Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49651) szabogabor10 válasza r3dsnake (#49650) üzenetére


szabogabor10
veterán

Szerintem hamarosan lesz.

Egyébként nem tudom, hogy be akarják-e indítani 2600-on is az LTE-t. Arra mindenképpen jó lenne, hogy a BP-n is itt-ott tapasztalható térerőcsökkenéseket megoldja, és a beltéri lefedettséget javítsa. Remélem használják majd, ha már fizettek érte.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#49652) Sofian válasza szabogabor10 (#49651) üzenetére


Sofian
őstag

Szerintem most minden be lett kapcsolva amit a jelenlegi infrastruktúra tud. Sztem a 2600 is.

(#49653) szabogabor10 válasza Sofian (#49652) üzenetére


szabogabor10
veterán

Nem vettem egyelőre észre, a XI. kerületben, ahol jártam, mindenhol 3-as sávot (1800 MHz) mutatott a telefon, sehol nem váltott át 7-re (2600 MHz). Mondjuk ehhez további bázisállomásokat is kellene bekapcsolni.
Egyébként Németországban is vegyesen, 1800-on és 2600-on működteti hatékonyan LTE hálózatát urbanizált környezetben a Telekom.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#49655) Logeeen válasza #40993792 (#49654) üzenetére


Logeeen
senior tag

Merre vagy helyileg?

Solt-tól 10km-re a tanyán még Edge is alig van.

#Xiaomi 13T#

(#49656) Zeki válasza #40993792 (#49654) üzenetére


Zeki
nagyúr

Bakker, vennem kell egy 4G-s telót. :) Vagyis kettőt, az asszonynak is kell.
Kadafalu fele nem jársz? Ott csak edge van. Hátha lett már 4G is.

[ Szerkesztve ]

(#49657) kali válasza bence2 (#49642) üzenetére


kali
legenda

számolgathatod a haszon arányát, csak épp semmi értelme, pláne különböző konstrukciókban.
példának írtam csak az üdítőt, de azzal is kihozható hasonló különbözet, ha egyszeri vásárlás kontra hatvanszoros tételű szerződéses megrendelésről van szó.

(#49658) siofok00


siofok00
tag

Siófok, elvileg Full 4G, de a Net Plusz XXL (5 gigás csomag), sima 3g hálózat van változatlanul. Most teszteltem egy Galaxy S5-ben, pedig a kiválasztható hálózatnál kiírja az LTE lehetőséget is. Természetesen rendes Snapdragon verziós, európai telefon. A Sim kártyám is új, mert nemrég cseréltettem. Ezek szerint az LTE nem mindenkinek jár, aki kifizeti ugyanazt a pénzt a csomagért, pusztán azért mert előre, biztosan kifizetem? Fura egy logika...

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/130124779@N02/sets/

(#49660) kali válasza siofok00 (#49658) üzenetére


kali
legenda

számos oka lehet;
- domino csomagról van szó, és a domino nem lte támogatott
akinek nem domino;
- nem megfelelő a hozzáférési pont (internet.telekom kell, a régebbi wnw nem jó)
- nincs engedélyezve az lte hálózati mód
- nem megfelelő firmware verzió van a telefonon (bizonyos moddolt verziók nem kezelik megfelelően az összes halózati módot)

[ Szerkesztve ]

(#49661) siofok00


siofok00
tag

Akkor meg újfent egy marketing ebben a formában a 4g. Miért rosszabb az előre, biztosan kifizetett pénz, mintsem az utólag, késve vagy be nem fizetett pénz? Nem egy jó kereskedői logika. Amúgy milyen alapon ad egy adott cég ugyanannyiba kerülő, ugyanolyan fantázianevű (előfizus / domino), ugyanakkora adatforgalmat biztosító csomagot megkülönböztetéssel a T.? Szerintem ez így teljesen inkorrekt. Olaszországban felkopna az áluk. Ott mai napig az emberek a prepaidot szeretik pl.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/130124779@N02/sets/

(#49662) siofok00


siofok00
tag

Nem a sebesség érdekel, de a 3G hálózat a Telekomnál, enyhén szólva is hézagos. Erre bejelenti, hogy 4G szinte mindenhol, de azt nem mki kapja meg... Sokat vagyok úton, nagyon jól jönne, ha utazás közben sokszor nem csak az EDGE felíratot látnám a kijelzőn egy 4g képes eszközön egy buta üzletpolitika miatt.

https://www.flickr.com/photos/130124779@N02/sets/

(#49663) szili.tamas1 válasza bence2 (#49643) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Nyilvan jobb nekik ha 30 forintot fizetsz nekik egy percert mintha nem fizetnel semmit. A halozatsemlegesseggel ez hogy tud osszeferni azt a mai napig nem ertem...
Fizeted az autopalyadijat de nem mehetsz ra mondjuk volvoval. Ha neked csak volvod van akkor rab@sztal, mindenkepp fizeted, ha nem tudod hasznalni akkoris.

