Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94101) Patice válasza CactuS (#94097) üzenetére


Patice
nagyúr

Otthoni hálózathoz én így raknám össze:
Router: TP-Link ER605 router
AP: 2x TP-Link EAP610
Mindkettő Omadás, és a NAS-odon lehetne is futtatni az Omada Controllert Docker-ben.
Az AP-ok ugyan POE-s modellek, de TP-Link mellékel tápegységet is.
A TP-Link Omada kontroller az kb. a Ubiquiti Unifi rendszerének felel meg.
Omadával valósítható meg a mesh ezekkel az AP-okkal.

Munkahelyre meg szinte mehetne ugyanez a konfig. A router tud kezelni USB-n mobilnet stick-et.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#94102) CactuS válasza Gubek-Einste (#94100) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Meshben voltak az asus routerek - most nincs mesh képes asusom, de gondolom az akkor aimesh volt - és amikor váltott az eszköz egyikről a másikra, akkor egy pillanatra ledobta az eszközöket a wifiről. Ez mondjuk egy messenger beszélgetés esetén a hívás megszakadását jelentette.

Patice: köszi neked is. :R

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#94103) MaCS_70 válasza beller (#94096) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az SXT router is, de nincs benne se wifi, se soklyukú switch. Éppen ezért jellemző az a felhasználás, hogy modemként konfigurálják (LTE passthrough), így a saját router úgy köthető mögé, mintha az a WAN-portján a szokott kábeles netet kapná.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#94104) beller válasza MaCS_70 (#94103) üzenetére


beller
aktív tag

Köszönöm mégegyszer a segítséged. Nem tartom kizártnak - mondhatni biztos - hogy ha eljutok a konfigurálásig akkor ismét jelentkezem segítségért.

(#94105) MaCS_70 válasza beller (#94104) üzenetére


MaCS_70
félisten

Hajrá!

Ha megvan az eszköz, az első teendőd a Winbox alkalmazás letöltése. Egy db. exe.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#94106) vacs válasza CactuS (#94102) üzenetére


vacs
veterán

Ha Mesh-ben voltak az Asus routerek, akkor nem szabadna megszakadni egy pillanatra se a kapcsolatnak! :F

(^)(>.<)(^)

(#94107) MaCS_70 válasza CactuS (#94102) üzenetére


MaCS_70
félisten

vacs +1

Az AP-váltásnak olyan rövid holtidő alatt kell megtörténnie, amit maga az eszköz vidáman kompenzál -- magyarán a felhasználó nem veszi észre, az aktív kapcsolatok pedig röhögve átvészelik.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#94108) matykooo


matykooo
aktív tag

Sziasztok!

új házba fogunk költözni, és a meglévő wifi routerünket szeretném lecserélni valami stabilabbra (akár kettőre).

A ház kb 100 m2, a router az egyik szélső helyiségben lenne, tégla és sok helyen gipszkarton falak. A felhasználás teljesen átlagos, telefon, laptop, netflix kisebb dolgok, semmi játék vagy extrém igénybevétel. Kábelnet van lefűzve, ez is marad, a helyi szolgáltató max 150 es netet tud.

Szeretném ha stabil lenne az egész házba, illetve a teraszon is, így akár 2 routeres rendszer is mehet.
Árban nem szeretnék elszállni, de nyilván nem a 8-10 ezres kategóriában gondolkodnék. A cél, hogy a mostani működés helyett ami olyan, hogy van helyiségünk ahol alig-alig van jel, lefedje az egész házat.

''a walesi srác aki legenda lett''

(#94109) Gubek-Einste válasza matykooo (#94108) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A legoptimálisabb egy Asus AiMesh hálózat kialakítása lenne, elsődleges eszköznek egy AX58U vagy TUF-AX5400 lenne ajánlott, másodlagosnak egy AX55.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#94110) freemanone válasza MaCS_70 (#94107) üzenetére


freemanone
őstag

Pedig teams hívásnál nálam is megakad az Asus AImesh router AP váltásnál. Épp elég arra, hogy egy fél mondat kimaradjon.

(#94111) xrvman válasza Gubek-Einste (#94109) üzenetére


xrvman
őstag

Erdemes "semmi játékra" 50eFt-os routert beszerezni? Nem elég 2 db AX55 Mesh-ben?
Ennyivel erősebb az AX58U jele? Bocs, a tudatlan kérdésért.

