Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94451) Gubek-Einste válasza F.B.I. (#94447) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az AC65P nem AiMesh kompatibilis így teljesen mindegy milyen eszközt veszel mellé, AiMesh hálózatot nem tudsz kialakítani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#94452) Talala


Talala
senior tag

Csak kiváncsíságból.
D-link dir 842 után egy asus ax56u jó döntés lenne?
Különösebb gondom az egyre gyakoribb kikapcsolásokon és, hogy kábelen is alig jött 500 az 1000-es digiből, nem volt vele.

[ Szerkesztve ]

(#94453) Dr.NX válasza Talala (#94452) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Igen.

Elfogadom a sütiket.

(#94454) zsolt008


zsolt008
tag

Sziasztok,

olyan routert keresek, amin vpn szervert tudok indítani, ha gyárilag tudja szuper, ha nem akkor openwrt, dd-wrt kompatibilis legyen.
Tulajdonképpen ez az egyetlen szempont ami érdekes, wifi, portok, sebesség nem számít.
Ja persze még az ár igen, a minimal megoldást keresném.
Az otthoni szolgáltató modeme mögött lenne, és távolről szeretném elérni az otthoni hálózatot, illetve esetenként az otthoni routeren keresztül elérni az internetet.

köszi

(#94455) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Kitaláltam, hogy veszek wgy WiFi6-routert.
Látom, hogy kedvenc márkám (Xiaomi) modelljei közül az AX1800 és AX3600 is ajánlott.
Én találtam egyet a kettő között: AX3200.
Az is jó lehet?

Alap dolgokat szeretnék vele, semmi extra. Van itthon néhány eszköz, aminek kell a wifi, semmi extra alkalmazás nem kell fusson a routeren.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#94456) Fall-N válasza Viktor0610 (#94455) üzenetére


Fall-N
veterán

Sajnos személyes tapasztalat nincs vele. Én viszont az AX1800-zal meg vagyok elégedve, így azt bátran ajánlom.

(#94457) Tegla80 válasza Viktor0610 (#94455) üzenetére


Tegla80
addikt

Orulok,h bedobtad a temat mert neztem En is az ax3200-t ,de kiesett nalam mert gyari fw mellett ezen routerek mindent kuldenek haza kinaba. Mokolni kell veluk(cfw),h jok legyenek es ne jelentsenek .Ax3600 topikosszefoglaloban vagyon ez irva.
Szval ezert En hozza nem ertokent tovabbleptem a xiaomi markatol.
(most viszont mivel tema lett,leirom es lassuk mi lesz a hozzaertok valasza)

Sony® & PlayStation®

(#94458) Viktor0610 válasza Tegla80 (#94457) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Telefonom, TV okosítóm szintén Xiaomi, szóval már amúgy is tudnak rólam mindent. :O :DDD
De persze lehet, megmókolom, ha ilyet veszek.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#94459) Gubek-Einste válasza zsolt008 (#94454) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus eszközei között nézzél szét.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#94460) Multibit válasza zsolt008 (#94454) üzenetére


Multibit
veterán

otthoni szolgáltató modeme mögött lenne
Ehhez nem kell router. Egy használt PC megfelel ilyen célra. Különösen azért, mert az olcsó routerek igen rosszul teljesítenek VPN szerverként.

(#94461) Fall-N válasza Tegla80 (#94457) üzenetére


Fall-N
veterán

Mint sajnos minden. Volt pár botrány a Samsung Tizen OS TV-kel meg jópár eszközzel. De ahogy látom a Xiaomi topikban, sokat nem érdekel, mert még kínai fw-t is feltesznek. :D Persze változtathatna a Xiaomi, hogy ne küldjön adatot haza.

(#94462) Multibit válasza Fall-N (#94461) üzenetére


Multibit
veterán

A kliensek és a klienseken futó alkalmazások is elképesztő mértékben tolják (tolnák) ki az információt a netre. Ez az oszlopdiagram egy 24 órás intervallumon belüli blokkolások számát mutatja. Az első és második oszlop Apple eszköz. Egy Scrabble-szerű játék műve.

