Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-28 06:29:07

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94901) olasz61


olasz61
tag

Asus RT-AC57U miért mérek wifi-n csak 100M vagy kevesebb Mbps-t? Amig az ONT-ot használtam megvolt a 300.Mindenki hogy saját router erre veszek,majd egyik tv nem megy roter wifi sebesség szar.

(#94902) Alex91 válasza troszti (#94899) üzenetére


Alex91
félisten

[link] , ha nem lesz eleg, akkor majd ha lesz megint penzed, akkor veszel melle valamit mesh-hez. Nem eri meg tulsagosan sporolni…

[link] , esetleg ha valami szebb kinezetut akarsz…

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#94903) Multibit válasza olasz61 (#94901) üzenetére


Multibit
veterán

1. Rossz topikban vagy
2. Ha megtaláltad a megfelelő topikot, magyarul fogalmazd meg a problémádat!

(#94904) olasz61 válasza Multibit (#94903) üzenetére


olasz61
tag

Melyik mondatot nem érted? Az unokám 10 éves de érti mi a gond.

(#94905) Intruder2k5 válasza olasz61 (#94904) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A kérdésed nem ide való, próbálkozz az alábbi topikban!
Otthoni hálózat és internet megosztás

(#94906) Multibit válasza olasz61 (#94904) üzenetére


Multibit
veterán

"Mindenki hogy saját router erre veszek,majd egyik tv nem megy roter wifi sebesség szar."
A lényegét kikódoltam, de messze van az érthetőtől...
Persze, ha nem magyar az anyanyelved, akkor nem szóltam.

[ Szerkesztve ]

(#94907) Gubek-Einste válasza tom2085 (#94893) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az Asus eszközeivel megoldható.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#94908) Gubek-Einste válasza wolfman (#94897) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus 4G-AX56 vagy TP-Link Archer MR400/MR600 megfelelő lehet, bár nem olcsóak.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#94909) Soma01 válasza Multibit (#94906) üzenetére


Soma01
veterán

+1
Meg tudod, van az az eset is, hogy siket. Ők is furán tudnak fogalmazni.

Ha egyik sem, akkor meg vegye csak a "fáradságot" a tiszta és érthető megfogalmazáshoz, a mondanivalója megfelelő tagolásához és az írásjelek megfelelő használatához.

(#94910) jeni válasza Soma01 (#94909) üzenetére


jeni
félisten

nem minden siket fogalmazz rosszul, nagyobb részben igaz lehet.

(#94911) buksi7


buksi7
csendes tag

Sziasztok!

Telefonhoz és laptophoz keresek hordozható mobil routert (max 5 eszközhöz), napi rendszeres használatra. Mivel 5G-vel közel sem láttam számomra értelmes áron (lélektani felső határ mondjuk kb 65ezer Ft), ezért elég lenne 4G. Minél biztonságosabban, és lehetőség szerint aránylag gyorsan is szeretnék netezni.

Van értelme cat6-osra beruházni a jobb sebességért? Vagy mire érdemes figyelni?

Illetve, sokszor a specifikációkból nem tudom kivenni, hogy van -e 1-1 típusban hardveres tűzfal, szerintetek mennyire fontos ennek megléte egy átlag, de sokat netező felhasználónak? Én jobb szeretnék olyat, amiben van, mert azt gondolom laikusként, hogy hasznos lehet, de alig találok.
Pl. a Huawei e5785-330 tetszene, aránylag jó áron is elérhető, talán még használtan is, de nem találom, hogy lenne benne tűzfal.
TP Link M7450-nél szintén.
Zyxel Wah7706-nál "IP firewall"-t ír az adatlap, ami nekem megint nem mond sokat, de legalább már kezd úgy hangzani, hogy komolyabb védelem van benne. Aztán lehet, hogy csak jól hangzó marketingszöveg (?).

Szóval kissé úgy érzem bent vagyok az erdőben a sok jól hangzó, de mégis kissé számomra keveset mondó adattal, és nem tudom magamtól megállapítani, hogy mire érdemes beruháznom, miközben sokan vígan elvannak olcsóbb eszközökkel is, mint amiket néztem. Ha nincs értelme, akkor én sem költenék feleslegesen.

Tudnátok nekem routert ajánlani? Akár ha fogalomzavaraim vannak, építő kritikát, tanácsot is megköszönök.

