Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#93601) Alex91 válasza Relo (#93599) üzenetére


Alex91
félisten

A konyhaban mi a helyzet a wifi-vel?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#93602) Gubek-Einste válasza Relo (#93599) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A vályog a wifi nagy ellensége, kábelezéssel lehet legyőzni.

- a speedport entry wifi részét letiltom, veszek 2 egyforma routert, eggyet a speedport entry mellé, eggyet a konyhába jelerősítőnek (a kinézettek: mercusys ac10, mercusys mr50g, mercusys ac12g)
A vályog miatt nem ajánlott, a jelenlegi helyzethez képes nem várható előrelépés.

- meghagyom a speedport entryt az első szobában teljes funkciójában, veszek egy routert a hátsó szobába és áthúzok egy kábelt hozzá a padon a speedport entrytől (ez azért nem szimpi, mert nincs kedvem szétfúrni a plafont és onnan csüngő kábeleket nézni, de ha ez a stabil net ára az egész házban akkor meghozom ezt az áldozatot)
Nagyon jó megoldás, a kábelezés az igazi út a megoldáshoz.

- tegnap kezdtem el szemezni a mesh rendszerekkel és kinéztem ezt: Mercusys Halo H30G Wi-Fi Mesh rendszer (3-as csomag), AC1300, Dual-Band, Gigabit, MU-MIMO ebből menne egy az első szobában, egy a konyhában, és egy a hátsó szobában. nem tudom így mennyire biztosítana az egész házban gyors és stabil wifi kapcsolatot, mert nem ismerem ezeket a rendszereket, és az árát is sokallom kicsit.
A mesh is jó megoldás de csak akkor ha az egységek kábelen vannak felfűzve, ha nem így lenne kialakítva a hálózat akkor ugyan ott lennél mint most.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#93603) Relo válasza Alex91 (#93601) üzenetére


Relo
tag

A konyhában is van egy laptop, ami a szobában lévő speedport entryre kapcsolódik, mert onnan gyorsabb netet kap mint a konyhában lévő asus rt-n12+ -tól.
Az asusra csak a hátsó szobából kapcsolódik 1-2 mobi, 1 okos tv, 1-2 laptop és egy asztali gép változó felállásban és mennyiségben, de gyalázat minőségben.

#93602Gubek-Einste
Köszönöm a gyors választ. Bíztam a mesh-ben, hogy ha költségesen is , de megoldja a problémát, viszont nincs kedvem kísérletezésből 30000 ft-ot kidobni az ablakon, ha nem lesz jobb az eredmény. Melyik router ajánlod a kinézett mercusys ac10, mr50g, ac12g közül ami bírja is a sok csatlakoztatott eszközt? Esetleg valami más ajánlatot is meghallgatok, csak ezek voltak szimpatikusak. Vagy kábellal elég lehet egy olcsóbb is?
Az asust kicsit gyengének találom ennyi eszközhöz, eztért gondolkodom erősebb routerben.

[ Szerkesztve ]

(#93604) szaszyka


szaszyka
senior tag

Esetleg valami powerline rendszerrel nem lehetne a netet elvinni a ház egyik végéről a másikra, aztán onnan routerezgetni?

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#93605) Gubek-Einste válasza Relo (#93603) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Melyik router ajánlod a kinézett mercusys ac10, mr50g, ac12g közül ami bírja is a sok csatlakoztatott eszközt?
Asus AC57Uv3 vagy AC1300G+ v3

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#93606) Fall-N


Fall-N
veterán

Ma nyugdíjaztam a Tp-Link Archer C20-at és lett helyette egy Xiaomi Mi AX1800. Meg vagyok vele elégedve. Ég és föld a különbség minőségben. Kidolgozás is sokkal jobb bár ez másodlagos szempont. 15990 Ft-ért vettem egy helyi boltban.

