Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94501) Gubek-Einste válasza TeebyKay (#94497) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jelenleg 1gbps-es netem van, lehet lesz majd 2gbps-re újítva, de nincs rá igény, hogy ekkora sávszélesség wifin átmenjen, az igényes eszközök úgyis vezetékkel vannak rákötve.
Gigabites csomaghoz nem lesz gond eszközt venni, a 2 Gbps-eshez már 100k felett kezdődnek az eszközök.

Természetesen minél kevesebb, a 20 ezres sávból a TP-Link Archer AX10 AX1500 Router-t néztem, nem tudom van-e jobb vagy hasonló ajánlat (tetszik ez a beamforming technológia, nem tudom mennyire hasznos).
Érdemes lenne olyan eszközt venni amely támogatja a vezetékes mesh hálózat kialakítását, a TP-Link OneMesh csak vezetékmentes csatlakozást és repeater-t támogat mint másodlagos eszközt.
Asus AX55 megfelelő lehet.

Egyéb: Tudtok esetleg egy teljesen átlagos gigabites switchet is ajánlani vagy menjek a switch topicba? Mivel 8-10 eszköz van vezetékkel bekötve (jelenleg egy régi tp-link router van switchnek bekonfigurálva).
Ha csak port szám növelés a cél akkor bármilyen switch megfelelő lesz a célra.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#94502) Gubek-Einste válasza TeebyKay (#94500) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ki tudna nekem segíteni bekonfigurálni a routert?
Ide nézz be ez ügyben.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#94503) ekkold válasza MaCS_70 (#94499) üzenetére


ekkold
őstag

Jól látod, de szerintem nagyon is érdemes megismerkedni vele. Ha kizárólag a hardvert nézem, akkor is igen jó ár/teljesítmény viszonyú eszközeik vannak. A gyenge pont inkább a wifi, ugyan eléggé stabil, de nem egy sebesség bajnok egyik mikrotiken sem. De pl. korábban szó volt róla, hogy 2Gigás nethez milyen routert lehetne használni, és hogy ez 100eFt felett lenne. Nos amit vettem azon van egy 2,5Gb/s rezes port, és SFP+ (10Gb/s) port is. A többi sima gigabites. Az ára pedig bőven 100eFt alatt volt (76 bruttó).

(#94504) TeebyKay válasza Gubek-Einste (#94501) üzenetére


TeebyKay
őstag

Köszönöm. A vezetékes mesh hálózatra miért lehet szükségem?

(#94505) _q


_q
addikt

Van egy Asus AX86S merlin fw-el, ez a fő router. Akarok venni mellé egy AX55-öt, viszont erre nincs merlin fw. Tudok úgy ai mesh hálózatot kialakítani, hogy AX86S-en Merlin - AX55-ön Asus fw lenne?

(#94506) blakey válasza _q (#94505) üzenetére


blakey
titán

Működne a dolog, de szerintem az AX56U jobb lenne.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#94507) _q válasza blakey (#94506) üzenetére


_q
addikt

Dupla ram méretet látok hardveres különbségnek. Mi miatt érné meg azt venni? Ahogy nézem 15 ezer Ft különbség van a kettő között.

(#94508) Gubek-Einste válasza TeebyKay (#94504) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jövőre tervezés miatt lenne ideális.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#94509) golyós


golyós
őstag

Sziasztok!
Röviden a történet:
Van agy AUX Delta 2 klimánk, nem tudok csatlakozni rá a wifi-vel, nem is látja konkrétan.
Mindent leirás szerint csinálok, de semmi.
Arris Touchstone TG3442DE Vodafone gigahertzes wifi-router
Annyit ir, hogy mindenképpen kapcsoljam le az 5ghz-es wifit a csatlakozás idejére, de igy sem látja. Már probáltam 20-40mhz-en, kevert frekin is, kikapcsoltam a WPA jelszókérést is de semmi. Valami biztonsági nyavaja lesz, de mi? A 802.11-es szabvánnyal lesz gondja, nem tud kommunikálni csak régebbi sávon, viszont a routerben nem kapcsolható, hogy mit használjon, még a párosítás idejére sem.

Így úgy néz ki saját routert kell venni a szolgáltatói mögé
Mi ajánlott jelenleg?
TP link AX50-re sokan panaszkodnak, hogy iszonyúan melegszik.
ASUS RT-AX56U AX1800 ?

