Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#93701) Alex91 válasza carr (#93700) üzenetére


Alex91
félisten

Arrol, hogy ahelyett, hogy normalisan megoldanad a dolgot, inkabb tákolnál… Csinalhatsz a ket szinten normalis mesh wifi-t, plane, ha jol veszem ki, hogy meg vezetek is van a ket szint kozott.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#93702) zjuhasz


zjuhasz
aktív tag

Sziasztok, olyan routert keresek, ami vezetékesen tudja az 1Gbit-et. Tudom, ezt mindegyik tudja. :)
Most TpLink AX50 van, de a Vodkafone modemet közvetlenül PC-re kötve megvan a kb 800MBit, addig a routeren keresztül 250Mbit-re esik. Kábel rendben, firmware, beállítások rendben. Valszeg hibás az eszköz. Vennék valamit helyette, wifi nem is kell, de NO-IP-s DYNDNS igen, esetleg egy USB-s printer szervernek is örülnék. Hirtelen AC2300 vagy vezetékesből TP-LINK ER605 talán megfelelő, bár itt nincs USB. Lényeg a LAN-on kijövő STABIL, 6-800MBit/s sebesség, hogy ne a router fogja vissza az internet szolgáltató amúgy sem mindig gyors jelét. Köszi

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség. Gyakorlatilag van.

(#93703) Alex91 válasza zjuhasz (#93702) üzenetére


Alex91
félisten

Vagy valamit bekapcsoltal a routeren, ami kikapcsolja a hardveres nat-ot…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#93704) blakey válasza zjuhasz (#93702) üzenetére


blakey
titán

Inkább írd le, hogy miként vannak beállítva az eszközök, tehát a HGW és a router, mert ha van 250Mbps akkor szerintem lesz ott több is. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#93705) zjuhasz válasza blakey (#93704) üzenetére


zjuhasz
aktív tag

próbaképp factory reset. Router üzemmód, aztán semmi extra. Dinamikus IP, DHCP bekapcsolva, 100-tól 200oszt IP-t, wifi kikapcs, mac clone sincs, negotiation speed átállítva auto-ról full duplex 1000Mbps-re. Tényleg minden alapon. Vodafone modem bridge-ben. Csak a PC van rádugva, azon sincs semmi extra, de ugye ha kihagyom a routert, ugyanazok a kábelek, ugyanaz a PC és máris triplázódik a sebesség.

[ Szerkesztve ]

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség. Gyakorlatilag van.

(#93706) Gubek-Einste válasza Boukha01 (#93696) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Én inkább két külső antennás router-t beszerzését ajánlanám.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#93707) Gubek-Einste válasza Fernet (#93699) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Telekomnál néztem ki ezt, megfelelő lehet a célra? (egy multisim kártya menne bele)
Huawei E5576-322 4G router

Igen, megfelelő lesz a célra.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#93708) Fernet válasza Gubek-Einste (#93707) üzenetére


Fernet
senior tag

Köszönöm! :R

(#93709) carr válasza Alex91 (#93701) üzenetére


carr
őstag

Nem vitatkozni/okoskodni akarok, de nem látom értelmét egy ekkora beruházásnak, és 99% ban nem is használjuk ki. :R
Amúgy direkt 2 éve emiatt vettem a Xiaomi routert, mert hw-ben is jó erős (?),és jól konfigurálható. Azt most meg kiderült hogy mégsem ? Eddig meg jó volt? Mi változott? :F

( Így néz ki, és így is volt a setup. ONT->LAN GIGABIT->Xiaomi 4a giga router (wifi is erről megy, ha jól emlékszem okosra van állítva 2.4+5g is megy és magának állítja)

[ Szerkesztve ]

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#93710) keriarpi


keriarpi
újonc

Sziasztok! Vodafone router döglőgése és a hibaelhárítók teljes tanácstalansága miatt szeretnék egy új routert. A közeljövőben várható meshes bővítés miatt - ha nem mondtok mást - valamilyen ASUS mellett tenném le a voksom. A nagy keresgélésben két modell maradt fent, az RT-AX55 és az RT-AX56U. Ha jól néztem a leírásokat, akkor ugyanaz a proci ketyeg bennük, különbség a memóriában és az USB-ben van.
Sok eszköz (15+) csatlakozna hozzá, szerintetek megéri a plusz memória miatt az AX56U a felárat? Esetleg mást ajánlanátok? Köszi!

