Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94951) Slowman


Slowman
aktív tag

Sziasztok,

van valakinek összehasonlítási alapja az RT-AX86S és TUF AX5400 esetében? Technikai adatlapok alapján nem sokban tér el a két router. A külső antennák száma ami szembetűnő, ill. egy kicsit jobb CPU van a AX5400-ba, ill. AX86S Wifi6 2.4GHz elvileg jobb valamivel.
Nekem ami a legfontosabb diff. a range, az a baj, hogy ASUS-ék nem nagyon kötik ezt az orrunkra, így nem lehet tudni melyik kínál jobb lefedettséget egységnyi területen. A külső antennák száma sem feltétlen egyenesen arányosan növelné a range-t ha jól tudom.
A házban van egy 16-os switch ezen van nagyjából minden (3 TV, Xbox, PC, NAS + 2 node). Telefonok és a tablet 5GHz lát mindenhol ill. klíma, termosztás stb. nem problémás 2.4Ghz tudnak úgyis, a házon belül elég jó a lefedettség. Ami miatt jobb range kellene, a 3 kültéri Ring kamera.
Jelenleg egy AX56U a fő router (emelet), ill. 2db AC66U van a lakásban (1 emeleten, 1 földszinten). Az AC routerket akarom lépésekben kicserélni AX-re, így az AX56-ból lenne a földszinti node a fenti kettő közül valamelyik lenne a master. Ill. ha elegendő lenne a range, akkor nem is biztos, hogy kell 3 router a lakásba, így az AX56-ot eladnám és egy erősebb nod is kijöhet belőle (3 AX-re most élből nincs budget).

Köszi!

(#94952) Alex91 válasza Slowman (#94951) üzenetére


Alex91
félisten

A AX86S SoC az erosebb, barmennyire is nem ugy tunik :D .

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#94953) pappkarcsi


pappkarcsi
senior tag

Sziasztok!
Tegnap akartam lerendelni az Asus RT-AX55-öt, de ma az AQUA az RT-AX56U 25k-ert adja 37 ezer helyett. Mi lehet az oka a 30+% akciónak?
Amit látok, hogy az 55 a Version 3.0.0.4.386.45934 fw-t, míg a 56 a Version 3.0.0.4.386.67508 fw-t is megkapta már/még. Ez alapján nem lehet az, hogy az 56 a régebbi és most pörgetik ki. Valakinek rossz tapasztalata az 56-ossal? arukeresőn az 55-nek jobb a helyezése. :F
Köszi

[ Szerkesztve ]

Regisztrált: 2007 - 99 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése

(#94954) blakey válasza Slowman (#94951) üzenetére


blakey
titán

Technikai adatlapok alapján nem sokban tér el a két router. - pedig eltérnek egymástól
egy kicsit jobb CPU van a AX5400-ba - pont fordítva, az AX86S-ben jobb a CPU
Lefedettségben is egy picit jobb az AX86S, az AX5400-as az AX58U lefedettségét és képességeit hozza, annyi különbséggel, hogy 5GHz-en 4x4-es, tehát AX58U v1 és AX5400 gyakorlatilag ua.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#94955) orso0355 válasza Soma01 (#94950) üzenetére


orso0355
őstag

Köszönöm, így már értem!
Annyit szánok rá, amennyibe kerül :K
Ketten vagyunk, mindent összeadva 3 mobil, egy okostévé, 2 laptop, meg egy Mi TV stick a készlet, általában nem egyszerre. Mivel most már sokat vagyunk a kertben, és gyakran hallgatunk online zenéket, ezért lenne jó kint is egy kis delej, illetve így kint is tudnék/tudnánk dolgozni homeoffice esetén.
Akkor a digis eszköz mellé kell 1 új, illetve egy ugyanolyan a kert felőli oldalra, ezek ketten fogják alkotni a wifit, ha igaz.
Kint is vannak konnektorok, teraszon, esőtől, naptól azért védett helyen. Érdemes lenne olyasmit találnom, amit kintre is bedughatok.

(#94956) Slowman válasza blakey (#94954) üzenetére


Slowman
aktív tag

Nekem a tri core "jobbnak" tűnt még ha az órajel alacsonyabb is. Viszont mivel már ketten is az AX86S-t mondtátok jobbnak, akkor ez el is dőlt :K .
Köszi!

(#94957) Alex91 válasza pappkarcsi (#94953) üzenetére


Alex91
félisten

Mivel az AX55 olcsobb altalaban, johogy azt veszik tobben…

Szerintem ne gondolkozz tul sokat, azt vedd meg az 56U-t, jobb router!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#94958) blakey válasza Slowman (#94956) üzenetére


blakey
titán

Ez nem egyszerű matematika, mert ugye ott a 3 több, mint a 2, itt azért más a helyzet, ráadásul hónapokig használtam az említett eszközöket (TUF5400 helyett AX82U-t), érezhetően erősebb az AX86S.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#94959) Slowman válasza blakey (#94958) üzenetére


Slowman
aktív tag

köszi! :R

(#94960) Alex91 válasza orso0355 (#94955) üzenetére


Alex91
félisten

Érdemes lenne olyasmit találnom, amit kintre is bedughatok.

