15 nap van rá?

(#63744) b.daniel válasza boxfan (#63722) üzenetére


b.daniel
senior tag

16.-tol

(#63745) cris78 válasza kali (#63741) üzenetére


cris78
őstag

A GLS csomagok után 10Ft-ot kap az INMEDIO, mindegy, hogy egy telefon vagy gáztűzhely. Az idióta meg rendel valamit, kapja az emailt, hogy szállítják és megy már a boltba átvenni. Az asszonyt meg nem győzőm nyugtatni, hogy az agyatlan zombikkal nem kell foglalkozni... :W

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#63746) Varszegig válasza pana0017 (#63742) üzenetére


Varszegig
veterán

Ja, hűséget vállaltál rá ezennel.

(#63747) kali válasza cris78 (#63745) üzenetére


kali
legenda

mindennek (legalább) két oldala van, azt a szerződést az inmedio részéről is aláírta illetékes, nem csak a szolgáltatói...stb. oldalról.
más kérdés, hogy a kis dolgozók problémáival már nem minden esetben foglalkoznak egyik oldalon sem, de ez üzletpolitika, keresztszerződések, illetve sok más olyan dolog, ami nem hivatott arra, hogy itt leírjam...

(#63748) pana0017 válasza Varszegig (#63746) üzenetére


pana0017
senior tag

Ennek mik a hátrányai?

(#63749) Varszegig válasza pana0017 (#63748) üzenetére


Varszegig
veterán

Ha felmondod hamarabb, mint vállaltad (1 vagy 2 év, nem tudom), akkor az igénybe vett kedvezményt vissza kell fizetni.
Engem is kerülgettek ilyen ajánlatokkal, de megmondtam, hogy én csak az asszonynak vállalok hűséget.:)

[ Szerkesztve ]

(#63750) pana0017 válasza Varszegig (#63749) üzenetére


pana0017
senior tag

Jó, akkor hamarosan hívom a 1430-at :D amúgy sem használnám ki, mert csak hálózaton belül jár.

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.