Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49551) djculture válasza AshaNoR (#49550) üzenetére


djculture
félisten

Igen

(#49552) dptrsk válasza AshaNoR (#49550) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Természetesen ingyenes a csere ebben az esetben.

(#49553) AshaNoR válasza dptrsk (#49552) üzenetére


AshaNoR
tag

djculture pietrasko köszönöm :R

(#49554) Samus


Samus
addikt

Ha már SIM csere, biztos sokszor szóba jött már, de akadna kettő kérdésem.

Eset 1: új készüléket veszek online, amihez másik SIM kellene (nekem most a "normál" mini van), a kiszemelt készülék a micro-t szereti. Beballagok személyesen x üzletükbe, és ott helyben ingyen cserélik?

Eset 2: új készüléket veszek más forrásból, amihez megint csak micro méretű kártya kell. Jól gondolom, hogy ez esetben nincs ingyen a dolog?

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#49555) Gery1987 válasza Samus (#49554) üzenetére


Gery1987
őstag

Eset 1: Ez a biztos ingyen kategória, vagy webshopból veszed és úgy ballagsz be a telefonnal számlával és ingyen csere.

Eset 2: Ez ügyintéző függő. Ha jó fej megoldja ingyen. Ha nem akkor fizetős.

"A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!" Bud&Terence: És megint dühbe jövünk

(#49556) pepe091 válasza djculture (#49548) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Nem kell aktiválni, enélkül is elérhetőek a dokumentumok.

(#49547) AshaNoR

Keresd meg a legelső e-mailt amit a Telekom küldött a rendelés beérkezéséről, és ott kattints a "Rendelése állapotát nyomon követheti honlapunkon" szövegre. Után a honlapon oldalt egyből ott lesz baloldalon, hogy dokumentumok. Onnan le tudod tölteni. De a garijegyet érdemes bevinni egy T-pontba, hogy nyomjanak rá bélyegzőt, mert anélkül nem biztos, hogy mindenütt elfogadják.

(#49557) Pttypang


Pttypang
veterán

A moxaik xs havidija teljesen lebeszelheto es sms-ezheto emlekeim szerint, de ebben nincs benne, mint ami az uj csomagokban van, tehat, hogy csak a telekom halozatan belul, ugye?

Tehat halozaton kivuli hivasokra is elhasznalhatom a dijcsomagomban foglalt osszeg egeszet?
Gondolkozom, hogy novemberben milyen csomagra valtsak, de ha csak telekomon beluli hivasokra hasznalhato a havidij, akkor egy like s lesz az en csomagom pl, annak viszonylag alacsony a havidija es a mobilnet se kevesebb, mint a mostaniban.

Everybody lies.

(#49558) tomy86 válasza Pttypang (#49557) üzenetére


tomy86
addikt

Nem csak Telekom irányba vonatkozik a leforgalmazhatóság. Bármilyen belföldi hálózatba felhasználható hívásra és sms-re is.

(#49559) Pttypang válasza tomy86 (#49558) üzenetére


Pttypang
veterán

Ez alapjan tehat ha 30-as szamokat hivok foleg, csak akkor erdemes atvaltanom egy ujabb dijcsomagra?
Ez kb nevetseges.. :DDD

Everybody lies.

(#49560) tomy86 válasza Pttypang (#49559) üzenetére


tomy86
addikt

Azt hiszem valamit félreértettél? Lehet, hogy nem fogalmaztam egyértelműen. A bármilyen belföldi hálózat vezetékes, 20-as, 30-as és 70-es mobil irányt jelent. Egyébként az új díjcsomagok sem csak hálózaton belül leforgalmazhatók (pl. move havidíja is bármelyik hálózatba felhasználható)

[ Szerkesztve ]

(#49561) Pttypang válasza tomy86 (#49560) üzenetére


Pttypang
veterán

Igen, ez a Mozaik XS-re vonatkozik gondolom.
Azonban a csomag, amire valtani gondoltam hirtelen ranezesre, az a Music XS, aminek a leirasaban ott van ez:
A havi díj Telekom mobil hálózaton belül 100%-ban lebeszélhető és SMS-ekre,

Ezert irtam, hogy nevetseges, hogy ha csak 30-as szamokat hivok foleg, tehat kihasznalom a halozaton beluli lebeszelhetoseget, nagyon keves halozaton kivuli hivassal, akkor erne meg valtanom ra majdnem.

Everybody lies.

