Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#93801) LZs?!


LZs?!
aktív tag

Sziasztok,

TP-Link Archer C6 AC1200 Router (ver.3.2)

A fenti típusból vennék két darabot WiFi bridge-hez.

Épített home server van, pfSense-szel, és a ház jó része kikábelezve; az egyik router-t egy kiállásra teszem AP-re konfigurálva (manuálisan, nem gyári profillal), a másik router-en pedig hídba teszem a WiFi-t az elsővel (szintén kvázi AP módban) és abból még kábelen kivezetek két eszközt (TV, HTCP).

Jelenleg is ez a felállás, csak régebbi eszközökkel és külünböző gyártóktól.

Így eszerre van a) hálózati lefedettség ott is, ahol pont nincs kábel és b) van végig barangolható WiFi. A legnagyobb terhelés Netflix 1080 stream vagy Youtube, egyébként pedig legfeljebb 5-6 eszköz lóg rajta konstans (telefonok, néha laptopok); minden 'nagyevő' kábelen van.

Két kérdésem lenne, amikre nem találtam választ:

1) Van-e erre a célra jobb (nem feltétlenül olcsóbb) eszköz?

2) Ha minden igaz a bridge-et tudja 2,4+5,0 GHz kombináltban; ugyanakkor tudhatja-e a csatlakozott eszközöket egyik vagy másik sávra optimalizálni, vagy mindenképpen fixen a kombinált hálozaton tart minden eszközt?

[ Szerkesztve ]

Nevermind...

(#93802) woodworm válasza Alex91 (#93797) üzenetére


woodworm
veterán

Kábel nélkül a sebesség feleződik.

(#93803) Alex91 válasza woodworm (#93802) üzenetére


Alex91
félisten

Jo, de az elmeleti, vagy a gyakorlati?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#93804) Fall-N válasza woodworm (#93802) üzenetére


Fall-N
veterán

Igen az oda- vissza adatforgalom miatt. Ugyanez van a range extenderekkel is.

Ezért írtam, hogyha semmilyen speciális nehezítő körülmény nincs akkor bizony kábelt kell vezetni. Vannak padlószegély csatornák, így nem feltétlenül kell szétvésni a falakat. Esetleg csak átfúrni, de a többi megoldható a szegéllyel. A szegélyhez meg egy falon kívüli Ethernet csatlakozó és meg van oldva igényesen a kábelezés.

Viszont ha nem egy szintes az épület akkor kell vésni is sajnos, de szerintem még ez is belefér az előnye miatt. Érdemes ezt akkorra időzíteni, ha felújít az ember.

(#93805) Dr.NX válasza BB9000 (#93798) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Következetesen tévesen blackhaulnak írod a backhault.
Gondoltam szólok, hogy másnak már ne kelljen. ;)
https://en.wikipedia.org/wiki/Backhaul_(telecommunications)

Elfogadom a sütiket.

(#93806) woodworm válasza Alex91 (#93803) üzenetére


woodworm
veterán

A vételi helyen elért gyakorlati sebesség feleződik. Ezen javítani csak a vétel optimalizációjával, az egyik sáv feláldozásával (dedikált backhaul) vagy a kábeles összeköttetés megteremtésével lehet.

(#93804) Fall-N
A repeater nálam 5GHz-en csatlakozik a routerre és 2,4 GHz-en szór. Így pl. nincs gond a 100-as portokkal, jobb sebességet érek el wifin, mint kábelen.