[ Szerkesztve ]

(#94463) Viktor0610 válasza Fall-N (#94456) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Köszi!
Megvettem én is ezt.
Legalább maradt egy kis plusz pénzem. :DDD

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#94464) kedvesgabor


kedvesgabor
tag

Sziasztok,

powerline adaptert használok és időnként elveszti a kapcsolatot, utóbbi időben egyre gyakrabban. Jelenlegi TP-Link TP-PA2010PKit-em lassan 10 éves.

Gondoltam frissítek újabbra, a kérdésem az lenne, hogy milyen márkát, típust ajánlotok. Én "márka hűen" kinéztem a PA4010P v. PA7010P szettet.

Segítségeteket előre is köszönöm!! :R

(#94465) szadam123


szadam123
csendes tag

Sziasztok!
Telekomos Sagemcom Fast 5670 router mellé és 1000mbit-es nethez keresek ár/érték bajnok PCI wifi adaptert. Melyiket érdemes venni, melyiket ajánlanátok?
Előre is köszi!

(#94466) Gubek-Einste válasza szadam123 (#94465) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ajánlottak: Asus PCE-AC55BT/AC56U/AC66/AC68/AC88/AX58BT/AX3000, TP-Link Archer T6E/T8E/T9E/TX50E/TX3000E

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#94467) sztpega


sztpega
tag

Egy új TP-Link ax73-as routerhez USB-n keresztül hozzákapcsoltam egy HDD-t, amin kb 70 000 file - elsősorban fénykép található. A terv az volt, hogy tévén keresztül ezeket elérem. Csakhogy a feldolgozásuk megáll kb 10 000 file után. Utánaolvasva kiderült, hogy ez valami miniDLNA bug vagy korlát, mindenesetre megoldást nem találtam rá. Valakinek van valamilyen ötlete erre a problémára? A versenytársak routereiben is van ilyen korlát?

(#94468) libit válasza ugyes (#94448) üzenetére


libit
tag

szerinted a kerdezonek ez a legnagobb kizaro ok? :D

(#94469) ugyes válasza libit (#94468) üzenetére


ugyes
aktív tag

Az is lehet. :)

(#94470) Toobee


Toobee
veterán

Sziasztok!
SIM-kártya fogadására alkalmas routert keresek. Zárt, eső és szélvédett helyen lenne, de fűtés nélkül. Csak 4-5 db WiFi-s kamera menne róla, Digis netről. Mit javasoltok nekem? Nem szempont, hogy ultragyors legyen, úgyis a mobilnet sebessége lesz a korlátozó tényező, mindössze FHD képanyagot fog továbbítani, azt sem folyamatosan, csak ha ránézek.

https://barbieripnk.hu/

(#94471) bluemirage válasza Toobee (#94470) üzenetére


bluemirage
őstag

Amikor 0C-40C tartományon kívül működik, akkor haldoklik. Az, hogy mikor fog meghalni, azt nem tudjuk. :)
Az egyik legrosszabb pl. a padlás, ahol simán lehet 50-60 fok vagy akár a felső részen még 60 foknál is melegebb.

Meliora sunt bono inimica

(#94472) Toobee válasza bluemirage (#94471) üzenetére


Toobee
veterán

Köszönöm szépen! Akkor sokat nem áldozok rá, egy HUAWEI E5180 4G-re sikerült ráakadni az összefoglalóban található modellek árának töredékéért.

https://barbieripnk.hu/

(#94473) Thronks.90


Thronks.90
tag

Sziasztok!

Úgy néz ki, a Telekom által biztosított nagysikerű Sagemcom F@st 5655v2 router nem bír a hálózati forgalmammal. Kifelé nincs gond vele, viszont a hálózati fájlmegosztást nem komálja nagy fájlok esetén (4K és UHD filmek), és eldobja valamelyik gép LAN csatlakozását. 3 géppel próbáltam, mindig ez a vége. A másik oka a routervásárlásnak, hogy amúgyis kellene Mesh hálózat a későbbiekben (költözni fogunk, nagyobb házba, bár még kb egy év).

