Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55351) dptrsk válasza szabogabor10 (#55348) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

A szabály azt írja elő, hogy 5 percen belül élő embert kell kapcsoljon neked, azt nem, hogy annak akit kapcsol meg is kell oldania a problémádat. Ezzel az NMHH pontot is tesz az ügy végére, hiszen nem jogsértés amit csinál. Engem is zavar, hogy így van, de a Telenornál még ez sincs, szerintük rájuk ez nem vonatkozik(ott is 20-30 perc várakozás van, s a tetejébe, utána meg kell küzdeni, hogy a saját ügyintéződet halljad, ne pedig a 10 másikat aki körülötte ül.

Abba nem mennék bele miért elbocsájtások voltak, s nem még 1-2 áremelés..

Arra kiváncsi leszek, hogy a kapcsolási díj csökkentése miatt csökkennek-e a percdíjak...

(#55352) csubuka válasza 313313 (#55344) üzenetére


csubuka
addikt

Koszi! Azelottiekkel viszont csak 100 percig? Nagyapam most elhunyt nagyanyamtol vette at az nem tudom minek minosul. A 0621et reenger voip szamot vajon sima vezetekeskent kezeli? Gondolom nem, tul szep lenne... de megeshet.

(#55353) 313313 válasza csubuka (#55352) üzenetére


313313
addikt

Régi Hoppába havi 200 perc mobil volt.
A másik kérdést tedd fel itt.

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#55354) Teko001 válasza csubuka (#55352) üzenetére


Teko001
őstag

"A beszélgetési kedvezmény nem vonatkozik
...- A nem földrajzi számokra (a helyi díjazású Kék szám kivételével), valamint a 06-51-es irányra, így a Nyílt Internetre sem
- Nem helyhez kötött VoIP szolgáltatókon keresztüli forgalomra..."

(#55355) csubuka válasza 313313 (#55353) üzenetére


csubuka
addikt

Köszönöm szépen válaszaitokat, rendben átkódorgok a másik topikba, bocsi, ha kicsit mellément...

(#55354) Teko001: Azért reménykedem, ez mégis olyan 06-21es normális szám :DDD Mondjuk sajnos valóban földrajzilag nem meghatározott helyhez kötött, így kiesik.

[ Szerkesztve ]

(#55356) Teko001 válasza csubuka (#55355) üzenetére


Teko001
őstag

A 21-es körzetszám helytől független elektronikus (nomadikus) szolgáltatáshoz fenntartott tartomány (VoIP szolgáltatások).

[ Szerkesztve ]

(#55357) HaZsolt


HaZsolt
őstag

Rendeltem Net plusz M mobilinternetet, a csomagomban foglalt internet 11-éig használható fel. A Net plusz M-et is addig tudom felhasználni? Vagy lejár a csomagomban foglalt net 11-én, de a Net plusz M-ből még marad és azt lehetne vinni a következő hónapokra is?

(#55358) Teko001 válasza HaZsolt (#55357) üzenetére


Teko001
őstag

A forduló napok nem tudom hogy vannak ez esetben, de nem tudod átvinni a fel nem használt adatforgalmadat.

(#55359) tomiii.


tomiii.
aktív tag

Sziasztok!

Készüléket szeretnék váltani a havidíjas előfizetésemre, viszont online nem engedi. A régi honlapon még a díjcsomagomra hivatkozott.(Flottás) Viszont előzőleg is így vettem a telefont, pont erre a számra online. Hűség lejárt.

"Jelenleg nem vagy jogosult kedvezményes készülékcserére"

Telefonon azt mondták semmi akadálya nincs az online készülékváltásnak, nem értik miért nem jó...Mintha az autószerelő visszaadná a kocsit a tulajnak, hogy sajnálom, nem tudtam kicsavarni a csavart..

Nem sürgős a telefonváltás ezért nem mentem még be, de ez nem mentség amiért sz*r a honlap.

Másnál találkozott már ilyennel esetleg?

(#55360) ShadowX válasza Teko001 (#55358) üzenetére


ShadowX
őstag

Pedig tmobile usa most vezette be a data rollover-t. :) Loholnak is szépen a többiek utána.

[ Szerkesztve ]

(#55361) Teko001 válasza ShadowX (#55360) üzenetére


Teko001
őstag

Igen tudom, de nekik van pl. olyan csomagjuk, amivel még magyarországi mobilt is ingyen hívsz elérhető áron kintről. De mások is a piaci viszonyok.

