Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#93901) ddsteel válasza Gubek-Einste (#93900) üzenetére


ddsteel
aktív tag

Köszi, már be is állítottam, minden ok.

(#93902) ujtordai


ujtordai
tag

Helló

D-Link Eagle Pro AI M15-3 újabb tapasztalások, 8 nap up-time után.

1.
Ma reggel észrevettem hogy nincs WiFi.
A router képtelen volt csatlakozni az internetre, és észrevettem, hogy az extendereket elfelejtette.
Többszöri kapcsolódási próbálkozás után újraindítottam, amely nem hozta meg a várt eredményt, ekkor factory reset et csináltam a config-ból.
Ezután képes volt kapcsolódni az internethez (DIGI 1000mbps)

2.
Megnéztem a laptopon a net sebességét, amely az M15 routeren keresztül 94.67 / 93.02 volt ami igen kevés az elvárthoz képest!

Router nélkül közvetlen a DIGI eszközére kapcsolódva(PPPoE) kb 740 / 319 körül szokott lenni, legroszabb esetben 600 / 340

A WiFi sebessége hasonlóan rossz! kb 100 / 90 a DL / UL arány. normál esetben 3xx / 2xx szokott lenni.

3.
Azóta volt factory reset a config ból ill. fizikailag is az eszközön, képtelen WiFi-n 100mbps feletti sebességet szolgáltatni GYÁRI beállítások melett.

4.
A main(amely router módban működik) M15 Újabb fizikai(SIM tű) factory reset után, valamilyen oknál fogva hozza az elvárt sebességet.

5.
Létrehoztam egy újabb hibajegyet.

A következő lépés az extenderek hozzáadása mobil appon keresztül.

☻♂♫

(#93903) Morris


Morris
veterán

Hali!

2db Tp-link AX20-as routert vezetékkel összekötve be tudok állítani mesh-rendszerbe?

(#93905) Alex91 válasza Morris (#93903) üzenetére


Alex91
félisten

Nem.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#93906) Fall-N válasza ujtordai (#93902) üzenetére


Fall-N
veterán

Ha internetes rendelés volt és benne vagy a 14 napos elállási jogban, akkor én köszönném szépen és vinném vissza.

(#93907) Morris válasza Alex91 (#93905) üzenetére


Morris
veterán

És akkor azt milyen routerekkel tudnám megoldani?
Nézegettem korábban az ax73-at , de nemigen akar lemenni az ára.

(#93908) Alex91 válasza Morris (#93907) üzenetére


Alex91
félisten

Asus, xiaomi, huawei routerekkel pl.

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#93909) Morris válasza Alex91 (#93908) üzenetére


Morris
veterán

Jah, visszakerestem a korábbi erről szóló beszélgetést, és valóban, nem a tp-link volt, hanem az asus ami tud kábeles kapcsolatot mesh esetén.
Sorry, my bad. Nem tudom miért ragaszkodtam a tp-linkhez.

[ Szerkesztve ]

(#93910) Fall-N válasza Morris (#93909) üzenetére


Fall-N
veterán

Ha Mesh kell akkor nem a TP-Link a jó megoldás sajnos. Asus sokkal jobb ilyen szempontból, mert ott akár lehet keverni az ax és ac routereket. Így költséghatékony hogyha a fő router WiFi 6-os és a másik meg WiFi 5. Vagy két darab Xiaomi AX1800 vagy 2x AX3600 is jó megoldás. Kábel viszont ajánlott, mert úgy jobb és stabilabb lesz a hálózat.

(#93911) Morris válasza Fall-N (#93910) üzenetére


Morris
veterán

A kábel megvan. Mindenképp azzal lesznek összekötve.

(#93912) ujtordai


ujtordai
tag

Helló

D-Link Eagle Pro AI M15-3 újabb tapasztalások

Hozzáadtam a két M15 extendert, mindkettő bridge módban van azaz vezetéken csatlakozik a main M15 höz ami router módban van. WiFi security mode nak WPA/WPA2-Personal ban kell lennie egyébként belassul a sebesség kb 100Mbps re. wifi is és vezetékes is.

Most jól néz ki a topológia is, mind a webes config ban ill. az Eagle Pro AI app is ugyan azt mutatja, ráadásul a sebességek is rendben vannak.