(#49562) [P]laci válasza Pttypang (#49561) üzenetére


[P]laci
senior tag

én inkább nagyon ravasz dolognak nevezném, mintsem nevetségesnek. :K
szerintem teljesen korrekt csomag, ami arra használható, hogy zenekedvelő egyetemistákat (márpedig ki ne hallgatna zenét) egy közösségbe toborozzon, hisz szólsz a haveroknak, hogy nézd milyen jó ez a csomag és akkor már rögtön fel sem tűnik a dolog. Igazából a Like S és Music XS csomagok arra valóak, hogy egyetemistákkal új előfizetőket csalogassanak.

[ Szerkesztve ]

(#49563) tomy86 válasza Pttypang (#49561) üzenetére


tomy86
addikt

Így már világos, hogy mire gondoltál.

(#49564) Pttypang válasza [P]laci (#49562) üzenetére


Pttypang
veterán

Eddig se hallgattam online zenet tulsagosan sokat, ezutan se hiszem, hogy tennem..
De az adatforgalmi keret viszont magasabb, mint a mozaik xs-nel, ezert gondolkodtam a valtason, viszont ha magasabb szamla jonne ki, nem nagyon lennek elorebb.. Habar a mostani ~5k szamlaknal mindenkepp elorebb lennek, a net&roll giga net bovites lemondasa utan kivancsi leszek, mi jon ki :)

Nezegethetem a csomagokat, de ezen a ketton kivul ne is keressek viszonylag normalisat?

Everybody lies.

(#49565) Zeki válasza Pttypang (#49564) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ebben az országban kinél vannak normális mobilcsomagok?

(#49566) Pttypang válasza Zeki (#49565) üzenetére


Pttypang
veterán

Vannak veszelyes flottas csomagok ;]

Everybody lies.

(#49567) dedike válasza Pttypang (#49561) üzenetére


dedike
addikt

A felsőoktatási diákod megvan, ugye? ;)

Meg lesz ott még egy kis bonyodalom. Átváltás Domino-ra, meg vissza...

Jó szerencsét!

(#49568) Pttypang válasza dedike (#49567) üzenetére


Pttypang
veterán

Beharangoztak, hogy iskolalatogatasival is megy, ha nincs meg diakom. En meg mivel biciklivel jarok, ezert gondoltam a hatalmas hullam utan igenylem meg, mivel ugyis raerek.

Everybody lies.

(#49569) Z()L3


Z()L3
tag

Sziasztok!
Készülékváltáson gondolkozom, mostani telóm kezdi bemondani az unalmast (ketté fog törni szerencsétlen, csak idő kérdése) no meg elavult már, szóval csereérett és nem vagyok biztos benne hogy megkapom kedvezményesen :)

Szóval.
2010 májusban vettem egy Nokia E52-t Domino Nap díjcsomagban (feltöltőkártyás)
2014 januárban átváltottam Mozaik XS díjcsomagra (előfizetés, most már ha jól látom nincs is) aminek a hűsége elvileg 2 év.
Viszont én akkor telefont nem vettem, szóval a 2 éves hűség lejárta előtt esélyes kedvezményesen telefont vennem ? :) Valami 1 évet mondott a csaj, de nem tudom tutira hogy mi volt az az 1 év. Vagy a hűségidő, vagy hogy akkor vehetek legközelebb telefon (kedvezményesen) - a hűségidő kizárva mivel az utolsó számlán rajta van hogy 2016-ban jár le a hűség :)

(#49570) dedike válasza Z()L3 (#49569) üzenetére


dedike
addikt

Itt valami nincs rendben.

Szerintem Mozaik XS-re max. készülékváltással lehetett hűséget vállalni, anélkül tudtommal nem. (Őszintén, ki az aki a semmire hűséget ír alá?)

Hívd a 1430-at, és kérdezd meg. Ha nem sikerül, akkor email nekik.

Jó szerencsét!

(#49571) AshaNoR válasza pepe091 (#49556) üzenetére


AshaNoR
tag

Szia sajnos nincs ilyen választási lehetőség, csak ennyi:
Rendelés állapota: Futár kiszallitasra atvette.
Mindegy holnap bemegyek hozzájuk és mindent elintézek.
Köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

(#49572) Z()L3 válasza dedike (#49570) üzenetére


Z()L3
tag

[moderálva]
A szerződésen mondjuk nem találok konkrét dolgot aminél le lenne írva hogy én most 2 évre szerződtem.
Mondjuk azt sem értem hogy mi volt az az 1 év amit a csaj mondott, mármint ha jól rémlik elém dugott egy telefonlistát hogy nézzem meg és ha kell most válasszak mert ezzel a díjcsomaggal következő alkalommal csak 1 év múlva tudok telefont venni.