-2 PC Gigabit LAN kapcsolattal (Ebből egy Media szerverként, és adattárolóként is funkcionál, vannak rajt érzékeny adatok, igaz, titkosítva)
-1 Notebook 2.4Ghz- en
-2 Mobiltelefon 5Ghz- en
-Okosotthon rendszer 2.4 Ghz- en
-Gigabites Internet kapcsolat
-Lehet WiFi 6 szabványt támogató eszköz, későbbiekre felkészülve
-A Mesh rendszer kábellel összekötése is megoldott!
- Amit szánok rá: DARABONKÉNT 60-70k HUF
-A cuccaim 90%- a Asus, így abba az irányba nézelődnék, de ha ár/érték arányban van jobb, akkor szívesen veszem azt is.
-Kinézetre milyen, megszokja az asszony ;]

Köszönöm a segítségeteket!

[ Szerkesztve ]

https://www.twitch.tv/thronks_

(#94474) Alex91 válasza Thronks.90 (#94473) üzenetére


Alex91
félisten

[link] , vagy ha “szebb” kell ;] : [link]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#94475) .Farkas.


.Farkas.
tag

Sziasztok,

Segitseget szeretnek kerni egy routert vasarlasban aminek a legfontosabb tulajdonsaga, hogy semmi custom-firmware nelkul ki lehessen kapcsolni rajta a NAT-ot.
Ara egyalltalan nem szamit.

Digi gigabit net lesz rajta.
Van egy /29-es subnetunk, ez lenne beallitva LAN GW-nek a subnetekhez.

Jelenleg letesztelni a subneteket egy Archer C5 V4 volt amire tettem OpenWRT-t (ez volt keznel) de az ausztriai firewall supportunk azt mondta hogy vegyek egy normalis routert nem ilyen "mokoltat" :)) :(((

[ Szerkesztve ]

(#94476) pmheros


pmheros
senior tag

Üdv!

Mi a különbség ezen router -ek között (mármint a belbecsben)
ASUS RT-AX58U AX3000
ASUS RT-AX58U V2 AX3000
ASUS RT-AX58U V2 AX3000 - EU
?

Jelentős árkülönbség is lehet köztük. Melyikkel járnák jobban?
A válaszokat előre is köszönöm !

Üdv.: pmheros

[ Szerkesztve ]

nem vagyok tökéletes

(#94477) jack982 válasza pmheros (#94476) üzenetére


jack982
aktív tag

Az eu-s nem kuldi haza az adataidat ;-)

(#94478) Dr.NX válasza pmheros (#94476) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Nem nagyon találni semmit még az ASUS oldalán sem V2-ről.
Sehol egy review vagy release információ. Lehet, hogy elírás?
Mindenesetre az Aquánál jó áron van 45-ért.
Szerintem rossz nem lehet.

Elfogadom a sütiket.

(#94479) Haart válasza Dr.NX (#94478) üzenetére


Haart
addikt

Ez nem jobb? Kevesebbért?

(#94480) pmheros válasza Dr.NX (#94478) üzenetére


pmheros
senior tag

Ez a gondom, hogy én sem találtam semmit, pedig elég hosszasan nézelődtem.
Nagyon zavar hogy, megjelenik a nevében a V2 vagyis nem lehetett már ugyanazon a néven tolni, olyan különbség lehet ? De vajon javítva lett valami, vagy inkább olcsósítva ?

Pont az Aqua -s ajánlatot nézegettem.

Az EU -s jelző is csak összezavar. Az Aus oldalán ellenőrizve, nincs külön V2 és nincs külön Eu -s firmaware AX58U router -hez.

nem vagyok tökéletes

(#94481) Dr.NX válasza Haart (#94479) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Nagyjából ugyanaz a hardver. A TUF 5 GHz-en 4x4, az 58U-ra lehet tenni Merlint. Kinek mire van szüksége.