[ Szerkesztve ]

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#49664) Sofian válasza siofok00 (#49661) üzenetére


Sofian
őstag

Igen. Domino netnél ez a helyzet. De nem lepődnék meg ha 1-2 héten belül nektek is engednék a 4G-t.

(#49665) kali válasza siofok00 (#49661) üzenetére


kali
legenda

ettől még nem a 4g a marketing, hiszen a havidíjas előfizetők használ(hat)ják, hanem a domino egy olyan konstrukció, ami más technikai feltételekkel működik, más üzletpolitikai szempontokat vesznek figyelembe, és eltérő szerződési feltételeket határoznak meg - amit a kapcsolódó jogszabályok alapján jogszerűen megtehetnek.

(#49666) siofok00 válasza kali (#49665) üzenetére


siofok00
tag

Nem ezt vitatom, hanem a kommunikációban úgy lenne tisztességes, hogy igen, itt a az LTE országos lefedettség, de csak így és így használhatod és ha előre fizetsz, ugyanúgy szívhatsz a gyenge lefedettségű 3g hálózaton ugyanannyi pénzért.
Amúgy éppen néztem, hogy ennek semmi technikai oka nincs, mivel pl. a Telenornál van prepaid 4G-s csomag, de náluk meg még gyengébb a lefedettség.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/130124779@N02/sets/

(#49667) kali válasza siofok00 (#49666) üzenetére


kali
legenda

a domino előfizetési szerződésben és minden más kapcsolódó leírásban, illetve a honlapon a domino konstrukcióknál is egyértelműen szerepel, hogy mi a helyzet, aki aláírta a szerződést, az meg pláne tudja és tudomásul vette, miért kellene még külön jelezni?

(#49668) siofok00 válasza kali (#49667) üzenetére


siofok00
tag

Egy ilyen komoly fejlesztésnél, azért elvárná az ember, hogy tájékoztassák. Ha a logikát nézem, mi értelme van egy 500 megás előfizus csomagra LTE lehetőséget adni, míg annak 10x-ére nem? Sőt, ez a bevétel már bejőtt, már biztosan kifizettem. Nem mki akar rabláncot, főleg, ha preferálja a gyári független telefonokat. Nekem pl. a munkáltatóm ad mobilt és fizeti is a számlám, nincs szűkségem másik kártyára, csak netre a privát mobilomba és a laptopomra WiFi Hotspotként.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/130124779@N02/sets/

(#49669) kali válasza siofok00 (#49668) üzenetére


kali
legenda

továbbra sem értem, hogy miért kellene azokat külön értesíteni valamiről, akiket nem is érint a fejlesztés...
a szolgáltató lekommunikálta a honlapján és a média által a fejlesztéseket, akiket érint, azok örömködnek rajta, akiket meg nem, azok nem foglalkoznak vele, vagy ha zavarja őket, akkor esetlegesen elgondolkodnak az általuk használt konstrukció módosításán.
saját szemszögemből, mert én is csak előfizetője vagyok a szolgáltatónak; a domino egy bizonytalanabb bevételű módozat, mint a havidíjas előfizetésű, így nem feltétlenül ér meg annyit technológiai/technikai befektetést, mint a havidíjas előfizetéseknél adottak, utóbbiaknak ráadásul jelentős része hűséges intervallumú, ami meg pláne biztos "gázsi" a szolgáltató számára.
arról nem is beszélve, hogy a havidíjas előfizetéshez sem muszáj rablánc, hűség nélkül is előfizethető.

[ Szerkesztve ]

(#49670) [P]laci válasza siofok00 (#49668) üzenetére


[P]laci
senior tag

bocsáss meg, de meg kell kérdeznem: attól hogy itt vergődsz jobb csomagokat fog kínálni a T, vagy esetleg neked lesz jobb valamivel? mert én már nem igazán értem, hogy miért írod le kb. 6x ugyanazt...
felfogtuk nem jó a dolog, de ez van, ezt kell szeretni... :K ha lesz jobb azt fogjuk használni és szeretni! történet vége. :)

[ Szerkesztve ]

(#49671) djculture


djculture
félisten

Facebookon elég sok irtak a cégnek hogy van ahol telefonálni se lehet nagyobb városokba meg budapest közepén nemhogy 4G

[ Szerkesztve ]

(#49672) lugosi válasza bence2 (#49630) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nyilván mennyiségi kedvezmény. Olyan, mint mikor a 12 db-os fogkrémet olcsóbban veszed meg, mintha vennél 12 db 1-es csomagot.