(#93807) BB9000 válasza Alex91 (#93800) üzenetére


BB9000
senior tag

A net DIGI 1000 Mbps. A vezetékes eszközök (3 db összesen) az AX55-höz kapcsolódnak kábelen. Azokon gond nélkül megvan a max, a WiFi-s eszközök ( 18 db összesen) közül egy tudja a WiFi 6-ot. Azzal teszeltem. A maximum mért érték 400 Mbps. Ez majdnem mindenhol megvan. A lefedett terület szélein "csak" kb 250 Mbps. A WiFi-n kapcsolódó eszközök nagyobb része az AC-1300-hoz kapcsolódik, azokon is stabil a net, de ott van egy kis késleltetés a WiFi blackhaul miatt. Folyamatos a net, az összes ismert és kevésbé ismert videokonferencia platformon naponta megy az éles üzem. Nincs panasz. Netflix 4K, Youtube 4K akadásmentes, még akkor is, ha megy a torrent.
Negatívum, és eddig nem találtam meg az okát, annak, hogy néha egy-egy WiFi-s eszköz telefon vagy tablet 45 másodpercenként lecsatlakozik a WiFi-ről, majd vissza. A probléma időszakos és csak néhány eszköznél tapasztaltam, de ha előjön, akkor 5-15 percig is eltart, aztán megszűnik. A laptopoknál nincs ilyen.

(#93808) Alex91 válasza BB9000 (#93807) üzenetére


Alex91
félisten

Az igy eleg korrekt.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#93809) Gubek-Einste válasza Mcleod (#93799) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Valószínűleg

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#93810) Gubek-Einste válasza LZs?! (#93801) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

1) Van-e erre a célra jobb (nem feltétlenül olcsóbb) eszköz?
Igen, két darab AiMesh kompatibilis router jobb választás volt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#93811) BB9000 válasza Dr.NX (#93805) üzenetére


BB9000
senior tag

Ok. ezután majd l nélkül írom, hacsak véletlenül el nem rontom. :)

(#93812) ujtordai


ujtordai
tag

Helló

Volt egy kérdésem a D-Link supporthoz, angolul írtam, magarul válaszoltak. 100% korrekt.!
Szóval MŰKÖDIK a support!
Uptime 2d17h és tökéletesen működik!

Egyenlőre csak annyi a bajom hogy a web.config és az app config nem ugyanazt mutatja.
Az app 2 extendert mutat topologikusan.(main node és elágazik a 2 extender felé)
A web-config mutatja a main node az extendereket és itt csak azt írja hogy 1 van, ráadásul alul is egyet mutat ahol reset-elni vagy remove olni tudom, tehát itt is kettőt kellene mutatnia.
Azonban ha kibontom az extender node ot a akkor látom topologikusan mind a kettőt de ott nem lehet editálni őket.
Látsd alább a képeket

☻♂♫

(#93813) szalas válasza Gubek-Einste (#93795) üzenetére


szalas
csendes tag

Köszönöm, tanulmányozom.

(#93814) szalas válasza BB9000 (#93798) üzenetére


szalas
csendes tag

Köszi, megnézem ezeket is.

(#93815) szalas válasza Tompika777 (#93793) üzenetére


szalas
csendes tag

Thx.

(#93816) zozy84


zozy84
senior tag

A Tcom-nál dolgozó haverom azt mondta pár hónap múlva lesz elérhető itt az 5g. Viszont ők nem adnak routert majd. Szóval kapok egy SIM kártyát és kész. (Gondolom)
Akkor mivel egy 5G, SIM-es Wi-fi 6-os router 100k vagy felette van árban ha egyáltalán kapható, akkor nekem a megoldás kettő eszköz vásárlás lenne(?).
Akkor egyik lenne pl egy TP-Link AX55 és az mellé kellene egy SIM-es vevő?
Mi lenne ilyenkor a jó megoldás?

(#93817) Fall-N válasza zozy84 (#93816) üzenetére


Fall-N
veterán

Válasszuk külön a két dolgot. Hiába ad pár szolgáltató már modem+router kombót az sosem lesz olyan jó, mintha külön van a modem és a router. Ha 5G-s modem kell és nem ad a gyártó akkor érdemes megvenni a modemet külön és mellé jó lesz a WiFi6-os router. Azért is érdemes így tenni, mert ha a jövőben például átállsz más internetre (például vezetékes optikai) akkor a router jó lesz továbbra is a modemet meg a szolgáltató fogja biztosítani. Az egybe megoldások sosem jók.