Hűséget meg vállalnék én telefon nélkül is, hát hova a bánatba megyek máshova ? xD Kábeltv+net kombóra is vállaltam hűséget (mondjuk más szolgáltató) és ott se kapok semmit (jó de, olcsóbb pár fillérrel xD)

Ha meg nem lehet kedvezményesen telót venni, veszek kártyásan, kidobom a Sim-et amit adnak hozzá, mostanit meg cseréltetem olyanra ami a Lumia 635-be kell és kész. :)

Legtisztább az lesz ha legközelebb arra járok és bemegyek az üzletbe :)

[ Módosította: radi8tor ]

(#49573) ZX7


ZX7
tag

Sony Xperia Z3 Compact készüléket tervezek venni a Telekom-nál listaáron, sim nélkül. Telenor kártyával szeretném használni. Elvileg független a készülék, de ha mégse, akkor ugye a 15000 ft. kifizetése után a helyszínen "függetlenítik"?

alkalmaz,elhárít,improvizál

(#49574) dedike válasza Z()L3 (#49572) üzenetére


dedike
addikt

Azért ne fogalmazz ennyire sarkosan! :P

De igen, elképzelhető, hogy üzletben is tudnak segíteni.

(#49573) ZX7:

Azt ne mondd, hogy ennél nem találtál jobb ajánlatot.... :Y

[ Szerkesztve ]

Jó szerencsét!

(#49575) ZX7 válasza dedike (#49574) üzenetére


ZX7
tag

Üdv!

Céges vásárlás lesz, csak teló kell, ÁFA-t visszaigényeljük. 2 éves gyári garanciásat keresünk. Máshol nem találtam 190ezer alatt, csak "szürkeimportosat".

alkalmaz,elhárít,improvizál

(#49576) Zeki válasza ZX7 (#49575) üzenetére


Zeki
nagyúr

:)
Látod-látod... pár napja el volt írva az ára, dominóban 130 ezer alatt volt. Sokan vettek is, meg is kapták azon az elírt áron. Függetlenül.
Te is akkor keresel, mikor már drága. :)

(#49577) pepe091 válasza AshaNoR (#49571) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Pedig lennie kell, én is ugyanezt, ugyanekkor vettem és látszanak a dokumentumok. Itt van képekben, hogy hol és mire nyomj: email és honlap.

(#49578) Paloczi95


Paloczi95
tag

Ha most a T-nél van előfizetésem, amin már nincs hűség, és elindítom a számhordozást a Vodánál, akkor automatikusan megszűnik az előfizetésem a T-nél, ők automatikusan a részarányos havidíjat kiszámlázzák és végeztünk a T-vel? Vagy nekem kell előtte velük valamilyen ügyet intéznem? Ne adj Isten dominoba át kell váltani előtte?

Előre is köszönöm!

(#49579) r3dsnake válasza Paloczi95 (#49578) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

A számhordozást a T-nél kell elindítanod (onnan kell igazolás), tehát első körben tuti, hogy fel kell mondanod a szerződést/rendezni a tartozást.

(#49580) Z()L3 válasza dedike (#49574) üzenetére


Z()L3
tag

Nah email-t azért küldtem, meglátom tudnak-e segíteni :)
De ilyenkor ha pl. van egy aktív csomagom, amit esetleg nagyobbra cserélnék (Mozaik XS-t Move S-re) akkor elképzelhető hogy tudok telefont venni kedvezménnyel ?
Mondjuk ha nem vettem telefont akkor tényleg nem értem hogy mi a bánat van. Boltban szóba sem került a 2 éves hűség, jobban elolvasva a szerződést meg úgy tűnik hogy mégiscsak van. Konkrétan nem találom sehol, de egy ilyen szerepel : "jelen szerzõdés-kiegészítés aláírásával Elõfizetõ megerõsíti, hogy a Szolgáltató a szerzõdés megkötését megelõzõen felajánlotta a 12 hónapig
tartó, valamint a határozatlan idõtartalmú elõfizetõi szerzõdés megkötésének lehetõségét, és bemutatta azok részletes feltételeit;"

Ebből nekem az jön le hogy bizony nem 1 év hanem kettő...De ezek a [moderálva](bank, telefonos multik stb,stb...) mi a [moderálva] beszélnek folyton mellé ? Csaj 1 évről dumált, és 2 éves hűséget íratott alá ? Olvassam el oké, de most őszintén : ha azt mondja 1 év, akkor mi a [moderálva] olvassam el ? Annyi és kész...azt a [moderálva] :W

Mondjuk ha nem jön össze így mert magyarul mondva [moderálva], akkor sincs akkora gond. Trééknél a kiszemelt teló (Lumia 630 vagy 635 - elvileg ugyanaz a 2 teló, csak a 635 4G képes is - ami nagyon nem kell, nálunk még rendes 3G lefedettség sincs xD) 47 760 jó magyar forint. Egy GSM-es honlapon 40-től 48-ig mennek az árak. Igazából így [moderálva]....

