Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94351) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Sziasztok,

Digis 1Gbites optikai hálózat került bekötésre és én is beállnék azoknak a sorába akiknek nem felel meg az alapértelmezett modem amit a Digi szállított.
Amit kinéztem: TP-LINK Archer C7 AC1750
További paraméterek:
- 50nm -es panelba lenne, 2 betonfal lenne a maximum amin átkellene mennie a jelnek (nappali és konyha távolsága)
- vezetéken csatlakozna 1 laptop, 1 Raspberry Pi és egy TV
- a többi eszköz pedig wifin (3-4 db)

Van esetleg bármilyen kifogás a fenti router ellen, hogy miért ne válasszam? :D

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#94352) Dr.NX válasza pvt.peter (#94351) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Attól függ, mennyiért vennéd.
Jövőállóbb lenne WiFi 6-os routert venni.

Elfogadom a sütiket.

(#94353) pvt.peter válasza Dr.NX (#94352) üzenetére


pvt.peter
őstag

Jelenleg 11eFt használtan de még garisan.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#94354) Mr. Csonti


Mr. Csonti
tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni a következőben: olyan eszközt/megoldást keresek, amivel wifiről kábelre tudom a jelet alakítani.

Van egy Redmi AX6-os routerem és hát a notebookomon eléggé meggyőzött az ax szabvány így arra gondoltam, hogy nem szenvednék a kábellel, hanem a TV-nek és egy raspberry pi 4-nek wifiről átalakított kábeles netet adnék.

Elsőnek egy ilyen eszközre gondoltam, (csak nem tudom, hogy ki tudnám-e kapcsolni a wifi jel szórását rajta) aztán beugrott hogy az AX6-ot mesh hálózatba lehet konfigolni további xiaomi-s routerekkel, így jutottam el ehhez. Az előbbi vagy inkább az utóbbi megoldást ajánlanátok, vagy esetleg egy teljesen másikat?

Válaszokat előre is köszönöm!

(#94355) Gubek-Einste válasza pvt.peter (#94353) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ennyiért sajnos AX-es eszközt nem lehet kapni.
A Xiaomi AX1800 20k környékén lenne mint ajánlott eszköz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#94356) Gubek-Einste válasza Mr. Csonti (#94354) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

olyan eszközt/megoldást keresek, amivel wifiről kábelre tudom a jelet alakítani.
Kliens üzemmódú vagy mesh eszközre lesz ehhez szükséged.

Elsőnek egy ilyen eszközre gondoltam, (csak nem tudom, hogy ki tudnám-e kapcsolni a wifi jel szórását rajta) aztán beugrott hogy az AX6-ot mesh hálózatba lehet konfigolni további xiaomi-s routerekkel, így jutottam el ehhez. Az előbbi vagy inkább az utóbbi megoldást ajánlanátok, vagy esetleg egy teljesen másikat?
A D-Link nem lenne ajánlott, egyrészt mert a leírása nem tartalmazza, hogy tud-e kliens módot ami neked kellene, másrészt belső antennás közvetlenül a konnektorba dugós típus így az elhelyezése nem lenne ideális.
A Xiaomi jó megoldás lenne mesh hálózat kialakításával.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#94357) Fall-N válasza pvt.peter (#94353) üzenetére


Fall-N
veterán

Én nem vennék Archert, bármennyire is olcsóbb. Szánj rá inkább több pénzt, de az ax eszköz akkor is jobban kezeli a hálózatot, ha csak ac-s kliensek használják. Nekem Mi AX1800 van és meg vagyok vele elégedve. Nálam az okosotthon rendszer miatt rengeteg WiFi eszköz van egy helyiségben, így rendesen ki kell szolgálnia a routernek. Szépen mennek is a dolgok róla. Előtte lévő TP-Link Archer C20 el is vérzett, instabil volt sok okos relé, így el is adtam.

Sokszor ki lehet fogni akciót, én február elején vettem 16ezer Forintért.