(#94112) Multibit válasza xrvman (#94111) üzenetére


Multibit
veterán

A kérdésedből arra következtetek, hogy azt hiszed, drága routert csak játékhoz érdemes venni. :(
Ja, nem minden routernek van "jele" ;]

(#94113) migabi24


migabi24
nagyúr

Üdv, kevés a port, létezik olyan router amin több port van és nem egy vagyon, vagy vegyek switchet mindenképp?

(#94114) dnielrable


dnielrable
csendes tag

Sziasztok

Nem Kínában gyártott, routert szeretnék vásárolni kb 300€ kerettel.
Mikrotik router ajánlatot kaptam legutóbb, de sajnos néhány napja már nem elérhető a modell.

Egyszerű felhasználóként használnám, de örülnék a sok beállítási lehetőségnek.

Előre is köszönöm!

(#94115) Patice válasza migabi24 (#94113) üzenetére


Patice
nagyúr

8 portos egyberouterek borsos árúak.
Ha csak több port kell, akkor igen, egy switchre lesz szükséged.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#94116) worxland válasza migabi24 (#94113) üzenetére


worxland
addikt

Sokkal, nagyon sokkal olcsóbb egy plusz switch.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#94117) A214


A214
aktív tag

Sziasztok,
Szerintetek ezt a MM ban rendes 3év garival adják? [link]

(#94118) migabi24 válasza Patice (#94115) üzenetére


migabi24
nagyúr

Akkor jól láttam, köszi mindkettőtöknek a segítséget :R

(#94119) blakey válasza A214 (#94117) üzenetére


blakey
titán

Amennyit a gyártó vállal, úh. igen, 3 év garncia.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#94120) Gubek-Einste válasza xrvman (#94111) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Erdemes "semmi játékra" 50eFt-os routert beszerezni?
Elsődleges eszköznek érdemes erősebb eszközt venni, jövőben a helyzet még változhat így érdemes erősebb eszközt venni mint ami most szükséges.

Nem elég 2 db AX55 Mesh-ben?
Elég lehet

Ennyivel erősebb az AX58U jele?
Nem, hardveresen erősebb ami a hálózat irányításában jól jöhet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#94121) Gubek-Einste válasza dnielrable (#94114) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mikrotik router ajánlatot kaptam legutóbb, de sajnos néhány napja már nem elérhető a modell.
Másik hasonló eszköz nincsen a Mikrotik kínálatában?

Egyszerű felhasználóként használnám, de örülnék a sok beállítási lehetőségnek.
Ez általában ütni szokta egymást.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#94122) xrvman válasza Multibit (#94112) üzenetére


xrvman
őstag

Ezt így, kár volt ideírnod.
Hiába erősebb egy router, a jele, egy bizonyos ponton tovább nem erősödhet a szabványok miatt. Ekkor jön képbe egy 3. router, mely mondjuk az udvar sarkát is ellátja jellel.
Szóval arra gondolok, a több kisebbnek látom értelmét.

(#94123) GoodSpeed válasza Gubek-Einste (#94120) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

Az a baj, hogy 50K-t kiad valaki egy routerért, hogy majd használja 5+ évig...
Aztán itt van a 6E, melyhez érkeznek majd a kliensek és a routerek is ...
Wi-Fi 6E - mit tud a legújabb vezetéknélküli technológia? - PC World

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#94124) xrvman válasza Gubek-Einste (#94120) üzenetére


xrvman
őstag

Köszi! :R
Ugyanis jelenleg két AC66U B1 routert használok Meshben. Mu mimo miatt váltottam volna, de, jelenleg 1 készülékem támogatja, így elvetettem. Egyelőre még nagyon is jók.
Úgy vettem észre, hogy a hatótáv, kb 9 métert ha eléri. Ugyanis 1 fal van csak és mégis, kb. onnantól van, hogy a garázsban már nincs jel.

(#94125) Fall-N válasza xrvman (#94122) üzenetére


Fall-N
veterán

Azért az nem ilyen könnyű. A ház/lakás adottságai amik leginkább befolyásoló tényezők. A falak száma, anyaga, a körülvevő rádiós eszközök és ha vannak szomszédos WiFi routerek. BT eszközök szintén zavarják a jelet. Manapság egy háztartásban rengeteg WiFi és BT eszközök lehetnek.

