Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#93451) feketenorbi válasza szaszyka (#93450) üzenetére


feketenorbi
csendes tag

Igen :)

(#93452) viktorhu válasza feketenorbi (#93449) üzenetére


viktorhu
veterán

Nem annyira nagyon érthető, amit írtál, ezért volt a kérdés, hogy mit is szeretnél, ezen nem kell megsértődni.

A wifi jelerősségek versenyét nem javaslom, abból mindenki rosszul jön ki. Ha nagy az interferencia a szomszédokkal, akkor 5GHz-en többet el tudsz érni, mert az kevésbé megy át a falakon, így kevésbé zavarjátok egymást a szomszédaiddal. Ha tud ilyet a routered és a saját eszközeid, akkor nyertél, csak be kell állítani, egyéb esetben játszani kell a sávokkal, hogy melyik szabadabb kicsit, illetve amit lehet, azt kábelen csatlakoztatni. Részletesebben a wifi topicban tudnak az ilyen beállításban segíteni.

(#93453) feketenorbi válasza viktorhu (#93452) üzenetére


feketenorbi
csendes tag

Köszönöm, így ez egy érthető, korrekt válasz volt. Sajnos a szomszéd üzletből van interferencia, így lehet az 5G akkor segíteni fog. Köszönöm!

(#93454) cappa72 válasza Alex91 (#93446) üzenetére


cappa72
nagyúr

Szerencsére nem, gyakorlatilag a routerek helyei fixek, csak ip-t kell beállítani, meg wi-fi-t, bedugni a megfelelő helyre az újaknál a spagócát, rákötni az elsőt a bejövő kábelmodemre és hát elvileg megy minden ugyanúgy , mint eddig.
(a ház középen vagy a kábelmodem, előre, meg hátra is megy egy-egy lan kábel, ott találkozik egy-egy switch-el - ami igazából szintén router)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#93455) MaCS_70 válasza feketenorbi (#93453) üzenetére


MaCS_70
félisten

Érdemes lenni valamilyen wifi analyzerrel megnézni, hogy ténylegesen milyen a helyzet.

Azt őszintén szólva én sem értem, hogy hogyan akarod a szolgáltatóid jelét erősíteni, és hogy mit vársz ettől.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#93456) Dr.NX válasza feketenorbi (#93453) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Azt is leírhatnád, hogy pontosan melyik szolgáltatók melyik eszközei szolgáltatják a netet és azok hol vannak (az üzlethelyiségben?).

Elfogadom a sütiket.

(#93457) Gubek-Einste válasza tvamos (#93448) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Most szembe jött velem olcsón TP-Link Archer C80. Ez megfelelő lehet a feladatra? Jo ez a TP-Link OneMesh™?
Nem mert a OneMesh esetében másodlagos eszköz csak repeater lehet ami wifi-s kapcsolattal kapcsolódhat a router-re.

Van a falban cső a routertől az xboxhoz, meg a tv-hez, de csak 2 kábel fér bele. Nekünk 4 kéne. (Most a falon kívül lóg kettő.) A switch megoldaná a problémát. Jól gondolom?
Igen, pont erre való a switch.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#93458) Toca22


Toca22
csendes tag

Sziasztok.
Hamarosan beköltözünk új kis házunkba ahol szeretnék valami rendes hálózatot kiépíteni.
Nagyjából 110 nm - igazából legtöbb szobába lesz Ethernet aljzat, de szeretném, úgy megcsinálni, hogy két külső kert felé néző szobában legyen 1-1 wifi, hogy a kertben is legyen lefedetség.
Milyen routerekkel lenne érdemes lefedni a házat szerintetek? Vagy milyen szempontokat kellene néznem?
ASUS RT-AX55 Router -t néztem így hírtelen.

[ Szerkesztve ]

(#93459) tvamos válasza Gubek-Einste (#93457) üzenetére


tvamos
nagyúr

Koszonom! Akkor ezt a TP-Link vonalat inkabb hanyagolom. Most is van egy repeater, (pont egy TP-Link,) de nem olyan szep az atmenet a router-repeater kozott, mint szeretnem, es ha fejlesztek, akkor csak egy mesh lenne az igazi. Jol gondolom ezt?