[ Szerkesztve ]

(#94358) pvt.peter válasza Dr.NX (#94352) üzenetére


pvt.peter
őstag

#94352Dr.NX: igen erre én is gondoltam, viszont megkell húzni egy határt, mert másképp el lehetne költeni rá csillió trillió pénzt :D
Most nézem, hogy az én telóm (Mi 9 Lite - 2019) is csak a/b/g/n/ac -t tud, és ezzel is elvagyok.

#94355 Gubek-Einste: igen, sajnos az már egy másik árkategória.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#94359) freemanone válasza Fall-N (#94357) üzenetére


freemanone
őstag

Számokban mit jelent a rengeteg? Tényleg érdekelne, hogy mit bír egy ilyen kis xiaomi router kliensek számában. Egy nagyságrendi sacc is tök jó lenne, nem kell pontosan. :)

[ Szerkesztve ]

(#94360) Dr.NX válasza pvt.peter (#94358) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Egyébként a C7 is jó modell. Stabil, alap dolgokra tökéletes.
De nem mai csirke. Az első C7 cca. 2013-ban jött ki, a legújabb v5 revision 2019-ben. (Nézd meg, hogy te melyik revisiont vennéd!)
Hardveraprón most van pár bontatlan Asus AX53U a múlt heti MM akcióból, a legolcsóbb 14 ezer Ft, 3 év jótállással. (Nem az én hirdetésem, még mielőtt. ;) )

Elfogadom a sütiket.

(#94361) pvt.peter válasza Dr.NX (#94360) üzenetére


pvt.peter
őstag

Szintén HA-n néztem ki, V5.0 -ös revision.
Még beleférhet a te általad említett típus, ha tényleg ennyivel jobb mint az előző amiről beszéltünk :)

Szerk.: viszont az Asus AX53U csak 3 LAN portja van, ami jelenleg épp elég is, de jobban örülnék ha 4 lenne.

[ Szerkesztve ]

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#94362) Fall-N válasza freemanone (#94359) üzenetére


Fall-N
veterán

Leírom én pontosan.
- Xiaomi Mi Box S,
- Telefonok: Poco X3 Pro, Samsung A22 4G
- okosotthon: SmartWise T4 1C EU érintős kapcsoló, 2 db Sonoff Basic R3, Sonoff Mini R2, Sonoff TH10, Sonoff ZBBridge (hub), Sonoff S26 konnektor, Sonoff L1 LED-vezérlő, Tapo L530 izzó, Tapo P100 konnektor. Ez 13 eszköz, plusz ha jön 1-2 vendég akkor lehet ez 15 is. Ebből 1 darab van csak a konyhában az összes többi egy 5x5 méteres szobában van.

[ Szerkesztve ]

(#94363) a4fuzet


a4fuzet
újonc

szevasztok! de melyik 20k koruli asus routert?
atneztem az osszefoglalot ezer millio koszonet erte! megneztem ezt a 4 termeket, amit javasoltok, es rohadjak meg ha rajovok h ebben a kategoriaban van-e koztuk barmi szignifikans kulonbseg?
semmi extra igeny nincs (sima lakas, 5-6 wifi eszkoz, nincs 8k streaming stb.)
https://www.asus.com/product-compare?ProductID=10531,10567,10080,10765&LevelId=Networking-IoT-Servers-WiFi-Routers

szivesen megveszem a dragabbat, de van ertelme? miben jobb a valosagban?
legyen stabil, foltozzak folyamatosan a backdoor-okat, lehetoleg birja sokaig ennyi az igeny.

koszi!!

(#94364) Mr. Csonti válasza Gubek-Einste (#94356) üzenetére


Mr. Csonti
tag

És jól gondolom hogy ebben az esetben a mesh node-ként setuppolt routerbe dugott kábellel stabilabb kapcsolatot lehet elérni, mintha a TV-nek és a rpi4-nek az ac-s wifi-jét használnám?

(#94365) racskobalazs


racskobalazs
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék Wifi6 routert a lakásba, mivel egyre több eszköz támogatja itthon, s ezért nézelődnék AX routerek felé.

