Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#93551) Tompika777 válasza aminosav (#93550) üzenetére


Tompika777
senior tag

A multisim működik, én is használtam bő egy évig amíg nem lett kábeles netünk. Azt viszont figyelembe kell venned, hogy sosem lesz teljes értékű szolgáltatás. Napi 1-2 szakadásra, újra indulásra készülnöd kell. A router-t illetően több dologra kell figyelni, és itt elsősorban nem arra gondolok, hogy a terület közepére sikerült "belőnöd", mert az, hogy hol fog jól működni az azon fog múlni, hogy hol tudod elérni a legjobb térerőt.Tehát ha a tervezett helyen nem lesz elég térerő neki, akkor más, kevésbé árnyékolt helyet kell keresned nek. Márkát illetően szóba jöhet az általad írt TP-Link, de akár Huawei is, mindegyik ilyen mobilnetes 3/4 vagy 5G-s routernél vegyesek a tapasztalatok, ki ezt, ki azt dicséri.

(#93552) freemanone válasza MaCS_70 (#93549) üzenetére


freemanone
őstag

Na bakker... ezt jól benéztem! A 301W-n csak meshVPN-t lehet kialakítani, nem wifit. Ez némileg árnyalja a képet és még jó hogy nem adtam el a két asus-t... :DDD :B
QMiro-201W-vel lehet meshWifi-t kialakítani, annak a kábeles képessége viszont elég gyengus, értve ezalatt, hogy összesen 2db 1G-s port van rajta, maga HW elég erős.
Ahogy nézem nincs más a kínálatban egyelőre, kivéve a 201W plus-os tesóját, ami egyben NAS is, 2db 2,5"-es bay-el.

(#93553) Toca22 válasza BB9000 (#93462) üzenetére


Toca22
csendes tag

További kérdés, ha olyan a fő router kellene ami tud SIM kártyát is kezelni, mert gyanúsan idén csak mobilinternet lesz otthon akkor mit ajánlanál? Ha jól látom ezek nem kezelnek Simet

(#93554) allnickused


allnickused
tag

Sziasztok.

Hálás lennék, ha ajánlanátok valamilyen (bármilyen) routert. Lehet vezetékes, wifi, akármi. A legfontosabb, hogy sokat játszom online és stabilan jó teljesítménye legyen. Jó vas - ami jól összedolgozik a szoftverrel. Elég sokat kipróbáltam eddig és az ubi volt eddig az egyik legjobb, de beadta a szerelést és nem lehet olyan tipust kapni. Most hapac2 van, de nem túl acélos a sebessége. Az ubival kábé 30-33-as pingem volt, hapac2-vel 50 körüli van. Ha kiszedek minden tűzfalszabályt sincs 40 alatt a pingem. Erre várnék ötleteket, tapasztalatokat.

(De, az vagy)

(#93555) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Van egy D-Link 860L B1 routerem régebbi Padavan firmware-rel. Elég jól elvoltam vele eddig egy 50nm-es panelben.
Semmi panasz, max annyi, hogy a lakás másik végében elég gyenge volt az 5GHz-es jel.

Most nagyobb lakásba költözöm, ami szintén panel, és az elrendezése miatt sokkal nagyobbak a távolságok - hosszúkás a lakás, illetve most nem középen lesz a router, hanem a bejáratnál.
Ezenkívül eddig 500-as netem volt, most 1000-es digi lesz.

Szerintetek váltanom kell routert?
Az 1000-es net miatt aggódom inkább, mintsem a jelerősség miatt.
Csak akkor váltok, ha erősebb típus esetén is meglesz a mostanira jellemző betonstabil működés.

Létezik olyan router, ami egy régi itx PC (4 magos AMD Jaguar) sebességét hozza mondjuk torrentezés esetén?

Kössz!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#93556) woodworm válasza Bici (#93555) üzenetére


woodworm
veterán

Kábelen nem lesz gondod a gigabittel. Torrentezni a routeren szeretnél?

(#93557) Bici válasza woodworm (#93556) üzenetére


Bici
félisten

Nincs is lan csati kb. semmilyen eszközömön. :D

Igen, jó lenne PC nélkül megúszni a torrentet.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#93558) MaCS_70 válasza aminosav (#93550) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ha LTE, akkor helyhez kötött eszköz esetén szerintem irányított antennásat érdemes választani. Az én örök javaslatom a vételi viszonyoktól függően a Mikrotik SXT vagy LHG LTE modemként, azaz külön router elé kötve.