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#93460) Toca22 válasza Toca22 (#93458) üzenetére


Toca22
csendes tag

Nem bírtam szerkeszteni, de eljutottam az 1.hszig szóval újra próbálom:
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szintek, szomszédok) lenne használva?
1 szintes ház 110 nm - nagyjából négyzet / téglalap alakú.
A net jobb sarokba jön be (K sarok) majd, onnan ethernet vezet minden szobában.
Ytong falak 20cm vastag minden belső fal.
Nyugati oldali utolsó szobában szeretnék egy Wifit ami a NY nyiló teraszra jó wifit ad.
Északi oldalra is szeretnék egy Wifit ami az ÉNY - ÉK tartó kertet lefedi.
Gondolom a központi K sarokba is érdemes lenne hasonló routert tenni.

Kérdés: Nem tudom lehet az É szobába elég egy erős router ami lefedi az egészet.

Ami fontos alapból Digi lesz, de lehet egy ideig Mobilnetről kell dolgoznom.
■ Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná? Ezek közül mennyi az AX (WiFi 6) szabványt ismerő telefon, tablet vagy laptop?
Szerintem most egy se, talán 1 iPhone, de a közel jövőben törekednénk erre, hogy ilyen deviceok legyenek vásárolva szóval szempont lenne.
Wifire várhatóan majd kb 10-12 device kapcsolódna. Okos deviceokat később lehet addolnék majd.
A központban viszont bejön majd később IP kamera illetve egy Homecenter / NAS szerűséges is szeretnék összehozni.
Illetve a NY oldali routerre lenne rákötve majd a TV / PS bármilyen más eszköz.
■ Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Otthon 1000mbites csomag lesz, nyilván annyit nem tud.
■ Mennyi pénzt szánsz a beszerzésre? Lehetőleg pontos összeget írj!
Olyan 100000 körül ha kijönne a 3 router (gondolom annyi kell) az lenne a jó, de beletudok jobban nyúlni a zsebbe ha muszáj csak jövőt álló legyen.
■ Milyen egyéb igények vannak a routerrel szemben?
Később majd okosítom a házat, nem tudom, hogy ahhoz van-e bármi ami fontos szempont csak én nem tudok róla.

Köszi a segítséget és sorry az első kommentért.

(#93461) Alex91 válasza Toca22 (#93460) üzenetére


Alex91
félisten

Fo routernek egy Asus RT-AX86S, ket szatelitnek meg Asus RT-AX55. Ez kicsit tobb, mint a keret: [link] , [link]

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#93462) BB9000 válasza Toca22 (#93460) üzenetére


BB9000
senior tag

Amit írtál, arra egy ASUS AiMesh hálózat lenne az általam javasolt megoldás. Ha három eszközben gondolkodsz, akkor 3 db AX55 már a jelenlegi igények kiszolgálására pont megfelelő.
Amennyiben később az igényeid megemelkednek, pl torrent kliens, DLNA szerver, file-megosztás futtatása routeren, akkor a Mesh hálózat tovább bővíthető.
Az AX55 is képes futtatni a fentieket, de több funkcióra tervezett eszköznek inkább a nagyobb méretű memóriával ellátottak közül ajánlanék. AX-56U, AX-58U, AX-6100. Nem kell típusazonosnak lenni a mesh eszközöknek. Elég, ha az az egy lesz erősebb, amelyikre HDD-t kötsz. A másik kettő lehet AX55.

(#93463) Toca22 válasza BB9000 (#93462) üzenetére


Toca22
csendes tag

Köszi mindkettőtöknek. Egy kérdés ebbe Sim kártyát lehet belerakni ?
Vagy azt úgyis stickkel adják az meg csak rákötöm USBn?

[ Szerkesztve ]

(#93464) Gubek-Einste válasza tvamos (#93459) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Most is van egy repeater, (pont egy TP-Link,) de nem olyan szep az atmenet a router-repeater kozott, mint szeretnem
Mivel nincsen egységes hálózat kezelés így lényegében két teljesen független wifi hálózatod van jelenleg.

akkor csak egy mesh lenne az igazi. Jol gondolom ezt?
Igen

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#93465) Gubek-Einste válasza Toca22 (#93463) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egy kérdés ebbe Sim kártyát lehet belerakni ?
Egyik ajánlott eszköz sem SIM foglalatos.