[kép]

(#93607) djalmasi


djalmasi
tag

Sziasztok. Telekom optikai előfizetésünk van egy Technicolor eszközzel, az eszköz wifi része teljesen halott viszont minden más funkcióban hibátlan és kénytelen vagyok ezt használni a 2.5 gbites lan port miatt.
(A T nem cserél eszközt, kényelmi funkció :DDD )

Szóval a tervem az, hogy rákötök vezetékkel egy routert csak és kizárólag wifi szórásra, a PPPoE marad a gyári eszközön.

Az alábbi modellt néztem ki
https://www.arukereso.hu/router-c3144/tp-link/archer-ax55-ax3000-p714565905/#velemenyek

Az emeleten jön be az optika, a felső szint kb 100 m2 és mondhatjuk, hogy a ház közepén van az eszköz + a lenti szint szintén 100 m2.

A kiszemelt eszközzel nagyjából mire tudnék számítani lefedettségben? Ha gyengének tartja valaki tudna esetleg mást ajánlani? ( A 60-70 ezres eszközöktől kérlek kíméljetek :O )

[ Szerkesztve ]

(#93608) Tosee


Tosee
őstag

Sziasztok!

Xiaomi AX1800-al mik a tapasztalatok? Konkrétan a Wifi részre érdekelne! Wifi 6 jelenleg nem elsődleges szempont. Lefedettségben, és adatátvitelben hogyan teljesít? Nem igazán találok érdemi infót erről a típusról. Hardweresen nem tűnik rossznak.
Jelenleg egy szolgáltatói eszköz látja el a router feladatát (Arris TG2482). Emeletes házba tervezek saját eszközt beszerezni. A lényeg, hogy a jelenlegivel hasonló szintű, vagy jobb lefedettséget biztosítson (5Ghz)! A szolgáltatói eszköz a földszinti szobában van, pontosan a szobám alatt, ahol egy PC csatlakozik wifi-n (780-866Mbps linksebességgel) Ezen átjön az előfizetett sebesség 300/20 Mbps.

2 routert néztem még ezen kívül:
Asus AC65P (volt 15 ezer körül is, de jelenleg nem akciós) / AC85P utóbbi olcsóbb, 19999 forint körül mozog (ennél többet nem nagyon szánnék most rá)! Asus-ok megérik a felárat?

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#93609) bigdady válasza Fall-N (#93606) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ha ez függőleges falon van akkor nem felfelé kéne állítani az antennákat? :U

(#93610) st6969 válasza Tosee (#93608) üzenetére


st6969
őstag

Szia,
nálam friss az élmény, most üzemeltem be. De én a wifi 6 tudás miatt vettem (a jövőben lesz ilyen telefonom). Ha ez nem kellett volna, eszembe sem jut a Xiaomi, akkor inkább Asus vonalon indulok el.
A lefedettség kérdést én úgy gondolom (sok fórum olvasgatás után), hogy az leginkább a router elhelyezésétől függ. A mai ajánlott routerek szerintem kimaxolják az EU-ban engedélyezett sugárzási teljesítményt (a Xiaomik fw cserével jócskán túl is lövik, én nem mertem élni ezzel).
Nálam ez az alaprajz. Eddig a sarokból ment a wifi Vodafone Connect boxon keresztül. 2,4GHz volt mindenhol használható minőségben, és 5GHz is kb. úgy, hogy ha húznék egy negyed körívet a bal felső sarokból a jobb alsóba, tehát több, mint a ház 50%-ában volt az is (nem is kellett volna nekem új router, csak amiatt vettem, hogy lett egy Xbox, de ott csak 1 LAN csatlakozó a tv-nek, és a switch helyett inkább router-be ruháztam be, így lett wifi 6 és még jobb lefedettség).
Próbaképpen a CB mellé tettem a Xiaomi-t (igaz, kb. fél méterrel lentebb, egy asztalra). A hálószobában néztem mobillal, ott bizonytalanabbnak tűnt a Xiaomi 5GHz jele, amin meglepődtem, mert van 4 antennája is, miközben a CB-nek egy sem a házán kívülről. a 2,4GHz viszont jóval erősebbnek tűnt a Xiaomiból (mérés alapján is).
Aztán átraktam a végleges helyére (pirossal jelölt rész). Ez egy körbejárható közfal darab a tv-nek, 1,3m-es magassággal, így rá tudtam tenni a tetejére úgy, hogy egyik irányban sem árnyékolja semmi, és viszonylag központi helyen van. Ennek az lett az eredménye, hogy a ház minden csücskében atom stabil 5GHz wifi van. AZ 500Mbit-es net 250-480Mbittel jön a mérések szerint különböző helyeken.
Tehát, ha jól el tudod helyezni a routert, akkor egy bruttó 100m2-es kockaházat remekül lefed (kisméretű tégla, belül 15cm-es, kívül 38cm-es falakkal). Én mondanám, hogy részemről így ajánlott (ha nem kell vendég hálózat), de az én felhasználásom teljesen általános, semmi hardcore mód.