65nm panel, kb a közepén van elhelyezve a router, a jelenlegi Vodás jól lefedi, nincs vele gond.
5 telefon ( mind 5Ghz-en csatlakozik)
3 laptop ( 1 %Ghz-en többi 2,4Ghz-en )
2 tv( 2,4Ghz)
1 kamera csatlakozik rá wifin
1 tv LAN-al.
+ menne rá wifin a klima
Torrent ritkán, nem mérvadó, egyébként csak netezésre használjuk, + tv-n Netflix, HBOMax
USB funkciót kihasználnám, menne rá külső HDD vagy SSD, mindkettő adott, ezt szeretném saját otthoni mini szerverként használni, fényképek, néha filmek.
Nem ragaszkodom az AX-es routerhez, nem a sebesség maximizálása a lényeg. inkább a stabilitás és az eszközök nem "eldobálása".
A gigabites router is csak azért lett a csomaggal mert a kisebb 500Mbites csomaghoz járó router gyakran dobálta el az eszközöket.

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#94510) Gubek-Einste válasza golyós (#94509) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mennyit szánnál a beszerzésre?

Az Asus AX56U megfelelő eszköz lehet, a szolgáltatói meg menjen bridged/modem módba.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#94511) golyós válasza Gubek-Einste (#94510) üzenetére


golyós
őstag

Árban az AX56U még jó, többet csak akkor szánnék ha a klima forgalmazó hozzájárulna a "projekthez".
Ebben a routerben egyébként állítható ez? = " . A konfiguráció alatt, javasolt az 5GHz-s csatornát illetve a 2,4GHz/802.11n módot átmenetileg kikapcsolni a routeren."
Az 5Ghz-et ki tudom kapcsolni de a 802.11n módot még a Voda se tudja kikapcsolni.
Már csak erre tudok gondolni, hogy emiatt nem kapcsolódik, bár azt hittem kompatibilis lefelé mint az usb

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#94512) dave_gahan


dave_gahan
aktív tag

Üdv,
adott egy TP-Link MR200 v2 sim kártyás router. Egy ikerházban szolgáltatja a netet mindkét lakrész felé, de nyilván abban lakrészben ahol a router van, ott jobb a jel, másik lakrész bizonyos helyiségeiben használhatatlan. Ezt a problémát szeretném range extenderrel megoldani. Van néhány szóbajöhető típus (pl. TP-Link RE315, vagy R505X - apropó, ezek között nem találtam különbséget a specben a tp-link oldalán, miből adódik az árkülönbség, erősebb jeltovábbítás?), a lényeg, h onemesh-es legyen, elég szimpatikusnak tűnik, ahogy utánaolvastam a onemesh technológiának.
Csakhogy sajnos az MR200-ról időközben kiderült, hogy csak v4-től felfelé támogatja a onemesh-t. Bár a tp-link.com-on azt írják, h "a OneMesh™ minden TP-Link SOHO termékkategóriában elérhető egy egyszerű firmware-frissítéssel", de én a v2-tes MR200 routerhez nem találtam ilyet. Tényleg halott ügy? :F

Na most, jónéhány, elvileg nem onemesh-es tp-link extendernél olvastam user review-ként, hogy "azonos SSID-re állítva is tökéletesen működik, olyan mintha Mesh hálózatom lenne". :)
A kérdésem az, hogy erre akkor is van-e esély, ha a router esetleg nem tudná a onemesh-t? Vmi olyasmi volt a lényeg, hogy a wps gombok benyomásával létrejön a kapcsolat a router és az extender között, amivel automatikusan feláll egy SSID_ext nevű hálózat, de ezt utána a Tether alkalmazásból vissza lehet módosítani az eredeti (kiterjeszteni kívánt) hálózat nevére. Ez igaz? :F

A wifi jel hatótávjának növelése mellett az is cél lenne, hogy ne kelljen konnektálni a különböző nevű hálózatok között.

[ Szerkesztve ]

(#94513) Gubek-Einste válasza golyós (#94511) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ebben a routerben egyébként állítható ez? = " . A konfiguráció alatt, javasolt az 5GHz-s csatornát illetve a 2,4GHz/802.11n módot átmenetileg kikapcsolni a routeren."
Sajnos nincsen erre lehetőség, manapság már nagyon ritka az olyan eszköz amelyik N alatti szabvány beállítását támogatná, a TP-Link sem teszi.