[ Szerkesztve ]

(#93818) Mcleod


Mcleod
tag

Sziasztok!
A [HUAWEI WiFi AX3 Quad-Core] mennyire ajánlott?
Jobb lehet mint egy Xiaomi AX 1800-as? Ha ebből később még egyet veszek, ott lehet mesh-et összehozni mint a Xiaomi-nál?
Köszönöm!

Csak egy maradhat!!

(#93819) zozy84 válasza Fall-N (#93817) üzenetére


zozy84
senior tag

Akkor miket kellene néznem, hogy legalább a router “sokáig” jó legyen. A mostani is bő 10 éves. Ezzel arra célzok, hogy ha már veszek egy újat akkor ne 5-10-15-20eft-on múljon egy sokkal jobb és időtállóbb. Fentebb említett ismerősöm szerint egy Tp-Link AX1500 bőven elég és 19eft.
Ha már TP-Link akkor én az AX55-öt néztem. De persze lehet, hogy lenne jobb megoldás ennyiért vagy kicsit többért. Nem tudom.

Modemből pláne fogalmam sincs milyen kellene. :B

(#93820) Fall-N válasza zozy84 (#93819) üzenetére


Fall-N
veterán

Teljesen jó az AX55 is, de ott az összefoglalóban az ajánlott lista. Nekem egy Mi AX1800 van, nekem elég bőven az is például.

(#93821) Tompika777 válasza zozy84 (#93816) üzenetére


Tompika777
senior tag

Mivel az 5G az mobiltechnológia és nem otthoni szolgáltatás, így miért is kellene a szolgáltatónak eszközt adni hozzá? Ő nem tudhatja, hogy telefonban, vagy egyéb eszközben kívánod használni. De ettől függetlenül természetesen lehetőséged van készülék vásárlására is, mindegy hogy telefonról vagy routerről van szó.
Ezt megteheted 24 hónap hűség vállalásával akár kamatmentes részletre is.
Jelenleg, hogy használni tudd az 5G-t(ha már elérhető nálad) ,korlátlan mobilinternet csomagot kell rendelned valamilyen hang szolgáltatással együtt(ettől kisebb internet csomag esetén nem használhatod az 5G-t).
Csak internet nincs a Telekomnál,minden csomag valamilyen szinten beszéd alapú, adatkártya nincs.
Jelenleg ezt az 5G kepes router-t értékesíti a Telekom:
[link]
Ezt tudod akar önállóan is használni, vagy veszel mellé egy Xiaomi vagy egyéb AX-es routert, összekötöd őket és AP-ként használod az utána kötött routert a nagyobb lefedettség miatt.
Ha vásárolsz, azt online tedd meg, mert ha nem válik be, akkor érvényes a 14 napos elállási jogod.

(#93822) zozy84 válasza Tompika777 (#93821) üzenetére


zozy84
senior tag

77eft. Az szép. :)
Máshonnan rendelve nem lenne olcsóbb? Mert nem találtam.

(#93823) Tompika777 válasza zozy84 (#93822) üzenetére


Tompika777
senior tag

Nézz utána, hátha... Sajnos ez ilyen... Új technológiák mindig drágábbak... Hiába akarsz te új Mercedes-t 4millióért ha az új ára 18millió...Ha meghaladja az ember anyagi lehetőségeit, akkor el kell engedni, és olcsóbb alternatívában gondolkozni... Pl. nem 5G-ben,hanem 4G/Lte-ben.

(#93824) gaborba81


gaborba81
tag

Sziasztok!!!
Tavaly szeptember óta használom [ezt] a routert. Teljesen meg vagyok vele elégedve,atom stabil.

" Buta ember az, aki a más butaságából nem tanul"

(#93825) Dr.NX válasza gaborba81 (#93824) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Köszi a visszajelzést!
Milyen eszközökkel használod és milyen netes csomagban vagy?

Elfogadom a sütiket.