(#55362) ShadowX válasza Teko001 (#55361) üzenetére


ShadowX
őstag

Tudom, inkább érdekességként írtam, mint panaszként. A panasz inkább a 3X ft-os percdíjakat érhetné. ;]

[ Szerkesztve ]

(#55363) csubuka válasza Teko001 (#55356) üzenetére


csubuka
addikt

Viszont ha UPC-s lenne a telefonom, mer tátmennék oda azt már bármelyik hoppás hívhatná a kedvezményes ingyenes 5000 perc erejéig nem?

(#55364) Teko001 válasza csubuka (#55363) üzenetére


Teko001
őstag

Szerintem igen. Bár a UPC Phone megvalósítása nem tudom, hogy hogy működik, de szerintem még azt is.

(#55365) csubuka válasza Teko001 (#55364) üzenetére


csubuka
addikt

Köszönöm, utánakérdezek még, nehogy bukta legyen :)

(#55366) lugosi válasza Teko001 (#55332) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Köszi, és Vangelisnek is, megoldottuk. :)

(#55367) Vangelis válasza lugosi (#55366) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Szívesen!

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#55368) madle


madle
őstag

A Telekom milyen gyakran módosítgatja az előfizetéses tarifákat? Nincs ciklikussághoz kötve? Vagy csak úgy randomra? Arra gondolok, hogy a palettán várható e változás mostanában, pl Next díjcsomagok, Move stb.. Nemsokára lejár hűségem és T-s előfizun gondolkodom, már számolom a napokat hátra mert a Telenor hálózat az őrületbe kerget.

Ahogy olvastam a T-nél meg szeretnek félreszámlázni, szóval itt meg ezzel lehet bajom?

(#55369) lesaux válasza lesaux (#55334) üzenetére


lesaux
veterán

Átraktam a gyereket Domino Surfbe, le is vont 890 forintot (ebben ugye van 150 mega net). Majd jött egy SMS, hogy aktiválták a Napinetet, 195 forintért gondtalanul netezhet 10 MB-ot.
Csak én érzem itt az ellentmondást?

Amúgy most wifin vagyunk.
Úgyhogy dupla ellentmondást érzek.

(#55370) Teko001 válasza madle (#55368) üzenetére


Teko001
őstag

Nem nevezném általános jelenségnek azért. Nekem még nem számláztak félre, de korábban én is a Telenornál voltam, és ők többször is...

(#55369) lesaux: Szerintem hívd fel őket, és kérdezd meg, hogy mit látnak.

[ Szerkesztve ]

(#55371) madle válasza Teko001 (#55370) üzenetére


madle
őstag

Értem, csak itt panaszkodtak többen rá előbbi hsz-ekben. Viszont a hálózat mindenképp jobb mint a Telenornak, az meg már nekem nagy előny, mert vidéken alig alig használható a net. Nekem meg fntos ha városokon kívül vagyok.

(#55372) polonic válasza madle (#55371) üzenetére


polonic
félisten

Csak legyen 4g-s telefonod. Mert a 3g lefedettseg itt a leggyengebb, ellenben a 4g-vel.

(#55373) madle válasza polonic (#55372) üzenetére


madle
őstag

azzal nincs baj, az tudja, csak mondhatni a T-nél hogy állandó a 4G? Mert ha kapcsolgat E-re akkor az sem olyan jó :)

(#55374) polonic válasza madle (#55373) üzenetére


polonic
félisten

Mivel meg nincs orszagos 4g, igy elofordulhat. Nezd meg a lefedettsegi terkepet.

[ Szerkesztve ]

(#55375) raziel01


raziel01
veterán

Xperia SP telefont vinném garanciába, recseg beszéd közben a hangszóró.
Mit vigyek magammal? Ki kell nyomtatni valamit? (ha jól rémlik online van minden)

(#55376) Teko001 válasza madle (#55371) üzenetére


Teko001
őstag

Igen, az egy speciális akció volt, aminél valamiért elmaradt a kedvezmény megadása a számlázási rendszer részéről. Egyébként nekem a 3G-vel sincs gond Budapesten, de ez nyilván függ attól, hogy hol akarod használni.

(#55377) raziel01 válasza raziel01 (#55375) üzenetére


raziel01
veterán

Beléptem, nincsen ehhez dokumentum. Kb másfél éve lett vásárolva. Akkor megkeresem a papírjait.
Elvileg 1+1 év van rá. Akkor az tényleg igaz, hogy ilyenkor csak a márkaszervizbe küldhetem?

"Azon készülékek esetén, melyekre 1+1 év garancia érvényes: az első évben a garanciális igényt az értékesítési pontjainkon vagy gyártói márkaszervizben, a második évben pedig kizárólag a gyártó márkaszervizében tudod érvényesíteni. A garancia pontos időtartamáról és feltételeiről a jótállási jegyen találsz meg minden fontos információt."