(#94126) MaCS_70 válasza GoodSpeed (#94123) üzenetére


MaCS_70
félisten

SZERINTEM: mire a 6E annyira elterjedt lesz, hogy érdemben előnyt jelentsen a használata, a most vásárolt korszerű routerek már megszolgálták az árukat.

Az árérzékenység persze szubjektív dolog, de őszintén szólva sosem értettem a panaszkodást havi pár száz forintra kijövő költségeknél. Én most vettem 60e Ft-ért egy AX86S-t. Ha három év múlva közvetlenül a (műszaki) kukába megy, akkor kb. 1600 Ft-ra jön ki a havi vételárrésze. Ebből nem jön ki két tölcséres fagyi...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#94127) blakey válasza MaCS_70 (#94126) üzenetére


blakey
titán

+ a mostani AX-es routerek, főleg, amelyek megfelelően tudják minden téren minimum a Gigabitet, azok szerintem otthoni felhasználásra bőven elegendőek lesznek, én nem látom a jövőt, de azt igen, hogy ha 5 év múlva is ugyanezzel a sebességgel tudnak dolgozni az eszközök, mint most, akkor teljesen elégedett leszek, nekem elég telefonon, tableten, lejátszókon és gépeken a minimum gigabit, nem elég egy erős router, a klienseknek is "erősnek" kell lenniük, nálam most megvan a közös nevező, router és kliensek is kiszolgálják egymást, egyik sem akar többet és szükségem sincs többre, persze azért még mindenhol van egy kis tartalék, pl. 160MHz, szóval az AX86S-el talán elégedett leszek a következő néhány évben, remélem a szoftverek is jók lesznek.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#94128) GoodSpeed válasza MaCS_70 (#94126) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

Ez is igaz. Nekem most fogják bekötni a DIGI 1000/300-at a következő héten. Már napok óta filózom, és arra jutottam, hogy a két éve meglévő ASUS RT-AC65P nekem bőven elég. Lakáson belül mindenhol van jel, repeater nélkül. A laptop vezetékesen van rajta de tudja az AX-et, új gamer laptop. A TV vezetékesen van rajta, de most elvileg kapni fog egy Google Chromecast 4-et Google TV-vel, és az a cucc sem tud AC-t. A Sony kamerám az egyetlen eszköz, ami 2.4 GHz-es WiFi-t tud maximum, a mobiltelefonom szintén tudja az AX-et, tehát lényegében nekem a két AX-es eszközömből csak az egyik használná gyakorlatban is a szabványt. Vezetékesen nézve, meg az ASUS RT-AC65P bőségesen elég, de WiFi-sen is hiszen telefonra Youtube, HBO Max esetleg... vagy Google ChromeCast 4-re ami meg nem tud AX-et, szóval nem látom indokoltnak. Mondom napok óta filóztam ezen, de az ASUS RT-AC65P egy erős, nagyon jó router. Csak ASUS routereket néztem, nekem fontos a márkahűség. Korábban volt TP_link Archer C5 V1.2-öm öt évig azzal sem volt baj, csak aztán eladtam, mert ez sokkal erősebb... és ezt már eleve 2 évvel ezelőtt a DIGI 1000-hez vásároltam, viszont akkor elmaradt a tényleges váltás.
Lényeg a lényeg, ha nincs a folyamatosan újabb és újabb szabvány, és nincs két eszközöm amelyek ezt az AX-et ki tudná használni, akkor meg sem fordult volna a fejemben, hogy az RT-AC65P-t esetleg márkán belül nagyobbra cseréljem!

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#94129) blakey válasza GoodSpeed (#94128) üzenetére


blakey
titán

Azért egy AX58U jobb eredményekre képes még AC-n is az AC65P-hez képest, a "nagyobbak" meg annál is jobbak. Én már végig mentem ezen a "létrán".

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#94130) GoodSpeed válasza blakey (#94129) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

Nekem újabban ez az elrendezés jön be, mert állóban látom a ledeket, mivel kb fejmagasságban van a router. Korábban mindig fekvő elrendezésűim voltak. Ami meg állóban van, az az AX58U-nál is drágább pl AX86S.
Kíváncsi leszek, hogy AC-n keresztül mennyit fog kipaszíroni magából maxon. Mondjuk a telefon az Mi 11 Lite 5G NE 8/128- azon elvileg nem kellene fennakadnia sebességlimitben.