(#93711) Fall-N válasza carr (#93709) üzenetére


Fall-N
veterán

Azt kell megérteni, hogy egy átlagos panellakásnál nagyobb lakásnál vagy háznál mások az eszközigények. Azaz általában nem elég egy router, mert nem tudja lefedni. Főleg ha nem az elméleti középpontban van elhelyezve, ami valljuk be gyakori hiba. Általában a szolgáltató nem fogja a vezetéket elvinni a bejárattól sokkal messzebbre, mert spórol. Az előrelátó tulajdonosból is kevés van, aki villanyszerelővel - vagy saját maga - behúzza a vezetékeket a falba. Holott házilag akár padlószegély csatorna is jó megoldás lenne, amihez nulla szaktudás kell. Így általában a szélén marad a modern és a router.

A falak, más rádiós eszközök is tetézik a "bajt", így gyakorlatban lesznek olyan pontok ahol nagyobb gyenge lesz a jel. Ezért érdemes ha van rá mód két routerben gondolkodni. Az extender nem jó megoldás, mert az oda-vissza forgalom miatt felezi a sávszélességet. Azonos hálózat sem lesz, így a kliens le- és föl csatlakozik ha átmegyünk másik helyiségbe. Másik megoldás a ház vagy lakás közepén elhelyezni a routert. Én is így tettem, de azt tudomásul kell venni, hogy csak a 2,4 GHz-s sáv fogja lefedni a lakást az 5 GHz az kisebb hatótávolságú.

[ Szerkesztve ]

(#93712) ujtordai válasza Fall-N (#93688) üzenetére


ujtordai
tag

Helló!
Sajnos tévedtem, Nem kapta össze magát! Egy használhatatlan eszköz A D-Link Eagle pro Ai! Csak egy példa, tegnap beállítottam saját ssid val net pw vel. tök jól működött! Ma beállítottam a firewal settings et és a laptopon a net sebessége speedtest.net lecsökkent, holott vezetéken csatlakozik max 100mbps re holott 1000mbps es netem van általában 840mbps körül szokott lenni. Wifi speed meg max szintén 100 körülire romlott pedig volt 430mbps is. Reboot után sem javult meg!

[ Szerkesztve ]

☻♂♫

(#93713) Alex91 válasza carr (#93709) üzenetére


Alex91
félisten

Most akkor 2 evig jo volt, es most lett nem jo…?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#93714) Gubek-Einste válasza keriarpi (#93710) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Sok eszköz (15+) csatlakozna hozzá, szerintetek megéri a plusz memória miatt az AX56U a felárat?
Igen

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szintek, szomszédok) lenne használva?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi pénzt szánsz a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#93715) keriarpi válasza Gubek-Einste (#93714) üzenetére


keriarpi
újonc

Kb 60 m2, egyelőre egy szinten, majd év végén tetőtér bővítés miatt 2 szint, oda kellene majd a mesh. Extra elvárás nincs a routerrel szemben, legyen megbízható, stabil a kapcsolat (főleg a vezetékes) és szolgálja ki a szolgáltató szerint sok (20) eszközt. Ebben van 3-4 mobil, 3 pc/laptop, 1 tévé, 1 NAS, 2 set top box, és néhány okoskütyü. A jelenlegi szolgáltatói router a technikus szerint nem tud kezelni ennyi eszközt, ezért időnként a béka segge alá lassul a hálózat, ennek csökkentése vagy még inkább elhárítása lenne a fő cél.
Köszi az ötletelést!

(#93716) keriarpi válasza Gubek-Einste (#93714) üzenetére


keriarpi
újonc

Annyi lemaradt, hogy a fontos kütyük (NAS, 2 PC, TV) vezetékkel csatlakoznak (cat5e) és a lassulás ezeket is érinti, ráadásul pont ezeknél fáj a legjobban. A max keret 40ezer, de tudnék ennél kevesebbet is költeni :) Voda 500/100 a kapcsolat, sajnos ez is a maximum. Esetleg jó lenne egy 4 portosnál nagyobb router is, de azoknak még ennyire sem néztem utána, hogy mennyire férnének be a keretbe.