Vagy azt úgyis stickkel adják az meg csak rákötöm USBn?
Az ilyen megoldás általában elég alacsony sebességre képes, jobb megoldás egy kültéri mobilnet modem használata erre a célra.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#93466) Lordus


Lordus
senior tag

sziasztok,

wifi hatotav miatt kellene fejlesztenem.

csaladihaz, 200 m2, 2 szint.
digi
sajnos a router a haz szelen van a falon (tplink 1043nd)
emeleten nem igazan van jel.
probaltam egy regebbi routert beuzemelni, fszt-en kozepre tettem, AP-kent, ami javitott valamit a jelen fent, de meg mindig nem szakadas mentes.

nem kell semmi extra, 2.4ghz eleg, csak az lenne a lenyeg, hogy fent normalis wifi legyen.

TP-Link Archer C6
Xiaomi AX1800

ezt a kettot neztem ki, javithat a helyzeten, ha a regi dlink helyett valamelyiket kozepre rakom AP-kent? (a dlinken meg kulso antenna sincs, valami dir 631es talan, min. 10 eves...)

egyeb otlet?

koszonom

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#93467) Gubek-Einste válasza Lordus (#93466) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mindkét szintre kellene 1-1 eszköz kábeles kapcsolattal akkor van esélyed, hogy megfelelő lesz a lefedettség/sebesség.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#93468) Lordus válasza Gubek-Einste (#93467) üzenetére


Lordus
senior tag

az a baj, hogy a kabeles kapcsolat mwgoldott (minden szobaba megy kabel) de movel a wifi jel fent gyenge, ezert ha felraktam a masodik routert, az semmit nem ert. csak ha lent hagytam...

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#93469) Alex91 válasza Lordus (#93468) üzenetére


Alex91
félisten

Biztos velem van a baj, de ezt nem ertem… :D

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#93470) Lordus válasza Lordus (#93468) üzenetére


Lordus
senior tag

Tehát lent bejön a net.
falakban ki van építve minden szobába az UTP kábelezés
Ha lent van a 1043nd router, akkor lent megfelelő a wifi, de az emeleten nem.
Ha felviszem a másik routert, akkor annyira gyenge a jel, hogy nem tudom "extenderként" használni.
lent ugyan a ház közepén l tudom helyezni, ekkor extenderként működik, de fent gyenge a jel.
Na, ezt kellene megoldani, erre vonatkozott az első kérdésem.
remélem most érthető :B

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#93471) Alex91 válasza Lordus (#93470) üzenetére


Alex91
félisten

A kabelre kell dugni azt a masik routert is AP modban...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#93472) Lordus válasza Alex91 (#93471) üzenetére


Lordus
senior tag

ezzel próbálkoztam, de ha nem fog wifit, akkor nulla wifit ad! ez a gondom. csak akkor erősít a jelen, ha fog is wifit. csak kábel nem elég neki.

de ha már veszek routert, akkor ezek közül melyik a biztosabb?
TP-Link Archer C6
Xiaomi AX1800

szeretem a xiaomit, 2012-óta csak ilyen telefonom van, meg egyéb cuccok, de pont a routerről hallottam rosszakat.
tp-linket megintcsak szeretm...
melyik a megbíhatóbb, jobb, erősebb wifi jelő?
köszi

[ Szerkesztve ]

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#93473) osonte válasza Lordus (#93472) üzenetére


osonte
senior tag

Vannak olyan routerek, amiket ha kábellel összekötsz, akkor egy wifi hálózatként be tudod állítani. Vagyis a földszinten van egy routered, az beszórja a földszintet wifivel, ezt összekötöd egy másik routerrel az emeleten, ami nem wifin, hanem a lenti router kábelén veszi az internetet, tehát nincs veszteséged az emeleten és az emeleti router teljes jelerősséggel beszórja az emeletet. Ahogy le-fel sétálsz a szintek között, pl.: a telefon arra a routerre fog csatlakozni, amelyikről erősebb a jel.

Vagyis 2 routered lesz vezetékkel összekötve, de csak 1 wifi hálózat. Ehhez kell erre alkalmas 2 router. Tehát ez nem egy wifin keresztül hosszabbított range extender megoldás!