Már csak erre tudok gondolni, hogy emiatt nem kapcsolódik, bár azt hittem kompatibilis lefelé mint az usb
Szabvány szerint adott a visszamenőleges kompatibilitás de beállítás szempontjából nem.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#94514) Gubek-Einste válasza dave_gahan (#94512) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Van néhány szóbajöhető típus (pl. TP-Link RE315, vagy R505X - apropó, ezek között nem találtam különbséget a specben a tp-link oldalán, miből adódik az árkülönbség, erősebb jeltovábbítás?)
Az RE505X AX-es eszköz, az RE315 pedig AC, ez azért elég nagy különbség.

Csakhogy sajnos az MR200-ról időközben kiderült, hogy csak v4-től felfelé támogatja a onemesh-t. Bár a tp-link.com-on azt írják, h "a OneMesh™ minden TP-Link SOHO termékkategóriában elérhető egy egyszerű firmware-frissítéssel", de én a v2-tes MR200 routerhez nem találtam ilyet. Tényleg halott ügy?
Ha nem támogatott akkor sajnos nem lehet semmit sem tenni ellene. Az Asus esetében is ugyan így van az AiMesh támogatottság, ott sem minden verzió/eszköz kapja meg a szükséges firmware funkciót.

A wifi jel hatótávjának növelése mellett az is cél lenne, hogy ne kelljen konnektálni a különböző nevű hálózatok között.
Sajnos ez csak mesh hálózat esetében lesz így, hiába ugyan az a két eszköz által létre hozott SSID/jelszó páros, attól még két külön wifi hálózat lesz és nem lesz seamless roaming köztük.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#94515) -cobra-


-cobra-
aktív tag

Sziasztok!

ASUS RT-AC2400 20e Ft-ért mekkora deal?
Valahol olvastam, hogy RT-AC2400 = AC65P = AC85P. Ha ez igaz, akkor nem nagy üzlet, mert ezek alapból 20-25 között mennek.
Azt jól gondolom, hogy ASUS-nál csak az U végű AC-s routerek tudják az AIMesh-t?

(#94516) golyós válasza Gubek-Einste (#94513) üzenetére


golyós
őstag

Beszéltem a klima forgalmazójával, valamit ki kéne kapcsolnia a Vodafone-nak, mert utána állítólag meg szokott oldódni a probléma, ez más szolgáltatónál is fent áll. A gond az, hogy ezt a szolgáltatók nem mondják meg még a klima forgalmazónak sem, hogy miaz amit kikapcsolnak.

Ellenben eszembe jutott, hogy van egy TP Link jelerősítőm a gyereknél. Megpróbálom, hogy errre tud-e csatlakozni a klima mert elvileg ez egy külön hálozat saját SSID-vel, jelszóval.
Jól gondolom?

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#94517) kalapacsolok


kalapacsolok
senior tag

Sziasztok!

Elolvastam az összefoglalót. Gigabites internetem van itthon. Jelenleg ASUS rt ac66u b1 wifim van, erre csatlakozik wifi stickel a gépem. Kell egy másik wifi az irodába, vagy oda veszek egy átlag wifit, vagy ide egy jobbat és ez a mostani megy oda.

Az egyik fő problémám a jelenlegivel, hogy a kertben lévő okos fűnyíróhoz már nem ér el a jele. Mesh wifi nem megoldható, hogy mindkét mesh-et netkábelhez kössem. A kérdésem, hogy érdemes más wifire, pl wifi 6-ra váltanom? Vagy van valami nagyobb hatótávolságú wifi?

Repeatereket próbáltam, nem igazán váltak be. Vagy ez a mostani teljesen korszerű, jó tudású még mindig, nem nagyon van jobb?