(#93717) truefx


truefx
aktív tag

Sziasztok, van egy TP-Link Archer C6-om ami jelenleg különálló AP-ként üzemel a lakásunk felső emeletén. Nagyon elégedett vagyok a működésével, viszont a földszinten lévő ASUS-szal nem (már a szomszéd szobában lévő okostévé, meg Raspberry kapcsolata is stabilabb a C6-on, pedig attól több fal választja el őket). A mostani MM akciós TP-Link AX55-t néztem ki fő routernek a földszintre.
Valaki esetleg meg tudja mondani hogy ezzel a kombinációval működhet e a OneMesh?

(#93718) Boukha01 válasza Gubek-Einste (#93706) üzenetére


Boukha01
újonc

Sejtettem hogy ez lesz az ajánlott , köszönöm ! :)
Amennyiben 2 vagy 3 eszközből épülő mesh lesz , akkor routerként célszerűbb egy erősebb példány? Node-nak pedig lehet kisebb? A műhelybe ez jó volna? : RT-AX53U AX1800(20.000) Fő routernek a lakásba nem tudok választani: RT-AX58U AX3000 / RT-AX92U AX6100 / RT-AX82U típusokat néztem, melyik lenne a legajánlottabb, esetleg más ? Illetve ha szükség volna egy másodikra a lakásban is ,akkor az ajánlott fő eszköz mellé mit volna érdemes tenni? Köszönöm!

(#93719) viktorhu válasza ujtordai (#93712) üzenetére


viktorhu
veterán

A routeren bekapcsoltad a tűzfalat? Azt inkább kapcsold ki. Valószínűleg a tűzfal miatt kénytelen szoftveresen natolni a hardveres helyett, és azt már nem bírja gigabit mellett.

(#93720) Alex91 válasza Boukha01 (#93718) üzenetére


Alex91
félisten

AX53U nem Mesh kompatibilis!

Muhelybe: RT-AX55, de akar egy RT-AC57U is megteszi...
Fo routernek: RT-AX86S vagy ha design nem tetszik, akkor RT-AX92U, de ez kicsit hibrid AC/AX teruleten.
Node-nak: RT-AX55, AX56U, AX58U stb.

Esetleg raneznek egy Asus zenwifi XD6-ra is, ha szamit a design, de itt kevesebb a LAN port es valamivel gyengebb SoC!

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#93721) dni


dni
őstag

Sziasztok,
routert keresnék gigbites Digi előfizetés mellé, jelenleg egy Tp-Link C5 v1 van használatban, de wifi funkciókra már nincs feltétlenül szükségem, három TP-Link Omada Wifi AP-vel és egy sw-es kontroller igyekeztem megoldani a kertes ház wifi lefedettség kérdését. Jelenleg kb 25 kliens csatlakozik a hálózatra, jellemzően WiFi-n keresztül.
Nagyrészt elégedett voltam TP-Link kütyükkel, bár nem felhőtlen a viszonyunk, így rákukkantottam, hogy mik a lehetőségek házon belül. TP-LINK TL-R605-ről vegyes véleményeket lehet olvasni, pedig jó ötletnek tűnt, hogy ezt is vezérelhetném az omada kontrollerről (bár azóta szerint már megjelent az 5-ös főverzió, de olyan nagyon nem rizikóznék, ha nem muszáj) így más opciót is megfontolnék. Mit tudnátok ajánlani?

(#93722) Boukha01 válasza Alex91 (#93720) üzenetére


Boukha01
újonc

Köszi szépen! Nézem az árakat. :)

(#93723) Multibit válasza dni (#93721) üzenetére


Multibit
veterán

Vegyél a HA-ról egy legalább 4. generációs i5 (esetleg i3) processzoros használt PC-t és telepíts rá egy neked szimpatikus router szoftvert! Bármelyik 100 ezer alatti bolti routert alázni fogja :K (jó néhány drágábbat is ;] )

(#93724) Fall-N válasza ujtordai (#93712) üzenetére


Fall-N
veterán

Az viszont elég gáz sajnos. :( Nekem sosem egy jó gyártó képe sejlik fel a D-Linkkel kapcsolatban. Pedig a legtöbb gagyibb gyártó is felnőtt a feladathoz és elég jó routereket adnak ki. Lásd Tenda.