Elfogadom a sütiket.

(#94482) Multibit válasza pmheros (#94480) üzenetére


Multibit
veterán

vagy inkább olcsósítva ?
Az Asusnál? Hova gondolsz? ;]

(#94483) BViktor8


BViktor8
csendes tag

Sziasztok!

Új routert szeretnék venni.

■ Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szintek, szomszédok) lenne használva? Emeleten lenne az eszköz és jó lenne, ha a beton födémen egy emeletnyit stabilan átjönne a jel. Illetve a házon kívülre ha elérne valamennyit, szintén betonon át.
■ Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná? Ezek közül mennyi az AX (WiFi 6) szabványt ismerő telefon, tablet vagy laptop? 2 telefon, 2 tablet és egy laptop illetve egy TV és egy IP kamera, de ez a kettő inkább kábellel lenne.
■ Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz? 1 Gbit.
■ Mennyi pénzt szánsz a beszerzésre? Lehetőleg pontos összeget írj! Max 20.000 Ft.
■ Milyen egyéb igények vannak a routerrel szemben? Nincs különösebb elvárás.

Előre is köszi!

(#94484) kpetyke


kpetyke
tag

Sziasztok!

2Gbit mellé szeretnék routert...
Eddig az AX58U, AX5400, és a AX92U-t néztem ki a fórum alapján.
AX58U, AX5400: ugyan az belül a kettő, ugyan annyiba kerül, de a 5400 tudja a wifi6-on a 4800Mbps-t is? Más fontos különbség van?
a 92u- meg árban lényegileg ugyan ott van, viszont régebbi darab.

Egyéb esetleg fontos megjegyzések: apple kompatibilitás fontos (airplay Mac stb.) tv: lg c1
Egyenlőre csak 1 db-ra lesz szükségem (decemberben lehet kell majd bővíteni)

Próbáltam végigolvasni a fórumot, de túl szerteágazó a sok infó :R

(#94485) MaCS_70 válasza jack982 (#94477) üzenetére


MaCS_70
félisten

Már hova nem küldi "haza" egy Asus router az adataidat? Nem tudok róla, hogy Kína már elfoglalta volna Tajvant, az Asusszal kapcsolatban nem nem emlékszem ilyen jellegű problémákra.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#94486) MaCS_70 válasza Multibit (#94460) üzenetére


MaCS_70
félisten

Kérdés azért, hogy mik az ember preferenciái, mire kell neki a VPN-kapcsolat.

Ha valakinek nem kell komolyabb teljesítmény, annak minden szempontból (hardver és energia ára) pénzkidobás egy külön gép futtatása VPN-szerverként.

Az OpenVPN sajnos tényleg eléggé erőforrásigényes, de azért nagyon sok célra simán megfelelő a teljesítménye egy Asus routeren is. Én sokáig egy N18 OVPN-jén keresztül néztem tévét, akadásmentesen.

Arra viszont nagyon kíváncsi lennék, hogy a hatalmas felbuzdulások után miért nem hallunk a SoftEther / WireGuard párosról, különösen otthon, routeren futó változatban.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#94487) Multibit válasza MaCS_70 (#94486) üzenetére


Multibit
veterán

Egy "méretes" válasz végén jártam, mikor kib.szott a PH... vagy a Digi :F
Inkább hagyom :((( :((( :((( :(((

(#94488) Soma01


Soma01
veterán

Sziasztok!
5G-s, sim kártyás routerekből van már nagyobb választék? Magas még az áruk? Melyek azok amik elérhetőek?

(#94489) MaCS_70 válasza Multibit (#94487) üzenetére


MaCS_70
félisten

Pedig kíváncsi lennék a kommentedre -- mint általában.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#94490) Gubek-Einste válasza BViktor8 (#94483) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Emeleten lenne az eszköz és jó lenne, ha a beton födémen egy emeletnyit stabilan átjönne a jel. Illetve a házon kívülre ha elérne valamennyit, szintén betonon át.
Gyakorlati tapasztalat alapján nem nagyon fog összejönni.