Xiaomi 14 + Redmi Watch 4

(#93474) Alex91 válasza Lordus (#93472) üzenetére


Alex91
félisten

Mekkora sebessegu az interneted?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#93475) Lordus válasza osonte (#93473) üzenetére


Lordus
senior tag

és Alex91

köszi, 1000-res net.

Értem, ez jó hír, mert akkor így a régi router a ludas, ugyanis az ha csak kábelen kap netet, azt nem szórja tovább...
Tehét akkor a kérdés adott továbbra is, kibővítve:
Maradhat első routernek a fszt-en a TP-Link TL 1043 ND? újabb, sztem v3-as verzió, már nem a fehér, hanem a fekete design.
És akkor ehhez hozzá tudom passzintani a másik routert kábelen (úgy, hogy wifijét nem kapja) de mégis fent a wifi jlet tudja szórni?
ezek közül:
TP-Link Archer C6
Xiaomi AX1800

vagy fordítva? az újabb router kellene elsőnek, és a régebbi fentre, csak wifinek?

köszi!

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#93476) osonte válasza Lordus (#93475) üzenetére


osonte
senior tag

Sajnos a mostani routered nem lesz jó, illetve a sima TP-Link routerek nem tudják ezt a funkciót. Xiaomit én is szeretem, de inkább telefonba. Routerként én nem azt választanám. Szerintem az Asus lehet a nyerő számodra.

Viszont én nem építettem ki ilyen rendszert, inkább lehet átadnám másnak a konkrét típus ajánlását.

Annyit azért írj meg, hogy tudjanak segíteni, hogy mennyi pénzt tudsz szánni összesen a 2 routerre és milyen, illetve mennyi eszköz fog csatlakozni rá.

Xiaomi 14 + Redmi Watch 4

(#93477) Lordus válasza osonte (#93476) üzenetére


Lordus
senior tag

pfff. ha két router kell, akkor már nem éri meg.
veszek egy 16 portos switchet, amivel mindenütt van net, és akkor már elég 1 router sztem, mert azt oda húzom, ahova a leginkább kellene.
annyi lett volna a lényeg, hogy megússzam ezt minél olcsóbban és ez reményeim szerint 1 routerrel megoldható lehetett volna. sajna így akkor nem veszek most routereket...

ui: extender? van esély rá, hogy jobban fogja és adja a jelet, mint a régi, külső antenna nélküli dlink router AP módban? mert nem sokat kellene javítani már... nem várok fent 150 mbitet...

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#93478) woodworm válasza Lordus (#93477) üzenetére


woodworm
veterán

Szerintem valamit nagyon rosszul állítasz be, ha kábelen csatlakozva ap módban nincs wifid. Ha egyenként a két router lefedi a két szintet, akkor jelenleg is rendelkezésedre állnak a szükséges eszközök, csak normálisan be kellene állítani..

(#93479) BB9000 válasza Lordus (#93477) üzenetére


BB9000
senior tag

Az elképzelések és a lehetőségek nem mindig találkoznak. :)
Az olcsó megoldás jelen esetben is kompromisszumos. Ha be van kábelezve minden, akkor egy switch is jó megoldás lehet.
Ha normális WiFi hálózatot szeretnél a lakás mindkét szintjén, akkor arra rá kell szánnod egy relatíve nagyobb összeget.
Az egyik eszköz lehet pl. egy ma nagyon népszerű Asus RT-AX55, a másik pedig egy ASUS RT-AC1300G Plus v3. A kettő együtt kb 42K-ból kijön. Kábbellel összekötve őket, kapsz egy jó WiFi hálózatot.
Ezen felül, amit lehet kábellel köss be!

(#93480) Lordus válasza BB9000 (#93479) üzenetére


Lordus
senior tag

persze, amit lehet, kabelen hasznalunk, de fent a telefonok nem mukodnek...
woodworm: sajNos a regebbi eszkozok AP modban Dnem is igazi ap mod, csak eroltetett) is csak ugy mukodnek nalam, ha ossze vannak kotve kabelen, es a masodik az elso router wifi hatotavjan boven belul van.
utananeztem, tobb helyen, es ezt irtak is.
meg azt megprobalom, hogy felcserelem a kettot, sztem a 1043nd-nek be kellene tudni fedni 2 szintet, ba kozepen lenne...