[ Módosította: radi8tor ]

(#49581) Paloczi95 válasza r3dsnake (#49579) üzenetére


Paloczi95
tag

De minden szolgáltató úgy hirdeti a számhordozást, hogy ott kell indítani ahova vinni szeretnéd és ők majd mindent intéznek. Akkor ez mégsem így van?

(#49582) AshaNoR válasza pepe091 (#49577) üzenetére


AshaNoR
tag

Megvan nagyon szépen köszönöm a segítséget! :) :R

(#49583) r3dsnake válasza Paloczi95 (#49581) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Lehet, hogy azóta változott, 2-3 éve tutira kellett elbirálás a T-től a Telenorhoz papíron.

[ Szerkesztve ]

(#49584) lugosi válasza r3dsnake (#49579) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ez már 2 éve nem így van. Csak a fogadó szolgáltatónál.kell intézni.

(#49585) Pttypang válasza lugosi (#49584) üzenetére


Pttypang
veterán

Anno nekem is felmerult, hogy atviszem a szamom, akkor is mar csak a fogado szolgaltatonal kellett intezni.

Everybody lies.

(#49586) r3dsnake válasza lugosi (#49584) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Elnézést, nem tudtam, hogy változott. :) :B Köszi a javítást.

(#49587) lugosi válasza r3dsnake (#49586) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ja semmi gond. Ezért van a fórum, hogy a kollektíva segítsen egymásnak. Akinek infója van, beírja.

(#49588) Paloczi95


Paloczi95
tag

Köszi mindenkinek a válaszokat! És a törthavi havidíjat kiszámlázza nekem külön a T vagy be kell mennem kifizetni?
Meg ez akkor azt jelenti, hogy nem kell lemondanom az előfizetést, automatikusan megszűnik, igaz?

(#49589) br4adam válasza Paloczi95 (#49588) üzenetére


br4adam
aktív tag

Automatikusan megszűnik és arányos számlát kapsz majd utólag.

(#49590) szili.tamas1 válasza ZX7 (#49575) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Edigital 189900 fuggetlen ket ev gyari gar., mediamarkt ugyanennyi.

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#49591) M.A.Z. válasza Zeki (#49576) üzenetére


M.A.Z.
aktív tag

Csakhogy ő a Compact-ot szeretné. A sima Z3 volt elárazva.

(#49592) zlotty


zlotty
tag

Sziasztok!

Arra van lehetőség, hogy ha én részletre vennék telefont, pl: egy 100.000Ft-os telefont akkor kifizetek belőle 50.000Ft-ot, majd a fent maradó 50.000Ft-ot kifizetem 24 havi részletben?

(#49593) Zeki válasza zlotty (#49592) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nem, de előtörleszthetsz, azaz a csekkeket hamarabb befizeted.

(#49594) zlotty válasza Zeki (#49593) üzenetére


zlotty
tag

Ezt nem teljesen értem, elmagyaráznád, hogy hogyan van?

(#49595) Pttypang válasza zlotty (#49594) üzenetére


Pttypang
veterán

Bemesz az ugyfelszolgalatra, es kozlod, hogy szeretnel elotorleszteni, aztan fizetsz.

Everybody lies.

(#49596) nylontacsko válasza zlotty (#49594) üzenetére


nylontacsko
senior tag

A korábban megkötött szerződésed nem változik, csak előre kifizetsz 50.000.-Ft-nyi részletet.

"A tett halála az okoskodás" /Az ember tragédiája/

(#49598) zlotty válasza Pttypang (#49595) üzenetére


zlotty
tag

Crytec210 és nylontacsko köszönöm szépen mind kettőtöknek. :)

[ Szerkesztve ]

(#49599) [P]laci válasza adam3 (#49597) üzenetére


[P]laci
senior tag

haladunk! :DDD :C
itt van szép térkép is! :K

[ Szerkesztve ]

(#49600) Sztbeni


Sztbeni
őstag

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.