Összefoglaló alapján nem nagyon tudtam dönteni, nézegettem őket, egy AX50 volt ami több figyelmet kapott, de miután teszteket olvastam és írták, hogy 600mbps körül maximál közvetlen a router előtt, elbizonytalanodtam ebben is.

Nálam a fogadó eszközök mind 866mpbs-re "hitelesítettek" (tudom sose fogják ezt elérni :))) 5GHz-n, eközben a jelen router mellett a gép ~500mpbs körül hoz, a Wifi-6 címkés teló pedig ~300mpbs körül. Ezen szeretnék alapból javítani (Ha lehetséges, és ezek az értékek nem ilyen "gyakorlati maximumok"). (+ ha OpenVPN akkor örülnék ha nem 20mbit lenne a csúcssebessége)

Az ár: Ne legyen csillagászati, 50k környékénél feljebb nem szívesen mennék. Tudom ennyiért valszeg nem lehet mindent is elvárni egy routertől, viszont ha nagyon nincs, akkor a végén még egy nem használt kiszuperált asztali gépet fognék be routernek, s azt nem feltétlen szeretném :D

Ezen felül a "jó lenne ha lenne" kategória:
-Jó lenne HW Acceleration, OpenVPN szervert futtatnék rajta.
-Esetleg custom FW támogatás.
-QOS, eszközönként limitálható sebességekkel.
-Esetlegesen web filter.
-Min. 4 legalább gigabites port (gondolom ilyen árban a 2.5G nem játszik és akkor már amúgy is inkább vennék +1 switchet).

Ami viszont nem fontos:
-Óriási nagy lefedés (50m2-t kell lefedjen normálisan)
-USB. (A jelenlegin is van, kb kipróbálásra volt csak használva, mert a router mögött van egy épített NAS)
-Minden féle fancy csicsa UI (mikrotikes is bőven elég ha úgy van :D)

Előre is köszönöm! :)

[ Szerkesztve ]

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#94366) freemanone válasza Fall-N (#94362) üzenetére


freemanone
őstag

Így már értem, köszi. Ez nem olyan rengeteg még. :)

(#94367) MaCS_70 válasza racskobalazs (#94365) üzenetére


MaCS_70
félisten

"Nálam a fogadó eszközök mind 866mpbs-re "hitelesítettek" (tudom sose fogják ezt elérni :))) 5GHz-n, eközben a jelen router mellett a gép ~500mpbs körül hoz, a Wifi-6 címkés teló pedig ~300mpbs körül. "

Ha a 866 Mbps linksebességből megvan a nettó 500 Mbps valós adatforgalom, akkor annak komolyan örülni kell!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#94368) Gubek-Einste válasza a4fuzet (#94363) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

ebben a kategoriaban van-e koztuk barmi szignifikans kulonbseg?
Az AC57Uv3 és az AC1300G+ v3 AiMesh képesek, az AC65P és AC85P pedig erősebbek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#94369) Gubek-Einste válasza Mr. Csonti (#94364) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Helyszíni próba nélkül nem lehet megmondani. Csak abban az esetben jelentene egyértelmű előnyt ha a mesh node-ok kábelen lennék felfűzve.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#94370) Gubek-Einste válasza racskobalazs (#94365) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus AX58U vagy TUF-AX5400 megfelelő lehet az igényeidre.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#94371) dudika10 válasza racskobalazs (#94365) üzenetére


dudika10
veterán

Tudom nem segit, de...

Aruld mar el mi az, amihez egy mobil eszkoz eseten nem eleg a 300mbps?
Gyakran nezel 10-nel tobb 4k streamet egyszerre a mobilon?

Ahol ez szamitana, ott kabelt hasznal az ember.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#94372) OPiiPO


OPiiPO
addikt

Hali,

Kétszintes családi ház, téglafalak, szintenként egy-egy Zenwifi AX-ban gondolkodom. Milyen alternatívákkal számolhatok?

Köszi :R

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#94373) Angelotti


Angelotti
tag

Sziasztok!