Ehhez sok szerencset… :DD

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#94961) orso0355 válasza Alex91 (#94960) üzenetére


orso0355
őstag

Ezek szerint nincs kültérre alkalmas eszköz?

(#94962) Essejó válasza orso0355 (#94955) üzenetére


Essejó
veterán

Kültéri AP kell neked. link

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#94963) Gubek-Einste válasza Slowman (#94951) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nekem ami a legfontosabb diff. a range, az a baj, hogy ASUS-ék nem nagyon kötik ezt az orrunkra, így nem lehet tudni melyik kínál jobb lefedettséget egységnyi területen. A külső antennák száma sem feltétlen egyenesen arányosan növelné a range-t ha jól tudom.
Mivel nem lehet megmondani, csak helyszíni tesz során dől el, hogy milyen lefedettséget sebességet lehet elérni az adott helyen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#94964) Soma01 válasza orso0355 (#94955) üzenetére


Soma01
veterán

Igen, így lesz majd. A kültéri Mesh eszközre most nem tudok ajánlani semmit. Bár nem is kerestem. Tedd az egyiket az ablakba és a WiFi meg onnan kezdve ér amíg ér. De lehet, hogy a végén 3db eszköz kell majd. Ez majd a helyszínen derül ki.

(#94965) Soma01 válasza orso0355 (#94961) üzenetére


Soma01
veterán

Vagy Omada irányba mész el és lesz Mesh is. Persze mehetsz Ubiquiti Mesh irányba is. De szerintem az drágább lesz.
Vagy, külön hálózat lesz a benti és a kinti. Így lenne a legolcsóbb.

(#94966) orso0355 válasza Soma01 (#94965) üzenetére


orso0355
őstag

Köszi!
Mindenképp egy hálózatot szeretnék, ez alap :-) legalább most ki tudok indulni valamiből.

(#94967) orso0355 válasza Essejó (#94962) üzenetére


orso0355
őstag

Köszönöm az ötletet!
Ezzel ugyanaz lenne a teendő? Rákapcsolni a digis eszközre, és irány ki? :B

(#94968) diablomoid


diablomoid
csendes tag

Sziasztok,
Backstory:
Meg kellene oldanom egy erdő közepén levő házikóban valami normális internetet. ( "stabil" 5-10mb már varázslat lenne). Jelenleg mobilon a legszerencsésebb ponton, 4g vel van 5mb, 98% ban semmi lefedettség, mind1 milyen szolgáltatót nézünk. Csak sim-es net játszik, más nincs..

Jelenleg valami nagyon budget build lenne az elképzelés pl hogy a ház tetejére magas oszlop és arra antenna ami LTE routerbe megy.
Pl:

TP-LINK TL-MR6400 + Bibilel ATX-BBL3723
Vagy valami kínai kütyü?


Mi lenne legolcsóbb megoldás szerintetek? Lehetséges egyáltalán? Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#94969) Soma01 válasza orso0355 (#94966) üzenetére


Soma01
veterán

Ezek az eszközök plafonra szerelhetőek, a kültériek meg falra, oszlopra.
Az otthoni Mesh eszközök meg vagy egy kocka vagy egy henger vagy egy hagyományos router kinézetűek.

(#94970) Soma01 válasza diablomoid (#94968) üzenetére


Soma01
veterán

B315 használtan, plusz antenna. Ha mobillal van 4G térerő, akkor az antennával is lesz és jobb.

(#94971) Essejó válasza orso0355 (#94967) üzenetére


Essejó
veterán

Igen, akár a kert közepén egy oszlopra is. Tápfeladós, az az a lakásban van a tápja, és a lankábelen küldi ki a delejt.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#94972) Soma01 válasza Essejó (#94971) üzenetére


Soma01
veterán

Ebből hogy lesz Mesh?

(#94973) Essejó válasza Soma01 (#94972) üzenetére


Essejó
veterán

Az sehogy, de a kert végében is lesz wifi.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#94974) orso0355 válasza Essejó (#94973) üzenetére


orso0355
őstag

Értem, ez viszont már nem megoldható, nem fogom kivinni a kábelt a kertbe, illetve nem is kell akkora hatótáv (50 méter a kert vége kb, nekem bőven elég 15 méterig).
A kert vége dzsindzsa, de iszonyúan :DD

[ Szerkesztve ]

(#94975) orso0355 válasza Soma01 (#94969) üzenetére


orso0355
őstag

Nos, plafon, fal, oszlop is van, meg úgy általtában hely 😃 bárhogy néz ki majd a cucc, az elhelyezéssel nem lesz gond.