#93606 Fall-N
Vendég wifi hálózatot tudtál rajta beállítani? Alapból nem jelenik meg ez a lehetőség.
Neten 1db postot találtam, ott valami kétes kínai nyelvű applikációt kell letölteni, és azzal tán lehet engedélyezni :F Téboly.

[ Szerkesztve ]

(#93611) Fall-N válasza Tosee (#93608) üzenetére


Fall-N
veterán

Pont tegnap vettem. Ém meg vagyok elégedve vele. A lefedettségben nem tudok segíteni, mert sok tényezőtől függ. Falak száma, anyaga, vastagsága, hogyan tud terjedni a rádióhullám stb. A 2,4 Ghz ax sokáig elér az 5GHz ax kisebb távon, bár nekem az is elég erős. Nekem a lakás közepén van elhelyezve.

bigdady: De úgy van, csak tegnap siettem és úgy álltak még az antennák. :D Azóta 10x10x5-ös kötődobozba költöztek a tápegység + viilany kiállás.

Tegnap sajnos Posta, bicikli szerelő (letört tőben a pedál) + bank szaladgálás volt, így nem volt munka előtt idő.

(#93612) Fall-N válasza st6969 (#93610) üzenetére


Fall-N
veterán

A Mi Wifi appban a toolbox fülön tudod beállítani. Ott van a settingsnél a LED kikapcsolás is, ami hasznos, így éjszaka nem világít.

(#93613) st6969 válasza Fall-N (#93612) üzenetére


st6969
őstag

De a MiWifi alkalmazást hogy kell használni? Pont most tettem fel itt is a kérdést :)
3 lehetőséget kínál:
1. Sign up,
2. Sign in
3. Setup a new router.
A másodiknál bejelentkeztet a Mi fiókba, és azonnal automatikusan elkezd routert keresni --> nem talál
Ha az utolsóra nyomok (setup a new router), ugyanezt a keresést indítja el --> szintén nem talál routert.
Mindeközben a router által működtetett wifi hálózatra vagyok kapcsolódva.
MIt nem csinálok jól?

(#93614) cappa72 válasza st6969 (#93613) üzenetére


cappa72
nagyúr

Nem folytam bele az app-ba, az első ilyen xülyeség után inkább a browser felület/ip cím párost használom. Igaz, nekem nincs is MI fiókom.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#93615) st6969 válasza cappa72 (#93614) üzenetére


st6969
őstag

Igen, én is. Csak ott meg nincs guest wifi... :U:(((

(#93616) Gubek-Einste válasza djalmasi (#93607) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A kiszemelt eszközzel nagyjából mire tudnék számítani lefedettségben?
Csak helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy milyen lesz nálad a helyzet.

Ha gyengének tartja valaki tudna esetleg mást ajánlani? ( A 60-70 ezres eszközöktől kérlek kíméljetek :O )
Asus AX55 is megfelelő lehet.
Ha nem elég egy eszköz akkor mesh hálózat kialakítása lenne az ajánlott, ehhez az Asus eszközei a legoptimálisabbak.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#93617) Fall-N válasza st6969 (#93613) üzenetére


Fall-N
veterán

Sign up kell ha nincs Mi fiók, ha van sign in, Setup new ha nulláról telepíted a routert. Nekem Redmi telefonom van így bejelentkezés után rögtön be tudtam állítani, mert amúgy is a MIUI miatt be can jelentkezve a telefon a fiókba. Meg van Mi Band 6-om, meg Mi Box S is.