(#93725) ddsteel


ddsteel
aktív tag

Szasztok, kedden kötik az optikai kábeles digimet. Azt mondta a fazon, nem ajánlja egyáltalán a digi saját routerét, hanem béreljek tőlük 250 Ft-ért jobbat. Most hogy elment, itt olvastam, hogy az csak csomagosaknak jár, nekem csak internet lesz.Kérdésem, hogy jó-e egyébként ez a 250Ft-os router, vagy inkább egyet válasszak az összefoglalóban lévők közül? 4en lakunk, semmi extra sávszélkívánalom nincs, letöltések szinte alig mennek, max 2-3 helyen egyszerre streamelés, néha óriásfájlok fel-le töltése (viszont ez munkanap van, amikor csak én vagyok itthon). Ilyen felhasználásra melyik router elfogadható (a szinte kötelező minimum elég nekem szerintem). Az összefoglaló írása óta változtak valamelyest a preferáltak?
Igazából látom az összefoglalóban a sok adatot kifejezést stb, általában olvasgató típus is vagyok, de erre most sajna nincs időm utánaolvasni, megérteni stb... Szóval: Sima digi 1000 hálózat, optikai kábelre milyen routert tegyek átlag felhasználásra, amire kb 3-4 wifis egység fog csatlakozni.
Köszi.

(#93726) Memoris válasza Gubek-Einste (#93600) üzenetére


Memoris
csendes tag

Szia!
Kifejtenéd bővebben kérlek!
Szeretnék én is ebből tanulni, hiszen jelenleg szintén használok egy EA9500-t valamint egy 16 portos switchet, viszont próba termékként kaptam egy 3 részes Linksys WHW0303B-EU Velop eszközt.
Még nem bontottam ki, de nagyon csábít a gondolat :)
Köszönöm :R

(#93727) ujtordai válasza Alex91 (#93713) üzenetére


ujtordai
tag

2 napig volt jó! Még bőven benne vagyok a 14 napban. Tegnap hajnal 3 tól megy, ha megváltoztatok valamit pl firewall settings et a config ban a sebesség leesik. Most nem állítgatom, kiváncsi vagyok meddig lesz jó.

☻♂♫

(#93728) Alex91 válasza ujtordai (#93727) üzenetére


Alex91
félisten

Nem neked irtam :).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#93729) viktorhu válasza Fall-N (#93724) üzenetére


viktorhu
veterán

Szoftveres nattal egyik háztartási router sem bír a gigabittel.

(#93730) Gubek-Einste válasza keriarpi (#93715) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Megfelelő lesz az Asus AX56U mint elsődleges eszköz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#93731) Gubek-Einste válasza truefx (#93717) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Valaki esetleg meg tudja mondani hogy ezzel a kombinációval működhet e a OneMesh?
Nem mivel OneMesh esetén csak az elsődleges eszköz lehet router, a másodlagos csak repeater lehet wifi-s kapcsolattal.

Milyen típusú a jelenlegi Asus router?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#93732) Gubek-Einste válasza ddsteel (#93725) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kérdésem, hogy jó-e egyébként ez a 250Ft-os router, vagy inkább egyet válasszak az összefoglalóban lévők közül?
Mindenképpen saját eszköz beszerzése lenne az ajánlott.

Szóval: Sima digi 1000 hálózat, optikai kábelre milyen routert tegyek átlag felhasználásra, amire kb 3-4 wifis egység fog csatlakozni.
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szintek, szomszédok) lenne használva?
Mennyi pénzt szánsz a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#93733) Gubek-Einste válasza Memoris (#93726) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha minden eszköz be van vonva a mesh hálózatba akkor egyetlen helyen tudod kezelni a teljes hálózatot.

viszont próba termékként kaptam egy 3 részes Linksys WHW0303B-EU Velop eszközt.
Még nem bontottam ki, de nagyon csábít a gondolat

Tedd meg!