(#93826) zozy84 válasza Tompika777 (#93823) üzenetére


zozy84
senior tag

Akkor nekem ez mellé még kell egy router ugye? Szóval egy AX55 még 35k. Szóval 110ben állna meg a mutatvány. Viszont akkor jó pár évre a rendszer ezen része pipa lenne(?)

(#93827) Tompika777 válasza zozy84 (#93826) üzenetére


Tompika777
senior tag

Ez mint írtam is, önállóan is használható, csakúgy mint az ilyen hasonló 5G-s routerek. Csak ha nem elég a lefedettség, akkor kell mellé valami amit AP-nek használsz... Akár az AX55, akár más... Mondjuk az AX55 szerintem emellé neked felesleges,mert pl. a Xiaomi-t fele annyiból megúszod...

(#93828) zozy84 válasza Tompika777 (#93827) üzenetére


zozy84
senior tag

Akkor majd ha ez nem lesz elég akkor kitalálom :)

(#93829) Elk_hound válasza Mcleod (#93818) üzenetére


Elk_hound
tag

Még nincs sok tapasztalat a Huawei routereiről, ezért nem fogják ajánlani, inkább az ismertebb márkákat preferálja a topik közönsége.

Nekem a kistestvére van, a dual core-os. Teljesítményproblémákat nem tapasztaltam, 8-10 wifi eszköz, NAS, android TV-box van rákötve.
Stabil, sosem indult újra, nem fagyott.
A WiFi jó (jobb az előző - igaz belső antennás Asus N56U-nál), bár az enyémen eredeti kínai a firmware, így lehet hogy kicsit lesz.rja az eu szabályokat a kisugárzott teljesítmény vonatkozásában.
(beállítás: "wifi power modes: through the wall") :B
A szolgáltatói routernél sokkal többet tud. (AX 160MHz sávszélességgel, WPA3, időzített wifi, vendégháló, Mesh... )
(bár mint mondtam ez a kínai firmware, a global-ról nincs tapasztalatom)
A linksebeség egy Intel AX adapteres géppel azonos légtérben 1000 Mbps felett van.
A firmware OTA frissült, jelenleg 2022-01-10 dátumú.
Nem melegszik, az Asus langyosabb volt.
Ennyiért (kétszer ennyiért...) nincs WiFi6+, Mesh router.

A negatívumok:
Kevés a vezetékes port, összesen van négy. A wan-t is beleértve.
Nincs USB port.
Nem ismerik, ezért semmilyen custom fw nem érhető el rá. Szerintem ez így is marad, mert saját (Huawei) Soc-ra épül. (hiányzik kicsit a Padavan... :( )
Van pár "érdekes" menüpontja: "After it is enabled, the router will download necessary data from the Huawei server for Internet acceleration." :U

(#93830) Elk_hound válasza zozy84 (#93828) üzenetére


Elk_hound
tag

Kaposvár belvárosában a 4G-is az elméleti lehetőségei alatt teljesít.
Én elhiszem hogy az 5G mindent megold majd, csak a f.szom csóválja a fejét...

Amúgy melyik az a "helyi szolgáltató" aki 60 Mbps-t tud adni a belvárosban? A város szélén - ahol csak koax és telefon van az oszlopon - is van DOCSIS 3.0 alapú 500/25 Mbps.

(#93831) zozy84 válasza Elk_hound (#93830) üzenetére


zozy84
senior tag

Háááááát a sérthetetlen/érinthetetlen Pázmány Kábel :((( :((( :((( :((( :(((

[link]

Az erkélyem előtt kb 4 méterre van az oszlopon a Vidanetes doboz. De nem lehet itt nálam.
Hidd el futottam pár kört az összes szolgáltatónál.
A Vidanetes meg Digis ügyfeles csajok konkrétan kinevettek, hogy Hát én nem tudom, hogy miért nem lehet ott másik szolgáltató és kinek az érdekeltsége?
Mondom fasza.