Elvileg ha újként akarod megadni akkor kiírja, hogy már be van állítva és be is enged.

Én direkt az alkalmazásból állítottam be, mert ugyanúgy be lehet mindent konfigurálni. Régebben a Tp-Linket én is böngészőn keresztül állítottam be, nem a Terher alkalmazásból. De az sokkal butább program a Mi Wifihez képest.

Hogy miért nem találja meg neked azt nem értem. Nekem rögtön megtalálta. Valószínűleg a setup as new kell, mert szerintem a bejelentkezés után valószínűleg a cloudból tudná talán beállítani. A Sign up, meg ha valakinek nem volt még Xiaomi eszköze és Mi fiókja, utána valószínűleg átirányít az új beállításhoz ugyanúgy.

[ Szerkesztve ]

(#93618) st6969 válasza Fall-N (#93617) üzenetére


st6969
őstag

Van Mi fiókom. Sehogy nem találja. Viszont a router AP módban van. Lehet, hogy azért nem találja? Te milyen módban használod?

(#93619) Fall-N válasza st6969 (#93618) üzenetére


Fall-N
veterán

Nekem ez a fő router, bár beállítás során meg kellett adni, hogy milyen módban akarom használni. Így nem az lehet a gond. Próbáld meg áramtalanítani a routert és újra megpróbálni. Lehet a telefont is újra kell indítani a WiFi miatt.

Én két perc alatt beállítottam munka előtt. Amúgy is sietnem kellett, de gyorsan be lehetett állítani.

[ Szerkesztve ]

(#93620) Tompika777 válasza Fall-N (#93619) üzenetére


Tompika777
senior tag

Szerintem meg sanszos, hogy az AP mód miatt nem látja

(#93621) zsoltip


zsoltip
őstag

Sziasztok!
Végül 2 routert kell venni, 2 különböző helyre. :)
Az egyik egy Mercusys MR50G lett.

A másik, mivel elkapkodták előlem a remek áron lévő Mercusys MR70X-et a Jófogásról, így vagy egy új MR70X lesz, vagy egy használt 1 éves TP-Link Archer AX20 v1.
Mind2 ugyanannyi, 16e Ft körül.

Mi a véleményetek?

(#93622) st6969 válasza Tompika777 (#93620) üzenetére


st6969
őstag

Bizony, az AP mód miatt nem látja :K :(((
Visszaállítottam "sorba kötött" routerként. Így be tudtam lépni a MiWifi appal, és be tudtam kapcsolni a vendég hálózatot. Csak éppen nem vagyok vele előrébb: miután ismét visszatettem AP módba, bár megjelenik a vendég hálózat, lehet is rá csatlakozni, de nem ad internetet :W
Elképzelhető, hogy a vendég hálózat csak akkor működik megfelelően, ha normál módban megy a router, és nem pedig AP módban? :F
Mert akkor ez így egy nagy rakás... :((( Azt még elfogadom, hogy a MiWifi appal nem tudok rájelentkezni. De böngészőből a fix ip címén keresztül elérem a routert, és a számomra lényeges beállításokat így is el tudom végezni. Na de ez a vendég hálózat... :U

(#93623) Fall-N válasza zsoltip (#93621) üzenetére


Fall-N
veterán

Én is Mercusys MR70X-et akartam venni, de találtam 15990-ért Xiaomi Mi AX1800-at, ami erősebb és jobb a támogatottsága. Persze ettől függetlenül jó a Mercusys is.

Másik előnye a Xiaominak, hogy Mesh rendszert lehet belőle csinálni.

(#93624) ujtordai


ujtordai
tag

Helló
Érdeklődöm mi a véleményetek a követkwző routerről?
https://www.dlink.com/en/products/m15-3-pack-ax1500-mesh-system
Előre is köszönom.
Egyébként hogy kommunikálnak ezek egymással?