(#55378) madle válasza Teko001 (#55376) üzenetére


madle
őstag

Persze, teljes mértékben vidék, Szeged és környéke. Városban nincs baj, de a tanyák között igen. Legalább is Telenor alkalmatlan.
A lefedettségi térkép teljes mértékben a használhatóságot ábrázolja? Mert egyszer valkai kampányolt itt az ellen, hogy az egyáltalán nem azt jelenti, hogy ki mennyire fogja a netet az adott részen stb... Akkor bekavarodtam, hogy akkor mit is takarna mást, nem?

(#55379) Teko001 válasza madle (#55378) üzenetére


Teko001
őstag

A lefedettségi térkép egy elméleti lefedettséget ábrázol, mérések, és egyéb adatok alapján ábrázolva egy algoritmus által, ami figyelembe veszi a domborzatot, stb... Ezért vannak benne ilyen szórások sokszor, mert valami betakar pl. A valós lefedettség sok mindentől függ, időjárástól kezdve, eszköztől, stb... 4G esetében is kérdéses, hogy a telefonod milyen bandeket támogat, stb...

[ Szerkesztve ]

(#55380) Zeki válasza lesaux (#55369) üzenetére


Zeki
nagyúr

Az alapból így van!
Ugyanis csak akkor van neted, ha van napineted is!
Ha deaktiválod a napinetet, akkor a surf 150 megása is eltűnik.
De ne aggódj, nem a napinetet használod!

(#55381) dptrsk válasza lesaux (#55369) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

És le is vonta a 195ft-t? A csomagváltó sms megjött mikor aktiválták a napinetet, mert ha nem, akkor még a domino 5höz aktiválódott be.
Az, hogy wifin vagy, nem jelent semmit, pl helymeghatárizáshoz is aktiválódhat az adathálózat.
esetleg lecsatlakozott a wifiről 1 mpre, s addig aktiválódott a napinet.
Szerintem 1430 és kérd az összeg jóváírását, nem nagy összeg de jár nektek.

[ Szerkesztve ]

(#55382) dptrsk válasza Zeki (#55380) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

De neki jött az sms, hogy -195 ft...
holott Surfje van 150mb-al, vagy Surfnél ha minden nap netezek, akkor jön az SMS, hogy a NapiNet aktiválódott?

(#55383) Zeki válasza dptrsk (#55382) üzenetére


Zeki
nagyúr

Na azt viszont nem értem, talán hamarabb használta a netet, mint ahogy a surf aktív lett. Mert akkor egyből vonódik a 195Ft.

Pár napja talán, hogy írta valaki, hogy kell egy alapnet, amire a csomagokat veszed, különben nem él a csomag.

(#55384) lesaux


lesaux
veterán

Nem vonta le a 195 forintot, de a helyzet bonyolultabb, mint hittem.
A Domino Surf 150 megája csak valami elméleti lehetőség, kell mellette lennie egy rendes, alap netes díjcsomagnak is X forintért. Ez lehet akár a NapiNet is. Vagy egy drágább, Netplusz akármi. Mondanom sem kell, így értelmét veszti az egész dominósdi, ha zérus halmaz telefonálással 1600 forintot kifizetünk csak az internetre.
A kolléga a Domino 5-öt javasolta a legegyszerűbb NetPlusszal, de mivel épp ma csináltam egy fordított irányú tranzakciót, ez a következő hónapra marad.

(#55385) Zeki válasza lesaux (#55384) üzenetére


Zeki
nagyúr

A napinet nem vonódik le, mert a 150 megás surf netet használod.

(#55386) lesaux válasza Zeki (#55385) üzenetére


lesaux
veterán

Csak az nem értettem, akkor mi a picsáért aktiválódik, de már mindent értek. Jó nagy átverés ez a Surf, meg kell hagyni...

(#55387) kali válasza lesaux (#55386) üzenetére


kali
legenda

mi benne az átverés?
részletesen leírva minden a kapcsolódó díjszabásban; link
én ugyan nem vagyok domino párti, de ez az egyetlen domino díjcsomag, amihez a sokkal olcsóbb bővítős adatopciókat aktiválni lehet, minden más domino konstrukció esetén csak sokkal drágábban adott azonos adatmennyiség, sok esetben már itt nyerő az alap 150 megabyte adatkeretével, illetve a percdíjaival a 890 ft ellenében - pláne igaz ez, ha nagyobb adatmennyiséget tartalmazó opciót aktivál mellé valaki.