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#93734) zozy84


zozy84
senior tag

Sziasztok,

Pár hónap múlva esedékes lesz, hogy új routert vegyek.
Itt Kaposváron elvileg pár hónap múlva lesz kész az 5g torony.
Mivel Kaposvár belvárosban ahol élek pont csak egy helyi szolgáltató érhető el ahol a max net 60as :W 2022ben :W
Amint lehet az elsők között fizetek elő egy 5g netre.
Nyilván SIM-kártyás router kell majd mert mobilneten lesz elérhető.
Szóval szeretnék egy SIM-es 5g routert a régi TP-Link 1043nd helyett.
Gondolom egy komolyabb nincs 50eft alatt. Nem baj, hogy 50eft vagy több csak tényleg jó legyen.
2 szobás tégla lakásban lakok (55nm) de a konyhában már nincs wi-fi a jelenlegi routerrel. Jó lenne ha az új elérne odáig :)
Nem tudom mennyire számít de van egy Synology Nas-om és főként 4K filmeket töltök le és nézek a netflix mellett és letöltés közben is szoktam Xbox Series X-en online játszani.
Most ha játszok es közben töltök le és töltök vissza akkor már akad és/vagy be sem tölt. Arról ne is beszéljünk, hogy ha osztott képernyőn ketten játszunk COD-ot. Akkor be sem tölt vagy játék közben kilép. Ilyenkor gyorsan leállítok minden le es feltöltést és akkor már jobb.
Röviden ennyi. :)

(#93735) viktorhu válasza ujtordai (#93727) üzenetére


viktorhu
veterán

Állítgasd nyugodtan, csak olyan funkciókat ne piszkálj, amik kikapcsolják a hardver natot (qos, tűzfal stb). De pl. port átirányítás, wifi sávok, esetleges iptv funkciók, ddns stb. nyugodtan mehetnek.

(#93736) Tompika777 válasza zozy84 (#93734) üzenetére


Tompika777
senior tag

Szerintem az amit írtál árat, az tuti nagyon karcsú lesz 5G routerért. Azt leszámítva, hogy erősen helyfüggő lesz, hogy hol fog megfelelő térerővel működni, azt ne várd, hogy simán mindenhová jobban elér mint az eddigi.
Fizika van, csodák sajna nincsennek.
Emellett az 5G jelenleg egy túlárazott technológia.,és ez igaz az ezt kiszolgáló-kihasználó eszközökre is.
A sim kártyás routerek eleve drágábbak, az 5G-t használók meg pláne.

[ Szerkesztve ]

(#93737) zozy84 válasza Tompika777 (#93736) üzenetére


zozy84
senior tag

Milyen márka melyik típusait nézzem?
Nem hinném, hogy ez a TP-Link kategória :)

Sajnos itt nincs más lehetőség. Kb 2 utcával arrébb van Digi gigás net olcsóbban mint itt a 60as :Y (Nem megyek bele miért nincs más szolgáltató és kinek az érdekeltsége)

Egyik barátom 100k felett vett Synology routert. Azért az nem fér bele nekem de 50eftnál lehet több.

[ Szerkesztve ]

(#93738) Tompika777 válasza zozy84 (#93737) üzenetére


Tompika777
senior tag

Konkrét típust én nem tudok, a szolgáltatók Huawei és ZTE 5G cuccokkat árulnak kb. 75-80 ezer Ft-ért vagy felette.Sajnos a kábeles internethez képest a mobilnettel kompromisszumokat kell majd lehet kötnöd, bár nyilván szolgáltató függő is.

(#93739) ddsteel válasza Gubek-Einste (#93732) üzenetére


ddsteel
aktív tag

Kösz a választ. 100 nm lakás, de alig van fal a router és a szobák között. Ez szám szerint 1-2 ytong fal. És van dlink wifi erősítő is, ha kéne. A lehető legolcsóbb, normálisan működő megoldás érdekel, de inkább kiadok rá pénzt, minthogy ne működjön. Ezek alapján mennyi egy normális modem? 10-20E között?

(#93740) Alex91 válasza ddsteel (#93739) üzenetére


Alex91
félisten

A router a lakas szelen, kozepen lesz elhelyezve?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#93741) ddsteel válasza Alex91 (#93740) üzenetére


ddsteel
aktív tag

Szélén, előszobában, szekrény tetején. Alapterület kb 10x10 m. Tehát a legnagyobb út egy 10x10 m oldalú négyzet atloja. :) A nappali konyhával egy légtér, legalább 60 nm, a többi kis szoba 3 sarokban, a 4. sarok az előszoba. Gondolom, nem túl ideális. Lehet, hogy a nappaliba kéne atvinnem, ami a lakás közepe?