☻♂♫

(#93625) Gubek-Einste válasza ujtordai (#93624) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Tapasztalat nincsen vele de nagyon úgy néz ki, hogy az egységeket csak wifi-n lehet felfűzni egymásra ami kevésbé előnyös. Ugyan ilyen áron lehet kapni kipróbált, kábelen felfűzhető eszközöket is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#93626) Fall-N válasza ujtordai (#93624) üzenetére


Fall-N
veterán

Én nem vennék D-Linket. Van sok jobb márka. Nekem csak az olcsó eszközeikkel van tapasztalatom, azok ritka vackok. Szolgáltató is adott ingyen egy D-Link N-es routert, azóta is a szekrényben pihen.

(#93627) szaniszlokar


szaniszlokar
aktív tag

Szerintetek érdemes lecserélni egy TP-link Archer A7-es routert lecserélni a WIFI 6 miatt egy HUAWEI WiFi AX3 Quad-Core -ra?
Van egy 5000 Ft-os kuponom, amit beválthatnék rá, gy kb 13000 Ft-ra jönne ki az ára. WIFI 6-os eszközöm egyelőre a mobilom, a többi max ac-s eszköz.
Köszi!

Minden ellenállás hasztalan.

(#93628) zsoltip válasza Fall-N (#93623) üzenetére


zsoltip
őstag

Vajh' miért nem tudok 300 Mbps fölé menni egy letöltési tesztben sem az MR70X, Digi 1Gbit, Lenovo P53 "ökoszisztémában"?

(#93629) osonte válasza zsoltip (#93628) üzenetére


osonte
senior tag

Egy biztos nem a laptopod a szűk keresztmetszet (AX200 - Wifi 6 kártya van benne, ami 2400Mbps sebességet tud), szóval a laptopod király!

Szerintem megérdemelt volna 2db használt TP-Link AX20-at minimum (4x1.5Ghz processzor, 256MB memória). Persze így nincs MESH hálózat, de gondolom az alacsony költségek miatt nem is ez volt a cél. A Xiaomi Mi AX1800 is jó lenne olcsó kategóriában és MESH hálózatot is tud, előttem írták (4x1.2Ghz, 256 MB). Ezeknek nem gond az 1000-es NET hardveresen.

Mercusys MR50G (1mag 1.2Ghz, 64MB), Mercusys MR70X (2x880Mhz, 128MB) ezek nem túl acélosak, főleg ha azt nézzük milyen komoly laptopod van és gigás Neted... Nem tudod visszaküldeni 14 napon belül?

Xiaomi 14

(#93630) Fall-N válasza osonte (#93629) üzenetére


Fall-N
veterán

Már írtam korábban, hogy rengeteg tesztben jól szerepelt a Mercusys MR70X Gigabites nettel. Nem tudom mi lehet a szűk keresztmet, de nem hiszem, hogy a router. Kábel vagy a modem is lehet probléma. A RAM önmagában még nem ok, hogy ne menjen a sebesség 300 fölé. Az több kliens kiszolgálása esetén tud szűk keresztmetszet lenni. Elvileg egy régi N-es router is meg tudta ezt a szintet ugorni. Ezért is gyanús, hogy más probléma lesz ott. Esetleg beállítással valami.

A TP-Link AX10-zel vagy AX23-mal sem lenne előrébb, mert ezekből lett az MR70X. Egész pontosan az AX23-ból.

Milyen eszközökkel csináltál teszteket? Érdemes több mindenen, így kizárható esetleg a laptop (szoftveres) hibája. Telefonon sem megy feljebb a speedtesten?

[ Szerkesztve ]

(#93631) zsoltip válasza Fall-N (#93630) üzenetére


zsoltip
őstag

Nem, ott sem.
Több titkosítási beállítást is próbáltam már, de nem oldja meg.

(#93632) Fall-N válasza zsoltip (#93631) üzenetére


Fall-N
veterán

Nem tudom mi lehet a gond. :F Nyomj először egy resetet és állítsd be újra. Ha úgy sem szűnik meg a gond, akkor garanciális csere. Nem rossz router pedig, csak lehet hibásat fogtál ki. Egy PC-s boltos ismerősöm is MR70X-et vett, pedig volt lehetősége akár dolgozói kedvezménnyel TP-Linket is venni.