A 30 giga meg azért is olcsó, mert jellemzően nem forgalmazzák le az emberek. Vagyis kifizetnek 30 gigát, és elhasználnak 12-t. Aki 500-at vesz, az nagyobb eséllyel leforgalmazza. Tudom, eretnek gondolat lesz, de az 500 mega ára lehet közelebb a reális árhoz, a 30 gigába bele van kalkulálva, hogy a 90% nem fogja leforgalmazni. Mondhatnák azt is, hogy az 12 giga ára, de jobban hangzik a lehetőség, hogy van 30 gigád, de úgyse használod el.

Pl nézd a korlátlan csomagokat, netből a korlátlan tematikus csomagokat, akkor ott végtelennek kellene osztani a havidíjat, és kiderülne hogy ingyen van a net :) Tehát azért nem jó logika a 30 gigás csomag árát leosztani, és az alapján megnézni az 500 megásat, biztosan érted mit akarok mondani.

(#49673) dedike


dedike
addikt

A t-email nálatok működik? Nálam "nem sikerült bejelentkezni a fiókba" üzenetet küldözget... :O

Jó szerencsét!

(#49674) lugosi válasza dedike (#49673) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Néha tök random nem működik sajnos.

(#49675) djculture válasza dedike (#49673) üzenetére


djculture
félisten

Nem megy

(#49676) kali válasza dedike (#49673) üzenetére


kali
legenda

egy percig átirányít, majd 502.

(#49677) #78121280 válasza pepe091 (#49623) üzenetére


#78121280
törölt tag

Net&Roll csomagokra rá kattintva látszódik már apró infó! :)

7,2 -> 10
21 -> 30
60 -> 150

(#49678) kali válasza #78121280 (#49677) üzenetére


kali
legenda

a két kicsit tolhatták volna valamivel feljebb is, de ha arányában nő az az érték is, amennyivel felett lehetett mérni a névleges sebességnek, akkor pláne okés lesz. :)

(#49679) pepe091 válasza #78121280 (#49677) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Remek! Akkor gondolom ezek a számok lesznek majd a NetPluszoknál is remélhetőleg.

(#49680) dedike válasza kali (#49676) üzenetére


dedike
addikt

Kösz fiúk, akkor nem idegeskedem... :R

Jó szerencsét!

(#49681) kali válasza dedike (#49680) üzenetére


kali
legenda

én igen, mert néhány fontosabb levelezést is ezen bonyolítok, de bízzunk benne, hogy gyorsan orvosolják a problémát.
nagyon sok éve használom, és sosem volt még vele probléma, ezért bízom benne, nem szeretnék csalódni...
win 8.1 alatt beállítva az integrált kliensben, és az is kiabál már, hogy ellenőrizzem a beállításokat.
mobilon is beállítva, ott nem panaszkodik, egyszerűen csak nem működik a küldés/fogadás.

(#49682) kali válasza kali (#49681) üzenetére


kali
legenda

már működik, maradjon is így! :)

(#49683) #41133696 válasza kali (#49678) üzenetére


#41133696
törölt tag

Na akkor majd megnézem, mert engem a Net & Roll S érint, de még a Huawei e5776 Mobile Hotspot még 3G-n lóg :) Lehet ki kellene kapcsolni, meg be, de váltani szokott magától. Na meg még nincs 18-a.

(#49684) #99546112


#99546112
törölt tag

Debrecenben első mérés 72/30Mbps, második mérés 88/25Mbps :) Nemrossz! Youtube viseók majd csak úgy hasítanak, másnál nemhiszem hogy kilehetne használni.

[ Szerkesztve ]

(#49685) siofok00


siofok00
tag

Én nem "vergődök", DE, egy ugyanolyan szolgáltatást, korlátozott lehetőségekkel, pofátlanság ugyanannyiért adni, stb... Ha vidékre kell mennem, kénytelen voltam a mobilnet miatt egy Vodás kártyát is venni, ami a szükséges és kényelmetlen rossz a T gyenge 3g lefedettsége miatt.

https://www.flickr.com/photos/130124779@N02/sets/

(#49686) #99546112


#99546112
törölt tag

Egyébként szerintem több adatforgalmat kellene adni főleg mobilon, 150Mb-et a jóisten se tud kihasználni szerintem.