(Átlagosan 15 - 20 client lóg a local networkon.)

Wifi Speed server: USA. Alpharetta GA.

Wifi Speed server: Budapest HU

Wired Speed server: USA. Alpharetta GA.

Wired Speed server: Budapest HU

[ Szerkesztve ]

☻♂♫

(#93913) dro0py


dro0py
tag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni. Egy 3 szintes házban kellene megoldani a gyors, 1000 mbit-es digi internet megosztását. A ház L alakú, a középső szint kb 120 m2, az alsó és felső szintek kb 90 m2, a szintek között 18+6 cm monolit vasbeton födém van (mindkét réteg vasalt). Arra gondoltam, hogy az alsó és legfelső szinteken, amik kicsit kisebb alapterületűek és kevesebb válaszfal van, az L alak töréspontjába (a szint "közepére") teszek 1-1 mesh routert, a középső szintre pedig, ahol sok a válaszfal, az L két "végére" tennék 1-1 mesh routert, összesen tehát 4-et a házba. A tervezett elhelyezési pontokon vezetékes UTP csatlakozási pontok vannak az eszközöknek, tehát egymással nem wifin kommunikálnának. Eszköznek a TP Link Deco X20-ast néztem ki. Mit gondoltok? Jó lesz így az elrendezés illetve ezek az eszközök? Köszönöm a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#93914) Gubek-Einste válasza dro0py (#93913) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az elrendezés így elsőre megfelelő lehet, gyakorlatban telepítés során fog kiderülni.

TP-Link Deco X20 tapasztalat nincsen vele de inkább egy Asus AiMesh rendszer lenne az ajánlott, rugalmasabb és árban is jobban járnál egy ilyen rendszerrel. Deco X20 kb 160k-ra jön ki a négy egység (2 darab kettes csomag), Asus-nál ennyiből már egy AX68U/AX86S/TUF-AX5400 (mint elsődleges eszköz) és 3 darab AX55 (másodlagosnak) is kijön és jobban is jársz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#93915) Alex91 válasza dro0py (#93913) üzenetére


Alex91
félisten

Bar ezzel,sincs tapasztalat, de arban nem rossz: [link]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#93916) dro0py válasza Gubek-Einste (#93914) üzenetére


dro0py
tag

Köszönöm a választ. Itt nem lesz olyan elvileg, hogy "elsődleges eszköz", mert a digi kábele egy gépészeti helyiségbe érkezik, ahol egy switch lesz csak, a switchből mennek a ház különböző helyiségeibe a kábelek (a fali csatlakozókhoz), és 4 ilyen bekábelezett szobában lesz a 4 mesh router. Tehát abban a helyiségben, ahová a net beérkezik és a switch lesz, ott nem lesz router. Ezért gondoltam hogy 4 db egyforma eszköz legyen. Nem jól gondolom?

(#93917) dro0py válasza Alex91 (#93915) üzenetére


dro0py
tag

Ez meglepően nagyon jó ár, köszönöm, utánanézek. Elsőre nem nagyon találtam róla semmi infót, vagy véleményeket.

(#93918) Alex91 válasza dro0py (#93916) üzenetére


Alex91
félisten

Hat pedig valamelyik csak lesz a router, a tobbi pedig csak node…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#93919) TommiStyle93


TommiStyle93
csendes tag

Sziasztok!

Router vásárlás előtt állok, és 1-2 hülye kérdés felmerült bennem.
Telekom 2 Gbps-os internet van itthon, jelenleg a Telekomtól kapott Sagemcom f@st 5655v2 AC modem/router van használatban.
ASUS TUF AX-5400-at néztem ki elsősorban.

Kérdés:
1. A lakásba optikai kábelen jön a jel ami megy a telekomos modem/routerbe, és nekem majd onnan kell tovább vinnem a jelet a LAN1-ből az új router WAN-ba?

2. Vagy az új routernek az aljába is be tudom kötni az optikai kábelt?

3. Röviden egyszerűen hogyan tudnám kimaxolni a 2 gigabites netet amit már 2 éve fizetek? :)

Átlagosan 15-20 eszköz használ internetet a lakásban, vegyesen telefonok, xboxok, pc-k, laptopok, tabletek, tv-k, beltéri egységek,...