[ Szerkesztve ]

(#93633) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Asus mesh-nel ugyanolyan routereket kell használni, vagy lehet eltérő a 2 eszköz (markan belül és mesh képes persze). Van egy AX56U routerem, amit a Telekom HGW után AP módban használok. Fsz-en van, perpill 5GHz, wifi 6 is megy az emeleten, elég a lefedettseghez. Telomon kívül (meg tán a céges laptopom) nincs más ax eszköz, nem is igen van tervben. Viszont napelemet tervezünk, és lehet, hogy az inverter a padlásra kerülne, ott már gyanítom nem igen van wifi elérés. Szóval mesh-ben tennék egy AP-t az emeletre is, de nem kell feltétlen ugyanolyan AX56U ha nem muszáj. Akár egy olcsóbb is megteszi használtan. Nem szoktam wifin nagy fájlokat mozgatni, szóval a magas sebesség nem szempont. Kábeles összekötés megoldott, falban mennek az utp kábelek lentről az emeleti szobákba. Szóval ha nem kell másik AX56U feltétlenül, mit ajanlotok?

[ Szerkesztve ]

(#93634) MaCS_70 válasza Gabesz87 (#93633) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az Asusnál az AImesh eszközök egymással kompatibilisek, egységes hálózatot alkotnak.

Az viszont ajánlott, hogy legyen mindegyikük AX-es.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#93635) Gabesz87 válasza MaCS_70 (#93634) üzenetére


Gabesz87
addikt

Tehát egy AX55 is jó lenne nekem akkor, ugye?

(#93636) MaCS_70 válasza MaCS_70 (#93634) üzenetére


MaCS_70
félisten

Node-nak szerintem jó, az AIMesh-hálózatba be fog épülni.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#93637) KaYaK


KaYaK
tag

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy elvileg okozhat-e gyorsulást a jelenlegi wi-fi hálózatban ha a jelenlegi digitális jelelosztot amiben optikan jön a net és van rajta 2,5gbit port Technicolor fga2233( Telekom) egy olyan routerrel kötöm össze aminek ugyancsak van 2,5gbit wlanja? Most egy archer ax73-al van összekötve a wi-fi jel szorasra, aminek ugye nincs ilyen…

Valaszotokat előre is koszonom!

[ Szerkesztve ]

élni és élni hagyni...

(#93638) Alex91 válasza KaYaK (#93637) üzenetére


Alex91
félisten

Milyen gyors ugye az interneted?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#93639) KaYaK válasza Alex91 (#93638) üzenetére


KaYaK
tag

10m-en belül közvetlen rálátás azaz nincs akadályozó fal vagy födém telefonról mérve speedtesttel 810-880Mbps
Befordulva a nappaliba 1vb fal akadályozó már csak 450Mbps körül van…

élni és élni hagyni...

(#93640) Alex91 válasza KaYaK (#93639) üzenetére


Alex91
félisten

A szolgaltato mennyit ad...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#93641) woodworm válasza Alex91 (#93640) üzenetére


woodworm
veterán

Szerintem jelenleg csak a telekom 2000/1000-eséhez adnak 2,5-es porttal eszközt.

(#93642) KaYaK válasza Alex91 (#93640) üzenetére


KaYaK
tag

Sry! A szolgáltató 2000Mbit/s le és elvileg 1000Mbit/s fel de azt írja “rendes” körülmények között elérhető 1100/500

élni és élni hagyni...