[ Szerkesztve ]

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#94131) GoodSpeed válasza GoodSpeed (#94128) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

Javítás
A TV vezetékesen van rajta, de most elvileg kapni fog egy Google Chromecast 4-et Google TV-vel, és az a cucc sem tud AC-t
helyesen:
A TV vezetékesen van rajta, de most elvileg kapni fog egy Google Chromecast 4-et Google TV-vel, és az a cucc sem tud AX-et

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#94132) bpmcwap


bpmcwap
senior tag

Van egy Asus AX86S routerem, vettem egy Brother 1622-es multinyomtatót, amit rákötöttem az USB-re és megosztottam. Nyomtatni tudok, szkennelni nem. Rákerestem, elvileg EZ megosztással kellene megosztani a nyomtatót. Letöltöttem a Print programot, elindítom, DE NEM LÁTJA A ROUTERT... Újraindítottam már mindent többször is, próbáltam wifin és lan kábelen is lógva a laptoppal a routeren, de sehogy nem ment. Az EZ megosztást elvileg támogatja, mert a router menüjében is ott van, sőt linkeli is a programot. Van valakinek ötlete esetleg, hogy mit kellene tennem, hogy tudjak hálózatban szkennelni? Köszönöm

[ Szerkesztve ]

Túrista vagyok

(#94133) MaCS_70 válasza bpmcwap (#94132) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem tartom kizártnak, hogy valahogyan össze lehessen hozni, de számtalan kísérletből én eddig nulla olyannal találkoztam, amelyben a szkennelés sikerült volna.

Az Általad linkelt oldalon sem látok szkennelésre utaló tartalmat.

A nyomtatás egy viszonylag egyszerű és egységes nyelven történő kommunikációt igényel, a szkennelés már nem igazán ilyen triviális.

Meg aztán hálózati szkennelésre egy routerre dugott eszköz szintjén olyan nagyon tömeges igény nincs. Én személy szerint nem nagyon tudok elképzelni olyan helyzetet, amelyben értelme lenne -- pedig kifejezetten sokat szkennelek. Így aztán nem igazán tűnik rentábilisnek a fejlesztése.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#94134) Multibit válasza bpmcwap (#94132) üzenetére


Multibit
veterán

Erről a nyomtatóról van szó? Miért USB-re kötötted, ha hálózati eszközként akarod használni? Tud wifi-n kommunikálni.

(#94135) dnielrable válasza Gubek-Einste (#94121) üzenetére


dnielrable
csendes tag

Nem feltétlenül, az új Mikrotik-eknél olvastam, hogy van 12 előredefiniált konfiguráció(kezdőknek). Egyből magamra ismertem, hasonlóan szeretnék vele foglalkozni, mint Linux-szal.

Néhány szűrés után ez az egy találatot mutatta az allegro:
MikroTik Chateau LTE12 4G LTE router

Van esetleg olyan márka Mikrotik-en kívül, amit érdemes lehet számításba venni és 0%-ban kínai?

(#94136) Anaconda


Anaconda
tag

Sziasztok!
Az új házunkban szeretném kialakítani a wifi rendszert.
A földszinten van a router, ez egy TP Link nem wifi 6-os router, de az 5GHz-t már tudja, támogatja a mesh-t. Az emeletre is kell wifi, illetve ha lehet 3db LAN.
A kérdésem, hogy pl az RE605X támogatja úgy a Mesh-t, hogy LAN-on van összekötve a routeremmel?
Nem szeretném feleslegesen wifin összekötni. Az emeletre pedig 1db LAN kábelt felvinnék és egy switch szétosztja 3 felé, vagy akár az RE605X-nek is, vagy annak külön húzok egyet.
Mit tanácsoltok?
Amit szeretnék, hogy legyen stabil mesh, a jelenlegi kétszintes házunkban nem szeretem, hogy a wifik közt kell mászkálni. A keret a lehető legkevesebb.

(#94137) bpmcwap válasza Multibit (#94134) üzenetére


bpmcwap
senior tag

igen. Mert a router mellett van, de egy vezetékes kapcsolat mindig stabilabb - a canon tintasugarassal is álandóan szenvedtem wifin... :(

Túrista vagyok

(#94138) bpmcwap válasza MaCS_70 (#94133) üzenetére


bpmcwap
senior tag

akkor most ki be huzigassam az usbdrótot a routerből a laptopba álandóan ha szkennelni akartok??? :(

Túrista vagyok

(#94139) Tompika777 válasza Anaconda (#94136) üzenetére


Tompika777
senior tag

A TP-Link Mesh képes wifi extenderei kábelesen nem köthetőek össze a routerrel, csak wifi-n lehet Mesh hálózatot kialakítani velük. Amelyiken van utp csatlakozási lehetőség, az arra szolgál, hogy tudnak vezetékes AP-ként működni. Amúgy ha a routered eleve nem ax-es, akkor teljesen felesleges ax-es range extendert venni(ráadásul nem olcsók), tökéletesen megteszi neked az AC-s re220, re300, vagy re315 is.