Max 20.000 Ft.
Asus AC57Uv3 vagy AC1300G+ v3 megfelelő lehet, később AiMesh-be tudod kötni ha nem lenne megfelelő a lefedettség/sebesség.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#94491) Gubek-Einste válasza kpetyke (#94484) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

2Gbit mellé szeretnék routert...
Eddig az AX58U, AX5400, és a AX92U-t néztem ki a fórum alapján.

Mivel csak 1 gigabites WAN portjaik vannak így a teljes sebességet nem tudod kihasználni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#94492) Gubek-Einste válasza Soma01 (#94488) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Még nincsenek igazán elterjedve.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#94493) akosright


akosright
tag

Köszönöm szépen mindenkinek, aki érdemi hozzászólásával, továbbá az összefoglaló összeállításával hozzásegített ahhoz, hogy (hozzászólásban történő tanácskérés nélkül) meg tudjam oldani a problémámat. Beszart a wifi, nagynehezen cserélte a ZTE-t, Fiberhome-ra a DIGI. Felvilágosítottak, a fehér doboz extra és amúgy nem router (ONT). (A net kábelen jön, a wifi csak opció) . Vettem az összefoglaló alapján egy mercusys AC12G-t. Mindent elbír, nem volt drága és átlagosan négyszeres a sebesség az eszközökön. (Előtte utána mérés alapján.)

[ Szerkesztve ]

(#94494) Hippy válasza pmheros (#94476) üzenetére


Hippy
csendes tag

Üdv!

Én vettem múlt héten 1 ASUS RT-AX58U V2-t. Annyit találtam róla, hogy ebben 4 magos 1.7 GHz-s a soc, az első változatban pedig 3 mag és 1.5 GHz. Persze még ezen kívűl is lehet különbség. Ja és a Merlin nem támogatja egyelőre. :(

(#94495) ekkold válasza MaCS_70 (#94486) üzenetére


ekkold
őstag

Kb. 2021 november óta használom a wireguardot az otthoni routeremen, PC-s klienssel, és másik routerrel kapcsolódva is. Teszi a dolgát.

(#94496) ekkold válasza .Farkas. (#94475) üzenetére


ekkold
őstag

Ezt a legtöbb modernebb mikrotik router tudja, a további szempontok alapján lehet eldönteni, hogy melyiket érdemes venned.
Viszont a mikrotik router normális felkonfigurálása az átlagosnál több szakértelmet igényel.

(#94497) TeebyKay


TeebyKay
őstag

Sziasztok!

A telekomtól újonnan kapott FGA2233 router wifije állandóan ledobálja az eszközöket, ezért vennék helyette egy normális routert (ezt meg telekomos javaslatra pppoe passthrought módba kötném rá).

■ Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szintek, szomszédok) lenne használva? - Családi ház egy 80m^2 szintjét kell lefednie, a régi telekom routernek gondot okozott, ez az új már le tudja fedni, van egy vastag támfal ami félbevágja az épületet.
■ Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná? Ezek közül mennyi az AX (WiFi 6) szabványt ismerő telefon, tablet vagy laptop? - 2db média box (igazából ez a csere fő oka, egyszerűen nem lehet normálisan filmezni, állandóan megszakad), 2 okostelefon (huawei p10, p20) és egy laptop. Ha tud wifi6-ot az nem hátrány, ha újítom az eszközöket ne kelljen megint újat venni.
■ Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz? - Jelenleg 1gbps-es netem van, lehet lesz majd 2gbps-re újítva, de nincs rá igény, hogy ekkora sávszélesség wifin átmenjen, az igényes eszközök úgyis vezetékkel vannak rákötve.
■ Mennyi pénzt szánsz a beszerzésre? Lehetőleg pontos összeget írj! - Természetesen minél kevesebb, a 20 ezres sávból a TP-Link Archer AX10 AX1500 Router-t néztem, nem tudom van-e jobb vagy hasonló ajánlat (tetszik ez a beamforming technológia, nem tudom mennyire hasznos).
■ Milyen egyéb igények vannak a routerrel szemben? - Stabil eszköz legyen, ne járjak úgy mint a régivel, hogy 1-2 hét üzem után bedöglik a wifi és újra kell indítani (gondolom ARP tár betelt vagy ilyesmi), ne dobálja le a wifis eszközöket, a rákötött NASt tudjam wifin keresztül és távolról is elérni (ezt be tudom konfigurálni csak ne legyen akadálya). Ha tudtok bármi egyéb hasznos funkciót ami esetleg jól jöhet nekem de nem ismerem azt is szívesen meghallgatom.