Hugomék szeretnének egy új routert venni az új kecójukba. (kertes ház)

- Alapterület kb 80m2 a ház anyaga lukacsos tégla, egy szintes.
- Kábelen két gép, talán printserver, + egy ipari nyomtató.
Wifin 2 laptop, egyszerre legalább 2 mobil, + egy-két okoseszköz.
- 1000-es digi, vagy voda kábelen (nem tudom hirtelen melyik szolgáltató lesz.)
- Minél nagyobb hatótáv a cél wifin és a stabil kapcsolat, sebesség annyira nem mérvadó.

Egy TP-Link Archer C5 V4 még mindig megállná a helyét?
Amit ráköltenének újonnan az 15, nagyon max 20K.

Köszi srácok, szép estét! :R

[ Szerkesztve ]

(*)(*)

(#94374) Gubek-Einste válasza OPiiPO (#94372) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szintek, szomszédok) lenne használva?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi pénzt szánsz a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Asus TUF-AX5400 megfelelő eszköz lehet, ebből kettő.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#94375) Gubek-Einste válasza Angelotti (#94373) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egy TP-Link Archer C5 V4 még mindig megállná a helyét?
Alap felhasználásra jó de érdemesebb lenne már AX-es eszközt venni és így árban is feljebb menni.
Lehetséges alternatívák: Asus AC57Uv3/AC65P/AC1300G+ v3

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#94376) racskobalazs válasza MaCS_70 (#94367) üzenetére


racskobalazs
senior tag

Áh világos :D

Akkor ha sebességben nem lehet nagyon előrelépni akkor az HW Acceleration maradna az egyetlen ami jó lenne ha változna.

@Gubek-Einste
Köszönöm!

@dudika10
Hát igazából a laptopon lenne jó ha többet érnék el, a telefont csak amolyan megjegyzésnek írtam, hogy hiába a lehetőség, 2-300mbps-nél többet nem megy.

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#94377) racskobalazs válasza racskobalazs (#94376) üzenetére


racskobalazs
senior tag

@Gubek-Einste
Szia, néztem amit ajánlottál AX58U és környékét Árukeresőn, azt vettem észre, hogy az AX92U nagyjából ugyan abban az árban van. (Kb 1000-2000 forint a különbség).
Így is jobban megéri az én felhasználásomra az 58U? (Viszont ahogy látom a 92U-ra nincs Merlin FW.) :)

[ Szerkesztve ]

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#94378) OPiiPO válasza Gubek-Einste (#94374) üzenetére


OPiiPO
addikt

- Két szint, 30-as téglafal, szintenként 3m belmagasság, szomszéd kerttávolságra de min. 5m
- 3 telefon, 2 tablet, 2 laptop, 1 TV
- Online játékok mennek, szokásos streaming (HBO Max, Netflix, Spotify), otthoni meló miatt VPN
- Voda 500-as csomag, bővítés alatt 1000-re
- 150eFt plusz/minusz
- Stabil működés az összes elvárás

Asus TUF-AX5400 megnézem, köszi :R

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#94379) Alex91 válasza OPiiPO (#94378) üzenetére


Alex91
félisten

A ket eszkoz kabellel osszekotheto?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#94380) OPiiPO válasza Alex91 (#94379) üzenetére


OPiiPO
addikt

Nem, külön szinte tervezem őket elhelyezni, átlós irányban, légvonalban kb. 4m távolságra lesznek.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#94381) Alex91 válasza OPiiPO (#94380) üzenetére


Alex91
félisten

De mindketto vezeteken kapja majd a netet?

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#94382) OPiiPO válasza Alex91 (#94381) üzenetére


OPiiPO
addikt

Nem, csak az egyik kapja vezetéken.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#94383) Alex91 válasza OPiiPO (#94382) üzenetére


Alex91
félisten

Akkor maradj az XT8 meleltt…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#94384) OPiiPO válasza Alex91 (#94383) üzenetére


OPiiPO
addikt

köszi :R

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#94385) Gubek-Einste válasza racskobalazs (#94377) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az is megfelelő lehet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#94386) tamas.nick válasza Alex91 (#94257) üzenetére


tamas.nick
aktív tag

Remélhetőleg hamarosan az lesz, kijött egy Béta verzió, ami tartalmazza az AiMesh-t az AX53U-hoz [link].