(#94976) Essejó válasza orso0355 (#94974) üzenetére


Essejó
veterán

A teraszon a falra is rakhatod.
Viszont ha kint is kell a mesh, akkor pl link

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#94977) Soma01 válasza Essejó (#94976) üzenetére


Soma01
veterán

Úgy gondoltad, hogy az egyiket kitenni az ablakba? Mert ezek beltéri eszközök, tudomásom szerint.

(#94978) Essejó válasza Soma01 (#94977) üzenetére


Essejó
veterán

Igen, Árukeresős értékelésben van ilyen, kinn van az ablakban, szemben park, 50+ métrnél még van wifije

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#94979) orso0355 válasza Essejó (#94976) üzenetére


orso0355
őstag

Ez pl. jó lenne, igen, köszönöm.
Az ablakban is elég :DD

(#94980) pappkarcsi válasza Alex91 (#94957) üzenetére


pappkarcsi
senior tag

Mint kiderült, amit néztem, az nem az AX-RT56U, hanem RT-AX1800U, én néztem be.

Ebben az esetben mit javasolnátok? AX-RT55 vagy RT-AX1800?
Az USB port nem szempont.

Regisztrált: 2007 - 99 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése

(#94981) Vibalazs


Vibalazs
tag

Hali!

Tudnátok ajánlani olyan Routert amiben van élő forgalom figyelés, IP címekkel.

Szeretném blokkolni az internetről érkező címeket. Folyamatosan próbálkoznak különböző IP címekkel elérni a belső hálózatot.
Így azt szeretném elérni, hogy csak az engedélyezett címek között menne a kommunikáció. Vírus szkennelés és hasonló biztonsági újdonságokat nem szeretném használni.

Egy TP-Link ER605 -öst néztem eddig ki.

(#94982) Multibit válasza Vibalazs (#94981) üzenetére


Multibit
veterán

Zárj be minden portot, akkor nem tudnak próbálkozni! Szükséged van portnyitásra?

(#94983) baro32 válasza Vibalazs (#94981) üzenetére


baro32
aktív tag

Szia nekem a Malwarebytes segít ebben sorozatosan blockolja az ilyeneket.

HP OMEN 17" i9-13900HX 32GB (DDR5-5600MHz) RTX4080 (12GB -175w) SK Hynix PC801 1TB +Toshiba xg7 4TB SSD

(#94984) Soma01 válasza Essejó (#94978) üzenetére


Soma01
veterán

Akkor az így jó lesz.

(#94985) Soma01 válasza orso0355 (#94979) üzenetére


Soma01
veterán

Tehát akkor úgy is el tudod helyezni az ablakban? Ahogy írtam a #94964-ben... Milyen üvegből van az ablak?

(#94986) Vibalazs válasza Multibit (#94982) üzenetére


Vibalazs
tag

Igen, használok portokat.

(#94987) orso0355 válasza Soma01 (#94985) üzenetére


orso0355
őstag

Igen, simán el tudnám helyezni több helyen is. Egyszerű fa ablak van, két réteg sima üveg, de jó régi, tehát semmi ilyen gáz vagy hasonló töltet. Ez jó lehet?

(#94988) Soma01 válasza orso0355 (#94987) üzenetére


Soma01
veterán

Az jó lesz. Nálam a hőszigetelt dupla üveg, nagyon megfogja a WiFi-t.

(#94989) Multibit válasza Vibalazs (#94986) üzenetére


Multibit
veterán

Nem biztos, hogy új routerre van szükséged, csak jól be kell lőni a tűzfaladat. Ez itt egyelőre offtopic.
Milyen routered van?
Állítsd be úgy a portforwardokat a routerben, hogy standard portok (21, 22, 23, 80, 443, stb.) ne legyenek nyitva. Ezeket találják meg először a port scannerek. Ha UPnP engedélyezve van, tiltsd le!

(#94990) orso0355 válasza Soma01 (#94988) üzenetére


orso0355
őstag

Végre valami előnye is van a régi háznak :DD

(#94991) diablomoid válasza Soma01 (#94970) üzenetére


diablomoid
csendes tag

Király, köszi!
Amit linkeltem kültéri antenna jó lenne? Vagy van valami más, minimum 3 méter kábellel?

(#94992) Soma01 válasza diablomoid (#94991) üzenetére


Soma01
veterán

Én nem találtam infót arról az antennáról. Tdusz adatlapot linkelni róla? Ha nem, akkor ne vedd meg. Lehet, hogy ez is valami kínai vacak.