Szolgáltatónak meg valamilyen flottás megoldás...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#93559) MaCS_70 válasza freemanone (#93552) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm, nézelődöm!

Amúgy mi az a meshVPN?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#93560) Asike


Asike
csendes tag

Sziasztok! Szeretnék egy új routert mert amit eddig használtam (Xiaomi AC2350) azt az alsó szintre kellett vinnem. Vodások cseréltek modemet és ez az új modem még a szobából se tudja kisugározni a jelet szinte. Mivel a szemközti szobában van most a modem, így nálam szinte semmi jel nincs már. Szerencsére a TV box miatt át lett húzva hozzám is a vezetékes net. Arra raknék egy másik wi-fi routert ami kiszolgálná a felső szintet. Vodások vacka menne modem módba. A Xiaomi AX 3600 az egyik amit nézegetek. A másik a TP-Link Archer AX55. A két Xiaomi tudna mesh módban működni? Max 35k a keret. Bármi más javaslat is jöhet. Csak legyen stabil és erős jele mert több falon is át kell lőnie a jelet (téglaház 2 szintes.) De csak egy szintre kell. Lent ott a másik. A mesh nem létfontosságú. Köszi előre is.

(#93561) Gubek-Einste válasza Toca22 (#93553) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mobilnethez inkább egy kültéri LTE eszköz lenne ajánlott modem módban, beltéri router-nek egy sima router is jó lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#93562) Gubek-Einste válasza allnickused (#93554) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szintek, szomszédok) lenne használva?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi pénzt szánsz a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#93563) Gubek-Einste válasza Bici (#93555) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Szerintetek váltanom kell routert?
Ha nem elég a jelerősség/sebesség akkor egy két eszközös rendszer lenne az ajánlott.

Létezik olyan router, ami egy régi itx PC (4 magos AMD Jaguar) sebességét hozza mondjuk torrentezés esetén?
Nem érdemes erre számítani, a dedikált eszköz mindig jobb lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#93564) Gubek-Einste válasza Asike (#93560) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nézz be a saját topikjába.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#93565) allnickused válasza Gubek-Einste (#93562) üzenetére


allnickused
tag

Köszönöm a választ.
Családi házban (azért írtam mindegy milyen router vezetékes vagy wifis) mert van ax20-am AP-ként az megfelelő a wifi-t igénylő eszközöknek. 10-nél sosincs több kliens. Egyelőre 200 mbps a netem, de remélhetőleg még az életemben lesz optika is kicsiny falumban. Mint említettem online játszom sokat és ehhez kellene egy stabil vas, gyors szoftverrel. Ez a legfőbb elvárásom (a hw-sw miatt ne legyen megnövekedett ping). Egy RB4011 áránál többet nem szeretnék kiadni rá. Az egy lélektani határ nálam routerért. A konfigurálással elboldogulok: Mikrotiken és ubiquiti-n szocializálodtam.

[ Szerkesztve ]

(De, az vagy)

(#93566) Bici válasza Gubek-Einste (#93563) üzenetére


Bici
félisten

Köszi! :R

Olyanban érdemes gondolkodnom, hogy valami LAN->Wifi átalakító?
Esetleg a NAS/torrent gép USB portjáról?

Mert akkor nem kéne router, csak a szolgáltatói, ami jó lesz vendég wifinek, de a többi eszköznek adnék 5 GHz-est, esetleg több helyen a lakásban.
Vagy ez rossz ötlet?

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#93567) Asike válasza Gubek-Einste (#93564) üzenetére


Asike
csendes tag

Köszi, de a router mókolása engem nem érdekel. Nekem az kell, hogy kiveszem a dobozból, be dugom a konnektorba és megy. Megbízható legyen, az egy gigabites net nagy részét tudja wi-fi-n is ha már rám sózták (legalább a szobában ahova le rakom). Ez a 3600-as xiaomi jónak számít mókolás nélkül vagy nézzek valami mást ami stabilabb, megbízhatóbb? Papíron jó a xiaomi de ha tényleg ki van herélve akkor gondolom minden más router is ami eu-n belül van forgalmazva. (nekem ez a korlátozott teljesítmény dolog tök új. Még nem hallottam róla)

(#93568) Gubek-Einste válasza allnickused (#93565) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus AX58U vagy TUF-AX5400 megfelelő lesz.
Ha maradnál a TP-Link-nél akkor AX73.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#93569) Gubek-Einste válasza Bici (#93566) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Olyanban érdemes gondolkodnom, hogy valami LAN->Wifi átalakító?
AP-nak hívják, minden wifi router alapvető működése.