(#94387) Angelotti válasza Gubek-Einste (#94375) üzenetére


Angelotti
tag

A két olcsóbb Asus közül melyiket?
AC57uv3, AC1300G+ v3

Ugyanabban az árban vannak.

Köszönöm! :R

(*)(*)

(#94388) woodworm válasza Angelotti (#94387) üzenetére


woodworm
veterán

Ugyanaz a kettő, amelyik jobb vétel.

(#94389) Gubek-Einste válasza Angelotti (#94387) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Amelyik éppen az olcsóbb és/vagy kapható.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#94390) MaCS_70 válasza racskobalazs (#94376) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem tudom, hogy a HW acceleration wifinél mit jelent. A magában a routerfunkcióban van ilyen, ez gyakorlatilag a WAN-LAN kapcsolatot gyorsítja, a wifi (az AP a "router" házában) viszont egy külön entitás a LAN-oldalon.

A 866 Mbps (szemléletesen) az a linksebesség, amit két, erre alkalmas eszköz tudna egymás között produkálni, ha az antennáik helyett kábel lenne.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#94391) racskobalazs válasza MaCS_70 (#94390) üzenetére


racskobalazs
senior tag

Nem is wifihez kéne, OpenVPN szerverhez, hogy ne 20mbit legyen az átvitel :D

Értem, akkor ne várjak 800 körüli értéket egyáltalán?

@#94385Gubek-Einste
Köszi!

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#94392) Multibit válasza racskobalazs (#94391) üzenetére


Multibit
veterán

800 Mbps sebességet szeretnél OpenVPN-nel? :N
Az nem fog menni SOHO routerrel.

(#94393) racskobalazs válasza Multibit (#94392) üzenetére


racskobalazs
senior tag

Nem :D
Szóval 800 körül jó lenne ha alapból WLAN-on meglenne, hisz a fogadó eszközök tudják.
OpenVPN-en, meg bármi ami több mint 20mbit/s. Ha már 100-200 körülre fel tudom tornászni azzal bőven elégedett lennék. :))

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#94394) dudika10 válasza racskobalazs (#94393) üzenetére


dudika10
veterán

866mbps linksebesseg mellett az 500mbps is csodalni valo.

De megkerdezem megint. Mihez kell tobbszaz mbps?
4k youtube / netflix kb 20mbps-t igenyel.
Sima bongeszes nem lesz gyorsabb, mert nem a letoltesi sebessegen mulik.
Rendszeresen mozgatsz nagy fileokat halozaton? Na ahhoz meg kabel kell.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#94395) Kapanyél válasza dudika10 (#94394) üzenetére


Kapanyél
őstag

Ne legyél demagóg!
10 GbE réz alapú hálózatok elérhetők, kialakíthatók consumer eszközökkel. 2Gbps internet is sok helyen elérhető már. Egy nagyobb házban egy család simán használ egyszerre 10 eszközt is, amiből négyről aktívan is lekérhetnek 4k60 videót, streamelhet valaki föl 4k-ban, elérhet távolról NVR-t stb.
És ugyan minek vezeték, ha létezik wireless megoldás is a feladathoz? Hadd ne húzzak már ki egy kábelt az ebédlőasztalhoz, ha ott nyitom ki a laptopom, amivel VPN-en akarok lehúzni egy 15 gigás tervcsomagot… És leírta: a fogadó eszközök is tudják.
Szóval ezért. :U

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#94396) racskobalazs válasza Kapanyél (#94395) üzenetére


racskobalazs
senior tag

Igazából nagyon jól leírtad. Lényegében ez a "minek vezeték, ha létezik wireless megoldás is a feladathoz" dolog.

Nem kell nekem 10gig, mert alapból a NAS-ban lévő raid nem tudja, és a hálókártya sem, egyik eszközön se, így bőven jó a gigabit környéke.
Ha meg ezt el lehet érni vezeték nélkül (vagy a 80-90%-át már az is jó), akkor nem bajlódnék a kábellel. De természetesen amíg ilyen 30-50%-ot se érek el néha, addig sokkal inkább megéri kábelezni.