Üdv és szép napot!
Norbi

(#94913) Alex91 válasza Dr.NX (#94912) üzenetére


Alex91
félisten

[link] , ez is "akcios"...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#94914) blakey válasza Alex91 (#94913) üzenetére


blakey
titán

Napok óta a GT-AX6000-en gondolkodom. Lehet, hogy veszek egyet, még Merlin is van. :D

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#94915) osonte válasza Dr.NX (#94912) üzenetére


osonte
senior tag

Nekem is most jött meg a második darab az RT-AX58U V2-ből, ugyanúgy 38e a BestByte-nál: [link] .

Utólag visszagondolva csak bohóckodtam az 1db-al a 2 szint lefedését illetően, sajnos kell egy-egy szintre külön router. Így stabil 5GHz-en mindenhol a wifi.

(#94916) hackeeeee válasza osonte (#94915) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Tesómékkal is vetettem onnan.

Véleményem szubjektív...

(#94917) zaza99


zaza99
csendes tag

Sziasztok!
Valakinek sikerült már digi mobilnetet modemes routerrel osztani? Pl: Tp-link TL-MR6400-al?
Az olvastam hogy a szolgáltató nem díjjazza. Privátban is válaszolhattok.
Köszönöm előre is.

(#94918) Alex91 válasza blakey (#94914) üzenetére


Alex91
félisten

Ez mar beteges… :D

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#94919) Multibit válasza blakey (#94914) üzenetére


Multibit
veterán

Gondolom, ehhez már lesz egy 10 Gbps switch és a LAN releváns kliensei is fel lesznek fejlesztve multigigabitre, igaz? Mert ugye más tekintetben nem sokban különbözik az elődeitől :) Ha nem, mi az ami vonz benne? A valódi előrelépéshez inkább routert vennék/építenék ;]

(#94920) blakey válasza Multibit (#94919) üzenetére


blakey
titán

A valódi előrelépéshez inkább routert vennék/építenék ;] - épp ezt tenném, vennék. :DD
A kiváncsiság hajt, az AX86-tal teljesen elégedett vagyok, 6-ik hónapja nem kellett hozzányúlni és már "hiányzik" valami új és megtetszett az AX6000, erős és jó routernek tűnik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#94921) Alex91 válasza blakey (#94920) üzenetére


Alex91
félisten

Csak egyszer vegyel mar mondjuk egy TP-Link-et, esetleg majd ezt: [link] . Erre en is kivancsi lennek :).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#94922) Marcsello31


Marcsello31
őstag

Sziasztok! Akit érdekel, és van rá pénze, nálunk is megjelent igaz brutál áron, az új mikrotik kültéri antenna
neve: MIKROTIK LHGG LTE6 KIT RBLHGGR&R11E-LTE6
[link]
99 327 Ft
Rá néztem az árára, és kirázott a hideg. De az elődjénél ez már jóval többet tud.
Én megelégszem az elődjével is.
MikroTik LHGG LTE6 kit Gigabit mobil kliens (RBLHGGR&R11E-LTE6), kültéri, Gigabit LAN port 1 db
Nagyobb méret, stb. Csak gondoltam jelzek ha valakit érdekelne.
Szép darab.
- LTE6 támogatás
- 2 magos 88F3720 800MHz CPU
- 10/100/1000 Mbps ethernet port
- SIM kártya foglalat
- 12-57 Volt passzív POE vagy 802.3af/at táplálás
- LTE 1, 2, 3, 5, 6, 7, 8, 12, 17, 20, 25, 26, 38, 39, 40, 41n

(#94923) Soma01 válasza Marcsello31 (#94922) üzenetére


Soma01
veterán

Köszi!

Ilyen kivitelű 5G-s modemmel szerelt változat van már?

[ Szerkesztve ]

(#94924) Marcsello31 válasza Soma01 (#94923) üzenetére


Marcsello31
őstag

Hali! Akkor nem linkeltem és szóltam hiába, valakik már régebben írták ezt itt a fórumon hogy lett egy új változata ennek, és ez már mindent visz és tud, csak a pénz tárcánk szab határt sajnos. Nem tudom hogy van e 5gés változata, ha lesz, vagy találok be linkelem, Szerintem idő kérdése és az is megjelenik, 1ik előnye ezeknek a tányéros mikrotikes antennáknak, hogy elég csak a lan kábelt bedugni, nem kel semmi spéci kábel csatlakozó semmi.
a tápot is lanról kapja, "az adaptert is a lanba kötjük. a wifi netem is így megy.
Az érzékenysége meg szerintem messze a legjobb, nem reklámozni szeretnék, csak segíteni, én is gyűjtögető üzemmódban vagyok, még 3 hónap, s lesz annyim, hogy vehessek egy mikrotikes antennát úgy, hogy ne hasaljak bele. Már ha nem döl össze ez az egész "kraft".
5G hálózat hazánkban csak foltokban van még nem? :) :DDD :) .