500as net? Jézusom. Olyan csak a királynak van nem? :D
Viccet félretéve szánalmas vicc az egész. És bele sem megyek a politikába.
A környéken lassan összes faluban húzzák az optikát. AZ Optikát! A kórház mellett meg 60as a plafon net????? :W :W :W :((( :((( :((( :((( :(((

[ Szerkesztve ]

(#93832) szaszyka válasza zozy84 (#93831) üzenetére


szaszyka
senior tag

(((((((50mbps net 8300Ft?????????? És még senki nem koncolta fel ezt a Pázmányt, és a polgit??????? Aztaq.....a!!! :W))))))))

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#93833) zozy84 válasza Elk_hound (#93830) üzenetére


zozy84
senior tag

Ja és persze a Tcomos haverom is futott pár kört. Ők is tudnánk mesélni.
De a szolgáltató tulajt is felhívtam sok évvel ezelőtt, hogy hogy is van ez. Fel volt háborodva, hogy ő nem tiltja más szolgáltatók terjeszkedését. Hát persze mit is mondott volna. De megyeszékhely közepén a kórház mellett ne legyen más? Na ne már. Úgy, hogy körülöttem a többi utcában van pl Vidanet. Annak a 150ese is már majd nem a 3x-a lenne. Olcsóbban. Pár utcára innen meg ott a Digi a gigás nettel meg HD adásokkal a fullos csomag sokkal olcsóbban. Vicc.
Sikerült felqni magam :D

(#93834) zozy84 válasza szaszyka (#93832) üzenetére


zozy84
senior tag

Haaaaaaaat ez aaaaaaz!!!!!!!!! Egy Q…. Vicccccc!
Nem hiszem el tényleg.
Es hát valóban erre csak egy magyarázat van. Amit mindenki mond persze nem hivatalosan ……. És itt na ki a polgi? Naaaa ki? Hát az Ős Narancs.

Ja és a saját szervizes srácuk mondta, hogy szerinted nem fura hogy pár évvel ezelőtt az egész környék fel volt túrva mert csinálták a kórházat és környékét vègtelen-milliárdokból és a kórházban ott van az optika de nem engedték máshova is (mindenhova) elvezetni(?). Roppant fura. :U

[ Szerkesztve ]

(#93835) laskr99


laskr99
addikt

Asusból max 15k körülig mi ajánlott? Vagy bármi jöhet, de az Asus eddig megbízhatónak tűnik nekem. Saját router is vagy 4-5 éves és hibátlan, TP-link az meg félévente pusztult meg :DD

Nem gyors net, 300-as elég rá szerintem, isminek kell.
Panel, max 1-1,5 fal van, 50nm

Telefonok 2.4GHz amit bírnak, de kb ahogy néztem mindben van 5ghz már.

Most egy telekomos van, de az folyton megpusztul, emiatt jobb lenne egy rendes router a helyére :U

[ Szerkesztve ]

(#93836) Elk_hound válasza zozy84 (#93831) üzenetére


Elk_hound
tag

:Y :Y :Y
Ránéztem maps-en, és tényleg két koax fut párhuzamosan az oszlopokon.
[link]
Na ez a méreg, nem a cián. :W

[ Szerkesztve ]

(#93837) Dr.NX válasza laskr99 (#93835) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Összefoglalóból:
20 ezer Ft alatt: Asus AC57Uv3, AC1300G Plus v3

Elfogadom a sütiket.

(#93838) zozy84 válasza Elk_hound (#93836) üzenetére


zozy84
senior tag

De ez, hoooooogy? (Oké értem, hogy hogy :((( )
Én az erkélyről látom a kórházat. A mellette levő utcában/közben lakok.
Ezzel lehet kezdeni valamit? Versenyhivatal vagy mi?
Mert a szolgálatoknál akikkel beszéltem mindehol azt mondják hogy oda nem köthetnek és pont. Ebbe a pár utcába/közbe nem lehet. Pont.
Volt olyan aki azt mondta, hogy persze lehet. Elkezdte gépelni az adatokat és utána jött, hogy oda valamiért nem tud szerződést adni.
Hooooogy????
2022 megyeszékhely. Bravó. :W

(#93839) rostiron válasza Elk_hound (#93829) üzenetére


rostiron
őstag

Nekem kettő van mesh-be, de nekem 2021 08. a FW

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#93840) Mcleod válasza Elk_hound (#93829) üzenetére


Mcleod
tag

Nagyon köszönöm a részletes választ, pár napon belül érkezik, remélem jelentősen felülmúlja majd a "connect box" - ot! 15k-ért csak nem lesz rossz vétel...