(#49687) kali válasza siofok00 (#49685) üzenetére


kali
legenda

az előfizetők meg akár fordítva is láthatják; pofátlanság, hogy ők minden hónapban fizetik alapban még a havi díjat is - akkor is, ha nem forgalmazzák le teljesen -, amíg a dominós csak akkor tölti fel az egyenlegét, amikor akarja, vagy szüksége van rá. több ilyet is lehetne írni mind a két oldal szempontjából, így nincs igazság, vagy odaát van...

Noá; nagyon sok 4g/lte képes mobiltelefon nem is kezeli még a 150-es sebességet, hanem csak 100-ig, de akinek eddig elég volt 60-as sebességgel a 3 vagy 5 gigabyte csomag/bővítő - pláne, ha eleve nagyobb adatmennyiségre bővítette rá -, annak a gyorsabb tempó mellett sem lesz kevés, mert a felhasználói szokások nem változnak, hanem csak gyorsabban jut hozzá azonos tartalomhoz.

[ Szerkesztve ]

(#49688) #41133696 válasza kali (#49687) üzenetére


#41133696
törölt tag

" akkor is, ha nem forgalmazzák le teljesen "

Mondjuk ezt meg lehetne oldani, hogy át lehessen vinni a megmaradt le nem forgalmazott adatmennyiséget következő hónapra, hiszen két éves szerződésnél kifizeti az ember. Persze nem érdekük, meg akkor ugye más szolgáltatásoknál is előjönne a kérdés, például a le nem beszélt 5000 perces csomagok stb.

(#49689) kali válasza #41133696 (#49688) üzenetére


kali
legenda

a havi díj leforgalmazhatóságát (sarkítva; forint = beszélgetés/sms) nem lenne egyszerű átvinni, meg nem is hiszem, hogy érdeke lenne a szolgáltatónak.

(#49690) djculture válasza kali (#49689) üzenetére


djculture
félisten

Vodánál mégis vannak olyan csomagok amiben átvihető. De most meg nem mondom melyik konstrukció mert csak a honlapuk böngészése közben láttam. Mondjuk én eleve nem bírom őket de érdekesen ott megoldották.

[ Szerkesztve ]

(#49691) kali válasza djculture (#49690) üzenetére


kali
legenda

a részleteket kellene megnézni, hogy az alap havi díj nem leforgalmazott része vihető át ténylegesen, vagy valami külön benne foglalt tartalom...stb, mert nem mindegy.
az első módozat jó lenne, mert az én előfizetéseimen sem mindig kerül leforgalmazásra az alap havi díj sem teljesen, legalábbis nem minden számon, mert akik sokat beszélünk egymással, arra ott a családbarát, meg másik előfizetésről alapban díjmentesen hívnak...stb.

(#49692) -secret- válasza #78121280 (#49677) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Nekem akkor 60 mb/s gyorsaságú lte volt, most 150 automatikusat? Hol tudom megnézni?

(#49693) Gergőke88 válasza -secret- (#49692) üzenetére


Gergőke88
addikt

Nyomj egy speedtestet es kiderul.
Mas: ma van tmobile szerviz ugyintezes?

(#49694) Vangelis válasza Gergőke88 (#49693) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Már nincs is szervize...
Leadni biztosan le lehet hibás cuccot.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#49695) -secret- válasza Gergőke88 (#49693) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Nem mindenhol.

Nyomnék, csak nálunk nem lett 4g. :O

(#49696) Gergőke88 válasza Vangelis (#49694) üzenetére


Gergőke88
addikt

Cserekeszuleket kapok vagy erre kicsi az esely?

(#49697) -secret- válasza Gergőke88 (#49696) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Én 3x szervizeltettem iphonet, kétszer adtak cseretelefont, egyszer nem. Szóval... :U

(#49698) Gergőke88 válasza -secret- (#49697) üzenetére


Gergőke88
addikt

Eddig mindig ugy tortent nekem, hogy megneztek tapasztaltak a hibat (kamera, sargulo kijelzo) es ha megjott az uj keszulek akkor adtam le a hibasat.
De ahogy olvasom ez megszunt...

(#49699) adamssss


adamssss
veterán

Mar bekapcsoltak az uj frekvenciakat? Lehet erezni a kulonbseget? Van olyan akinek mondjuk eddig csak edge-e volt es most lett 4g-je?

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#49700) lugosi válasza adamssss (#49699) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Lehet hogy valamit gépészkednek éppen. Tegnap este jóval lassabb volt a mobilnet. Előtte 65 megabitet mértem, tegnap este csak 30 volt :/

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.