Viszonylag gyakran mozgatok nagyobb mennyiségű file-t, általában 10-30 giga között (hol több hol kevesebb), akár heti többször.

Eszközszám tekintetében, ha HomeOffice van, akkor simán lehet, hogy egyszerre ~12 eszköz is van a wifin (jó ebből 3 mondjuk IOT eszköz, pár laptop, telefonok és nem streamelek mindegyiken 4k videót egyszerre :D).

A VPN teljesítmény pedig azért kellene, mert előfordul, hogy ha elvagyok valahol akkor is kell az itthoni NAS-ról valami, vagy biztonság kedvéért mondjuk feltölteném itthonra is amin épp dolgoztam. S ez mondjuk 20mbit/s-el eléggé kínszenvedés :D

[ Szerkesztve ]

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#94397) Kapanyél válasza racskobalazs (#94396) üzenetére


Kapanyél
őstag

Nálunk 2-3 TV-n megy a Netflix, valaki YouTube-ot néz közben, a NAS-om meg "j"-s, így nem bírja a torrentet csak 160 Mbps-ig, így laptopon letöltöm, amit épp megkívánok (jellemzően filmezés előtt egy 30-50 GB-os darabot), amit aztán föl is tolok a NAS-ra.
Nap közben meg hsználok VPN-t és úgy érem el a NAS-t, bár az kábeles, meg nézegetem a kamerák képeit is, ami szintén kábelen lóg.
Bőven elég mind a net, mind a vezetékes és vezeték nélküli hálózat is, de ennyi erővel lehetne Cat5 kábel és a legolcsóbb tp-link eszköz is. De nem az van. Utálom, ha meg akarják magyarázni, hogy elég a szar is, de azért egyik sem vesz linglong gumit a családi autóra, pedig csak a városban jár vele napi 2x5 km-t és spórolna 30%-ot.

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#94398) Angelotti válasza Gubek-Einste (#94389) üzenetére


Angelotti
tag

És ez esetleg?
TP-Link Archer AX1500 Router, Wi-Fi 6, Dual-Band, Gigabit, 1.5 Gbps, OFDMA, MU-MIMO

Köszönöm! :)

(*)(*)

(#94399) woodworm válasza Kapanyél (#94395) üzenetére


woodworm
veterán

"És leírta: a fogadó eszközök is tudják."

Azt írta, hogy az eszközei 866-os linket tudnak és van egy ax-es eszköze. Az előbbiről próbálnák meggyőzni, hogy az elért 500Mbit/s-os sebesség jó eredménynek számít. Az ax-es telefonnal elért sebesség tényleg gyenge, de ezért pl. nem feltétlenül a routert tenném felelőssé. A beállítások átnézése mindkét oldalon lehet hozhat javulást.

(#94400) dudika10 válasza Kapanyél (#94395) üzenetére


dudika10
veterán

Nem hiszem, hogy demagogia lenne megkerdezni, hogy megis mi a felhasznalas es leirni par peldat, hogy a hetkoznapokban mihez milyen savszelesseg kell.

Hetkoznapi eszkozokkel jelenleg 150-500mbps a realis vezetek nelkul.
Termeszetesen eszkozonkent, amirol elobb is irtam.

Ha havonta egyszer nyitsz meg 15GB-t halozatrol, akkor wifi eseten elfogadod, hogy fele-harmada a sebesseged mint kabelen (ha vallalati dolgokrol van szo ertelmes security mellett, akkor a VPN meg ezt is jol le fogja korlatozni).
Ha orankent teszed ezt, akkor erdemes ujragondolni a felhasznalasi szokasokat.

Azert a 10GbE-t nem mondanam elterjedtnek SOHO eszkozoknel.
Mo. atlag internetelerese pedig olyan 30Mbps. EU atlag sem igazan magasabb.

Szerk.: Nem, egyaltalan nem megmagyarazni akarom, hogy eleg a szar. Segiteni szandekoztam a kerdezonek, hogy ne kergessen unikornist feleslegesen. :U

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.