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#93481) Alex91 válasza Lordus (#93480) üzenetére


Alex91
félisten

Erre csak ezt tudom mindani: Hat vegulis mindenki ugy xopatja magat ahogy akarja… :C

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#93482) woodworm válasza Lordus (#93480) üzenetére


woodworm
veterán

Bocsi, de ez nem természetes. Ha kábelen összekötöd a két routert és normálisan beállítod a másodikat (akár router, akár ap módban), akkor a két wifi külön hozzáférési pontnak számít és nem feltétlenül kell egymás hatósugarában lenniük.
De ez már nem ide való probléma.

(#93483) Dragon3000 válasza Lordus (#93480) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ha a második router ap módban van és kábellel össze van kötve az elsővel, akkor lényegtelen, hogy az első wifi hatótávjában van vagy sem, mert eleve kábelen van összekötve. Innen kezdve valami rosszul van beállítva, ahogy már írták.

[ Szerkesztve ]

(#93484) tvamos válasza Gubek-Einste (#93464) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nagyon szepen koszonom megegyszer a segitseget!
:R

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#93485) Lordus válasza Dragon3000 (#93483) üzenetére


Lordus
senior tag

hát, ezt akkor nem értem, mert több helyen azt írták, hogy a második routernek az első hatósugarában kell lennie, hiába van összekötve kábelen. a másodikban mindent le kell tiltani (dhcp, upnp, stb...) és ugyan azt a wifi hálózat nevet és jelszót megadni, eltérő channelen. és akkor szépen vált, amikor felmegyek az emeletre, "észrevétlenül" - így megy is, de irtó gyenge. de ha kint vagyok a hatósugárból, akkor wifi jel ugyan van (a második routerből jó erős) de net egy csepp sem jön rajta.

mivel nem ide tartozik, de már páran átolvastátok/segítettetek, így ha valaki linkelne akár privátban egy jó (angol is lehet) leírást a beállításhoz, megköszönném. most felcseréltem a két routert, és ugyan az a helyzet, annyi különbséggel, hogy a kábeles net jóval lassabb így, hogy a régi router az első.

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#93486) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

beüzemeltem az AX72-t, egyelőre stabilan tartja magát DFS sávban, remélem nem fog majd ez is magától visszaállni a normál sávokba és utána ott ragadni mint az AX50...

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#93487) MaCS_70 válasza Lordus (#93485) üzenetére


MaCS_70
félisten

Alapvető fogalmi zavarok vannak itt, kérem... :K

Te is extendert emlegetsz, ami ugye a repeater. Ennek az a lényege, hogy wifit vesz és wifit ad, tehát valóban kell neki, hogy az alapwifi hatókörében legyen. Van olyan helyzet, amelyben hasznos, de az esetlegessége mellett a legnagyobb problémája az, hogy felezi a sávszélességet, hiszen az ideje egyik felében vesz, aztán a másik felében ad.

Az access pointok (AP) viszont kábelen kapják a tartalmat, amelyet aztán érdemi időveszteség nélkül adnak tovább wifin (és mellesleg általában switchként is működnek).

Aztán van a mesh, ami egy hálózati szervezési megoldás, itt az AP-okból építkező, tehát vezetéken lógó megoldását támogatjuk, és az a lényege, hogy a kliensek maguktól, érdemi időkiesés nélkül találják meg a nekik legkedvezőbb wififorrást.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#93488) Tompika777 válasza FireKeeper (#93486) üzenetére


Tompika777
senior tag

Én is tegnap vettem ki az Easy Boxból a TP AX55-öt, beüzemeltem, és egyenlőre teljes az elégedettség.
WiFi lefedettség-teljesítmény és egyebek abszolút rendben vannak, amire nekem kell arra úgy néz ki tökéletes.
Nekem az AX72 valóban felesleges lett volna, de neked sok sikert a tiédhez! :C :R

(#93489) Lordus válasza MaCS_70 (#93487) üzenetére


Lordus
senior tag

segítesz akkor egy linkkel, hogy igazi AP módba (nem extender mód, és új routereket - mesht sem akarok) hogy tudom rakni a dlink dir-637-esrégi routerem, hogy fent az emelten legyen róla wifi? az sem baj, ha más az ssid. csak fent legyen wifi...