A wifi hatótávolságról milyen adatot lehet találni wifikről, ami összehasonlítható? Azt olvastam, hogy több antennától nem lesz nagyobb hatótáv.

köszi a segítséget! :)

[ Szerkesztve ]

(#94518) dave_gahan válasza Gubek-Einste (#94514) üzenetére


dave_gahan
aktív tag

Upsz, valóban, 867 kontra 1200 Mbps maximális átvitel 5 GHz-en, ezen átsiklottam az RE315 és RE505X extenderek speckóit olvasva. Bár a téglafalak miatt ritkán vagyok az 5 GHz-es hálón. Ráadásul a SIM-es vétel erőssége, illetve a router kapacitása (300 Mbps a 2,4 GHz-en, 433 Mbps az 5 GHz-en) miatt sincs különösebb jelentősége, simán vehetem az RE315-öt. Ha csak nem cserélem le a onemesh miatt az MR200 routert is... :F
Köszi az infókat, átgondolom.

(#94519) Gubek-Einste válasza -cobra- (#94515) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

ASUS RT-AC2400 20e Ft-ért mekkora deal?
Újonnan megéri ennyiért.

Valahol olvastam, hogy RT-AC2400 = AC65P = AC85P.
Így van.

Azt jól gondolom, hogy ASUS-nál csak az U végű AC-s routerek tudják az AIMesh-t?
Nem, a verzió jelölésnek semmi köze a támogatottságnak.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#94520) Gubek-Einste válasza golyós (#94516) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egy próbát lehet tenni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#94521) Gubek-Einste válasza kalapacsolok (#94517) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A kérdésem, hogy érdemes más wifire, pl wifi 6-ra váltanom?
Igen, érdemes lenne AX-es eszközt beszerezni.

Vagy van valami nagyobb hatótávolságú wifi?
Dedikált AP eszközzel lehet próbálkozni de garancia nincsen rá, hogy jobb lesz.

Vagy ez a mostani teljesen korszerű, jó tudású még mindig, nem nagyon van jobb?
Már vannak jobb eszközök is, főleg AX-es vonalon.

A wifi hatótávolságról milyen adatot lehet találni wifikről, ami összehasonlítható? Azt olvastam, hogy több antennától nem lesz nagyobb hatótáv.
Nincsen ilyen adat, a környezeti viszonyok a leginkább befolyásoló tényező, csak helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy milyen a helyzet.
Az antenna számnak nincsen köze a hatótávhoz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#94522) kalapacsolok válasza Gubek-Einste (#94521) üzenetére


kalapacsolok
senior tag

Köszi, a dedikált AP az mit jelent? Mit keressek a WIFI leírásainál?

pl ASUS RT-AX58U AX3000 (90IG04Q0-MO3R10) Router megfelelő ilyen célból?

[ Szerkesztve ]

(#94523) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Sziasztok, szolgáltatós Router (technicolor tc7200) mellé kellene egy jobb Router, ami stabilabb és kicsit nagyobb Wifi hatótáv, 140 Mbit/s nethez.

Az itt ajánlott eszközök és más vélemények alapján megfelelőnek tűnik a Tenda AC8 AC1200.
De aztán jobban megnéztem a jellemzőit és írja, hogy a Wifi 2.4 GHz-en 300Mbps-t tud.
140-es sebességhez elvileg elég lenne, DE elvileg mégsem tud annyit.
A szolgáltatós Technicolornál is 300Mbps-t írnak, ami 20 GHz-en max 70-80-at tud, és csak 40 GHz-en tudja a 140-es sebességet.
Viszont van itthon egy kis DLink eszköz is, amire szintén 300Mbps-t írnak, de az 20 és 40 GHz-en is csak max 70-80-at tud.
A környezet, beállítások ugyanazok mindkét Routernél, 100% térerő, nincs zavaró tényező stb.

Most ezek alapján a Tenda megfelelő körülmények mellett 2.4 GHz-en tud 140 Mbit/s sebességet?
5 GHz-en tudom, hogy tudja, de az most nem számít.

[ Szerkesztve ]

(#94524) Gubek-Einste válasza kalapacsolok (#94522) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Köszi, a dedikált AP az mit jelent? Mit keressek a WIFI leírásainál?
Kimondottan csak AP-ként működni tudó eszköz, leginkább külső antennás eszköz kellene keresni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#94525) Gubek-Einste válasza Krystal_s (#94523) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

2.4 GHz-en jellemzően 80-100 Mbps érhető el egy 300 Mbps linken, talán egy kicsit többet de ez környezet függő. 5 GHz-en sem lehet sokkal többet elérni de ott valamivel jobb helyzet.