[ Szerkesztve ]

(#55388) lesaux válasza kali (#55387) üzenetére


lesaux
veterán

A T-re haragszom, de Veled kimondottan nem szeretnék összeveszni, annyit segítettél már T-s ügyekben.
Örülök, hogy a 32 oldalas pdf-ben benne van, a szolgáltatás weblapján nem találom. Ellenben ezeket igen:
Feltöltőkártyás díjcsomag, benne foglalt internettel
150 MB adatforgalom 30 naponta
Internet belföldön, Adatforgalom 150 MB
Kínált (maximális) sávszélesség letöltés esetén 10 MB/s
További részletek

Na mondjuk a További részletekre kattintva... á, csak vicceltem, természetesen ott sincs leírva, hogy kell hozzá alap díjcsomag.

(#55389) kali válasza lesaux (#55388) üzenetére


kali
legenda

nem vagyok t-s illetékes, jómagam is csak előfizetője vagyok a szolgáltatónak, így nem különösebb tisztem védeni, de azt már megtanultam, hogy a honlapon kiírt információk nem feltétlenül számítanak korrekt és teljes tájékoztatásnak, így érdemes azzal kezdeni, hogy a kapcsolódó szerződési feltételeket elolvassa az ember - nem az egészet, csak az igénybe venni kívántra vonatkozót -, akkor pedig nem érheti meglepetés.
adott esetben viszont nem teljesen értem a problémát, hiszen a 150 megabyte keret adott, csupán kell hozzá egy aktív adatcsomag - a legolcsóbb megfelelő napinet is jó -, de amíg tart a surf 150 megabyte kerete, addig a napinet sem fizetendő.

(#55390) lesaux válasza kali (#55389) üzenetére


lesaux
veterán

Végül is így van. Én mondjuk a NapiNetnek álcázott szabad rablást szerettem volna kivonni az egyenletből, hogy még véletlenül se szaladhassunk bele, de csak egy drágább megoldással sikerült.

(#55391) petipetya válasza lesaux (#55388) üzenetére


petipetya
nagyúr

Nekem is aktiválódott mikor még dominó surf volt a simen, aztán rendeltem rá 1 gigás csomagot és emlékeim szerint az androidos alkalmazásban le is mondtam ezt az alap csomagot. Próbáltad már?

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#55392) r3dsnake válasza lesaux (#55390) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Miert nem Netpluszt hasznalsz 1090-ert? Ott tulforgalmazas sincs. Ha aranykartyas a szam, akkor 590.

(#55393) club1 válasza lesaux (#55388) üzenetére


club1
veterán

Ha a "mi történik ha elfogy"-ra (már a 150 MB) kattintasz, le van írva a problémád oka:
Az időszaki díjban foglalt adatmennyiség felhasználása után automatikusan aktiválódik a Domino Go!NapiNet adatdíjcsomag, így 195 Ft-os napi díj ellenében további 10 MB belföldi adatforgalmat kapsz.
Ezt pedig csak egy második, nem túlforgalmazási díjas net aktiválásával tudod kikerülni a Surf esetében.

(#55394) dptrsk válasza r3dsnake (#55392) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Surf mellé, nem 1090, hanem 690 a NetPlusz S, de így írta a kollega, hogy 1600 forint megy el havonta, telefonálás nélkül. Míg Domino5+NetPluszS esetén "csak" 1090.

(#55395) r3dsnake válasza dptrsk (#55394) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

De ezt kérdezem, hogy minek a surf?

(#55396) dptrsk válasza r3dsnake (#55395) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Ohh, mostmár értem :)
A fórumtárs átváltotta Surfre, mert gondolta, hogy 890ért kap 150 megát s, ha elfogy nem tud netezni, vagy korlátozott sebességgel, nem számolt a NapiNettel.

(#55397) r3dsnake válasza dptrsk (#55396) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Ezt értem. Azt viszont továbbra sem, hogy miért a Surföt választotta a Netplusz helyett.

(#55398) dptrsk válasza r3dsnake (#55397) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Mert 890<1090, illetve olcsóbbak a percdíjak, s ha már kell net, akkor olcsóbban is beszéljen, de a NapiNetet akarta kikerülni

[ Szerkesztve ]

(#55399) lesaux válasza club1 (#55393) üzenetére


lesaux
veterán

Az időszaki díjban foglalt adatmennyiség felhasználása után automatikusan aktiválódik a Domino Go!NapiNet adatdíjcsomag.
Ez egyébként megint nem igaz, mert előtte aktiválódik. De mindegy, túl vagyunk rajta, február 10-éig nyugi van, mindenkinek köszönöm a szíves törődést.

(#55400) cris78


cris78
őstag

Ha telefonnal rendelek vonatjegyet, akkor az nem a kapcsolat pontokból vonódik le, ugye?

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.