Előre is köszönöm szépen a segítségeteket! :R :R

(#93920) Gubek-Einste válasza Alex91 (#93918) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Lehet úgy is mesh hálózatot építeni, hogy a router nem része neki, csak node-ból áll.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#93921) Gubek-Einste válasza dro0py (#93916) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem jól gondolom?
Alapvetően igen de érdemes lenne megfontolni, hogy nem a szolgáltatói eszközt használod router-ként mert erősen bekorlátozza a lehetőségeidet.
Ebben az esetben úgy kellene kialakítani a hálózatot, hogy a szolgáltatói eszköz megy bridge módba, erre csatlakozik az fő router akár letiltott wifi-vel. A fő router-re megy a switch ami elosztja a kábeleket a négy irányba, ha nincsen több vezetéken csatlakozó eszköz akkor nem is kellene a switch. A négy távoli pontba pedig négy darab node lenne. Ez többe kerülne mint az eredeti elképzelés de sokkal optimálisabb megoldás volna, nem lennél korlátozva a szolgáltatói eszköz képességeihez.
A korábbi ajánlás továbbra is áll, elsődleges eszköznek egy Asus AX68U/AX86S/TUF-AX5400, másodlagosnak pedig (ebben az esetben már) négy darab Asus AX55, árban kb 200k volna.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#93922) Gubek-Einste válasza TommiStyle93 (#93919) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Telekom 2 Gbps-os internet van itthon, jelenleg a Telekomtól kapott Sagemcom f@st 5655v2 AC modem/router van használatban.
ASUS TUF AX-5400-at néztem ki elsősorban.

Nem lesz meg a teljes előfizetett sebesség még kábelen sem.

1. A lakásba optikai kábelen jön a jel ami megy a telekomos modem/routerbe, és nekem majd onnan kell tovább vinnem a jelet a LAN1-ből az új router WAN-ba?
Igen

2. Vagy az új routernek az aljába is be tudom kötni az optikai kábelt?
Nem, a szolgáltatói eszközbe kell csatlakoznia a bejövő optikai kábelnek.

3. Röviden egyszerűen hogyan tudnám kimaxolni a 2 gigabites netet amit már 2 éve fizetek? :)
Vagy a szolgáltatói eszköz használod router-ként, vagy veszel egy olyan router-t ami legalább 2.5 Gbps-es porttal rendelkezik de nem olcsóak az ilyen eszközök, 100k felett kezdődnek az áraik.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#93923) Alex91 válasza Gubek-Einste (#93922) üzenetére


Alex91
félisten

Mivel az ONT-jenek csak gigabites portjai vannak, igy a 2,5 gigabites router se opcio… :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#93924) Gubek-Einste válasza Alex91 (#93923) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Lehet kérni a szolgáltatótól olyan ONT-t aminek már van 2.5 Gbps-es portja és akkor tud utána kötni megfelelő saját router-t.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#93925) Alex91 válasza Gubek-Einste (#93920) üzenetére


Alex91
félisten

Asusnal akkor is lesz egy fo eszkoz, ugye… :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#93926) baro32 válasza Gubek-Einste (#93922) üzenetére


baro32
aktív tag

Szeretnék reagálni erre a hozzászólásra:

Telekom 2 Gbps-os internet van itthon, jelenleg a Telekomtól kapott Sagemcom f@st 5655v2 AC modem/router van használatban.
ASUS TUF AX-5400-at néztem ki elsősorban.

Nem lesz meg a teljes előfizetett sebesség még kábelen sem.

Akkor ezt most hogy kell érteni?

Ezt csak azért vetettem fel mert nekem is ez a Router van igaz még nincsen 2Gbites netem és érdekelne ha lenne is ne is álmodjak róla majd?

HP OMEN 17" i9-13900HX 32GB (DDR5-5600MHz) RTX4080 (12GB -175w) SK Hynix PC801 1TB +Toshiba xg7 4TB SSD

(#93927) Gubek-Einste válasza Alex91 (#93925) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Lesz, az AP módba tett router lesz a mesh központ, a többi eszköz AiMesh node lesz.
How to setup two ASUS Router as AiMesh in Access Point mode?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#93928) gatesz


gatesz
tag

Sziasztok,

Megjött a TPL-LINK Archer AX20-as Router, és sehol nem találom rajta, hogy mennyi áramot fogyaszt. Tudnátok ebben segíteni, hogy kb mire számíthatok?