A szolgáltatós Technicolornál is 300Mbps-t írnak, ami 20 GHz-en max 70-80-at tud, és csak 40 GHz-en tudja a 140-es sebességet.
Az 20 és 40 MHz lesz.

Most ezek alapján a Tenda megfelelő körülmények mellett 2.4 GHz-en tud 140 Mbit/s sebességet?
Csak helyszíni teszt során fog kiderülni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#94526) Krystal_s válasza Gubek-Einste (#94525) üzenetére


Krystal_s
addikt

Köszönöm. Igen elírás, ott MHz akart lenni. Ha jól értem, akkor 140-es nethez már nem elég a 300 Mbps Wifi átviteli sebesség. Valamiért úgy tudtam az kb 150 Mbit/s sebességet tud normál körülmények között.

Egy ASUS RT-AC1300G Plus v3 már megfelelő lenne? 600 Mbps-t írnak a 2.4 GHz-hez.
Közben most nézem a weboldalán már csak 300-at írnak.
MERCUSYS MR50G AC1900-nél 600 Mbps-t ír 2.4 GHz sávon, csak van, aki szerint nem stabil...meg ennyi antennával szerintem már én is világítanék.
Le vagyok döbbenve. Átlag áron 10-15 ezerért mindenhol elavult 300-asok vannak....kinek elég 60-70-es sebesség miközben a netes előfizetői csomagok 150-200-tól kezdődnek? :F
TP-Link Archer C64 AC1200 - 2.4 GHz - 400 Mbit/s ez is jó lenne paramétereket nézve, de a vélemények rosszak. :\

(#94527) Alex91 válasza Krystal_s (#94526) üzenetére


Alex91
félisten

Az egy dolog, hogy a router mennyit tud, de a kerdes, hogy a kliens mennyit...? Ha sebesseget akarsz, akkor 5 GHz.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#94528) Dragon3000 válasza Krystal_s (#94526) üzenetére


Dragon3000
veterán

Az a gond, hogy a legtöbb eszköz úgyis max 150Mbps linket tud n-es wifi-vel 2,4GHz-en, amiből a legjobb esetben 100Mbps hasznosítható.

(#94529) kalapacsolok válasza Gubek-Einste (#94524) üzenetére


kalapacsolok
senior tag

köszi!
ASUS RT-AX58U AX3000 esetén milyen verziószámot érdemes venni, nézni?

[ Szerkesztve ]

(#94530) BB9000 válasza Krystal_s (#94526) üzenetére


BB9000
senior tag

Az RT-AC1300G PLUS V3 gyártói oldaláról:
Data Rate
802.11a : up to 54 Mbps
802.11b : up to 11 Mbps
802.11g : up to 54 Mbps
WiFi 4 (802.11n) : up to 600 Mbps
WiFi 5 (802.11ac) : up to 867 Mbps

Transmit/ReceiveMIMO technology
2.4GHz 4x4
5GHz 2x2

A fentiek alapján amit ki lehet csiholni a 2.4 GHz-ből, azt tudja. Csak akkor lehet elérni az elméleti max sávszélt, ha a kliens is tudja a MIMO 4x4-et.

(#94531) dro0py


dro0py
tag

Sziasztok!

3 szintes házba szeretnék mesh hálózatot, megosztva az 1000/1000-es Telekom netet. Az elképzelés szerint 3 mesh router lenne a ház 3 szintjén, kábellel összekötve, ezek bekötve egy switchbe, a switch pedig a telekomos routerbe (Technicolor). A Telekomos eszközhöz közvetlenül nem kötnék routert (csak a switchet), mert a net egy gépészeti helyiségbe érkezik be a házba, ami nagyon le van árnyékolva és ott nincs is szükség wifire, viszont innen mennek az utp kábelek a ház helyiségeibe.

A terv 3 db Asus RT-AX55 vagy 3 db Xiaomi AX3000. Ezek közül melyiket ajánljátok?

Működnek ezek az előbbi konfigurációban?

Az asusról azt olvastam, hogy csak úgy megy meshben, ha a mesh pontok egy központi asus routerbe vannak bekötve. Ez igy van? Mert akkor tök fölöslegesen meg kellene vennem a gépészeti helyiségbe is 1 Asus routert.

Köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#94532) Alex91 válasza dro0py (#94531) üzenetére


Alex91
félisten

[link] , scenario 3. kell neked!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#94533) Gubek-Einste válasza kalapacsolok (#94529) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Csak egy verzió van belőle.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#94534) Alex91 válasza Gubek-Einste (#94533) üzenetére


Alex91
félisten

Hat nem…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#94535) dro0py válasza Alex91 (#94532) üzenetére


dro0py
tag

Köszönöm, ez jól hangzik. Ahogy nézem, csak azt kell tisztázni, hogy a Telekom engedi-e hogy másik eszköz is kapjon IP címet. Vagy erről van esetleg infód?
A másik kérdésem: a Xiaomi működne így? Mert nagyon vonzó, hogy a Xiaomi AX3200-asa olcsóbb, mint az Asus AX1800-asa.

(#94536) Alex91 válasza dro0py (#94535) üzenetére


Alex91
félisten

Telekom eszkoze marad a router ebben az esetben. Erdemes a wifi-jet kikaocsolni.
Xiaomi topic…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#94537) Krystal_s válasza Alex91 (#94527) üzenetére


Krystal_s
addikt

5 GHz hatótáv nagyon kicsi a 2.4-hez képest, ami nekem nem elég és nem is stabil. Sokkal érzékenyebb...
és BB9000: Ennyit tud a kliens.

Intel(R) Centrino(R) Ultimate-N 6300 AGN
Antenna: 3x3
Networking Specifications
TX/RX Streams: 3x3
Bands: 2.4 GHz/5 Ghz
Max Speed: 450 Mbps
Wi-Fi CERTIFIED*: 802.11a/g/n
Compliance: PCI, CISP, FIPS, FISMA
Integrated Bluetooth: No
Board Form Factor: PCIe Half MiniCard
Package Size: 26.80 mm x 30 mm x 3.10 mm Top / 1.35 mm Bottom
System Interface Type: PCIe
MU-MIMO: No
Supported Under Intel vPro® Technology: Yes

Dragon3000: A mostani szolgáltatós Rourter tudja a 140 Mbit/s sebességet, ami elég lenne...

[ Szerkesztve ]

(#94538) -cobra-


-cobra-
aktív tag

Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni. Digi netem van családi házban, fsz+em+padlás. Az ONT a padláson megy router üzemmódban, illetve innen van lehúzva utp a földszintre amin egy AC57U lóg. Mesh-t szeretnék kiépíteni, tennék az ONT mellé egy másik ASUS-t, és mivel már nem lesz szükség az ONT wifijére, gondolom érdemes lenne Bridge módba tenni.
Nagy igények nincsenek, maréknyi eszköz, főleg telefon, tablet, AX-hez sem ragaszkodnék mert böngészésnél nem gondolnám hogy kihasználható lenne.

Ezek közül melyik lenne az ajánlott fő mesh pontként:
AC57U V3 (13e)
AC58U V3 (14e)
AC59U V2 (17e)
AX53U (20e) (új beta fw-rel elvileg már megy az aimesh)
AX55 (26e)

(Rendeltem minap egy RT-AC2400-at 20e-ért, de úgy olvastam hogy 65P/85P/AC2400 vonal nem tudja az AIMesh-t, így akkor lemondanám.)

[ Szerkesztve ]

(#94539) BB9000 válasza -cobra- (#94538) üzenetére


BB9000
senior tag

Az időállóság miatt az AX-55 a jó választás fő routernek. A többi általad megnevezett router szerintem zsákutca.
Második - és esetleg harmadik - eszköznek jó lehet a RT-AC1300G PLUS V3. Időnként ki lehet fogni 10K körüli áron.
Az ONT WiFi-jét csak a szolgáltató tudja kikapcsolni. Bridge módot kell beállíttatni az ügyfélszolgálat műszaki munkatársaival.

[ Szerkesztve ]

(#94540) kalapacsolok válasza Gubek-Einste (#94533) üzenetére


kalapacsolok
senior tag

köszi!

(#94541) Soma01


Soma01
veterán

Hordozható, mobilnetet osztó, akkus routerekből van ajánlott? Yettel kártya lesz benne. 5 GHz-et is kellene tudnia WiFi-n. Szolgáltatói vagy használt router vásárlás jöhet szóba. Melyiket válasszam?