(#94993) Bacusuz válasza diablomoid (#94991) üzenetére


Bacusuz
őstag

Én anno innen kértem segítséget amikor antennát kellett vennem és egyébként gyártanak is
link

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#94994) Gubek-Einste válasza pappkarcsi (#94980) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Hardveresen úgy tűnik azonos a két eszköz így azt vedd meg amelyik olcsóbb.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#94995) macii97


macii97
senior tag

Sziasztok!

Segítséget kérnék:
Szeretném az RT-N18U illetve asszem Mercusys ME30 occó repeaterből álló 2.4ghz hálózatot felújítani, mivel főleg repeater oldalról elég kuka a történet, hol van rajta net hol nincs és szét vet miatta az ideg. :DD

Amit használok:
- 100/10 net ami a fejlesztések miatt hamarosan remélhetőleg emelkedni fog (most húzzák a kábelt a ház előtt)
-samba, ftp fájlmegosztás egy külső USB-s SSD-ről tehát legalább usb3 legyen rajta de inkább 3.1/3.2 ha lehet
- az ssd-t wan-on keresztül is elérem az asus ddns-el
- download master, amire kell nekem, arra tökéletes
- sok 2.4ghz okoseszköz, tehát ezt nem tudom kiiktatni
- sok ac eszköz, telefon laptop
- 1-2 gép ami talán támogatja az ax-t

Amit terveztem:
Szeretnék 5ghz hálót is, arra gondoltam egyből nekiugrok az ax-nek, két ax58u-val, ez most kb. 80ból lenne meg. Már majdnem megrendeltem, amikor a topikjában olvasgattam és találtam olyan kommenteket hogy ezek az ax routerek n/ac-n sokkal gyengébbek.
Aztán hasonló árban találtam ac86u-t így elbizonytalanodtam.
Mindkét modellre van merlin.
Wireless aimesh lenne összekötve, jelenleg nincs módom kábelezni a kettő eszköz között.
Ha esetleg lenne olyan olcsóbb megoldás akár két különféle modellel ami ezeket teljesíti, annak is örülnék, illetve bármilyen javaslatnak, hogy melyik irányba induljak.

Köszönöm! :R

(#94996) blakey válasza macii97 (#94995) üzenetére


blakey
titán

Az AX-es routerek AC-n is jobban teljesítenek, legalábbis én ezt tapasztaltam. Nem tudom mit olvastál, de szerintem félre értetted, a nálunk ma kapható routerek EU szinten szabályozva vannak, és általában az ár tükrözi a teljesítményt is, tehát a drágább általában jobb is, azaz az AX86U/S erősebb, jobb, mint az AX58U és így tovább. Nem kötelező két azonos routert venned, bármilyen AiMesh képes router jó lehet, pl. AX86U/S + AX56U.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#94997) xdpeti0


xdpeti0
csendes tag

Sziasztok!

Új router után keresgélek olyan 20-25 ezer forintos keret környékén.
Ezzel találkoztam az Aquán ([link]) ami jónak tűnik és szép leárazásban is van.
ezen kivül még ezt is láttam ami jónak tünt
TP-LINK Archer AX23 AX1800 ([link])
Esetleg más opciókat is szívesen meghallgatok :)
Fő cél nem a sebesség lenne hanem az hogy a bufferbloatot csökkentse amennyire csak lehet. Wifi 6 másodlagos cél lenne de ez hosszútávra lenne :)
Köszi! :)

(#94998) Gubek-Einste válasza xdpeti0 (#94997) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az Asus megfelelő lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#94999) Dr.NX válasza xdpeti0 (#94997) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Sikerült megrendelni akciós áron az AX1800U-t?
Ma már nem 25ezer.

Elfogadom a sütiket.

(#95000) misimagaki


misimagaki
aktív tag

SZiasztok!

Hétvégén szembesített a Telekomos szerelő azzal, hogy a TP-Link Archer C7 a bejövő 900 Mbps-ből 300 körül enged át.
A belső vezetékes hálózat is ehhez mérhető sebességgel üzemel. Eddig azt gondoltam, a Brazos chipes NAS ennyit tud :-(
Sajnos már túl vagyok a garancia időn, de nem is vagyok biztos benne, hogy ezt tudnám érvényesíteni hibának.
Eddig nagy TP-Link fan voltam. Az internet hajnala óta ilyen eszközeim voltak. Most elbizonytalanodtam. A C7-ből is a második van nálam, az első egy hónapig bírta.
Nem tudok dönteni, hogy az Aqua-s ASUS RT-AX55 AX1800 vagy az EMAG-os TP-LINK Archer AX23 AX1800-t válasszam?

Ez mellé még párosul az is, hogy a noti amivel mértem ez is ennyit tud - HP 745G3. Szóval teljesen félrevoltam vezetve az eszközeim által.

[ Szerkesztve ]

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.