Mert akkor nem kéne router, csak a szolgáltatói, ami jó lesz vendég wifinek, de a többi eszköznek adnék 5 GHz-est, esetleg több helyen a lakásban.
Vagy ez rossz ötlet?

Lehet saját router-t építeni x86-os alapon, vannak kész megoldások erre a feladatokra, főleg Linux és BSD alapon.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#93570) Gubek-Einste válasza Asike (#93567) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ez a 3600-as xiaomi jónak számít mókolás nélkül vagy nézzek valami mást ami stabilabb, megbízhatóbb?
Emiatt nézzél be a saját topikjába, hogy milyenek vele a tapasztalatok.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#93571) Asike válasza Gubek-Einste (#93570) üzenetére


Asike
csendes tag

Ebben az árban még az Archer AX55 van amit néztem szóval e kettő közül vagy ha van másik javasolt melyik lenne jobb? Sajnos nem tudok többet szánni rá szóval ebben az árban papíron ez a kettő tűnt jó opciónak. Max a laptopom tudom kábelre dugni szóval kell egy normális wi-fi router és ha már veszek akkor ne a leg olcsóbb vacak legyen ami a netem 10%-át is alig tudja. A 10cm-es téglafalat gondolom át viszi némi veszteséggel bármelyik.

(#93572) G.I.JOE válasza Asike (#93571) üzenetére


G.I.JOE
senior tag

Esetleg egy Asus AX56U 27e-ért?

[ Szerkesztve ]

(#93573) freemanone válasza MaCS_70 (#93559) üzenetére


freemanone
őstag

Ez a QNAP egyik nagyon érdekes újdonsága. Legalábbis máshol nem láttam még SD-WAN-t, ami az egész meshVPN-jük alapja. Na mondjuk hozzáteszem, hogy csak hobbiból foglalkozok hálózatokkal, enterprise vonalon bőven hiányosak az ismereteim.
Nyilván csak akkor van értelme, ha több helyen akarunk kiépíteni homogén hálózatot, tehát leginkább cégeknél.
Viszont leírni bonyolultabb mint megérteni egy mozgó árbáról, így adnék egy linket, mert szerintem a hozá tartozó animáció jobb magyarázat, mint a szöveg.
Nagyjából 1 perctől beszél a QNAP féle SD-WAN-ról és a meshVPN-ről: [link]

[ Szerkesztve ]

(#93574) Dr.NX


Dr.NX
Topikgazda

(#93575) g.gergo


g.gergo
senior tag

Üdv,
80-as évek technológiájával épült emeletes családi ház, falun. Jelenleg szutyok szolgáltatói (volt upc) router az emeleten, ap-ként meg a földszinten egy 15 éves nem is tudom milyen tplink router. Ez lenne kiváltva, továbbra is ap-ként üzemeltetve. Az igény a nagy és stabil hatótáv. Maximum 15 eszközt kellene kiszolgálni. Telefonok, tablagépek, laptop, meg 1-2 tv. Sima böngészés, youtube, belső hálózatról (nas) mesék streamelése. Semmi több. Se torrent, se semmi mas. Erre jó az előző kommentben hivatkozott, akciós 85p? Tényleg a lényeg a hatótáv, és stabil legyen. Köszönöm
Ui: Ha nem jó, tudnátok ajánlani 20-25e-ig?

[ Szerkesztve ]

(#93576) Dr.NX válasza g.gergo (#93575) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Igen.

Elfogadom a sütiket.

(#93577) g.gergo válasza Dr.NX (#93576) üzenetére


g.gergo
senior tag

Köszi, viszont lekéstem az akciót. :D Így akkor maradna a 65p, amire menne a 85p fw.

(#93578) Tompika777 válasza g.gergo (#93577) üzenetére


Tompika777
senior tag

Playit store-on most is akciós

(#93579) Dr.NX válasza Tompika777 (#93578) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

OfficeDepot-n is.

Elfogadom a sütiket.

(#93580) adalbert1 válasza Dr.NX (#93574) üzenetére


adalbert1
veterán

Hah, pár ár már magasabb lett, az AX68U így már 60k - ami csak szimplán ák legolcsóbb, igaz az utána következő 2-3 ezerrel drágább, így azért akkora akciónak nem mondanám, a 44k tényleg jó ár lett volna.
60k-ért az emagon van RT-AX86S, amellett meg végképp nem jó ár ezért 60k.