(#94542) Aprósólyom válasza freemanone (#94172) üzenetére


Aprósólyom
addikt

"Ha más is forgalmaz azon a node-on akkor simán vannak akadások a stream-ben. Pedig egy AX82U-ról van szó, ami nem egy gyenge darab."
Véleményem szerint (rengeteg olvasás és több heti tesztem van benne) ez elsősorban a WIFi technológiai korlátaiból fakad, nem pedig abból, hogy 5000 forintos vagy 100 000 forintos eszközt veszel. (Lehet az utóbbi eset is, ha nagyon terhelt a háló, de ahhoz rendesen meg kell izzasztani otthoni körülmények között.)

A 802.11 tök mindegy, hogy b vagy ax, egy időben vagy csak adatot sugároz vagy adatot vesz/hallgat. (half-duplex) Ha játszani akarsz latency érzékeny játékokkal, akkor szigorúan 1 wifi hálózatra egyetlen egy kliens géppel csatlakozol.
Ha több kliens csatlakozik egy AP-ra, akkor képzeld el mit csinálnak az AP és mondjuk 2-3 kliens: most én beszélek... most én beszélek. Nem, most én beszélek.... Folyamatosan "vitatkoznak" és belevágnak egymás "szavába" vagy várakoznak.... tiszta őrültek háza. A mérnöki zsenialitás, hogy egyáltalán működik! :DDD
1 ökölszabályt tanultam meg, ha játék: 1 AP 1 Kliens és a wifi band is lehetőleg szeparált legyen, hogy elkerüljük az interferencia szarokat.... Így is, ha a lakásban mozognak (járnak kelnek a családtagok), akkor ők is simán okozhatnak interferenciát és pillanatnyi micro-lagot. (szintén tapasztalat). Ezért érdemes magasabbra tenni az antennás eszközöket, hogy minél jobban kikerüljük a dinamikus (lakáson belüli mozgás) és statikus zavaró tényezőket (bútorok, lakás beépítettsége).
Mondanám, hogy power-line, de az se jolly joker. Az is half-duplex és csak a gyakorlati próba mondja meg, hogy jobb-e vagy nem. Nem lehet előre megmondani.

+ A homogén wifi hálózat mindig jobb, igen. Nálam szét van választva a rendszer felhasználók és wifi szerint. 2.4GHz jobb jelterjedés miatt mobil eszközök. Amit lehet kábelesen csatlakoztatok. Az 5GHz pedig csak a gamer gépemé kizárólagosan egyedül. Senki más nem csatlakozik. A hálózat is only AC mód, nem vegyes. Közel direkt kábeles LAN kvalitát a kapcsolat még -65dB környékén is.
Persze ha sétálgatnak a családtagok a micro lag megjelenhet, mert ugyan az egyik eszköz magasan van, sajna a wifi gateway-t nem tehetem a plafon közelébe.... :(((

Jevons paradox

(#94543) Roxbury


Roxbury
őstag

Sziasztok! Kb. másfél hónapon belül rendelni akarok a lakásba Digi szolgáltatást. Se tv, se telefon, csak egy 1000 FTTH net lesz megrendelve. Az ONT után saját routert akarok kötni. Minden wifi-ről fog menni a lakásban (TV, XBOX SX, PC). A segítségetekre lenne szükségem. A célom, hogy betonbiztos és maximális sebességű wifi kapcsolatot szeretnék elérni ezzel az ezres nettel. 2 routerre szűkítettem le a vásárlást. Asus AX55 vagy AC65P lenne a kiszemelt. Ha tud az AC65P is hasonló sebességet ennél a netnél és cserébe stabilabb, akkor nem ragaszkodom a Wifi 6-ot tudó AX55-hez. Bár gondolom oka van, hogy régebbi, mégis drágább az AC65P. 2 szobás panel lakásról van szó. Azon gondolkodom, hogy ne kössék szanaszét a kábeleket, ezért rögtön a bejárati ajtó feletti tárolóba rakatnám az ONT-ot és oda is raknám a routert. Vagy az már nagyon lecsökkenti a jelet a nappaliban, mert ott lesz az összes eszköz? Érdemes inkább a nappaliba rakatnom? Előre is köszönöm. Kellemes napot! :R

| Galaxy S23 | Watch5 Pro |

(#94544) woodworm válasza BB9000 (#94539) üzenetére


woodworm
veterán

"A többi általad megnevezett router szerintem zsákutca.
Második - és esetleg harmadik - eszköznek jó lehet a RT-AC1300G PLUS V3."