[ Szerkesztve ]

(#93742) Alex91 válasza ddsteel (#93741) üzenetére


Alex91
félisten

A kozepen ideálisabb lenne… Egyebkent egy normalis router inkabb 40-60k :D .

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#93743) ddsteel válasza Alex91 (#93742) üzenetére


ddsteel
aktív tag

Uh az elég húzós....

(#93744) Jim74 válasza ddsteel (#93743) üzenetére


Jim74
nagyúr

Rendelj egy ASUS AC57Uv3-at, most jó áron van.
[link]
14 napod van tesztelni. Ha nem felel meg az elvárásoknak, akkor visszaküldöd és lépsz teljesítményben, illetve árban feljebb.

[ Szerkesztve ]

(#93745) ujtordai válasza viktorhu (#93719) üzenetére


ujtordai
tag

Nincs bekapcsolva a D-Link Eagle Pro Ai n a tűzfal, már több mint 24h az up time, működik rendesen. Kimentem az udvarra jó 10m re a router től plussz egy téglafak közben és 245/200 a dl/ul, kint az utcán kb 20m ott már csak 45/20. Azon gondolkodom ki kéne csrélni a routernek beállított egyik kockát egy D-Link ax1500 R15 re és a kockát beállítani az emeletre extendernek. Nem tudom mennyivel nőne a dl/ul mert jelenleg is fent 1 kockával(M15) min 300/200 körül van a sebesség. R15 csak 18eft körül már megvehető.

[ Szerkesztve ]

☻♂♫

(#93746) Smithy87


Smithy87
senior tag

Sziasztok

Tanácsok kérnék egy 150 es nethez keresek routert. Társas ház téglából. De normál esetben nincs fal a roúter és az egyebek között csak egy kanapé. Vagy max 1 téglafal ami közfal. Kábelezés nincs minden wifin van.

Itt jön a problémám. Van 5 mobil eszköz (telefon,tablet) 1 klíma, hűtő, tv, xbox és 5 számítógép ami lóg rajta.

Hogy ebből ténylegesen egyidőben mennyi, azt nem sikerült elkapnom, de mondjuk a 2/3-a. Ehhez keresnék routert. Kábelek nem is lesznek a lakás ilyen szempontból kész.

Általában tvn stream és egy pc-n játék. Ehhez jön az egyéb eszközök normál üzeme.

Ax es eszköz azt hiszem 4 van. A jelenlegi router egy asus RT-AC57U. De ennél 5GHzn néha elmegy a net.

(#93747) Smithy87 válasza Smithy87 (#93746) üzenetére


Smithy87
senior tag

Az érték le maradt 20 max 25k ig

(#93748) ddsteel válasza Jim74 (#93744) üzenetére


ddsteel
aktív tag

Kösz a tippet, megjegyzem magamnak. Szinte biztos, hogy elég lesz nekem ez is.

(#93749) Gubek-Einste válasza Smithy87 (#93746) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Xiaomi AX1800 ami belefér a keretbe.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#93750) Uncool Ben


Uncool Ben
tag

Kisebb szervezetnek keresek AX routert nagyjából 30 - 60 ezres árkategóriában. Bár jelenleg 40 négyzetméteren van 10 dolgozó, az utóbbi 15 évben hatszor költöztek új irodába, voltak már 200 négyzetméteres, belvárosi nagypolgári lakásirodában is, és voltak már húszan is, szóval nem könnyű hosszabb távra tervezni velük, de jelenleg elég lenne egyetlen router, a jövőbeni esetleges mesh bővítéssel kalkulálva.
Az elsődleges szempont nem a teljesítmény, sosem volt még 100Mbitnél gyorsabb hálózatuk és nem is mozgatnak nagy anyagokat, viszont a sziklaszilárd megbízhatóság nagyon fontos, mert minden munkájuk felhőalapú és állandóan a neten lógnak. A belső hálózatuk teljesen wifin működik, a 2.4Ghz a belváros miatt persze erősen terhelt. Egyelőre az Asus ax56u / 58u / 86s trióban gondolkozom, de nem tudom hw és sw minőségben többet nyújtanak-e a drágább Asus routerek, vagy csak az extrák (160Mhz, több USB port, blabla) miatt magasabb az ár, illetve nézzek körül inkább más gyártónál, mint Mikrotik vagy Cisco vagy akármi. Előre is kösz a tippeket :R

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.