(#94925) Soma01 válasza Marcsello31 (#94924) üzenetére


Soma01
veterán

Szerintem nem is olyan drága. Ha összeadjuk egy jó 4G-s router és (MIMO) antenna árát, nem lenne sokkal olcsóbb mint ez. (70-80e)

Most ott tartok, hogy kb. 120e-ból kijön egy kültéri antenna pár és 5G router kombó. De sok antennakábel kellhet hozzá, mert beltéri így, ebben a felállásban a router.

(#94926) Marcsello31 válasza Soma01 (#94925) üzenetére


Marcsello31
őstag

Értem, persze, sajnos erre áldoznunk kel, mert ne hogy később kalapáccsal verjük szét, vagy még rohangáljunk hogy kell valami, ez is egyszeri befektetés, ami később visszahozza az árát, elvileg. Szerintem van olcsóbb megoldás is, ha teheted, nézz szét és érdeklődj sokfelé, az antennának is tudnia kell az 5gét, nem csak a routermodemnek, és nagyon sok sim kártyás router van már, ott is eltérő melyik válik be jobban az adott helyen, nekem még a b535 232 router is tettszik, az is 4g+os, antenna képes, és választhatunk 4g csatornákon. Bármi is lesz nem lesz olcsó, de inkább drágább egyszer, és jó lesz évekig, sztem elég volna egy jó 5g router majd lanon belül szétosztani tovább nem? :) Ha félre értelmeztem javíts ki nyugodtan, kezdő vagyok még a témában, jelenleg én a b535 232 és a mikroti között pattogok van még két hónapom hogy eldöntsem. próbálok úgy kalkulálni hogy ne nullázódjak le.
A youtbeon sok segítséget látni nézz szét szerintem ott is, van aki két antennát használ vertikálisan és horizontálisan, ne kérdezd :D.

(#94927) Soma01 válasza Marcsello31 (#94926) üzenetére


Soma01
veterán

Nem egyszerű ez az antenna választás számomra sem. Ezért kértem eddig segítséget.
A B535 jó választás. Szerintem sokkal jobb mint pl. a simes Tp-linkek. Ha használtan veszed a B535 plusz az antennákat, akkor 60 körül kijössz. És a Huawei is nagyon stabil. B525 van egy rokonomnak. Soha nem volt vele gond. Nem fagy, nem szakadozik...
Nem tudom, mennyire gyenge a vétel nálad de azon sok múlik, hogy milyen antennát választasz. Ez elég bonyolult kérdés. Mobillal érdemes mérni az adott helyszínen, kültéren. Aztán abból lehet következtetni egy hozzáértő segítségével, hogy milyen antennát érdemes venned, meg hogy megoldható e egyáltalán a kapcsolat.

(#94928) Marcsello31 válasza Soma01 (#94927) üzenetére


Marcsello31
őstag

Telekom netet használnék, a telekomosok szerint teljes a 4g kültéri lefedettség, meg kérdeztem őket. Így van, nem igen szeretnék 60 fölé menni, Akár 80as netem is lehetne a telekomnál ha a jó megoldást választom, Konzolomra kellene a jobb net, a felhő alapú játék már nem megy a jelenlegivel 2 mega feltöltés miatt. Tényleg gáz, hogy nem lehet kölcsönözni, Én a telekony netet használnám amúgy. A rokonodnak akkor egy b525-232es routere van? Van rá egy script amivel maga állíthatja be az lte csatornákat, nálam ment, volt olyan csatorna ahol a letöltés alig ment, viszont a feltöltés Lte 4gén a telekomnál legalább 65mega volt, Loli. És volt olyan csatorna alol routeren simán felmentem 120mega fölé, letöltéskor. atomstabil az a router. Van egy xiaomni remdi note 4 midóm 2016os verzió, úgy ahogy tudja az ltet, a telekom netje 3 egyésget mutat a padláson magasban, telefonon 6mega letöltést produkált, de a telefonomnak nincs antennája, legalábbis külső.