Miért zsákutca? Ezek a routerek gyakorlatilag megegyeznek, a ráragasztott matrica és a csomagolásuk tér el. Azt kell venni, amelyik éppen a legolcsóbb, és ez nem feltétlenül mindig az ac1300g lesz.
AC57U V3=AC58U V3=AC59U V2=AC1300G PLUS V3

(#94545) Tompika777 válasza Roxbury (#94543) üzenetére


Tompika777
senior tag

Panel, eldugott helyre rakott router és 1000-es nethez maximális sebesség wifi-n mindenhol a lakásban? Na szerintem ez így nem fog menni, de hátha megcáfolnak mások.

(#94546) Aprósólyom válasza Roxbury (#94543) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Érdemes a nappaliba (központi helyre) tenned a routert, mert a jel szórása egy elnagyolt "kör" és hamar/könnyen gyorsan csökken a jel a távolsággal egy beépített térben. És érdemes a bútorok többségének a síkja fölé helyezni, hogy a jelterjedés is minél jobb legyen. (pl. legalább az ülőgarnitúrák síkja fölé.)

Mivel AX55 csak AX1800-as AC hálózaton csak 897MBps az elméleti max. Míg az AC65p AC hálózaton 1300MBps, ezért én annyira nem erőltetném az AX55-t. Pláne, ha beleveszed esetleg azt az opciót, hogy mikorra lesz minden(!!!) eszközöd AX-es. 4-5-6-7 év múlva?
Az elméleti maxot, pedig simán beszorozhatod 0,6 - 0,8 -cal a gyakorlati tempóhoz, ha jó/ideális a térerő.

#94545 Tompika777: Az biztos, hogy az átlag embernek nem kell értenie, hogy mit jelent a dobozon az AC1750 vagy AX1800 a gyakorlatban. A wifi korlátos, kész. Nem szabad magas elvárásokat támasztani felé. :B Beton biztos legfeljebb a kábeles kapcsolat, nem a wifi. :))

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#94547) Gondwana


Gondwana
addikt

Sziasztok, melyik router VPN-je képes kiszolgálni Android 12-t? (Konkrétan, csak ezért nem tartanék még egy telefont, az okostojások a fejlődés jegyében csak IKEv1/2-t hagytak az új Androidban, nekem meg most 4 helyen kell majd ezért cserélnem AC68U-kat, de mire?)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#94548) woodworm válasza Aprósólyom (#94546) üzenetére


woodworm
veterán

Az ac65p egyébként 1750Mbitet tud 5GHz-en, csak mondj egy kliens, ami hasznosítani tudja. Tehát az ac eszközök 99%-ával elméletileg ugyanazt tudja a két kliens, ax szabvánnyal pedig az ax55u-nál az előny. Nekem is ac65p van. Nemrég még azt mondtam volna, hogy ez a jó vétel, de manapság egyre megy fel az ára, az ax-es routereknek pedig le. Ha most kellene vennem, akkor lehet, hogy már másban gondolkodnék.

(#94549) Roxbury


Roxbury
őstag

Nagyon köszönöm Nektek! Akkor bevitetem a nappaliba. Lehet berakom a TV mögé az ONT-ot és a routert is. A Htpc a Tv és az Xbox így akkor kábellel rá tud csatlakozni a routerre. De sajnos még mindig nem tudom melyik Routert vegyem. A telefonom AX-et tud, de ahogy írjátok ennél a netnél kb mindegy is, hogy melyik routert veszem. Nagyon köszönöm! :R

| Galaxy S23 | Watch5 Pro |

(#94550) Dragon3000 válasza Roxbury (#94549) üzenetére


Dragon3000
veterán

A bolti árakat nézve inkább ax55-t vennék, mivel ac esetében a legtöbb klienssel ugyanazt fogja tudni, mint az ac65p, viszont ax eszközökkel előnybe kerül, ez mellett olcsóbb is, mint az ac65p.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.