(#93643) Alex91 válasza KaYaK (#93642) üzenetére


Alex91
félisten

Ugye a jelenlegi felallassal max. 1 Gbit mehet at WiFi-n. Elmeletileg ha van egy 2,5 Gbites portu csatlakozas, akkor tobb. De gyanus, hogy a kliens, meg egyebb tenyezok miatt a WiFi-n mert sebesseg nem fog mondjuk a duplajara noni ott se, ahol most gigabit korul mersz, imho szinte semmit se valtozna a jelenlegihez viszonyitva. (Ahol meg kevesebbet ott se a gigabites LAN port a szuk keresztmetszet.)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#93644) KaYaK válasza Alex91 (#93643) üzenetére


KaYaK
tag

Nagyon koszonom a választ! A routert a lakáson belül tudom központosítani így kedvezőbb lehet a jeleloszlas! Ahogy néztem az AX90-es a tp linknel aminek van 2,5portja most az emagon 77k akcióban érdemes lehet tenni egy próbát? Vagy más router ötlet a lakás amúgy 90m2 1szintes! A központi helyen ha átrakom előszobában nincs zavaró fal semmi!

[ Szerkesztve ]

élni és élni hagyni...

(#93645) dudika10 válasza KaYaK (#93644) üzenetére


dudika10
veterán

Mielott elkoltesz 80k forintot felteszem a kerdest:
Valoban szukseged van 1Gbps-nel nagyobb sebessegre?! Van olyan felhasznalas a lakasban, amihez ez szukseges? :F

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#93646) KaYaK válasza dudika10 (#93645) üzenetére


KaYaK
tag

Ugye a 80k valójában csak kb. 50k mert eladnám a mostanit az ax73-at! Ugye ez nem kábeles gigabit ezért valójában wi-fi -n nincs is meg az 1gigabit… A net előfizetésében elvi szinten 2000/1000 azaz elvileg képesnek kellene lennie rá! Ezért kérdezem hogy egy másik router a 2,5porton képes lehet-e a gigabit elérésére wifin? Nyilván egy optimálisan írtam az AX90 -el és nem egy AX11000-et írtam 180k ért! ;] A felhasználása már más mert pl a feleségem és én is szeretek netflixet nézni 4K és nyilván a gyereknél is megy a YouTube illetve játszani is szeretünk a fiammal neten keresztül! Nyilván mindenki este végzi ezen tevékenységet egyszerre… De egyébként zavar hogy a névleges 2000 helyett wi-fin a gigabit sincs meg… :DDD

[ Szerkesztve ]

élni és élni hagyni...

(#93647) blakey válasza KaYaK (#93646) üzenetére


blakey
titán

A Gigabit Wifihez kliens is kell, AC-n minimum 1300Mbps linksebesség, AX-en meg 1200Mbps, nálam AC-n és AX-en is összejön a gigabit és nincs 2,5G-s routerem, sima 1G-s van. Nem mindegy, hogy mivel szeretnéd összehozni a gigabitet.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#93648) Alex91 válasza KaYaK (#93646) üzenetére


Alex91
félisten

Nincs ertelme, ha a jelenlegivel nem akad semmi, akkor tok folosleges cserelni. Wifin nem lesz gyorsabb a jelenleginel valoszinuleg semmi...

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#93649) KaYaK válasza blakey (#93647) üzenetére


KaYaK
tag

Azok szép sebességek! Pontosan milyen kliensre gondolsz? Vagy mit hivsz kliensnek?

Alex91
Koszonom a választ! De rettentően zavar hogy az 1giga sincs meg…

[ Szerkesztve ]

élni és élni hagyni...

(#93650) blakey válasza KaYaK (#93649) üzenetére


blakey
titán

A kliens az, amit használsz, telefon, tablet, számítógép, laptop, tv, lejátszó, konzol, stb. Azokon meg eltérő kapcsolati sebességek van, van amelyik tud gigabitet, van amelyik a közelében sincs, csak úgy nem lesz gigabited. Ez a baj a felhasználók többségével, rábeszélnek a nagy sebességre, ami, ha árban nem több akkor oké, viszont a saját gépparkunk már nincs erre felkészülve, sok eszköz még a kötelében sincs, ergo, felesleges. sokan a gigabitet sem használják ki, tehát van egy 2000/1000-es előfizetésed, van 4 eszközöd, ebből kettő 866Mbps linkesebbességre képes, a másik 433Mbps-re és van egy AX-es 1200Mbps-re képes eszközöd, na, itt maximum az utóbbival lennél a gigabit közelében.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.