Csak egy maradhat!!

(#93841) laskr99


laskr99
addikt

Az RT-N56UB1 formájú router már nincs is asusnak? Pont jól, szépen elfért kis helyen, ha cserélni szeretném 20-40k közt, nem látom,hogy lenne e AX router :U

(#93842) Gubek-Einste válasza laskr99 (#93841) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Manapság már a belső antenna inkább csak a mesh node-oknál jellemző, a sima router-eknél kikopott.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#93843) Elk_hound válasza rostiron (#93839) üzenetére


Elk_hound
tag

Gondolom ez a global fw.
Az enyém a kétmagos verzió, abból is kínai, "Honor Router 3" kereskedelmi néven a Banggood-ról. Egy latin betű nem volt a dobozán, de a menüjében sem....
Translate-el kezelem, nem az erősségem a kandzsi.

(#93844) gatesz


gatesz
tag

Sziasztok,

Azt szeretném kérdezni, hogy van olyan router, amelyen be tudom állítani, hogy bizonyos időszakban legyen wifi hálózat, bizonyos időszakokban meg ne?

Ezt a routert szemeltem ki, nem tudom, hogy ezen például tudok-e ilyet állítani.

TP-Link Archer AX10 AX1500

(#93845) gatesz válasza gatesz (#93844) üzenetére


gatesz
tag

Sziasztok,

Az EMAG-on van most egy akció. Én meg is rendeltem egy AX20-at. 20.990 Ft volt.

Ha megnézitek amit behoz a link azt a FLANCO nevű cég forgalmazza, de alatta ott van, hogy az EMAG által forgalmazott készülék 3 év garival 20.990Ft.

TP-Link Archer AX20

Szerintetek jó vétel volt? AZ AX 23 az olcsóbb, de az tudásban jobb lett volna? Csak az AX20-at láttam az ajánlott termékek között.

[ Szerkesztve ]

(#93846) LZs?! válasza Gubek-Einste (#93810) üzenetére


LZs?!
aktív tag

Köszi szépen.

Az Asus AiMesh koncepciója miben jobb/több, mint a TP-Link OneMesh megoldása?

Objektív összehasonlítást nem találtam, a (szubjektív) netes információtúrás alapján ugyanakkor hasonló minimalista basic solution mind a kettő.

Nevermind...

(#93847) Tompika777 válasza gatesz (#93844) üzenetére


Tompika777
senior tag

A legegyszerűbb, ha a kiszemeltnek letöltöd a használati útmutatóját, és megnézed, mert ugye az általános leírásokban ilyen funkciót nem emelnek ki. De amint látom már néztél egy másikat és meg is rendelted... Mivel online történt a rendelés , ha nem tudja, akkor visszaküldöd és kész...

[ Szerkesztve ]

(#93848) Alex91 válasza LZs?! (#93846) üzenetére


Alex91
félisten

OneMesh csak router es jeltovabbito kozott mukodik es csak WiFi-n. Mig az Asus megoldasa routerek kozott is, es vezetekes backhaul is van.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#93849) Tompika777 válasza LZs?! (#93846) üzenetére


Tompika777
senior tag

Az Asus-t vezetékesen fel tudod fűzni és úgy Meshbe állítani(ami ugye stabilabb, és akár gyorsabb) míg a TP-Link One Mesh-e csak vezeték nélküli összeköttetésre képes

(#93850) gatesz válasza Tompika777 (#93847) üzenetére


gatesz
tag

Köszönöm, és szerinted ár/érték arányban jó választás volt ennyiért?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.