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#93490) kiir válasza Lordus (#93489) üzenetére


kiir
tag

Ha nincs dedikált access point mód a menüjében, akkor lásd pl. itt.

(#93491) woodworm válasza Lordus (#93489) üzenetére


woodworm
veterán

(#93492) cappa72 válasza Gubek-Einste (#93437) üzenetére


cappa72
nagyúr

Sikerült beszerezni néhány használt eszközt.
(Offline) beállítások után kicseréltem a rútereket, és minden ugyanúgy megy tovább, mint eddig.
A sebesség nem sokat javult (~10Mb/s-t), de ez már lehet, hogy szolgáltatói/terhelési kérdés.
Mindenesetre lényeges, hogy nagyobb ságvszélességre fogadóképessé tettem a rendszert.

Megpingeltem a még megmaradt 100-as routert (TP 841ND):
cappapa@cappapa-OptiPlex-7040:~$ ping 192.168.1.14
PING 192.168.1.14 (192.168.1.14) 56(84) bytes of data.
64 bytes from 192.168.1.14: icmp_seq=1 ttl=64 time=0.491 ms

majd az új szerzeményt (TP archer a5)
cappapa@cappapa-OptiPlex-7040:~$ ping 192.168.1.3
PING 192.168.1.3 (192.168.1.3) 56(84) bytes of data.
64 bytes from 192.168.1.3: icmp_seq=1 ttl=64 time=0.324 ms

Válaszidő majd 150mikroszekundummal jobb.

:R

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#93493) Lordus válasza woodworm (#93491) üzenetére


Lordus
senior tag

és kiir

köszi, remélem sikerül! :R

utolsó kérdésem: így a második routernél IS ugyan az az SSID és jelszó és security, mint az elsőnél, vagy egy teljesen új (pl emelet) ssid-t lehet neki csinálni, más jelszóval?
eddig az elsővel próbálkoztam... illetve sztem meg is van, mi volt a hiba: én 0-tól 254-ig állítottam a dhcp poolt, nem 100-200 közé, és így beleesett ugye a második router ip címe is az első router dhcp pooljába...

[ Szerkesztve ]

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#93494) wyzard válasza Alex91 (#92641) üzenetére


wyzard
tag

Köszönöm, végül erre fele mentem. Azóta már üzemel a rendszer (közel 1 hónapja) és ég és a föld a korábbi Cisco + Zyxel megoldáshoz képest. A jelerősség is sokkal jobb lett és az egységek közti váltás sem okoz többet problémát. :R

(#93495) kiir válasza Lordus (#93493) üzenetére


kiir
tag

A nagykönyv szerint nem szerencsés ugyanazt az SSID-t adni az első és a második routernek, mert megzavarhatja a klienseket. A gyakorlatban azért van aki így használja és nincs problémája vele -- erre főleg akkor van esély, ha a két router olyan messze van egymástól, hogy nem (vagy csak alig-alig) érintkezik a lefedettségi zónájuk.

(#93496) Lordus válasza kiir (#93495) üzenetére


Lordus
senior tag

köszönöm a segítségeket, MŰKÖDIK!!! :C ahogy előbb jeleztem, a dhcp kiosztást rontottam el, ezért nem akart menni rendesen. valahogy elkerülte a figyelmem, hogy a második router ip címe nem lehet dhcp kiosztottakon belül... így már frankóóó :U

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#93497) tvamos


tvamos
nagyúr

Sziasztok!
Azt szeretnem meg kerdezni, hogy a Linksys MR6350 egyaltalan nem ajanlott router? Egyaltalan a Linksys marka nem ajanlott mar? Regebben en elegedett voltam a Linksys routeremmel.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#93498) Alex91 válasza tvamos (#93497) üzenetére


Alex91
félisten

Nekem is ketto volt, most mar Asus van :D .

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#93499) tvamos válasza Alex91 (#93498) üzenetére


tvamos
nagyúr

:Y

Ez úgy elég talányos...

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#93500) Alex91 válasza tvamos (#93499) üzenetére


Alex91
félisten

Mar Linksys router, nem ez a tipus :).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.