[ Szerkesztve ]

(#93581) woodworm válasza g.gergo (#93577) üzenetére


woodworm
veterán

Nem kell cserélni, ugyanaz. Ha az SWRT-re gondolsz, akkor megint ugyanaz megy mindkettőre.

(#93582) bigdady


bigdady
nagyúr

Sziasztok!

Egy ilyen megéri 9000 Ft-ért digi által 250 Ft-ért bérelhető szolgáltatói záras tplink ax10 router helyett? HUAWEI WiFi AX3 Dual-Core
[link] :R

[ Szerkesztve ]

(#93583) Tompika777 válasza bigdady (#93582) üzenetére


Tompika777
senior tag

Olvasd el, és dönts te magad, hogy neked kell e, vagy sem
[link]

(#93584) jack982 válasza bigdady (#93582) üzenetére


jack982
aktív tag

én is gondolkodtam pár napja ezen a dual-core-n, de aztán azt olvastam róla, hogy marha könnyen fel lehet törni ha valaki ért hozzá.

(#93585) Jim74 válasza Dr.NX (#93574) üzenetére


Jim74
nagyúr

Bestbyte már mondja le a rendeléseket elárazásra hivatkozva...

(#93586) g.gergo válasza Jim74 (#93585) üzenetére


g.gergo
senior tag

Nekem jött egy értesítés az express one-tól, h a bb csomagot készített össze nekem. Bár nem a 14,5e-ért, hanem 19.990ert sikerült vennem. Remélem azt leszállítják. Végülis az sem rossz ár, sőt.

[ Szerkesztve ]

(#93587) Jim74 válasza g.gergo (#93586) üzenetére


Jim74
nagyúr

Dr.NX posztjában lévő áron történt rendeléseket mondták vissza.

(#93588) Axi-Maxi


Axi-Maxi
tag

Sziasztok!

Huawei B315s routerral kapcsolatban lenne egy kérdésem, ha valaki még használ/használt ilyen készüléket.
Belső WiFi antennája mennyire acélos??
:))
Köszönöm

Igyál vizet Axi fizet

(#93589) Toca22 válasza Gubek-Einste (#93561) üzenetére


Toca22
csendes tag

Mit ajnálanál ?
Valami mikrotiket?

[ Szerkesztve ]

(#93590) Gubek-Einste válasza Axi-Maxi (#93588) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Erősen környezet függő a wifi teljesítmény, csak helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy milyen a lefedettség/sebesség.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#93591) Gubek-Einste válasza Toca22 (#93589) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mikrotik SXT vagy LHG LTE modemként.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#93592) MaCS_70 válasza freemanone (#93573) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm!

Érdekes megoldások ezek a Qnaptől, még tájékozódgatom a témában.

Az mindenesetre baromi jó, hogy ezek a kezdeményezések az innováció motorjai.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#93593) 4m@15


4m@15
tag

Úgy érzem elérkezett az idő s le kell cseréljem az a mostani hálózatomat.
Egy Time Capsule és kettő darab AirPort Express tette a dolgát 10 évig makulátlanul.

Családi ház, háromszor 50 négyzetméter és a földszinten van egy plusz 38 négyzetméteres konyha hozzáépítve. B30 tégla, vasbeton szerkezet a hozzáépítés Ytong.

Amivel szemeztem az a TP-Link AX3000 / AX55, ugrás lehet a mostanihoz képest talán, csak az nem világos, hogy mivel tudnám terjeszteni a vezeték-nélküli kupolát. RE505X lehet ami segíthet, igaz?

Van valakinek ilyen készülék együttese? Köszönöm! :R

iMac 5K | PlayStation | Nintendo | Xbox | iPad | iPhone | Apple Watch

(#93594) Tompika777 válasza 4m@15 (#93593) üzenetére


Tompika777
senior tag

Mesh kiépítéséhez az Asus ajánlotabb a többség szerint, mivel ott kábeles összeköttetés is működik ami nyilván stabilabb, a TP link ax55-nél meg csak wifi.
Maga a router szerintem klassz, stabil, én nemrég vettem ilyet, de nekem nem kell fejlesztenem Meshre.

(#93595) Alex91 válasza 4m@15 (#93593) üzenetére


Alex91
félisten

Mennyi penzt szansz ra?
Mekkora sebessegu nethez kell?
Esetlegesen a plusz egysegek vezetekkel osszekothetok-e?