Egyéb: Tudtok esetleg egy teljesen átlagos gigabites switchet is ajánlani vagy menjek a switch topicba? Mivel 8-10 eszköz van vezetékkel bekötve (jelenleg egy régi tp-link router van switchnek bekonfigurálva).

Előre is köszönöm!

Tibi

[ Szerkesztve ]

(#94498) kali válasza TeebyKay (#94497) üzenetére


kali
legenda

Szia!

Halk megjegyzés csak, a Telekom által adott, említett Technicolor ONT Wi-Fi tekintetében nagyon jó, én komolyabb routert adtam el mellőle, mert feleslegessé vált, egy éve szolgálja ki hibátlanul, stabilan és gyors nettel vezeték nélküli kapcsolaton is az eszközeinket az FGA2233.
Első körben érdemes az érintett Wi-Fi beállításokat ellenőrizned, szükség esetén módosítanod.
Vehetsz persze saját routert, de ha az ONT nem képes lefedni a teljes lakást, mert problémás befolyásoló tényezők adottak, akkor egy router sem feltétlenül fogja, olyankor érdemes két eszközzel megoldani.
Arra figyelj, hogy ha TV szolgáltatás is van, ráadásul Androidos box, az nem megy bármilyen eszközről, sok esetben az ONT-n kell hagyni, vagy arra kötött megfelelő switchen. (IGMP)
Switch megfelelő lehet akár az olcsóbb TL-SG.... szériából is olyan típus, amira szükséged van.

[ Szerkesztve ]

(#94499) MaCS_70 válasza ekkold (#94495) üzenetére


MaCS_70
félisten

Jól látom, hogy Mikrotik routeren használod a WireGuardot?

Az nálam (és gyanúm szerint a felhasználók többségénél) sajnos nem opció. Számomra az Asus router és Asustor NAS a felállás. A Mikrotik (és a szintén WG-os Ubiquiti) nem igazán az a szint, amit az akár komolyabb, de nem profi felhasználók is megcéloznának.

Használok Mikrotik routert, és a mobilnetes topicban ajánlgatom is rendületlenül -- modemnek. Routerként nem szeretném használni. :(

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#94500) TeebyKay válasza kali (#94498) üzenetére


TeebyKay
őstag

Köszönöm a segítséget! Ki tudna nekem segíteni bekonfigurálni a routert? Én is úgy tudtam, hogy ez egy jó router és azért hozták mert panaszom volt az előzőre, a telekomos topicban próbáltam segítséget kérni, de ott leráztak azzal, hogy vegyek új routert.

A wifit én állítottam be, sok beállítási lehetősége igazából nincs, 2.4ghz és 5ghz-es sávokat is bekapcsoltam band steeringel. A hibajelenség sajnos teljesen rendszertelen, van hogy 2-3 órán keresztül is hibátlanul működik, akár egy 4k filmet is végig tudok nézni, van hogy 5 percenként megszakad a wifi. Ilyenkor az összes eszköz a lakásban egyszerre elveszti a wifi jelet (telefonok, laptop, médiaboxok - ezalatt androidos boxokat érts pl mi box), a kodi a még bebufferelt részt lejátsza a filmből, utána megszakad és hiába csatlakozik vissza az eszköz a wifire nem is tudja folytatni, sokszor csak az applikáció, de néha csak az egész box újraindítása után.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.