[ Szerkesztve ]

(#94929) Soma01 válasza Marcsello31 (#94928) üzenetére


Soma01
veterán

Akkor miért nem egy használt B525-öt veszel? Meg hozzá 2db külső antennát? Így jönnél ki szerintem legolcsóbban és így kapnál legstabilabb kapcsolatot is ennyi pénzből.
Amúgy miért Telekomos mobilnetet választasz? Magenta miatt? Vagy lefedettség ott csak a T-nek van? Úgy tudom, ez a cég natolva adja a netet. Nem?
A rokon a puszta közepén lakik. Ott nincs sok cella, meg freki. Örül, ha van net.

(#94930) tthom


tthom
senior tag

Sziasztok!

CSAK vezetékes szétosztásra melyik routert ajánlanátok? Wifi az APkről jön. A lényeg annyi lenne, elbírjon az UPC 500as netével, valamint a rákötött 10 eszközzel (4 mobil + 6 vezetékes akármi, NAS, PC, ilyesmi), sima gigabit elég, de azt azért bírja, ha NAS - PC között másol az ember. :)

Fontos tényező, hogy a falra lehessen rögzíteni, nem kell semmi extra beállíthatóság, de stabil legyen.

Thx előre is!

Szerk: nem baj, ha van antennája, meg tud wifit, majd kikapcsolom.

[ Szerkesztve ]

(#94931) Soma01 válasza tthom (#94930) üzenetére


Soma01
veterán

Egy switch nem volna elég neked? Ne bonyololítsd azt a rendszert egy plusz routerrel!
A WiFi már megy. Ezek szerint a kábelt elviszed ahová kell. Egy 8 portos, gigás switch kell neked. Egy kábel menjen majd az új switchbe a mostani routerből, a többi portra meg mehetnek a kábeles gépek.

[ Szerkesztve ]

(#94932) Multibit válasza tthom (#94930) üzenetére


Multibit
veterán

Az átlag home routerek 4 LAN porttal készülnek, tehát esélyes, hogy egy switchet is venned kell. Ha találsz a használtcikk piacon Ubiquiti ER-X-et, ne hagyd ki, neked való.

(#94933) tthom válasza Multibit (#94932) üzenetére


tthom
senior tag

Ja, igen, elnézést, most is 8as switch-ről megy, POE táplálja a plafonon lévő APket.. Tehát port szám se számít. :)

[ Szerkesztve ]

(#94934) Multibit válasza tthom (#94933) üzenetére


Multibit
veterán

most is 8as switch-ről megy, POE táplálja a plafonon lévő APket
👍
Ahogy írtam, egy használt ER-X lenne számodra a legjobb, leggazdaságosabb megoldás.

(#94935) Soma01 válasza tthom (#94933) üzenetére


Soma01
veterán

Minek kell router? A jelenlegi nem jó? Vagy jobbat akarsz?

Switch: TL-SG108 vagy pl. DGS-108

[ Szerkesztve ]

(#94936) tthom válasza Soma01 (#94935) üzenetére


tthom
senior tag

UPC/Voda ConnectBox van és régebben is, de mostanság meg pláne mintha nem lenne a helyzet magaslatán tempó szempontjából, kipróbálnám modem mód + router kombóban.

@Multibit thx, ránézek arra is

(#94937) Bdanyy


Bdanyy
addikt

Sziasztok!

UPC connect boxhoz használok TL-WA854RE repeatert (csak 2.4ghzre). Évekig jól ment, de az utóbbi hetekben már az 5ghz is borzalmas, ha be van dugva a repeater. 2 szintes ház, kábé a ház közepén az egyik az északi másik a déli oldalon van, ezzel le tudtam fedni az egészet + udvart is. A 2.4ghzen csak a kamerák tabletetek mobilok mennek (kb 10db fixen, az egyik szinten azok is 5ghzen), a laptopok 5ghzen, nas/pc meg kábelen a connect boxhoz csatlakoztatva.
Mit érdemes kipróbálnom? Venni egy másik repeatert vagy ap módban egy routert? Esetleg modem mód + mesh? Kábellel sehogy sem tudom megoldani a két szint közti átjárást, powerline sem megy, külön villanyóra van.

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#94938) woodworm válasza Soma01 (#94935) üzenetére


woodworm
veterán

Pár hete cserélik a Connect Boxokon az fw-t. Azóta botrányos a működésük.