(#93929) Gubek-Einste válasza baro32 (#93926) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A Telekom csak egy bejelentkezés engedélyez az előfizetéshez így ezt a lehetőséget nem tudod használni, két lehetőséged van ilyen esetben:
1; Használod simán 1 Gbps-tel így az előfizetett sebességednek csak a fele lesz kihasználva.
2; Használod úgy, hogy a Telekomos eszköz router módban van, ő intézi a bejelentkezést és 2 LAN portot kötsz be a saját router-edbe és akkor ki tudod használni a teljes sebességet de dupla NAT lesz a rendszerbe aminek nem sok értelme van.

Ez a lehetőség akkor használható ki ha két külön előfizetésed van és azoknak a sebességét szeretnéd egyesíteni, ez a dual WAN. Ez lehet load balance amikor a két előfizetés egyszerre van használva és a sebességük összeadódik. A másik lehetőség a fall over amikor csak az egyik kapcsolat aktív és annak kiesése esetén lép életbe a második, majd ha visszajön az első akkor megtörténik az arra való visszaállás.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#93930) Gubek-Einste válasza gatesz (#93928) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Itt kérdezzél rá, hátha tudják de 12 V/1.5 A a tápja.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#93931) Alex91 válasza Gubek-Einste (#93927) üzenetére


Alex91
félisten

Inkabb ez az erdekes: [link] , 3. Scenario…

Szoval, ha marad a szolgaltatoi router modban, akkor a switchre kotott vegpontok eseten eleg lesz a terveinek a 4 eszkoz. Ha valamelyiket a 4 kozul router modban szeretne hasznalni, akkor 2 kabel kell, es az nem biztos, hogy ahova telepitene rendelkezesre all.

Es ez az Asus eseten ervenyes, a tobbinel nem tudom, hogy es mint :).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#93932) Exelsior24 válasza TommiStyle93 (#93919) üzenetére


Exelsior24
aktív tag

Üdv!

Csatlakozom, nekem is Telekom Optikai netem van Sagemcom f@st 5655v2 -vel, de csak 1Gbps csomaggal, és ASUS TUF AX-5400 routerem utána kötve, úgy ahogy írtad Sagemcom LAN1-ből , ASUS TUF WAN portba. Nálam így szuperül működik a rendszer lassacskán már 4 hónapja.

Maga az ASUS TUF AX-5400 tud link aggregációt, tehát 2 kábellel elviekben meglehetne a 2Gbps maximális sebességed, viszont szerintem ez a Sagemcom 5655v2 ez nem tud link aggregációt, csak az újabb Sagemcom F@ast 5670-es, azon már van 2.5Gbps-es csatlakozó.

Csak amikor a Telekom bevezette ezeket az új csomagokat, akkor még ilyen ONT eszköz nem létezett náluk, csak az 5655v2-est adták mindenkinek, és tulajdonképpen őket nem zavarja, hogy csak 1Gbps-et tudsz max kihasználni, hiába van 2Gbps-es csomag előfizetésed.
Szóval vagy váltasz kisebb csomagra, vagy reklamálsz náluk, hogy cseréljék az ONT eszközödet egy olyanra amivel ki tudod használni a 2Gbps-es előfizetésedet.

Steam / PlayStation: Exelsior24 / Nintendo Switch Friend Code: SW-3907-8356-3882

(#93933) Exelsior24 válasza Gubek-Einste (#93929) üzenetére


Exelsior24
aktív tag

Ja hogy ez a Link Aggregáció dolog nem úgy működik, hogy akkor 1-1 kábel és akkor összeadódik a két 1Gbps-es kapcsolat, hanem külön előfizetés.
Akkor 2Gbps-es csomagot csak úgy tud kihasználni az előfizető, ha az ONT eszközön és a vásárolt router eszközén is van 1-1 darab 2.5Gbps-es csatlakozó? Gondolom úgy már működne a dolog rendesen.