(#94140) Alex91 válasza bpmcwap (#94138) üzenetére


Alex91
félisten

Nem, hasznald wifi-n…!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#94141) Multibit válasza bpmcwap (#94137) üzenetére


Multibit
veterán

Mindig stabilabb, ez igaz, de nem az USB a wifi alternatívája, hanem az ethernet kábel :W
Ha a router közelében van a nyomtató, nem lehet nagy gond. Mi a konkrét jelenség?

[ Szerkesztve ]

(#94142) bpmcwap válasza Multibit (#94141) üzenetére


bpmcwap
senior tag

Rákötöttem wifire, ez most stabil, ha gondom lenne, akkor majd jelentkezem. Köszönöm

Túrista vagyok

(#94143) Kenderice


Kenderice
senior tag

Sziasztok.
Milyen strapabíró routert ajánlanátok egy konyha-szerű helyiségbe ahol néha főzés-sütés szokott lenni?
Wifi kell, de gigabit nem szükséges. 4 ethetnet portra lenne szükség.
Van olyan, ami eléggé zárt ahhoz, hogy ne nagyon jusson bele pára meg gőz?

Köszönöm.

(#94144) Gubek-Einste válasza Kenderice (#94143) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egyáltalán nem ajánlott ilyen környezetbe eszköz telepítése.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#94145) Multibit válasza Kenderice (#94143) üzenetére


Multibit
veterán

Legyen a router egy másik helyiségben és vigyél egy kültéri AP-t vezetékkel a párás konyhába!

(#94146) Patice válasza Kenderice (#94143) üzenetére


Patice
nagyúr

Én keresnék kültéri router erre a célra.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#94147) Kenderice válasza Gubek-Einste (#94144) üzenetére


Kenderice
senior tag

Muszáj oda tenni.

(#94148) Kenderice válasza Patice (#94146) üzenetére


Kenderice
senior tag

Kerestem.
Egy portosakat találtam csak.

(#94149) Kenderice válasza Multibit (#94145) üzenetére


Kenderice
senior tag

Jelenleg is van ott egy router de szarakszik.
Abból 4 irányba mennek utp kábelek, tehát ott futnak össze.
Ergo máshova nem tehetem az eszközt.

(#94150) dudu98


dudu98
tag

Sziasztok! Egy nagyon idegesítő probléma miatt kérnék segítséget, mivel már nagyon sokféle módszerrel próbálkoztunk, de a hálózatunk továbbra is ingadozó, sokszor ütközik az IP, folyamatosan újra kell indítanunk a routereket.
Adott egy két szintes családi ház, melynek az alsó szintjén egy bolt üzemel ahol fontos lenne a folyamatos internet elérés, illetve a felső szinten 3 lakás található, ahol szintúgy kellene a stabil kapcsolat. A falvastagság kb 30cm, tégla építésű. Jelenleg 4 router van a házban, emiatt érthető hogy állandóan ütköznek az IPk, de ha kevesebb lenne akkor a lefedettség lenne elégtelen.
Az alsó és felső szintre is be lett vezetve a digi féle gigabites internet, így elméletileg a sávszélességgel nincs probléma.
Első kérdésem: Érdemes lenne beruházni egy jobb minőségű mesh hálózatba pl.TP-Link Deco X60 3 modemmel?
Második (elsőhöz kapcsolódik): A két bevezetett hálózatot egyszerre lehet használni, hogy a sávszélesség max legyen, tehát az alsó szinten a routerhez kapcsolom az egyik fő digi routert és a felső szinten lévő routerhez is a másikat, így azok egymás között el tudják osztani azt a sávszélességet (magyarul a 2 gigabites hálózatot egyben kezelje)
Előre is bocsánat, ha nem szakszerűen írtam le a problémát, de remélem hogy itt megoldást találok :R

“Felix, qui potuit rerum cognoscere causas”

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.