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#93596) 4m@15 válasza Alex91 (#93595) üzenetére


4m@15
tag

Digi 1000 net van, az egyik egységet össze lehet kötni vezetékkel, a másikat nem sajnos.
Unifi rendszerben nem gondolkodom már, egy vagyon lenne, Dream Machine Pro meg az AP-k, de tudom hogy az lenne a legjobb.
Sok pénzt annyira nem, meglátom mennyit tudok kisajtolni a meglévőekből így nem tudok összeget írni. 100 körül talán.

iMac 5K | PlayStation | Nintendo | Xbox | iPad | iPhone | Apple Watch

(#93597) Alex91 válasza 4m@15 (#93596) üzenetére


Alex91
félisten

[link] , ebbol 2 db, [link] , ebbol 1 db fo routernek.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#93598) fido


fido
csendes újonc

Sziasztok! A következő probléma megoldásához kérem a segítségeteket. Adott egy bridge módban működő telekomos router, amihez a saját Linksys Ea9500 wifi routerem van csatlakoztatva. Ebbe van bekötve 5 vezetékes eszköz és egy switch, amibe meg további 6 eszköz. A wifi jelet kettő extenderrel juttatom el az emeletre és a ház elé a garázs- és kapunyitóknak, a kültéri kameráknak és az ezeket vezérlő homepodnak. Az extenderek külön néven sugárzott wifihálózatként működnek és a sok homekites cucc talán ezért nem működik megbízható módon. Arra gondoltam, hogy mesh wifire cserélem az egészet, de ha lehet, akkor a sok lan csatlakozó miatt megtartanám a mostani routert, mert azon 8 ethernet port van, míg egy Velopon csak 3. Működne ha vezetékkel összekapcsolom a bridge módra állított mesh routert a jelenlegi routerrel? Ha két darabos mesh készletet veszek akkor a második mesh routert mivel kellene összekapcsolnom? Azt is a fő routerrel vagy a másik mesh routerrel? Vagy jobb lenne ha a jelenlegi routert nem használnám és az új mesh routerre egy switchen keresztül kapcsolnám az eszközöket?

(#93599) Relo


Relo
tag

Sziasztok!

65 m2 alapterületű vályogházban szeretnék mindenhol használható wifi lefederttséget. A jelenlegi telekom előfizetésem maximális sebessége 25/5 mbit/s.
A ház alaprajzát nagyjából megrajzoltam, a falak 50-60cm vályogtéglából vannak.

A telekom által biztosított speedport entry 2 modem a csillaggal jelölt első szobában van. A cél az lenne hogy a hátsó szobában is meglegyen a 25/5 mbit/s sebesség. Jelenleg a konyhában van egy asus rt n12+ router jelismétlőként, de így a hátsó szobában instabil a kapcsolat és átlagban 5-7 mbit/s a max sebesség. A wifit használó eszközök 4 mobil, 2 sztali gép, 2-3 laptop, és ezek sokszor egyszerre. Valamint a hűség lejárta után lehet váltanák nagyobb sebességű netre más szolgáltatónál.

Amikre gondoltam:
- a speedport entry wifi részét letiltom, veszek 2 egyforma routert, eggyet a speedport entry mellé, eggyet a konyhába jelerősítőnek (a kinézettek: mercusys ac10, mercusys mr50g, mercusys ac12g)
- meghagyom a speedport entryt az első szobában teljes funkciójában, veszek egy routert a hátsó szobába és áthúzok egy kábelt hozzá a padon a speedport entrytől (ez azért nem szimpi, mert nincs kedvem szétfúrni a plafont és onnan csüngő kábeleket nézni, de ha ez a stabil net ára az egész házban akkor meghozom ezt az áldozatot)
- tegnap kezdtem el szemezni a mesh rendszerekkel és kinéztem ezt: Mercusys Halo H30G Wi-Fi Mesh rendszer (3-as csomag), AC1300, Dual-Band, Gigabit, MU-MIMO ebből menne egy az első szobában, egy a konyhában, és egy a hátsó szobában. nem tudom így mennyire biztosítana az egész házban gyors és stabil wifi kapcsolatot, mert nem ismerem ezeket a rendszereket, és az árát is sokallom kicsit.

Ti melyik, vagy milyen egyéb megoldást javasolnátok?

(#93600) Gubek-Einste válasza fido (#93598) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Vagy jobb lenne ha a jelenlegi routert nem használnám és az új mesh routerre egy switchen keresztül kapcsolnám az eszközöket?
Ez lenne a jobb megoldás, minden eszköz (a switch kivételével) legyen mesh-be szervezve.

Miért pont Linksys eszközökben gondolkozol?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.