Steam / PlayStation: Exelsior24 / Nintendo Switch Friend Code: SW-3907-8356-3882

(#93934) Alex91 válasza Exelsior24 (#93932) üzenetére


Alex91
félisten

Pontosabban 1 klienssel nem tudod kihasznalni, de ha vezeteken kotsz az ONT 2 db LAN portjara gigabiten egy-egy PC-t, akkor egyszerre internet sebesseget merve kis szerencsevel mindketton jon az 1-1 gigabit, amit osszeadva mar meg is van a 2! :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#93935) TommiStyle93 válasza Alex91 (#93934) üzenetére


TommiStyle93
csendes tag

Akkor szólok a telekomnak, hogy adjanak egy új, AX-es Sagemcom 5670 ONT-ot, abba ugye optikai kábelen bele megy a 2 Gbps net, onnan LAN1 és LAN2 portból kivezetek 1-1 Gbps sávszélt, majd ezt a 2 vezetéket bedugom az AX-5400 router WAN valamint LAN1 portjaiba, és akkor így ELMÉLETILEG a router megkapja a beérkező 1-1 gigabitet azaz összesen a 2 gigabitet?

Igazából az is megoldás lehet, hogy az ONT-ból lanon elvezetek 1 gigát egy kabellel oda ahova akarom (xbox SX) a "maradék" 1 gigát meg átküldöm az AX5400-ra, hogy azt meg szórja szét wifin a többi eszköznek! Ez is működhet? :))

(#93936) Alex91 válasza TommiStyle93 (#93935) üzenetére


Alex91
félisten

Hulyeseget nem akarok irni, szoval nem tudom, de gyanus, hogy a TUF-val igy se lesz jo.

A masodik megoldasod mar eletszerubb, de igazan, szerintem, jelenleg ennek a 2 gbites netnek nem sok ertelme van…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#93937) gatesz válasza Gubek-Einste (#93930) üzenetére


gatesz
tag

Köszi!

(#93938) Gubek-Einste válasza Alex91 (#93931) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha valamelyiket a 4 kozul router modban szeretne hasznalni, akkor 2 kabel kell, es az nem biztos, hogy ahova telepitene rendelkezesre all.
Ha saját router-t akarna használni akkor inkább egy ötödik eszköz kellene mint a négy valamelyikét átrakni router módba.

Es ez az Asus eseten ervenyes, a tobbinel nem tudom, hogy es mint
TP-Link Deco alatt is könnyű az AP módú beállítás.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#93939) Gubek-Einste válasza Exelsior24 (#93933) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ja hogy ez a Link Aggregáció dolog nem úgy működik, hogy akkor 1-1 kábel és akkor összeadódik a két 1Gbps-es kapcsolat, hanem külön előfizetés.
A link aggregation belső hálózaton működik, hogy egy kliens eszközhöz nagyobb sebességgel lehessen hozzáférni, pl egy NAS/home szerver ilyen eszköz lehet. Használatának feltétele, hogy mindkét eszköznek támogatnia kell ezt. Ekkor két LAN port van használatban.
A dual WAN működik úgy, hogy net kapcsolatokat köt össze, ebben az esetben a WAN és az egyik LAN port van erre felhasználva de használható az USB port is mobilnet stick-kel. A Telekomos 2 Gbps előfizetés esetén is használható lenne de nincsen túl sok értelme a dupla NAT miatt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#93940) Gubek-Einste válasza TommiStyle93 (#93935) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Akkor szólok a telekomnak, hogy adjanak egy új, AX-es Sagemcom 5670 ONT-ot, abba ugye optikai kábelen bele megy a 2 Gbps net, onnan LAN1 és LAN2 portból kivezetek 1-1 Gbps sávszélt, majd ezt a 2 vezetéket bedugom az AX-5400 router WAN valamint LAN1 portjaiba, és akkor így ELMÉLETILEG a router megkapja a beérkező 1-1 gigabitet azaz összesen a 2 gigabitet?
Működni működhet de túl sok értelme nem lenne a dupla NAT miatt.

A következőek lennének ajánlottak:
1; Visszaváltasz 1 Gbps-os előfizetésre és használod teljes értékűen az AX5400-at és a szolgáltatói eszköz PPPoE passthrough módban van.

vagy

2; A szolgáltatói eszköz router módban van és a saját router pedig csak AP-ként működik.

vagy

3; Kérsz egy 2.5 Gbps-es porttal rendelkező ONT-t és veszel ugyan ilyen porttal is rendelkező saját router-t és a szolgáltatói eszköz megy PPPoE passthrough módba, a saját router pedig teljes értékűen fog működni.