[ Szerkesztve ]

(#94939) ledgeri


ledgeri
nagyúr

A ASUS RT-AC85P /65p páros megint akcióban van (árukereső alapján). Van ami gyanús (eléggé olcsóbb mint a többi), ha nem csak a garizással játszanak a 3 helyen nagy eséllyel egy ellátóból? (ezt lenyelem)

Mikor egyértelműen gariztatandó egy router? (mi az alap "router-sebesség és -megbízhatóság ellenörző alap pakk?)

Jött-e elő a fenti két tipusnak valami nem szoftveres hibája valaha?

Ha volt valakinek mind a kettő, érződött-e a különbség a kettő közt?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#94940) sysrq


sysrq
őstag

Sziasztok!
A DIGI-nél vehető TP-LINK Archer AX53 routerről lehet tudni felhasználói véleményt? Az ajánlóban az 50-es van, a gyártó honlapján meg már az 53 és 55 is. Valaki olvasott már az 55-ről, miben több a rejtélyes High Performance CPU megjelölésen kívül? (Az előzők Dual-Core CPU) Az usb plusz port számomra érdektelen, nem használtam ki eddig sem.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#94941) Dragon3000 válasza ledgeri (#94939) üzenetére


Dragon3000
veterán

Szoftveres gondokról nem tudok, persze hiba mindig előfordulhat.

A kettő között semmi különbség nem érződhet, mert hardveresen és szoftveresen is megegyezik a kettő.

(#94942) ledgeri válasza Dragon3000 (#94941) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Köszi! (azért kérdeztem úgy ahogy, mert openwrt-s a célfelhasználás)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#94943) Soma01 válasza woodworm (#94938) üzenetére


Soma01
veterán

Néztem is anyóséknál, hogy miért lett más a bejelentkezési felület. Meg ezen a héten 2x is újra kellett indítaniuk, mert nem volt net. Ezek szerint ezért.

(#94944) Dragon3000 válasza ledgeri (#94942) üzenetére


Dragon3000
veterán

Szerintem az asus topikban kérdez rá, ott több tapasztalatot olvashatsz ezekről az eszközökről.

(#94945) Bdanyy válasza woodworm (#94938) üzenetére


Bdanyy
addikt

Mintha nekem is azóta jönne a hiba, hogy vodefoneos lett a kezelőfelület.

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#94946) mikk2000 válasza Bdanyy (#94945) üzenetére


mikk2000
őstag

Az előző helyemen nem tudtam mitől lett jóval szarabb a net, aztán egyszer csak láttam hogy a fehér boxot lecserélték valami fekete szarra. Ó köszi...

(#94947) orso0355


orso0355
őstag

Sziasztok!
Sima egyszerű digis eszközünk van (hg6544c), le is fedi a házat, nincs vele problémánk, viszont ha kicsit ki szeretném terjeszteni a kertre is a wifit, akkor ha jól értettem, mesh-ben kell gondolkodni, ugye?
(Nagyon nem értek hozzá, átolvastam az egész topikot már tavaly is, az összefoglalót, mindent, de minél több az infó, annál bonyolultabb számomra.)

(#94948) Soma01 válasza orso0355 (#94947) üzenetére


Soma01
veterán

Ha egy külön hálózat is megfelel, akkor egy jelismétlő is elég. Ez a legolcsóbb megoldás. Kb. 7000 ft-tól indul, de függ az elérni kívánt sebességtől is. Ha egy nagy, kiterjedt, hálózatot szeretnél, szakadásmantes váltással, akkor az egész WiFi hálózatot le kell cserélni és Mesh rendszert kell venni. Ez drágább lesz. Kb. 20.000 Ft körül indul.

(#94949) orso0355 válasza Soma01 (#94948) üzenetére


orso0355
őstag

Köszi!
Igen, egy "nagy" hálózatot szeretnék.
Mit jelent, hogy "lecserélni" a hálózatot? A digis jelenlegi eszközhöz csatlakoztathatom az új eszközt/eszközöket, vagy magát a digist kell cserélni? (Elnézést, tényleg hülye vagyok hozzá.)

(#94950) Soma01 válasza orso0355 (#94949) üzenetére


Soma01
veterán

Csak a WiFi-t kell lecserélni. A Digis eszköz WiFi-je ki, Vezetéken meg rá kell kötni az új Mesh WiFi-s rendszert. És most jön az a kérdés, hogy mennyi pénzt szánsz minderre és milyen sebességet szeretnél WiFi-n? De ha a Digi WiFi-je elég volt, akkor gondolom elég az alap. (Weoldalak, YouTube, Streamek, chat)

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.