Igazából az is megoldás lehet, hogy az ONT-ból lanon elvezetek 1 gigát egy kabellel oda ahova akarom (xbox SX) a "maradék" 1 gigát meg átküldöm az AX5400-ra, hogy azt meg szórja szét wifin a többi eszköznek! Ez is működhet?
Működni működhet, ez lenne a második ajánlott opció.
Ha úgy gondoltad, hogy a saját router is router módban lenne akkor az a dupla NAT miatt ellenjavallott volna. Teljes értékűen pedig nem lenne használható mivel a szolgáltatói eszköznek mindenképpen router módban kell lennie mivel több eszköz kellene kiszolgálnia ebben az esetben.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#93941) TommiStyle93 válasza Gubek-Einste (#93940) üzenetére


TommiStyle93
csendes tag

Szuper, köszönöm szépen mindenkinek! :R :R

(#93942) < CyberBob >


< CyberBob >
őstag

Sziasztok!
Egy TL-WR1043ND routert váltanék le egy Asus routerre. Kb. 80 négyzetméteres kertes ház. Gigabites Digi net. Egy gép lan a többi wifi-n csatlakozik. Gép, okos eszközök kb. 8(2 kamera, lámpák), 4 telefon. Az Asus AX1800 RT-AX55 néztem ki, de nincs usb rajta (lehet hogy kell később). Tudtok ennél jobbat ajánlani kb. ebben az árban?

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#93943) h146207 válasza Alex91 (#93877) üzenetére


h146207
tag

Közben visszatértem Asushoz, Shelly facebookcsoportjában rákérdeztem, és a többség szerint már jól működik node-on is.
Nézem az ajánlott routereket, amiket írtok főrouternek, szándékosan maradt ki az AX86U?
Köszi!

(#93944) blakey válasza h146207 (#93943) üzenetére


blakey
titán

AX86U az egyik legajánlottabb router, utána az AX86S majd a többi. Ha van pénzed az U-ra és azt vennéd akkor hajrá, erős, jó router.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#93945) Gubek-Einste válasza < CyberBob > (#93942) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jelenlegi nincsen másik Asus eszköz ebben az ársávban amin volna USB port.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#93946) < CyberBob > válasza Gubek-Einste (#93945) üzenetére


< CyberBob >
őstag

És egy kicsivel feljebb?

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#93947) e_david


e_david
tag

Sziasztok!

Jelenleg egy Asus RT-N18U a fő router és a legtávolabbi szobában van egy TP-Link WR-841ND acces pointnak beállítva. A baj az, hogy mostanában a kliensek eldobálják a jelet, illetve a messenger/skype folyton megszakad.

■ Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szintek, szomszédok) lenne használva?
Kb 130 m2 családi ház, 40 cm vegyes falazat, 1 szint
■ Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná? Ezek közül mennyi az AX (WiFi 6) szabványt ismerő telefon, tablet vagy laptop?
Kliensek kb 15 db. 4 db lanon, többi wifin. Wifi 6
■ Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Digi 1000 lesz hét végére (jelenleg voda 500)
■ Mennyi pénzt szánsz a beszerzésre? Lehetőleg pontos összeget írj!
30-35e
■ Milyen egyéb igények vannak a routerrel szemben?
AC vagy AX az időtállóság miatt. Gondolkodtam mesh rendszerben (Mercusys Halo H50g) vagy Asus AiMesh routerek összekötésére. Minden helyiségben van vagy megoldható a wired backhaul.

Mit javasolnátok?

(#93948) Alex91 válasza e_david (#93947) üzenetére


Alex91
félisten

Gyujts meg egy kis penzt…! :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#93949) cappa72 válasza Alex91 (#93948) üzenetére


cappa72
nagyúr

Jajj.. így ékezetek nélkül riasztó volt olvasni.
Gyűjts még egy kis pénzt. Így oké.
De a "gyújts meg egy kis pénzt", az olyan, mintha áldozatot mutatna be a pénzisten előtt. ;] Vagy felbujtás pénzrongálásra.
Elnézést a lingvisztikai kitérő miatt. Innen is látszik, milyen a magyar nyelv. Ékezetek nélkül is sokszor érthető, de ugyanakkor erőteljesen félreérthető is.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#93950) worxland


worxland
addikt

Gyújts meg egy kis pénzt! Azért van.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.